Soc. Zaken gaat beschuttende werkplaats stichten pZ&iWi tdivt Koerier NIEUWE LEIDSCHE COURANT 1 DONDERDAG 5 AUGUSTUS 19S4 ALPHEN AAN DEN RllN Toen we vorige week een vëralag gaven van het afscheid en de installatie aan de Koningin Emmaschool, waar een nieuw hoofd per 1 Sept. zijn werkzaamheden zal beginnen, kwam daarin ook ter sprake de nazorg van de kinderen, die naar leeftijd de school moeten verlaten. Door de heer Lablans werd toen opgemerkt, dat een flink deel goed terecht komt in de maatschappij. Dat is ongetwijfeld mede dank zjj de bemoeienissen van de schoolleiding. Maar er is ook een deel, dat niet te recht komt. En er Is verder een categorie van ouderen, door een of andere oorzaak voortijdig aan het productieproces ont trokken, die noodgedwongen de tüd in ledigheid doorbrengt. Uiteraard is dit onze gemeentelijke dienst van sociale zaken niet ontgaan. En uit het initiatief om zich in het winter seizoen door middel van een lezing des kundig te laten voorlichten, is thans de verblijdende vrucht gegroeid dat spoedig ln onze gemeente een beschuttende werk plaats geopend zal worden. Men verwar- re dit niet met een omschollngswerk- plaats, die Ln bepaalde gevallen open staat voor valide arbeiders, die zich ln een ander vak willen bekwamen. Het gaat hier om minder-validen, lichamelijk gebrekklgen, om hen, die om welke an dere oorzaak ook, niet dan na een ge specialiseerde opleiding in de beschutten de werkplaats wellicht toch nog een taak in het bedrijf kunnen gaan vervullen en daardoor geheel of gedeeltelijk ln eigen bestaan kunnen voorzien. De praktijk in de grotere steden heeft bewezen, dat dit geen utopie is. Ieder be hoorlijk bedrijf kent van die werken, waarvan men zegt: jammer, dat we hier een volleerd vakman aan moeten zetten. De mensen, opgeleid in de beschuttende werkplaats kunnen hier een belangrijke taak gaan vervullen. Het is daarom geen bijzonderheid, dat hoge eisen gesteld worden aan de leiding. De man, die als leider zal optreden, moet niet alleen sociaal inzicht, maar ook eco nomische kennis bezitten, omdat hU als contactpersoon tussen werkplaats «n be drijven de juiste man (vrouw) op de Juiste plaats moet stellen. En zijn rech terhand. de werkmeester, die steeds in de werkplaats aanwezig is. zal een all round technicus moeten zijn. Sociale arbeid Van regeringswege bestaat voor deze tak van (in de eerste plaats) sociale ar beid grote helangstelling, die tot uitdruk king komt in een behoorlijke subsi diëring. Het is daarom aan geen twijfel onderhevig, dat ook Alphen a.d. Rijn hier de nodige medewerking zal krijgen Want een flinke aanpak is nodig. Er moei een veelheid van grondstoffen zijn en een uitgebreide apparatuur. Een deel van beschuttende werkplaats houden ken geven, waarbij de opzet is het ver richten van productieve arbeid. Ongetwijfeld zal men ook in de kring van het buitengewoon lager onderwijs ingenomen zijn met de stichti^p van een beschuttende werkplaats en het is niet onmogelijk, dat gemeentebesturen in de omtrek eveneens belangstelling zullen tonen. Of het mogelijk zal zijn, deze inrichting reeds per 1 Sept. te openen? Wellicht is de tijd hiervoor te kort, vooral nu de va cantia er nog afgaan. Zijn we goed ingelicht, dan is men ook nog niet tot een definitieve beslissing gekomen over een gebouw; er wordt gedacht aan de Vuurtorens Grieks-Frans geschil in arbitrage Vooraftelegram aan de Koningin Het Internationaal Scheidsgerecht, waarvan de Nederlander prof. VenQI vooriltter