Ilicttwc £riJts ctft(liïmranl Bonn eist de vrijlating spionnagechef John van Washington wil aan Duitsland 2,4 milliard teruggeven Den Haag nodigde zeventig gasten voor diner uit Oost-Duitsland neemt de Amerikaanse hulp aan Ziekenfondsen willen hulp weer uitbreiden Marshall-plan voor Azië met een defensiepact Eén van de vijfling Dionne in een klooster overleden Wist IJ ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- e Advertentie-afdeling: Tel 31441. Postrekening: 58936. Vijf en dertigste jaargang No 10110 Laatste nacht aan het front Diractie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTEUIR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .SlaatviuUclilsgiietfcora n«n hert In frgfjenspcct" DESERTEUR. MAAR GEEN VERRADER Half millioen voor inlichtingen over zijn verdwijning TERWIJL leden van de Westduitse en Geallieerde „geheime diensten" het er over eens waren geworden, dat dr John een deserteur en geen verrader zou zijn, verzocht Bonn de Westelijke Geallieerden, stap pen te ondernemen bij de Russen voor de vrijlating van dr John. In de nota van Bonn wordt gezegd, dat er fedenen zijn om aan te nemen, dat John tegen zijn wil in Oost-Duitsland wordt vastgehouden. Intussen heeft het Westduitse ministerie van Binnenlandse Zaken gisteren een beloning van een half millioen mark (450.000 gulden) uitgeloofd, voor inlichtingen die licht kunnen werpen op de verdwijning van dr John» Inlichtingen moeten worden gegevenverschrikkelijk was, maar dat het de aan de openbare aanklager te Karlsrune Westduitse veiligheid niet in gevaar kon die de zaak in handen heeft. I brengen, daar de schade niet zo groot is, Leden van de Geallieerde en West-als velen dachten, duitse geheime diensten kwamen tot ae Adenauer ontkende, dat John op ae hoogte zou zijn van geheime supplemen taire overeenkomsten bijn het E.D.G.— verdrag. Zulke overeenkomsten bestaan, volgens de kanselier, niet. Ook andere verklaringen van John, zouden duidelijke leugens zijn. Groter souvereiniteit" voor Oost-Duitsland Maar bezettingsleger blijft... Twee feiten wijzen er op, dat John een deserteur, maar geen verrader was, io menen de leden van bovengenoemde „geheime diensten". In de eerste plaats, liet hij al zijn geheime papieren achter. Bovendien heeft hij niet getracht in lichtingen te verkrijgen over het net werk der Westelijke spionnage in Oost- Duitsland. waarvan hij weinig afwist, vóórdat hij wegging. Sommigen menen, dat John van de communisten de verzekering kreeg, dat hij niet gedwongen zou worden onthul lingen te doen. Volgens hun theorie, zou bij John, een overtuigd pacifist, een „Hess-complex" zijn ontstaan. «Rudolf Hess. Hitler's plaatsvervanger, vloog in de tweede wereldoorlog naar Engeland, in de waan, vrede met Engeland te kun nen sluiten. Hij werd toen geïnterneerd, aldus Reuter. Voorts heeft de Westduitse regering de Geallieerde hoge commissie verzocht, Johns vrijlating te eisen, op grond van aanwijzingen, dat John wel uit vrije wil naar Oost-Duitsland was gegaan, maar niet de bedoeling had, daar te blijven. Westduitse en Geallieerde nasporingen hebben de mening van de regering te Bonn versterkt, dat John tegen zijn wil wordt vastgehouden. In een radio-uitzending van zijn va- can-tiever blijf plaats Baden-Baden uit, verklaarde bondskanselier Adenauer gis teravond, dat het overlopen van John De slakjes-helicopterneemt zijn eigen huis mee. Een Ameri- j kaans hefschroefvliegtuig ver- j trekt met hangar en al van het I militaire vliegveld in Quantico i (Virginia). De hangar, die op de grond met een waterdicht zeil wordt bedekt, is vervaardigd van licht magnesiumstaai. Het Kremlin heeft besloten, een aantal verordeningen en reglementen betreffen de het politieke, economische en culturele leven in Oost-Duitsland, te annuleren. Deze maatrgei- wordt in het Westen ge zien als een