Jlieuuio £tihsd)t (fourwtt Coty wil crisis met oplossen President spoed Wist U Siamese tweeling uit Friesland maakt het na de scheiding goed MAANDAG 14 JUNI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. Vijf en dertigste jaargang No 10063 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatoafillcti l< ohtMtutn mgn b*rl In Itglienspoel' Beste ouverture van sportweek MARIANNE MET DE HANDEN IN HET HAAR Radicaal Mendes France, links heeft formateurschap aanvaard PRESIDENT COTY heeft de ontslagaanvrage van het kabinet-Laniel aanvaard. Zoals eerder vermeld, leed het kabinet-Laniel Zaterdag morgen in de Nationale Vergadering een nederlaag, waar de Indo- chinese politiek op het spel stond. Laniel kreeg 306 stemmen tegen zich, terwyl 293 afgevaardigden vóór stemden. Tot de tegenstemmers behoor den de socialisten, de communisten, 44 van de 75 Gaullisten en 33 van de 76 Radicalen. President Coty heeft Pierre Mendes France, de bekende linkse Radicaal, verzocht een nieuw kabinet te vormen. Hij is een der leiders der oppositie, die de regering-Laniel ten val heeft gebracht. Wil wei Mendes France Frankrijks nieuwe premier worden, dan zal hij 314 stem- j werking'zal kannen treden!' men op zijn naam moeten verenigen. Slechts een enkeling geeft hem enige kans om dit kunststukje te volvoeren. President Coty heeft echter te kennen gegeven, dat hij de ontstane crisis in recordtijd wil oplossen. Verlaging schoolgeld op de lange baan De Tweede Kamer zal voor het zo: reces niet meer in staat zijn het in No vember van het vorige jaar ingediende wetsvoorstel tot afschaffing van het schoolgeld voor leerlingen beneden de 14 jaar en verlaging voor leerlingen boven die leeftijd en van de collegegelden ii handeling te nemen. Men had het plan deze maatregel terugwerkende kracht tot 1 September 1953 te laten gelden, maar het ministerie van O. K. en W. houdt er ernstig reke ning mede, dat dit niet mogelijk zal zijn; ja zelfs is het twijfelachtig of het plan 1 September van dit jaa dat de oppositie zijn, Wij herinneren acht stemmen tekort kwam aan de 314, die grondwettelijk vereist zijn om de re gering tot aftreden te dwingen. Volgens de traditie had Laniel onmiddellijk zijn aftreden moeten aanbieden aan de pre- iident, maar Laniel liep Zaterdag, ge volgd door zijn ministers de zaal uit in het Palies Bourbon en vroeg, de zitting te verdagen, begaf zich vervolgens naar het Elysée en bood daar zijn ontslag aan. dat door de president werd geweigerd. Hierop volgde, dat de Radicale en Gaul listische ministers te kennen gaven, zich als demissionnair te beschouwen Of schoon Coty eerst Maandag een beslis sing zou nemen, heeft hij reeds Zondag avond de ontslagaanvrage van het gehele kabinet-Laniel geaccepteerd. Hierbij zij aangetekend, dat de R.K. partij van Bidault, de M.R.P., het stand punt innam, dat het kabinet niet met een grondwettelijke meerderheid van 314 stemmen was verslagen en derhalve nog een nieuwe stemming kon worden geëist. Het is uit die kringen, dat ook nog steeds het geluid van „Kamerontbinding" met nieuwe verkiezingen vernomen wordt. De M.R.P. zal haar medewerking weigeren aan elke formateur, die direct of indirect wil tornen aan de tot nu toe gevoerde buitenlandse politiek. Ook heb ben verschillende andere fracties, die Zaterdag vóór de regering-Laniel hebben gestemd, bekend gemaakt, dat zij slechts een formateur zullen steunen, behorende tot dat deel van de Nationale Vergade ring, dat de regering-Laniel 'rouw is ge bleven. Als gevolg van de politiek der communisten, socialisten, een deel der Gaullisten en Radicalen werd het doel bereikt, het kabinet-Laniel te doen ver- De huidige formateur, de linkse Radi