Is, behandelde Dinsdag ln het Vredespaleis het geschil tassen Grieken land en Frankrijk inzake de vaortorens op de Griekse eilanden Samoa en Kreta. Dit internationale geding, dat, voor de •erate maal na de tweede wereldoorlog door middel van arbritage wordt opgelost, heeft betrekking op een groot aantal vor deringen die een Franse maatschappij en de Griekse regering tegenover elkaar doen gelden. In het jaar 1860 verleende de Ottomaanse regering concessies aan de Franse maatschappij voor het plaatsen van vuurtorens op de genoemde eilanden. Na de Balkan-oorlog zijn de concessies bdndend gebleven voor de Griekse staat, •la opvolger van de Ottomaanse heersers. Het gaat thans om een bedrag van een millioen dollars in goud, die de Griekse regering van de Franse concessionaires vordert. Reeds in de jaren 1934 en 1937 heeft zich over deze zaak een procedure voor het internationale Hof afgespeeld. De zitting werd 's middags bijgewoond door de gezant van Griekenland bij ons hof, de heer Nicolas Anlssas en de se cretaris-generaal van het departement van Buitenlandse Zaken, mr S. J. baron van Tuyll van Serooskerken. Voor Grie kenland trad op de heer Nicolas Con- toyannis en voor Frankrijk prof. Charles Rousseau, hoogleraar te Parijs. De zitting begin met het zenden van een hulde-telegram aan H.M. de Koningin onder wier regering deze eerste zaak ln behandeling wordt genomen. Ook de twee pleiters begonnen hun verdediging met hulde te brengen aan de Koningin. Nadat het scheidsgerecht kennis had genomen van de uiteenzetingen van beide pleiters, werd de uitspraak bepaald op hedenmid dag half drie. Pinusculture voor papier fabricage Van Gelder neemt proeven op Suriname De Surinaamse regering en Van Gelders Papierfabrieken hebben overeenatemming bereikt over proeven van pinusculture voor papierfabricage. De eerste faze zich uitstrekkend over 8 jaren, betreft de aanplant van pijnboomsoorten. Dit zal een half mrlioen gulden kosten en be- okstigd worden door Van Gelder. In dien de eerste faze bevredigend verloopt, zal de tweede faze in de vorm van een gemengd bedrijf zijn met Van Gelder en de regering, participerend voor in to taal een bedrag, dat op 10 millioen Su rinaamse guldens wordt geschat. Indien de resultaten gunstig zijn. overweegt Van Gelder een cellulo6efabriek in Suriname voor de papierfabricage op te richten. Daling Britse goud- en dollar reserves De Britse schatkist heeft medegedeeld, dat de Britse goud- en doliarreserves in de afgelopen maand zijn gedaald met 4 millioen dollar en op 31 Juli 3-013 min dollar bedroeg. school, die een lange reeks van jaren voor het Chr. lagere landbouwonderwijs is gebruikt, aan de Raadhuisstraat, die vrij komt. omdat de nieuwe landbouw school bij het begin ven de volgende cur sus in gebruik wordt genomen. A.Z.C. en O.Z.V. deelden de punten Voor een handjevol toeschouwers speel den het eerste zevental van de Alpense Zwemclub en dat van OZV I uit Oude water gisteravond een competitiewed strijd ln vacantlesfeer. Van zeventallen kon men niet eens spreken want de gas ten kwamen met zes en dat deed AZC deugd; dit had b.v. een adspirantje Van Triest in het doel liggen. De jongen deed z"n best. maar een grote had er geen vijf doorgelaten. Scheidrechter Van Eg- mond had met de wedstrijd geen moeite. De eerste aanval van OZV was reeds raak en spoedig was het 02. maar Wim Kamper deed zien, dat AZC zich niet zo maar gewonnen geeft. Tot tweemaal toe probeerde hij het hout- Coen v. d- Byl