10% Oorzaken van lekkage in het Molenblok gevonden De raadselachtige mijnheer John J. v. d. DOES RI JN- EN VEENSTREEK WEGENS VACANTIE GESLOTEN jlderis! laatste ronde nieuwe leidsche courant 7 VRIJDAG 30 JULI 1954 Raad van Katwijk Presentiegelden van de raadsleden werden verhoogd De raadsvergadering van gisteravond was er een zonder daverende dingen. De burgemeester, mr W. J. Woldringh van der Hoop, weer terug van vacantie, presideerde. Niet aanwezig waren de heren dr G. W. O verdij- kink, Jac. Ouwehand, D. Nasveld, L. van der Zwan en C. van der Plas. Bij de ingekomen stukken was een klacht van de heer A. van der Meij, be treffende hinder van zand, afkomstig van de terreinen naast de wegverbinding Sluisweg—Prins Hendrikkanaal. B. en W. verwachten binnen korte tijd voorstellen tot aankoop en daarna tot uitgifte voor bebouwing van dit terrein te kunnen in dienen. Daarom sloegen zij voor nu geen voorzieningen te treffen. Aldus werd be sloten. Het voorstel van B. en W. om, n.a.v. de brief van Ged. Staten, de presen tiegelden van de raadsleden te verhogen, deed de heer A. Wassenaar zijn stem ver heffen. Spreker zei van mening te zijn, dat het niet nodig is deze zaak op de spits te drijven. Hij wenste geen verhoging. De heer N. J. van Duijvenbode vond de ver hoging daarentegen juist, terwijl de heer H. Haasnoot verhoging tot f 10 welletjes vond. De voorzitter vond het een zuiver zakelijke kwestie en daarom een aanpas sing zeer wel op haar plaats. Met de stem van de heer A. Wassenaar tegen werd het voorstel aangenomen. Na het afwerken van de lange rij i komen stukken kwam als eerste in behan deling een voorstel om een perceel grond te kopen van de Chr. Geref. Kerk te Kat wijk aan Zee. In de raadszitting v. April j.l. was dit voorstel ook reeds be handeld. De grond aan de Bestevaerweg was toen gekocht voor f 4550. Het prijzen- bureau voor onroerende zaken had echter bezwaar tegen deze prijs. De prijs zal f4000 moeten worden verlaagd. B. en stelden voor ter compensatie tot een be drag van f 550 aan tegels beschikbaar te stellen. Aangenomen. De heer C. Pool. Voorstraat 31a te Katwjjk aan Zee wil aan de Vinkeweg te Katwijk aan den Rijn een stuk bouw terrein kopen van 168 vierkante meter. n W. waren bereid de grond af te staan voor 10,20 per eenheid. De raad kon ermee accoord gaan. Hogere waarde De gewijzigde huurwet schrijft voor, dat de prijs van een gebouwd onroerend goed, dat geen woning is. ongewijzigd blijft op het op 31 December 1953 gel dende bedrag. B. en W. stelden nu ech ter voor een aantal gebouwen met 23 procent hoger aan te slaan en wel Zee weg 123, een schuur in de Baljuwstraat, een schuur in de Rijnstraat en schuur aan de Noordwijkerweg. Er :n geen bezwaren. Aan de openbare lagere school be staat sedert 1 Maart een vacature door het vertrek van de heer D. van Elk naar Zaandam. B. en W. stelden voor in diens plaats te benoemen de heer H. F. van Dijk uit Meppel, sedert 1 Juli reeds tijdelijk in dienst. De benoeming van de heer Van Dijk werd bekrachtigd door elf van de veertien stemmen. In de raadsvergadering van 18 Juni 1954 werd een voorstel om de woning Veereinde 15 d onbewoonbaar te ver klaren, aangehouden, opdat nagegaan zou worden of er tooh nog niet een gelijkheid tot verbetering was. De zaak is onderzocht en verbetering bleek niet mogelijk. Gisteravond stelden B. en W. opnieuw voor de woning onbewoonbaar te verklaren. De hele raad ging ermee accoord. Lekkage-kwestie DE SEIZOEN-OPRUIMING BIJ IS GEWELDIG DAMESBLOUSES tegen sterk verlaagde prijzen. Restant HEREN OVERHEMDEN met losse en vaste boord, zeer laag in prijs. LAKENS, 180 x 240 k f 5,95 en vele andere koopjes. Secr. Varkevisserstraat 254 Katwijk aan Zee Als U met VACANTIE gaat voorziet U dan van een PRIMA KOFFER. Wij hebben daarin een grote keuze en zeer voordelige prijzen. Tevens het bekende adres voor al Uw lijstwerk. A. A. RIJNSENT SLUISWEG 13 KATWIJK AAN ZEE onberoerd zou laten, als het gold de mys terieuze gedragingen van een onbekende mijnheer. Hier echter is