caal Mendes France, is de man die voor stander is van directe onderhandelingen met de communistische rebellenleider Ho Tsji Minh in Indo-China en zulks „tot elke prijs". Krijgt Mendes France niet de vereiste 314 stemmen in de Nationale Vergadering, benodigd om premier te worden, dan zal president Coty ziuh rich ten tot de afgetreden minister Bidault, de man dus van de M.R.P. Dan wordt reeds de naam van de afgetreden minister van Financiën, Edgar Faure, genoemd. Het ral heel wat hoofdbrekens kosten een for mateur aan te wijzen, voor wiens politiek een meerderheid te vinden ls, zulks in verband met Indo-China, Marokko, Tunis en Algiers, alsmede de E.D.G. Uiteinde lijk kan president Coty de Naitonale Ver gadering ontbinden en nieuwe verkie zingen uitschrijven. Wat gebeurt er nu in Genève Bidault, de afgetreden minister van buitenlandse zaken, heeft zijn reis naar Genève uitgesteld en zal vandaag ln Pa rijs blijven, in verband met de poliieke crisis. Aangezien hij slechts nog in naam minister is, heeft hij zijn positie van on derhandelaar ter conferentie van Genève verloren. Het ligt dus voor de hand, dat de conferentie over Indo-China spoedig uiteen zal gaan. Nog nimmer in de reeds vijf weken durende conferentie te Genève zijn de vooruitzichten zo somber geweest. Zulks vanwege de onverzoenlijke houding van de communisten en natuur lijk door de val van het kabinet-Laniel. Ook het jongste gesprek tussen Eden en Molotof over een regeling van de Indo- Chinese kwestie moet als mislukt worden beschouwd. Westelijke diplomaten hebben vrijwel geen hoop meer, dat men uit het tlop zal kunnen komen. Onmiddellijk, nadat de val van het ka binet-Laniel definitief was kwamen Eden, Bedell Smith en Jean Chauvel, de Franse ambassadeur in Zwitserland bijeen, de situatie te bespreken. Vanmiddag zouden de negen landen nog een laatste poging doen om de conferentie van Ge nève te redden. De Westelijken staan op het standpunt, dat Laos en Cambodja thans volkomen zelfstandige koninkrijken Diensttijd wordt verkort de Vietminh haar legers dient terug te trekken. Inderdaad zijn de vooruitzichten in Genève triest. Vermelden we nog, dat in Bonn de nederlaag van Laniel beschouwd wordt slag voor de pro-Werterse buitenlandse politiek van Adenauer Men vraagt zich af, of de Fransen thans nog bereid zullen zijn het E.D.G.-verdrag te aanvaarden. Men vreest, dat di Franse politici het Europese Legerverdrag zul len laten schieten om in Indo-China rede te kunnen bereiken. Ook nachtelijk toerisme aan Belgische grens Met ingang van Dinsdag zal het voor wat betreft de Nederlands—Belgische grens ook niet meer verboden zijn in de nachtelijke uren te vertoeven in de strook van vijfhonderd meter breedte langs de zogenaamde ..groene grens". Sinds 1951 was dit verbod reeds opge heven voor wat betreft de daguren. Langs de NederlandsDuitse grens zal het verbod, eveneens met ingang van Dinsdag, voor de daguren worden opge heven. Een en ander geldt niet voor hen. aan wie het verblijf binnen de vijfhon derd meterstrook is of zal worden ont zegd. De maatregel betekent onder meer een verruiming van de bewegingsvrijheid der in de grensstreek verblijvende toeris ten en vacanti^gangers. Ook wordt het ongerief voor'de grensbewoners erdoor verminderd. Een gemeente verlaagt leges op paspoorten De gemeente Arcen en Velden (Lim burg) heeft, in aansluiting op de ver laging van de leges op paspoorten door het rijk. de gemeentelijke leges op pas poorten verlaagd van ƒ2,50 tot ƒ1. Indon. delegatie komt twee dagen later Naar Aneta van de zijde van het In donesische ministerie van Buitenlandse Zaken verneemt, zal de Indonesische delegatie voor de besprekingen over de