Jlictuue gtitectft (üinmml A i Uniebesprekingen ten dele weer op losse schroeven? Met een lied door de stortbui Indonesiërs willen vóór 17 Augustus klaar zijn H. W. Tilanus wordt binnenkort zeventig jaar Mendès-France: de handel moet weer vrij zijn Eisenhower: China wil breuk tussen Geallieerden Gemaskerde rovers overvielen nachtwaker in Zaandam Wist U John zit al in Moskou, beweert Hamburgs blad DONDERDAG 29 JULI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en 2.15 per maand: 1 0.50 per week. Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. AD VERTE NTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij con-tract belangrijke korting). ABONNEMENTEN: f 6.40 per kwartaal; DirecUe: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINE CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Vijf en dertigste jaargang No iulü2 .JlanNMHtlc* is qhtbltvtn aqn bert (a fegljenspotf" zie Pag. j Mr YAMIN MORGEN TERUG De Indonesische minister van Onderwijs, mr Moh. Yamin, zal Vrijdag uit Djakarta naar Nederland terugkeren met nieuwe richtlijnen voor een poging om de in een impasse verkerende besprekingen over de Nederlands- Indonesische Unie tot 'n goed einde te brengen, aldus heeft de Indonesische regering hedenmorgen vroeg bekend gemaakt. Dit besluit werd genomen na een ka binetszitting, die vijf uur duurde en na het middernachtelijk uur gesloten werd. Na een kort communiqué werd aan deze mededeling toegevoegd, dat men hoopt, de Haagse besprekingen voor de 17e Augustus, de nationale feestdag, tot een geslaagd einde te brengen. De kabinetszitting van vannacht volgde op een reeks geheime besprekingen van de Indonesi regering met de rege ringspartijen over het rapport, dat Yamin uit Den Haag had medegebracht. Vol gens politieke woordvoerders te Djakar- Met Margriet en Marijke Koningin vertrok naar Denemarken Koningin Juliana en de jongste twee Prinsessen zijn vanochtend met de Scan- dinavië-express van het station Amers foort naar Denemarken vertrokken Om kwart voor negen kwam een hof- auto het eerste perron oprijden. De Ko ningin en de Prinsessen Margriet en Marijke stapten over in het gereedstaan de koninklijke rijtuig, dat werd aange koppeld aan de Scandinavië-express. Vijf minuten later vertrok de trein Het vertrek van de Koningin bleef vrijwel onopgemerkt. Zoals men weet, zal het koninklijk ge zin het komende weekeinde doorbrengen bij de Deense koninklijke familie op het kasteel Graasten in Jutland. Van het korte oponthoud van drie minuten in Oldenzaal maakte de Konin gin met prinses Marijke gebruik om een luchtje te scheppen. Zij wandelde in gezelschap van mr. J. M. J. Cornelissen. burgemeester van Oldenzaal, die ter be groeting aanwezig was, enige minuten op een vrijgehouden gedeelte van het per ron. Om 10.13 uur vertrok de trein in de richting Duitsland. Met Fokker straaltrainer Prins in 35 minuten naar Parijs Prins Bernhard ls eergisteren met de Fokkerstraaltrainer S 14 naar Parijs ver trokken, waar hem de Franse jager My- stère de Nuit is gedemonstreerd, 's Avonds heeft de Prins gedineerd met de chef de Franse luchtmachtstaf en andere a riteiten op luchtvaartgebied. Gistermorgen is de Prins in ons land teruggekeerd. De S 14 komt, zoals men weet, tueel in aanmerking als straaltrainer de Navolanden. Zijn grote snelheid blijkt wel uit de reisduur, die niet i 35 minuten heeft bedragen. ta zijn de moeilijkheden na afloop van de Haagse besprekingen ontstaan over be paalde zijden van de overeenkomst met betrekking tot de Nederlandse financiële economische belangen in Indonesië- Er is geen offciële verklaring afgelegd betreffende hetgeen in de kabinetszit ting besloten werd sinds Yamin zijn rapport had ingediend, maar in politieke kringen is men van mening, aidus Ass Press, dat de laatste spoedeisende, ge heime besprekingen wijzen op concessies de minister van buitenlandse Zaken. Soenarjo, in Den