de hoofdpersoon dr Otto John, leider van het Westduitse bureau ter bescherming van de grond wet, ook wel aangeduid als de „geheime dienst". Wij moeten dit geval van de, ach ter het „IJzeren Gordijn" verdwenen, dr John zien ien het décor der internatio nale politiek. Te oordelen naar de dage lijkse stroom van telegrammen, zal de sensatiefilm vele vervolgen hebben; ze wordt geprolongeerd. Het wemelt van ge ruchten, speculaties, suggesties rond deze omstreden figuur. Niemand weet juiste van. De politici met een rode bril spreken die met een zwarte bril tegen, omdat er beginselen op het spel staan. Nuchter analyse- serend, kan men zich afvragen: ging John vrijwillig, onvrijwil lig en werd hij bij zijn hits-campagne voor de communisti sche radio door hypnose zelfs willoos ge maakt? Al deze factoren moet ogenschouw nemen. De Westduitse rege ring houdt vol, dat er van een vrijwillige gang naar Oost-Berlijn geen sprake terwijl de Oostduitse firma Grotewohl Co natuurlijk volhoudt, dat John princi pieel en vrijwillig de wijk nam naar hel communistische kamp. Uit Johns ontboe zemingen door de radio blijkt in ieder ge val, dat hij vertoornd is op de regering- Adenauer, de neo-nazi's vooral haat er bevreesd was zijn huidige positie te ver liezen, mocht West-Duitsland de souve- reiniteit verwerven. Volgens een bepaal de lezing heeft bij de vrijwillige of niet- vrijwillige tocht van John naar de regio nen achter het „IJzeren Gordijn", de sa lon-communist, tevens chirurg tir Wohl- gemut, een grote rol gespeeld; hij verbindingsman de liaison. De vriendschap tussen beiden dateerde reeds uit het begin van de wereldoorlog, toen de medicus Wohlgemut een broer var John behandelde in een Oostberlijns zie kenhuis. Deze broer werd later gefusil leerd, wegens de aanslag op Hitler in 1944. Het merkwaardige is man die in West-Duitsland een zo hoge en verantwoordelijke politieke functie be kleedde, nog wel de bescherming van de grondwet, „ongeschaduwd" gedurende een lange periode, gevaarlijke relaties kon onderhouden met de communist, dr Wohl gemut. Zo kan het toch niet anders zijn of dr John heeft op zijn hoge post een ampbibie-houding aan de dag gelegd. John zal best geweten hebben, dat hij als pionier van de Duitse eenheid, heus niet bij de communisten behoefde aan te klop pen. Men behoeft nog niet zo ver te gaan als het te Dtisseldorf verschij nende weekblad „Der Fortsehritt" doet door John directe contacten in de schoenen te schuiven met de Russiche spionnagechef Swerlok. Een fraaie chef van de Duitse geheime dienst zou dat zijn, die de Russen docu menten betreffende de Europese Defen siegemeenschap, de militaire dienstplicht in Duitsland, en andere documenten, In handen speelde. De Amerikaan McCarthy zou likkebaarden bij de gedachte aa dergelijk vet Duits politiek kluifj< deze omstandigheden kan Bonn ni< ders doen dan allerlei feiten tegenspre ken. Men beweert nu, dat men wel wist dat er een en ander ontbrak aan de West- duitse geheime dienst Dr John zou toch ontslagen zijn en vandaar, dat hij, pour ainsi dire de benen nam. Maar nuchter be schouwd als dat zó was, waarom „scha duwde Bonn deze man dan niet? Waar om kreeg hij de gelegenheid allerlei ge heime documenten op stom eenvoudige wijze, achter het „IJzeren Gordijn" brengen. Politiek heeft het geruchtmaken de geval gevolgen, want er wordt mil ter-appèl gehouden van de negen W< duitse landen en het Hoge Gerechtshof te Karlsruhe zal zich over de zaak uit spreken. Bonn zal, om het „gezicht te redden' flink de bezem moeten gaan hanteren on der de neo-nazi's en de communisten. Want inderdaad, hier vertoont zich in de jonge, democratische Westduitse repu bliek van de intègre Adenauer een beang stigend schimmenspel. Adenauer dient voor dit soort naaste adviseurs op zijn hoede te zijn. Adviseurs, die blijkbaar zwart en ro">d tegelijk zijn, notabene op tredende voor de belangen van de grond wet. De buitenstaander, verbijsterd door dit soort hypersensationeel nieuws, moet het wel groen en geel voor de ogen