ïlictuvc geihscfft (Courant Aanvaarding statuut is een dubbeltje op zijn kant Wist U Feest van bloemen en kleuren Toch vrijwel algemene instemming met nieuwe rechtsorde Desnoods een oorlog met Nederland" Mendès-France en Molotof niet ontdooid na diner De overstromingsramp achter het „IJzeren Gordijn" OPRUIMINGSKOOPJES Hebt U geen giro-rekening? Doe het dan zo VRIJDAG 16 JULI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- e Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. Vijl en dertigste jaargang No 10091 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StantoMUcfc It gdeftftvra «gn hert ia fegljeospott" BOUW KONINKRIJK-NIEUWE-STIJL PROF. LEMAIRE (kath. nat.): Mijn fractie is verheugd over de bereikte overeenstemming. PROF ROMME (kath. v.): Het Sta tuut is een compromis, maar draagt geer. enkele zyde een eenzijdig karakter. Wij rullen van harte meewerken aan de be vordering van de Koninkrijksgedachte. Niet-aanvaarding van het Statuut zou (Van onze Parlementsredacteur) fpERWIJL MEN IN DEN HAAG bezig is met het confereren over het door- 1 snijden van de toch al losse band tussen Nederland en het voormalige Aziatische rijksdeel Indonesië, is de Tweede Kamer gistermiddag begonnen met de behandeling van het Statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden, dat beoogt de band tussen Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen te vernieuwen en te verstevigen. Slechts van communistische zijde bleek men niets voor de in het statuut neergelegde nieuwe rechtsorde te voelen. Alle andere partijen waren er voorstander van. En toch zal het een dub beltje op zijn kant zijn, of het statuut de vereiste twee derden meerderheid ral halen: het is nog steeds mogelijk, dat de materiële bezwaren van dr Schouten (a.r.) en ds Zandt (s.g.) en de grondwettelijke bezwaren van prof. Oud (lib.) en prof. Lemaire (kath. nat.), met betrekking tot de wijzigingsprocedure van het Statuut de aanvaarding in gevaar brengen. Hebben wij het wel, dan kon het wel eens zo zijn, dat vanmiddag bij de eindstemming de afwezigen (zo dit voorstanders zijn) in feite de beslis sing nemen. Van overgrote belangstelling van de zijde der Kamerleden .voor de bouw van het koninkrijk-nieuwe-stijl kon men niet spreken: daarvoor waren er te veel lege plekken. Achter de regeringstafel hebben de ministers Drees en Kernkamp (de laatste moet de goedkeuringswet verde digen) het gehele debat bijgewoond, evenals minister Beel. Voorts waren ook de ministers Beijen, Zijlstra, Van Thiel en Staf gedurende langere of kortere tijd van de partij. Nederland. Suriname en de Nederland se Antillen, overwegende, dat zij uit vrije wil verklaard hebben in het Koninkrijk der Nederlanden een nieuwe rechtsorde te aanvaarden, waarin zij de eigen be langen zelfstandig behartigen en op voet van gelijkwaardigheid de gemeenschap pelijke belangen verzorgen en wederker rig bijstand te verlenen, hebben besloten in gemeen overleg het Statuut voor het Koninkrijk als volgt vast te stellen. Zo luidt de beginselverklaring, die aan het Koninkrijks-Statuut voorafgaat. Een verklaring, waarmee alle democratische Kamerleden konden instemmen. Alleen de heer Gortzak (comm.) was een ander gevoelen toegedaan: de koloniale verhou ding wordt gecontinueerd, er is geen sprake van vrijwilligheid, er wordt geen «elfstandigheid aan de Amerikaanse ge biedsdelen verleend Alles is maar schijn en daarom is het Statuut onaanvaard- Niettemin is het Statuut de verwezen lijking van hetgeen H.M. Koningin Wil- helmina zeide in haar bekende radio-rede van 7 December 1942: „Ik stel mij voor, ronder vooruit te lopen op adviezen der Rijksconferentie, dat zij zich zullen rich ten op een Rijksverband, waarin Neder land. (Indonesië) Suriname en Curasao te zamen deel zullen hebben, terwijl zij ieder op zich zelf de eigen, inwendige aangelegenheden in zelfstandigheid en steunend