Jlieuwe gciltsrije (jToumnl Moskou herhaalt invitatie voor veiligheidspact Wist IJ Wie waren de Pilgrim-Fathers? Mendès-France zal ingrijpen bij nieuwe onlusten Golf van arbeidsonrust gaat over West-Duitsland DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1954 BUREAUX: Steenstra et 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. ADVERTENTIÜN0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10108 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „StutrastJcfthfMImi! «gn bert In fegljenspoet" Zie pag. 3 DRUK OP OVERLEGTE LONDEN Russen vrezen de herbewapening van Adenauers Duitsland HET KREMLIN heeft een opzienbarende stap gedaan aan de voor avond van de bespreking van Amerikaanse, Britse en Franse afgevaardigden in Londen, tijdens welke een antwoord zou worden opgesteld op het Russische voorstel van enkele weken geleden voor een Europees veiligheidspact. In een nota aan de Westelijke Grote Drie, dus Amerika, Engeland en Frankrijk, hebben de Russen nu voorgesteld, de bijeenkomst nog deze maand of in September te houden. Er werd geen plaats van samenkomst genoemd. In Londen werd de nota door Malik aangeboden aan Silwyn Lloyd. Men wei gerde zich uit te laten over de inhoud. In de nieuwe nota aldus Reuter, zijn voorgesteld, bepaalde vraagstukken betreffende Duitsland te regelen, zoals die van de handel, de verbindingen en het geldverkeer tussen Oost- en West- Duitsland. De Russen drongen er bij de Westelijken voor de eerste maal op de Berlijnse conferentie van Februari op aan, een Europees veiligheidssysteem te aanvaarden. Het Westen verwierp toen dit voorstel, daar de Russen ontbinding van N.A.V.O. en E.D.G. eisten. Op 24 Juli na de conferentie van Ge- nève, kwamen de Russen terug op hun voorstel. Zij verzochten alle betrokken Europese landen tot een conferentie uit te nodigen. Er zou ook plaats zijn voor Amerika en Rood-China. De reactie van het Westen was vrij koel: het zag hierin slechts een poging, Frankrijk opnieuw van ratificatie van het E.D.G.-verdrag te weerhouden. De experts, die vandaag te Londen bijeen zullen komen om het ant woord aan de Russen op te stellen, zul len zeer omzichtig te werk moeten gaan en wellicht de deur openlaten voor even tuele besprekingen met de Sovjetunie. Politieke valstrik De Russen stellen zich op het stand punt, dat op de conferentie van Genève inzake Indochina bewezen is, dat een ac- coord tussen Oost en West kan worden bereikt. Waarom, aldus de Russische le zing, kan dit ook niet ten aanzien van Europa? Met deze nieuwe Sowjetnota probeert Moskou kennelijk het Westelijke overleg, dat vandaag te Londen zou plaats hebben, sterk te influenceren. Een po sitieve reactie van Washington, Londen en Parijs ligt daarom niet voor de hand. Wij wijzen er nog op, dat het Oost- duitse parlement nog geen dag geleden, een resolutie heeft aangenomen, om in samenwerking met West-Duitsland, een beroep te doen op de grote mogendheden de onderhandelingen over de Europese kwesties te hervatten. Intussen moet dan geen enkele maatregel genomen worden om enig deel van Duitsland op te nemen in een „militair blok''. Het is duidelijk, dat hiermede de E.D.G. wordt bedoeld. Ook op Mendès-France of op een deel der aarzelende Franse parlementsleden kan deze Russische en Oostduitse lokroep invloed zijn. De Russen willen de herbewapening van West-Duitsland komen. „His masters lace" Naast de vele prijzen, die ge woonlijk op hondententoonstellin gen beschikbaar worden gesteld en die over het algemeen terecht ko men bij zeer kostbare, gepoetste en gekamde hooghartige viervoe ters, hebben de organisatoren van een grote hondenshow in West Hartlepools in Engeland een origi nele noviteit ingevoerd. Te West Hartlepools is een jraaie prijs beschikbaar gesteld voor de hond diehet meest op zijn baas lijkt. Collectieve V.N.