Haag. die voor Djakarta ïvaardbaar zijn. Men verwacht, dat de delegatie thans onderhandelingen moet voeren om de ontwerp-overeenkomst dusdanig te wijzigen, dat hij voor Indo- gunstiger wordt- vice-voorzitter van de Partai Na- sional Indonesia. Mangoensarkcro. ver klaarde, dat de meeste regeringspartijen niet bereid zijn het accoord ongewijzigd te aanvaarden. Malenkof heeft gisteren te Moskou de Indonesische ambassadeur, Soeba-ndrio, ontvangen, aldus meldt het Russische persbureau Tass. Juli '42 was nog heel wat natter Wie erg in de put zit wegens zijn verregende vacantie, moet dit kaartje maar eens bekijken. Men zal dan tot de troostrijke slotsom komen, dat deze Julimaand nog lang niet zo nat is als Juli 1942, althans wanneer men de enkele dagen die ons nog in de maand Juli resten niet meerekent. Verder is het treffend, dat sinds 1949 in de oneven jaren minder regen viel dan in de even jaren. Over het geheel genomen beweegt de hoeveelheid regen zich echter in stijgende lijn. Op uitnodiging van Ged. Staten Friesland zullen de ministers Van de Xieft en Mansholt, op 9 en 10 Augustus een bezoek aan deze provincie brengen Met het statenjacht Friso zal een tocht over de Friese meren worden gemaakt en het provinciaal bestuur zal deze ge legenheid aangrijpen, enkele vraagstuk ken met de ministers te bespreken. De Vierdaagse Tsjiang springt bij Rhee„Val Rood- China aan Syngman Rhee, de 79-jarige president van Zuid-Korea, heeft gisteren in het Amerikaanse congres voorgesteld, een massale tegenaanval op communistisch China te beginnen De president hield een vurig pleidooi voor zijn standpunt, dat het Westen niet moet wachten tot ■het communistisch blok te machtig is geworden en dat de eenheid van Korea gewapenderhand moet worden ver kregen. Rhee stelde voor, een Aziatisch leger van ruim twee millioen man (inclusief 630.000 man van Tsjiang Kai-sjeks troe pen) met Amerikaanse kanonnen, vlieg tuigen en schepen uit te rusten. Het congres bracht een langdurig en luid applaus uit na de rede van Syngman Rhee, maar volgens Ass. Press gold dit applaus de persoon van Rhee en niet zijn voorstel. Reeds eerder had president Rhee de Ver. Staten om meer wapenen en uitrus tingen verzocht. Washington weet echter wat de kleine fanatieke staatsman van plan is en het Zuidkoreaanse verzoek werd dan ook prompt door Eisenhower afgewezen. De Amerikaanse president poogt thans in Washington, Rhee van zijn aggressie-idee af te torengen, Maar blij kens de rede die de Zuidkoreaanse pre sident in het congres heeft uitgesproken, is hij daar nog niet in geslaagd. Een uniehuisals geschenk De voorzitter van de Christelyk-His- torische Unie, tevens voorzitter van de C.H. Tweede-Kamerfractie, de heer H. W. Tilanus uit Den Haag, hoopt op 5 October a.s. zijn zeventigste verjaardag te vieren. Binnen de kring der C.H.U is nu een comité gevormd dat deze mijl paal in het leven rzu de heer Tilanus wil benutten om hem op die dag te doen blijken van de oprechte waardering voor alle arbeid, die hij in het bij- H. W. TILANUS Verjongingskuur van Britse kabinet Churchill rept niet over aftreden Uit een tijdelijke reorganisatie van het Britse kabinet, maakt men te Londen op. dat Churchill voornemens is als premier aan te blijven. De premier die in No vember 80 jaar hoopt te worden, heefl twee belangrijke portefeuilles, die open gevallen waren, doen bezetten. Voorts heeft hij andere, minder belangrijke, de partementen van minister doen verwis selen. Zo werd Alan Lennox-Boyd, de 49- jarige minister van Verkeer en Burger luchtvaart, minister van Koloniën in de plaats van Olivier Lyttelton, die om persoonlijke redenen ontslag heeft ge nomen. De 54-jarige minister van Staal. Derick Heathcoat Amory, volgt Sir Tho mos Dugdale op als minister van Land- Hieruit blijkt volgens waarnemers, dal Churchill kennelijk van plan is, in elk geval tot September aan te blijven. Eén van de