op eigen kracht, doch met de wil elkander bij te staan, zullen behar tigen". Toegejuicht De nieuwe rechtsorde op zichzelf werd door alle democraten toegejuicht, schre ven wij reeds. Enkele aanhalingen uit de debatten mogen dit illustreren. MEVR. FORTANIERDE WIT (lib.): Vreugde over de bereikte overeenstem ming. De wil tot samenwerking is duide lijk gebleken. De West heeft geen volle dige zelfstandigheid gekregen, maar die ok nimmer begeerd. DE HEER DE KADT (soc.): De moei zaamheid van de totstandkoming bewijst, t er van vrijwilligheid sprake is en dat geen Nederlandse druk is uitgeoefend. De samenwerking brengt geen onafhan kelijkheid, doch dat geldt ook voor Ne derland zelf. Aan Suriname en de Neder landse Antillen en aan ons zelf zijn wij verplicht, de samenwerking met de mees te spoed tot stand te brengen. Aanvaar- van het statuut is een juiste beslis- «ing PROF. OUD (lib.) Wij zijn ten voUe bereid het Statuut ter wille van de West te aanvaarden, doch dit kan niet langs de weg, die de regering ons wil doen lopen (over de grondwettelijke bezwaren van prof. Oud elders meer). betekenen het rollen van een steen op de weg van de samenwerking of liever, het optrekken van een muur dwars over deze weg. DE HEER TILANUS (c.h.): Het ge heel is weliswaar een compromis, doch het Statuut is een geslaagd stuK te noe men, al zijn er hier en daar feiten aan te wijzen. Ieder is het er over eens (be halve de communisten), dat de Koloniale status, die er trouwens onder de interim- regeling eigenlijk al niet meer was, voor de West helemaal gaat verdwijnen Be reid het statuut te aanvaarden er. hoop, dat onder Gods zegen, de ontwikkeling van het Koninkrijk-nieuwe-stijl in on derlinge samenwerking een goede zal DR SCHOUTEN (a.r.): Ik laat mij gaarne overtuigen van de onjuistheid van mijn inzicht (het bezwaar tegen de wijzigingsprocedure, waarover elders meer), want ik wil niets liever dan mee werken aan de totstandkoming van de nieuwe rechtsorde. Ik wil niets liever, dan steun verlenen aan de bevordering van de ontwikkeling en de welvaart van de West. DS ZANDT (s.g.): Wij hopen, dat de regering onze bezwaren (dezelfde ais die van dr Schouten) kan wegnemen. Want het is van groot belang, dat het Statuut met zeer grote meerderheid eu spoedig wordt aanvaard. Dit is de oud-burgemeester van Rot terdam, mr P. J. Oud, die gisteren in de Tweede Kamer nogal wat sensatie verwekte. Meer eieren naar West-Duitsland Het Westduitse parlement heeft giste- :n besloten het tot dusver geldendi voerrecht van 10 pet voor eierpoeder op te heffen en een voorstel tot verhoging van het Invoerrecht op verse eieren va 5 tot 10 pet. teruggewezen naar de con missie voor landbouwaangelegenheden. Tip voor bollebozen Ontstellende taal uit Djakarta Omdat de status van Nieuw Guinea in Den Haag niet ter sprake komt ,De kwestie Nieuw-Guinea kan niet op gelost worden door een compromis, maar slechts door middel van de V.N. of van oorlog met Nederland", zo heeft het communistische parlementslid, de Trotz- kist Soedijono Djojoprajitno, verklaard. Tegelijkertijd hebben de leider van de Nationalistische regeringspartij Sidik Djo- josoekarto en andere politieke kopstuk ken uiting gegeven aan hun ontevreden heid, dat de status van Nieuw-Guirtea niet bij de huidige besprekingen in Den Haag besproken zal worden. Zij hebben ver klaard, dat indien de kwestie niet langs •rcdelievende weg opgelost kan worden, de Republiek niet moet aarzelen Neder land de oorlog te verklaren, hetgeen, zo beweerden zij, in feite zou betekenen „de voltrekking van onze nationale revolutie d een revolutionnaire manier". Ontstemming Verschillende woordvoerders in Indo nesië hebben van hun ontstemming doen blijken over de gang van zaken bij de Unie-besprekingen. De voorzitter invloedrijkste partij, de P.N.I., zeide, dat de besprekingen niet vlot verlopen, dat er teveel informeel