Ilicuwe £ditsd)e llTimraiil Churchill en Eden vliegen 25 Juni naar Eisenhower Enkeling zij geen sta-in-de-weg Z.O.-Azië onder de loupe, nu beraad van Genève mislukt is Diensttijd voor landmacht twee maanden korter Geen oplossing te vinden voor Korea-puzzle Hebt U geen giro-rekening? Doe het dan zo! WOENSDAG 1G JUNI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; ƒ0.50 per week ADVERTENTIÊN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10065 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken ,$taalvatilct| It gtjrblmn mgn bert ia regljeaspaet' OPZIENBARENDE CONFERENTIE TE WASHINGTON CHURCHILL, die in de maand November 80 jaar oud wordt, zal met zijn minister van Buitenlandse Zaken, Eden, volgende week Vrijdag, daartoe uitgenodigd door president Eisenhower, naar Washington ver trekken. Churchill en Eden zullen de reis maken in een stratocruiser. Doel van deze opzienbarende politieke vlucht over de Oceaan is, gezamenlijk te overleggen, wat nu te doen staat, waar de conferentie van Genève over Indo-China en Korea is mislukt. Er moet dus een nieuwe koers wor den uitgestippeld. Kort samengevat, zal geconfereerd worden over: 1. Franknjks positie in Indo-China. 2. Het verdedigingspact voor Zuidoo6t- Azië. 3. Een alternatief ingeval de Europese Defensiegemeenschap niet tot stand komt, omdat Amerika Europa onverdedigbaar acht, zonder in schakeling van Duitse troepen. Politici en diplomaten geven als hun visie te kennen, dat de reis der Britse staatslieden het gevolg is van dej^A,V? ?eiy)kend kritieke situatie in het Verre Oosten. Toen aan Churchill gisteren in het La gerhuis gevraagd werd, of hij voelde verdaging van de Geneefse conferentie, teneinde de Fransen gelegenheid te ge ven een nieuw kabinet te vormen ant woordde hij, dat Eden ongetwijfeld re kening zal houden met de moeilijke situ atie waarin Frankrijk zich geplaatst ziet en voegde hieraan toe: „Het is niet altijd verstandig plaatselijke politieke omstan digheden aan te voeren als een reden voor uitstel, waardoor een beslissing op de lange baan wordt geschoven. Het is de bedoeling, dat Churchill en Eden ongeveer op 25 Juni a.s. te Washing- Hoe lang zij er zullen blij- R.K. Kamerlid De Goey overleden is niet bekend. Er werd slechts ge sproken van een weekeinde. Het bezoek is „niet officieel" teneinde te vermijden, dat Parijs zich gepasseerd voelt De uitnodiging was overigens al enkele w weken in het bezit van Churchill. De ont- i werd bekend gemaakt dat hij deze func- Militaire besprekingen Churchill weigerde zich in het Lager huis uit te laten over de besprekingen de militaire autoriteiten in Washing ton. Hij vertelde slechts, dat de Britse regering over de studies beraadslaagt en dat bijzonderheden over de inhoud ervan et onthuld kunnen worden. Intussen verluidt uit Londen, dat de mi litaire leiders het er te Washington over eens zijn geworden, dat de strijdkrachten van de Franse Unie een vast beraden aanval van de Vietminh nooit kunnen af slaan. Wellicht zullen zij slechts met krachtige bruggenhoofd rondom Haiphong stand kunnen houden. In Londen doen ook geruchten de ron de. dat Sir Gerald Templer, de Britse ge neraaL die onlangs uit Malakka is terug gekeerd. tot opperbevelhebber de NAVO gelijkend militair o Z.-Oost-Azië zal worden benoemd. Volgens een onbevestigd bericht zou Washington zich reeds met de benoeming van Tem- Wegens een kastekort van 35.000 Is pier accoord verklaard hebben. Aanvan- de chef van het grenswisselkantoor kelijk was Templer benoemd tot opper- hal van het station te Maastricht, zekere bevelhebber van de Britse troepen in f., gearresteerd. De man heeft het bedrag Duitsland, maar enkele dagen geleden van 35.000 in verschillende hoeveelheden Gas eist drie doden in Hoogezand Drie personen zijn gisteren in Hooge zand door gasverstikking om het leven ge komen. Het waren de heer en mevrouw P. Jungman en