uitvloeisel van de Russische verklaring, waarin Oost-Duitsland souve reiniteit werd beloofd. In feite zou annu lering van de reglementen de zelfstandig heid van Oost-Duitsland niet groter ma ken. Westelijke waarnemers zien in het Russische besluit een nieuwe stap naar volledige afschaffing van de Russische „hoge commissie". In dat geval zal het Westen zich dus uitsluitend, rechtstreeks tot de Oostduitse regering kunnen rich ten, in voorkomende gevallen. Zoals weet, erkennen de Westelijke mogendhe den het communistische bewind niet. wijzen er nog op, dat ten aanzien var Russische bezettingsleger in Oost-Duits land niets bekend is gemaakt. Ex-president Truman van de Ver. Staten toonde een brede glimlach, toen hij op 8 April jl. in New York arriveerde om er zijn 70-ste ver jaardag te vieren, (foto links). Heel wat magerder (foto rechts) na zijn ernstige ziekte en de operatie, maar weer glimlachend als vanouds, po seerde Truman dezer dagen voor zijn eerste officiële foto na zijn ziekte. De oud-president kwam zijn stem uitbrengen voor het congres in Independance (Missouri). NEDERLAND MISNOEGD Er is enige deining ontstaan rond het wetsvoorstel, dat in de Amerikaanse naat aanhangig is gemaakt en dat tot doel heef om de Duitsers bezittingen te rug te geven, die de Amerikanen gedu rende de oorlog in beslag hebben ge- Het gebaar, dat hieruit spreekt, heeft in Den Haag ernstige bevreemding ge wekt, omdat de geallieerden in 1946 In Parijs een verdrag sloten, waarbij be paald werd, dat in beslag genomen Duit se bezittingen als herstelbetalingen den worden gebruikt. Door dit voorstel zou, als het aangeno men wordt, Amerika de eenheid treden tegenover Duitsland verbreken. Vandaar, dat van Nederlandse zijde in Washington stappen zyn ondernomen, in van het misnoegen van Nederland deze Amerikaanse ideeën die uiteraard door politieke overwegingen den ingegeven wordt uiting gey De Amerikaanse vergevensgezindheid ETEN MET DE KONING Volledige college van B. en W. zit mee aan in het Kurhaus Voor de maaltijd, die het gemeentebe- *tuur van Den Haag volgende week Vrij dag Koning Haakon VII in het Kurhaus te Scheveningen aanbiedt, zijn, naar de Nieuwe Leidsche Crt verneemt, leventig gasten uitgenodigd. Met de Ko ning, koningin Juliana en prins Bern- hard, zullen alereerst de leden van het gevolg aanzitten. Voorts de gezant van Noorwegen m Den Haag, de heer L. J. H. Jorstad en de gezant van Nederland In Oslo, jhr mr M. P. M. van Karnebeek en de Noorse Consul-generaal in Rotterdam, de heer H. Akre. Van Noorse zijde zullen er ook zijn, de commandant van het jacht Norge en de predikant van de Noorse kerk te Rotter dam. Van Nederlandse zijde zullen o.m. aan zitten, de vice-president van de Raad van State, jhr mr F. Beelaerts van Blokland, alsmede de ministers Drees, Beyen, Luns, en prof. Beel. Voorts de voorzitter van de Eerste Kamer, mr J. A. Jonkman en Prof. mr P. S. Gerbrandy als 2de plv. voorzitter van de Tweede Kamer, mejuf frouw mr M. Teilegen, directeur van het Kabinet van H.M. de Koningin, lult.-gen. D. C. Buurman van Vreeden, gouverneur r-n de Residentie, de commissaris der Koningin, rr.r L. A. Kesper, de deken het Co.ps Diplomatique, de heer Graeffe, ambassadeur van België, staats raad dr N. A. Deckers, drager van he' grootkruis der St. Olafsorde, een onder scheiding, die de heer Deckers tijdens het isterschap verwierf en het volledig college van B. en W., met uitzondering ir Feber, die ziek is. De uitnodiging geldt mede voor de dames. De heer A. E. Greve te Rotterdam overleden In de leeftijd van 68 jaar is Donderdag te Rotterdam overleden de heer A. E. Greve, in leven directeur van de Drijf- riemenfabriek T. H- Haagen te Rotter dam. De overledene was jarenlang ee actief bestuurslid van de Ver. Drijfrh menfabrikanten in Nederland. Hij was commissaris van de N.V. Indu