wor den. „Meer licht" is hier dringend nood zakelijk! Volgde het voorstel om voor de nog te bouwen woning-complexen in het Molen- blok de heifunderingen aan te brengen. Kosten 72000. Er ontstond over dit punt nog al breedvoerige discussie, niet zo- over het voorstel zelf als wel over het type van de huizen. Dit n.a.v. een vraag van de heer W. van Beelen of de te bouwen huizen hetzelfde karakter krijgen als de reeds gebouwde. En of ze construc tief ook zo zouden zijn? De betrokken wet houder. de heer H. P. Bloot, antwoordde: worden wel in dezelfde geest gebouwd, ar constructief anders. Een en ander had betrekking op het feit, dat in de be staande pasgebouwde flatwoningen ernsti ge lekkages voorkomen, hetgeen bij regen als dat van de laatste week niet be paald plezierig is. Uit de verdere discussies bleek, dat naarstig is gezocht naar de oorzaak naar binnen draaiende ramen en - voorzieningen zullen wordten getroffen. Een der raadsleden vleide de architect be paaldelijk niet. Het voorstel werd tenslotte aangenomen Het voorstel om het winkelpand Tulp straat 11 toe te wijzen aan de Pampus textielhandel te Amsterdam ontmoette geen tegenstand. Het winkelpand Tulp straat 5 werd toegewezen aan het sigai magazijn en de fotohandel van de heer P. Horree te Leimuiden. Het volgende voorstel had betrekking op de kwestie Berghaven. Behoudens het stellen van een enkele vraag en het ge- van een belofte, dat er spoed be tracht zal worden, omdat diverse me zitten te wachten op de ontruiming de terreinen bij de Kortenaerkade, werd ver dit belangrijke voorstel, v KATWIJK KatwijkRynsburgse Boys Morgenmiddag om kwart voor wordt op het ,.Katwijk"-terrein aai Nieuwe Duinweg een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Katwijk en Rijnsburgse Boys. Eerste gezinsverzorgster Zoals we reeds eerder meldden werd enige tijd geleden de stichting gezins verzorging opgericht- De zaken van de stichting liepen lange tijd niet vlot var stapel door het uitblijven van gezins verzorgsters- De stichting zal nu echter neel spoedig het voorgenomen Kunnen beginnen. Dinsdagavond om acht namelijk zal in het Weeshuls te Katwijk aan Zee de eerste gezinsver zorgster worden geïnstalleerd en wel mej. Linthout uit Rijnsburg. De taak. die de stichtingzich heeft gesteld, is hulp te de meest urgente gevallen- :ommissie beslist na advies te heb- ïngewonnen bij de maatschappelyx werkster, mej. Voorsteegh. Het bestuur van de stichting is m volgt samengesteld: C- Guyt, Rijnmond vr- H. S- Burggraaf, penm. N. Haasnoot, mevr. Parlevliet-Donner, N. Haasnoot, mevr. Van der Plas- Guyt. A. Wassenaar, Meijvogel en J- KATWIJK AAN DEN RIJN Winkel in Tulpstraat geopend De eerste winkel in de Tulpstraat is gistermiddag geopend. De andere acht winkels zullen in de loop van Augustus volgen. In enkele zaken wordt al hard gewerkt. De eerste. Tulpstraat 3, is het levensmiddelenbedrijf van de heer C- Heemskerk. Namens de Chr- Midden standsvereniging waren aanwezig de heren W. van Beelen en H- A. van der Ankers. De eerste voerde namens de ge noemde organisatie het woord. Diverse collega's, zakenvrienden en anderen kwa men de heer Heemskerk gelukwensen. Geslaagd Me]- L. Boskamp slaagde te Leiden voor het examen Engels steno en En gelse handelscorrespondentie. Voor het middenstandsdiploma slaagde de heer T- Noort. ALPHEN AAN DEN RUN Chr. Nijverheidsschool voor meisjes De mededeling aan de raad. dat de Stichting Chr. Nijverheidsonderwijs al hier medewerking vraagt voor de oprich ting van een Chr. Nijverheidsschool meisjes, kwam niet onverwachts. Het zal een jaar feeleden zijn, dat deze zaak in het licht der openbaarheid kwam. Van de zijde van Volksonderwijs Is er toen nogal rumoer gemaakt. We vleien ons niet met de gedachti at nu de officiële aanvraag er is, deze in alle stilte en rust toegestaan zal den. Met belangstelling zal uitgezien ■orden naar het prae-advles vi W. Men mag althans aannemen, dat In de raadsvergadering van hedenavond geen discussie zal worden toegestaan. Van Prot. Chr. zijde