voornaamste redenen voor dit be sluit zou het verminderen van Edens populariteit zijn, tengevolge der jongste internationale gebeurtenissen, o.a. de besluiten van Genève en het accoord met Egypte. Vermelden wij nog, dat de Britse pro cureur-generaal Sir Lionel Heald, zijr ontslag heeft aangeboden. Bij deze verjongingskuur van het Britse kabinet zijn zeven mensen betrok- Zó viert men Churchills verjaardag Britse parlementsleden van alle par tijen zullen op 30 November gezamenlijk de tachtigste verjaardag van Sir Win ston Churchill vieren in een historische plechtigheid in Westminster Hall te Lon- Het bestuur van het parlementaire comité van de leden heeft meegedeeld, dat een olieverfportret zal worden aange boden namens de beide Huizen, alsmede een gedenkboek, dat de namen bevat de huidige leden van het Lagerhuis. Sir Winston heeft te kennen gegeven, dat hij het portret zal aanvaarden. zonder voor de C H U. heeft verricht. Het is de bedoeling van het comité. m fonds te vormen en dit de heer Tilanus ter vrije beschikking te stellen Bekend is, dat de heer Tilanus de in unieverband verrichte werkzaamheden gaarne geconcentreerd zou zien binnen de muren van een uniehuis, dat dan een centrum van activiteit kan worden voor de Cristelyk-Historische Unie. De mo gelijkheid. dat de heer Tilanus het fonds hiervoor zal willen aanwenden, wordt zeer reëel geacht. In het comité hebben vele vooraan staande personen uit de C.H.U. zitting genomen. Ook do beide C.H.-ministers in het huidige kabinet, prof. dr W. J. Kernkamp en ir C. Staf, alsmede staats raad mr W. F. Schokking, maken deel van uit. Het dagelijks toestuur wordt gevormd door de heren L. Krol te 's-Gra venhage, voorzitter, en W. Wagen?ar. eveneens te 's-Gravenhage (Haanplein 18), secretaris-penningmeester. Het giro nummer is 70154 ten name van de „Pen ningmeester Comité 5 October 1954' 's-Gravenhage. Prof. Zijlstra te Luxemburg De ministerraad van de Kolen- en Staalgemeenschap heeft te Luxemburg de plannen voor leningen aan de indu strieën besproken. Minister prof. dr J- Zijlstra drong er op aan bij de berekening der rente een winstmarge te nemen, op dat het mogelijk wordt de gemeen schapsheffing iets te verlagen. Over het risico der valutaschommelingen werd men het niet eens. Het Hoge Gezagsorgaan wenst evenals Nederland, Luxemburg en Duitsland dat dit ten laste komt van de ondernemingen. De ministerraad besloot enige beshermende Franse maatregelen voor edelstaal te laten vervallen. Op 6 September a.s. komt de raad opnieuw bijeen. Bewoners van Hanoi in Indochina, die er de voorkeur aan gaven in het door de Fransen gecontroleerde gebied te wonen, hadden er een gevaarlijke lift op de treeplank van een oude autobus voor over om uit het gebied te komen, dat aan de Communistische Vietminh werd toegewezen bij de wapenstilstand. Voor hel herstel van Frankrijk Bijzondere volmachten noodzakelijk en salarissen uit de ijskast MENDèS-FRANCE, de Franse premier, werkt^hans met grote spoed aan het tweede punt van zijn program, een economische New Deal. Dit is gebaseerd op het vrij maken van de handel door kunstmatige be lemmeringen uit de'weg te ruimen en het op een nieuwe leest schoeien van de industrie. De 40-urige werkweek blijft onaangetast. Er komt geen wijziging in de koers van de franc. De regering zal credieten verstrekken aan die firma's, welke haar productivi teit vergroten en haar installaties moder niseren. De meeste werkgevers zijn ge neigd deze Franse New Deal aan te moe digen. Dit zal een grote export-campagne met zich meebrengen en een systema tische poging om de Franse prijzen te verlagen tot ops. een concurrerend ni veau. Door de beëindiging van de oorlog ln Indo-China zal Amerika minder dol lars ter beschikking van Frankrijk stel len. De ontstane dollarkloof zal gedeel telijk overbrugd worden door bepaalde grondstoffen in plaats van in het dol lar- of