overleg gepleegd wordt, terwijl volgens hem directe for mele besprekingen betere resultaten zou den opleveren. Ook de voorzitter van d> e buitenlandse zaken van het Indo nesisch parlement uitte zijn ontevreden heid. „Krijgen we Nieuw-Guinea niet goedschiks, dan moet het kwaadschiks" was het oordeel van het hoofd bureau voor Irian. „Nederland staart zich te veel blind op de huidige zwakte Indonesië en rekent op de intimidatie var de zijde der Verenigde Staten". Uit alles blijkt, dat men de kwestie var Nieuw-Guinea momenteel veel belangrij ker vindt dan de andere punten van he overleg, n.l. de opheffing van de Unie ei de regeling van de financieel-economi- sche betrekkingen. „Eerst dient Nieuw-Guinea aan Indo nesië te worden teruggegeven, daarna kunnen de financieel-economische vraag stukken worden geregeld" aldus het par lementslid Papare, die zitting heeft in het bureau Irian. KLEUTERS SCHONDEN RUIM VIJFTIG GRAVEN TE OSS Het blijken nu twee kinderen geweest te zijn. die de grafschenderijen hebben gepleegd op het kerkhof van de paters Carmelieten te Oss, waarover wij bericht- Men zal zich herinneren, dat ruim vijftig graven ernstig werden geschon den. Gisteren in de loop van de middag kwam de politie op het spoor van de da ders: twee broertjes van vij jaar te Oss. De kinderen hebben inmid- volledige bekentenis afgelegd. Honderdvijftig doden door hittegolf Door storm en onweer schade van millioenen dollars De hittegolf, die het rlidden en Wes ten van de Verenigde Staten teistert, heeft tot nu toe reeds 150 slachtoffers ge- eist. In de stad SL Louis, die zwaar ge leden heeft, werd op het vliegveld een temperatuur gemeten van 46 graden Celsius. Vele kantoren gaven het personeel in de middag vrij. Meer dan 150 mensen moesten in ziekenhuizen worden opge- ïn omdat zij door de hitte waren bevangen. In Arkansas moesten vooral de kippen het ontgelden. De dieren, die slecht tegen de hitte kunnen, sterven bij duizenden. In New Jersey woeden verscheidene bosbranden, die aan de droogte en de hitte worden toegeschreven. De temperatuur in de Oostelijke sta ten daalde gisteren plotseling aanmer kelijk. toen er onweersbuien optraden, die gepaard gingen met hevige windsto ten. Door wind en onweer is voor mii- .en schade aangericht. De stormen gingen vergezeld van wind, met orkaan achtige snelheden, slagregens, hagel en bliksem. Honderden huizen werden be schadigd, waarvan velen door omgesla gen bomen. Vele andere duizenden wo ningen kwamen zonder electriciteit ot telefoon te zitten, doordat de kabels bra ken. Ook de oogst heeft grote schade ge- In het dorp Penn Yan, in de staat New York, heeft de burgemeester de noodtoe stand afgekondigd. Minstens 500 wonin gen zijn hier beschadigd. In Utica. even eens in de staat New York. woeien naar schatting duizend bomen om. Als ware men in Buchenwald De Franse ondercommandant René Bardet, die Franse krijgs gevangenen terugbracht uit kampen, ongeveer veertig km ten Noordwesten van Than Hoa, heeft in een rapport aan de Franse opperbevelhebber in de Delta, René Cogny, gemeld, dat er ongeveer „twee duizend le vende geraamten" in de kampen zijn. De kampen leken op Bu chenwald, het beruchte nazi concentratiekamp. De gevange nen, die er nog het beste aan toe zijn, waren door de Viet- minh teruggezonden, aldus het ontstellende rapport. De Rus was beleefd, doch on buigzaam In gemakkelijke stoelen op een terras in Genève; de kaart van Indo-China op tafel TWA HET VERTREK uit Parijs van Fos- -*■" ter Dulles, hebben de Franse premier Mendès-France en de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotof, uitvoe rig het Indochinese vraagstuk besproken. Tijdens hun gesprek na een diner, zaten de beide staatslieden in gemakkelijke stoelen op het terras van de villa van Mendès-France. Een grote kaart van Indo-China lag voor hen uitgespreid op een tafel, welke door een kleine