Jlicumc hscfye(tfimmttl Moskou is woedend over beraad Grofe Drie te Parijs ffl Wist U Bondsdag over wangedrag Duitse toeristen Zware rebellie in de Partij van de Arbeid Politiemacht Oost is 4 maal zo sterk als die van West Als de regen U binnen houdt 0 92 ROEPT U! OVER... WOENSDAG 14 JULI 1554 BUREAUX: Steenstras* 37. Directie, Redactie, Abonnementen- Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. Vijf en dertigste jaargang No 10089 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELUK-N ATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .4 tam witte* t< ahelltpca non bert ia tegqenspoe(* Donau woest en koffiekleurig GENÈVE NOG STEEDS ZONDER DULLES „Amerikaanse poging accoord over Indo-China te torpederen" T^E SCHIINWERPERS der internationale diplomatie zijn gericht Y Partis. De ministers Dulles (V.S.). Ecen (Engeland) en Mendès- France (Frankrijk) hebben te Parijs vergaderd over de Indochinese kwes- tie, die op de Geneefse conferentie wordt besproken. In de loop van de middag, zou een communiqué over de besprekingen worden uitgegeven. Dan zal blijken, of Dulles voorlopig nog te Parijs zal blijven, of dat hij zal zwichten voor de aandrang van Eden en Mendès-France en naar Genève doorreizen. Deze laatste mogelijkheid is niet uitgesloten, althans wanneer de drie ministers er in zullen slagen, de kloof tussen de standpunten van Amerika enerzijds en Engeland en Frankrijk anderzijds, te overbruggen. Vanmiddag zouden Eden en Mendès- France (met of zonder Dulles) naar Ge nève terugkeren. Want daar zitten Rus- Chinezen op hun komst te wach ten. Het was vooral Molotof, die woedend was over het plotselinge vertrek van Eden en Mendès-France naar Parijs: hij zou tegenover Eden verklaard hebben, dat dit niet het juiste ogenblik was voor de ministers om te vertrekken. De bijeenkomst der „Grote Drie" wordt door het Russische persbureau Tass aan geduid als een „Amerikaanse poging on een accoord over Indo-China te torpede- nen, juist nu een accoord te bereiken viel". Het voornaamste doel van de bespre kingen van gisteren en heden te Parijs, was de Amerikaanse boycot van de Ge neefse conferentie op te-heffen en Dul les' afkerigheid van een, door de Fran sen aanvaarde, vredesregeling voor Indo- China te overwinnen. Dulles stond voor een moeilijk geval, want Mendès-France en Eden waren het vermoedelijk reeds eens over concessies, in ruil voor een bestand in Indo-China. Voor Amerika is dit een nieuw stadium in de betrekkingen met zijn twee grote Europese bondgenoten. Europese Detensie gemeenschap Staan in de EDG-kwestie Amerika en Engeland eensgezind tegenover een aar zelend Frankrijk, hier staat Amerika al leen tegenover Engeland en Frankrijk. Men weet: Mendès-France kan zijn kabinet redden, als hij vóór 20 Juli a.s. een wapenstilstand in Indo-China kan bewerkstelligen. Dulles verklaarde tegen over de pers, naar Frankrijk te zijn ge komen, om over de instelling van een collectief defensiestelsel voor Azië te spreken. Hij zeide nog steeds van gevoe len te zijn dat een dergelijke organisatie Frankrijk zou helpen rechtvaardige en eervolle voorwaarden te Genève ver krijgen. Echter meldt Reuter heden uit Washington dat Australië, Nieuw- Zeeland en de V.S. besloten hebben, zich De herfstachtige zomer duurt voort (Van onze weerkundige medewerker) Het leek er gisteren veel op, dat