liirutue gJriiisrfje GTouranl De conferentie een tweede van Genève Berlijn? L .*5% Wist IJ Nieuwe onbeleefdheid van Indonesische regering Premier Laniel stelt weer de vertrouwenskwestie DONDERDAG 10 JUNI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Directie: F. DIEMER Hooidredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StutMiutt h «ttllna «BQ bert fa Ug^easpoel" Vijf ©n dertigste jaargang No 10060 Dringende roep om overwerk Zie pagina 4 MOLOTOFS HOUDING VERSCHERPT Westelijkende communisten beoefenen hier slechts propaganda-techniek FRANSE, Britse en Amerikaanse commentaren betreffende de Azia- tische conferentie luiden, dat het resultaat van de conferentie te Genève voorlopig nihil is. De communisten beoefenen slechts hun pro- paganda-tactiek De Russen beweren van hun kant, dat de Westelijken en de vertegenwoordigers van Laos, Cambodja en Vietnam aan de conferentietafel willen verkrijgen, hetgeen zij op het slagveld niet wisten Gisteren confereerde men te Genève vier-en-een-half uur uit; dat alles, evenals indertijd in Berlijn, weer op en het ziet niets uitdraait. De Chinese communist Tsjoe En-la! verzet zich er tegen, dat de interna tionale commissie, die het toezicht zal moeten uitoefenen op een eventueel te sluiten wapenstilstand, haar besluiten met meerderheid van stemmen zal ne men. Deze commissie zou alleen met algemene stemmen uitspraken mogen doen over eventuele schendingen van het bestand. Gezien Ruslands en China s eis. dat in genoemde commissie ;n ieder geval één communistisch land zitting moet hebben, is dit beginsel voor de Westelijke landen onaanvaardbaar. En waarom? Indien men alleen beslu.- t algemene stemmen zou moeten i dat komen. Aan families, leen in Den 1 Gen. Diiist Britt „Niet aangespoord tot ongehoorzaamheid" zal Ik meen niet te hebben aangespoord dappere ongehoorzaamheid. Ik heb het gesprokene bedoeld als critiek op het be sluit van de regering de opmars naar Djocja stop te zetten, welke beslissing onjuist is geweest. De actie had moeten worden doorgezet". Deze woorden sprak gisteravond de oud-commandant van de voormalige 7- Decemberdivisie, generaal-majoor bd. H o p g a :- J. J. W. Dürst Brttt, voor de afdeling Haarlem van het Veteranenlegioen Neder- 'erzocht worden, gedu- land. Hiermee verdedigde hij ztch tegen de officiële critiek die is geleverd op zijn rede voor de afdeling Amsterdam van het Legioen, enige weken geleden. Spr. betoogde dat de pers slechts net meest sensationele deel uit zijn rede had gepubliceerd en daardoor een en ander min of meer uit zijn verband had gerukt land feitelijk een recht werven. Ergo. het leger zou de bepalingen van een wapensti stand altijd kunnen schenden, er zeker van zijnde, dat het een vertege diger had in de commissie, die elke actie daartegen door dit ..recht veto" zou kunnen voorkomen. De leider der Amerikaanse delegatie Bedell Smith, heeft o.a. gezegd: De sa menstelling der internationale eommis sie. volgens het Britse standpunt, is vooi Amerika aanvaardbaar. Dit Britse voor- Stel wil vertegenwoordigers der vijf z.g. „Colombo-landen" (India. Pakistan, Ceylon, Birma en Indonesië), in de com missie zitting doen nemen. De Russen eisen, dat hierin Zweden. Zwitserland. Tsjechoslowakije en Polen vertegen gen woordigd zijn. Reuter vestigt er de aandacht op, det sinds Molotofs terug keer uit Moskou naar Genève, diens houding op de conferentie verscherpt is. Generaal Ely, de Franse opperbevel hebber in Indo-China, gaat vogende week naar Parijs om zijn regering een plan voor te