lees- lamp beschenen werd. Motolof. die er zeer bleek uitzag, rookte de ene sigaret na de andere. In Franse kringen werd later verklaard, dat de ministers geen vorderingen maakten in hun gesprekken over de wijze, waarop snel een einde aan de oorlog zou kunnen worden gemaakt Mendès-France was teleurgesteld over de resultaten van de bijeenkomst cn Molo- tofs houding was „beleefd, doch onbuig- De voornaamste kwesties, waarover de Gevaarlijke toestand in Boedapest TERWIJL het overstromingsgevaar in Oostenrijk en West-Duitsland afneemt, ontstaan er gevaarlijke situaties in Tsje- choslowakije en Hongarije. Radio-Boeda- pest verzekerde, dat de regering en de partij alle mogelijke maatregelen zullen ramp te voorkomen. Al het hooggelegen gebieden over gebracht en de oogst is binnengehaald door het leger. Men verwacht, dat Zondag of Maandag de Donau zijn hoogste stand zal bereiken in Boedapest zelf, en dat de kaden 90 tot 120 cm onder water zullen staan. Het eiland St. André, ten Noorden waklje, zijn speciale „overstromingscom- in het lev« Het afkomstig van de overstromingen in Oos tenrijk, begint meer en meer op Tsje chisch gebied door te drigen. In het ge bied van Hainburg, nabij de grens met Tsjechoslowakije, werd de noodtoestand afgekondigd: verscheidene wegen in dit district staan onder water en een brug van 32 ton werd door de golven meege sleurd. De schade, door de overstromin gen in Oostenrijk aangericht, wordt thans reeds geschat op 140 millioen gulden. In Boedapest, werd gedeeltelijk over.Boven-Oostenrijk moeten 8000 mensen ;t w stroomd. De evacuatie is gelast gebied van Szigetkoez aan de samenvloei- Donau en Raab, daar de dijken langs de Donau bezweken. Het betreffen- oppervlakte van 400 vierkante kilometer Zowel in Hongarije als In Tsjechoslo- het I voorlopig dakloos blijven. Angstige momenten te Delit Wagentje van raketbaan raakte uit de koers (Van onze correspondent.) Op de kermis op de Markt te Delft hebben gisteravond enkele bezoekers van de raketbaan enige benauwde ogen blikken beleefd. Op de hoogste rails, on geveer tien meter boven de begane grond, botsten twee raketten tegen el kaar. waardoor er één uit de rails vloog, maar gelukkig nog bleef hangen. De pas sagiers van deze raket werden door be dienden van de baan uit het wagentji gehaald, maar zij moesten zich op han den en voeten over de rails naar beneden begeven. Na ongeveer een half slaagde men er ln het wagentje lc krijgen. Dat er na dit avontuur weinig animo meer bestond om te „raketten", valt lioht te begrijpen. In Oost-Duitsland Dessau, waar 10.000 v; in geëvacueerd, mingen ook elders: e- het gevaar voor de 95.000 inwoners ?weken. Overstro- i gedeelte van 150 km lengte, van de Alaskaweg in het Ca nadese Yukongebied, kwam, door de enor me stijging van de rivier de Duke, als mede van een meer ten Noorden Whitehorse, onder water te staan, w door vier grote bruggen zijn weggesla- De DRU nu Koninklijk Ter gelegenheid van het 200-jarig be staan van de N.V. Diepenbrock en Rei gers te Ulft („De Dru") is aan deze on derneming het praedicaat Koninklijk ver leend. Tijdens de herdenking van het ju bileum, welke begon met diensten in d« R.K. kerk te Ulft en de Ned. Herv. kerk te Etten, hebben verschillende spreki het woord gevoerd, o.w. de Commissaris van de Koningin in Gelderland jhr dr C. Quarles van Ufford, drs J. H. D. v. d. Kwast, wnd. directeur-generaal vooi Handel en Nijverheid namens minister Zijlstra en burgemeester A. G. Delen Gendringen, onder wiens gemeente Ulft valt. Olie-industrie in Perzië hersteld Abadan op 1 October in bedrijf Op 1 October zal de Perzische olie-In dustrie weer volledig in bedrijf zijn, aldus werd van gezaghebbende zijde te Teheran vernomen- De zegsman, die in nauw contact staat met de onderhandelaars van de Perzi sche regering, die nu bezig zijn een definitieve overeenkomst op te stellen voor de