gaf toen aan. hoe het moest, en scoorde uit het midden steenhard, 21. en bij een volgende aanval plaatste Kamper toch ook een treffer na handig werk. Met deze 2—2 stand werd gedraaid. ln de tweede helft deed men het eerst om beurten- Kamper kreeg van v. d. Bijl een bal op de hand en schoot raak. 32- Maar prompt werd het 33 door een presentje van de AZC-doelman. hoewel gezegd dient te worden, dat aan de dek king door de oudere medespelers ook wel wat ontbrak. De midachter van de gasten ging toen wel wat zwaar spelen tegen Kamper. De man moest het water uit en de rtrafworp Pracht AZC weer een voorsprong: 4—3. Deze achterstand werd door OZV omge zet in een 54 voorsprong, maar in de laatste seconden bracht een tweede straf- worp AZC door Kamper toch het ver diende gelijke spel: 55. Succes voor politie De Ned. politiesportbond heeft voor de eerste maal nationale betrouwbaarheids- ritten georganiseerd om de motorkam- jarig bestaan van Alkmaar door de po- litiesportvereniging van die stad waren voorbereid, hebben zich de inspecteur politie te Alphen N.G. Groothuljse de brigadier T. Domburg onderschei den. In de categorie motor met zijspan werd het team Groothuljse-Domburg nummer één en kampioen. Kampioen kaartlezer 1954 werd de heer Domburg kampioen bestuurder motor met zij span de heer Groothuljse. Aanbesteding en gunning Onlangs werden ten raadhulze aanbe steed de riolerings- en bestratingswerk zaamheden ter verlenging van de Pie- ter Floriszstraat. De laagste inschrijver was de aannemer C. A. Langeveld, die het nu ook mag uitvoeren voor de som 02.870. De firma Jac. v. Vliet te Aarlanderveen kreeg de gunning tot bouwen van twee transformatorhuisjes. in de Toussaintstraat en een op het terrein van de water- en lichtibedryven, de som van 19 910.- waarvoor de firma had ingeschreven. Tot slot werd het schilderwerk (q.a. van het raadhuis. school in de Raadhuisstraat en een gemeentelijke werkplaats alles exte rieur) voor 12 980 opgedragen aan de firma W. van Diest te Alphen aan, den Rijn, eveneens bij inschrijving. Vleeswaren ontvreemd In de afgelopen nacht hebben enkele personen via een tuimelraam vleeswaren ontvreemd ten nadele van slager C. A. Vliet in de Emmalaan. HAZERSWOUDE Geref. Gemeente. Voor de Geref. Gemeente spreekt Za terdagavond half 8 candidaat H. Rijksen an Middelburg. Beeldend kunstenaar De heer P. Hoogeveen slaagde aan de Academie voor beeldende kunsten te Breda voor het diploma reclame-illustra- e en Industriële vormgeving. BurgerlQke stand Geboren: Joannes A., z. v. C. J. Vree burg en C. M. P. Schakenbos. Ondertrouwd: J .Wierenga, 25 j. en Huisman, 24 j. Getrouwd: K. van Dlggele en M. Dam; J. A. Jongejan en A. Endeveld. Overleden: J. van der Wel, 72 j., wedn. A. van Vliet; C. Wensveen, 68 j. wed. N. J. Vos; N. van der Burg. 74 j. wed. A. A. Atsma; M. C. Witteveen, 64 j. e. J. C. Smits. Agrarische jongeren bijeen. De jongerenorganisatie van de Holland- e maatschappij van landbouw vergadert morgenavond om half 8 ln het Oude Raad- huls. NIEUWVEEN Burgerlijke stand GEBOREN: Dirk. zoon van A. Zemel E. Koetsjerenko. OVERLEDEN: D. T. Joha, 79 jaar echtgenoot van K. W. van Leeuwen; J. C. J. Benclchuysen 19 jaar. WOUBRUGGE Bekeuringen bij kruispunt HerenwegKruisweg Er is in de loop der laatste Jaren al heel wat gedokterd aan de beveiliging van het beruchte kruispunt Herenweg- Kruisweg. Nadat eerst een honderdtal grote bomen rond het kruispunt omge zaagd w-aren, teneinde het uitzicht te ver beteren. werden