bezien, is deze aanvraag een logische en hij ^ormt afsluiting van hetgeen in onze gemeente tot stand werd gebracht. Want dat Alphen op onderwijsgebied stellig recht heeft op de naam centrumgemeente, is mede te danken aan het stuwende werk vooraanstaande personen uit alle kerkelijke groeperingen, die met hart en ziel de zaak van het Chr. onderwijs dienden. kan Alphen, naast zijn talrijke lagere scholen bogen op een Chr. lyceum, Chr. lagere landbouwschool, een Chr. technische school, een Chr. school voor VGLO en een Chr. school voor buitenge- oon lager onderwijs. Men voelt het echter als een gemis, dat de Chr. nijverheidsschool voor meis- nog ontbreekt. Naar de mening van de voorstanders van de Chr. school moet komen, want dit onderwijs wordt gegeven aan de 13- en 14-jarigen in de vormingsleeftijd. Men spreekt niet voor niets van de „vormingsklas" op de el- gemene scholen die onze gemeente op dit gebied heeft. moeilijkheden liggen, mede in verband met de vergevorderde voorbe reidingen tot dé bouw van een nieuwe gemeentelijke nijverheidsschool voor lelsjes, zal niemand ontkennen. Maar ook deze moeilijkheden zijn met beleid en overleg stellig te overwinnen. Vijftig jaar bij Boot Zaterdag 7 Augustus hoopt de heer M- Ketel. Aarkade 40, te herdenken, dat hij een halve eeuw geleden in dienst Trad by de firma Boot aan de Steekterweg, namelijk de scheepswerf ..De Vooruit gang"- De heer Ketel, die na de overne ming van de scheepswerf „De Industrie" aan de Wilhelminalaan door de heren Boot direct is overgegaan naar deze werf. die tijd als scheepstimmerman werk- geweest. De huldiging zal op de genoemde dag des morgens op de werf plaats hebben- Pyporgel in kapel De Hervormde wijkgemeente te Gouw- sluis ontving dezer dagen een gift f 300 voor het orgelfonds. Sinds de opening van de nieuwe kapel bestaat er een fonds, waarin tot dusver f 3000 is bijeengebracht. Ballonnenwed strijd De Alphense C-J-M.V.'s heoben zich er in de afgelopen weken op toegelegd gel den te verzamelen voor het op te richten tamboer- en pijpercorps. Zij deden dit door het verkopen van labels, waarop morgen ballonnen kunnen worden af gehaald. De bewoners van Hoorn worden om 3 uur in gebouw Jonathan verwacht. Voor wijk Gouwsluis is het 4 uur in het verenigingsgebouw. De bewoners van hel centrum komen om half 5 in het vereni gingsgebouw naast de Grote Kerk te recht. De oplating is om 5 uur op het Jorisplein- Christelijke Technische School Alphen aan den Rijn achter 't bospark Telefoon 01720-2480 Gevraagd per 1 September (of eerder) a. CONCIERGE b. Schootknecht (stoker) BENTHUIZEN Jaarvergadering De Chr. zangvereniging Hosanna hield haar jaarvergadering. Het kinderkoor werd getracteerd- De heer C. van Beve- ren bracht dank aan de penningmeester. Ir. diens plaats werd de heer S. Blijleven gekozen- Examens Mej. A. van Noort, V3konderwijzeres nuttige handwerken aan de Chr. school alhier, behaalde de akte K. Mej. I- var. Noort en de heren Van Eden, Petersman en Havenaar slaagden voor het midden standsdiploma. Steenlegging In de tweede helft van de volgende maand zal de eerste steen worden gelegd voor het nieuwe gemeentehuis. over we reeds uitvoerig schreven, niet gesproken. Het werd aangenomen. De subsidie aanvrage van het Groene Kruis, de Chr. Wijkverpleging en het Wit Gele Kruis. resp. 2515,04, 2497,28 en 572,63 werden ingewilligd. Hierna volgde de vaststelling van de vergoedingen 1955 per leerling voor de diverse scholen, waarover we Dinsdag avond al schreven. Bij de rondvraag bracht niemand iets belangrijks te berde. CHRISTELIJKE TECHNISCHE SCHOOL Achter 't Bospark ALPIIEN AAN DEN RIJN Telefoon 01720—2480 Op 1 October a.s. begint de avondschool Bij voldoende deelname zijn er praktische en theoretische WERKTUIGBOUWKUNDE SCHF.EPSBOUWKUNDE ELECTROTECHNIEK AUTOMONTAGE AUTOGEN. LASSEN ELECTR. LASSEN BOUWKUNDE MEUBELMAKEN SCHEEPSTIMMEREN FIJNHOUTBEWERKEN MACH. HOUTBEWERKING SCHILDEREN WINKEL EN WERKPLAATS VAN 31 JULI TOT EN MET 7 AUGUSTUS Electrotechnisch bui. en loodg.bedrijf