Ilicuuic $tibsd)e (fiimranl Regeringstroepen slaags met invasieleger van Armas Slager en huisvrouw Hevige gevechten bij de militaire basis van Zacapa r Ook Adenauers C.D.U. eist de volledige souvereiniteit Zullen Chinezen de Nederl. mevr. Huizer vrijlaten? Koningin in boerenschuur op houten bank Wist U DE ERELIJST GROEIT 092 ROEPT U! OVER DINSDAG 22 JUNI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: f 6.40 per kwartaal; f 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10070 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. f. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StantvatUcl) (««MUvrv oud hert la legfjf nspoti* BLOEDVERGIETEN IN GUATEMALA NIET GESTAAKT DE REGERINGSTROEPEN van president Arbenz van Guatemala zijn thans in gevechten gewikkeld met het invasieleger van Carlos Op prinselijke verjaardag Zes bekende figuren in radioprijsvraag Het nationale radioprogramma, dat op ter gelegen- i prins Bern- Zacapa, ongeveer 100 km van Guatemala (stad). Het hoofdkwartier is hara wordt uitgezonden, op alle fronten, waar het invasieleger was binnengedrongen, een krach- Luisterprijsvraag ten bate lig tegenoffensief begonnen. Gisteren hebben wij reeds vermeld, dat in Guatemala de staat van beleg was afgekondigd. Voorts verluidt, dat Guatemala voorzichtigheidshalve zijn grenzen met Brits-Honduras heeft gesloten. Een correspondent van Reuter meldt, Conllict voor de Koningin Kan gescheiden Eden premier worden? Volgens de Daily Mirror is het feit, dat minister Eden (die genoemd wordt als op volger van premier Churchill) geschéiden en opnieuw gehuwd is. een groot pro bleem voor koningin Elizabeth. In poli tieke en kerkelijke kringen heerst ver schil van mening over de vraag of Eden onder deze omstandigheden premier kan Vier jaar geleden is Eden van zijn eerste vrouw gescheiden, nadat zij hem verlaten had. Twee jaar later trad hij in het huwelijk met een nicht van Churchill. De Kerk van Engeland erkent echter het tweede huwelijk van'een gescheiden man of vrouw niet. ook al zijn zij niet de schuldige partij. Koningin Elizabeth, die tevens het hoofd van de Kerk van Enge land is, staat hier voor een moeilijke be slissing. Nog nooit, aldus het blad, heeft Engelse vorst voor een dergelijk pro bleem gestaan. dat jot dusver het leger president Arbenz trouw is gebleven. Ofschoon in Guatemala (stad) een merkwaardige spanning heerst, heeft de regering er bij de bevolking op aangedrongen, kinderen weer naar school te sturen en rustig aan het werk te blij ven. Wij hebben te maken met berichten over de krijgsoperaties, die van twee zij den verschillend worden geïnterpreteerd. Volgens radioberichten uit Brits-Hondu ras, hebben de leiders van de opstande lingen verklaard, dat reeds Zondag de garnizoenstad Cohan was gebombardeerd en dat ook de stad Guatemala zou wor den aangevallen. De radio van het invasieleger verkon digde, dat dit leger in drie kolonnes op rukt, met als doel, de spoorweg- en weg- knooppunten in het Zuiden van het land. Het communiqué van het opperDevel der regeringstroepen bevestigt, dat één der toestellen, die de stad Guatemala hadden gebombardeerd, met twee Noord-Ameri kanen was bemand. Na een noodlanding zijn zij door de Mexicaanse regering ge ïnterneerd. Wij herinneren er aan, dat ln de Veilig heidsraad het Franse voorstel was aan genomen, waarin aangedrongen wordt op stopzetting van het bloedvergieten en waarin tevens aan alle leden van de Ver. Naties wordt verzocht, zich te onthouden van hulp aan de strijdende partijen. Thans verklaart de diplomatieke vertegenwoor diger van Guatemala te Washington, dat de Veiligheidsraad „behulpzamer" had kunnen zijn. Voorts merkte hij