later ruim een dozijn verkeersborden geplaatst om de aan dacht op naderend gevaar te vestigen Daar al deze maatregelen schijnbaar w-einig succes oogstten, gezien het groot aantal ernstige verkeersongevallen in het afgelopen half jaar, waarvan één met dodelijke afloop, is de rijkspolitie de af gelopen weken overgegaan tot intensieve contróle. Elke wegberijder, die op Kruisweg niet stopte voor het stopbord, kreeg een bekeuring. Thans wordt op de rechterweggedeel- •n van de Kruisweg ter weerszijden van de Herenweg een 90 meter lange witte zig-rag-streep aangebracht door de Prov. Waterstaat, om het verkeer nogmaals op een naderend gevaarlijk kruispunt te zen. Het is te hopen, dat al deze maat regelen afdoende zullen zijn. Het is wel zeker, dat men n i e t zal overgaan tot het plaatsen van stoplichten. Visseiijgollies V(Jf trawlers Vyf trawlers in de IJmuidense haven bewezen gisteren, dat het haringseizoen nu snel op toeren komt. De Mary had 520 grote en 200 kleine kisten plus 230 ma kreel, 120 piepers. 60 kabeljauw, gul en kool, 5 varia en 50 stijve: de Tzonne voerde aan 1300 grote en 500 kleine kist jes haring en 50 varia; uit de Bioemen- daal kwamen 350 kisten makreel en 30 varia, de Limtourgia leverde 650 haring. 150 makreel en 50 diversen en de Klaas Wijker had 1100 haring, 45 makreel. 25 kool. 25 kabeljauw en gul, 50 wijting. 10 schelvis en 85 kabeljauw. Voorts waren de Wiron I en IV present en dan was er nog een heel vlootje kustkotters. Dat vlootje zorgde voor 500 kisten schol en 4000 kilo tong. Haring goedkoper De val in de haringprijs zet verder door: Woensdagmorgen bewoog de prijs zich om de 14; de slappe kwaliteit moest met 10 genoegen nemen. Kleine kistjes met 20 kilo deden 6 i 6.50 Voor makreel is van 14 tot 18 betaald, de Belg nam de kabeljauw voor 112 tot 118 per regel en de kisten gingen weg voor 120118. Ook de tarbot ging naar het zuiden, voor 2.40 a 2.80. ter wijl de kleine kabeljauwen voor de bin nenlandse markt verkocht zijn tegen 90. Er is voorts 30 gegeven voor grote gul. mei een enkele uitschieter naar 35, de middelgul deed 20 k 25 en de tor ren 11- 16. Drietjes veroordeeld Voor het eerst sinds lange tijd ver dween er platvis naar de pufsctiuit: de drietjes van de schol konden het veelal niet redden en zakten door de markt Overigens bracht braadschelvis 13 a 18 op. de pennen deden een magere 22 en de kleinmiddel haalde amper de f 25. terwijl grote schelvis 30 k 32 gold. Wijting haalde een benauwde 10 en wat er van de schol III verkocht kon worden wankelde op 8 12 met 14 20 voor de tweeën. Engeland haalde de enen voor 35 40 weg. de rest ging voor 40 45 van de hand. Tong nog prijziger Al is de room nu wel een beetje van de melk bij de tongprljzen. de koers blijft toch stevig: lappen haalden giste- Shamrock binnen met 320 kisten braad- ren 3.50 3.90. de grootmidöeltor.g schelvis, die de reis niet goedmaakten 2.30 2.50 en de kleinmiddel 2.201 De oudste boten zijn nu de Eveline en 2.35. Voor enen is 1.85 1.95 de Elie (27 Juli), de Gelria. de Viking- gegeven en de tweetjes zijn met l.SSjbank en de Polderman (28 Juli). tot 1.66 betaald. i In en uit Vlootvaria Binnengekomen: KW 189. KW 34. KW Heit mankement van de Zeelandia 131. KW 128. Vertrokken: KW 128, KW blijkt op een lekke ketel neer te komen.! 