Jlietttwe griJtótf)* (fouraitl Commun. China beledigt Amerikaanse regering tn; Tippelen tussen de buien door Afsluiting Zeeuwse eilanden en het Waddengebied Ned. torpedoboten gaan Noorse koning tegemoet Mr Mohu Yamin hedenmorgen naar Nederland vertrokken Wist U Lagerhuis keurde het accoord over Suezzone goed VRIJDAG 30 JULI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en 2,15 per maand; 0,50 per week. Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ADVERTENTIËN: f 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; Vijf en dertigste jaargang No 10103 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINX CHRISTEUIZ'NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „SUatvuUtfe b ghclltvra «ïo 6<rt tn fegtjenspott" k DE LUCHTINC1DENTEN BI] HAINAN Roden weigeren protestnota ran Washington te accepteren DE BORDJES zijn wel verhangen. Communistisch China heeft botweg geweigerd, de twee Amerikaanse protesten inzake de vliegtuig- incidenten bij Hainan, in ontvangst te nemen. De Ver. Staten onderhou den zelf geen diplomatieke betrekkingen met communistisch China en vandaar, dat de Amerikaanse protestnota door de Britse zaakgelastigde te Peking, Trevelyan, overhandigd werd. „Dit heeft de heer Trevelyan blijkbaar vergeten mede te nemen." Dit waren de woorden, waarmee een bode van het Chinese ministerie van Buit. Zaken aan Trevelyan de Amerikaanse nota teruggaf. Volkomen in strijd met de diplomatike ge bruiken werd de protestnota van Washington niet eens in ontvangst DoodVOWliS dlGSSIÏlcUl genomen. Uiteraard is het State Department woedend. Men vat dit' op B als een doelbewuste belediging. De Amerikaanse regering zal het er j W60Ï UltCJ6St6lu echter niet bij laten zitten. Peking forceert een breuk tussen de Weste.- lijken: de Amerikaanse nota wordt niet geaccepteerd, twee Britse nota's wel. Soc.-economische hervorming Program Mendès-France goedgekeurd De Franse ministerraad heeft gistermid dag zijn goedkeuring gehecht aan de New Deal (nieuwe ordening) van premier Mendès-France. Dit program voor econo mische en sociale hervormingen zal nu worden doorgezonden naar de financieel- economische commissies van de Nationale Vergadering. Vermoedelijk in de tweede helft van de volgende week zal het pro gramma in de voltallige Nationale Verga dering worden behandeld. Het standpunt, dat Peking tegenover Washington Inneemt is, dat de Ameri kanen niets te maken hebben met het neerschieten van een Engels passagiers vliegtuig bij Hainan. Dit is natuurlijk on houdbaar. aangezien immers drie Ame rikanen eveneens bij dit incident het leven verloren hebben en drie andere burgers van de Ver. Staten zijn gewond. Communistisch China, dat geen lid van de Ver. Naties is, heeft bij het secre tariaat-generaal van de organisatie te New Vork telegrafisch een krachtig pro test ingediend tegen het Amerikaanse optreden bij Hainan. De secretaris-gene raal werd verzocht, afschriften van dit protest aan alle V-N.-leden toe te zen den, „behalve aan de zg. delegatie van de Kwomintang" (nationalistisch China). Intussen blijken de berichten, dat de Chinezen het Britse passagiersvliegtuig hebben neergeschoten, omdat zij het op Donovan, de Amerikaanse ambassadeur in Thailand, gemunt hadden, niet ge heel van alle grond ontbloot te zijn. De ambassadeur is gisteren voor een vierdaags bezoek naar Formosa vertrok ken, maar zou oorsponkelijk 21 Juli ge gaan zijn. Over zijn. plaatsbespreking voor een vliegtuig was radiografisch contact met Hongkong geweest, dat mo gelijk door Chinese luisterposten is op gevangen. Voorts zullen de twee Amerikaanse vliegdekschepen Philippine Sea en Hor net. die voor reddingswerkzaamheden naar Hainan gezonden waren, voorlopig in de Zuidchinese Zee blijven „voor oefeningen". Er zal nog een vliegdek- schip