Jlieuwc geitectfe (üourani Verlicht vorstenjacht Norge in grauwe morgen begroet Wist U Sluipende „schoenendozen" Marine begeleidde Noorse Koning door het Noordzeekanaal Vervroegde aflossing van dollar- en zilverschuld DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonmemewten- e Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. Vijf en dertigste jaargang No 10114 Directie: F. D1EMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELUK-N ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omsfreien .itaatBosllclj It ahrbleorn sign bert (a fcgbenspoet" TWEEMAAL 21 SALUUTSCHOTEN (Telefonisch van onze verslaggever aan boord van de Marnix) AAN BOORD van Hr Ms Marnix, over een ruwe zee, door een nacht van storm en regen, zijn wij de Koning van Noorwegen tegemoet- gevaren. Drie lichtjes aan de horizon, vanmorgen om 4 uurhet koninklijk jacht Norge, witte watersluiers van overkomende golven voor de boeg. Met de Piet Hein, de Evertsen en de Marnix lagen wij bij het lichtschip Terschelling op deze koninklijke gast te wachten, rollend op de golven. Tegen 5 uur kwam de Norge binnen escorte-afstand en stoom den wij op naar IJmuiden, de drie Nederlandse oorlogsbodems voorop, de Norge daarachter en de twee Noorse torpedobootjagers Oslo en Stavanger als hekkensluiters. Het was een indrukwekkend gezicht: het koninklijk jacht met alle patrijspoor ten verlicht in de grauwe morgen. De witte boeggolven van de oorlogsschepen, dit alles onder een grauwe laaghangende wolkenlucht. Passerende koopvaarders groetten met de vlag aan de railing. Van ten kustvaarder werd met petten en zak doeken gezwaaid. Het sloeg zeven uur. De zon was opge gaan, de nationale vlaggen hingen strak in de wind aan de achterstevens. Met 21 saluutschoten van de Evertsen werd de Noorse vorst het officieel eerbetoon ge bracht. Een der Noorse oorlogsschepen beantwoordde het saluut en de Evertsen sloot met de tweede serie van 21 schoten: ten welkom, een groet aan het land en een dankbetuiging. Wuivende poppetjes Zo voeren wij in de aanbrekende dag met witte kielsporen langs de kust Aan boord van de Evertsen was commandeur S. den Boeft. De Evertsen keerde terug naar Den Helder. De loodsen kwamen san boord, en boven de duinen verscheen IJmuiden. met vlaggen getooid, met ge- pavoiseerde schepen in de haven en bij de sluis, honderden wuivende poppetjes op de havenhoofden en langs de sluis- kolk. De Norge voer de middensluis bin nen. De leden van de eredienst, toege voegd aan de Noorse gezant, de heer L. J. H. Jorstad, gingen met de verbindings officier. luitenant-ter-zee W. van Rossem, boord van het jacht. De escorterende oorlogsschepen schutten in de grote sluis achter de Norge begonnen zij c de feestelijke tocht door het Noord- zeekanaal. Fladderende vlaggetjes aa vlaggelijnen, wuivende poppetjes op de Negen Nederlanders in Duitsland gewond Negen Nederlanders, inzittenden van een Volkswagen-autobusje, zijn dezer dagen op de autov/eg München en Augsburg ge wond geraakt, toen hun voertuig door ODbekende oorzaak van de weg raakte. Enigen van hen zijn zwaar gewond- Het busje is ernstig beschadigd. De chauf feur was een R-K- geestelijke. De gewonden zijn opgenomen in 1 ziekenhuis te Friedberg bij Augsburg. De gewonden zijn: het echtpaar Hustin (51 en 41 j.) en hun vier kinderen Anton (16), Anna Maria (14), Gerardus (7) Nikolaus (17) Tevens werden opgenomen twee vrienden van de kinderen, de 13- jarige J. Smeysters en de 16-jarige J. Coumans, en de 32-jarige geestelijke P. SEwa. Blijkens de mededeling van het zieken huis is de heer Hustin beambte bij de Staatsmijnen in Geleen, de woonplaats van de familie en van de geestelijke. Washington aanvaardde het Nederl. carillon Het Amerikaanse congres heeft vi daag formeel het