GEBR. BLOOT BADSTRAAT 17 KATWIJK AAN ZEE KATWIJK AAN ZEE Jaap Plug (orgel) en Pontier (zang) Nelly Jaap Plug en Nelly Pontier (onze excu- es; maar we houden ons aan de volgorde an het programma) verzorgden gister avond een concert in de Geref. kerk, voor sn honderd toehoorders, meest badgas- De beide uitvoerenden hadden, blijkens hun eenvoudige, doch goed samenge stelde programma, niet naar goedkope, populaire effecten gestreefd. Ook waren zij zich wel bewust van de hun, als niet- vaklieden, gestelde grenzen. Jaap Plug speelde van Bach een Fan tasia in C. en, in juiste liturgische volg de, drie koraalvoorspelen: ..Kyrie, Vater Ewigheit". „Christe, allen Welt Trost" i „Kyrie, Gott heiligen Geist". Zonder bezwaar had hij de tempi van al deze stukken langzamer kunnen nemen. Dan het rhythme misschien strenger, de melodievoering soepeler zijn uitgeval- dan nii. Maar de heer Plug toonde zijn spel wel voldoende stijlbegrip te bezitten- De variatie's van Johann Gottfried Walther over ..Jesu, meine Freude". die de organist verdienstelijk speelde, zijn merkwaardig genoeg om niet in het v geetboek te geraken. Met de laatste ..vrije" variatie was deze grote mees ter van Weimar zijn tijd (eerste helft 18de eeuw) vooruit. Het melodieuze Andante van Samuël Wesley bracht een wat lichtere toets Ir het nogal ernstige geheel- Tot slot hoor den we een Asma-bewerking (Psalm 8i en Zwarts bekende paraphrase over „Wilt heden nu treden". Het spel van Jaap Plug bezit enkele goede eigenschappen (muzikaliteit en meestal voldoende begrip), maar kan nog winnen aan rust en nauwkeurigheid- Mejuffrouw Pontier zong met talent twee Bach-liederen, twee aria's van Handel uit Semele en The Messiah) en drie Middel-Nederlandse liederen, in be werkingen van Van der Horst, Pijper Jezus' Bloemhof") en Schouwman Haar stem is mooi. de voordracht be- neerst. In het hoge register is het geiuio nog niet voldoende vrij. wat onder meer aan de dan onvolwaardige vocalen is op te merken. De Handel-aria's gaven haar technisch nog enige moeite. Maar de algemene indruk was wel gunstig- Joh. van Wolfswinkel Strandfeest bij buien Ondanks het gure weer was er het strandfeest van Woensdag goede be langstelling- Wel was het zo. dat n dere malen én toeschouwers ên mede spelenden zich in snelle vaart mot Bergen voor zware plensbuien. Ondanks dat werd er met groot enthousiasme ge speeld- Het concert, dat de Beierse Kapel s avonduren zou geven, werd afge last. Orgelconcert Maandagavond geeft Feike Asma eer orgelconcert in de Nieuwe Kerk. Het programma vermeldt o.a. de volgende werken: Toccata van J S- Bach; Largo A. Vivaldi; Basso Ostinato van G. F- Handel; Andante van W. A. Mozart; Al legro Vivace van Ch. M. Widor; koraal bewerkingen van Feike Asma. Het con cert begint om 8 uur. Schatgraven Spoedige aanmelding bij de directeur of aan de school. Visserijgolijes Voor de volgende week Woensdag ganiseert V-V.V- een schatgravcrij op het strand. Om half zeven zullen de deel neemsters en deelnemers zich dienen tt verzamelen op het terras bij ,.De Zwaan" Op het strand is op vele plaatsen geld verborgen dat opgezocht moet worden- De hoofdprijs is honderd gulden. Gevonden voorwerpen Groene shawl, bruine portcmonnaie met inhoud, handfietspomp, rode vulpen. Bruine noornen herenbril in etui. dop van een bromftets, herenportemonnaie met inhoud, kindermutsje, plastic tasje met beugel, duimstok, rode autoped, bruine portemonn-aie. twee kin-derjurkjes, ge kleurde shawl, lichtbruine jongensjas, muntbiljetten van f 1bruin lederen portemonnaie met inhoud, lipssleutels. kinderwindjack, amerikaans gouden arm. oandje. blauwe wollen sok. gegalvani seerd ijzeren olievat, gele hoofddoek, vulpen, padvmdersriem. paar rode kin derschoentjes, dameshandschoen (bruin De Hoop met schade terug gekeerd Het hospitaalkerkschip De Hoop viel gistermiddag de Scheveningse haven bin nen, na een reis van ongeveer een maand. Schipper W. Rog vertelde, dat het oude schip direct naar de sleephelling moest, aangezien de schroefaskoker weer lek