Nederlands-Indonesische unie op 22 Juni a.s. naar Nederland vertrekken en niet. zoals eerder gemeld, op 20 Juni De directie van het Rotterdamsch Beleggingsconsortium verwacht over '54 dividend uit te keren, dat aangepast zal zijn aan het hogere koerspeil. Moskou wijst hand van Bonn niet ai Om culturele en econ. banden te verstevigen Naar aanleiding van een gesprek met de Oostduitse premier Grotewohl heeft het Russische staatshoofd Malenkof be loofd, dat zijn regering gunstig zal rea geren op elk Westduits verzoek, de eco nomische en culturele banden tussen Moskou en Bonn te verstevigen. Grotewohl, die voor herstel van ge zondheid in de Sowjet-Unie vertoeft, had Malenkof in een onderhoud meegedeeld, dat de atmosfeer in West-Duitsland op het ogenblik gunstig is voor een derge lijke belofte. Synode-critiek op Engelse koningin Elizabeth De Synode van de Free Presbyterian Church van Schotland in Inverness ge houden, heeft met algemene stemmen haar afkeuring uitgesproken over het bezoek dat koningin Elizabeth en de her- Edinburgh tijdens hun reis aan de tempel van de Tand In Kandy (Ceylon) hebben gebracht. adres aan de regering drukt de synode haar „droefheid en verontrusting" het feit. dat het koninklijk echt paar met ongeschoeide voeten de ceremo- de tempel bijwoonde: „dat was bijgelovige en afgodische daad van verering". Op 17 Juli a.s. Prov. Staten kiezen nieuw college Op 6 Juli a.s. komen de nieuwe Pro vinciale Staten van Zuid-Holland op een, nader door de voorzitter, de Commissa ris der Koningin, mr L. A. Kesper, vast te stellen plaats, bijeen. De volgende dag, 7 Juli, geschiedt de verkiezing van leden van het nieuwe col lege van Gedep. Staten. Zoals men weet, stellen de heren J. A. Jansen Manensohijn (A.R.) en mr G. J. C. Schilthuis (P.v.d.A.) zich niet her kiesbaar. Ook het toegevoegde lid mr S. J. R. de Monchy (V.V.D.) keert niet in de Staten terug Na de verkiezing wordt de statenver gadering verdaagd tot Dinsdag 27 Juli a.s. Dodelijke val uit schommel op kermisterrein Op het Emmaplein te Bergen op Zoom, waarop een buurtkermis wordt gehou den. is gistermiddag een dodelijk onge luk gebeurd. De 19-jarige De J. uit Til burg. in dienst bij een kermisexploitant uit Hansweert die met een luchtschommel op deze kermis staat, werd tijdens demonstratie onwel. tengevolge w hij achterover uit de schommel viel. Hij kwam met zijn hoofd op recht en was vrijwel op slag dood. De jongeman was pas acht dagen in dienst bij de kermisexploitant. Dertienjarige knaap in gesloten bad verdronken Te Borne is Zaterdagmiddag de dertien jarige B. Eekers, die met twee vriendjes in het gesloten zwembad op een houtvlot speelde, te water geraakt en verdronken. anderen konden, dank zij de moedige reddingspogingen van Suze Len- ferink, een zestienjarige leerlinge van huishoudschool, worden gered. Een vriend vertrok ..Nederlandse volk, ik dank U voor begrip, bereidwilligheid en steun, die ook hun neerslag hebben gevonden in een der artikelen over hulp en bijstand in het ontwerp-statuut. Het is iets groots, dat een koloniaal volk zich zelf heeft _w overwinnen en een gekoloniseerd volk als zjjn gelijke te beschouwen. Zoiets ge beurt maar zeer zelden in de geschiede- aldus zeide de premier der Neder landse Antillen, mr dr M. F. da Costa Go. gistermiddag op^Schiphol bjj zijn gesloten, Woensdag de Antillen en via de Antillen in hetjaarvergadering houdt, internationale verband der Amerikaanse rtaten, als de Antillen zouden kunnen deelnemen aan de Panamerikaanse terentie. De Friese tweeling op de operatietafel, kort voor het begin 1 chirurgische ingrijpen. Motor vloog tegen auto: 1 dode en 1 gewonde In Krutningen is gistermorgen een mo