leggen voor de verdere Franse mill e operaties. Franse oud-strijders naar Nederland Reeds enige dagen na de val van Dien Bien Phoe in Indo-China,is het plan ge rijpt, Franse oud-strijders uit Indo-China een verblijf in Nederland aan te bieden, evenwel met de bedoeling, dat geen ge wonden of zieken, doch alleen herstel lenden hiervoor in aanmerking zullen rende ongeveer een maand militair.dus soldaat of offcier. gastvrij in hun gezin op te nemen. Natuurlijk eist zulk een organisatie men denkt om te beginnen aan ongeveer 100 mili tairen een degelijke en goede voor bereiding. Een comité van aanbeveling is in wor ding. waarin o.m. generaal Jhr w Röell zal zitting nemen. Het werkcomité is als volgt samengesteld: de heren X. C. A Collette, voorzitter, E. L. A. M. H Hoeberechts. algemeen secretaris; P Groenendijk, secretaris; Baron R S. C Bentinck. penningmeester; E. E. Meu.- T 33 straaljager bij Eindhoven neerstortte, de Vietminh man. lid. Het is met zijn werkzaamheden zijn de 25-jarige C- Weber en de 23-jarige reeds aangevangen. De Franse ambae- M. van Vliet. Beiden waren res.-sergeant- sadeur is over een en ander ingelicnt vlieger en gedetacheerd op de vliegbasis en heeft zijn volle sympathie betuigd. I Eindhoven. In het vliegtuig is boven het De volgende week zullen te Parijs o?- dorp Veldhoven op een hoogte van naar sprekingen worden gevoerd, om de plan-'schatting 150 meter een ontploffing voor- nen in overleg met de Franse autoritei- j gekomen. Het toestel kwam terecht in ten nader uit te werken. 'het korenveld. Prins landde in storm te Leeuwarden Ondanks het zeer onstuimige weer heeft Prins Bernhard vanmorgen precies om negen uur de door hemzelf bestuurde Dakota op de grasmat van de Leeuwarder vliegbasis neergezet. De Prins werd o.a. verwelkomd door de commissaris der Koningin in Fries land, mr H. P. Linthorst Homan. Het gezelschap zette direct na de ontvangst koers naar het provinciehuis, het begin punt van het tweedaags werkbezoek van Prins Bernhard aan Friesland. In het van de provincie waren aanwezig de leden van het college van gedeputeer den, met wie de Prins een korte bespre king voerde over een aantal aspecten die de provincie betreffen. Haagse kerkklokken luiden op Bijbeldag Ter gelegenheid van de Bijbeldag, die Woensdag in de Haagse Houtrusthallen zal worden gehouden zullen des morgens van 10.3010.35 uur de klokken van vele kerken in Den Haag luiden. Deze kerken zijn de Ned. Herv. Kerk, Geref. Kerk. Chr. Geref. Kerk, Doopsge zinde Kerk. Remonstrantse Broederschap en de Oud-Katholieke Kerk- Militairen Vrijdags al met verlof De militairen der parate troepen en nog enkele kleine groepen zullen voort aan bij het lange verlof dat om de veer tien dagen wordt gegeven Vrijdagsavonds om 6 uur met verlof kunnen gaan in- plaats van Zaterdagsmiddags om 1 uur, zoals tot nu toe de gewoonte was. Vooral in de zomermaanden was de Omgekomen Vliegers van, oude regeling een grote belasting voor i j-,. Ide spoorwegen, omdat dan op de toch OGS1S tiinanoven al drukke Zaterdagmiddag enige tien wee vliegers die gisteren om het! duizenden militairen moesten worden zijn gekomen toen een Lockheed vej"voerd. Het eerder met verlof gaan brengt uiteraard met zich mee. dat de militai ren 's Maandags eerder in de kazernes moeten zijn, n.l. 