da, zomer van plan was ook in ons land meer warmte en zon te brengen. Het was een smalle rug van hoge lucht druk, die gisteren met helder weer ons land bereikte. Vanmorgen waren alle zomer-illusies al weer de bodem ingeslagen. Een depressie bij Schot land trok vrij snel naar het Oosten en reeds vanmorgen was het in geheel Nederland al weer somber weer met hier en daar lichte regen. Het wil nog maar geen zomer wor den. Ons land is opnieuw in een luchtstroom van de Oceaan afkomstig komen te liggen. De warmte, die wij in de Scandina vische landen, in Rusland en in Zuid- Europa aantreffen, zal voorlopig onze deur voorbij gaan. De temperaturen schommelen overdag tussen 16 en 18 gr., en hoewel wij geen grote hoeveel heden regen verwachten, blijft het weer toch wisselvallig. Statuut Koninklijk Volgende week bij de Antillen Staten Tijdens de behandeling van de begro ting in de Staten van de Nederlandse Antillen, heeft minister-president mr dr Da Costa Gomez medegedeeld, dat de aanbieding aan de Staten van een sta tuut van het Koninkrijk volgende week verwacht kan worden. Allemaal naar de overkant voorlopig meer te concentreren op de economische dan op de militaire aspecten van een Zuidoost-Aziatisch defensie- verdrag. Geen deling van Vietnam? In Genève werden (volgens Ass. Press) Vietnam en de Vietminh het intussen eens, dat Vietnam niet verdeeld zal wor den. Een eventuele bestandslijn, zoals die te Genève besproken wordt, zal slechts van tijdelijke aard zijn, zontier blijvende politieke gevolgen. Zoals men weet, is Amerika gekant tegen een deling van Indo-China. Zou er toch sprake zijn van j een tijdelijke verdeling, dan zou de grens zover mogelijk naar het Noorden moetei liggen ei) wel zodanig, dat zij kort er verdedigbaar is. Voorts zouden de Fran sen in het Noorden nog enige stellingen bezet moeten houden. In dit verband werd niet Hanoi, maar de haven var Haipong genoemd. Hieruit zou dus kun nen blijken, dat ook Amerika Hanoi reeds heeft „afgeschreven". Volgens de Amerikanen moet voorzien worden in de uitwisseling bevolkingsgroepen tussen de twee delen van Vietnam. Zoals gemeld, heeft presi dent Eisenhower onlangs verzekerd, dat hij geen aandeel wilde hebben in regeling, welke mensen in slavernij Foster Dulles wilde niet naar Genève terug, bevreesd zijn fiat te moeten geven aan een „oneervolle vrede" in Indo-China. Knap diplo maat en politicus, inviteerde Mendès-France hem voor een bespreking te Parijs. Hier ziet men Eden, Mendès-France en Foster Dulles bijeen op de stoep van het hotel Matignon. Dulles houdt zijn hand op, alsof hij wil zeggen: Krijg ik een defensieverdrag voor Zuidoost-Azië, en een, door Frankrijk aanvaard, E.D.G.-verdrag, als ik met een bestand in Indo-China accoord ga? „Ik werd vuurrood van schaamte Parlementslid somt krasse staaltjes op van zeer ongepaste manieren HET DUITSE PARLEMENTSLID, Gustav Adolf Gedat, van de Chris ten-Democratische Partij, heeft in scherpe bewoordingen het wan gedrag van Duitse toeristen in het buitenland, o.a. Nederland, gelaakt. Hij verklaarde op een persconferentie, dat sommige Westduitse toeristen zich in het buitenland schandalig gedragen en dat het tijd wordt voor de Duitse regering om hieraan paal en perk te stellen. In het buitenland moeten gedragen. De nissie van Buitenlandse Zaken van Bondsdag (Tweede Kamer) bestu- Hij gaf volgens