striële en Agrarische Exportmaatschap pij. De begrafenis heeft plaats Maandag middag twaalf uur op Nieuw Eyken- duynen. Lufthansa herboren De Duitse Lufthansa is gisteren offici eel weer opgericht. Maar zij kan nog niet beginnen te vliegen, voordat de gealli eerden toestemming geven. zou betekenen, dat de Duitsers een be drag van 2,4 milliard gulden terug krijgen. Frans debat over E.D.G. op 24 Augustus De Franse nationale vergadering heeft besloten, met het debat over het Euro pese leger op 24 Augustus te beginnen, aldus meldt Reuter uit Parijs. Bom in autobus in Casablanca In Casablanca (Marokko) kwam in eer. autobus een kleine bom tot ontploffing, waardoor drie passagiers en de chauf feur lichte verwondingen opliepen. Ove rigens was de toestand er gisteren iets rustiger dan in de afgelopen dagen Hierbij bedenke men, dat tengevolge van de Franse veiligheidsmaatregelen, Fez bijna geheel van de buitenwereld is ge- isoleerd en het nieuws dus slechts lang zaam doordringt. De nationalistische Istiqlalpartij heeft hedenmorgen een staking van zeven da gen afgekondigd voor het gehele land als onderdeel van de campagne voor de te rugkeer van de verbannen sultan Ben Joessef. Geestelijk-gestoorde man op vuilnisbelt levend verbrand De heer M. vap Vliet, een 45-J. in woner van Lekkerkerk, een geestelijk- onvolwaardige, die aan toevallen leed, scharrelde een dezer dagen op een vuil nisbelt rond om te zien of er iets van zijn gading te vinden was. Waarschijn lijk heeft hij toen een toeval gekregen en is voorover in het afval gevallen, dat na iedere storting in brand wordt gesto ken. Hij moet toen de macht hebben ge mist, om aan verbranding te ontkomen, want men trof zijn verkoolde lijk aan. Drama-Vinkeveen wordt nader onderzocht Op wens van de waarnemend procu reur-generaal te Amsterdam, mr P. W Bakhoven, wordt in het drama te Vin- keveen, waar vorige week een kaashan delaar na een klap met een gummistok overleed, door de rijksrecherche een na der onderzoek ingesteld. Een objectief onderzoek acht de procureur-generaal no. dig. daar de getuigenverklaringen om trent het gebeurde sterk uiteenlopen. Jongen bij Borendrecht onders bus gedood Bij de Barendrechtse brug is gisteren de achtjarige jongen J. Wasserval uit Heinenoord door een autobus overreden en gedood. De jongen was met zijn fiets aan het spelen en maakte een onver wachte zwenking waardoor hjj onder de bus kwam. Met dank voor edelmoedig aanbod Het Rode Kruis bereidt voedselverzending naar het noodgebied voor OOST-DUITSLAND heeft geheel onverwachts officieel het Ame rikaanse aanbod aanvaard tot het zenden van voedsel voor de slacht offers van de watersnood. De Russische hoge commissaris Poesjkin en pre mier Grotewohl brachten president Eisenhower schriftelijk dank voor zijn edelmoedige aanbod. Eisenhowers aanbod had gedoodverfd als Dc president verklaarde zich „zee reden" over het Oostduits besluit. Leden •an het Rode Kruis hebben reeds contact opgenomen met de Oostduitse autori teiten. De andere landen achter het IJzeren Gordijn, die eveneens door overstromin gen zijn getroffen en voor welke landen Eisenhowers aanbod ook gold. hebben nog niet gereageerd. aanvaarding door de Oostduitsera het aanbod was zeer verrassend, dat de communistische pers aanvankelijk Voorstel aan minister Meer verpleegdagen, bijdrage voor brillen, ruimer steun voor sanatoriumkosten Wie bij een ziekenfonds verzekerd is. zal binnenkort waarschijnlijk recht krij gen op verpleging in een ziekenhuis ge durende ten hoogste 66 dagen in plaats, ven, zoals tot nu toe, slechts 44 dagen per ziektegeval. Dit heeft de Ziekenfonds raad althans aan minister Suurhoff voor gesteld. Verder zullen de ziekenfondsen, even als vóór 1952 het geval was, weer tege moet treden by de aanschaffing van eet bril. Het voorstel houdt in, dat voor vol wassenen de glazen