-actie Amerika zorgt voor de dollars De Amerikaanse vertegenwoordiger bij de Ver. Naties. James Wadsworth, heeft aan de V.N -commissie voor collectieve maatregelen meegedeeld, dat Amerika bereid is, de kosten te dragen voor lan den. die troepen beschikbaar willen stel len, maar hiertoe financieel niet in staat President Eisenhower had tot dit nieuwe beleid besloten, aan de hand van de les van Korea. De Amerikaanse bond genoten hadden daar de kosten van voe ding en bewapening van hun troepen zelf moeten dragen- Landen, die bereid waren geweest troepen te zenden, hadden dit om financiële redenen niet kunnen doen. Het nieuwe beleid was er op gericht, de mogelijkheid van collectieve actie van de Ver. Naties te versterken. His masters face Ir J. D. H. van der Toorn, thans hoofddirecteur Algemene Zaken en radio der P.T.T., die per 1 Oc tober de heer L. Neher opvolgt als directeur-generaal der P.T.T. Portugees-Indisch geschil Engeland wil optreden als bemiddelaar Naar verluidt, heeft Engeland zijn be middeling aangeboden in het geschil tussen Portugal en India over de Por tugese enclaves in India. Engeland maakt zich ongerust over de mogelijk nadelige invloed, die dit geschil zowel op de toe stand ter plaatse als in internationaal opzicht kan hebben. Enigeland staat met Portugal reeds geruime tijd op vriend schappelijke voet, terwijl India deel uit maakt van het Britse Gemenebest. De Britse pers is over het algemeen van mening, dat India zijn prestige schaadt door de methodes, welke zij op het ogenblik toepast. Inmiddels hebben een twaalftal Portugese aristocraten, al ten nakomelingen van onderkoningen of gouverneurs van Portugees India, pre mier Salazar aangeboden voor de Por tugese rechten in India te strijden. Gisteren is het tussen Portugese sol daten en Indische politietroepen aan de grens van India en Goa tot een schiet partij gekomen, toen Indische ..bevrij- dingstroepen" Goa trachtten binnen te Dr John van verraad beschuldigd De Vrije Democratische Partij (een der Westduitse regeringspartijen, die nauwe relaties onderhoudt met de neo-fascis- ten) heeft dr John gisteren van verraad beschuldigd en er op aangedrongen, hem als zodanig te behandelen. De partij eiste het ontslag van Jacob werking zijn. Kaiser, de Westduitse minister van za ken betreffende geheel Duitsland, die zich vier jaar geleden garant gesteld zou hebben voor dr John. Zoals men weet, bereidde Kaiser met John en anderen, in de jongste oorlog, de aanslag op Hitier voor. Intussen verluidt te Bonn, dat het niet de bedoeling is de organisatie-Gehlen de leiding te geven van de Westduitse in lichtingendiensten. De Amerikanen wil len hem niet laten gaan en bondskanse lier Adenauer zou geweigerd hebben, hem in dienst te nemen. Ned. jongetje vermoord in Nieuw-Zeeland Een 14-jarige jongen is gisteren in Auckland (Nieuw-Zeeland) beschuldigd moord op de 8-jarige Josephus Ar- noidus Verbiesen. een zoontje van Neder landse immigranten. Het lijk van het jongetje is 's avonds in een stadspark ge vonden. De naam van de 14-jarige jongen is niet bekend gemaakt- Hij wordt in voor arrest gehouden. De familie Verbiesen woont thans drie Jaar in Nieuw-Zeeland- De vader Jo sephus Arnoldus Verbiesen, is technicus- Het zoontje was eergisteren niet thuis gekomen, waarop men zich ongerust be gon te maken en een onderzoek instelde. De Verbiesens hebben nog twee zoons. Amerikaanse raketten naar Europa Het eerste Amerikaanse bataljon, uit gerust met bestuurbare projectielen van het type Corporal, zal binnenkort naar Europa worden gezonden. Het bataljon beschikt over tien lan- ceerinrichtingen voor de grote raketten, waarvan de lading zowel uit gewone explosieven kan bestaan als uit atoom springstof. De actieradius van de Corpo ral is 160 km. Met een snelheid die ver scheidene malen groter is dan die var het geluid kan men het projectiel nauw keurig naar zijn