Ass. Press de volgende voorbeelden: Jonge Duitsers razen met topsnelheid op motorfietsen door Franse dorpen. De Fransen hebben maar één woord voor deze woestelingen. Dat woord is „boche" Deze woestelingen doen alsof die dor pen hun particulier bezit zijn. Op het vliegveld van Kopenhagen stapte onlangs een Duitse zakenman een vol vliegtuig binnen en kondigde met luide stem aan: „Ik wil een goede plaats hebben voor het raam". In Italië werd een Duits parlements lid door een groep Duitse toeristen met pak slaag bedreigd, toen hij hun dat zij zich in een openbare gele genheid behoorlijk moesten gedragen. „Hou je bek, vette parlementariër", schreeuwden zij. De vereniging van Duitse vrouwelijke lifters heeft onlangs in een groot week blad de volgende advertentie geplaatst: „Laten Duitse mannen, die een auto tocht naar het buitenland gaan maken, een vrouwelijke lifter meenemen als ambassadrice van plezier". Gedat zei tenslotte, dat hij zelf vijf bussen vol met dronken Duitsers uit Nederland had zien komen. „Ik werd vuurrood van schaamte", zei hij. „Men moet zich eens voorstellen hoe zij zich in Nederland gedragen zullen hebben Gedat deelde mede, dat een delegatie van zijn partij aan de minister van Bin nenlandse Zaken. Schroeder, heeft ver zocht, een opvoedingsprogram te begin nen om de Duitsers te leren hoe zij zich Hittegolf in Amerika eist 8 doden Pittsburg en Kansas 49 graden C. De ergste hittegolf die de Ver. Staten tot dusverre in deze zomer hebben mee gemaakt, heeft aan tenminste acht men sen het leven gekost. In Pittsburg en Kansas City wezen de thermometers 49 graden Gelcius. Op verscheidene plaat sen heerst gebrek aan water, aldus Reu ter. Midwest City. een stad van 20.000 in woners moest het zonder drinkwater stellen omdat de inwoners bij een tem peratuur van 42 graden Celcius zoveel dronken en zo veel van hun baden ge bruik maakten, dat de waterleiding het begaf. De burgerij heeft een proces hangig gemaakt tegen de gemeente. deert op het ogenblik de rapporten trent zich misdragende Duitse toeristen. President Heuss en kanselier Aden auer maken zich ernstig zorgen ovei deze toestanden en hebben om een vol ledig rapport gevraagd, aldus Gedat, die hieraan toevoegde, dat de politieke ge volgen rampspoedig kunnen zijn. De groeiende achting voor Duitsland kan door deze schanddaden ernstig in gevaar worden gebracht. Stalinon: thans viji en zeventig doden Het sterftecijfer in Frankrijk onder degenen, die het ..wondergeneesmiddel' Stalinon hebben ingenomen, is reedis tot 75 gestegen. Lijkschouwingen >op de slachtoffers die ten gevolge vah stalinon. (een anti septisch middel, dat o.a. diende voo genezen van steenpuisten en abcessen), zijn overleden, heeft aangetoond, dat ve len van hen leden aan tumors in de her senen, gelijk aan die. welke veroorzaakt worden door encephalitis. Volgens analisten ls een onzuiver be standdeel in de pillen, die tussen de maanden Maart en Mei zijn vervaardigd naar alle waarschijnlijkheid verantwoor delijk voor de dodelijke werking. Flesje cyaankali nog zoek Een flesje met 10 gram cyaankali, dat een ambtenaar van de Plantenziekten- kundise Dienst té Wapeningen vérloor, op weg van Wapeningen raar Nu in Noord Brabant, was hedenochtend nog niet teruggevonden De politie var Wapeningen. Arnhem. Utrecht en Eind- hoven speurt ijverig naar dit zwaar ver