op, dat de wapens, die onlangs door de Ver. Staten naar Honduras en Nicaragua zijn gezon den, thans worden gebruikt door de troe pen van het invasieleger, dat Guatemala \s binnengedrongen. Deze beschuldiging nrd echter onmiddellijk door de Ver. Siaten tegengesproken. Ook minister Eden heeft gisteren in het Lagerhuis gesproken over Guatemala. Hij zeide, dat naar het hem voorkwam, aan de ene kant 6000 man aan troepen en aar. de andere kant 5000 man staan, terwijl als Rusland zijn veto niet had uitgesproken, ongetwijfeld onder de autoriteit van de Ver. Naties, een onderzoek in Guatemala zelf begonnen zou zijn. Volgens andere cijfers beschikt de regering van Guate mala over 12 militaire en 8 niet-militaire vliegtuigen; de rebellen over 16 toestellen van Amerikaans fabrikaat. Met deze vliegtuigen worden, aldus de eenzijdige lezing, vanuit Honduras en Nicaragua ter- reuraanvallen op Guatemala gedaan, ter wijl pamfletten en aanwijzingen voor spionnen worden uitgestrooid. Inmiddels heeft Guatemala de, uit vijf leden bestaande, inter-Amerikaanse vre- descommissie vergocht, de bespreking van de strijd in Guatemala uit te stellen. In genoemde commissie hebben Argentinië, Mexico, Brazilië, Cuba en de Ver. Staten zitting. Zij mag zich niet met binnenland se aangelegenheden bemoeien, heeft slechts een adviserende stem en staat los van de inter-Amerikaanse organisatie- Studenten van de universiteit van Ha vanna houden vandaag een „dag van steun aan Guatemala". Een soortgelijke demon stratie, welke de federatie van Ameri kaanse studenten te Buenos Aires, teza- mèn met 500 studenten uit Latijns-Ameri kaanse landen gisteren had willen hou den, werd door de Argentijnse politie ver boden. Het, onder communistische leiding staande, wereldvakverbond heeft aan alle arbeiders en vakverenigingen een oproep gericht, Guatemala „in zijn strijd tegen aggressie en voor nationale onafhankelijk heid te steunen". Nederland en Guatemala De Nederlandse regering heeft aan de regering van de Ver. Staten doen weten, dat zij geen toestemming geeft om sche pen, die onder Nederlandse vlag naar Guatemala varen, te laten aanhouden door eenheden van de Amerikaanse marine. Dit is dus het antwoord van Den Haag op het verzoek van Washington, Nederlandse schepen die op weg zijn naar Guatemala en er van verdacht worden wapens naar dat land te vervoeren, in volle zee te mo gen aanhouden. Van welingelichte zijde te Den Haag verzekert men, dat zich overi gens in de practijk geen gevallen voor doen van vervoer van wapens naar Gua temala in Nederlandse schepen. Van de zijde der KLM vernemen wij thans, dat met ingang van Donderdag Guatemala zal uitvallen als landings plaats op de route Curagao—Barranqvila PanamaManaguaGuatemala- het Prins Bernhardfonds, waarin zes bekende figu ren uit de radio worden gehoord, name lijk de Gewone Man, de Kruier, Henk van Laar, Jantje van de „Klok", H. Ch. G. J. van der Mandere en Willem Parel. De luisteraars zullen nu hebben uit te maken of deze figuren zelf voor de microfoon staan, of dat zij worden geïmiteerd: drie zijn namelijk echt, drie onecht. Aangezien het Prins Bernhardfonds 14 districten als Anjerfondsen heeft, zijn er veertien bromfietsen als prijzen, voor elk district één. Bovendien is er voor het district, waaruit relatief de meeste in zendingen binnenkomen, nog een extra prijs, bestaande uit drie snelbromfietsen. Aan deze luisterwedstrijd gaat een groot militair programma vooraf, dat zich in Del Helder afspeelt en waarin groepen van land-, zee- en luchtstrijdkrachten zich met elkaar zullen meten in hersen gymnastiek, Trek aan de bel, spraak waterval en samenzang, aldus het A.D. weer bijna verongelukt