189. KW 169. De KW 108 is naar de fabriek voor een j Bedragen van de mtddenweek sterker hart. de KW 94 is inmiddels van; Ci5teren maakte de Mary na elf da_ een nieuwe 240-paards diesel voorzien.gep f 16000 Bioemendaal maakte na Vandaag weer volop j tien dagen slechts 9800. de Klaas Wy- Vanmorgen lagen vier trawlers te los- ker 18000 na elf dagen en, de Tzonne sen: de Postboy (27 Juli) met 1300 ha-1 23500. eveneens na elf dagen. De Lim- ring, de Flamingo (26 Juli) met 1300 ha-1 burgia besomde na elf dagen 12400. Van ring. de Petten 24 Juli) met 1000 en de de kotters maakte de KW 34 3500L de Sumatra <26 Juli) met 1190 kisten. Daar KW 189 280 en de KW 31 was nogal wat makreel bij. Dan was de, 128 200. Nieuwsflitsen uit de omstreken KAÏWI1K AAN ZEE Schatgraven op strand Voor de schatgraverij. die gisteravond plaats had op het strand, op het afge zette gedeelte voor het Rotterdams Zee- hospitium. bestond grote belangstelling Enkele honde'rden kinderen kwamen zich melden op de verzamelplaats bij de Zwaan, waarna zij zich op het strand stortten en iedere vierkante decimeter omwoelden. Verscheidene schatgravers vonden in hun gebied de daarin ver borgen schatten, maar toen het einde werd werd aangekondigd, was nog niet alles boven het zand gebracht. De schatgraverij stond onder leiding V.V.V-, waarvoor de heer J. van Rijn aanwezig was. in samenwerking me kampeervereniging Katwyk. Zeeprestatietocht Zaterdag zal de traditionele zeeprestatie tocht door de Katwijkse reddingsbrigade worden gehouden. Om 4 uur zal de start plaats hebben. De bedoeling is. dat var Zuid naar Noord wordt gezwommen. Voor deze 1500 meter lange zwemtocht is ditmaal voor het eerst een speciale medaille gemaakt, die aan ieder, die de prestatietocht volbrengt, zal worden uit gereikt. De deelnemers worden verwacht in de nieuwe zuiderpost. Hoog en laag water Vrydag 6 Augustus, hoog water 7.39 en 20.02, laag water 3.21 en 15.33 uur. LEIDERDORP Schoolartsendienst In de vacature, ontstaan door het ver trek van de schoolarts, de heer P. C. W. Jongebreur. is benoemd mej. C. M. Bak huizen van den Brink te Haarlem Zij hoopt 16 September in functie te treden. Naar Avifauna De buurtvereniging Doesburg zal ook dit jaar met de kinderen der leden twee middagen uitgaan, naar het vogelpark „Avifauna" met de kinderen van 510 jaar 14 Augustus en met de kinderen 10. de KW 1115 jaar 21 Augustus, des middags L1SSE Burgerlijke stand Geboren: Geertruida A M dr van W. A. de Bruin en A. C. van den Berk; Neeltje Chr dr van J. Both en K. B. Verburg; Rudolfus G. M. zn van S. H. Vink en H. A. Oostdam; Hermanus R zn van H. R. Hanemaaijer en P. Faas; Hendrica C. dr van J. M. Grimbergen en J. Boot. Ondertrouwd: J. van der Bent en G. J. Heusen; Th. W. Schoone en Th. J. E. de Jeu. Gehuwd: Th. A. Waasdorp en A. Vlugt. (Advertentie) Manchester broeken, Goudmerk, met manchester zakken, kleermakerswerk, van 34.95 voor 24.95. Manchester vesten, Goudmerk, van 36.95 voor ƒ31.95. Fan tasie broeken van 18.95 voor 15.95. Zware overalls, enkele restanten, van 18.95 voor 15.95. Onze grote voorraden EXTRA BEKENDMAKING VOOR BENTHUIZEN Zaterdag 7 Aug. kom ik voor de laatste keer met de overbekende beste kwaliteiten en 20 korting. KAPTEIN - RIJNSBURG SASSENHEIM Burgerlijke stand Geboren: Jan Dirk, zoon van W. W. Heijns en Trijntje Hoogenes. Fr. van Bor- selenstraat 3. Ondertrouwd: Meindert van der Voet, 25 jr en Cornelia Kuijt, 20 j. Wassenaar. VOORSCHOTEN Gezondheidscentrum heeft de belangstelling Het nieuwe gezondheidscentrum blijkt niet ten onrechte de trots van Voorscho ten te zijn- Het gebouw wordt regelmatig bezocht door artsen én architecten uit het gehele land. Een dezer dagen