gif en heeft ook per radio van het ver liezen kennis gegeven. Een vinder meld de zich nog niet. De betrokken ambtenaar moest het flesje naar het landgoed van prof. Bur ger bij Nuenen brengen, die er proever mee zou nemen. Op welke wijze het flesje verloren is gegaan, staat nog niet vast. aar/gezien de ambtenaar, ra het verlies bij de politie aangegeven te heb ben, met vacantie ls gegaan. Comets straks weer in de lucht Een zegsman van de Franse luchtvaart maatschappij U.A.T., heeft bekend ge maakt, dat in Februari 1955 waarschijn lijk Cornets ingeschakeld zullen worden door de maatschappij, op de lijn Parij: Johannesburg. De zegsman verklaarde: „Ons vertrou wen in de Comet is ongeschokt en de vier machines die dóór ons zijn besteld, zullen afgeleverd worden. Wanneer de Havilland-fabrieken tijdig de wijzigingen gereed hebben zullen de machine Februari afgeleverd worden en meteen in dienst genomen". Aldus Ass. Press. Jules Basdevant in het Vredespaleis ■JULES BASDEVANT PRESIDENT 1949-1052 Gistermiddag is in het Vredespaleis te Den Haag een buste onthuld van de heer Jules Basdevant, die van 19491952 president van het Inter nationale Gerechtshof was. Het bron zen borstbeeld, een schepping van de bekende Poolse beeldhouwster Ma dame WiniarskaGótowska, werd de leden van het Hof aangeboden door de heer Jules Basdevant zelf. De president, Sir Arnold Mc Nair, nam het beeld in ontvangst en sprak tij dens deze korte, intieme plechtigheid, een woord van dank. Te Washington wordt president Syngman Rhee van Zuid-Korea omstreeks 26 Juli in de Amerikaanse hoofdstad zal aankomen, om te spreken de toekomst van Korea, en de her eniging van het land- Het bezoek van Rhee zal vier of vijf dagen duren- De aanlegkade voor de bekende Harwïqhlijn te Hoek van Hol land voldeed al lang niet meer. Sinds Januari van dit jaar is men bezig de kade, die 340 m lang was, te verlengen met 60 m. Op de voorgrond een ge deelte van dit millioenenprojeci in wording. Advies mr Van Heuven Goedhart: Vergaderen in kamp en niet in paleis! Vijij ar en-project ingediend voor 12 millioen dollar Het zou aanbeveling verdienen, dat u eens een vergadering zou houden van de Europese vluchtelingenkampen, waar nog 88.000 mensen huizen, in plaats van in de schitterende kamers vi Palais des Nations te Genéve. Dat heelt gisteren mr G. J. van Heuven Goedhart, Hoge Commissaris van de VN. voor vluchtelingenzaken gezegd tegen z\jn uvt vertegenwoordigers van vijftien landen bestaande adviescommissie. Als een dergelijke vergadering i vluchtelingenkamp zou worden gehou den, zo ging mr Van Heuven Goedhart verder, en als de afgevaardigden de lucht van zo'n kamp zouden ruiken en in de modder zouden moeten rondstap pen om te zien, hoe de mensen daar leven, ben ik ervan overtuigd, dat nie mand: iets ongedaan zou willen laten om deze verschrikkelijke toestand uit de we reld te helpen. De Hoge Commissaris heeft een .uiterst bescheiden" programma inge diend om de opneming van vluchtelin gen te bevorderen in het economische leven van de landen, waar zij thans ver blijven. Het programma geldt voor vijf jaar en bedraagt twaalf millioen dollar.. Het rood wordt roder 1 Ds Buskes e.a. stichten een Soc. Dem. werkgemeenschap ALS DE PLANNEN vastere vorm aannemen, zal de Partij van de Arbeid binnenkort, naast de Protestantse- en de R.K. werkgemeenschappen, ook