Mexico-Stad. De KLM vliegt dit traject éénmaal per week, namelijk op Donder dag. Later ontvingen wij nog een A.F.P. telegram van de volgende strekking: Het Amcrik. ministerie van Buit. Zaken te Washington heeft, naar aanleiding van een Nederlands protest, zijn verontschul digingen aangeboden voor het, in Mei J.I., in opdracht van Amerikaanse auto riteiten doorzoeken van het (voor Neder landse rekening varende) Duitse vracht schip „Wuldbroek'. dat toen op de rede van Porto Rico lag. De lading van dit schip werd onderzocht, omdat de Ame rikanen meenden, dat er wapens voor Guatemala in verborgen waren, maar er werd niets van dien aajrd gevonden. Dit1 geregeld. in vriendschappelijke ^Prototype van Britannia Betogingen pro Guatemala Honderden personen, aldus Reuter, merendeels studenten, hebben gisteravond laat te Buenos Aires een betoging gehou den ten gunste van Guatemala en gericht tegen de Ver. Staten. Zij riepen: „Guate mala Ja., de Yankees neen". De politie, die de Amerikaanse ambas sade in de omgeving bewaakte, greep niet in. Zoals gemeld, was eerder op de dag een solidariteitsbetoging met Guatemala dor de politie verboden. De kreet „leve Guatemala" klonk gister avond ook in de Romeinse Senaat. Hij werd aangeheven in de rijen der linksen, toen senator Emilio Lusso van de pro- communistische Socialistische Partij zijn leedwezen uitsprak over, wat hij noemde, „de voortgezette Amerikanisering" van de Italiaansé regering. Het Centrum en „rechts' 'deden ér het zwijgen toe. Na ontvluchting uit België Ned. geesteszieke wegens moord veroordeeld Wegens de moord, die ruim zes jaar geleden te Denderhouthera (België) werd gepleegd op het 23-jarige meisje G. Wal raven, heeft de Maastrichtse rechtbank gisteren de 34-jarige geesteszieke veen arbeider A. P. te Emmen voor onbepaal de tijd ter beschikking van de regering gesteld. De man was indertijd door het Belgi sche gerechtshof in Gent voor tien jaar naar een krankzinnigengesticht ge stuurd. Na vyf jaar was P. dit gesticht ontvlucht en naar Maastricht gekomen. De Maastrichtse rechtbank meende dat het hof te Gent geen Rubbeiwanden waren géén succes JL GEDURENDE ENIGE WE- KEN staat te Delft de éénge zinswoning, Lijstfrbeslaan 19 leeg, hetgeen in deze tijd van Woning nood wel enigszins de bevreemding wekte. Toch is ér niets aan oc hand waarbp een gerechtvaardigde critiek gerechtvaardigd is. De Rijlandse Betonmaazschappij heeft in deze woning namelijk ii- dertijd proeven genome nmet rub ber als bekleding voor de wanden, welke experimenten echter ntgt met succes zijn bekroond. Door dat het rubberlaagje geen uoeUt absorbeerde kon het condenswaté* geen uitweg vinden, zodat men :n deze woning in ernstige mate met vochtigheid had te kampen. Sinds enige weken is men thans beizg het rubberlaagje te verwij deren en de wanden in de gebrui kelijke staat te brengen. Hiermee zal men deze week klaar komen. Eén van de twee prototypen der Britan- modern Brits verkeerstoestel met vier turbine-propellermotoren, is gisteren1 Communistische gevangenen bqna verongelukt, doordat één der Jan-| dfngskleppen tijdens een proefvlucht wel- i OnUvlUCnt gerde. Het toesel draaide als gevolg van j in het Franse kamp Mytho, op 100 km de storing op zijn rug en de piloot kon de j van Saigon (Indo-China) zijn 500 commu- machine slechts behouden, doordat de j nistische gevangenen er in geslaagd te Britannia zich op grote hoogte bevond. ontvluchten toen een sterke Vietminh- Het eerste prototype van de Britannia! eenheid maakte enige tijd geleden wegens motor storing een noodlanding op de de Severn-rivier. inval lanceerde. Na i middellijk ingezette achtervolging werd een honderdtal gevangenen gedood, ge- j wond of opnieuw gevangengenomen. Het kamp werd door Vietnamezen bewaakt. ratificatie van het E.D.G.