geschenk van het Ne derlandse volk een carillon klokken, dat in een nog te bouwen stenen toren opgehangen zal worden aan vaard. De Senaat heett een wetsontwerp goed gekeurd. waarin het geschenk aanvaard, en machtiging verleend wordt de toren op een nader te bepalen plaats te bou wen. Het wetsontwerp is bereids door het Huis v. afgevaardigden goedgekeurd. Twee kapiteins kregen een berisping Aan twee kapiteins heeft de Raad vooi de Scheepvaart een berisping opgelegd. De 63-j. C. van der L. van de IJm. 1. die op Eerste Kerstdag van het vorig jaar in het Kanaal betrokken was bij een naai het oordeel van de Raad „uiterst onbe langrijke" aanvaring met de Poolse kotter Cyrank, had alleen op de brug gestaan, en kwam er dank zij zijn staat van dienst met een berisping af. Wegens de stranding van het motor zeilschip Alida in de Deense wateren op 23 Nov. a.p. werd kapitein J. van der M. uit Groningen berispt. Hij had, vrezende onder invloed van de sterke stroom te dicht onder stuurboordwal te zullen ge raken, in een regenbui die het zicht sterk belemmerde, op een ondiepte afgestuurd. De raad was van mening, dat hij had dienen te wachten, tot de bui voorbij was. dekken en de bruggen langs het kanaal dat was het décor voor dit prachtige wit te jacht. De honderden kijkers op de wal IJmuiden gingen weer aan het werk. Het gesprek van de dag was de krasse Noorse Koning, die volgens de een aan de railing kwam en wuifde en volgens de ander enkele woorden naar wuivende kinderen zou hebben geroepen. Dan naderden de schepen de hoofdstad. Het bootje van de havenmeester nam de kop van de stoet voor de hoge steven van het witte jacht: Koning Haakon van Noorwegen was in onze hoofdstad ge arriveerd. Weer twee doden gevonden op de Monl Blanc In het gebied van de Mont Blanc zijn door reddingsploegen twee Franse berg beklimmers dood aangetroffen. Twee Franse alpenjagers, die sinds enige dagen werden vermist, konden worden gered. Het aantal slachtoffers in dit gebied is hiermee tot vijf gestegen. Eén Franse bergbeklimmer wordt nog vermist. Gisterochtend vroeg wierp een vlieg tuig een pakje penicilline uit voor Spanjaard, die met longontsteking in hut op 4000 meter hoogte ligt. Anneke Elro zal in September te Naaldwijk als „druivenfee" optreden. Zij doet nu reeds inspiratie op in de Westlandse druivenkassen. Kommies gewond Smokkelauto ramde douanewagen Na een wilde achtervolging hebben Duitse douanebeambten enkele smokke laars, die btj Dinxperlo per auto over de Nederlandse grens waren gekomen, ge grepen. De kommiezen hadden de achtervol ging ingezet, toen de auto bü de grens niet voldeed aan het bevel om te stop pen. Na ongeveer 12 km als bezetenen te hebben gereden, haalden de douane beambten de smokkelwagen in. Toen beide wagens naast elkaar waren, ram de de smokkelauto de wagen van de douane, waardoor een van de kommie zen werd gewond. Niettemin kon men de smokkelauto tot staan brengen. De inzittenden werden gearresteerd. Vijftig kg koffie en honderd pakjes thee van honderd gram werden in beslag ge- Indonesische premier is tevreden De Indonesische premier, dr Ali Sastroamidjojo, heeft Woensdagavond verklaard tevreden te zijr. over het resul taat der Haagse besprekingen. Op een ontvangst van journalisten ten huize van het parlementslid Diah, uitgever van Merdeka, zeide hij. dat dit een der be langrijke zeken is, welke in het ene Jaar van het bestaan van zijn kabinet was be reikt. Het herstel van de veiligheid in geheel Indonesië zou echter het groot ste succes zijn, dat bereikt kan worden. Op de vraag wat de volgende doelstel ling van zijn kabinet zou zijn. zeide hij: „Wacht maar af" Desgevraagd zeide hij, dat een oplossing inzake Nieuw-Guinea zeer belangrijk zal zijn. Zevenhonderd mensen bedolven