een Sociaal Democratische werkgemeenschap rijk zijn. De laatste zal evenwel een veel scherpere socialistische koers varen, dan het partij bestuur doet en met recht kan men dus spreken van een „rebellie" binnen de Partij van de Arbeid. „Op het ogenblik is het nog niet deelde ons vanmorgen in ee foongesprek een der „rebellen", de heer Sam de Wolff in Amsterdam mee. Er zijn nog slechts besprekingen tussen den gevoerd. Tot die vrienden behoren: ds J. J. Buskes. dr P. J. Meertens. M. A. Tsfeldt. F. Kief. B. van Thijn e ter J. H. Renkën te Scherpenzeel. Terwijl elders reeds gesproken werd in een manifest, dat deze vriendenkring tot het Partijbestuur richtte, gewaagde de heer De Wolff van een „beginselpro gram", dat in de besprekingen aan de orde zou z'jn geweest. In dat stuk wordt uitgesproken, dat men ontevreden is over het beleid van het partijbestuur, zo wel op nationaal als internationaal ni veau. Het socialistisch program van wel moet scherper gepropageerd worden nen is van mening, dan hen te win nen, die thans nog tegen het ie aanleunen. Het program kant zich tegen de coali tie met de KVP en streeft niet naar tot standkoming van de PBO. maar wel naar socialisatie van de voornaamste produc tiemiddelen op het gebied van industrie, bankwezen en transport. De vrienden- De gevaarlijke buur van Adenauer Volgens betrouwbare gegevens, is de Oostduitse politiemacht ruim vier maal zo sterk als de Westduitse: in Oost- Duitsland heeft men één agent op elke 100 inwoners, terwijl men er in West- Duitsland één heeft per 450 inwoners. (In Den Haag is het 1 op 395 - Red.). Daar komt nog bij, dat de Oostduitse Volks- politie voor het overgrote deel in wezen n militaire eenheid is. die bewapend met tanks, artillerie en vliegtuigen. DAT in Bedum de clandestiene zender Zorro is opgespoord en in beslag geno men. terwijl de 30-j. machinebankwerker H. v. D. uit Loppersum is geverbaliseerd. DAT door de arrestatie van de 36-j. ma chinist-stoker G. L. P. uit Nieuw Weer- dinge een eind is gekomen aan een reeks inbraken in kerken, winkels, etc. DAT het 101ste Ned. Landhuishoudkun- dig congres 16 en 17 Sept. in 't Gulden Vlies te Alkmaar wordt gehouden. DAT teneinde meer uitgaansgelegenheid na middernacht in Rotterdam te scheppen, de burgemeester besloot, als proef voor een jaar aan exploitanten van eet- of drinkgelegenheden desgewenst van 8 uur 's avonds tot 4 uur 's morgens vergun ning te verlenen. DAT voor de Utrechtse rechtbank te gen de 35-jchauffeur K. N. uit A'dam een maand, alsmede intrekking van het rijbewijs voor zes maanden is geëist, door dat hij iemand in Bunschoten geen voor rang gaf en door reed. DAT het Plaswijckpark te R'dam, sinds 16 jaar een sieraad voor Hillegersberg e.o. met 2 ha is uitgebreid. DAT de Almelose rechtbank wegens ge brek aan bewijs de 4ö-jarige maj.-aal- moezenier J A. P. S. uit Enschede vrij sprak van schuld aan een aanrijding,1 waarbij een bus kantelde en elf mensen werden gewond. DAT het comité Rijnsburgs bloemen corso in samenwerking met de VW te Katwijk en Noordwijk op 7 Augustus een bloemencorso organiseert, en in beide badplaatsen hieraan enige festiviteiten worden verbonden. DAT 6 Ned. vakbondsbestuurders voor een studiereis in de V.S. zijn gearriveerd en 28 Aug. per Waterdam terugkeren. DAT de ere-begraafplaats te Lübeck en Hannover, waar vele in de oorlog