aan het eskader worden toege voegd en de schepen zullen zich alle eventualiteiten moeten voorbereiden. Op het ogenblik varen negen Amerikaanse vliegdekschepen in de Stille Oceaan en zeven op de Atlantische Oceaan en de Middellandse Zee. Klacht Door de Eeuwen Trouw Niet toegelaten tot Ambonnezenkamp Door de Eeuwen Trouw deelt mede, dat de heer J. van Ringen, hoofd van het commissariaat van Ambonnezenzorg, aan enkele hoofdbestuursleden der stichting, onder wie een geestelijke, toestemming geweigerd heeft om in de Ambonnezen- kampen een feest bij te wonen, hetwelk gegeven werd in verband met de gunstige wending van de zaak der republiek Zuid- Molukken ln de internationale wereld. De weigering was gegrond op een beslissing van de minister van Maatschappelijk Werk „in verband met de Nederlandse kabinetspolitiek". De heer Van Ringen maakte een uitzondering voor mr K. van Rijckevorsel, „omdat die Kamerlid is". Coen de Koning (75) overleden Op 75-jarige leeftijd is te Breda over leden de heer C. C. J. de Koning, in sport kringen bekend als Coen de Koning. De overledene was in de schaatsenrijders- sport een bekende figuur. In 1905 werd hij te Groningen wereldkampioen. Een jaar later legde hij op de beroemde baan van Davos in één uur een afstand af 32.370 km. Deze prestatie, die een officieus wereldrecord genoemd kan worden, is nadien nooit verbeterd. De overledene, die twee maal de elf stedentocht heeft gewonnen, nl. in 1912 en in 1917, was jarenlang als consul de KNWU ook in Wielerkringen geen bekende. Volgens ongecontroleerde berichten van het nationalistisch-Chinees persbureau Chinatone. is een Russisch smaldeel, be staande uit een slagschip, vier torpedo jagers en twee mijnenvegers 25 Juli in de Noordchinese haven Tsingtao aange komen, op weg naar de woelige wateren der Zuidchinese Zee. Het doodvonnis van Carl Chessman, de Amerikaan die van moord wordt beschul digd. maar zijn onschuld volhoudt, nieuw uitgesteld- Eén der rechters het Californische hooggerechtshof heeft uitstel van executie verleend. Chessman, die zijn terechtstelling reeds zes jaar door juridische manoeuvres heeft weten te voorkomen, is bekend geworden door zijn boek Cell 2455. death reeds in verschillende talen is uitgegeven en dat ook zal worden verfilmd. Wetsontwerp op Delta-plan Lauwerzee geld'i als proefobject voor de beraamde plannen Met de arbeid aan het wetsontwerp op het Deltaplan is men thans zover, dat de indiening daarvan binnen enkele maanden mag worden tegemoet gezien. Zeer waarschijnlijk zal de inhoud der wet gebaseerd zijn op het derde interim- rapport der Deltacommissie, met dien verstande dat de plannen zich niet be perken tot de afsluiting van de zeearmen in het Zuidwesten des lands, maar er ook sprake is van afsluiting van het Waddengebied. Afsluiting en gedeeltelijke droogleg ging van de Lauwerszee wordt als groot ste proefobject voor dit alles bestemd. Met de nieuwe caissons, die zullen wor den gebruikt bij het opwerpen van een dam tussen Veere en Noord Beveland, indien het Drie-eilandenplan wordt uit gevoerd, zal een proef worden genomen bjj de afdamming van de Lauwerszee. Men hoopt op deze wijze voldoende er varing met deze caissons op te doen om tot afsluiting van de Zeeuwse zeegaten te kunnen overgaan. Het ontwerp zal betrekking hebben op de gehele kustlijn en zodanig zijn opgezet, dat de 'gehele kustverdediging er onder valt. Ook de noodzakelijke dijkverhoging langs de niet af te sluiten zeearmen als Nieuwe Waterweg en Westerschelde zou onder de werking van de Deltawet val len. Het ligt in de bedoeling voor de uit voering van het Drie-eilandenplan dat niet onder de wet zou vallen, op de be groting van Verkeer en Waterstaat gel den te reserveren. Glazenwassersoorlog Mosje Sjarett aan de dood ontsnapt Vijftien