H. Jungman-Planting, en de enige jaren oudere mejuffrouw T. Planting. Een zoon van het echtpaar kwam gister avond omstreeks 10 uur een bezoek bren gen en ontdekte toen, dat zijn ouders en zijn tante levenloos op bed lagen. Waarschijnlijk is eergisteravond een kraantje van een dubbele gaskraan open geraakt toen een wasketel met jassen werd afgedekt. Het gas heeft bijna 24 uur vrij kunnen uitstromen. Friese tweeling toont zich tevreden De behandelende geneesheren van de Friese tweeling hebben vanochtend het volgende communiqué uitgegeven: „Folk- je en Tsjltske de Vries maken het goed. Zfj nemen vlot haar voedsel en tonen in al haar uitingen, dat zij zeer tevre den zijn" Arresfafie in Maastricht Grenswisselkantoor mist 35.000 moeting van de Britse en Amerikaanse leiders komt op een tijdstip, dat de mach tige bondgenoten van de tweede wereld oorlog het niet langer Onverdeeld een: zijn over verschillende aspecten van d< buitenlandse politiek tegenover het com- niet op zich Vermelden we nog, dat Churchill en Eden mogelijk ook Canada zullen bezoe- het Russische volk ongewoon snel op de hoogte werd gebracht van de voorgenomen reis van Churchill. E.D.G. in het geding Op zijn wekelijkse persconferentie ver klaarde minister Dulles, dat tegelijk met de toestand in Zuidoost-Azië beraadslaagd zal worden over de alternatieven voc Europese Defensiegemeenschap. Zoals men weet, bevindt de kwestie var E.D.G. zich thans tengevolge van Franse regeringscrisis en het Amerikaan se verlangen naar goedkeuring van een collectief defensiestelsel voor Zuid- de" provin-I 00st_Azië door Frankrijk in een kritiek Te Montfoort (U.) is gisteren op 64-ja- rige leeftijd overleden de heer A. J. de Goey (Kath. V.), lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, lid van de provin-, ciale staten van Utrecht en voorzitter van stadium, d, aartsdiocesane R.K. Boeren, en Tuin-1Dul es verklaarde te hopen, dat de in- dersbond. De begrafenis zal geschieden op formele besprekingen tussen Churchill er -- - Eisenhower zullen leiden tot een beter begrip met betrekking tot de collectieve verdediging van Zuidoost-Azië tegen het Zaterdag 19 Juni te Montfoort. Koningin naar Breda en Den Bosch Koningin Juliana zal in de morgen van 7 Juli een bezoek brengen aan het nieuwe sanatorium De Klokkenberg bij Breda. 's Middags zullen Koningin en Prins in Den Bosch de parade bijwonen, die daar ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het regiment grenadiers en jagers wordt gehouden. Grootmoeder verdacht van moord op baby Te Sleeuwijk is mevrouw v. d. N. ge arresteerd en onder politiegeleide op transport naar Dordrecht gesteld. Men verdenkt haar van moord op een pasge boren bafoy van haar ongetrouwde doch ter; zij zou het kind later achter de wo ning hebben begraven. De politie te Sleeuwijk heeft het onderzoek in deze zaak ter hand genomen. Nasleep zaak-Plurifort twee jaar geëist Tegen de 39-jarige koopman N. J. H. T. uit Sittard werd gistermiddag in Maastricht twee jaar gevangenisstraf geëist wegens verduisteringen, gepleegd als leider van de J. en H.-winkels, die een voortzetting vormden van de Pluri- fort-ondereming (een maatkleermakerij) welke met faillissement werd bedreigd. Uitspraak op 23 Juni. Paspoortleges in Zwolle juist omhoog De burgemeester van Zwolle heeft in antwoord op een vraag van een raadslid meegedeeld, dat Zwolle in tegenstelling tot tal van andere gemeenten de leges op paspoorten moet verhogen, nu de minister heeft aangedrongen op eer leges van f 2.50 door het rijk. de pro vincie en de gemeenten te heffen. De leges die de gemeente Zwolle thans heft, bedraagt f 2. Mendès-France morgen voor de Kamer De Franse kabinetsformateur. Pierre Mendès-France. heeft tijdens een pers conferentie verklaard, dat hij waar schijnlijk Donderdagmiddag de toestem ming van de Nationale Vergadering zal trachten te verwerven om een kabinet