Meutuc gtiterfft ÖTourmit Koning Haakon VII begroet door zomers Den Haag Oog en oor der wereld Evanston gericht op Wist IJ Mendès-France's compromis voor E.D.G. aanvaard Tsjoe En-lai zal Formosa gaan bevrijden ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, RedacWe, Abonnementen- e Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. Vijl en dertigste jaargang No 10116 Directie: F. DiEMEH Hooidredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIIR-N ATION A Al DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Slaateatticl) ft ghrblrorc «gn hert in fcgficnspoet" Als men het te mooi wil doen NOORSE VLAG OP KURHAUS Onze Vorstin stralend centrum ran avondfeest (Van onze verslaggevers) l-LN OUD VORST, kaarsrecht, vol belangstelling voor alles wat hij zag, Xj een eenvoudig man, die van de dingen om hem heen zichtbaar ge noot, zo heeft Den Haag gisteren Koning Haakon VII gezien tijdens het korte bezoek, dat hij aan de Residentie bracht. Begeleid door H.M. de Koningin als een charmonte gastvrouwe en Z.K.H. de Prins, als een jeug dig, toegewijd vriend, heeft de 82-jarige Noorse vorst Den Haag op zijn voordeligst gezien. In de middaguren scheen de zon en des avonds was er een zee van licht over Scheveningen, waar zich toen de feestelijke begroeting door het gemeentebestuur van 's-Gravenhage afspeelde. De aankomst Hoewel het bekend was, dat er bij aankomst van de Noorse vorst in Den Haag geen bijzonder eerbetoon bewe zen zou worden, was het plein voor het Station S.S. tegen half zes al overvol. Waar de mensen van de politie moch ten staan, stonden zij ook: op straat, achter de hekken, voor de ramen en op balcons. Even na kwart voor zes klon ken barse commando's voor de opge stelde drie compagnieën van het corps mariniers met vaandel. Toen schreed koning Haakon naar Ibuiten gevolgd door de Koningin en Prins Bernhard. De Koningin was gekleed in een grijze deux pieces met een zwart grijs-rose geruite stola. Zij had een klein rose kapje met zwarte tule op en droeg grijze schoenen. Zowel de Noorse vorst als Prins Bernhard waren in admiraals-uni form. De voor het station opgestelde kapel der mariniers o.l.v. de kapitein Gijs- bert Nieuwland speelde het Noorse volkslied. Onder gejuich stapten de vorsten in de gereedstaande auto's. Naar de legatie Het ging allereerst naar de Noorse legatie aan de Andries Bickerweg. Daar stonden tegen zes uur honderden tus sen en naast de pilonen, vlaggen en bloemen, die daar door de dienst van Gemeentewerken waren neergezet. Wat ons Zondagsblad deze week biedt Van de Amerikaanse senator McCarthy en zijn anti-communis tische actie heeft iedereen ge hoord. Mr C. J. Verplanke was er bij tegenwoordig, toen in de Senaat het voorstel in behandeling kwam om „Joe" onder censuur te stel len. Op de voorpagina van ons Zondagsblad vindt u een be schrijving van deze spannende en rumoerige vergadering. Mary Pos vertelt van haar Zuidafrikaan- se reis en met name van haar ont moeting met „Oom Fanie", zoals de bekende prof. dr S. P. Engel- brecht in zijn vaderland algemeen genoemd wordt- Een boeiende re portage, waarin de Transvaalse hu mor nog al eens om de hoek komt gluren. Dr F. C. Dominicus bracht een bezoek aan Spanje, het land van legenden en bijgeloof. Hij deelt van deze reis interessante dingen mee. Onze kinderen moe ten goed spreken en zingen leren. Ary Schipper toont aan, dat het slagen hiervan voor een groot ge deelte van het voorbeeld der ouders afhangt. In „Het gebeurde in Hilvarenbeek" geeft de bekende auteur C. Baardman een herinne ring aan de Duitse bezettingstijd, op humoristische wijze beschreven. Verder zijn er de gewone rubrie ken: meditatie, uit de volkswijk, schaken en puzzelen. De jeugd is bedacht met een vertelling, een puzzle met prijzen, de wekelijkse brievenbus van Tante Jos en het spannende plaatjesverhaal over Mientje en Saartje Peperneut. Ook deze week biedt ons Zon dagsblad weer grote verschei denheid