mensen omgekomen door neerstortend' vliegtuig Premier Mosje Sjarett va nlsraël is gisteren aan de dood ontsnapt, toen een vliegtuig over zijn hoofd scheerde en 100 meter verder neerstortte. Bij dit on geluk verloren 15 mensen het leven en werden er 24 gewond. De ramp had plaats in de nederzetting Maagan by het meer van Gallilea, waar een herdenking werd gehouden voor een Joodse strijder tegen het nationaal-socialisme. Een piper Cup had een boodschap van president Ben Zvi afgewordpen en was daartoe tot vlak boven de grond geko men. De piloot kon het toestel niet meer optrekken en stortte op een ere-wacht van ex-paraöhutisten neer. Premier Sja rett leidde zelf het reddingswerk. Broederschap tussen Azië en Europa Malenkof en Tsjoe En-lai aan een banket Malenkof, de Russische eerste minister gaf te Moskou een diner, ter ere va communistische Chinese collega, premier Tsjoe En-lai- Ook de vice-premier de Vietminh, Pham Van Dong, zat hier bij aan. Eerder was een receptie gehou den op de Chinese ambassade te Mos kou, die werd bijgewoond door Russi sche leiders en de hoofden der diploma tieke vertegenwoordigingen in Moskou. De Amerikaanse zaakgelastigde was aanwezig. Tsjoe En-lai voerde lang durige besprekingen met Malenkof. Er werd een overzicht gegeven van de situ atie, na het accoord te Genève bereikt over Indo-China, terwijl de toestand Europa mede onder de loupe werd geno men. Wat de afwikkeling van het be stand in Indo-China betreft, de „gemeng de commissie" heeft te Troeng Gia reeds haar eerste voltallige vergadering ge houden. De Vietminh-delegatie staat onder leiding van generaal Van Tien STAKING IN HENGELO 6 MAN ONTSLAGEN Een wilde staking bij Spieker en Elfe rinks transport- en handelmaatschappij, een op- en overslagbedrijf aan het Twenthekanaal te Hengelo, heeft tot ontslag van zes arbeiders geleid. De arbeiders eisten een bruto-loon van 74 gulden per week. Hun actie werd niet gesteund door de erkende vakorga nisaties. Toen hun eis niet werd inge willigd, legden zij het werk neer. directie verlangde dat het werk onmid dellijk zou worden hervat. De arbeiders negeerden dit verzoek en werden op staande voet ontslagen. Teneinde de opleiding van zijspanrijders bij de Wegenwacht zo veilig mogelijk te doen plaats vinden, heeft de hoofd-inspecteur van de Wegenwacht, de heer A. J. M. Mosheuvel, een motor- en zijspancom- binatie zodanig ingericht, dat het de in het zijspan gezetene instruc teur mogelijk is ten allen tijde in te grijpen en de motor onder con trole te houden. Dit geschiedt door middel van een speciale stuur inrichting, voorts door een in het zijspan aangebrachte extra rembe- diening en de mogelijkheid het contact af te sluiten. De adspirant- wegenwacht ontvangt zijn instructies vanuit het zijspan via een mi crofooninstallatie en ontvanger. De heer Mosheuvel (in het zijspan) en inspecteur-instructeur C. van Dijkhuizen onderwerpen hier de motor-zijspancombinatie aan een laatste technische controle alvorens de machine definitief in gebruik te nemen. Bezoek van 3 dagen in Augustus Voor Den Haag vermeldt het programma alleen receptie en diner VOOR HET BEZOEK van koning Haakon van Noorwegen aan koningin Juliana en prins Bernhard, van 12 tot en met 14 Augustus, is het vol gende programma opgesteld. De Koning komt met het koninklijk jacht Norge naar ons land. Het jacht wordt geëscorteerd door de Noorse torpedo- bootjagers Stavanger en Oslo. Op de ochtend van de 12e Augustus zullen drie torpedobootjagers der Koninklijke Marine, de Marnix, Evertsen en Piet Hein, het koninklijk jacht in zee tegemoet stomen en naar IJmuiden escorteren. Per auto begeeft men zich daarna naar Bergen op Zoom, vanwaar de koninklijke trein het hoge gezelschap naar Den Haag zal brengen. Na een receptie op de Noor se