sterlinggebied. bij de Russen te Een woordvoerder van het socialis tische vakverenigingsverbond was van oordeel, dat Mendès-Frnace van plan is. de lonen uit de ijskast te halen. De voortvarende premier zal bijzondere vol machten moeten vragen aan de Nationale Vergadering en men verwacht, dat hij die vérstrekkende bevoegdheden zal krijgen. Dit zou dan de vierde keer zijn, dat na de oorlog, aan een Franse pre mier bijzondere volmachten voor een economisch plan worden gegeven. Wat de beoogde salarisverhoging be treft, er zijn ministers, zolas Faure, de man die financiën beheert, die sterk ge kant zijn tegen algemene en directe ver- Vlak bij de grens Tweede gevangene werd in Schaesberg gegrepen De tweede uit gevangenis aan de Noordsingel te Rotterdam ontsnapte ge vangene. de 27-j Limburger W. F. M.. is gisteravond ten huize van een familielid, dat vlak bij de Duitse grens woont ge- Zodra men van zijn ontsnapping uit de gevangenis te Rotterdam hoorde werd deze woning bewaakt. Toen M. zich gis teravond half acht aan dit adres ver voegde. liep hij de politie in de armen. Lang heeft deze uitbreker die met de dertigjarige L. K. van Z. in de nacht van Donderdag op Vrijdag jl., na een levens gevaarlijke klauterpartij, uit de gevan genis aan de Noordsingel te R'dam wist te ontsnappen, dus .niet van zijn vrijheid genoten, evenmin trouwens als Van Z.. die reeds in de loop van Vrijdagmiddag in Rotterdam-Zuid kon worden aange houden. De incidenten bij Hainan Eisenhower verklaarde op zijn weke lijkse persconferentie, dat de commi ten verdeeldheid trachten te zaaien onder de Westelijke Geallieerden. Hij zei zulks naar aanleiding der aanvallen vai communistische Chinese luchtmacht op Britse en Amerikaanse vliegtuigen in het gebied van de Zuidchinese Zee. Toen zij een Engels vliegtuig neerschoten, boden de Roden hun verontschuldiging maar zodra Amerika in de zaak werd gemengd, namen zij een totaal andere houding aan. Eisenhower merkte op ge hoord te hebben, dat men in Parijs Met bakken kwam de regen gisteren, op de tweede dag van de Vier daagse, uit de lucht vallen, maar hij vermocht het enthousiasme van de lopers-legioenen niet te blussen. Dan maar regenjassen aan. BRANDKAST GING NIET OPEN Kort daarna gearresteerd, dank zij een vaag signalement begon te dagen, namen de twee overval lers de' vlucht, na hun slachtoffer zijn boeien te- hebben bevrijd. De waker waarschuwde onmiddellijk het stations- personeel, dat de politie alarmeerde. Af gaande op een vaag signalement dat de man kon verschaffen, ging de recherche direct naar een bepaald adres in de bin nenstad. Het adres bleek juist te zijn, want bij huiszoeking werden de maskers en de revolver, die een alarmpistool bleek te zijn, gevonden. De gebroeders H. J. W. en A. W., die zich Inmiddels ter ruste hadden begeven, werden naar het politie bureau overgebracht. Zij legden een be kentenis af. De afwezigheid van hun ouders hadden de belde zoons willen be nutten om een flinke slag te slaan. Dr Joh. Booij hoogleraar aan V.U. te Amsterdam Tot hoogleraar in de pharmacologic en de neuro-biochemie aan de Vrije Univer siteit is benoemd dr Joh. Boo ij te Am sterdam. Dr BooU, die aanvankelijk scheikunde aan de rijksuniversiteit te Leiden studeerde, werd aldaar in 1929 hoofdassistent aan de pharmacologische afdeling, waar hy zich in het bijzonder bezighield met de bestudering van de samenhang tussen gezondheid en weer. Na studie te Frankfurt en InnsbrücK werd hü in 1932 assistent aan de Vale- riuskliniek te Amsterdam, waar hij aan de Gemeentelijke Universiteit zich ver der in de medicijnen bekwaamde. In '37 kreeg hij de leiding van het neuro-bio- chemisch laboratorium van de Valerius- kliniek. Hjj was o.m. voorzitter van de Amsterdamse neurologen vereniging en is sinds 1949 hoofdredacteur van het or gaan der Ned. Ver. voor Psychiatrie er. Neurologie. Het Zweedse houtschip Hernö, dat op weg naar