-verdrag pacten van Bonn. Het vredesverdrag, dat Duitsland volledige souvereiniteit zou kunnen geven, is door de Geallieerden ge koppeld aan het tot stand komen van een Europees leger, aldus de C.D.U.-ver- klaring, maar het is de vraag of Frank rijk het herstel van de Duitse souvereini teit blijvend mag blokkeren, door de ra tificatie van het E.D.G.-verdrag voort durend op de lange baan te schuiven, kracht In Nederland heeft en vernordeel- Puil!l="d heelt hereidwillisheld ojn langs de voorgeschreven weg tot een ver- de de man daarop opnieuw. Zij achtte gelijk te komen „bewezen", door zowel het hem gedeeltelijk toerekeningsvatbaar. 'E.D.G.-verdrag als het vredesverdrag te West-Duitsland wordt ongeduldig De grote Westduitse partij, de C.D.U. I ratificeren, en gepoogd te hebben da van bondskanselier Adenauer, heeft zich Saarkwestie op een voor Frankrijk aan- gisteren aangesloten bij het standpunt dervaardbare wijze op te lossen, aldus de meeste andere partijen, dat het nu de j C.D.U.-verklaring. tijd is, om West-Duitsland volledig souve- rein te maken. De Geallieerdo bezetting! X17A m;,- dient te worden opgeheven, ongeacht de *V eer 4 XlïllllOen Kg DQter naar Rusland Er is tussen de Nederlandse regering en die van de Sowjet-Unie opnieuw een overeenkomst gesloten voor de levering van boter. Het 'betreft hier 4 millioen kilo. Daar hier sprake is van een ruil- transactie. is er geen prijs bekendge maakt. Overleg Peking-Washington Prinses Margriet loopt de avondvierdaagse Naar wij vernemen, heeft de nieuv Baarnse schoolvereniging ingeschreven voor de avondvierdaagse, welke va 'ot en met 26 Juni zal worden gehouden. Prinses Margriet, die leerling is op ge noemde school, zal met haar klas probe ren de 4 X 10 km af te leggen. Oud-president Auriol van Frankrijk is Bisteren in gezelschap van zijn echtgenote te Londen aangekomen voor een particu lier bezoek. Het echtpaar zal worden ont vangen door koningin Elizabeth en pre mier Churchill. Morgen zal de ex-presi dent te Oxford een ere-doctoraat ont vangen. De V.S. hebben gisteren besloten, een vijftiental Chinezen, die in Amerika wor den vastgehouden, toe te staan naar com munistisch China terug te keren. Dit is het eerste resultaat van de rechtstreekse onderhandelingen tussen Amerikaanse en Chinese vertegenwoordigers in Gejiève ov<?r de burgers die in beide landen gede tineerd zijn of tot nu toe geen uitreis visum konden krijgen. De Chinezen hebben van hun kant nog geen toezegging gedaan, burgers vrij te laten. Volgens Washington worden er 93 Amerikaanse burgers in China vastge houden, maar de Chinezen beweren dat er slechts dertig zijn. Ook zouden de Hagenaar gevlucht uit Vreemdelingenlegioen In Ceylon veroordeeld Twee jeugdige Nederlanders, die ge vlucht zijn uit het Franse vreemdelingen legioen, zijn in Colombo veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf, omdat zij zich zonder geldige papieren In Ceylon bevonden. De jongelui, A. S. en W. E.. beiden 23 jaar oud, hopen na hun straf te hebben ondergaan zo spoedig mogelijk naar Ne derland terug te keren. Na hun ervarin gen ln het vreemdenlegioen geloven zij dat er geen betere plaats op de wereld is dan hun eigen land. dat zij indertijd te leurgesteld verlieten. S. is afkomstig uit Den Haag en E. uit Rotterdam. Zij waren aangewezen om in Indo-China te vechten. Aan boord van de Jamaica zouden zij naar Hanoi wor den vervoerd, maar toen reeds hadden de beide jongelui genoeg van het harde leven in het legioen. Toen het schip Co lombo zou aandoen, sprongen de jongelui op ongeveer driehonderd meter van