torrijwiel in botsing gekomen met een auto, bestuurd door mevr- L- B. uit Bre da- De motorrijder. C. P- uit Veere. werd gedood. Zijn duo-passagier, A. G- uit Veere, werd 20 meter weggeslingerd en ernstig gewond Het 5-jarig zoontje van de molenaar Klomp te Vilsteren bij Ommen, reed Zaterdagmiddag mee op de melk wagen van de melkrijder M- aldaar. Op onverklaarbare wijze viel de jongen van de beladen wagen waardoor hij de wie len over zich heen kreeg- Hij was on middellijk dooa Een plezierritje in een gehuurde volks wagen vond gistermiddag in Gouda een droevig einde, toen de chauffeur op de weg langs de Gouw? in een bocht ondei de gemeente Reeuwijk de macht over het stuur kwijtraakte, tegen een betonnen paaltje botste en onder aan de weg tegen een boom tot stilstand kwam. De twee inzittenden, de gebroeders A- S uit Am sterdam en E. S. uit Waddinxveen wer den in zorgwekkende toestand naar he'. ziekenhuis te Gouda overgebracht. De 22-jarige L. C. M. van Rossum ui* Maartensdijk, die met zijn motor tegen een autobus was opgereden, is in het 7 t- kenhuis overleden. Loonsverhoging in de Amsterdamse haven De havenarbeiders van Amsterdam zul- len binnenkort een belangrijke loonsver- hoging ontvangen. Dit resultaat is bereik» I door de samenwerkende bona fide vak- I organisaties, na onderhandelingen met de I Scheepvaartvereniging Noord. I Voor de S.H.B -arbeiders zal de loons- j verhoging circa 4.2 tot 6.2 pet bedragen I met een minimum van f 60 per weel:. Dit betekent, dat de arbeiders, die nu circa f 55.50 per week verdienen, allen opge trokken worden tot f 60 per week of i dan 6 pet. Alle andere groepen, die dan f 60 verdienen, zullen 6 pet meer vangen op de thans betaalde lonen. Ambonezen uit Vught heden in staking Met ingang van heden zou een grool aantal Ambonnese wfrnemers in ver scheidene ondernemingen in, en !n da omgeving van de Brabantse hoofdstad het werk neerleggen. Het betreft hier onder meer 250 arbeiders van een fabriek te Heusden, 60 bij een bedrijf te ^en Bosch en 30 bij een bedrijf te Best. Ook in en kele andere fabrieken zouden de Ambon- nezen hun werk niet hervatten. Het gaat hier om een meningsverschil over de toepassing van de rijksbijdrage regeling, zoals die vorige maand bij rege ringsmaatregel opnieuw werd vastgesteld. De Ambonnese werknemers, die bij dit conflict zijn betrokken, zijn afkomstig uit het woonoord „Lunetten" bij Vught. Zij genieten van rijkswege vrije huisvesting, voeding, geneeskundige verzorging enz. Volgens een regeling, die bij hun aan komst in ons land reeds was ingevoerd, moesten zij 60 procent van hun verdien sten terugbetalen; mede door het feit, dat nog enkele werkgevers destijds weiger den, opgave te doen van de verdiensten van de Ambonnese werknemers, kon de oude regeling in het woonoord „Lunet ten" niet worden toegepast. FOLK1E LACHTE AL NAAR DE ZUSTERS Toen bedjes naast elkaar kwamen, werden babies rustig DE SCHEIDING van de Friese Siamese tweeling is gelukt. Niet alleen het operatie! ingrijpen is gunstig verlopen, maar ook de daarna in getreden toestand geelt alle reden tot gerustheid. Waarschijnlijk zullen de zeven maanden oude Tjitske en Folkje de Vries over 2 a 3 weken als twee gewone babies naar hun ouderlijke woning te Molenend in de Friese Wouden kunnen terugkeren. De Leeuwardense doktoren hebben he denochtend om 9 uur het volgende com muniqué uitgegeven: „De Friese tweeling maakt het naar omstandigheden redelijk wel. De meisjes hebben een rustige nacht gehad en Folkje lachte de zusters reeds toe". Zaterdagmiddag 14.33 uur werd de nar-, cose toegediend. Om 15.25 uur volgde del eerste huidsnee, waarna om 15.38 uur meld kon worden, dat de scheiding feit