doel sturen. Het Ameri kaanse bataljon zal met de troepen var de N.A.V.O. oefenen en manoeuvres houden. Perzische oliekranen gaan weer open De overeenkomst, welke is getekend door de Perzische regering en het coi Hum van 8 internationale oliemaatschap pijen komt overeen met de overeenkom sten, welke door Amerikaanse maatschap pijen werden gesloten in Saoedi Arabië, Koeweit en Venezuela, waarbij het pro ductieland de helft van, de inkomsten uit de olieproductie ontvangt, na aftrek der Onder de nieuwe olieovereenkomst zul len de grote raffinaderijen in Abadan en de andere productieinstallaties naar ver wacht wordt vóór 1 Januari a.s. weer in De Uniebesprekingen Indonesiërs krijgen nu haast Koningin-moeder Elizabeth vë geland heeft gisteren haar 54ste jaardag gevierd. i En- Tunis en Marokko Ben Ammar di ;n gewijzigde lijst óór de investituur worden overhandigd de la Tour, de Franse resident-generaal. Op de nieuwe lijst komen elf namen voor. Twee leden van de nationalistische Neo-destoer, Bahi Lad jam en Bahri Joeiga, die op de oude lijst van ministers voorkwamen, zijn op de nieuwe lijst ver vangen door die van Azi Djelleuli, lid van de Tunesische gezeten burgerij, en mr Sjadli Khalladi lid van de oude-destoer. De nieuwe lijst vermeldt drie namen van neo-destoer-leden. Premier Mendès-France heeft ver- De nieuwe Tunesische regering, onder klaard. dat sntllc maatregelen getrollcn ieldlng va„ de 6ematlgde nationalist Ben zullen worden om een einde te maken l Ammar, zou vandaag worden geïnstal- de bloedige onlusten in Marokko. Ijeerd. Verscheidene leden van de oppositie in i de nationale vergadering beschuldigden de premier er van, dat diens politiek concessies ten aanzien van Tunis, de oorzaak is van de huidige onlusten in Marokko. De oppositie tegen de hervormingen de Noordafrikaa'nse gebieden, gericht tegen Mendès-France, is niet zozeer be doeld om de regering uit het zadel te lichten, dan wel om de bewindsman re kening te doen ihouden met de opvat tingen van de verschillende partijen. Het ziet er naar uit, dat Mendès-France heel wat minder vriendelijk gezinde nationale vergadering voor zich zal vin den, als „Tunis" ter sprake komt De Franse pers in Tunis ssheeuwt al, dat de regering „verraad" pleegt, ofschoon feite nog niets veranderd :s. Alles xs hangt af van de onderhandelin gen, die de Franse regering met de Tune sische autoriteiten zal gaan voeren over de mate van interne onafhankelijkheid. Te Parijs arriveren voortdurend repre sentanten van de invloedrijke Franse kolonisten in het protectoraat, die alles doen om de leden der nationale verga dering te overreden» tegen de hervor mingsplannen te stemmen. De Gaullisti sche minister Fouchet, die de zaken van Tunis en Marokko behandelt, kreeg het reeds hard te verduren. Deze heeft in middels meegedeeld, dat het aantal sol daten iri het, door onlusten geteisterde, protectoraat in de afgelopen maanden 17.000 op 30.000 man gebracht is, ten einde te kunnen optreden tegen nieuwe Nadat minister Luns -gistermorgen een onderhoud heeft gehad met minister mr Soenarjo, zijn de Nederlandse en Indo nesische delegaties gistermiddag in de Lairessezaal te Den Haag voor een In formele vergadering bijeen geweest. Na afloop van deze vergadering, die ruim een uur duurde werd rail Nederlandse zijde medegedeeld, dat deze bijeenkomst diende ter uitwisseling var. gc-dach-ten en ter eerste bestudering van de door mi nister Yamin uit Djakarta meegebrachte lugigesties. In de komende drie dagen zal afzon derlijk overleg tussen de diverse dele gatieleden en hun adviseurs plaats vin den. „Maandag zullen wij wat meer weten", aldus werd iin de -kringen van de Nederlandse delegatie gezegd. „Er ral echter de grootste spoed worden be- traohit. zulks in verband met de wens van de Indonesische delegatie om vóór 17 Augustus de dag waarop 9 jaar geleden de