toe- PTT jonge krachten Geef Uw aardappelmes 'n dag vacantie Rijst met kaas NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 8 JULI 1954 Nieuwsflitsen uit de omstreken KATWIJK AAN ZEE Gevonden voorwerpen Herenpolahorloge. paar jongenssan dalen, vulpenhouder, Yale-sleutel, auto ped, leren schakeilrlom, paraplu, kinder fiets. herenpolshorloge, muntbiljetten, sleutelring met sleutels, rode portemon- naie, zilveren schakelarmband, strand- •choppen en -emmers, hoofddoek, bood schappentas, alpinomuts, lipssleutels, jongenswindjack, windjack met ritsslui ting, bankbiljet, koperen armbandje, kin derbeursje, gele hond. lichtblauw meis- jeevest, gummi regenjas, bruine porte- monnaie, rood wollen vest, kinderbril, zinken gieter, witte portemonnaie met Inhoud, rood geruit schort, zwaar rubber- zeil, rode portemonnaie, witte gehaakte dameehandschoen, grote oorbel, grijs lin nen regenhoedje, grijs jongensjasje. Inlichtingen op het politiebureau Woensdag en Zaterdag tussen 2 en 4 uur. Op de Btrandpolltiepoet tegenover restaurant De Zwaan bevinden zich di verse gevonden strandartikelen. V.V.V. heeft1 leden nodig VW heeft voor deze zomer een uit gebreid programma opgesteld, waarvoor veel geld nodig ia. De vereniging heeft al een flink aantal laden, maar dat aan tal is toch nog veel te klein, als men be denkt, dat iedereerv die iets met het vreemdelingenverkeer te maken heeft. WV-lid zou moeten zijn. De contributie is laag. Er is nu een comité gevormd, dat tot taak heeft, het ledental te verhogen. Het comité zal er bij de leden op aan dringen, de contributie tot een redelijker bedrag te verhogen. Naarmate VW meer geld krijgt, kan de activiteit ten bate van de badgasten vergroot worden. Bo vendien legt het gemeentebestuur vijftig cent neer bij elke gulden, die binnen komt. VW-wandeltocht Er komen reeds grote aantallen in schrijvingen binnen voor de wandeltocht, die VW voor de volgende week Zater dag organiseert. De aanmeldingen zijn afkomstig zowel van personen als van groopen. Er zal ook een detachement van de Nationale Reserve meedoen. Strandfeest Dinsdag wordt er een strandfeest ge geven op het strand tegenover de Oude Kerk. Er staan voor de kinderen diverse spelen op het programma, o.a. een auto race. Nadat de kinderen aan de beurt zijn geweest, krijgen ook de ouderen ge legenheid nog eens weer kind te zijn. Zij kunnen hun harten ophalen aan een kruiwagenrace. Verkoopavond De Herv.-Geref. meisjesvereniging heeft gisteravond in de zaal bij de Oude Kerk een verkoopavond gehouden. Ds P. J. J. Monster sprak 'n openingswoord. Hij ver telde hoe de uitgestalde handwerken op vergaderavonden waren vervaardigd en verder tekende hij het verenigingsleven. Er bleek grote belangstelling te zijn voor deze verkoopavond. Meer modernisering De modernisering van de middenstands- zaken wordt voortgezet. Gistermiddag werd de rund-, kalfs- en paardenslagerij van de heer P. B. Groenveld geopend. De nieuwe slagerij, Princestraat 41, staat vlak «naast de oude. Er werd bij de opening gesproken door de heer T. den Duik en door de heer W. van Beelen, resp. voorzitter en secretaris van de