de hav^n overboord en zwomrrten ijaar de kust. Daar werden zij gearresteerd om dat zij zonder geldige paspoorten Ceylon binnenkwamen. Amerikanen de repatriëring van zekere rouw M. E. Huizer eisen, die volgens de Chinezen geen Amerikaans, maar N e- derlands staatsburgeres is. De Chinezen beschuldigen de Amerika nen er van, dat zij 4000 Chlneze studenten ln de Ver. Staten vasthouden. (Vast staat, dat verschillende Chinese geleerden de V.S. niet mogen verlaten, omdat zij te veel weten. Red.). Antillen vragen Waar blijven Nederlandse specialisten Er is in de Nederlandse Antillen nog altijd vraag naar specialisten, zoals on derwijzers, medici met ervaring in sociale geneeskunde, inspecteurs van politie, enz. Kort na de oorlog was een advertentie in enkele Nederlandse krachten voldoende om een stroom van sollicitanten te krlj- j gen, thans kost het de grootste moeite de j specialisten aan te lokken. De gezagheb- j van Curagao, de heer M. P. Gorsira, beeft onlangs ln Nederland hierover ge- j sproken. Nu de angst voor de Rus ver minderd is en de salarissen verbeterd zijn, blijken de Nederlandse specialisten weer honkvast te zijn geworden, aldus de heer Gorsira. Waar eens 3 meter water stond Samen met gezin van twaalf kinderen in Nieuwe Tonge op de foto (Van een onzer verslaggevers) IN DE RUIME landbouwschuur van de gebroeders A. C. en J. A. de Lindl in Den Bommel, waar het zonlicht door beluikte kleine ramen laag naar binnen valt, waar het ruikt naar vers stro en tussen de gebogen balken een zwaluwenpaar nestelt, gebeurde gistermiddag iets, dat zich daar zeker nooit zal herhalen. Helder geschuurde banken zonder leuningen, zomaar opgesteld tussen balen turfmolm en een stromijt, wachtten rond het middaguur een voor naam gezelschap. En de eerste, die hier op plaats nam was H.M. de Ko ningin, die een tocht maakte door de voormalige noodgebieden van Hoek- sche Waard, Flakkee en West-Brabant, om zich op de hoogte te stellen van het herstel na de watersnoodyerv/oestingen. Nu ééns geen fraai gesierde zaal en eentegen een wit, knikté en wuifde, toen ten koninklijke zetel voor H.M., maar, geheel hartelijk gejuich opsteeg uit dé samen- naar het landelijke karakter, even èen gestroomdé menigte. zitje in een schuur, waar een zwarte verf- In Mookhoek (gem. S-trijen), heeft men streep aangeeft hoe hoog het water hier i een mooi complex nieuwe woningen: een steeg in de rampnacht van 1 Februari 1953; geschenk uit Zweden. Het was een groot méér dan 3 meter. I moment voor het echtpaar Teunis Fortuin. Het was geen feestelijke tocht, maar de j toen H.M. hun woning betrad en die van mensen, die hun Koningin zagen, maak-1 boven tot beneden bekeek, ten dit „werkbezoek" in hun vreugde toch In hotsende jeeps ging de stoet verder. wachtten meiskea tn' raadhuis mooie jurkjes en met grote strikken inl Wat er in Numansdorp gebeurde, viel het haar om H.M. bloemen aan te bieden, een tikje buiten het herstel; daar opende H.M. het splinternieuwe raadhuis, dat tij dens de watersnood al in aanbouw was Vol trots toonde de burgemeester een maquette van allerlei nieuwe gebouwen, zoals: jeugdhuizen, badhuizen en kleuter scholen, in de Hoeksche Waard. „Er was een ramp voor nodig," aldus mr H Fukkink, directeur van de Stich ting voor Maatschappelijk Werk in Zuid- Holland, „om dit werk duchtig ter hand te nemen. Nu pas zagen wij, hoe nodig het was de jeugd in haar ontwikkeling en ont spanning betere behuizing te geven en hoe broodnodig meer kleuterscholen warenl" Met de Piet Hein voer H.M. daarna naar Den Bommel, waar zij in de landbouw schuur werd ontvangen en waar enige deskundigen haar vertelden over de stand In Oude Tongc was het de nieuwe