Paleis van Dalai Lama ingestort Het paleis van de Pantsjen Lama. de Tibetaanse religieuze leider, is ingestort. Het paleis, dat te Sjigatse staat, was door het hoge water van de rivier de Namt- sjoeng ondermijnd Ook een nabijgelegen kazerne stortte in In totaal zijn ongeveer 200 burgers en 500 soldaten bedolven. De Dalai Lama is met vacantie in West- Bengalen. Staking in Amerikaanse atoomfabrieken verboden Het Amerikaanse federale gerechtshof heeft de arbeiders in de atoomfabrieken te Oak Ridge verboden te staken, zulks op basis van de Taft-Hartleywet. Het hof ging tot deze stap over, nadat bekend was geworden, dat de 930 arbei ders in het atoomcentrum voornemens waren, heden het werk neer te leggen. De arbeiders eisen een nieuwe eollee tieve arbeidsovereenkomst Nieuwe Franse voorstellen Mendès-France op weg naar compromis E.D.G. De Franse premier Mendès-France, zal vandaag aan zijn kabinet voorstellen doen. die bedoeld zijn als basis voor een oplossing van de E-D.G-kwestie. Gister avond werd hierover ministerraad ge houden. Generaal Koenig, de Gaullistische :r van defensie, bekend tegenstan- m ratificatie van het E.DG.-ver- drag, alsmede de Radicale minister van handel, Bourges Manoury. voorstander van ratificatie, woonden de besprekingen ben- Het gaat dus om een compromis. Vermoedelijk zullen de andere vijf ED.G-landea Zaterdag op de hoogte worden gebracht van deze Franse com promisvoorstellen. Doel hiervan is. dat de voorstellen kunnen worden bestu deerd vóór de bijeenkomst der ministers van buitenlandse zaken der E D.G.-lan den in Brussel op 19 Augustus- De tegenstanders van het verdrag over het Europese leger en behorende tot on derscheidene partijen, hebben een ver klaring gepubliceerd. Hierin staat, dat aLs voorwaarde, de Westelijke mogend heden de Duitse bijdrage moeten vast stellen op duidelijk omschreven condi ties. gewaarborgd door een waarlijk in ternationale controle. Een vooruitgezon den groep militairen van de toekomstige Amerikaanse E D G.-missie is gisteren in Bonn aangekomen. Deze missie zal on derhandelingen voeren over Amerikaan se militaire hulp voor het Duitse contin gent. dat deel zal uitmaken van het E.DG.-ieger. Eerst echter moet het E D.G.-verdrag van kracht worden. De Franse nationale vergadering be sloot de behandeling der voorgestelde grondwetswijziging, die bekrachtiging van de E D G- zou vergemakkelijken, uit te stellen. Een motie werd aangenomen met 360 tegen 161 stemmen. Het v ontwerp zal thans niet vóór het einde van de herfst m behandeling komen. Ook van vorsten en presidenten kan wel eens een ongedwon gen foto worden gemaakt. Dat bewijst het bovenstaande plaat je, waarop president Eisen hower is te zien, terwijl hij met zijn echtgenote een boottocht maakt. De twee jongedames op de voorgrond, zijn Eisenhowers kleindochter Barbara rechts en haar nichtje Mamie. Klein zoon David (Ike's oogappel) staat bij de knieën van zijn grootvader, die intussen een babbeltje maakt met zijn twee jarige kleindochter Susan Elaine. Hjertelig velkommen "pvET hersker igjen feststemning i Nederland, nu nar det har den glede a fa besök av Norge6 folkekjaere kongc, Hakon den 7. Nederland lever med det norske folk og dets kongehus. Det gjorde det ogsa da Norges avholdtc kronprinsesse Martha döde og Kong Hakons besök skulle ha vaert i juni matte utsettes. Det nederlandske folk föler seg sterkt knyttet til det norske folk. Ikke bare gjennem det vennskap som best&r mel- lom de to kongehus, men ogsft med de I bénd som er knyttet mellom de to land. Som det nederlandske, har ogs& det norske folk. kanskje i ennu store m&- lestokk, havet takke for sin velstand. er havet som har gitt begge nasjo- en blomstrende skipsfart, handel, fis- keri og industri. Samarbeidet mellom