om gekomen Nederlanders zijn herbegraven, op 20 en 22 Juli zullen worden geopend en dat de Ned. Oorlogsgravenstichting de reis en het verblijf naar en in deze plaat sen voor de nabestaanden heeft georgani- DAT staatssecretaris dr Veldkamp on der grote belangstelling het industriehuis voor de Goud- en Zilvernijverheid (be stemd voor oriëntatie van buitenlandse in kopers) in een patriciërswoning aan de Keizersgracht 526 te A'dam opende. DAT de Noordbroeker telepaath Ra- brinda in het Winschoterdlep het lijk van de 39-jarige Zwier Nuyen aanwees, die daar verdronken was, en dat dezelfde te lepaath enkele weken geleden al te Apel doorn de waterput had opgespoord, waar in. het lijkje van een vermoord meisje lag. DAT de premier van Nieuw Zuid- Wales (Austr.), R. J. Heffron, die met zijn vrouw 3 dagen in ons land verblijft, de T.H. te Delft heeft bezocht en daarna op de ambassade geluncht. DAT op de jaarlijkse bijenmarkt te Veenendaal ruim 800 korven werden aan gevoerd en de prijzen varieerden van f10 tot 12.50 per korf. DAT de reizende jubileumtentoonstel ling „De Milva iets voor u" in Middel burg is geopend. DAT de telefoonnetten 's-Hertogen- bosch en Zwolle zijn geautomatiseerd. DAT de commissaris der Koningin m N.-Brabant, 31 dezer de laatste spant der staalconstructie van de nieuwe fa briek van Tornado in Etten zal plaatsen. DAT de laatste twee weken meer dan twintig gevallen van parathyphus te Dordrecht zijn geconstateerd en dat het spoor terugvoerde naar de knecht van een bakker, die bacillendrager bleék te zijn. DAT de engrosslachterlj Wellink te Baarn m.i.v. 1 Sept. haar personeel ont slaat en haar bedrijf overplaatst naar Rheden (G.), daar ingevolge een recent raadsbesluit de keurlonen te Baarn met 20 pet. zijn verhoogd. DAT de 33-j. fabrieksarbeider G. A. E. uit Oldenzaal door de Almelose recht bank conform de eis tot 10 maanden m.a. is veroordeeld wegens het plegen van fabrieksdiefstallen van 1951 tot en met 1954. DAT B. en W. van Amsterdam met Hilversum willen overeenkomen, aan deze gemeente gas te leveren, en een overeenkomst willen sluiten over net gemeenschappelijk aanleggen van een gastransportleiding AmsterdamBussum vopr dit doel. DAT op advies van de hoofdbesturen der erkende organisaties van werkne mers ln de bedrijfsindustrle de wilde staking bij Van den Bergh en Jurgens te Rotterdam is beëindigd. DAT bij het leggen van gasbuizen onder de Oude Maas bij Zwijndrecht met behulp van de lier van een neimachine, die aan de oever stond, de buizen over de bodem der rivier worden getrokken waardoor de kosten door het ontbre ken van zinkstukken veel lager waren DAT Opa Schram gisteren van zyn voettocht naar Rome vice-versa in Drie bergen is teruggekeerd nog juist op tijd om aan de Vierdaagse deel te nemen. DAT een onderwijzeres van de Lagere Meisjesschool te Tilburg zes meisjes van deze school met tbc heeft besmet en dat de moeder van een der kinderen nu een adres aan enkele Tweede Kamerleden overweegt. DAT dezer dagen een begin is gemaakt met de bouw van de grootste ophaal brug van Nederland, met een hefvermo gen van 200 ton, over het kanaal te Vlis- singen. Een dergelijke bewapening kan men moeilijk tot de uitrusting van een politie man, in de gebruikelijke zin des woords, rekenen. De sterkte van deze militaire eenheden (de z.g. Kasernierte Volkspoli- zei) wordt geschat