in lectuur en illustratie, kortom elck wat wils. Toen de stoet was aangekomen, stap ten Koningin en Prins uit en namen voor korte tijd afscheid van hun Noorse gast. Deze begaf zich, begroet door de heer Jorstad, de Noorse gezant bij ons hof. terstond op eigen grondgebied, waar honderd en vijftig Noren het ogenblik, waarop ze de koning zouden mogen be groeten, met ongeduld verbeidden. In de grote salon wachtte mevrouw Jorstad de koning op. Zij stond ter lin kerzijde van de vorst en de gezant aan diens rechterkant, toen de onderdanen Een hartelijk ontvangst viel koning Haakon gisteren ten deel bij zijn aankomst aan het Haagse station S.S. De Noorse vorst dankt voor de eerbewij zen; op de achtergrond het vor stelijk paar en burgemeester Schokking, geheel links de hoofdcommissaris van politie de heer Gualtherie van Weezel. van de vorst binnentraden. Hun namen werden afgeroepen door de heer Steiner Heggesnes, voorzitter van de Noorse vereniging in Nederland. Een van de eersten, die naar voren trad om de vorst te groeten, was de Noorse generaal Ole Berg. die juist in Den Haag vertoefde. Ook bevond er zich de Franse hoogleraar in internationaal recht. prof. Bourguin, die de Noorse aanspraken voor het in ternationaal hof verdedigde in het vis serij geschil met Engeland. Wij zagen de heer Sluizer. directeur van de Wereldomroep, die met Noorse vrouw getrouwd is. zijn opwach ting maken en de directeur van de Ned. Gist en Spiritusfabriek in Delft, de heer van Leeuwen, wiens vrouw een Noorse is. Zij is de dochter van de eerste Noorse zeemanspredikant in Rotterdam, ds Isakson. (Zie voor vervolg pag. 5) De verdediging van West-Europa Maar zijn drie Gaullistische ministers nemen ontslag uit protest DE FRANSE REGERING is het gisteravond eens gewordert over het, door Mendès-France voorgestelde, compromis betreffende het ver drag voor de Europese Defensiegemeenschap. Echter zijn de Gaullistische ministers, generaal Pierre Koenig, (Defensie), Jacques Chaban Delmas (Openbare Werken), en Maurice Lemaire (Wederopbouw), afgetreden uit protest tegen dit compromis. Dit werd bekendgemaakt door een Gaul listische woordvoerder, na afloop van een kabinetszitting, onder leiding van president Coty, welke van gistermiddag vijf uur tot na middernacht duurde. Verdrag zijn in grote trekken gelijk aan de door Mendés-France voorgestelde. Gis teren hebben wij hier reeds melding van Het compromis voor de E.D.G., dat gis teravond werd aanvaard, zal vandaag aan de regeringen der overige E.D.G.-landen, dus Duitsland, Italië en de Benelux wor den voorgelegd, zodat de wijzigingen kun- worden bestudeerd door de minis tersconferentie te Brussel, die op 19 Augustus zal plaats hebben. Premier Mendès-France hoopt uiteraard, dat de aangebrachte wijzigingen zullen worden aangenomen, waardoor dus het Europese defensieverdrag aanvaardbaar zal worden voor het Franse parlement. Goedgekeurd werd, dat de debatten over het E.D.G.- verdrag in het Franse parlement van 28 tot 31 Augustus zullen worden gehouden. Mendès-France zal er de vertrouwens kwestie aan verbinden. Aangezien de eindstemming zal plaats hebben na het grondwettelijk voorge schreven respijt van twee dagen, zou. wat Frankrijk betreft, het lot van het beoogde Europese leger op 2 September worden bepaald. De Franse nationale vergade ring zal zich over Tunis en Marokko eer der. en wel op 27 Augustus, uitspreken. Volgens A.F.P. zullen de afgetreden Gaul listische ministers voorlopig niet worden vervangen. Hun portefeuilles zullen, ad Interim worden beheerd door Temple wat defensie betreft, door Petit, die weder opbouw voor zijn rekening neemt en door Bourges-Manoury, die tijdelijk met open bare werken wordt belast. De goedge keurde amendementen op het E.D.G.