Chr. middenstandscentrale. Vrienden en klan ten kwamen de heer Groenveld felici- Advertentie) VRIJDAGMIDDAG 2 UUR Opening van onze zaak in Heren- en jongensconfectie PRINCESTRAAT 19 Uw bezoek zal door ons zeer op prijs worden ge steld. A. HAASBROEK Hoog en laag water Vrijdag 9 Juli: hoog water 9.32 en 22.03, laag water 4.55 en 17.26. HILLEGOM Geding om gezin Bij K.B. is dezer dagen in een geding tussen de gemeente Heemstede en het burgerlijk armbestuur, dat liep over de kosten van ondersteuning van een rond- Het geding is ontstaan, toen de oude woonschuit van het betrokken gezin, die in Heemstede lek was geworden, voor rekening van Heemstede op de helling van een Hillegomse scheepswerf was ge trokken- De schuit bleek niet te repare ren en werd, weer vanwege de gemeente Heemstede, op het industrieterrein al hier gezet. Het Heemsteedse gemeente bestuur meende zich van af dat ogenblik aan elke bijstand voor het gezin te kun nen onttrekken. Het burgerlijk armbestuur riep toen de beslissing van de Kroon in, met het genoemde gevolg. Het burger lijk armbestuur had het betrokken gezin inmiddels al geholpen en Heemstede zal de kosten dus aan het burgerlijk arm bestuur moeten restitueren. Opbrengst Anjer-collecte De Anjer-collecte voor het Prins- Bernhardfonda heeft f309,58 opgebracht. Geen spreekuur Belanghebbenden wordt medegedeeld, dat de burgemeester verhnderd is, Zater dag spreekuur te houden. L1SSE Chr. Emigratie Centrale Vanavond houdt de Chr. Emigratie- Centrale voor de Bollenstreek zitting in het kantoor Heereweg 278. Wijngaardenlaan met ingang van 1 Sep tember oenoemd tot tijdelijk ondarw.j- £er de heer P- W. Hoogervorst te Leiden- ZO ETERWOUDE J. J. v. d. Does veertig jaar poldervoorzitier Het bestuur van de Drooggemaakte Gel- iderswouöse Poicer te Zot.erwouae ceeit I ons mede, dat de heer J. J. van der Does I gedurende veertig jaren de bestuursfunc tie van voorzitter van deze polder heeft mogen vervullen. Het R11NSBURG Burgemeester afwezig De burgemeester zal van 9 tot 27 Juli I met vacantie en dus niet aanwe«lg zijn. ingelanden, dat dit j feit niet zo maar Advertentie/ i wordt voorbijgegaan, ZATERDAG 16 JULI begint onze daarom zal op veertig'jaren met zeven verschillende personen het bestuur gevormd. Het hui-1 dige bestuur bestaat buiten de heer Van der Does uit de heemraden J. M. Straat hof en P. van der Sterre, terwijl de heer L. Slootmaker als secretaris-penningmees ter fungeert. Deze laatste functie werd gedurende het „bewind" van de voorzit ter door vier verschillende personen uit geoefend. Ongetwijfeld zal het tijdens de bijzon dere bijeenkomst volgende week de aller- wege geziene voorzitter niet aan belang stelling ontbreken. Algehele opheffings uitverkoop Op alle artikelen geven wij 15 korting. Vele artikelen zijn ver beneden de In koopsprijs. De kwaliteiten als overbekend 100Dus geen uitverkoop van wat rom- mel-restanten, maar algehele opheffings uitverkoop. Haast U en zegt het voort. SPORTKOUSEN, DAMESKOUSEN en SOKKEN 20'/. KORTING. Op Schakelzegels geven wij 5 korting. Kaptein Rijnsburg VOORSCHOTEN Benoeming Wegens uitbreiding van het aantal leer lingen. werd aan de School