Zaandam op de Noordzee met ernstige machinestoring te kampen heefl gehad en assistentie verlangde, is door de sleepboten Cycloop en Noord-Holland van Bureau Wijsmuller veilig in IJmul- j den binnengebracht. In de haven kregen de beide sleep boten assistentie van de havensleepboot Nestor, die het schip op het roer hield. gemaskerde mannen hebben gis ternacht een overval gepleegd op het wachtverblijf van Van Gend en Loos bij het station van Zaandam. Omstreeks één uur werd op de deur- in het wachtverblijf geklopt. De 30- jarige waker P. T. de Ruiter deed open. zag hij niemand, maar toen hjj zich buiten begaf, werd hjj van achteren besprongen door twee gemaskerde man en, die hem bewusteloos sloegen en op in stoel in het verblijf vastbonden. Nadat eerst alle telefoonlijnen onklaar aren gemaakt, begonnen de mannen de brandkast te forceren. Het bleef bij een poging, want het lukte niet de deur te openen. De waker was inmiddels bijge komen, maar hem werd onder bedreiging revolver belet alarm te slaan. Toen de pogingen om de brandkast te openen op niets uitliepen en het intussen DAT door blikseminslag vannacht de grote boerderij van J. Middelbeek te Twisk (N.H.) geheel is afgebrand. DAT in de nieuwe uitgave van het militaire zakboekje voortaan behaive de bepalingen omtrent buitengewone komst ook de overige verplichtingen de groot-verlofganger worden opgenomen DAT B. en W. van Amsterdam aa aad voorstellen, ƒ5.525.000 te geven d* bouw van een garage voor de stads autobussen op een terrein in het Westen der stad. DAT de Amerikaanse luchtvaartcadet ten die op het ogenblik ons land bezoe ken. morgenochtend om 10 uur een krans zullen leggen by het Airborne-monument nabij Arnhem. DAT de proc.-gen. by het Bossche ge rechtshof cassatie aantekende tegen de uitspraak van dit hof. waarbij de Tilburg- se arts-specialist dr H. Kuijt werd vrijge sproken van prijsopdrijving. DAT in Zwolle gisteravond het tien daags muziek- en lichtfestival is ge opend. waaraan een zakenshow, twee kunstexposities, een bloemententoonstel ling, een vermis en een feestmarkt ver bonden zijn. DAT binnenkort in Arnhem een opinie onderzoek plaats heeft onder de toekom stige kiezers 1500 jongelui van 23 jaar waarbij de vraag luidt, of men een verenigd Europa voor mogelijk en nood zakelijk houdt, zomede of men bereid is een boven-nationaal gezag te erkennen en er zo nodig offers voor te brengen. DAT de commissaris der Koningin in Friesland, mr H. P. Linthorst Homan, op 11 Aug. in Workum het verzorgingscen trum voor bejaarden Mariënacker zal openen. DAT vanochtend een grote groep Hon gaarse vluchtelingenkinderen in ons land is gearriveerd, .vaar zij 3 maanden bij pleegouders zullen doorbrengen. bezorgd was over de houding, die de Ver. Staten tegenover Peking zou aannemen. Hij zeide: „Wij zijn niet Impulsief, noch weerbarstig; wij zoeken geen ruzie. Maar «Ij staan er absoluut op, onze rechten en die onzer onderdanen te verdedigen". Tot zover Elsenho«-ers mededelingen over de spanning rond Hainan. Wat Indo-China betreft, weet Reuter te melden, dat de eerste vergadering der controle-commissie op het te Genève ge vormde bestand, in de eerste week van Augustus zal worden gehouden. Er zijn reeds uitnodigingen verzonden aan Ca nada, Polen, Frankrijk, Vietnam, Laos en Cambodja. Men verwacht, dat Krisjna Menon, de speciaüe afgevaardigde van de Indische premier Nehroe, India bij de openingsvergadering zal vertegenwoor digen. De Canadese gedelegeerden zijn uit Ottawa naar New Delhi vertrokken. In Hanoi is de situatie nog verward. De burgemeester Do Quang Glai, deed beroep op „alle grote steden van de vrije wereld" om zijn mensen steun te verlenen, teneinde het communisme te kunnen ontvluchten. hoging der salarissen en lonen. Mendès- France wil echter, na zijn successtu'kje in Genève, nu ook op het terrein der binnenlandse politiek een ander klimaat scheppen. Directeur-generaal