hervatting van de werkzaam heden. verklaarde, dat over een dag ot tien 50 buitenlandse technici in Perzië verwacht worden. Daarna zullen er wekelijks nog een zelfde aantal bijkomen, totdat hun aan tal 300 a 400 i*. DAT volgende week Donderdag het Britse toeristenschip Orsova met 1250 passagiers ln de Amsterdamse haven wordt verwacht, die uitstapjes maken naar Volenaam, Marken, Den Haag en Arnhem. DAT aan de Kon. Marine gisteren op de werf van de Haarlemse Scheepsbouw Mij de Terneuzen is overgedragen, die is bestemd voor het loodswezen en zal wor den gebruikt voor het plaatsen van ton nen in de Schelde en bij de zeemonden. DAT B. en W. van Zandvoort voor de bouw van een nieuw postkantoor f 55-000 beschikbaar willen stellen en PTT in de kosten f 100 000 zal bijdragen. DAT de raad van Sittara gisteren met algemene stemmen besloot tot het stich ten van een schouwburg in deze gemeente. DAT mr G. J. van Heuven Goedhart. Hoge-Commissaris van de V.N. voor de vluchtelingen, bekend maakte dat de Ned. regering f 190 000 stortte, welk be drag komt bij het reeds gestorte van 35 000 en een speciale gift van 200 000 DAT de Netherlands Raincoat Cy te A'dam van Nijmegen een perceel grond bij het Maas- en Waalkanaal kocht om daarheen haar fabriek te verplaatsen- DAT 5 Amsterdamse firma's ernstig ge dupeerd zijn door een aantal scharrelaars, die goederen in huurkoop namen voor bijna f 7000. deze direct weer verkochten, voorts een handelaar voor f 1900. een tweedehands auto en een bandrecorder oplichtten, maar nu zijn gearresteerd. DAT het werKbezoek van min- Zijl stra aan Noord-Holland is uitgesteld. DAT vandaag de Zuiderkruis van Am sterdam naar Zuid-Afrika is vertrok ken en zich aan boord 19 Nederlanders bevinden, die gaan werken bij de Zuid- Afrikaanse spoorwegen. DAT wegens uitbreiding van het stuk- goedverkeer nu groter dan in het top jaar '38 twee millioen crediet door B. en W. van Rotterdam is gevraagd voor 9 nieuwe kranen en er dan 131 kranen in de haven aldaar zullen zijn- DAT ln N.W.-Duitsland bij de Ned grens een communistische spionnenorga- nisatie zou zijn ontdekt, van welke func tionarissen van de Westduitse commu nistische partij en Russische „gevluchte" militairen deel zouden uitmaken. DAT de verzekeringsmij die in diverse steden aan vacantiegangers een regen- verzekering biedt, door het slechte weer vry veel schade heeft, daar zij tien gul den moet uitkeren als het 3 of meer mm per dag regent. DAT te Clarens in Zwitserland. Paul Kruger 50 jaar geleden stierf, het Krugerhuis is geopend dat als mui eeri blijvend aandenken aan de grote staatsman zal zijn. DAT in navolging van Rotterdam nu ook Hilversum de bioscoopbelasting var 35 tot 25% heeft verlaagd en voor cultu rele films het percentage van 20 blijft gehandhaafd- DAT B. en W- van Rotterdam de raad voorstellen in te gaan op een aanbie ding voor het verstrekken van een 2%% onderhandse lening, groot 3 millioen, met een looptijd van 5 jaar. DAT men in de Baarnse Hortus door het stoken van twee verwarmingsketels het bloeien van een nachtcactus bereikte en gisteravond 17 bloemkelken in volle pracht tegen de noge muur van de oran- gerie prijkten. DAT ln een buitengewone aandeel houdersvergadering van de Twcr.tsche Bank de benoeming van de heer A E Janssen, oud-mm. van België, tot com missaris zal worden voorgesteld. DAT het ministerie van Landbouw zich momenteel beraadt, de prijs van het volksbrood vrij te gevtn. doch de bak kers per se de minimumprijzen willen nandhaven om dodelijke concurrentie te verhinderen- Franse premier en Molotof spraken, w het verloop van de bestandslinies Vietnam, de internationale controle op een wapenstilstand en het tijdstip van kiezingen voor een regering, die geheel Vietnam betreft. Wij wijzen er op, dat Mendès-France verzekerd heeft, niet te zullen capituleren en elke regeling Indo-China, dus ook bijvoorbeeld eer