n te stellen. Ambonnezen staken nu ook in Hooghalen Na de staking, welke in het Ambonezen kamp Lunetten te Vught is uitgebroken, hebben nu in het woonoord Schattenberg Westerbork, alle buiten het kamp werk gestelde Ambonnezen arbeid neergelegd. Ook hier is ;ens met de nieuwe regeling afdragen van loon. Minister heelt geen bezwaar Burgemeester staat voor jenever in 1 f IN STER BEEL heeft c ten oe- zwaar tegen advertenties van een distilleerderij te Schiedam, waarin o.a. de zinsnede voorkomt: „De burgemeester van Schiedam garandeert met zijn handtekening op het stedelijk warborgetiket de echtheid van deze jenever." Het Tweede Kamerlid Vermeer (soc.) had hierover schriftelijk vragen gesteld. Minister Beel zegt nu in zijn antwoord, dat in het be gin van deze eeuw jenever, ge stookt uit moutwijn die ut: graan was bereid, werd vervangen door Jenever die werd gedistilleerd uit Spiritus. Ob de oude productie wijze te beschermen, stelde de ge meenteraad van Schiedam In 1991 een verordening vost over deze kwestie. Volgens deze verordening, die nog steeds geldt, kunnen al'.e distillateurs en branders-distilla teurs in Nederland, voor zover zij de oude bereidingswijze toepassen, gebruik maken van de gemeente lijke garantie, die ondertekend pleegt te worden door di burge meester en de gemeentesecretaris. Dat In de practijk jlechts één distillateur hiervan gebruik maakt, doet niets af aan de algemene strekking van de regeling, zegt minister Bcol. geleend aan de in Luik wonende Poolse handelaar J. K. Deze Pool is een week ge leden in Heerlen aangehouden. Hij heeft verklaard, het geld op een Duitse speel bank te hebben verloren. De gearresteerde was in dienst bjj eer particuliere onderneming. NA 18 MAANDEN EERST KLEIN VERLOF Maar herhalingsoefeningen worden nog langer dan thans DE REGERING heeft ten aanzien van de diensttijd voor de strijdkrachten de volgende belangrijke besluiten genomen: Bij de Kon. Landmacht wordt de duur van de eerste oefening voor het gros der dienstplichtigen teruggebracht van 20 tot 18 maanden en voor hen die voor het kader of specialistische functies worden op geleid van 24 tot 21 maanden. Bij de Kon. Marine blijft de duur van de eerste oefening 21 maanden. Voor de Kon. Luchtmacht wordt enige verkorting van de diensttijd overwogen. Een voorstel tot verhoging van het aantal dagen dat beschikbaar is voor herhalingsoefeningen (thans 85 dagen) wordt binnenkort aan de Staten-Generaal aangeboden. i te voorkomen dat de gevechtswaar- an de parate eenheden wordt aange tast, zal aan de dienstplichtigen na 18 maanden eerste oefening op een daartoe ;trekkend verzoek gedurende 2 maanden klein verlof worden verleend, in af wachting van het eerste twintig maanden na het begin van de eerste oefening in gaande groot verlof. Gedurende het klein verlof kunnen de dienstplichtigen door hun commandant naar hun onder deel worden teruggeroepen. Gezien de goede verbindingen en korte afstanden ln Nederland, kan verwacht worden dat hierdoor de parate eenheden binnen dag op volle sterkte, tot de nodige kunnen zijn overgegaan. De nieuwe regeling zal pas ingaan 1 de eerste lichtingsploeg, voor zover bestemd voor kader- en specialistische functies, die terstond onder het zgn. Na 7 weken „praten" door 19 landen „De Westelijke wereld wacht stellig niet op de vuurrode zonsopgang" DE ZESTIEN niet-communistische landen, die te Genève hebben deel genomen aan de besprekingen over de Koreaanse kwestie, verklaar den in een gemeenschappelijk communiqué, dat de vredesbesprekingen afgebroken zijn. Zowel uit de berichten van Reuter als van Ass. Press blijkt, dat er geen oplossing, geen compromis met de communisten over Korea gevonden kan worden. Minister Eden zal de volgende week in het Lager huis een volledig exposé geven over het verloop der conferentie. Een fraaie luchtopname t de gisteren door Prins Bernhard geopende