republiek Indonesia werd geproclameerd tot resultaten te ko- Lende Donderdajeeh.end Birma doet niet mee tegen ministers in, diecommunisme in Azië goedkeuring zal i generaal Boyer De Birmese regering heeft volgens Reuter bepaald, dat zij niet zal deelne men aan de door het westen voorgestelde conferentie ter opstelling van ee dedigingsverdrag voor Z.O--Azië, Te Karatsji verklaarde premier Mo hammed Ali. eenkomst der Colombolanden, vooraf gaand aan een conferentie ter oprichting van een pact voor ZO-Azië tegen het communisme. De premier achtte dit pact noodzakelijk- Komst Koning Haakon in Den Haag Geen eerbetoon bij station S.S. Koning tankomst aan het Station Staatsspoor in Den Haag, volgende week. geen bijzonder eerbetoon gebracht worden. De vorst, die met dc Koningin en Prins Bernhard per trein uit Bergen op Zoom arriveert, zal uit de trein in de auto stappen, die daartoe het perron oprijdt. Alleen de burgemeester Den Haag zal de Koning daar be- de Nederlanders bij ongeluk in Frankrijk gewond De heer en mevrouw Van Bekkum uit Purmerend hebben gisteren verwondin gen opgelopen bij een autobotsin^ bij Villefranche sur Saóne- Mevrouw Van Bekkum, die ernstige verwondingen op liep, is overgebracht naar de Pasteur kliniek in Villefranche. Haar dochter bleef ongedeerd. Is de legendarische zeeslang uit zoveel griezelverhalen nu eindelijk ge vangen of heeft men hier een familielid van het woeste beest aan de diepten der zee ontrukt Oscar Larsen en Ernst Werner die een bloeien de vishandel drijven op de centrale markt te Stockholmtonen met trots een reusachtige zee-aal van maar liefst 11 kilo. En dan te bedenken, dat als deze aal volwassen'was geworden, hij meer dan 30 kilo had kunnen wegen. Schroeiend Hamburg zonder wafer De arbeidsonrust in West-Duitsland neemt steeds dreigender vormen aan. Terwijl de grootste Westduitse haven stad Hamburg gisteren gebukt ging onder ongekend hoge'temperatuur, was er als gevolg van de grote staking slechts op enkele plaatsen in de stad water te krijgen. Trams en bussen reden niet: veerponten waren buiten dienst en de Hamburgers zaten plotseling zonder gas. Vrijwilligers brachten water naar de ziekenhuizen. En in verschillende andere delen van Duitsland zijn de arbeiders stakingsacties begonnen ter verbetering hun sociale omstandigheden. In Beieren heeft de vakbond van de metaal arbeiders voor Maandag een grote staking uitgeroepen- In het Roergebied doen re geringsvertegenwoordigers samen met de fabrikanten alle mogelijke moeite om een dreigende staking in de ijzer- en staal- Nieuwe militaire orders Kazerne (13 millioen) in Schaarsbergen Nieuwe contracten voor een totaal be drag van bijna 19 millioen gulden heef» de aanschaffingsdienst van de ministeries van Oorlog en Marine gesloten met Ne derlandse en buitenlandse ondernemin gen. Eén contract betreft het maken van een kazernement c.a. te Schaarsbergen voor een bedrag van f 13.163.995. Een ander contract betreft het maken van rolbanen, opstelplaatsen en platforms op het vliegveld Volkel voor een bedrag vaj f 1.545.000. Een dode en een gewonde Twee M.T.S.-ers vielen van 13 meter hoogte Twee MTS-leerlIngen, di» dnr mssn- den practisch moesten werken bij een fabriek te Budel (N.-Br.) zijn daar gister ochtend van 13 meter hoogte gevallen, i borst In zorgwekkende toestand moesten zijl industrie af te wenden. Hier eisen de ar beiders een loonsverhoging van negen cent per uur- De beambten in het Roerge bied eisen behalve een loonsverhoging ook een collectieve arbeidsovereenkomst. En tenslotte dreigerf de boeren in Hessen en Sleeswijk-Holstein met een masale staking en eisen de textielarbeiders in het gehele land een gelijke loonschaal. De Westduitse vakbonden motiveren hun actie met de slogan: ..Loonsverho ging kan de algemene welvaart alleen maar verhogen!". De werkgevers daaren tegen schermen