's middags om 12 inplaats, zoals thans, 's avonds oi De Uniebesprekingen Zonder aankondiging krijgen wij een delegatie op ons dak Overeenkomstig het programma van-hetj zal optreden mr Soetikno Slamet, thesau- Indonesische kabinet, dat door het Parle-1 rier-generaal. „...1 i. rt. TnrtnnB. dcle8atie Nieuwe machtsstrijd in Kremlin Kroetsjef concurrent van Malenkof Volgens Reuter, zijn bij de opening va het Sowjetrussische congres van vakver enigingen de namen van de Russische lei ders, die de topfuncties hebben, voor hec eerst in alfabetische volgorde geplaatst Hierdoor kwam premier Malenkof pas op de vierde plaats. Men beoogt hiermede de nadruk te leggen op het „collectieve lei derschap", dat de huidige regering van de Sowjet-Unie voorstaat. Wij herinneren er aan, dat bij een verslag In de Prawda van ruim een week geleden, welk verslag ging over een parade op het Rode Plein, de naam van Malenkof nog als eerste werd vermeld. Volgens de New York He rald Tribune zouden er aanwijzingen zijn, dat de macht van premier Malenkof in de naaste toekomst zal worden overtroefd door die van Kroetsjef. Charlotte (V.S.) had mooiste Ned. tulpen Het Centraal Bloembollen Comité heeft verleden najaar aan 10 burgemees ters van belangrijike steden in het Zui den van de Ver. Staten (Atlanta. Char leston, Birmingham, Charlotte, Houston, Memphis, Miami Beach, Nashville, Rich mond en St Louis) 1000 tulpen aange boden. Deze bollen werden in de plant soenen geplant. Dit voorjaar werden de bloemen op (kwaliteit beoordeeld. De stad Charlotte had de mooiste bloemen. Burgemeester Phillip van Avery zal nu de eerste prijs ontvangen, nl. een gratis overtocht voor hem en zijn echtgenote naar Nederland. Ned. schepen bij oefening in Noorse wateren Gedurende de laatste veertien dagen van Juni zal langs de Zuid- en de West kust van Noorwegen een vlootoefening worden gehouden. Ruim 30 oorlogssche pen uit Nederland. Groot-Brittanniè, Denemarken en Noorwegen zullen hier- aandeelnemen. De vlootoefening beoogt om. het beschermen van in convooi va rende koopvaardijschepen. De oefening heeft de naam Rumba Three gekregen. Welke Nederlandse schepen eraan zul len deelnemen, is nog niet bekend. Nieuwe koersdalingen in Wallslreet Een nieuwe verkoopgolf heeft gisteren de koersen in Wallstreet opnieuw doen dalen, soms drie dollar. Daarna stegen dc koersen weer iets, doch de markt bleef over het geheel gedrukt. Bij de daling na men de zaken toe. doch niet zozeer als de vorige dag. goedgekeurd, heeft de Indone sische regering thans het voornemen of nisterieel niveau onderhandelingen met Nederland te voeren in de tweede helft Juni. De Indonesische delegatie naar de besprekingen, die zullen handelen over de afschaffing van de Nederlands-Indo nesische unie, zal onder leiding staan van de minister van Buitenlandse Zaken, Soe. narjo. Na een ministerraad, die vier uur duur de, heeft de Indonesische regering gister morgen bovenstaand officieel bericht te Djakarta bekend gemaakt. Het commen taar van Den Haag blijft echter: Wij we ten van niets. Dit betekent, dat de Neder landse regering van tevoren niet op de hoogte is gesteld van de Indonesische plannen. In Den Haag weet men nog niets over de Indonesische wensen en over de komst van een delegatie. Deze handelwijze is in flagrante strijd met het internatio naal diplomatiek gebruik en daarom uiterst bevreemdend. Dit gebrek aan di plomatiek fatsoen wordt nog verscherpt door het feit, dat ook reeds de samen stelling van de delegatie en de opdracht, die zij zal moeten volbrengen, is bekend gemaakt. Zo zullen behalve Soenarjo ook de mi- .ster van Onderwijs, mr Moh. Yamin, min- van Econ. Zaken, de heer Iskaq, de Indonesische ambassadeur te Londen, prof. Soepomo en de waarnemend Hoge Commissaris van Indonesië