werd. De Hoop heeft de laatste dagen te kampen gehad met zeer zwaar weer waardoor de ramen van benedendekse verblijven aan scherven gingen. Teruglopende haringvangst Sinds eergisteren loopt de vangst van de haringvloot, die omtrent de 58 59 graden vist, aanzienlijk terug; de makreel laat zich daarentegen overvloedig ver schalken. De loggers gaven trekken ideld worden ei tgemaakt. De hl is te klein om vers te houden en wordt daarom veelal gesteurd. Op het Zand blijft het slecht weer bij matige vangsten; twee mandjes vis per trek is daar heel gewoon. Slechts enkelen brengen het er its beter af. Toch nog een trawler Tegen de verwachting in heeft de Don- derdagmarkt toch nog een trawler op bezoek gehad, de Abraham. Het schip voerde 1450 kisten haring, 80 makreel, 170 varia en 50 stijve aan. Dan was de Wiron III er met 170 kisten schelvis en piepers, 125 makreel en 60 gul met 35 wij- De kleine vaar; zette 400 kisten schol en 2000 kilo tong neer. Regels tegen de regel Een paar regels kabeljauw gingen gis teren tegen de regel naar de binnenlandse handel voor f 100. Grote gul haalde f 38— I, torren tot f 22 en grootmiddelschelvis f 56- Alle vis was trouwens duurder op dag: de kleinmiddelschelvis deed •n de pennen f 41 met een f 20 vc de braadjes. Wijting gold f 17 tot f 18. Engeland betaalde goed De grove schol ging naar de Brit vc f <-550; de grote tong deed f 3.70 tot zelfs f 4 en de grootmiddel zat tussen de f 3,30 en de f 3,50, terwijl kleinmlddel tot de f 3 per kilo liep en de enen t 2 zaten. Vandaag ccn klaverblad De markt van vandaag was door drie trawlers besproken: de Herman (20 Juli) heeft 1600 kisten, meest haring, de Dirk je (21 Juli) heeft 1050 kisten haring er makreel en de Maria van Hattum (2< Juli) 650 kisten vis. De Schoorl komt morgen met 900 kisten. HAZERSWOUDE Geslaagd Mej. C. Slootweg Ndr. en de heer M van Tol L.zn zyn gestaagd voor het mid denstandsdiploma- Mej. J. Brugman is geslaagd voor bet diploma m-u.l.o. A. DE KAAG Oianjeieesten De Kaag hield ditmaal de Oranjefeesten wel in weersomstandigheden, die men in lange tijd niet heeft gekend, in de maand Juli althans. Toch hebben de verschillen de wedstrijden de nodige belangstelling genoten. Na de opening door de zifter, de heer D. van Nieuwkoop, had de behendigheidisrace voor motorrijwielen plaats, twaalf deelnemers. Winnaars: 1 Joh- Bos, Abbenes; 2. P. Spek. idem; 3. J. Bakker. Lisse; Roehvedstrijd jongens: J. W. Kattenberg; 2. Joh. v. d. Aar; 3. In c uit Binnengekomen: KW 3 (gesleept). KW 125. Vertrokken: KW 70. KW 19. KW 147, KW 127, KW 129, KW 159, KW 39. KW 25. KW 32. K 176. KW 15. glacé), Blauw vest, briune lage kinder schoenen. donkerblauw jasje, bankbiljet ten (1 van f 25 en 1 van f 10). ceintuur regenjas, lederen kindertuigje, ring met sleutels, kindermuts. bruine trainings broek. rijzweep, diverse badartikelen- Inlichtingen aan het politiebureau Woensdag en Zaterdag tussen 2 cn 4 Hoog en laag water Zaterdag 31 Juii: hoog water 4 cn 16.29, laag water en 12.14 (springvloed). MORGEN, de laatste dag van onze opruiming geven wij op al de nog voorradige OPRUIMINGSARTIKELEN EXTRA 0 KORTING Fria Jongensblouses, alle maten 1.40 Min 10 Jansen en Tllanus Jongensonderbroeken 85 Damesdirectoires, alle maten 95 Washandjes Badstof, royale maat 18 Vaatdoeken wafeldessin 23 Wat GOEMAAT doet f is wèl zo goed e RIJNSBURG. VLIET NZ 28 KATWIJK a. ZEE, VOORSTRAAT 7 Nieuwsflitsen uit de omstreken SASSENHE1M LISSE Hoofdakte De heer J. A- Segers slaagde te Haar lem voor de hoofdakte. Trou moet Blycken Morgenmiddag houdt Trou moet Blijc- ïn een collecte met muziek van de drum- oand voor het uniformfonds Straatprediking Morgenavond half 8 wordt weer straat prediking gehouden, echter niet De Kamer van Koophandel heeft ens vergunning gegeven voor Totale leegverkoop Corsetten m. elastieken binnen- 20 band 19,45. Jaeger Baay, p.m. V 2.95. Nog 1400 m. schortenstof, K.UK- alle prijzen. 