- Maandag wil men wrak van Spanker bergen Indien de weersomstandigheden het toelaten, zal as. Maandag worden be gonnen met de opruiming van het wrak van de Spanker, waarbij het achterschip het eerst zal worden aangevat. Wanneer het weer wil meewerken, wordt ver wacht dat de opruiming nop voor het stormseizoen zal zijn voltooid. gemaakt. Tenslotte nog dit, het wetsontwerp, waarbij bijzondere volmachten aan de Franse regering worden toegekend, werd in tweede lezing met 366 tegen 116 stem men door de nationale vergadering goed gekeurd. Ook Brussel krijgt een „Eiffelloren" De Brusselse gemeenteraad bestudeert een plan om ter gelegenheid van de we reldtentoonstelling (1958 te Brussel) een 250 meter hoge „Eiffeltoren" te bouwen uit gewapend beton. Bovenin de boren zou den een sterrenwacht, radarinstallaties en televisiezenders worden ondergebracht. Meisje joeg aanrander op de vlucht Een 16-jarige leerlinge van een gym- ïasium uit Amsterdam, die met een groep padvindsters in de bossen by Baarn kam peerde, is toen zij bij het houtsprokke- n was afgedwaald aangerand door ;n naar schatting 30-jarige man. Het meisje verzette zich krachtig, liep zelf enige verwondingen op, maar wist de aanvaller eveneens bloedend te verwon den. Ten slotte vluchtte de onverlaat. De Baarnse politie volgt een spoor, afgaande op het signalement. Tussen Hilversum en Loosdrecht was sn 5-jarig jongetje verdwenen. Zijn riendje had verteld dat het kind met en man was meegegaan. Tijdens een speurtocht in groot verband van politie burgerij trof men het ventje tenslotte ongedeerd aan. De politie heeft de con trole verscherpt Koning Haakon bezocht het Rijksmuseum (Van een onzer verslaggevers) Vergezeld van de Koningin en prins Bernhard heeft koning Haakon van Noor wegen vanmorgen om elf uur. na een rij toer door Amsterdam, een zeer rustig bezoek gebracht aan het Rijksmuseum. Bij zijn aankomst werd de koning ont vangen door dr A. F. E. van Schendel, directeur van de afdeling schilderijen, die hem rondleidde langr de afdeling oude Nederlandse meesters. De koningin werd rondgeleid door dr Lutterveld. conservator van het museum. Bijna een uur lang bleef het hoge ge zelschap ;n het museum. Daarna, om-1 streeks 12 uur. vertrok men per auto naar het paviljoen aan de Prins Hendrik kade. waar de motorboot van de Norge wachtte om het hoge gezelschap naar het koninklijk jacht te brengen, waar de Ko ning een lunch aanbood. Prinses Wilhelmina kwam in Noorwegen aan Prinses Wilhelmina is gistermiddag om drie uur per vliegtuig in Oslo aange komen. Zij zal tot half September met vacanbie in Noorwegen verblijven. Rastworof in Washington V. S. erkennen vlucht van Sowjetspion Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft officieel bekendge maakt, dat de Ver. Staten politiek asyl hebben verleend aan de Russische spion Rastworof (34), die in Japan opereerde. Rastworof is in Januari naar het Weste lijke kamp overgelopen, nadat hij door Moskou was teruggeroepen. In Washington gaf het ministerie van buitenlandse zaken een speciale perscon ferentie, waarop woordvoerder Suydam èèn en ander onthulde. Rastworof was op de persconferentie aanwezig. Het was Rastworofs taak, inlichtingen over de Japanse binncS- en buitenlandse politiek in te winnen. Hij zou daarbij hebben beschikt over inlichtingenbron nen in hoge, diplomatieke kringen te To kio. Rastworof heeft na zijn vlucht alle geheimen aan agenten van de Amerikaan se geheime dienst meegedeeld. De Russen houden vol, dat Rastworof door de Amerikanen Is ontvoerd. Rostworofs echtgenote en zijn 8-jarige dochtertje bevinden zich in Rusland. Tunis en Marokko rustiger De Franse resident-generaal, Boyer de la Tour du Moulin, werd op zijn rond reis door Oost-Tunesië geestdriftig toe gejuicht door de inheemsen. Hij had con tact met de vertegenwoordigers van de nationalistische neo-Destoerpartij. Het uitgaansverbod, dat twee maanden gele den werd afgekondigd, is opgeheven. Reuter mefldt voorts, dat het. afgezien van twee moorden op Marokkanen door verzetslieden, ook in Marokko veel rus tiger is. In tal van plaatsen zijn de win kels weer geopend. Met