was. Om kwart over vier was de ge hele operatie achter de rug. Voor de ope rateurs begon toen echter de spannend ste tijd. Het slagen van de operatie was niet onzeker; deze had men in de finesses uitstekend kunnen voorbereiden. Hoe de tweeling zou reageren, was echter vraag, waarop men het antwoord schuldig moest blijven. Thans heeft men evenwel ook daaromtrent zekerheid. De twee me Jes zijn kerngezond. De temperatuur iets hoger dan normaal, maar dit is niets bijzonders na een ingrijpende operatie. Wel bleek, dat de scheiding de meis jes niet erg aanstond. Ze waren onrus tig en huilden onophoudelijk. Daarna heeft men de bedjes naast elkaar ge plaatst: Liggende in een lits-jumcaux werden Tjitske en Folkje onmiddellijk rustig. De operatie geschiedde in tegenwoordig heid van niet minder dan 35 personen. Niet alleen operateurs, zusters en narco- tiseurs hadden een plaats gekregen, maar ook de doktoren die het vooronderzoek hadden geleid. Er was zelfs een tribune gebouwd waarop de toeschouwers konden zitten om op zo kort mogelijke afstand de operatie te kunnen meemaken. Rechercheurs De hele dag had in en rondom het Diaconessenhuis te Leeuwarden reeds zenuwachtige stemming geheerst. Tijdens de operatie werd het gehele ziekenhuis streng bewaakt. Bij de ingang hadden twee rechercheurs plaats genomen, even als een adjudant van de gemeentepolitie, om elke onregelmatigheid te voorkomen. De operatie stond onder leiding van dT H. L. Straat. De andere operateurs waren de doktoren A. Pasma, J. A. Brons en H. W. Hageman. Als narcotiseur trad op dr D. W. Swijgman. Buiengewone complicaties deden zich bij de operatie niet voor. De beide levers bleken weliswaar verbonden, maar Prof. Aird, die indertijd te Londen Siamese tweeling opereerde (w Canadese tweeling overleden De Siamese tweeling die Don derdag te St. Boniface in de Ca nadese provincie Manitoba werd geboren, is Zondag in een cou veuse overleden. De beide jongens, die een ge meenschappelijk bekken hadden en verscheidene belangrijke orga nen moesten delen, zijn tegelijker tijd overleden, zo deelde een arts De overleden Siamese tweeling behoorde tot een drieling, het derde kind, ook een jongen, maakt het heel goed. De moeder is 29 jaar oud. ten dode was opgeschreven. De lever- verbinding was daar groter en dikker. Folkje, het levendigste van de beide meisjes, kwam niet zo gauw onder nar cose als haar zusje. Na de scheiding werd op beiden een bloedtransfusie toegepast cn werd hun vocht toegediend. Met een vam de meisjes waren na de scheiding nog moeilijkheden, geweest, maar ook die had men kunnen overwinnen. De kinderen verkeren thans ln een i stekende conditie. Ze hebben honger drinken het flesje dat ze krijgen graag. Ze liggen gezellig op hun duimpje te sab belen en gedragen zich als twee normale kinderen, die zioh naaT omstandigheden goed gevoelen. Voor wetenschappelijke doeleinden de gehele operatie op de filmband vastge legd. Hiervoor heeft zorg gedragen het Universitair Filmcentrum te Utrecht. Voor dit doel moesten aile aanwezigen echter in het groen gekleed zijn. Alle doktoren en alle zusters droegen groene kleding. Dagen tevoren hadden de zusters hun vrije tijd moeten besteden aan het gereed maken van groene schorten en groene kapjes. De film zal uitsluitend vertoond worden in medische kringen Dit zijn de veelbesproken Friese kinderen Tjitske (rechts) en Folkje de Vries, gefotografeerd kort voordat ze gescheiden werden. de kinderen overleed), was Zater- eveneens bij de operatie aanwezig. In het Londense geval miste een van de, kinderen echter de bijnieren waardoor het Tranen Om het echtpaar De Vries van al te grote belangstelling te ontlasten, hebben de