Cincinnatifabrieken te Vlaardingen-Oost. In dit AmerikaansNederlandse be drijf, waar werktuigen worden vervaardigd, vinden om te be ginnen honderd man werk. De fabriek vergde een investering van f 10 millioen wegens de vele dure machines en de royale uitvoering. (Luchtfoto K.L.M.) Nieuw schip voor V.N.S. Het motorschip, Beninkust. dat voor d Verenigde Nederlandse Scheepvaart maatschappijen is gebouwd, zal op 2 Juni bij werf van Jan Smit Czn N V. i Albiasserdam te water worden gelaten. Van de zijde der Franse delegatie te Genève wordt verklaard, dat ook al is de conferentie over Korea ten einde ge bracht, er toch geen sprake zijn, dat de parallel lopende besprekingen der negen landen over Indo-China ge sloten worden, voordat er een Frans» regering is om daarmede in te Toen men in April in Genève bijeen kwam, geschiedde zulks niet slechts Indo-China een oplossing te vinden, ook om voor Korea een regeling uit te werken, ten einde dat land staat, een verenigd Korea t< scheppen, waardoor de Koreaanse oorlog dus tot het verleden zou behoren. De conferentie ls volkomen mislukt, doordat de communistische landen hardnekkig bleven verzetten tegen houden van algemene verkiezingen ln Noord- en Zuid-Korea, en zulks ond< internationaal toezicht, volgens het voo: stel der Westelijke landen. Uiteindelijk zijn ook de communistisch» landen met het afbreken der besprekm- Korea accoord gegaan en hei probleem wordt thans terug- naar de Ver. Naties. Er is du» geen hoop meer, dat over Korea te Ge nève nog iets kan worden bereikt. Zoal) afgevaardigde na de 15de bijeen komst te Genève verklaarde: „De con ferentie over de Koreaanse kwestie is... helemaal voorbijl" Een Amerikaanse woordvoerder gaf tel kennen, dat er geen bijeenkomsten meer! over Korea zouden worden gehouden. Dit' is dus het droeve resultaat van zeven1 weken onderhandelen door negentien landen Aan Reuter ontlenen wij nog, dat toen (de afgevaardigden de conferentii1 '-1 ,/lGenève verlieten, een radio in kantoorruimten het bekende liedje speel de: „De wereld wacht op de zons opgang." In dit verband zij hier nog opgemerkt, at in Genève het hardnekkige gerucht gaat, dat de regering van Communistisch China nu eindelijk bereid zou zijn zich op normale diplomatieke wijze ln Londen te laten vertegenwoordigen. Sinds 1950, toen Labour tot erkenning van het com munistische regiem in Peking overging, was er reeds een Engelse zaakgelastigde in Peking. De Chinezen zouden dus ook een ambassadeur in Londen willen hebben. Gespannen toestand in Tunesië De toestand in Tunesië wordt met de dag ernstiger. Nationalistische groeperin gen zijn een „terreur van lood en inkt" begonnen tegen de Fransen en de Frans- gezinden. De hoofdredacteur van een bekend anti-nationalistisch blad werd gisteren in de rug geschoten; hij over leed in het ziekenhuis. Talrijke Frans gezinde winkeliers in Tunis hebben dreigbrieven ontvangen van de volgen de inhoud: Gaat heen. of ge zult worden gedood! Bij zuiveringsacties hebben de Fransen gisteren 13 opstandelingen doodgescho ten een aantal anderen werd gewond. In het Zuiden van het land werden een Franse kolonist door rebellen doodge schoten en werden twee Franse militai ren ontvoerd. In Franse militaire kringen vat mei de situatie zeer ernstig op. Twee com pagnieën parachutisten van het vreem delingen legioen' zijn naar Tunesië on derweg. Schoenfabrikant houdt drie maanden De 35-jarige Waalwijkse schoenfabri kant W. de K.. die op 31 October de Waalwijkse gemeente-ontvanger Th. Bakker heeft aangereden, waardoor deze op slag werd gedood, is vanmorgen door het Bossche gerechtshof veroordeeld tot drie maanden hechtenis cn intrekking van zijn rijbewijs voor de tijd van twee jaar. De rechtbank had dezelfde straf opgelegd. Uniebesprekingen op 28 luni Van Indonesische zijde is, naar Ass Press in Den Haag verneemt, voorge steld de uniebesprekingen met Neder