Norge og Nederland kommer best til uttrykk ved det omfattende og gode arbeid som blir utrettet pi Kjeller av norske og Nederlandske viten- skapsmenn p& atomforskningens omréde for fredens sak. Under den annen verdens-krig opplevde begge land en grusom tysk okkupasjon. De kongelige familier kunne begge flykte til England for derfra lede kam pen mot de tyske overfallsmenn. Da de kom tilbake til sine land etter frigjöringen, kjente begeistringen ingen grenser, og sterkere enn noen sinne viste det seg at monarkiet hadde forankret seg i folkene. Vi tviler ikke p& at Kong Hftkon, som har tilbrakt störstedelen av sitt liv i det deilige og vakre norske fjelland med de vidstrakte skoger. ogsi vil föle seg hjemme i v&rt flate land ved havet som ogsi har sin egen sjarm. Vi hilser Kongen velkommen 1 v&rt land og uttrykker hipet om at hans korte besök vil etterlate et uforglem- melig inntrykk hos ham. Hartelijk welkom Er heerst weer een feestelijke stemming in Ne- i Herland, nu het vereerd wonjt met het bezoek van de sympathieke Koning Haakon VII van Noorwegen. Nederland leeft mee ir.et het Noorse volk en zyn Koningshuis. Het deed dit ook, toen in Juni jl- het officiële bezoek van Koning Haakon moest worden uitgesteld, tengevolge van het overlijden van de in haar land zo geliefde kroonprinses Martha, waardoor Noorwegen nog vrü onver wacht in rouw werd gedompeld. Het Nederlandse volk weet zich in nig met dat van Noorwegen verbon den. Niet alleen door de vriendschap, welke tussen de koningshuizen bestaat, maar ook door de banden, welke ge legd zijn tussen de beide landen. Evenals l*t Nederlandse volk heeft het Noorse en zelfs in nog grotere mate zijn welvaart aan de zee te danken. Het is deze zee, die beide volken bloeiende scheepvaart, handel, visserij en industrieën gegeven heeft. De samenwerking tussen Noorwegen en Nederland wordt wel het best gedemonstreerd door het vele en goede werk. dat door Noorse en Nederlandse geleer den te Kjeller wordt verzet op het gebied van atoom onderzoek voor vreedzame doeleinden. De tweede wereldoorlog bracht beide landen onder een wrede Duitse bezetting. De Koninklijke families konden zich naar Engeland begeven om van daar uit leiding te geven aan de stryd tegen de Duitse over weldiger. Toen zij na de oorlog in hun land terug keerden, kende het enthousiasme bijna geen grenzen en steviger dan ooit bleek de monarchie in het volk te zijn verankerd. Wij twijfelen er niet aan, of Koning Haakon, die toch het grootste deel van zijn leven heeft door gebracht in het prachtige Noorse bergland met de onmetelijke bossen, zal zich ook thuis gevoelen in ons Lage land bij de zee, waarvan weer een aparte be koring uitgaat. Van harte heten wij de Vorst welkom in ons land en we spreken de hoop uit, dat zijn korte bezoek een onvergetelijke indruk bij Hem zal achterlaten. Orgaan der Ver. Nalies moet verbeterd Eisenhower: preventieve oorlog is belachelijk De gedachte van een preventieve oorlog (dat is een actie waardoor een oorlog op grote schaal wordt voorkomen) tegen het communistische blok is belachelijk en beslist onuitvoerbaar. Het enige wat het vrije Westen op dit ogenblik kan doen, is het opbouwen van een structuur, die onaantast baar is voor het communisme. Aldus verklaarde president Eisenhower gisteren op zijn wekelijkse persconferentie. Volgens de president zou de z.g. pre-| wees op de verbeterde toestand in Korea, ventieve oorlog een gewone oorlog wor- Indochina. EevDte en Perzie (olie). Deze den. met alle verwoestingen en ellende die daarmee gepaard gaan. Eisenhower verwierp ook het denkbeeld, dat de tijd rijp Is om de diplomatieke betrekkingen met de Sowjetunie te verbreken en de Ver. Naties voor de Russen te sluiten. „Ik geef toe, dat de Ver. Naties een