was er zelfs belangstelling van buiten de gren zen. Gen. Majoor dr F- L. Bhatia, chef van de gezondheidsdienst in India, bracht een bezoek aan het centrum. Deze auto riteit maakt een studiereis door Europa speciaal op het gebied van de preven tieve geneeskunde en kinderhygiëne. Dr Bhatia werd rondgeleid door dokter Van der Stoel. Na deze rondleiding werd de thee gebruikt. Eerste Kamer flrbeidsverbod voor 14-jarige meisjes (Van één onzer verslaggevers) Zonder hoofdelijke stemming heeft de Eerste Kamer gistermiddag haar goedkeu ring gehecht aan een wijziging van de Arbeidswet 1919. waardoor met ingang van 1 Juli 1955 een verbod van bedrijfs- arbeid voor 14-jarige meisjes een feit zal zijn. Vooraf had de heer Schipper (AR) betoogd, dat ook de leerplichtige leeftijd verhoogd zal moeten worden, zowel voor de meisjes als voor de jongens. Spr. be pleitte een langere vooropleiding voor ae jeugd in het bedrijfsleven wordt op genomen en liet een waarschuwend woord horen om de meisjes binnen het schoolverband te houden en niet te ex perimenteren met cursusarbeid. De heer Schuurmans (KV) vroeg maat regelen tot bevordering van het vor mingswerk via kerkelijke en particuliere instituten en het tegengaan van dit werk in en door de ondernemingen. Dit laatste werd door de heer Vixse- boxe (C.H.) bestreden, omdat volgens hem het bedrijfsleven voldoende gele genheid voor het vormingswerk gaf. Na enkele opmerkingen van de heren Oosterhuis (Soc.) en Molenaar (Lib.) verdedigde de staatssecretaris Van Rhijn het wetsontwerp, waarbij hij o.m. op merkte, dat uitbreiding van de leerplicht niet mogelijk is wegens een tekort aan schoolgebouwen en leerkrachten. Eerste Kamer aanvaardt soda-project tegen 16 stemmen heeft de Eerste Kamer gistermiddag de vier wets ontwerpen inzake het soda-project te Delfzijl aangenomen. Tegen stemden de leden van de P.v.d.A.. 'de C.P.N., en prof. mr Hellema (A.R.). Vóór stemden de andere A.R.-leden, de K-V.P-, de C-H-U en de V.V.D. Minister Zijlstra, die de wetsontwerpen had verdedigd mocht van verschillende zijden gelukwensen in ont- WARMOND Burgerlijke stand Geboren: Cornells J. M. W., zn v. J. W. I Wassenaar en W. Th. J. v. d. Vooren; Petrus B. M., zn v. H. Chr. v. d. Geest M. J. Bisschop; Lucia N. d. v. Chr. J. de Winter en A. C. M. v. Tongeren; Gerarda A. M. d. v. C. A. Slingerland en E. J. M. v. Sonderen; Anthony J., zn v. P. Lagas en Th. J. Jordens; Petronella d. v. P. de Wit en T. v. d. Heuvel. Ondertrouwd: Theodorus G. Bos, 32 jr, Rotterdam, en Pieternella H. Kersteman, 26 jr alhier; Jacobus P. Th. Vink, 23 jr en Alida C. de Vroomen, 23 jr. Overleden: Aleida de Koning, 76 jr; Cornells van Schie 75 jr, weduwn. v. M. J. v. d. Geest; Constant J. M. J. Machen, 83 jr echtgen. v. M. C. Rotteveel; Christina Th. Breebaart, 58 .jr echtgen v. J. Bo- Ploegwedstrijden in N.O.P. Prijzen naar Nieuwkoop en Nieuwvennep Gistermiddag as de nationale ploeg, wedstrijd in de Noordoostpolder begon- nen op kavel Jacob 23 Tollebeek. In d» rubriek I voor trekpaarden namen d« 16 beste ploegers uit ons land deel; in de rubriek II voor paarden waren vijf liefhebbers. Deze ploegers waren aangewezen door de provinciale organi saties, aangesloten bij de Platteland» Jongeren Gemeenschap Nederland. In rubriek I voor trekpaarden waren vijf winnaars: 1. A. van Dijke uit 's Hi Arendskerke, 394 punten; 2. J. T. L. v Gaaien uit Hoofddorp, 376 p.; 3. W. d« Lint, Zevenbergsehoek. 