can- tine, waarin H.M. werd ontvangen en waar zij ook nog een gekleurd filmpje over het dijkherstel zag, en in Nieuwe Tonge concentreerde de ontvangst zich op het Finlandplein, waar H.M. eerst toe keek bij de laatste uitdeling van land bouwgereedschappen aan getroffenen, een Canadees geschenk. Maar Nieuwe Tonge deed nog meer; het gaf een aardige demonstratie van de hulp colonnes die iti de ramptijd hier de han den uit de mouwen staken. H.M. werd niet moe alles te bekijken en ten slotte bezichtigde zij ook de woning van de familie Dirk "van Helden, een gezin van 12 kinderen. Toen er een foto gemaakt werd van deze grote familie, schoof H.M. plot seling tussen de kinderen in. „Staan we er nu allemaal goed op?" vroeg zij vriendelijk, toen de foto was ge nomen. Een ogenblik om nooit t« verge ten voor de Var> Van Heidens. West-Brabant had natuurlijk zijn beste Op Schiphol sprak minister Luns bij de baar met het stof felijk overschot van dr M. Amir, de overleden gezant van Israël, even voordat het vlieg tuig naar Israël vertrok. Op de voorgrond (zonder hoed) de bewindsman. Geheel links de vertegenwoordigers van H.M. de Koningin en van de Prins der Nederlanden. Meer naar rechts op de eerste rij (v.l.n.r.) mevrouw Amir, mej. Amir en een schoonzuster van de over ledene. Sturen in elkaar Fietsende ouders vielen: kind doodgereden Dezer dagen zat het vijfjarig doch tertje van de familie S. uit Sassenheim bij haar vader achter op de de fiets Bij Bennebroek raakten de sturen van dë heer en mevrouw S. in elkaar, als ge volg waarvan het kind met haar ouders op dè rijksweg kwam te vallen. Op dat ogenblik passeerde juist een vrachtwa gen met aanhanger, die het meisje over reed. Het l^ind was op slag dood In 's-Gravendeel, waar de Koningin half tien met de Piet Hein aankwam, viel deze eer te beurt aan de negenjarige Wie- van der Bijl. H.M., heel eenvoudig gekleed in een zwarte japon met witte kraag en een klein zwart hoedje, dat zij 's middags, toen heelijk zonnig werd, verwisselde beentje voorgezet om zelfs een zakelijk werkbezoek tot iets gezelligs te maken. Dat is de Brabanders wel toevertrouwd! In Dinieloord gingen uit ongeduldige kin derhandjes duizenden ballonnetjes om hoog en in Heyningen was het een drukte van belang in het door Zwitserland ge schonken Pestalozzihuis waar de wijk zusters H.M. een leuke dikke baby toon den, en waar kleuters hun spelletjes de- In Klundert werd de Kpningin de nieuw bouw getoond en bezocht zij het rusthuis De Princenhof. De burgemeester van Willemstad bood een foto aan van Willemstad onder water, genomen op 2 Februari 1953 en voor de Prinsessen een in rood leer gebonden al bum vol foto's van de gemeente. Nadat H.M. en haar gevolg tezamen met vele autoriteiten ten raadhulze de maal tijd had gebruikt, wandelde zij om pre cies half tien naar de Piet Hein, die aan de kade lag gemeerd. Toen het jacht de haven uitvoer, ont stond er een ware run langs de water kant en holde oud en jong zo ver moge lijk al juichend mee, zodat het schalde in de zachte zomeravond. H.M. bracht de nacht door op de Piet Hein en arriveerde vanmorgen om half tien in Zijpe, waarna zij o.m. 