ÏHeitmc gtihstlft (Courant Accoord is getekend; Britten verlaten Suezzone Eerst gevangenis, nu studiecentrum De Egyptische „Göbbels": Engelsen worden mijn beste vrienden Historische molen te Rotterdam een prooi der vlammen Hainan het nieuwe kruitvat iri de Chinese wateren Dr Johns echtgenote ontving twee vreemde brieven Wist U WOENSDAG 28 JULI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter. (By contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINE CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaalfsfUtl) ft ahtblrora «in tor! In f*|ljeospott" Vijf en dertigste jaargang No 10101 DE PYRAMIDEN ZIJN ER GETUIGEN VAN ENGELAND EN EGYPTE hebben volledige overeenstemming bereikt over de kwestie van de Britse bases in de zone van het Suezkanaal. Het accoord, dat gisteravond te Cairo werd geparafeerd door de Britse minister van oorlog. Head, en de Egyptische premier Nasser, maakt een eind aan een periode van 71 jaar Britse bezetting. Het werd bereikt na acht jaar van moeilijke onderhandelingen, die verscheidene malen wer den onderbroken door ernstige incidenten. De ondertekening geschiedde in de marmeren zaal van het regeringsvacantiehuis, aan de voet van de pyramiden. willen de haat uit onze harten verwijde ren en onze betrekkingen met Engeland opbouwen op een soliede grondslag van wederzijds vertrouwen dat in de afgelo pen 70 jaar ontbroken heeft". Minister Salem, die men vaak „de Göb bels van Egypte" heeft genoemd, zei: „De laatste twee jaar heb ik de Engelsen voortdurend bestookt. Van nu af aan zal ik één van hun beste vrienden in het Nabije Oosten zijn". Minister Eden die vandaag een verkla ring in het Lagerhuis zal afleggen, sprak gisteren op een vergadering van de com missie voor buitenlandse aangelegen heden van de Britse Conservatieve partij. In die commissie hebben vele van de 40 afgevaardigden zitting, die tegen zuUen stemmen, als algehele evacuatie van de Britse troepen het gevolg zal zijn. Het lijdt evenwel geen twijfel, dat het accoord een grote meerderheid in het Lagerhuis zal verwerven, aangezien Labour de rege ring van Churchill zal steunen. De voornaamste punten van de over eenkomst zijn: 1. De. naar raming 73 000 man Britse troepen zullen binnen twintig maanden, na ondertekening van het accoord, Egypte verlaten (Engeland had een termijn 24 maanden voorgesteld: Egypte wilde 18 maanden). 2. Britse troepen zullen naar de bases mogen terugkeren, als één der Arabische landen, die deel uitmaken van het verde- dfgingsverdrag de» Arabische Liea. of Turkije wordt aangevallen (Engeland heeft de eis. dat ook bij een aanval op Perzië de bases opnieuw bezet mogen worden, laten vallen). 3- De overeenkomst geldt voor zeven jaar (Engeland had aanvankelijk een ter mijn van twintig iaar voorgesteld). 4. De bases zullen worden onderhouden door een Britse particuliere aannemings maatschappij, die Britse technici en Egyptische arbeiders in dienst zal hebben (aanvankelijk had Engeland geëist, dat de technici voor het onderhoud militairen uniform zouden zijnï. Maar Israël voelt zich niet safe De Britten zullen in de zone geen waar devolle voorraden, uitrusting of voertui gen achterlaten. Het ligt voorts niet in hun bedoeling, elders in het Nabije Oos ten een basis van de grootte als die in de zone van het Suezkanaal in te richten- In dit verband worden berichten ont kend, als zouden Amerika en Engeland in het geheim besprekingen met Israel voeren, om te komen tot oprichting van militaire bases op Israëlisch gebied, na de evacuatie van de zone van het Suez kanaal door de Britten. In deze berichten was Haifa als één van de bases genoemd. De Israëliërs, die vrezen, dat de militaire machtsverhoudingen in het Nabije Oos ten in hun nadeel gewijzigd zal worden, hopen, dat het Westen tenminste behoor lijke garanties zal