met de Bijbe' Visserijgolfjes Piet en Huig Naar wij vernemen is Piet Korbee be- i noemd als schipper op de IJmuldense VEM-trawler Yios. terwijl de vroegere stuurman van de Postboy, Huig Ouwe hand het commando krijgt over deze f motortrawler, eveneens van de VEM. Getweeën De IJmuidense hallen werden gisteren bezocht door de beide trawlers Mary (100 kisten makreel, 300 haring, 200 kleine haring, 100 kabeljauw en gul, 60 wijting, 55 piepers, 20 varia en 275 stijve kabel- jjauwen) en Onderneming III (140 kisten toen j makreel, 320 haring 60 wijting, 20 gul. ■Donderdag 15 Juli, !des voormiddags van 10 tot 11 uur, in café A. van Staalduinen te Benthuizen eer bijzondere bijeen komst worden be- TKi legd, teneinde de ju- bilaris in het tje te zetten. De heer J. J. der Does werd In 1914 nij was toen i «f '"«1""" "y—e., - 32 jaar - als voorzitter van genoemde i 40 kool. 150 varia, 135 stuks stuve polder gekozen. Blijkens het algemeen I Üskabeljauwen). polderreglement is hij in 1956 aftredend. En de rest Bij de aanvaarding van zijn voorzitter- Daarnaast lagen er binnen de KW 76 schap werd de polder, die 265 hectare met 200 kisten schelvis. 75 kabeljauw en groot is en binnen de Drooggemaakte gui 3 tarbot 8 wolf en 8 schol, 12 ma- Noordplas is gelegen, bemalen door twee kre^ l6 Wyting en 320 stuks stijve, de vijzel-windwatermolens. In 1933 werd KW 75 met 220 kisten makreel, 70 schei- overgegaan tot bemaling met een ruwe-1 vig 55 gul en jq varia en de UM 23 olie-motor. Tijdens de Tweede Wereld- me't 275 stuks stijve, 50 kisten kabeljauw _.erd wegens gedwongen bespa-!en gullen en 15 kjsten sc-holde kleine stookolie overgegaan tot lozing vaart bracht l500 kilo tongen mee en 300 kisten schol. Hoge haring oorlog ring 1 van het overtollige water in de Bent- hulzer polders. Dit beviel dermate dat J in het bevrijdingsjaar 1945 met de <ïent-1 hulzer Noord- en Zuidpolder met de| De haringprijs bleef door de geringe Benthornerpolder een overeenkomst werd aanvoer hoog: deze Woensdag is er van gesloten tot blijvende lozing van het over-de f 21 tot de f 29 per kist voor betaald tollige water in deze polders. en de makreel deed van de f 18 tot De 72-jarige jubilaris heeft in deze I de f 24. Regels naar Belg De rijen kabeljauw gingen de traditie getrouw naar de Belg en er 'kwam van de f 100 tot de f 60 per stuk uit, terwijl de kisten van f 110 tot ,f 80 opbrachten. Tarbot twee ging de grens ovèr voor f 2.10 per kilo. Rondvls voor het binnenland Grote gul is gisteren verkocht voor f 35 tot f 45 en de middelgul zat tussen de f 26 en de f 36, terwijl voor torren van f 23 tot f 26 betaald is. Zwarte kolen maakten van f 60 tot f 70 en de handel nam de braadschelvis -af voor f 30 tot f 34 met f 50 voor de pennen en f 52 voor de kleinmiddel. Grootmiddel zat ook bij die koers en de grote schelvis kwam bij de f 57 terecht. Engeland voor grove schol De Brit nam grove schollen uit de markt en betaalde voor de grote, middel en zetschollen van f 50 tot f 60. terwijl ook de enen naar de overkant gingen voor f 45 tot f 50 per kist. Er is voorts van f 32 tot f 36 voor de schol II betaald en de drietjes golden van