door het ziekenfonds zullen worden bekostigd en voor kinde ren onder de zestien jaar ook de t turen. Voor kinderen tot 16 jaar van verplicht verzekerden wil men ook gehoorappa raten weer opnemen in de lijst van strekkingen. Zeer belangrijk is ook de voorgestelde- wijziging in de betaling der kosten voor verpleging In sanatoria. Tot nu toe be taalden de ziekenfondsen gedurende enige zes gulden per verpleegdag, hetgeen Dulleseen „dijk" rondom Indochina Amerika Engeland hebben, vol-Initiatief zijn van Qhurchiil, die in gens Ass. Press, vérstrekkende plannen geformuleerd voor een uitgebreid economisch hulpprogramma voor de lan- Azië. Dit „Marshall-plan" voor Azië zou verbonden worden aan een defensie-organisatie, een verdedigings pact dus. De bijzonderheden zullen voor gelegd worden aan een politieke confe- belanghebbende landen, waar onder ook Nederland. Deze conferen tie zal tegen September, ergens in Azië, worden bijeengeroepen. Er zijn 11 landen uitgenodigd, na melijk: Frankrijk, Australië, Nieuw Zeeland, Nederland, India, Pakistan, Birma, Indonesië, Ceylon, Thailand en de Philippynen. Het is de bedoeling van Amerika en Engeland een brede groepe ring van niet-communistische landen te die door beloften van samen werking op militair en economisch ge bied verbonden zijn. Het plan zou een menwerking met Eden, stelling van het plan heeft gewerkt. In dit verband laten wij nog volgen, dat de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken Foster Dulles voorstan der is van het „leggen van een dyk rondom het in Indochina verloren gegane gebied." Hiervan hangt het af of Zuid- Vietnam, Laos. Cambodja, Tbailand. Malakka en Indonesië uit de handen der communisten worden gehouden. Vermelden wij nog, dat thans ook in de Indochinese staat Laos het vuren is gestaakt, waardoor de wapenstilstand van kracht is geworden. Later werd gemeld, dat thans ook in Cambodja het vuren is gestaakt. Volgens A.F.P. zal Harold Stassen, chef van het Amerikaanse bureau voor hulp aan het buitenland, zich naar Parijs begeven om over de economische steun aan Azië en Indochina besprekingen te voeren. minder dan de helft van de kosten Volgens de voorgestelde regeling zullen de ziekenfondsen nu 75 pet van de pleegkosten gaan dragen. Tijdens het overleg dat over deze kwestie met de werkgevers is gevoerd, is in beginsel besloten de kosten die ei uit voortvloeien althens in 1955 te dek ken uit de ln het vereveningsfonds ge kweekte reserve. De premie zou du; voorlopig niet verhoogd behoeven ti worden. Als deze plannen, die de hoofdverze kering betreffen, worden verwezenlijkt, komen de aanvullingsfondsen in een be langrijk betere positie Deze gunstige po sitie kan tweeërlei gevolgen hebben: de premies voor aanvullende verzekeringen kunnen worden verlaagd of het gebied van de aanvullende verstrekkingen kan worden uitgebreid. In ziekenfondskringen schijnt men het meest te voelen voor het laatste Ds Niemöller in V.S.: Kerkmensen tot Christenen maken, het moeilijkst" Ds M. Niemöller heeft bij zijn aan komst in Amerika ter bijwoning va vergadering van de Wereldraad van rei ken gezegd, dat het grootste probleem de Kerk in Duitsland is het vormen Christenen uit lidmaten van de kerk. was van mening, dat tijdens zijn be zoek aan Rusland In 1952 75 procent de Russische bevolking lid was vai Grieks-Orthodoxe kerk, ondanks 35 jaqr van anti-christelijk regerings- Frans-Grieks geschil tot volgend jaar uitgesteld Het Internationale Hof van Abitragc heeft gisteren de behandeling voortgezet van het Frans-Griekse vuurtorengeschil. De agent van de Franse regering beëin digde zijn pleidooi. Het pleidooi van de agent der Griekse regering werd op diens verzoek uitgesteld tot een volgende zit ting van het Hof, die op 5 Januari 1955 gehouden zal worden. Amerikaanse poging om spionnen te recruteren in