geven en geen wapens aan Egypte zal verstrekken. Israel vreest namelijk een nieuwe aanval. In Washington is het nieuws met grote instemming ontvangen. Men heeft er in de V S. steeds bij Engeland op aangedron gen belangrijke concessies te doen. Mén is van oordeel, dat een gevaarlijke bron van wrijving in het Nabije Oosten is weg genomen. In Londense diplomatieke krin gen ziet men het accoord als het begin van een nieuw tijdperk van doelmatiger en moderner verdediging van het gehele Nabije Oosten- Volledige plannen voor verplaatsing van het Britse garnizoen zijn nog nog niet voltooid. Keerpunt in de geschiedenis Volgens premier Nasser worden de relaties tussen Egypte en Engeland veel beter, immers gegrond op wederzijds be grip en samenwerking. „Het accoord van gisteren is", zo zeide Nasser, „een keer punt in de geschiedenis van Egypte- Wij Mendès-France eind September naar V.S. Kans, dat socialisten aan de regering deelnemen Mendès-France, de Franse premier, zal zich eind September naar Washington begeven om deel te nemen aan de jaar lijkse bijeenkomst van het Internationale Monetaire fonds Tevens een unieke ge legenheid om met Eisenhower en Foster Dulles over Europese en Aziatische pro blemen van inzicht te wisselen. De voort varende Mendès-France gaat nu zijn aan dacht wijden aan de ..koloniale" gebieden Noord-Afrika. Daarna staat het her- 1 van Frankrijk op het programma. Hiervoor heeft hij de medewerking van alle partijen nodig- In dit verband memo- i wij, dat Mendès-France een lang durig onderhoud had met Guy Mollet. de taris-generaal van de Franse so cialistische partij. Mollet antwoordde op de vraag over eventuele deelneming van socialisten aan de regering: „Bij zyn ambtsaanvaarding heeft de premier ver klaard. dat de deur ook voor de socia listen openstond en bleef". De toekom stige houding der socialisten zal bepaald worden door de aard der economische en sociale plannen, welke door de regering worden uitgewerkt, maar eveneens door de houding der regering ten opzichte van de Europese Defensiegemeenschap. TWEE BRANDEN De oude historische meelmolen op het Oostplein te Rotterdam is vannacht door brand verwoest. Om kwart voor vier werd de brandweer gewaarschuwd, dat er rook kwam uit de vele open vensters, die het stenen ge vaarte telt, maar ofschoon .er onmiddel lijk! zeer veel groot materieel uitrukte, was het reeds spoedig duidelijk, dat men hier voor een verloren zaak stond. In verband met de metamorfose van het Oostplein tot een groot modern ver keersplein, is de omgeving van de molen niet alleen tot meer dan honderd meter in- het rond opgebroken, zodat men er met een zandmassa te doen heeft, maar bovendien trof het ongelukkig dat de tramrails, die als een dubbele ring om de molen heen liggen, reeds op hoger niveau zijn gebracht en dus tientallen centi meters boven de zandvlakte uitsteken. Hierdoor was het onmogelijk voor de brandspuiten en de grote ladderwagens de brandende kolos te bereiken enige, dat men kon doen, was v verre afstand de slangen van de grond af water in de Een tweede factor van betekenis was de wind, die striemend uit Z.W. richting Het gehele historische monument is reddeloos verloren. Er blijft nog de mo gelijkheid dat de dikke ronde stenen :n blijven staan, maar ook dan is het Regen van wederzijdse protesten In verband met de vliegtuigincidenten bij Hainan zijn gisteren van weerszijden een aantal protestnota's gewisseld. Ame rika, dat zelf geen officiële betrekkingen met communistisch China onderhoudt, stuurde door bemiddeling van Engeland twee scherp gestelde nota's aan de Chi nezen, waarin geprotesteerd wordt tegen de „wrede aanvallen van Chinese jagers op het Britse passagiersvliegtuig en op de Amerikaanse toestellen, die hulp bij de reddingswerkzaamheden boden". Engeland diende een nota