legatie zal de Koning, zoals we reeds meldden, aanzitten aan een diner ln het Kurhaus. aangeboden door de gemeente 's-Gravenhage. Op Zaterdag 14 Augustus wordt een korte rijtoer door Amsterdam gemaakt, gevolgd door een bezoek aan het Rijks museum. Koning Haakon begeeft zich daarna direct aan boord van de Norge. De Koningin en de Prins zullen zich wat later van af de De Ruyterkade met de koningssloep naar dit jacht begeven, ge roeid door adelborsten. De Koning biedt het hoge gezelschap aan boord van de Norge een lunch aan. De thee wordt "S middags op het palels gebruikt, waarna omstreeks half vijf met calèches gereden wordt naar de Prins Hendrikkade, waar Koningin en Prins afscheid zullen nemen van Koning Haakon. De twee Nederlandse torpedo bootjagers zijn met de twee Noorse tor- nedobootiagers tevoren naar IJmuiden gestoomd en zullen de Norge uitgeleide De twee Noor.c jagers plus de Piet Hein en de Marnix vergezellen de Norge Amsterdam. Tegen half twaalf zal Koning Haakon zich per eigen motor sloep naar de aanlegsteiger aan de Prins Hendrikkade begever. waar hij verwel komd wordt door Koningin en de Prins, de burgemeesvur van Amsterdam, de gouverneur van Amsterdam en de commandant zeemacht Nederlartd. Op plein voor de Nicolaaslterk wordt een paviljoen opgericht. In dit paviljoen wor den de leden van de ministerraad voor- In calèches rijdt men naar het palcis op de Dam, waar de erewacht van de garde jagers wordt geïnspecteerd. Korte tijd daarna zal de Koning een krans leg gen bij het nationale monument op de Dam. Aan het noenmaal ten palelze zal ook prinses Wilhelmina deelnemen. Des middags zal de Koning een tocht door de Amsterdamse grachten maken. Voordat het galadiner in het paleis begint, zal de Koning het corps diplomatique ont vangen. De volgende dag, 13 Augustus, zal de Koning een dienst bijwonen in de Noorse Zeemanskerk te Rotterdam. Daarbij zul- i doen, de Koningin en de Prins niet wezig zijn. Vervolgens wordt naar mansdorp gereden, vanwaar met de Piet Hein naar Stavenisse gevaren wordt. De lunch wordt ban boord gebruikt. Te Sta- sse zal Koning Haakon de woningen bezichtigen, die door Noorwegen Februarl-ramp geschonken zijn. Medal of Fieedom voor Geneviève Geneviève de Galardde heldin van Dien Bien Phoe, heeft gisteren uit handen van president Eisenhower de Medal of Freedom ontvangen. De plechtigheid had plaats op het Witte Huis, de ambtswoning van de presi dent. De Nederlands-Indonesische besprekingen Regering te Djakarta acht zich niet gebonden door gemaakte afspraken Het lid der Indonesische delegatie bij Parlement het de uniebesprekingen in Den Haag, mi-'" nister mr Moh. Yamin, is hedenochtend met de K.L.M. van Djakarta naar Ne derland vertrokken. Bij het afbreken van de onderhandelingen was hy naar Indo nesië gereisd om rapport uit te brengen aan het Indonesische kabinet. een vraag van Aneta of de indie ning van wijzigingsvoorstellen op de totstandgekomen overeenkomst in dit stadium nog mogelijk is, deelde men van officiële Indonesische zijde te Djakarta mede, dat de overeenstemming een In formeel karakter draagt, omdat zij in Informeel overleg is tot stand gekomen. De beslissingen hebben dus nog geen bindend karakter. Bij de indiening van wijzigingsvoorstellen heeft men getracht middenweg te zoeken tussen beide standpunten en men vertrouwt, dat na aankomst van-minister Yamin in Neder land de onderhandelingen tot overeen stemming zullen leiden. Donderdagavond heeft de sectie Bui tenlandse Zaken van het Indonesische In plaats van zijn neus in de lucht te steken, duwde deze jager van de Amerikaanse marine na een half mislukte start zijn neus in de grond. Dit gebeurde aan het eind van de startbaan op het vliegveld van Atlanta (V.S.), zulks tot grote verrasssing van de piloot, die geen