's morgens Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Serooskerke en Burghsluis bezocht. Droog weer Het K.N.M.I. te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Aan- vankelijk opklaringen, later weer toenemende bewolking droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Noordwest en West. Morgen overdag iets hogere temperaturen. (Opgemaakt hedenmorgen te 1 24.00 tot 12.34 v Tot de vele plaatsen, die H.M. de Koningin gisteren in het rampgebied bezocht, behoorde Strijensas. Men ziet hier H.M. na een tocht per jeep over de herstelde buitendijk aldaar. De ontvangst was buitengewoon spontaan. DAT m dlging v; renskerk is begonnen mei de vervaar- een tapijt voor de St- Lau- Rotterdam. waaraan Rotter- meisjes kunnen mëe- DAT gisteravond in Culemborg de am- oassadeur van de Unie Van Zuid-Afrika, kol. P- I. Hoogenhout. en diens echtge note de film hebben gezien die werd ge maakt van éen bezoek van de Culemborg- se Durgemeester aan Zuid-AIrika. DAT minister Suurhóff thans toestem ming heeft verleend voor de bouw van een Protestants ziekenhuis mét honderd bedden te Harlingen. DAT de programma's van de Engelse radio voor ons distributienet binnenkort niet meer draadloos, maar per telefoon kabel zullen worden overgebracht, waar door men een storingsvrije ontvangst krijgt. DAT de Internationale Federatie van Automobielclubs op 26 Juni te Parijs haar 50-jarig bestaan zal vieren met een jubileumvcrgadering waarop mr D. G. W. Spitzen aanwezig zal zijn, en de KNAC door haai voorzitter jhr mr J. Th. M. Smits va.i Oyen cn haar secretaris mr DAT gistermorgen op het baanvak AmsterdamRotterdam tussen negen en tien uur grote vertraging is ontstaan, doordat de trein, die om 9.32 uur uit Bergen op Zoom in Amsterdam moest arriveren. t?n gevolge van een defect treinstel meer dan een half uur te laat was. DAT de nieuwe burgemeester van Hamburg. Carl Sieveking. en de senator voor havenkwesties. Ernst Plate, vol gende maand een bezoek aan Amster dam en Rotterdam zullen brengen. DAT vanmiddag te Rotterdam de eer ste paal is geslagen voor de bouw van n«t nieuwe Thalia Theater, dat zal ver- Dagelijks worden we verrast met grote en kleine giften voor het Prot. militair tehuis in Valkenburg. Hieronder volgt weer een verantwoording van ontvangen bedragen. Staat Uw naam er nog niet bij? Pak dan Uw vulpen en lever via giro 58936 van de Nieuwe Leidsche Courant of via het intekenbiljet dat regel matig op.deze plaats wordt afgedrukt, Uw bijdrage voor dit mooie tehuis. M. B. v. S. 1.—, H. J. S. te E. 1.—. C. d. G. te K. 3.50, M. d. K. te R. 2.50, Mej. C. B. te R. 1.—, fam. M. D. te H. ƒ5.—, H. A. v. S. te R. 5.—, M. V. te M. 1.—, M. v. W. te B. 5.—, Mej. A. S. te S. 2.50, B. D. te R. 2.50, D. B. te S. 3.50, P. K. te R. 1.—, M. A. S. te L. 1.—, Q. A. te R. 1—, J. N. te L. 1.—, F. A. te R. ƒ2.—, Ds J. C. N. te P. 5.—, E. d. V. te W. 6.—, J. P. W. te B. 1.—, J. L. d. M. te R. 1.—, fam. K. te R. ƒ5.—, J. W. te R. 2.50, N. N. te VI. 2.50, Gèbr. v. B. te B. 2.50. Ir H. te M. 10.—. H. S. V. te B. 2.—, C. M. te R. 1.—, P. d. J. te R. 2.—. H. T. te R. 5.—, Mej. M. H. te D. H. 10.—. A. K. te D. H. 10.—, K. L. B. te D. H. 5.—. H. v. S. te D. H. 1—, G. v. A. te H. 2.—,. P. v. A. te P. 2.—, D. M. te D. H. 1.—, P. N. te D. H. 1.50, T. G. te W. 2.50, N. v. D. te D. H. 2.—. J. L. C. te D. H". 2.50, Mej. A. J. v. B. te D. H. ƒ5.—. D. J. v. B. te K. ƒ2.50, L. v. d. H. te S. ƒ5.—. A. v. E. te D. H. 1.—, G. J. H. H. D. H. 2.50, B. D. te D. II. 2.—. v. d. V. te D. H. 1.—, P. W. D. D. H. 1.—, R. St Co. te D. H. 10 Mej. M. W. te D. H. ƒ2.50, G. J. t. B. te L. ƒ4.—. T. C. K. te D. 10.-. Th. P. te D. H. 5.—, A. v. J. te R. 1.—. C. v. d. H. te N. 1. Chr. H. te D. H. ƒ2.50, T. v. d. te D. H. 2.50, Mej. N. C. O. te D. 2.50, G. v. S. te D H. ƒ3.65, S. W. te Z. ƒ2 Mevr. L. C. P. H.- te D. 5.—, F. v. R. te D. 1.—. v. G. te Z. ƒ5.—, J. M. te D. 1.—, Zr. J. J. v. d. K. te D. 1.50, C. v. d. V. te D. H. 2.—. W. P. te S. ƒ1.-. J. K. te D. ƒ2.50, F. M. de G.-M. te D. 10.—, W. B. te O. H. 2.50, J. v. d. A.-B. te D. H. 10.—, N. P. te D. H. 1.—, A. M. H.-B. te D. 1.—, G. v. d. W. te D. 25—, B. - 1*-, Mevr. Z. te L. 1—,

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1