in, waarin Natuurverschijnsel schadevergoeding wordt gevraagd, voor het neergeschoten vliegtuig. Inmiddels heeft China op zijn beurt bij de Ver- Staten, via Engeland, tegen het neerschieten van twee Chinese jagers ge protesteerd. Radio-Moskou zei gisteren als com mentaar op de „incidenten bij Hainan". „Zonder twijfel hebben de Amerikaanse militaire autoriteiten gebruik gemaakt van het incident met het Britse trans portvliegtuig, om provocerend op te tre den, teneinde de spanning in het Verre Oosten, die na de conferentie van Genève aanzienlijk verminderd was, te vergro ten." Communistisch China heeft toegezegd, eventueel inlichtingen aan Engeland te verstrekken, wanneer nog overlevenden van het Britse toestel gevonden zouden worden. Transporttoestellen van de RAF hebben order gekregen, op de route Sin gaporeHongkong het eiland Hainan te mijden. Het Britse kabinet was in bij zondere zitting bijeen om de gespannen toestand rondom Hainan te bespreken. In Steenwijkerwold: Tweede nieuw militair tehuis geopend Het nieuwe Protestants militair tehuis voor de ingang van de legerplaats Steen wijkerwold, is gisteren door de staats secretaris van Oorlog, mr F. J. Kranen burg, officiël geopend. Het tehuis behoort tot de zeven die Pro Rege bij de nieuwe legerplaatsen opricht. Het eerste van deze zeven is, zoals men weet, onlangs in Oir-* schot in gebruik genomen. De plechtigheid in Steenwijkerwold werd bijgewoond door generaal Buurman van Vreeden, generaal Valk en kolonel Van der Spek Obreen. Als huisleidérs werden geïnstalleerd de heer en mevrouw Brussee. nog maar de vraag of men tot weder opbouw zal besluiten. De molen Oostplein, die eigendom was van de gebr. Kluit, werd 's nachts niet bewoond. Men tast nog in het duister Een schade van tienduizenden guldens is vannacht aangericht bij een brand in het grote pakhuis van huishoudelijke ar tikelen van de firma Boersma en Osin&a te Dokkum. Verzekering dekt de schade. H.M. de Koningin zat gisteren in villa Boswijck te Baarn op de trap met de jeugd. De vorstin bracht een zeer op prijs gesteld bezoek aan het internationale kinderkamp van de Wereld Veteranen Federatie. Spionnagedienst wordt gezeefd De Westduitse inlichtingendiensten wor-van Binnenlandse Zaken der negen West- den, sinds de verdwijning van dr Otto i duitse Staten naar Bonn ontboden om daar John. chef van de Westduitse veiligheids- vandaag de zaak te bespreken; dienst, aan een streng en uitgebreid 5 Er doen geruchten de ronde, dat dr onderzoek onderworpen. Bondskanselier Wohlgemuth, in wiens gezelschap dr John Adenauer heeft hiertoe opdracht gegeven, naar Oost-Berlijn ging, door de i Intussen heeft de echtgenote van dr John. nisten zou zyn doodgeschoten bij die in Keulen woont, twee brieven uit snappingspoging; Oost-Berlijn ontvangen. De ene was blijk-1 6 Er zou een golf van arrestaties baar gesmokkeld en bevatte de mede- Oost-Duitsland gaan. deling, dat zij zich niet ongerust behoefde maken. De andere bevatte „politieke verklaringen" en was blijkbaa: stemming" va: i de communisten geschre- Andere ontwikkelingen in de zaak-John (in een deel onzer edities reeds gemeld) zijn sinds gisteren geweest: 1 Een agent van de Amerikaanse contra-spionnage, ge naamd Wolfgang Höffer. die een vriend van dr John was, pleegde een dag na het bekend worden van John's verdwijning, zelfmoord: 2 Een parlementaire commissie te Bonn gaat een afzonderlijk onderzoek instellen naar de spionnagezaak: 3 De geallieerden overwegen een verzoek van Adenauer, zich tot de Russen te den in de zaak-John; 4 Minister Schroder heeft de ministers Eerste echt-Nederlandse kleurenfilm Van het bezoek van president en mev Coty heeft Polygoon-Profilti, in opdracht het Ciniac-concern in Nederland. uitvoerige kleurenfilm gemaakt. Dit is de eerste kleurenfilm die volledig in eigen land is afgewerkt, n.l. in het zojuist ge reedgekomen kleurenlaboratorium var Polygoon te Haarlem. De film zal var Vrijdag a.s. af vertoond worden. Prins ontving gasten uit Ecuador Een gezelschap autoriteiten en journa listen uit Ecuador, dat van 20 tot 30 Juli ons land bezoekt naar aanleiding van het inschakelen van de havenstad Guayaquil in de nieuwe K.L.M.