land hier te lande op 28 Juni a.s. te be- vullingssysteem is gevormd. Dit is de lichtingsploeg 1953-1. die op 1 December met groot verlof zal worden gezon- Met het oog echter op de komende internationale najaarsmanoeuvre het meest geoefende deel der dienst plichtigen niet kan worden gemist, kan deze lichtingsploeg pas einde October a.s. in plaats van op 1 October in het genot van klein verlof worden gesteld. Vervolgens zullen de dienstplichtigen van de lichtingsploeg 1953-2. aan wie op 1 Februari 1955 groot verlof zal den verleend, eind November 1954 met klein verlof kunnen gaan. Daarna zal elke volgende lichtingsploeg eve 18 maanden eerste oefening met klein verlof kunnen vertrekken, in afwachting an het 2 maanden later aan hen te ge en groot verlof. Voor het kader en de specialisten kan »n verkorting van de eerste oefenlngs- duur eveneens pas, en dan waarschijn lijk nog slechts gedeeltelijk, met de lich tingsploeg 1953—1 ingaan. Voor het kader en de specialisten de lichtingsploegen 1953—2 en volgende zal vervolgens het klein verlof met een duur van twee maanden na 21 maanden eerste oefening kunnen Ingaan. Parate sterkte Dit alles heeft minister Staf ln nota aan de Tweede Kamer meegedeeld. De minister zegt verder o.a.: Door verkorting van de diensttijd voltooiing van de eerste faze van legeropbouw zal de parate sterkte enigszins moeten afnemen, aangezien deze niet meer uit 8. doch uit 7 lichtings ploegen zal komen te bestaan. Maar tem po, ordelijk verloop en omvang van de verdere legeropbouw zullen er niet door worden beïnvloed. Het onverminderd handhaven van de parate sterkte bij verkorting van de diensttijd is niet mogelijk. Aanvulling met vrijwilligers wordt uitgesloten ge acht, aangezien de positie van beroeps militair zonder vooruitzichten op kader functies hier te lande in het algemeen niet wordt aanvaard. Evenmin is verho ging van de sterkte der lichtingsploegen mogelijk. Door het thans gekozen systeem van klein verlof gedurende twee maanden kan gelet op de goede verbindingen en korte afstanden in Nederland verwacht worden dat de parate eenheden binnen een dag op volle sterkte zijn, terwijl zij intussen op 8714 procent gemiddelde sterkte tot de nodige actie kunnen zijn overgegaan. Voor kader en specialisten zou een ver-, korting van de diensttijd van 24 tot 22 maanden gemakkelijker te verwezenlijken zijn dan de thans gekozen verkorting met drie maanden, maar het werd van over wegend belang geacht deze lange oefe- ngsduur met meer dan twee maanden te bekorten. De extra-vermindering met maand zou opgevangen kunnen wor den door de kader- of specialistenoplel- ding, die op de twee maanden durende depót-opleiding volgt, te beperken van 8 tot 7 maanden, waarna nog 12 maanden overblijven voor dienst bij de parate troepen. De minister beraadt zich nog rer deze oplossing. N.A.V.O.-reactie Niettegenstaande de door de N.A.V.O.- opperbevelhebber uitgesproken voorkeur onverkorte handhaving van de huidige parate sterkte en duur der eerste oefening, heeft de regering gemeend, ge ilen de duur der eerste oefening meeste andere N.A.V.O.-landen. doch vooral in het vooruitzicht dat de mili taire krachtsinspanning vermoedelijk ge durende een lange reeks van jaren zal moeten worden volgehouden, de drukken de last van de lange eerste oefenings- duur toch enigermate te moeten verlich ten, aldus minister Staf. H. W. Tilanus waardeert het mandement Maar acht ernstige politieke gevolgen niet uitgesloten De voorzitter van de C.H.U.. de heer H. W. Tilanus. heeft te Zierikzee o.m. gesproken over het mandement van het \k. episcopaat. Spr. kon in dit mande nent de waarschuwing tegen het gevaar •an afgloding van het positief christelijk beginsel waarderen, doch hij stelde, dat men in protestants christelijke kringen natuurlijk nimmer de daaraan verbon den sancties zou kunnen aanvaarden. Spr. wees er op, dat de