371 p 4. J, Blijleven unt Nieuwkoop, 369 p.; 5. W, Nugteren Aan uit Nieuwvennep, 361 p. In rubriek II voor paarden waren twee winnaars: 1 werrd J. Siengs uit Sleen, 347 p.; 2. Jac. de Witte, Mark- mogen deelnemen aa wedstrijd om het nationale kampioen schap van Nederland, waarvan de 12 best geplaatsten deel mogen nemen aai het wereldkampioenschap ploegen, dat ii October in Ierland wordt gehouden De prijsuitreiking geschiedde nn hei. Voorhuis te Emimeloord De deelnemen zagen 's avonds in Marknesse o.m. fi/Lm van het wereldkampioenschap pioa- gen in Canada, dat het vorig jaar werd gehouden. Hoofdstad-Operette met nieuw werk De Hoofdstad-Operette, de voortzetting van de voormalige Fritz Hirsch-Operette, heeft thans een nieuw werk in studie ge- i in het seizoen 1954 1955 op tournée zal gaan. Het is „Sag' beim Abscheid leise Servus", een zang spel in 3 bedrijven van Julius Wilhelm en Peter Herz, met muziek van Bernhard Grün. In de hoofdrollen treden op Fritz Steiner, Otto Aurich, Ruth Rhoden, Clair» Clairy, Herman Valsner, Miszy v. d. Lan», Marga Graf en de nieuwe tenor Har» Leichner. De costuums worden in Wenen ontworpen en uitgevoerd. De heer J. A. Spaans uit Alkmaar heeft de prys onbvangen voor het beste eindexamen A.S. 1954 voor stuurmani leerling in Nederland. Voor de derde maal sinds 1948 is de prijs door een leer ling van de Den Helderse Zeevaartschool gewonnen. Onder auspiciën van de Nederland- export combinatie zal de heer G. Es- sink, export-manager van de N.V. Che mische Industrie Synres te Amsterdam, een exportreis ondernemen naar gentinlë, Brazilië en Chili om export transacties te sluiten en een grote pensatie transactie te ontwikkelen. Hij vertrekt morgen. AMERIKAANSE DOKTERS CONSTATEREN: DE 100°/o MILDE PALMOLIVE GEEFT U EEN 39 Vooraanstaande artsen hebben bij honderden vrouwen geconstateerd, dat de meeste een mooiere teint krijgen, zodra zij overgaan tot regelmatige schoonheidsverzorging met Palmolive. Kies daarom Palmolive voor het behoud van Uw schoonheid Voel hoe veel zachter het rijke, geurige Palmolive-schuim is en hoe volmaakt het reinigt. Uw huid wordt er gaver en zachter door PALMOLIVE VERZACHT, REINIGT, VERFRAAIT I fS lOOo/o MILDI Begin vandaag nog! Vertrouw de verzorging van Uw teint en huid alléén aan Palmolive Schoonheidszeep toe. Blijf stralend en fris blijf bekoor lijk, dank zij Palmolive. Te koop gevraagd 0 Babybox mat vlonder. Br. aan C. v. d. Boon, Donker Curtiusstr. 28, Agent N.L.C. Katwijk. 0 Klein café ter overname gevraagd in centrum Leiden. Br. onder No. 3934 aan het Bureau van dit Blad. 0 Pakhuisruimte gevraagd te Leiden. Br. onder No. 3935 Bureau van dit Blad. Te koop aangeb. 0 Prima berenrljwlel (Fon- gers), zwart, remnaaf. prijs f 42.—. Te bevr. tussen 6 en 8 uur Morsweg 55F. 0 Een klein Philips radio toestel. v. d. Valk Bouman- weg 41, Leiderdorp. 0 Wegens vertrek sleestof- suiger, 125 Volt, met slang en hulpstukken, prima zui gend, ƒ30; z.g.a.n. dames fiets met verlichting 65. Te bevragen Kloksteeg 29 (bij Rapenburg). Een goed onderhouden orgel. 13 registers, en 3 stevige crapeaux, tegen elk aann. bod. Ober, Begraaf plaats Rhijnhof, Leiden. 