-dienst AmsterdamLima (Peru), zou vanmid dag op het paleis worden ontvangen door Prins Bernhara. die zoals men weet op reis door Zuid-Amerika ook Ecuador heeft bezocht. Achter IJzeren Gordijn Anti-godsdiensiige actie laait weer op Westelijke diplomaten hebben verklaard, it er tekenen zijn. dat de Oost-Europese communistische landen met .nieuwe kracht ïar streven de glidscnenst te verstik- en uit te roeien, wat er nog is aan anti-communistische partijen, aldus meldt A.P. De molen op het Rotterdamse Oostplein is hedenochtend in de vroegte in brand geraakt. Dit historische stukje Rotterdam werd een willoze prooi voor de gretige vlammen. Gigantisch en spookachtig tekende de brandende molen zich tegen de ochtendlucht af. De dag was al een eind gevorderd, toen de bzandweer eindelijk kon inrukken. Van de trotse molen was niet veel meer over. Verrassing voor Voorburgse moeder „Viva la musica", zong Koningin bij kinderen in Baarn Onverwacht bezoek aan internationaal zomerkamp in Boswijck GEHEEL ONVERWACHT heeft Koningin Juliana gistermiddag in Baarn een bezoek gebracht aan het internationale jeugdkamp van de Wereld Veteranen Federatie. Ruim anderhalf uur heeft zij doorgebracht temidden van kinderen van allerlei nationaliteiten, heeft met ze gezongen en gepraat, hun tekeningen en boetseerwerk bewonderd en geluisterd naar de voor drachten die zij ten beste gavèn. In de villa Boswijck te Baarn zijn kinderen uit 20 verschillende landen dergebracht die hier een vacantie door brengen en van wie velen onder leiding van twee tekenleraressen hun artistieke gaven kunnen ontplooien Een krant wordt er ook uitgegeven en twee mers wan deze Brulboei werden a; Koningin aangeboden. Ieder in hun eigen taal en op hun eigen wijze hebben de jongens en meisjes hier hun bijdrage geleverd. Gedurende dit bezoek gaf een blond Deens meisje een geïmproviseerde dans ten beste en dankbaar aanvaardde de Koningin, gemoedelijk tegen een in het trappenhuis geleund, de denk beeldige bloem die het danseresje haar tot slot aanbood. Een spichtig meisje In rap Italiaans een gedichtje op' en imi teerde een ping-pongwedstrijd, compleet met het geluid van de ketsende tolle tjes. Joegoslavische jongens zongen een jongen uit Ceylon deed een raadsel- spelletje met kaarten met de Koningin. En waarschijnlijk zou de mevrou VoorbUTg. die naar Baarn was gekomen Haagse jongens drukten koning Gustaaf de hand Twee Haagse jongens, Henry Karter en Halbo Tjepkema, die in gezelschap vijf Amerikaanse en twee Canadese jon gelui een bezoek aan Zweden brengen, onder auspiciën van de uitwisseling luchtvaartkadetten, hadden gisteren op 't station van Stockholm de ontmoeting hun leven. Koning Gustaaf Adolf was juist in de hoofdstad aangekomen voor een kabinets zitting, toen de jongens hem zagen hem afgingen. Zij werden door de hen vergezellende officieren aan de Koning voorgesteld. Deze schudde hen de hand maakte met elk van de jongelui e praatje Bijna 50 landmijnen bij kinderkolonie Een landbouwer aan de Herenweg te Bakkum. gemeente Castricum. heeft gis teren op zijn boerderij Zeeveld bij een kmdervacantiekolonie een gave. scherp gestelde landmijn ontdekt Hij v schuwde direct de mijnopruimingsdienst jen onderzoek instelde. Men vond toen op het land 46 landmijnen, op slechts enkele meters van de weg. De gevaar lijke wapens zijn onschadelijk gemaakt verwijderd. DAT de burgemeester van Haamstede, die op het ogenblik een reis door