P.T.T. Ir v. d. Toom opvolger van L. Neher Binnenkort is de benoeming te verwach ten van ir J. D. H. van der Toorn tot directeur-generaal van de P.T.T. De heer Van der Toorn is thans waar nemend directeur-generaal en hoofddirec teur algemene zaken en radio. Hij zal in zijn nieuwe functie de opvolger zijn van de heer L. Neher, die op 1 October met pensioen gaat. Fortuin aan diamanten in oude koffer In een oude. verfomfaaide leren kof fer die op het vliegveld Orly bij Parys uit de machine van Cairo weid geladen, ontdekte de Franse douane gisteren een zakje met onbewerkte diamanten die zeker 400.000 gulden waard- zijn. De kof fer was niet van een passagier, en op het adres tn Parijs, dat op de labels stond vermeld, wist men van niets. De kostbare stenen zaten onder een valse plastic bodem verborgen. Verder zaten er alleen een paar vodden van kleren in de koffer. Schipper als adviseur naar Pacific De Nederlander H. van Pel, een vroege re schipper van een Noordzeetrawler, is als visserijdeskundige toegevoegd aan de commissie voor de Zuid-Pacific van de Verenigde Naties. Hij zal tot taak krijgen de bevolking van de eilanden in de Zuid- Pacific te leren hoe zij hun visserij metho den kunnen verbeteren, opdat de aanvoer van eonsumptievis in dit gebied wordt verhoogd. De heer Van Pel heeft als vis serij deskundige gewerkt in Indonesië en ln Pakistan. In het laatste land ontwierp hij de visserijhaven van Karatsjl. Door de regen verblind? Grijsaard uit Deurne onder trein gedood Op de onbewaakte overweg in de lijn Helmond-Venlo gelegen op de grens van de gemeenten Helmond en Bakel, is gis termiddag de 70-jarige fietser M. Kemena- de uit Deurne, door een uit de richting Venlo komende losse locomotief gegrepen en vrijwel op slag gedood. K., die de hevige regen en wind pal in het gezicht had, heeft waarschijnlijk daardoor de na derende locomotief niet tijdig zien aan- Weer klonk zijn stem door Rode radio De bekende Zweedse criminoloog Harry Södermann, bijgenaamd „revolver Har- vertoeft thans in West-Berlijn om onderzoek ln te stellen naar de ver dwijning van dr John, de voormalige chef de Westduitse veiligheidsdienst. Hij van plan zijn, in contact te treden met Ernst Wollweber, hoofd van de Oost- duitse staatsveiligheidspolitie. Södermann die Wollweber ln Zweden arresteerde tijdens de tweede wereld oorlog, wegens sabotage aan de Geal lieerde scheepvaart. De Zweed was vroe ger adviseur van de Westduitse criminele politie. Intussen heeft John voor de tweede maal voor de Oostduitse radio een uit eenzetting gegeven van de beweegrede zijn uitwijken naar het Oosten. John, die ditmaal veel levendiger sprak dan de vorige week. wilde niet Ingaan op de volgens hem „smerige beschuldigin gen", die in West-Buitsland tegen hem geuit zijn. Hy zeide nogmaals, in het vol ledige besef van zyn verantwoordeiyk- heid de stem van zyp geweten te heb ben gevolgd. Een nieuwe lezing van de verdwynlng dr John is, dat hy reeds sedert zyn "'""Mfi de Westduitse inlichtingendienst een dubbele rol zou hebben gespeeld. Reeds ln 1951 zou hy ln het Russische hoofdkwartier te Pots dam besprekingen hebben gevoerd met zyn Russische collega Swerlok, met wie hy sedertdien geregeld ln verbinding zou hebben gestaan. En tenslottezit, volgens het Ham- burgse blad Bild dr John in Moskou! Zyn tweede ontboezeming voor de Oostduitse radio was van te voren op een band op genomen. regenzomer 1954 aanstelling als leider a HET WEER IN EUROPA WEERBERICHT Koel weer Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderiyke bewolking met overdag zonnige perioden, maar ook enkele verspreid optredende buien. Matige, nu en dan krachtige Westeiyke wind. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt vanmorgen te 10 uur). Zon en Maan Vrydag: Zon van 4.57 tot 20.35; Maan van 5.35 tot 20.23. Heden nieuwe maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1