de burgemeester van Stavenisse, de heer L. A. Verburg, nam koning Haakon een kijkje in de naar hem genoemde straat, die hij zojuist had geopend. Gedaan met de arbeidsvrede" tussen stakers en in München Slag politie Een klein legertje moedige politieman nen heeft gisteren bij de Siemensfabrie- ken te München een wanhopige slag ge leverd tegen enige duizenden stakers, die werkwilligen de toegang tot de fabriek versperden. Vijf duizend werkwilligen drongen daarop met steun van de politie door de stakersmassa heen en hervatten de arbeid. Van de 220.000 metaalarbeiders in Beieren zouden er nog slechts 100.000 in staking zijn. De gevreesde staking bij Siemens te Coburg verliep, toen slechts 50 arbeiders de staking wilden voort zetten. De rest was tevreden met de com promis-loonsverhoging. Bus met kinderen stortte in rivier18 doden Een Autobus met 46 Franse kinderen van 15 tot 20 jaar is gisteren in de buurt van Aubenas (Zuid-Frankrijk) door een hekwerk gereden en in de rivier de Ar- ceche gestort. Oorzaak: de remmen wei gerden. De bus maakte een val van 30 meter en brak in tweeën. Achttien kinderen waren op slag dood. zes-en-twintig kinderen werden min of meer ernstig gewond. MORGEN BEGINT TWEEDE ASSEMBLEE in De dijk van uit Lelystad en Har derwijk, die de polder Oostelijk Flevoland aan de zuidwestelijke zijde zal begrenzen, vordert ge stadig. Van uit Harderwijk is van deze Knar dijk reeds 16i& km boven water. De opening tussen de twee dijkvakken, die men in October a.s. hoopt te kunnen sluiten, bedraagt nog slechts 5 km. Thema der conferentie staat branding ran de tijd Onze bijzondere medewerker schrijft ons uit EVanston: zestiendaagse conferentie van het wereldprotestantisme, die, volgens sommige insiders, de belangrijkste kan worden sinds de Reformatie. Het geldt het samenzijn, in de ganse wereld met spanning tegemoet gezien, van de Wereldraad van Kerken in zijn tweede assemblée, de eerste na de oprichtingsvergadering van de Wereldraad in 1948 te Amsterdam. Zeshonderd gedelegeerden van 161 christelijke kerken uit 48 landen, gesteund door vijfhonderd adviseurs en omringd door talrijke officiële gasten, zullen elkander ontmoeten, samen spreken en werken, zich stel lend onder het hoofdthema van de conferentie: „Jezus Christus de hoop der wereld". Een thema, dat terstond de conferentie uitheft boven een kerïelijk onderonsje in het groot. Meer dan ooit heeft dit motto een scherpe actualiteit in een wereld, die angstig naar een uitweg en een houvast zoekt. Niemand hoeft dan ook te vrezen, dat dit „Evanston" zal opgaan in een spelletje van binnenkerkelijke specialisten. Het zal zich midden in de hoog gaande branding van deze tijd begeven. 5. De verhoudingen tussen groepen, waarmee de problemen als het ras senvraagstuk en de minderhedenkwes- tie in verschillende landen binnen het gezichtsveld komen. 6. De christen in zijn roeping t.a.v. zijn beroep en zijn arbeid. Op welke wijze moet een christen in zijn dage lijks werk staan? Zijn alle beroepen voor hem aanvaardbaar? Als een handwijzer op een zessprong wijst het hoofdthema elk van deze rich tingen uit. Wat kan de uitspraak, dat Jezus Christus de hoop der wereld is, be- Alsof men dit vagelijk aangevoeld heeft. J zal de conferentie omzwermd worden j door een groter aantal pers-, radio- en televisiemensen dan enig gebeuren of j politieke wereldconferentie ooit om zich verzameld heeft. Sommige grote Ameri-1 kaanse onafhankelijke bladen zenden zes redacteuren: journalisten uit alle conti nenten zijn aanwezig. Evanston zal zich letterlijk afspelen onder het oog en 'oor der wereld. De inzet is terstond groots en indruk wekkend. In de plechtige opëningsdienst op Zondagmorgen zullen o.a. voorgaan de aartsbisschop van Canterbury (Enge land), bisschop Berggrav (Noorwegen), pasteur Mare Boegncr (Frankrijk), de aartsbisschop van Thyateira (Grieken land) en bisschop Bromley Oxnam (Ame rika). Zondagavond heeft op