de V.S. maakt, de Amerikanen uit naam van zijn 2000 burgers heeft bedankt voor de gift van $2.600.000 voor de waters noodslachtoffers. DAT het voor de Braziliaanse scheep vaartmij SNAPP bij de scheepswerf Gebr. v. d Werf te Deest (Gld.) ge bouwde vracht-passagiersschip Leopold Peres (1300 brt) gisteren op de Waal :n Nijmegen en Tiel een proefvaart maakte. DAT het feestcomité „Dokkum 12 eeuwen" tijdens de a.s. feesten alle die de naam Dokkum dragen, bij elkaar wil roepen voor een conferentie, waar een bekend genealoog een referaat over dit naam zal houden. DAT wegens de storm gisteren in de 'namiddag verscheidene toodsdiensten voor onze kust werden gestaakt. DAT de Dordtse gemeenteraad 180.000 voteerde voor de stichting van een zgn. waterjeugdherberg. die 93 slaapplaatsen zal bevatten en door de N.J.H.C. wordt geëxploiteerd. DAT 59 jonge officieren van de Kon. Luchtmacht gistermiddag op de Leeu warder vliegbasis werden beëdigd door commodore W. J. Reynierse, comman dant Luchtvaartverdediging. DAT de Zwolse gemeenteraad besloot. -•er te gaan tot afneming van aardgas, tegen een leveringsprijs voor de industrie 6Vi ct per 4000 cal., en een crediet van ƒ200.000 voor een voor dit alles noodzakelijk gebouw. DAT een ponton, welke Maandag ter hoogte van het Prinsenhoofd te R'dam zonk, gistermiddag om 1 uur door het bergingsbedrijf Van der Graaf en Vul- sr is gelicht. DAT mr R. van den Bergh. wethouder voor Handels- en Industriebelangen te Amsterdam, gisteren in het R.A.I.-ge bouw aldaar de 7e vakbeurs voor leder waren opende. DAT gisteren in het Wilhelmlna Gast huis te A'dam een zeer modern röntgen- therapie-apparaat in gebruik werd ge nomen. waarvoor het K.W.-fonds een be langrijke bijdrage schonk. DAT de politie van Onstwedde (Gr.) de te Kinderdijk (Z.H.) wonende Am- bonnees S. G., een oud-KNIL-militair, heeft aangehouden, die verscheidene winkeliers in het gehele land heeft be nadeeld DAT de regering de goedkeuring van de Tweede Kamer heeft 'gevraagd voor het op 28 Juli 1951 te Genève ondertekende verdrag over de status van vluchtelingen. DAT gisteren ln de prot. kraamkliniek te Drachten een drieling werd geboren, de moeder, mevr. H. Koopmans-Bos- i. alsmede de drie jonggeborenen, allen meisjes, het uitstekend maken. DAT het wegdek op de Afsluitdijk na bij Kornwerderzend reeds sedert enige tijd ln slechte staat verkeert, maar de Dienst Zuiderzeewerken nog dit Jaar be gint met de verbetering daarvan. om haar dochtertje Fietje te bezoeken, tevoren nooit geloofd hebben dat zij naast de koningin op de trap gezeten met de kinderen luidkeels het ..Viva, viva la musica" zou zingen. Het was ongeveer half zes, toen de Koningin vertrok, uitgeleide gedaan door de kinderschaar onder wie zich ook jongen bevond die op hetzelfde uui in hetzelfde ziekenhuis als prinses Mar griet in Canada is geboren. Op 3 Augustus zullen de kinderen een clrcusspel opvoeren in de grote leger tent. die op het grasveld naast het huis staat. Ambassadeurs uit vele landen zul len daarbij tegenwoordig zijn. Op 8 Augustus zal het kamp opgebroken wor- Bromlietser verongelukt in Krommenie Aan de gevolgen van een hersenschud ding. opgelopen bij een val met een bromfiets in Krommenie, is gisternacht in het Elisabethziekenhuis te Alkmaar overleden de 64-jarige heer C. Pauls uit Beugen (N.H.) Jongetje verdronken tijdens vacantie De 8-jarige Maarten Tromp uit Rot terdam. wiens ouders een vacantie- woningruil waren aangegaan met een familie te Hengelo, is bij het spelen aan het Twentekanaal te water geraakt en verdronken. Geen botermesje Drie Superconnie's voor de K.L.M. New YorkIerland zonder tussenlanding De K.L.M. heeft drie Superconstellations van het type 1049-G besteld, die waar schijnlijk in 1956 geleverd zullen worden. Bij deze toestellen kan men desgewenst op de vleugeltoppen extra benzinetanks mon teren, waardoor het traject van New York naar Shannon in Ierland of Prestwifck in Schotland, vice-versa geregeld zonder tus senlanding kan worden afgelegd. Dit heeft de heer F. von Balluseck, vice- president van de K.L.M., gisteravond in Brussel meegedeeld bij de opening van het nieuwe K.L.M.