schrammetje opliep. Voor hulp tijdens watersnood Koningin dankt vliegers uit Amerika Drie en vijftig Amerikaanse vliegers hebben „dank u"-certlficaten ontvangen, ondertekend door Koningin Juliana, voor het reddingwerk dat zij verricht hebben tijdens de overstromingen van verleden De onderscheidingen werden in Fon- taineblau uitgereikt tijdens een mili taire revue in het hoofdkwartier van de geallieerde strijdkrachten voor Centraal Europa. Commodore G. R. Wartena, de hoogste Nederlandse vlieger die gedetacheerd is bij het hoofdkwartier, overhandigde de certificaten. Record van passagiersvliegtuig SchipholLonden in 61 minuten Een VIckers Viscount van de British European Airways heeft gisteravond een nieuw officieus record voor passagiers vliegtuigen gevestigd door ln 61 minuten van Schiphol naar Londen-Alrport te vliegen. De Viscount verving de Elizabethan die gewoonlijk op deze lijn vliegt. Het laatst genoemde toestel legt dezelfde afstand in een uur en 25 minuten af. DAT twee cineasten van de Ameri kaanse luchtmacht een film over Am sterdam maken, die voor de leden van de luchtmacht in We3t-Duitsland cn waar schijnlijk ook voor de Amerikaanse tele visie zal worden vertoond. DAT de gemeente Maastricht gisteren de kastelen Meerssenhoven en Vaeshar- teld met bijbehorende grond, tot een ge zamenlijke oppervlakte van ruim 136 ha aankocht voor f 993.000. DAT bij de scheepswerf Figee te Vlaar- dingen gisteren met goed gevolg een kustwachtboot voor Indonesische reke ning te water werd gelaten. DAT uit een te A'dam geparkeerde Kampeerauto, toebehorend aan een Ma rokkaanse arts, gisteren vier bankbil jetten elk van 10.000 Marokkaanse francs (f 100) werden gestolen. DAT in de gemeente Oldebroek weder- m een geval van pseudo-vogelpest is geconstateerd, rtu onder de pluimvee stapel van E. van Oene, wiens 100 kip pen alle zijn afgemaakt. DAT de hoofdcommissaris van politie te Groningen opsporing verzoekt van het 9 geboren knaapje Jacob Jan (Jaap-| DAT lafltfiten van de 5™ p00ise M Ronde uit de HetimansU.n «a t. vl^elin,«£ïd"l.f.r.n™. spoorloo,,ej0 lUn teruggekeerd. n, 3 mnd in gezinnen in Gelderland er DAT de VVV te Zeist 60 jaar bestaat Overijssel te hebben vertoefd, en er daarom van 28 Aug.—4 Sept. een feestweek komt. waarin o.m. Godfried DAT 5 kampeerders uit Amsterdam van Seyst. die in 1150 moet hebben ge-^oor de Nunspeetse politie zijn gearres- leefd en als stichter der plaats wordt teerd daar zij in diverse winkels souve- genoemd, ten tonele zal verschijnen. I mrs hadden gestolen. DAT de Union rijwielfabriek te Den Hulst a d. Dedemsvaart 50 jaar bestaat en bij deze gelegenheid 3 medewerkers met meer dan 40 dienstjaren werden^jegiftigd met een medaille in de orde van Oranje- Nassau. DAT in 's lands hoofdstad een uit New York afkomstige rechter aangifte deed van diefstal van een platina armbandhor loge met 25 diamanten en wit-gouden armband, doch het „gestolen" horloge later in de handtas van zijn echtgenote bleek te zitten. DAT in de komende dagen de laatste hand wordt gelegd aan de nieuwe Bai leybrug die de Maasoevers tussen Wans- sum en Well zal verbinden en dit Noord limburgs gebied dan uit een eeuwenoud isolement verlost DAT de bemanning van de Sibajak, welk schip door de Ned Ver. tot adoptie van schepen is geadopteerd door een school in Domburg, alle leerlingen die per 1 Aug. de school verlaten, verrast met een wereldatlas. pport ven t minister Yamin besproken met de premier. De voorzitter, Rondonoewoe, verklaarde na afloop: Ik blijf nog steeds optimistisch. Over het gesprokene werden geen mede delingen gedaan. Pakistans premier naar Indonesië Premier Mohammed Ali van Pakistan :al eind November a.s. een bezoek bren- ;en aan Indonesië en de Philippijnen. Hij s een krachtig voorstander van een ver