f 20 tot f 27. Hogo tongkoers De tongprijzen rijn blijven stijgen en er werd gisteren voor de lappen al tot f 2.8Ó neergelegd terwijl de enen van de f 2 tot de f 2.10 opbrachten. Slips zijn verkocht voor f 1-50 tot f 1.70 de kilo. Van deze fijnvis ging vooral groot- en kleinmiddel naar de Belgische keuken. Vandaag de Maria De Donderdagmarkt werd bezocht door de Maria van Hattum en het schip bracht nogal wat makreel mee van het Zand. Voorts was de KW 51 Prinses Margriet present en dan kwamen er drie kustlog- gers aan de markt. Vrijdag komt de Thorina, die 29 Juni naar zee ging. In en uit Woensdag 7 Juli: binnengekomen KW 75, 76, 116; uitgevaren: KW 28, 189, 128, 60 en 210. Dc trawler Colombo is voor een scbroefdefect naar Amsterdam ver trokken, zodat de reis naar Brazilië nog wel even zal aanhouden. 'n driedubbele verrassing Anders! Friseer! Anders, want Toe-tip heeft een heel aparte, eigen samenstelling! Frisser, want Toe-tip, de luchtige, sneeuwige crème, smaakt koel en heerlijk! Zachter, want Toe-tip smelt als room op Uw tongl farad. <f&wele+i' v Neem dadelijk een pakje te proeven hoe anders, hoe fris i en hoe zacht Toe-tip smaakt. In xes heerlijke smaken. 'n Echt product. 'h (w te*. DEN HAAG administratieve kracht loketambtenaar telegrafiste telexiste telefoniste Informatrlce (steno-)typiste btj de Postcheque- en Girodienst, het Hoofdbestuur der PTT of de Plaatselijke Telefoondienst bfl het Postkantoor bij het Telegraafkantoor bij da Plaatselijk# Telefoondlei Vereist: diploma M.U.L.O.-A of B of HBS 3-Jc. Voor (steno-)typiste kunnen ook meisjes met diploma HBS-5 Jc. solliciteren. ZtJ, die dit jaar examen doen, kunnen reeds nu een sollicitatie indienen. Voor personeel uit omliggende plaatsen geldt een regeling voor reiskostenvergoeding. In bepaalde gevallen wordt een pensióntoe- lage toegekend. Schriftelijk# of mondelinge sollicitaties en verzoeken om Inlich tingen rechtstreeks aan de genoemde kantoren/diensten of - Indian geen voorkeur - aan de WERVINGSCOMMISSIE PTT DEN HAAG Dese Commissie verstrekt ook Inlichtingen over de mogelijkheid tot plaatsing van arbeidskrachten zonder de genoemde ontwikkeling. Postcheque- en Girodienst: Spaarneplela 2, tal. 720090, toestel 292 Hoofdbestuur: Kortenaerkade 12, tel. 184470, toestel 7104 Plaatselijke Telefoondienst: Marnixstraat 18, tel. 334010, toestel 108 Postkantoor: RtJswijkseweg, tel. 185040, toestel 2212 Telegraafkantoor Prinsestraat 2. tel. 185040, toestel 1301 Telefoonkantoor Torenstraat 19, tel. 185040 toestel 1316 V7ERVTNGSCOMMÏ8SIE PTT DEN HAAG: Kortenaérkada 12, tel. 184470, toestel 6394 Geef een Prisma als examen-cadeau, Aardappelen schrappen kost méér tijd dan het maken van dit verrukkelijke èri voedzame kaasgerecht: Rijst met gevulde tomaten. 