-kantoor aan het Canter- steen. Heden beslissing te Djakarta De fracties der Indonesische regerings partijen hebben gisteren een bespreking met de Indonesische regering gevoerd over het rapport van minister Yamin be treffende de onderhandelingen in Den Haag. Na de bespreking, die twee uren duurde, weigerde men iets los te laten. De fracties zullen het verslag van minis ter Yamin nader bestuderen en vervol gens aan hun ministers opdragen hun standpunt in het kabinet naar voren te brengen. Minister Yamin deelde mede, dat de beslissing heden te verwachten is. Nader wordt gemeld, dat de Indone sische kabinetszitting tot hedenavond is uitgesteld. Het staat volgens de politieke correspondent van Aneta vast, dat ver schillende regeringspartijen voorstellen zullen indienen om de te 's-Gravenhage tot stand gekomen ontwerp-overeenkomst te wijzigen. Na de nota van Moskou Churchill kijkt de kat uit de boom Churchill ontweek in het Lagerhuis de poging om hem een definitieve verkla ring betreffende de vooruitzichten van een conferentie met de Russen te ontlok ken, Het bleef by een dooddoener. De regering, aldus Churchill, blijft alle, binnen haar vermogen liggende stappen doen om de wereldspanning te verminde ren. Daartoe dienen in de eerste plaats de bestaande politieke en diplomatieke organen. Inderdaad, aldus de premier, heeft het jongste Russische voorstel voor conferentie over Duitsland, belang rijke kwesties doen rijzen. Die zouden eerst door de Grote Drie onder de loupe genomen moeten worden. Nog enkele buien zegt De Bilt i de- getroffen werd tussen. IJsland en Groenland kwamen enkele honderden kilometers ten westen van Ierland enkele storingen tot ontwikkeling, die vergezeld van regen in Oost- Noordoostelijke richting koers zetten naar Zuid-Scandinaviè en in ons land tijdens het weekeinde het weer gron dig bedierven. Hieraan kwam Maan dagavond een einde, toen de laatste van de reeks storingen ons land pas seerde. De storing werd gevolgd door een krachtige Zuidwestelijke lucht stroom, die betrekkelijk koude oceaanlucht naar West-Europa trans porteerde. Deze lucht is onstabiel pan opbouw, zodat regelmatig buien tot ontwikkeling kwamen. Sommige buien gingen met onweer gepaard. De bovengenoemde depressie berindt zich nu boven Schotland en beweegt in activiteit afnemend langzaam naar het Noordelijk deel van de Noordzee, aldus het K.N.M.I. Voor het weer in ons land heeft dit tot gevolg, dat de windsnelheden ge leidelijk minder worden, maar ook morgen moet nog gerekend worden op koel weer met nu en dan vrij veel bewolking en ook enkele buien. Een zeer geheim procédé smeden en temperen heeft de smid Leo F. Baker uit Chicago in staat gesteld, de hierboven af gebeelde messen te vervaardi gen, waarmee hij zonder de min ste moeite een stuk staal in tweeën kan snijden. En dat zon der dat de messen opk maar een teken van beschadiging verto nen. Het harde en taaie lem met is het resultaat en tegelijk de verwerkelijking van 'n droom, waarmee Baker 40 jaar is bezig geweest. Hij beweert, de enige man te zijn die messen kan ma ken, waarmee men staal kan snijden. WEERBERICHT Buiig en koud Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Over het algemeen zwaar bewolkt met vrij veel regen buien. Krachtige tot matige Zuidwestelijke wind. Koud weer. (Opgemaakt hedenmor gen te 10 uur). Zon en Maan Donderdag: Zon van 4.56 tot 20.36 uur; Maan van 4.15 tot 20.12 uur. Morgen N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1