katholieke le en van de P.v.d.A. nu voor een ge wetensconflict zijn gesteld. Wanneer dit er toe zou leiden, dat zij zich van de P.v.d_A. afwenden, achtte de heer Tilanus wel denkbaar, dat dit ernstige politieke gevolgen zou hebben met name ten aanzien van de deelneming van de P.v.d_A. aan de regering. De heer Tilanus zei het zeer te zullen betreuren, wanneer de PvdA zou besluiten in de oppositie te gaan, aldus lezen we in de N.R.C. Officiële tegenspraak Werd politiehond niet opgehitst Er is nogal wat deining ontstaan rond het feit dat, zoals we meldden, Zaterdag avond in de Van Baerlestraat te Amster dam een 29-jarig meisje door een politie hond ernstig is gebeten. Aanvankelijk werd gemeld, dat de begeleidende agent- In-burger aan de hond zou hebben be volen. de dame aan te vallen. Volgens de Amsterdamse politie is dit echter niet Juist. De bouvier sprong uit eigen be weging tegen de dame op en beet haar ln de arm, toen zij zich bevrijdde uit de greep van de politieman, die haar we gens een kleine verkeersovertreding wil de meenemen naar het bureau. De hon den van de hondenbrigade zijn zo ge dresseerd, dat ze vanzelf happen als ze ziien dat de baas ln moeilijkheden ver keert of dat een arrestant dreigt te ont snappen, aldus een van de politie-auto- rlteiten. De politie meent ook niet, dat de agent te ver is gegaan door de dame mee naar het bureau te nemen. Als motieven voor haar standpunt geeft zU op dat: 1. de wielrljdster reeds meteen nadat de agent haar had aangesproken, omdat zij haast had, een rijksdaalder heeft aangeboden; 2 de wielrljdster aanvankelijk weigerde zich te legitimeren; 3. de wielrljdster haar weerspannigheid nog vergrootte door zich te verzetten tegen het op brengen naar het politiebureau. Export landbouwzaad per jaar 22 millioen In Nederland wordt ruim 69.000 ha per jaar gebruikt voor de productie van landbouwzaaizaden. De totale omzet ln landbouwzaaizaden bedraagt ongeveer 100 millioen gulden per jaar, terwijl jaarlijks voor ongeveer 22 millioen gul den aan landbouwzaaizaden wordt ge ëxporteerd. De doorvoerhandel is hier bij buiten beschouwing gelaten, evenals de uitgevoerde pootaardappelen en tuin en bloemzaden. Dit werd vandaag in Goes meegedeeld op de jaarvergadering van de Vereniging voor de Handel in Landbouwraden. HET WEERIN EUROPA w. bew ONO windstil windstil windstil H rt s S 0.1 28 0 21 0 Opklaringen Tot morgenavond verwacht De Bilt: Overwegend droog weer met nu en dan opklaringen. Ma tige wind tussen Zuid en Z.- west. Dezelfde of iets hogere temperaturen. (Opgemaakt ZON EN MAAN Donderdag: Zon 4-19 tot 21.02 uur. Maan 22.05 tot 4.51 uur. Heden volle maan. Het Nederlands Bijbelgenootschap iat vandaag 140 jaar bestaat, heeft gisteren in de Doopsgezinde Singel kerk te Amsterdam zijn feestelijke laarvergadering gehouden. welke ioor vele buitenlandse afgevaardig- ien werd bijgewoond, 's Avonds wer- len de deelnemers aan deze jaarver gadering in het Stedelijk Museum ioor het Amsterdamse gemeentebe stuur ontvangen. V.Ln.r.: hel Am sterdamse raadslid de heer R. Th. J. 'e Cavelier, die de ontvangst leiaae, 'nsschop C. K. Jacob van de Prol. Kerk van Zuid-lndia, de heer A. A 'an Sandick, lid van de Amster- amse raad. en de heer J. C H Heldring, de voorzitter van het jubiterende Bijbelgenootschap. Ook al hebt U geen giro-rekening, U kunt toch iets doen voor de actie O 92. Vul onderstaand biljet in en zend het zo spoedig mogelijk in een gefrankeerde envelop aan: de Nieuwe Leidsche Courant, Steenstraat 37, Leiden. INTEKENBILJET Het prot. chr. militair tehuis in Valkenburg moet er komen. Daarom ga ik er mee accoord, dat U mij zo spoedig mogelijk doorhalen wat niet verlangd wordt in de maand een kwitantie aanbiedt ten bedrage van f De incassokosten neem ik, gezien het goede doel, voor mijn rekening Naam: Adres: Woonplaats:

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1