met het woord ..inflatie!". Zij houden vol, dat loonsverhoging on herroepelijk tot hogere prijzen moet lei den en dat een ketting van reacties ten slotte tot toenemende werkloosheid voert. Op één front hebben de werkgevers echter al toegegeven. Daarom staan de Westduitse arbeiders op hun stuk. Nog geen maand geleden kregen de metaal arbeiders in Baden-Würtemberg. na een algemertë staking, hun verlangde loons verhoging- Zo werd een precedent ge schapen- Als gevolg van zware regenval zijn verscheidene rivieren in de wereld 'buiten hun oevers ge treden. Eerst kwam het droeve nieuws van de Donau-overstro- mingen, vervolgens de waters nood in China en Tibet en thans is het aangrenzende Assam aan de beurt, waar de Brahmapoe- tra grote gebieden onder water zette. De foto werd genomen in een zwaar getroffen dorpje, dat door middel van helicopters van het allernoodzakelijkste wordt voorzien. „Hij is een misdadiger Polen eist uitlevering van verstekeling Het Poolse ministerie van buitenlandse zaken heeft de uitlevering gevraagd van de 24-jarige verstekeling Antoni Klimo- wicz. die Zaterdag door de Londense po litie van het Poolse vrachtschip Jaroslaw Dabrowski is gehaald. Volgens de Poolse regering is Klimo- wicz een misdadiger, die door de Britse autoriteiten tot tweemaal toe wegens smokkelarij veroordeeld is. Geschenken van militairen Prinses Irene kreeg tafelzilver taart en schrijfmap Het traditionele verjaarsgeschenk van de zee-, land- en luchtstrijdkrachten voor Prinses Irene bestaande uit een aanvulling van de tafelzilvercasette is gistermiddag op paleis Soestdijk aan geboden door een deputatie van de Ko ninklijke Marine. Deze deputatie bestond uit luitenant ter zee van de technische dienst der eerste klasse J. L. Tuijnman, opperschipper P. Hordijk, sergeant-vlie ger W. A. G. Bombeeck, korporaal der mariniers H. G. A. Bok. sergeant-adel de zeedienst B. Krijger en speciale diensten der tweede naar het ziekenhuis te Weert wordenklasse G. J. M. A. Wilbers. vervoerd. Een van hen^de 19-jarige J.| Namens de koninklijke marine werd j wens pen taart asngehoden waarnn een Deze deputatie bestond uit: luitenant kolonel L. A.' Boucherie. sergeant B. C. Kornet, fuselier der eerste klasse R. A. M. Boog, allen namens het garderegi ment, kapitein R- W. Hemmes namens de Vereniging van Oud-strijders der bri gade en de heer C. Hurts namens de vereniging van officieren van het garde regiment. De post bracht vanmorgen vele kaar ten. brieven en pakjes op het paleis Soestdijk voor de jarige prinses. In huiselijke kring zal het verjaar dagsfeestje morgen worden gevierd, als Prins Bernhard uit Nice terug komt. G. M. Oberndorff uit Brunssum, over-[tevens een taert aangeboden waarop een tjx*T TXTFTO TM CTTDfMill leed kort na aankomst in het ziekenhuis,model van de Karei Doorman was aan- nt.1 W JLfLTl 11N HUllWr.fi De andere, de 19-jarige L. S. J. de Jonge'gebracht. Daarna overhandigde uit Vught, verkeerde gisteravond nog in j putatie van het Garderegiment Fuseliers levensgevaar. i Prinses Irene een leren schrijfmap als De jongens die pas de vorige dag aan verjaarsgeschenk van dat regiment. hun volontairschap waren begonnen. de vereniging van Oud-strijders t waren gisteren tijdens de bestudering voormalige Koninklijke Brigade Prinses - Ip'n Iren« van d* vereniging van Office- een dunne stang gaan zitten van een _^n j. nT..Pd 13 meter hoge balustrade. De stang knap- €r Garde Pnnses Irene, te a< en de jongens stortten omlaag. Paarden sloegen op hol, voerman vond de dood Wel heel tragisch is de 41-jarige land bouwer Van Steenhoven gisteren te Raamsdonkveer om het leven gekomen, toen hij de twee paarden die voor zijn hooiwagen waren gespannen en die voor dat hij op de bok had kunnen klimmen, op hol sloegen, wilde achtervolgen. Eerst sprong hij op de fiets, maar kon daar de hollende beesten niet