200 m. zuiver wol-/-»• i aj/- len ruit japonstof; 140 br. 6,95 1 ZATERDAG 31 JULI kunnen de tientallen bestelde Manchester broeken worden afgehaald. Nabestellin gen worden niet meer aangenomen. KAPTEIN - RIJNSBURG heen en weer en later begon het over wicht van K. zich af te tek°nen. Brunes. het doel gekomen, gal :eper v. d. Berg het nakijken: 1—9. T. Platteel gaf tien minuten later een goede voorzet, waaruit A. Sweris het tweede doelpunt produceerde: t0. Koudekerk ging dus met de overwin ning naar huis. De plattelandsvrouwen echter met de winst: f 119. waarvoor zij uiteraad zeer dankbaar zyn. De gezel ligheid werd zeer verhoogd, doordat Kunst na Arbeid voor de wedstrijd en tijdens de pauze vrolijke muziek over het veld liet weerklinken. NIEUWVEEN In het water gevallen Gistermiddag raakte de 7-jarige M Pijper spelenderwijs in het kanaal bij de Kattenbrug- De eveneens 7-jarige K- Spek wist hem weer op het droge te helpen. Gevallen Gisteravond is de in Amsterdam wer kende mej. I. Visser in de kelder ge vallen. Zij liep een lichte hersenschudding Kattenberg; 4. Jac- Biemond Jaczn- Op zoek naar een man: 1. C. Clemens; 2. R. Biemond C.dr; 3. N. van Kesteren. Ring- rijden dames: 1. Kitty Verbaas; 2. mevr. d- Stelt-Blonk; ringrijden heren 1. K. Biemond; 2. B. Bouwmeester; 3. J Versteege- Touwtrekken P. Biemond Jac- P. Möllers en Th. Möllers eerste prijs, Piet Biemond J.za. P. Tulen en P- Zadel hof tweede prys, J. Reijgersbergen. H. schalk en H- de Vries derde prijs; Nic d- Voorn, J. v. d. Wel en B. Bouw- ester vierde prijs- Kruiwagenrace de s en heren: J. de Man en N. Biemond ste: F. Stoicman en H. de Vries tv eede; Biemond Czn- en C- Clemens derde. Sprietlopen heren N. Biemond C. Winkelman 2; J. v. d. Wel 3- De prijzen Destonden uit luxe voorwei. 2n en gerookte paling- Het waterskiën trok aan de ringdijk en aan de Kaag- lever nonderden belangstellenden. Het uurwerk kon niet doorgaan. Dat hoopt nen nu in Augustus te geven, na een grotere demonstratie waterskiën. KOUDEKERK AAN DEN RUN Voetbal voor ouden. Koudekerk won Op het voetbalterrein van Koudekerk vond gisteravond een ontmoeting plaats tussen de voetbalverenigingen Koude kerk I en St Bernardus I, die op vlotte wijze werd geleid door de heer Lcnting uit Leiden. De opbengst was bestemd voor de uitstapkas van de ouden dagen. -Er was bijzonder veel publiek aanwezig, dat enthousiast meeleefde met het spel. Op sportieve manier hebben de beide tegenstanders elkaar de overwinning be twist. De wedstrijd begon hoog tempo, dat echter niet langer dan een kwartier kon worden volgehouden. Over het algemeen was Koudekerk ster ker dan St Bernardus, dat echter af en toe beter spel te zien gaf. Het plaatsen van beide partijen was slecht, zodat lopig geen resultaten konden worden ge boekt. Zelfs een strafschop, door Koude kerk genomen, liep op niets uit. Toen vlak voor de rust een hoekschop moest worden genomen, wist T. Platteel de bal in het doel te werken. Na het doelpunt eerst te hebben goedgekeurd, kende de scheidsrechter het bij nader inzien toch niet toe. De rust ging met dubbel blank Na de rust golfde het spel enige tijd OUDE WETERING Herstelling Het bericht van gisteren over het over lijden van de baby van het echtpaar Jansen bevatte tot onze spijt de onjuist heid, dat het kind door verstikking om het leven was gekomen. Naar de familie ons vanmorgen meedeelde, is de oor zaak van het overlijden niet bekend. ROELOFARENDSVEEN Ouden gingen uit De ouden van dagen uit Roelofarends- veen zijn gisteren met drie grote bussen en enkele auto's uitgeweest. Op Schip hol maakten ze een rondgang over de terreinen, waarna het meegenomen brood werd verorberd. Enige gezellige uren Drachten de ouden in Bergen N.H- door- waar zy ronddwaalden in de bossen of zich vermaakten in de speeltuin- Aan het diner sprak de loco-burgem.. de heer C- v. d. Meer, en de voorzitter, de heer Nrewint. Om 9 u werd het uit 149 perso nen bestaande gezelschap met muziek in. gehaald. TEE AAR Herv. Jongens en meisjes op stap Voor de jaarlijkse reis van de Herv. V. en M.V. was dit jaar veel belangstel ling. En ondanks het slechte weer is het plezierige dag geworden. De reis ging eerst naar de Aalsmeerse bloemenveiling, vervolgens naar Schiphol en Volendam; hier begon de regen zich te doe'n gelden, wat niets afdeed van de belangstelling het bedrijvige leven in dit plaatsje. Grote vreugde verwekte ook het zich verkleden in Volendams costuum. 