op 80 a 85.000 man, naast een corps van circa 90.000 man. die voor 't normale politie- cn douane- werk bestemd zyn. Verder heeft Oost- Duitsland dan nog een „See-Polizei" van man en een „Luft-Polizei" van 7500 Al deze onderdelen bestaan uit „vrij willigers" die echter in dienst gekomen zijn op manieren, die men gewoonlijk aanduidt alë „ronselen" of „pressen". De Westduitse grenspolitie is 10.000 man sterk, terwyl men verder nog over een mobiel corps van 10.000 man be schikt, dat in geval van nood overal in Duitsland kan worden ingezet. kring wenst de party dus weer terug te voeren in principieel socialistisch vaar water. Zij is ontevreden over het partij- beleid inzake de EDG en de herbewape ning van Duitsland. Voor de beschuldi ging. als rebellen te worden aangemerkt, gaat men niet opzij, omdat, naar het oor deel van de groep „de oude beginselen in ere moeten worden hersteld. Met nadruk hebben de initiatiefnemers het ANP verzekerd, dat „zij beslist niet de vorming van een oppositiegroep bin nen de partij beogen". HET W£ER IN EUROPA Bordeai Grenobl Nice s 1 S 5 S 3 Mfs ZW 6 ZW 2 WZW 6 windstil NNO 3 NNW 3 windstil windstil NO 2 21 1 !8 0.1 23 O 20 0 23 0 24 4 0 WEERBERICHT Wisselend bewolkt Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. On geveer dezelfde temperatu ren als vandaag. Matige tot kraohtige Westelijke wind. (Opgemaakt vanmorgen te 10 uur.) ZON EN MAAN Zon op 4.37 u., onder 20.54 u. Maan op 20.37 u., onder 3.45 u. Vrijdag V.M. Mopper niet als de regen tegen Uw ruiten klettert en Uw vacantieplannen daardoor schipbreuk lijden. Hoe sneu het ook lijkt, bedenk wat een voorrecht het is een eigen thuis te hebben. Bedenk ook, dat er In Valkenburg nog enkele duizenden jongens zijn, die dat voorrecht van een eigen thuis nog missen. Ja, als de regen U binnen houdt, is 't het juiste moment om Uw bijdrage voor het Prot. militair tehuis te Valkenburg over te maken op giro 58936 van de Nieuwe Leldsche Courant, of de bon in te vullen, die regelmatig op deze plaats wordt afgedrukt. Doe het r Wij ontvingen: C. d. B. te R. 2.—, B. d. R. te R. ƒ2.—, A. v. d. V. te R. 25.—, A. v. d. L. te R. 10.—, Mej. J. M. v. A. te D. 4.50, A. v. d. S. te S. 5.—, J. v. B. te R. 1.50, E. A. C. de J. te B. 10.—, L. V.-B. te R. 10.—. B. W. S. te W. 1.—, G. v. B. te R. 4.35, C. E. v. L. te N. a.d. IJ. ƒ2.10, A. S. te R. ƒ2.50, W. N. te D. 10.—. G. T. K. te G. 1.—, Mevr. A. S.-K. te R. 1—A. M. te S. 5.—. A. C. D. te N. 2.50, Mej. J. T. te R. 2.—, F. K. te R. 1.—, P. M. te R. 1.—, G. A. B. te R. 1.—, W. M. L. te V. 2.50, Zr. S. L. te R. 10.—, Mej. S. E. B. te N. 1.—, G. d. F. te H. ƒ2.50, B. te M. ƒ5.—, A. Z. te R. 2.42, J. H. te K. 5.—, H. M. M. te L. ƒ5.—. N.N. ƒ2.—. H. B.-M. te W. 10.—. K. L. te D. H. 1.50, Dames S. te S. 5.—. A. V. te D. 1.10, A. M. H. T. te Z. ƒ2.50. Wed. P. d. V. te D. 5.—, J. K. O. te Z. 1.—. B. 1.-. D. 1.-. H. M. 1.-. N.N. 1—, C. P. D. te S. 5.-, R. A. W. te D. H. 2.—, E. E.-Z. te V. 1.50, P. F. te D. H. 1.—, Dr W. M. te S. 2.50, A. C. D. te D. H. 2—, M. L. A. M. te D. H. 2.50, J. J. V. te W. 1.50, A. en G. L. te D. H. 2.50, H. V. te D. H. ƒ1.—, K. C. P.-L. te D. H. 2.50, E. G. R. te S. 1.—, G. v. A. te D. H. ƒ1.—, N. B. te R. 5.—. E. B. te L. 1.—. W. d. K. te V. 3 -, A. V. B. v. L. te N. 1.-. M. D. S. D. te H. 5.—.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1