het enorme Soldier Field van Chicago een oecume nisch „Festival of Faith" plaats, waarin 3500 medewerkers het thema van de as semblee in spel, muziek en drama zullen uitbeelden. Daar ook zal de kleurige pro cessie gehouden worden van alle 1500 deelnemers aan de conferentie in de bon te variatie van kerkelijke gewaden en alle denkbare huidskleuren der wereld. Zes seclies Het programma van de assemblee ziet in de bestudering van talrijke pro blemen. die de kerk en de huidige wereld bezighouden. Vandaar dat de deelnemers uiteengaan in een zestal secties: 1. De vraag naar de eenwording der kerken. Zijn de vaak diepgaande leer- verschillen nog wezenlijk of hebben zij slechts de taaie levenskracht slissingen, die destijds een historische noodzaak hadden, doch nu. ii heel verandërde wereld, niet soluut mogen gelden? 2. De plaats en de taak van de kerk in de wereld- Hoe bereikt zij met haar Boodschap, die voor allen bestemd is, degenen, die van het Evangelie vreemd zijn of het nimmer gehoord hebben? (Zending en Evangelisatie.) 3. De sociale vragen. Welke dienst kunnen de kerken verrichten bij de opbouw van een verantwoorde samen levingsvorm? 4. De Internationale vragen, waar bij de spanning Oost-West. de H-bom- bedreiging, de vrijheidsverlangens van jonge volken, ongetwijfeld aan de or de komen. tekenen voor de practische problematiek en de harde actualiteit? Het is het boeiende van de conferentie, dat de re sultaten van dit bonte overleg volstrekt in het onzekere liggen. Geen super-synode Men zou verkeerde verwachtingen koesten, indien men verlangde, dat de kerken op dit of dat punt de vuist nu eens onzacht op de tafel zouden leggen. In Evanston komt immers geen soort super-synode samen, die met het gebun delde gezag der deelnemende kerken een serie uitspraken poneert met bindende betekenis. (Zie ook pag. 2) Betogingen in Goa gaan door Ondanks Portugees beroep op Nehroe van India Portugal heeft in een nota een laatste beroep op India gedaan om de „vreed zame" mars van Indische nationalisten naar de Portugese provincies Goa en Damao te voorkomen. Zoals men weet. zal deze demonstratieve mars morgen plaats hebben, de „Onafhankelijkheids dag" van India. Premier Nehroe heeft wel toestemming gegeven tot demonstre ren, maar drong er op aan daarbij geen geweld te gebruiken. India heeft bij Por tugal geprotesteerd tegen de order, om alle onderdanen van India, die geen ver blijfsvergunning hebben, van het Portu gese gebied te verwijderen. Ondanks de verklaringen van beide partijen om vla een commissie van waarnemers de moei lijkheden langs vredelievende weg op te n. blijft de spanning toenemen. DAT het Tweede-Kamerlid Hooij (kath. v.) schriftelijk aan minister Al- gera heeft verzocht, de toestand bij de pont te Velsen te verbeteren vóór de in aanbouw zijnde tunnel gereed is DAT in Ede t.g.v. de heideweek een tentoonstelling „Ede door de eeuwen heen" is geopend, die t/m 21 Augustus zal duren. DAT de gisterochtend vroeg uit Papen- drecht vertrokken zinker, die door twee sleepboten werd gesleept, reeds gister avond op zijn bestemming Jutphaas arri veerde, en het beginstuk vormt van een 60 km lange pijpleiding voor water transport. DAT de uit 1732 daterende oudste boerderij van Goeree en Overflakkee. be woond door M. C. Pollemans te Nieuw Tonge, zal worden gerestaureerd. DAT op de vergadering weercommandanten gistere werd meegedeeld, dat mer riële brief verwacht, waar king tussen de Ned. Brandweervereni ging. de personeelsorganisatie en de ver eniging van brandweercommandanten wordt gevraagd. DAT de heer D. J. von Balluscck. voor zitter van de Ned. delegatie bij de Ver. Naties, vanavond via de KRO zaj spre ken over de candidaatstelling va-i mr K ~l. van Kleffens voor de functie van oorzitter van de komende algemene vergadering der V.N. DAT met ingang van morgen het grens- kantoor Welise Hut-Hees (Limburg) voor alle verkeer tussen Nederland en Duits land wordt