0 Pracht dressoir 55. mooi divankleed 17.50. schemerlamp 12.50, 4 stoe len met 2 armfauteuils 55. pluche traploper 15. vloer kleed 20. partij nieuwe «mallle pannetjes. Te bevr. Jan Vossensteeg 51. DIVERSEN 0 Gouden verlovings-, da mes en herenrlngen in de ruimste keuze. Zonder inle vering. Op graveren kan ge wacht worden. Gouden arm banden, hangers, oorknop pen. „De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water en Zn., Haar lemmerstraat 185. Heeft U een feestje? Wij verhuren serviesgoed, glas werk en tafelgerei. Natuur lijk Het Emaillehuls, Haar lemmerstraat 165B. 0 Knap de boel op met onze prachtige glansverf, in 32 prachtige kleuren, per Kg. 2.95, succes verzekerd. Grondverf per Kg 2.25. Kwasten v.a. 0.35. Natuur lijk Het Emaillehuis, Haar lemmerstraat 160165 B. 0 Zoekt U een prima hor loge? Wij kunnen U helpen in alle prijzen. Klokken, wekkers, banden enz. Alles met garantie W. van Kam pen. Mare 102. 0 Mooi orgel of piano te koop gevr. a contant. Br. m. omschr., prijs enz. Corn, de Wittstraat 27. Delft 0 Grijze kinderwagen, te vens te get-r. als wieg. wan- delw. -reiswieg. Bethlehem- straat 25. Voorschoten. 0 Vrl. administratieve kracht (leeftijd tot 19 jaar) voor spoedig gevr. Typen gewenst. Br. No. 3933 Bur. v. d. Blad. 0 De Leidsche Buiten school te Katwyk a. Ze« vraagt zo spoedig mogelijk een net dienstmeisje, niet beneden 16 jaar. Aanmelden des avonds van 6.308 (be halve op Zaterdag) aan Bui tenschool. Duinoordweg 2, Katwyk a. Zee. 0 Leger des Heils. Belang rijk nieuws! A.s. Zondag zul len de samenkomsten de ge hele dag geleld worden door de vroegere leiders Majoor en Mevrouw Wells, var A'dam. Komt allen! 0 Rijwielen. Prima dames- rijwiel met drie versnellin gen en handremmen. Tevens heren-, meisjes- en jongens- rijwiei. Allen in staat var nieuw. Levendaal 47, hoek Oranjeboomstraat, Leiden. 't is dè manierI ROSELEUR's WEEKRECLAME SUCADEKOEKJES, met roomboter bereid, van 0.80 voor ƒ0.70 per 200 gram. JANHAGEL van ƒ0.70 voor ƒ0.55 per 250 gram RHUMBONEN (Jamaica) van 1.15 voor 1— per 250 gr Banketbakkerij ROSELEUR BREESTRAAT 54 LEIDEN Psychiatrische Inrichting ,,Hulp en Heil" LEIDSCHENDAM Bovengenoemde Ned. Herv. Inrichting roept sollicitanten niet vereist. 2. VOOROPLEIDING voor LEERLING-VERPLEEGSTERS. Leeftijd 16 jaar. Volledige opleiding diploma B. Aan vang nieuwe cursus 1 September a.s. Mulo-opleiding IOOFD VOOR DE KI Huishoudkundigen en zij, die als zodanig werkzaam zijn geweest, genieten de voorkeur. 4. AFDELINGSHULP (Vr.). Belast met het toezicht op de linneninventaris van een der paviljoenen. Zeer gunstige salarisregeling. Vergoeding wegens derving van kost gedurende vrije dagen. Gunstige regeling voor vergoeding van reiskosten. Voor de functies, genoemd onder punt 1 en 2, wordt de eerste aanschaf van dienst kleding gratis verstrekt. Sollicitanten van Chr. beginselen worden verzocht hun sollicitaties te richten aan de Geneesheer-Directeur, Veursestraatweg. Leidschendam. VLEES VLEES HUISVROUWEN OPGELET! BU Reclamelappen ƒ1.I Veulenlappen J Magere Riblappen 1.20-1.30 Veulenrollade ƒ1.50 Rosbieflappen en Veulenrosbief ƒ1.60 stukjes Rosbief 1.40-1.501 Gehakt h.o.hƒ0.90 Dik hard Rundvet bij vlees ƒ0.60 Onze fijne Palingrookworst nog steeds 0.80 Alles, per 500 gram. Gekookt vlees en Pekelvlees 0.30 p. 100 gram Dit alleen bfl de kwaliteit-slagerijen B. ERADES cn N. ZWETSLOOT Leest de Nieuwe Leidsche Courant Een handige manier om een heerlijk kopje thee te zetten Meer en meer worden PICKWICK THEEZAKJES gebruikt. Het is zo handig. Het staat 20 leuk en ge2ellig wanneer er visite is. PICKWICK THEEZAKJES rijn dubbele thee- rakjes, die alle smaak en geur dubbel-intensief afgeven. Ieder PICKWICK THEEZAKJE is voldoende voor 2 a 3 koppen heerlijke thee. Verkrijgbaar bij Uw winkelier in doosjes van 20 stuks. 1 y

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 4