dedigingsorganisatie voor Zuidoost-Azië hoopt, dat ook de overige landen dit plan zullen steunen. Hij deelde mede. dat Amerika hem tot dusverre niet verzocht heeft zich bij een verdedigincsoreanlsatie voor Zuidoost-Azië aan te sluiten. Net 28 jaai en nu al burgemeester De jongste burgemeester van Neder land wordt vermoedelijk de heer A. V. Dingemans Wierts uit Blaricum, die met ingang van 16 Augustus is benoemd tot burgemeester van Woudridhem. De heer Dingemans werd vandaag Juist 28 jaar. Hij is thans ambtenaar op de ge meentesecretarie van Blaricum en be hoort tot de Partij van de Arbeid. Storm in een glas water Churchill heeft met een overweldigen de meerderheid de goedkeuring van het Lagerhuis verkregen voor zijn besluit, de Britse troepen uit de zone van het Suezkanaal terug te trekken. Er waren 257 stemmen vóór, slechts 26 tegen en 342 onthoudingen. Labour onthield zich van stemming, maar vijf afgevaardigden stoorden zich niet aan dit besluit. Wat de oppositie betreft, hier was slechts spreke van een „storm in een glas wa ter". Geen ogenblik dachten insiders, dat hier het leven van het kabinet-Churchill op het spel stond. Wel kreeg de bijna 80-jarige premier heel wat critiek te slikken. Aanvankelijk bestond een kans je. dat de 40 „rebellen" van de Conser vatieven tegen het beleid van hun lei der zouden stemmen, maar zij keerden gelukkig terug van de dwalingen huns weegs. Zij zouden in die boze opzet al leen maar hebben kunnen slagen, als de oppositie het beleid der regering zou hebben afgekeurd. Attlee beklaagde zich er over. dat Churchill indertijd, toen Labour pro beerde tot een vergelijk met Egypte te komen, waarbij ook de Engelse troepen uit de Kanaalzone zouden worden te ruggeroepen, gezegd had: „Dit zou een pijnlijke slag zijn!" Vandaar, dat Attlee triomfantelijk kon opmerken, dat er een groot verschil was tussen de houding van Churchill als premier en die van Churchill als oppositieleider. Tijdens het debat legde Churchill er de nadruk op. de gang van zaken in Egypte te betreu ren, maar men moest begrip hebben voor de enorme veranderingen, welke de algehele ..strategische positie" overal ter wereld hebben aangetast. Egypte bespreekt thans met andere Arabische staten plannen voor omzetting van het Arabische veiligheidsverdrag in een militair bondgenootschap, waarbij de Arabische legers samengesmolten of on der één opperbevel geplaatst zouden worden. Advertentie Er was nog altijd geen record voor vliegtuigen van Londen naar Amsterdam, maar gisteren is dan toch een officiële recordjacht in gezet. De Britse luitenant Over- bury vloog met zijn Royal Navy Seahawk F. B. 3 in 24 minuten en 23.5 seconden van een Lou dens vliegveld naar Schiphol. Hij plaatste zijn naam bovenaan de lijst, die nog lang niet volle dig is, want vele vliegers azen nu op een verbetering van Over- bury's tijd. Voor TELEVISIE en RADIO alleen bij IEMCj0 Nieuwe Kin 30—31-32 100 pet SERVICE HET WEER IN EUROPA der steden Be wolk. E &Jd sif a n? Stockholm Oslo licht bew nevel WZW 2 OZO 2 10 0 A'dam Londen zw. bew. regenbui zw. bew WZW 7 W 5 16 1 16 0,1 Luxemb. s"hr Nice Zürich Locarno Berlijn zw. bew. motregen zw. bew licht bew. zw. bew. licht bew. nevel WZW 4 windstil NNO 3 NNW 4 OZO 1 O 5 ZW 3 15 1 21 0.1 21 0.3 25 0 20 2 28 0 M (Inchon Innsbrllck zw. bew. zw. bew. licht bew. nevel half bew. zw. bew. zw. bew. ZZW 5 Z 2 W 5 windstil Z 6 ZZW 2 windstil 18 1 20 0 23 1 20 0.4 33 0 27 0 34 0 Minder wind HetK. N. M. L te De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking en bijna overal droog weer. Overwegend matige Weste lijke wind. Weinig verande ring ln temperatuur. (Opge maakt hedenmorgen te 10 u.) Zon en Maan Zaterdag: Zon van 4.59 tot 20.33 uur; r. Op 6 Augus-

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1