opengesteld en deze maat regel vooruitloopt op de in-ebruikremine van de nieuwe Bailey-brug over de Maas bij WellWanssum volgende Na Genève geen „halt" in Azië Hij waarschuwt voor de gevolgen als Amerika zou willen interveniëren TN EEN SCHERPE AANVAL op Amerika heeft Tsjoe En-lai, premier van *- Communistisch China aangekondigd, dat zijn land Formosa (de zetel der regering van de Chinese nationalist Tsjang Kai-sjek) zal gaan be vrijden. Hij waarschuwde voor de ernstige gevolgen, als eventueel tot in terventie zou worden overgegaan. De Amerikaanse steun aan Formosa vergroot, voLgens Tsjoe, de oorlogsdrei ging in het Verre Oosten en zou de in ternationale spanning doen toenemen (Dit wordt ons voorgelepeld, na de con cessies der Westelijken te Genève, in zake Indochina. Red.) De premier noemde de bevrijding van Formosa een „glorierijke historische mis sie" van het Chinese volk. Tsjoe bracht, in tegenwoordigheid van Opinie-instituut: „Publiek vindt hoger weekloon nodig" Al van 1946 af stelt het Nederlands In stituut voor de publieke opinie regelmatig de vraag: ..Welk inkomen, dus hoeveel loon of salaris per week. heeft volgens gezin van man. vrouw en twee op- president Mao Tse Toeng en andere Chi nese leiders, verslag uit over de confe rentie van Genève voor de regerings raad, het hoogste uitvoerende orgaan in Rood China. In zijn rapport wordt nadrukkelijk verklaard, dat de bevrijding van Formosa noodzakelijk is om de Chinese soiwcrer- niteit en territoriale onschendbaarheid te beveiligen. In Amerikaanse „aggressieve kringen" zou men meer dan ooit bezig zijn, de strijdkrachten van Tsjang Kai- sjek te steunen voor „een afmattings oorlog tegen communistisch China". Deze plannen moeten getorpedeerd worden om de vrede en veiligheid in Azië te waar borgen" zo concludeert Tsjoe En-laL DAT Maandag in Groesbeek het echt- nodig paar ZwitserlootJansen zijn 60-jarig huwelijksfeest zal vieren, en zij 10 kin deren. 44 kleinkinderen en 16 achterklein kinderen hebben. DAT de oud-gedienden van de voor malige instructie-compagnie Donderdag a.s. een reünie houden in Schoonhoven, waar zij voor de garnizoenscommandant defileren, gevolgd door een gezellig sa menzijn. DAT de heer N. Peters uit Brummen de 50.000ste bezoeker van het üent- sprookje Lumido te Apeldoorn was. en hij en zijn verloofde, mej. E. I.cuninK eveneens uit Brummen. diverse cadeaux kregen aangeboden. DAT voor de Amsterdamse rechtbank tegen de 28-j. kantoorbediende W. G L. uit Weefperkaspel een jaar met aftrek werd geëist wegens het knoeien met loonstaten en het zich toeëigenen van voor anderen bestemde gelden. rond te komen?" In de loop van 1946 steeg het minimum bedrag volgens het publiek van f 42 tot f50 per week. Gedurende 1947 bleef het constant op f 50 per week. Gedurende 1949 en 1950 steeg het geleidelijk tot mini maal f 62 per week. In 1951 schommelde het tussen f 60 en f 62. In 1952 tussen f 61 en f 63. In 1953 antwoordde het publiek (gemiddeld)- f 63.50 in Januari, f 64 in April, weer f64 in Juni, f63 in October. I In Januari van dit jaar achtte het pu bliek minimaal f 66 per week nodig om met een gemiddeld geziin rond te komen Uit de thans bestaande antwoorden blijkt, dat nu een bedrag van f 67 per week nodig wordt geacht Voor de tweede maal binnen een week is een mislukte aanslag gepleegd op keizer Hirohito van Japan. Ditmaal stormde een arbeider met een mes in de vuist op de keizer af, doch hij kon worden overmeesterd. (Advertentie) ^—VERHUIZINGEN. Kort Galge- IAN VAN DUUREN Kans op buien Het K.N.MJ. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Vannacht hier en daar mist. Zwakke tot matige wind, aan de kust In hoofdzaak Noorde lijk, elders veranderlijk. Over het algemeen Iets lagere middag- temperaturen. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur) 20.058.41 Maandag zon van 5.2420.04. Maan van 20.238.04 uur. Heden volle maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1