's Middags werd nabij Muiden. waai ook de maaltijd gebruikt werd, een be zoek gebracht aan het Muiderslot. waai men zich trachtte in te leven in de tij den. dat Flor V en later P. C. Hooft zich daar hebben opgehouden. Een uitvoerige strandwandeling, met daarna een bezoek aan Hilversum, be sloot deze geslaagde uitgangsdag. WOU BRUGGE Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer S. Couperus hoofd van de school met de Bij-bel, slaagde te Deventer voor de acte han denarbeid. Eerste prUs Het kinderkoor ..De Kleine Lofstem" dirigent de heer D. van Vliet uit Alphen aan den Rijn maakte een uitstapje naai de pyramide var. Austerlitz. Op het con cours te Maarsen behaalde het koor met 327 punten een eerste prijs. Muzikaal experiment De plaatselijke muziek- en zangvereni gingen geven morgenavond om 8 uur op net voorterrein van het Oude Konings huis een openluchtconcert. De bedoeling van deze uitvoering is meer belangstel ling te wekken voor het werk. dat de plaatselijke verenigingen verrichten. Bovendien wórdt op deze wijze een ooie. verantwoorde ontspanning ge boden. Indien dit muziekfeest slaagt, zal gétracht worden het volgend jaar meer malen met iets dergelijks naar buiten te Aan het programma werken morgen avond mee de corpsen Adest Muslca en Crescendo, de mondorgelclub Excelsior, zangverenigingen De Lofstem. Eupho- en het Dubbelkwartet Gloria in Ex- celsis. Om half acht vertrekt Adest Muslca vanaf Concordia, terwijl Crescendo om dezelfde tijd start bij het Jeugdhuis. Na aankomst om 8 uur bij het Oude Konings. zal het volgende programma woraen uitgevoerd: Opening door drumband Adest Musica. 2. Harm. Corps Adest Muslca: a. Flo- da-mars; b. Beatrlx-mara; c. Mars Hol land Jubelt. 3. Zangveren. De Lofstem: a. Zondag morgen, Jac. Bonset; b. Geloof, Leo 4. Mondorgelclub Excelsiora. Au pas joyeuse, A. Nersdorf; b. Diana wals, P. de Kort; c. Het lied van Zuid-Holland, H. G. Sukklen. 5. Dubbelkwartet Gloria in Excelsis: a. Het boertje van de klei, Wettig Weissen- born; b. Des zomers als het regent HL W. de Wolf; c. Het Geuzenvendel, H. W. de Wolf. Mannenkoor Euphonia: Hollands Glorie, Richard Hol. 7. Harm. Co^ps Crescendo: a. Officer of the day. P. B. Hall; b. Marche ponti ficale, Ch. Gounod; c. De Opmars, C. N. Cori. 8. De Lofstem en Euphonia met bege leiding van Crescendo: Die Ehre Gottes In der Natur, L. van Beethoven. De toegang tot hot terrein is vrij. Geslaagd Voor hoofdacte is geslaagd C. Groot, onderwijzer aan de Hervormde school. VALKENBURG Puzzlerit De puzzle-rit. uitgaande van de Her- ormde Jeugdcentrale, die wegens de slechte weersgesteldheid Dinsdag was af gelast. wordt nu hedenavond gehouden. Startplaats Herv. kerkzaal, zeven uur. De (Advertentie) VAN ONZE SEIZOEN OPRUIMING Partij Zomerstoffen voor HALVE PRIJZEN Parfij Kindersportkousen voor HALVE PRIJZEN ƒ4.95 cwaliteit, 2.39 per coupon Prachtige pyama-flanel, zeer qq mooie streepdessins, nu «'O Cr Twentse theedoeken, «q kastklaar Ct Prachtige ontbljtlakens, kleur- r 3 echt, maat 130 x 130 cmJ 3.07 Wollen en gewatteerde dekens voor extra lage prijzen. BLEICHR0DT Bomstraat - Noordwijk a. Zee Vliet Z.Z. 22 - Rijnsburg Nat. Reserve defileert voor de Koningin Compagnieën van de Nationale Reserve uit Utrecht, Noord-Holland en Gelderland zullen op Dinsdag 3 Augustus 's avonds om zeven uur voor het paleis Soestdijk defileren voor de Koningin. Vermoedelijk zullen de chef generale staf. generaal B. R. P. F. Hasselman, en enige leden van de generale staf, evenals de inspecteur van de Nationale Reserve, kolonel W. van Hinte, bij het défilé aan wezig zijn. Het dcfilé wordt gecommandeerd door lui'c-nant-koloncl W. Vermeer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 7