plat form voor propaganda zijn geworden en desnoods wil ik erkennen, dat wjj (Ame rika) minder handig zijn gebleken in die Indochina, Egypte en Perzië (olie). Deze verbeterde situatie kan volgens -Eisen hower een basis zijn voor een hecht ver bond tegen het communisme. Door maatregelen ter verhoging van de levens standaard in de genoemde landen, kun- deze naties er toe worden gebracht, aldus Eisenhower, als sterke partners de het vrije Westen te kiezen. propaganda dan bepaalde andere naties Maar men moet hopen op een verbetering de Ver. Naties, waardoor die orga nisatie nader wordt gebracht tot de grote beginselen die San haar ten grondslag liggen". De president vergeleek de wereldsi tuatie met die van een jaar geleden en Vermiste man werd na vijf jaar gevonden Door een toeval is gisteren de raadsel achtige verdwijning, nu vijf jaar geleden, van 49-j. boekhouder J. B. uit Beem- ster tot klaarheid gebracht: uit het water de Schipholdijk, vlak bij de lucht en, haalden schrootvissers delen auto op, waarna de politie het gehele autokarkas en de stoffelijke resten het slachtoffer heeft opgevist. Men had indertijd geen enkele aanwij- .ing op welke plaats het ongeluk kon zijn gebeurd. Nu is gebleken, dat de man met zijn auto op een donkere avond in de vaart is gereden. Aan de hand va gegevens, waarover de politie beschikt, reeds vastgesteld, dat men hier met de vermiste te doen heeft. Antilliaanse mariniers en studenten In een onderhoud van minister ir C. Staf met de Antilliaanse ministers mr dr M- F- da Costa Gomez en W. R. Plantz is in beginsel beslist, dat ingezetenen der Nederlandse Antillen vrijwillig kun nen dienstnemen bij de mariniers. In het komende studiejaar verwacht men r dan 100 Antillianen voor het volgen verschillende opleidingen Enigen zullen de belastingacademie bezoeken- DAT inwoners van Eindhoven een hul deblijk willen aanbieden aan de Bel gische vlieger M. H. Bieuvelet, die vorige week een noodlanding met zijn straaljager verkoos boven het gebruik van zijn schiettoestel en daardoor het neerstorten van zijn vliegtuig op woonhuizen wist te voorkomen. DAT in Eindhoven op 18 September voor de eerste maal t-g.v. de bevrijdings feesten een bloemencorso wordt gehou- DAT de eerste phase van tie van het vogelhuls in de Amsterdamse Artis voltooid is en de nieuwe buiten volières gereedkwamen. DAT de 37-j. Amsterdamse leraar C door de rechtbank aldaa. tot f 200 ooetc is veroordeeld wegens het onjuist voorlichten van Sociale Zaken inkomsten van een employé. DAT Corrie, de panter die ruim zes ar in Artis woont, na jarenlang kinder loos te zijn geweest, drie welgeschapen jongen ter wereld heeft gebracht. DAT inwoners van Nieuw-Vossemeer ruim f 2000 hebben ingezameld voor een 18-daags verblijf in Nederland van 40 ge- evacueerde Oostenrijkse kinderen uit het overstroomde gebied. DAT ais slachtoffer van het moderne verkeer de 60 meter hoge schoorsteen van de voormalige gebouwen van de Verf-. Vernis- en Oliefabrieken Veveo aan de Diergaardesingel te Rotterdam is ge sloopt. DAT de gemeenteraad van Nijmegen f 3000 beschikbaar heeft gesteld voor de voltooiing van het door de Amsterdamse beeldhouwer Marius van Beek vervaar digde Jan van Hoof-monument. hetwelk op 17 September bij de Waalbrug zal wor den onthuld. DAT de Maastrichtse politie de 24-jarige P. J. G. P. uit Bruinisse heeft aangehou den wegens diefstal van f 800 en een gouden nng. DAT prof. Krul, directeur van het rijks instituut voor drinkwatervoorziening in Den Haag samen met prof. Naumann uit Koblenz de inwoners van Zürich gaat hel pen aan goed drinkwater, want de win- plaatsen zijn daar verontreinigd. DAT de Apeldoornse kok N- J. G. S. met de meest fantastische verhalen een derwij kse dame al haar spaarcenten (f 