inhalen. Daarom stapte hij op de treeplank van autobus; bij de paarden gekomen, wilde hij van de bus springen maar strui kelde en kwam onder de wielen va wagen terecht Het slachtoffer laat eén vrouw en twee kinderen achter. DAT van 36 Sept. in het stadspark te Oss het bloemenfeest wordt gehouden, waar op een terrein van bijna 31.000 m2 honderdduizenden snijbloemen te bezich tigen zullen zijn, welk geheel 's avonds wordt verlicht. DAT de deelnemers aan de cursus van de Académie voor internationaal recht in Den Haag gisteren Rotterdam be zochten. DAT in Djakarta binnenkort een ten toonstelling van Ned. architectuur te zién zal zijn, bestaande uit panelen met fo to's van huizen, fabrieken, kerken enz., vervaardigd door het Bouwcentrum te Rotterdam. DAT Prov. Staten van Limburg met een subsidie van ƒ23.000 de uitgave van een geschiedenis van die provincie mo gelijk maakten, gedacht als een werk van ruim 550 bladzijden met illustraties, in een oplage van 2.000 exemplaren. DAT de heer H. A. van Gessel uit Tiel morgen 88 jaar wordt en de dag daarop niet minder dan 65 jaar lang gepension- neerd is als Nederlands-Indisch militair. DAT na onderzoek het ongeluk bij de oefening Primo te Meppel te wijten bleek aan een ongelukkige samenloop van omstandigheden, daar er tijdens een schermutseling van te dichte afstand met losse patronen is geschoten, maar de ge wonde sergeant het thans uitstekend DAT de Rotterdamse rechtbank van ochtend de 24-j. schilder E. H. E- uit Amsterdam tot 8 maanden m.a- (eis 12 m. ma.) veroordeelde wegens diefstal van een fiets en f 16 uit het C.S. te Rot terdam, en inbraak bij Van Gend en Loos te Zaanaam- DAT aan het te Luxemburg van 28 Juli —2 Augustus gehouden 7de congres van de verenigingen van reserve-officieren 6 landen deelnamen en onze landgenoten njr A. T. E. Kastein en W. Erdmann tot voorzittér en secretaris van de confede ratie werden gekozen. DAT provinciale Staten van Zeeland hebben besloten tot de bouw van twee nieuwe boten voor de veren over de Wes- terschelde. DAT het bestuur van de Vereniging tot chr. verzorging van geestes- en zenuwzie ken in Zeeland aan prov. staten een le ning van f 600.000 vroeg voor de bouw van een paviljoen voor geestelijk gestoor de ouden van dagen. DAT de Groningse studenten A. Hout zager en H. Vriezen die na een wedden schap besloten een reis om de wereld te maken, gisteren uit Groningen zijn ver trokken. DAT op 2 Sept. in Dokkum een land- bouwcongres plaats heeft, waar verschei dene landbouwproblemen worden bespro ken en minister Mansholt een inleiding houdt. DAT hoewel het aantal gevallen van pseudo-vogelpest te Oldebroek afneemt, er desondanks een nieuw geval werd ge constateerd onder de pluimveestapel van A. Koele In de buurtschap Vierschoten, en diens 50 kippen alle zijn afgemaakt. Voordat zij met haar gemaal vertrok naar Griekenland, waar zij de gasten zullen zijn van ko ning Paul en koningin Frederika, liet prinses Josephine Charlotte van Luxemburg zich in het kas teel Bedzdorf te Luxemburg met hun dochtertje, dat nu vijf maan den oud is, fotograferen. Of het een leuk plaatje werd Wel, kijkt u zelf maar en wat denkt U van de kleine Marie Astrid Zoals gemeld, zullen ook konin gin Juliana, prins Bernhard en twee prinsessen de reis naar Griekenland maken. Voor Uw BRIL en ZONNEBRIL DE BRILLENSPECIALIST C. van MUYEN LEIDEN Hooigracht 54 - Telefoon 20251 NOORDWIJK AAN ZEE Prins Bernhardslraat 51, Tel. 2949 Warm Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Aanvankelijk weinig later van het Westen uit toene mende bewolking maar tot de avond op de meeste plaat sen droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Zuid- Zuid-Oost. Warm. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Vrijdag zon van 5 06—20-23 uur. Maaa an 13.59—22.30. Op 6 Aug. E K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1