doktoren na de operatie ingestemd met het houden van een persconferentie. De kinderarts J. Haykens had zich afge vraagd om welke reden de belangstelling zo groot was geweest. Nieuwsgierigheid veroordeelde hÖ. maar hij hoopte, dat het alleen medeleven was met de poging van de mens om de dood zolang mogelUk tegen te houden. Direct na de operatie was dr Straat naar de vader gegaan om hem het verheugende nieuws mee te delen. Ogenblikkelijk had deze zijn vrouw I opgebeld die bij kennissen in de stad ver- l toefde. De moeder, die tevens op de pers- i conferentie aanwezig was. barstte in tra- vreugde en opgekropte spanning DAT het bestuur van het Wilhelmina ziekenhuis te Assen deze inrichting aan zienlijk wil uitbreiden, om het karakter als streekziekenhuis voor dertien gemeen- e kunnen behouden en de totale kos- van het plan op ruim 3M millioen worden geraamd DAT minister Suurhoff in het conferen tieoord De Pietersberg te Oosterbeek de opening heeft bijgewoond van de inter nationale studieconferentie over het socia le werk in bedrijven, aan welke conferen tie 45 afgevaardigden uit 14 landen deel- DAT op de ter gelegenheid van 't drie daags congres van de E.H.B.O. te Apel doorn gehouden nationale wedstrijden de ploeg uit Zwijndrecht met 505 punten ze gevierde, gevolgd door Zullen met 421 en Aalsmeer met 353 punten. DAT circus Mullens in Amsterdam gisteravond zijn voorstelling vanwege de hevige regenval moest staken en een rij dende zuiginstallatie van de stadsreini ging de watermassa, in de stallen zelfs 20 cm hoog verwijderde. DAT in Terborg aan res.-maj. C. van Tijen uit Ede voor de tweede maal het bronzen kruis is uitgereikt, thans voor zijn moedige ontvluchting uit Duitse krijgsgevangenschap in 1944. DAT tijdens het optreden van circus Strassburger in Alkmaar, beide directri ces. de dames Regina en Elly Strassbur- Iger, door het snorrencomité tot ereburge- benoemd. i ..Snorrendam" (Alkmaar) DAT het kasteel-raadhuis te Dusscn 4.B.) op 22 Juni door de Commissaris Jder Koningin officieel wordt geopend. DAT de Westduitse Ausstellungs- und Messe-Ausschuss aan de van 14—22 Oc tober te Rotterdam te houden Duitse technische importbeurs geen medewer king zal verlenen, omdat zij op het stand punt staat, dat aan de erkende Utrecht se jaarbeurs geen afbreuk mag worden DAT het gemeentebestuur van Ouden bosch toestemming heeft gekregen een eerste crediet van f 16 000 te voteren voor verbetering van wegen in de Pagnevaart, waardoor West-Branbant een nieuw voor het publiek toegankelijk natuurreservaat krijgt DAT enkele Bolswardse scholieren een zilverkleurig houten zeepaardje hebben opgevist, een zeldzaam stukje volkskunst van plm. 1800. waarschijn lijk door een beurtschipper verloren, hetwelk een plaatsje zal krijgen in de Bolswarder oudheidkamer. DAT de Ned. Spoorwegen tussen Hel mond en Venlo proeven gaan nemen met spoorstaven ter lengte van 1000 me-, meter (thans maximaal 36 mi. waardoor; DAT Zaterdagmiddag een bovenétage van een manufacturenhandelaar aan d»|de rijtuigen minder zouden schokken IJ,selkade te Doelinchhem is uitgebrand 1 het materieel minder zou slijten. uit. Vader De Vries verklaarde: „Wij als ouders hebben al deze maanden van voorbereiding in grote spanning geleefd. Wj) hebben gebeden en gesmeekt en gis teren God gedankt voor het behoud van onze meisjes. Maar daarnaast past ons grote erkentelijkheid jegens de doktoren, zusters en allen, die iets met onze beide meisjes te maken hebben gehad. Twee nachten hebben mijn vrouw en ik niet ge slapen, maar nu is althans voorlopig de spanning geweken, al zullen er nog wel moeilijkheden komen." Van de tweeling zijn twee verschillen de foto's gemaakt. Men hoopt