2700) heeft afgetroggeld cn dieswege voor de Zwolse rechtbank anderhalf jaai en terbeschikkingstelling tegen zich hoor de eisen. DAT bij de onbewaakte overweg in de Breudijk onder Harmeien, waar kort ge leden een Deense ingenieur en zijn Ame rikaanse echtgenote de dood vonden, door particulieren waarschuwingsborden zijn aangebracht, daar de N.S. zelf nog steeds niets doet. DAT mevrouw I. uit Aalten door de Zutphense politierechter tot een maand voorwaardelijk en 40 gulden boete oordeeld werd wegens oplichting f-en blinde sigarenhandelaar. DAT In Workum het streekcentrum voor bejaarden Mariënakker is geopend. V.S. bouwen radartorens midden in zee Aan de Atlantische Kust van de Ver. Staten zullen zeer binnenkort een aantal is worden gebouwd als onderdeel van het radarverdedigingsstelsel. Hieromtrent meldt het tijdschrift Engineering News- record, dat de torens midden in zee komen te staan, elk op een plateau van ongeveer 1700 vierkante meter. Bij ere toren zullen onderkomens zijn voor tot 30 man, alsmede een vliegveldje ir hefschroefvliegtuigen. Op het paleis Soestdijk ontving koningin Juliana gisteren de nieuwe Griekse gezant in Den Haag, Z. Exc. N. Anissas, die zijn geloofsbrieven kwam overhan digen. Krachtig herstel van Nederland Jaarlijks betekent dit voor ons land een besparing van f 8 millioen rente In luttele jaren is Nederland van kapi- taalimporterend een kapitaalexporterend land geworden. Duidelijk wordt dat weer gedemonstreerd door de vervroegde aflossing van 52.501.000 dollar of f 199'i millioen aan de Wereldbank. Het be treft een deel van de lening van oorspron kelijk 195 millioen dollar, die in 1947 werd opgenomen. De zes halfjaarlijkse termijnen, die resp. in 1970, 1971 en 1972 moesten vervallen en thans reeds zijn af gelost, betekenen voor Nederland Jaar lijks een rentebesparing van f 1.8 millioen. De aflossing was mogelijk door de ruime dollar- en goudpositie van ons land. Do lening van 195 millioen dollar werd verleend nog voordat de Marshallhulp bekend was, en juist in een periode dat Nederland dringend deviezen nodig had voor aankoop van schepen, machine rieën en grondstoffen voor de weder opbouw. De president van de Wereldbank, Eugen Black, noemde gisteren het herstel van Nederland sinds de lening werd ver leend, Indrukwekkend. De vervroegde af lossing maakt het de Wereldbank moge lijk af te zien van de uitgifte van nieuwe obligatieleningen. Maar behalve de aflossing aan de Wereldbank heeft Nederland nog een In drukwekkende prestatie van zijn econo misch en financieel herstel geleverd. Er is namelijk (zoals wij gisteren ln een deel onzer editie meldden een begin gemaakt met de vervroegde terugbetaling van de 1.6 millioen kg zilver, die indertijd van Amerika werd betrokken o.m. voor de aanmaak van zilveren munten. Regelmatig zullen nu schepen met zilver naar Ame rika vertrekken. Het Vietnamese Staatshoofd, Bao Dai. die nog «steeds in Frankrijk ver blijft en daar een luxe-leventje leidt, heeft in een boodschap aan zijn volk ge zegd. dat hij spoedig zal terugkeren metf een nieuw regeringsprogram. HET WEER IN EUROPA Stockholn Kopenh. A'dam bonden Luxemb Parijs Bordeaux Grenoble Nice Geneve nevel half bew. licht bew. zzo WZW windstil 17 0.6 19 1 16 0.5 20 0.1 24 O 21 0 24 0 20 0 WEERBERICHT Onbestendig weer Het K.N.M.I. te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Aanvankelijk zwaar be wolkt met wat regen of mot regen. Later enkele versprei de buien afgewisseld door opklaringen. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Dezelfde of iets hogere temperaturen. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur.) ZON EN MAAN vrijdag zon van 5.19—20-10. Maan i 29—3.57 uur. Op 14 Aug. VM.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1