ling van Vietnam als „voorlopig" te zul len beschouwen. Bij zijn terugkeer in Washington heeft minister Dulles, die rekening moet hou den met de stemming in het Congres, verklaard, dat het contact te Parijs ge leid had tot „groter wederzijds begrip, versteviging van de solidariteit der Wes telijke mogendheden teeenover de vijan digheid en intriges der communisten". Overigens bracht zij'n rapport aan Eisen hower op het Witte Huis geen nieuws. is van belang, dat beiden daarna de bijeenkomst van de Nationale Veilig heidsraad bijwoonden Het Huis van Af gevaardigden sprak zich uit tegen toela 'ng van Rood-China tót de Ver. Naties. Inmiddels duren de onderhandelingen ir Genève voort. Men is bezig met drie af zonderlijke overeenkomsten voor de drie Indochinese staten, Vietnam, Laos Cambodja. Zoals men weet. gaat het het stalden van het vuren. In de delta de Rode rivier is de toestand ernstig. De posten Tsji Koean en Troeng Ha bij Sontay. 45 km ten Noordwesten Hanoi vielen in handen der rebellen. Vele Franse manschappen, gevangen na de val van Dien Bien Phoe, zijn om het leven gekomen, tijdens uitputtende mar- n naar de kampen. Vandaag zullen twee passagiersvlieg tuigen van het type C-47 van Formosa Haiphong gaan. om de 1500 Chine- die in de delta van de Rode rivier en. te evacueren Deze Chinezen kun- dan kiezen of zü naar Saigon of naar Formosa overgebracht willen worden. Men zie ook 't Verklaarde Uitzicht in dit nummer). Met onmiddellijke ingang heeft Lloyds de verzekeringstarieven voor alle Indo chinese havens, met uitzondering van Saigon, verhoogd van twee shilling tot één pond, per honderd pond verzekerd bedrag. De premies voor de haven Saigon worden verhoogd van twee tot vUf shil ling per 100 pond. Op Malta worden door een aan de Engelse Marine-luchtvaart toege voegde eenheid, proeven genomen met onbemande straalvliegtuigen van Frans fabrikaat. De toestellen worden radiografisch bestuurd en worden van hun lanceerplaatsen afgeschoten met behulp van een straalmotor, die boven de romp van het projectiel is aangebracht. Onmiddellijk na de start wordt deze aandrijver afgeworpen, ruim 250 meter van de lanceerplaats. De motor zinkt in het water. De val wordt echter door een para chute gebroken en de machine kan gemakkelijk pelicht taorden. waar na zij voor verder gebruik ge schikt Is. Dat geldt ook voor het projectiel zelf, waarvan de val eveneens, na het einde van de vlucht, door een parachute -wordt gebroken. Het toestel stort in zee, maar auikt ge deeltelijk weer op en is kort na de lichting weer bedrijfsklaar. Fel gekleurde bakens vergemakkelij ken het opsporingswerk. 1470 Gevangenen uit Atjeh in vrijheid gesteld De officier van Justitie in Medan heeft medegedeeld, dat tot 8 Juli j.l. 1470 gevan genen uit Atjeh in vrijheid zijn gesteld. Er zijn nu nog 956 personen in hechtenis, aldus P.I. Aneta. HET WEER IN EUROPA Onbestendig weer Het KN.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Overwegend zwaar bewolkt met tijdelijk regen of mot regen. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Matige tot krachtige wind tussen West en Zuid (Op gemaakt vanmorgen 10 uur). ZON EN MAAN Zaterdag: Zon van 4.39 tot 20.52; maan -an 21.25 tot 6 19. 23 Juli L.K (Advertentie) HONDERDEN bij Woninginrichting BULTHUIS BOTERMARKT 23 Ook al hebt U geen giro-rekening, U kunt toch iets doen voor de actie O 92. Vul onderstaand biljet in en zend het zo spoedig mogelijk in gefrankeerde envelop aan: de Nieuwe Leidsche Courant, Steenstraat 37, Leiden. INTEKENBILJET Het prot. chr. militair tehuis ln Valkenburg moet er komen. Daarom ga ik er mee accoord, dat U mij zo spoedig mogelijk in de maand doorhalen wat niet verlangd wordt een kwitantie aanbiedt ten bedrage van f De incassokosten neem ik, gezien het goede doel, voor mijn rekening Naam: Adres: Woonplaats:

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1