't Is de kaas die er niet alleen 'n heer lijke, hartige smaak aan geeft, maar bovendien zo'n hoge voedingswaarde, dat de hongerigste maag zich wel gewonnen moet geven. Rijst met gevulde tomaten en kaas. 250 gr. rijst, water en zout of bouillon van blokje» gemaakt, 8 mooie tomaten, 4 eieren, 25 gr. boter, zout en peper, 2 lepels melk, peterselie, 50 gr. oude kaas. Voor het be strooien van de rijst 100 gr. geraspte kaas. Kook de rijst met 2 1 3 x zoveel v zout of bouillon in ongeveer 30 min. gaar en droog. Roer één maal in de rijst zodra ze kookt en laat ze verder met een gesloten deksel zachtjes gaar worden. Leg intussen de tomaten in wat warm water. Neem er daarna een kapje af, hol ze uit. Strooi zout en peper in de tomaten. Klop de eieren met de melk, zout en peper, boter en stukjes kaas in een steel pannetje. Zet dit op een klein vuur en laat al roerende met een vork de eieren stollen. Neem de roereieren af als ze nog vochtig zijn en doe ze in de tomaten. Leg het kapje op de gevulde tomaten en houd ze even warm tot de rijst is opgedaan. Doe de rijst als een bergje in het midden van een warme schotel, bestrooi ze met de geraspte kaas. Zet de tomaten rondom de rijst en garneer de rijst Bestel bet kaasreceptenboekje bij Uw leverancier of voor één 10 ct. postzegel bij bet voorlichtingsbureau van de Voedingsraad te 's-Gravtnhagt P. DE GRUYTER Cr Zn. N.V. vraagt voor een harer filialen te LEIDEN: WINKELJUFFROUW en LEERLING-WINKELJUFFROUW Voor opleiding wordt gezorgd. Voor reeds vastgestelde vacanties kan een regeling getroffen worden. PèrSoonlijke aanrn. a s. Vrijdag tussen 5 en 8 u n.m. of schr. aan de hoofdwinkel Maarsmansteeg Leiden. WERKKRING AANGEBODEN de Stlchtins ..VOGELENZANG" te Bennebroek (bij 85.; leerling-verplegers en leerling-verpleegsters 1 Christel, beginselen geplaatst worden. Manner .uwen IS30 laar. Oók verpleeghulpen ♦er besrhlkklni gediplomeerden. GODS VÓORTAATSTR GEHEID Dit boek heeft ons allen iets te zeggen f ft 90 PRIJS SLECHTS I O. Verkrijgbaar in alk# boekhandel N.V. GEB*. ZOME* Geeft U bet beste wet de natuur sis zomer-lekkernij te bieden heeft - puurtul- Zwaerdemaker't Vruch* Usllmesade. Overheerlijk en dorststlllend. U voelt het zelf: met Iedere slok stroomt er een teug ge- rondheid door uw body. Zo héél voordelig I merkt U direct. Eén scheutje geelt al ruim voldoende sterkte. Bovendien 9 smaken: aardbeien, ananas, cassis, citroen, drievrucht, frambozen, grape-fruit, kersen, si naasappel, 1 prijs. Zwasrdemaker's vruchtenlimonadesiroop in iedere Zwaardemakor's vruchtenlimonade siroop - zuiver de vrucht zelf, met enkel suiker be reid, - is dè nationale tractatie voor het héle gezin. Die tractatie mag U uw gezin niet ont houden. 't Kost nog geen dubbeltj per glasl LEIDEN: Fa Boer. Noordeinde 15 - fa Brinkman, Nwe Rijn 47 - fa v. Kamp, Hooi gracht 88 - fa van Klaveren. Cobetstraat 77 - fa Korenhoff, Breestraat 15 - fa Laman, Nwe Rijn 91 - fa Leeven, Pieterkerkkoorsteeg - fa Meeuws, Brepstraat 111 - fa Mulder Zn, Nieuwsteeg 33a - fa Lamme, Korevaerstraat 1 - fa Vegt, Hooge Rijndijk 112 - fa Vreeken, Rijnsburgerweg 121 - fa Wesselingh, v. Oldenbarneveldstraat 35. LISSE: fa Zwetsloot, Kanaalstraat 60. NOORDWIJK-BINNEN: fa Vegt, Voorstraat 29. OEGSTGEEST: fa Brinkman, Geversstraat 81 - fa Leeven, Kempenaerstraat 55 - fa Ligthart. Terweeweg 84 - fa Streng, Deutzstraat 2. VOORSCHOTEN: fa v. Leeuwen, Voorstraat 28. 8 goede foto'; Beter fotograferen voor minder geld met

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 4