Oost-Duitsland". Voorts wordt de aanvaarding gezien als een bewijs van het feit, dat do voed seltoestand in Oost-Duitsland zeer slecht is. Alle beetjes helpen, zelfs al komen ze van „het imperlalistisch-kapitalistische Amerika". Balkanpact levert 95 divisies De ministers van buitenlandse zaken van Griekenland, Turkije en Zuid-Slavië zijn in Bied (Slovenië) bijeengekomen, om de laatste hand te leggen aan het mi litaire Balkanverdrag, dat Maandag zou worden getekend. Het verdrag is geba seerd op het, begin 1953 getekende vriendschapsverdrag tussen de drie lan den. Militaire deskundigen schatten, dat b(j volledige mobilisatie Zuid-Slavië en Tur kije elk 35 divisies en Griekenland 25 di visies op de been kunnen brengen. Als eerste van de vyf patrouil levaartuigen die op de rijkswerf in Den Helder voor Amerikaan se rekeiiing ten behoeve van onze marine worden gebouwd, is gisteren de Balder opgele verd, overgenomen en in dienst gesteld. Op de foto: een over zicht tijdens de rede van de Amerikaanse ambassadeur, de heer H. Freeman Matthews. Patrouillevaartuig Balder overgedragen Het patrouillevaartuig Balder (225 ton), dat voor Amerikaanse rekening ten be hoeve van Nederland is gebouwd, is van morgen in Den Helder door de Ameri kaanse ambassadeur in Den Haag, H. Freeman Matthews, overgedragen aan de Nederlandse regeripg. Het schip werd aanvaard door minister Staf. Na de plechtigheid maakte de autoriteiten aan boord van de Balder een tocht door de nieuwe rijksmarinehaven- Nieuw Guinea en de V.N. Om Nieuw-Guinea op de agenda der Verenigde Naties te krygen zal Indonesië vóór 22 Augustus een verzoek moeten in dienen. Op 21 September a.s. begint de zitting van de Algemene Vergadering. De Indonesische gedelegeerde bij de V.N. te New York heeft thans toegegeven dat Indonesië in beginsel besloten heeft Nieuw-Gulnea ln de Vergadering te bren gen. Een formeel verzoek is echter nog niet opgesteld. In sommige diplomatieke kringen verwacht men echter, dat een dergelijk verzoek in administratieve moeilijkheden gesmoord zal worden. De kwestie Indonesië staat immers nog steeds op de agenda ren de Veiligheids raad en volgens het reglement mag de Algemene Vergadering niet dezelfde on derwerpen behandelen. Haar ideaaleen reis naar Palestina In een klooster te St Agathe (Quebec, Canada) is Emilie Dionne, één van de beroemde vijfling, tengevolge van een hersenbloeding overleden. Vader Dionne deelde mee, dat de dood van het 20-jarige meisje volkomen onverwachts is geko men, sul leed het sinds haar derde jaar aan vallende ziekte. Emilie bracht haar zomervacantie door DAT in Arnhem en Nijmegen op het ogenblik een overstelpende drukte heerst door de' vele toeristen, ook uit het bui tenland, en alle in aanmerking komende gelegenheden vol zijn DAT gisteren het zeekamp 1934 van het Jeugd Zee-Verbond in Kasteel Rad boud te Medemblik werd geopend, waar 140 jongens van 1418 jaar uit 5 landen tot 18 dezer bijeen zün. DAT voor de Amsterdamse rechtbank tegen een .ex-werkman der PTT wegens diefstal van 5 damesblouses uit een ter expeditie aangeboden pakket 6 mnd met aftrek werd geëist. DAT wanneer de staatssecretaris van soc. zaken en volksgezondheid, mr dr A. A. van Rhijn. Zaterdag 14 Augustus in het openluchttheater in Ede de tra ditionele heideweek opent, tegelijk de herdenking van het 900-j bestaan der plaats begint. DAT de 30-j. accountant A. de J. uit Amsterdam voor de recherche aldaar 8 mnd met aftrek 'tegen zich hoorde eisen, daar hij zijn schoonmoeder voor 3000 zou hebben opgelicht. DAT Donderdag in het kader van de feesten te Alkmaar een Surinamedag plaats heeft en alle Surinamers die deze dag in de stad verblijven, welkom zijn op een ontvangst om 5 uur ten sladhuize Dat in ons land in Mei van dit jaar 60 personen door brand werden gewond, van wie 31 brandweerlieden, en de di recte schade