op een of ondere wQze hiermee een fonds voor de kinderen te kunnen vormen, zodat zij voor hun latere leven een steuntje kun nen meekrijgen. De medici, die bij de operatie van de; tweeling betrokken zijn geweest en die de nazorg verlenen, hebben ten be-' ve van de verdere verzorging en de opvoeding van Folkje en Tjitske de Vries j eer. fonds gesticht. De geneesheren, die zelf voor al hun werk aan de tweeling geen enkele ver goeding wensen te ontvangen, doen een beroep op alle Nederlanders, die de laat- maanden de berichten over de twee met belangstelling hebben gevolgd, nu ook metterdaad voor de mense lijke kant van het geval te interesseren. I Prinsessen werkten mee aan balletuitvoering In het Plankeniers Theater te Huizen ls Zaterdagavond een balletuitvoering gegeven door de balletklassen van me- Hans Snoek en Kit Hovtingh, werd meegewerkt door de vier prinsessen. Voor de pauze werd opgevoerd Sneeuwwitje en na de pauze De Sneeuw koningin. naar het sprookje van H. C. Andersen De opbrengst van de uitvoering komt geheel ten goede aan de Federatie van Verenigingen voor Hulp aan Ontheem den. „President Robert" krijgt 2V2 jaar De Maastrichtse rechtbank heeft van- ochtenc de 31-jarige kleermakerszoon R. L. uit Den Haag. alias President Ro bert, veroordeeld tot 2 jaar en 6 maan den gevangenisstraf met daarna terbe schikkingstelling van de regering. L. was de hoofdfiguur uit de geschie denis van het luxe jacht, aan boord waarvan een Maastrichtse notaris, een Heerlense leraar en een Haagse manu- facturier naar een huns inziens veilige uitwijkplaats hadden gezochttegen een volgens L. dreigende communistische invasie. De rechtbank was 'van oordeel dat de verhalen waarmee -L. geld heeft losgekregen bedrieglijke voorstellingen zaken waren, die het bewijs ople verden voor oplichting. Zij verwierp het van de verdediger, dat deze verhalen normaal niet geloofwaardig konden worden geacht. Twintig arrestaties wegens: Wijdvertakt complot 1 in boter Twintig Nederlandse en Belgische zut- velhandelaren zijn in de gevangemsseu Maastricht, Luik, Hasselt en Tonge opgesloten, omdat zij worden v:i- dacht, tienduizenden kilo's Nederlandse boter naar België te hebben gesmokkeld. Waarschijnlijk zullen in de komende da gen nog tientallen personen worden aan gehouden. die allen intensief aan deze ïorme illegale handel hebben deelge- Tot op heden staat vast, dat ln een periode van enkele maanden 38 ton boter illegaal over de grens is gebracht, wat voor de smokkelaars een winst van f 101.840 heeft betekend. HET WEERIN EUROPA zzw NNO 1 windstil Tijdelijk droog Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Aanvankelijke opklaringen, weinig wind en hier en daar mist. Morgen toenemende bewolking met later van het Westen uit weer enige re gen. Tot matig of vrij krach tig toenemende Zuidelijke wind. Vannacht kouder, morgenmiddag iets hogere temperaturen. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). Zon en Maan Dinsdag: zon van 4.19 tot 21.01 uur; aan van 20.35 tot 3.04 uur. Op 16 Juni V.M. 's Maandags komt U moeilijk op gang weer in. Zo niet, zet Uw geestelijke motor dan even op ..volle kracht vooruit". Het is nodig, want UW bijdrage voor het prot.-chr. militair tehuis in Valkenburg is nog niet binnen. Begin de week goed. Pak Uw glroboek en maak een bedrag over voor O 92! De Jantjes In Valkenburg ver wachten via giro 58936 van de Nieuwe Leidsche Courant dat HUN tehuis er zal komen. O 92 ROEPT U! OVER Dat kan men doen door zijn bijdrage te storten op girorekening 3049 van de Am sterdamse Bank te Leeuwarden, onder vermelding op het girostrookje van „Frie se tweeling".

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1