als gevolg van brand op 4.345.000 wordt geraamd DAT het bestuur van de internationale organisatie van oud-padvinders en oud- padvindsters 30 en 31 Aug. vergadert op Buitenzorg, het buitencentrum van het Ned. padvindstersgiide te Baarn. DAT van 10 t/m 17 Mei 1955 m het R A I -gebouw te Amsterdam de derde Ned Verpakkingsbeurs wordt gehouden, en de expositieruimte nu reeds bijna is volgeboekt. DAT aan het op 4 Sept. tér gelegenheid ran de feesten te Dokkum te houden de- Ilé 800 man der nationale reserve deel- tevens 50 man reserve politie DAT dr ir A. S. Tuinman, Ned. land- bouwattaché te Ottawa, van 10—12 Aug. een bezoek brengt aan enkele centra waar aspirant-emigranten worden ge schoold in de landarbeid, nl. Brielle. Grollo en Oploo DAT voor de Amsterdamse rechtbank tegen de 37-j. wielrenner A. van de N. wie een reeks diefstallen van vlees en kruidenierswaren uit bakfietsen, alsme de verzet en belediging van een agent ten laste werd gelegd. 6'mnd met aftrek werd geëist. DAT Almelo een jeugduitwisseling met het Duitse stadje Iserlohn tot stand heeft gebracht: 14 Aug komen een 25-tal Duitse jongens en meisjes een week op bezoek en een week later geschiedt het omgekeerde. met een nieuwe religieuze zustergemeen- schap, nadat.zij daartoe onlangs was toe getreden. De vierling (Marie, Yvonne, Annette en Cecile) is zeer vermogend geworden door giften en door het laten gebruiken van haar namen voor advertentiedoeleinden. Vijftien jaar geleden werd het vermogen van de vijfling reeds geschat op byna 2 millioen gulden. Emilie, die nu gestorven is, had ais ideaal een reis naar Palestina. Zij wilde Indertijd zanglerares worden. Haar liefste boeken waren heiligenlevens. Enige maanden geleden waren de Dionne's voor het laatst in het nieuws, toen bericht werd, dat Marie, die als no vice in het klooster van New Thabor was gegaan, na enige maanden daaruit terug keerde wegens heimwee. De enige ln leven zijnde vyfling, wel ker bestaan bekend is, is nu de vijfling (drie meisjes, twee jongens) Diligentl in Argentinië, die geboren werd in 1943. HET WEERNJ EUROPA U EMILIE DIONNE. Weer in de greep van de depressies TZOELERE LUCHT, komende van de Oceaan, is vannacht weer ons land binnengedrongen, hetgeen vrijwel overal met onweer gepaard ging, aldus deelt De Bilt mede. Hier en daar werd zelfs zwaar on weer waargenomen en de neerslag hoeveelheden zijn plaatselijk zeer groot geweest. Het vliegveld Ypen-j burg had vanmorgen niet minder dan 42 mm hemelwater in de regenmeter verzameld, dat is meer dan helft van de normale Augustus-neerslag. Leeu waren met 30 mm en De Bilt met 25 mm waren ook getuigen van de regen- rijke nacht. Gilze-Rijen, dat gisteren als eerste Nederlandse station het on weer zag aankomen, heeft daarentegen maar 1 mm gehad. Ook morgen zal ons land zich in onstabiele luchtmassa's bevinden, zo dat vooral in 't binnenland op enkele buien gerekend moet toorden. Een de pressie, die vanmorgen over Ierland in de richting van de Noordzee trok, zal dit weekeinde voor vrij veel wind zorgen. Nergens in de buurt treffen wij een hogedrukgebied aan, zodat de depresr ties de eerste dagen boven West- Europa vrij spl zullen hebben. De temperaturen blijven echter boven het normale, doordat de wind in hoofdzaak Zuidwestelijk blijft en de lucht in Frankrijk voorverwarmd wordt. i s i sr.,, 23 20 21 20 25 l.l 31 23 28 11 31 0.1 WEERBERICHT Iets hogere temperaturen Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselende bewolking met enkele buien. Matige, tijde lijk krachtige Zuid-Weste lijke wind. Iets hogere tem peraturen. (Opgemaakt he denmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Zondag zon van 5.11—20.19; Maan van 16.1423.36 uur. Maandag zon van 5.13 20.17; Maan van 17.09Op 14 Aug. Zie peg. 4 f QQ voor actie

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1