in Nederland, r Soesanto Tirtoprodjo, deel uitmaken in de delegatie. De plaats, waar de conferentie moe worden gehouden, is nog geheim. De In donesische minister van Voorlichting, dr Tobing, deelde mede, dat zijn regering er bezwaar tegen had in Nederland te ver gaderen. Volgens het persbureau Antara vertrekt de delegatie nog deze week naar Nederland. Als adviseur van de delegatie Juni naar Nederland zal vertrekken dat mr Maramis lid van de delegatie Volgende week zijn er volop aardbeien Het lijkt er op, dat er in de aanstaande week een grote aanvoer van aardbeien zal zijn. In het Zuiden des lands werden de vruchten reeds rijp. in andere gewes ten zal dit over enkele dagen het geval zijn. Na de droogteperiode, welke de oogst dreigde te doen mislukken, heeft het juist op tijd voldoende geregend, u door de stand van het gewas bevredigend wordt genoemd. Fabriek voor 300 arbeiders in Roosendaal De N.V. IJzerv'erwerkende Industrie Assel'bergs te Bergen op Zoom zal een nieuw bedrijf stichten te Roosendaal. De bouw van de fabriek zal tot het eind 1955 duren. Verwacht wordt, dat er circa 300 arbeiders in te werk worden gesteld. Het bedrijf te Bergen op Zoom van de N.V. Asselbergs ondergaat geen noemenswaardige wijzigingen. De Haagse bloemenkoningin Él.*»" V Medeleven met patiënten Koningin bezocht sanatoria en inrichtingen op Veluwe Schoolkinderen brachten zanghulde bij raadhuis van Harderwijk TTONDERDEN patiënten in sanatoria en tehuizen hebben vandaag Ko- *--1- ningin Juliana op bezoek gehad. De Koningin maakte namelijk een tocht over het Noordelijk gedeelte van de Veluwe. Belangstellend als zij is, toonde H. M. vanzelfsprekend grote interesse voor de problemen die in deze streek door de inpoldering van het IJsselmeer worden opgewor pen, maar groter nog was haar medeleven met de zieken in de sanatoria en inrichtingen. Prijzenoorlog verwacht op tarwemarkt Canadese tarwe-exporteurs vrezen een prijzenoorlog op de tarwemarkt; nu Amerika de tarweprijzen met 10 dollar cents de schepel heeft verlaagd en Ca nada dit voorbeeld gevolgd heeft door een verlaging van 101/8 dollarcent voor de boste drie soorten en variërende ver- inderingen voor andere kwaliteiten. Men ls bezorgd voor een ernstige weer slag op de Canadese economie. De Cana dese premier heeft In het parlement verklaard, dat noch Canada noch Ame rika een prijzenoorlog wenst en Ameri- se hoogwaardigheidsbekleders ver klaarden, dat Amerika niet tot een ver dere prijsverlaging zal besluiten. De pre sident van de Australische tarweraad heeft verklaard, dat Australië het da lende verloop der Argentijnse prijzen noeten volgen. Te Liverpool is de prijs verder gedaald op geruchten be- •ffendc nieuwe prijsverlagingen in Ca nada en Amerika. Minister Staf op Texel bij amphibie-oefening Oorlog en Marine Ir C. Staf heeft gisteren een amphibische oefening op het eiland Texel bijgewoond. Per helicopter arriveerde de minister tn gezelschap van de commandant van het korps mariniers, generaal-majoor P. J. Gijn en de commandant van het nierskamp Doorn, kolonel H. O Romswinckel, op het vliegveld De Kooy bij Den Helder, waar veld en gebouwen i werden geïnspecteerd Daarna werd naar I het amphibisch oefenkamp op het Wad- deneiland gevlogen. Van 9 tot 14 Augustus wordt in de Residentie voor de vierde achtereen volgende maal een Bloemenweek georganiseerd, waaraan talrijke at tracties zijn verbonden. Was vorig jaar een informatrice van de Ned. Spoorwegen de Bloemenkoningin, voor 1954 is Gusta v. d. Leuv, stewar dess bij de K.L.M., uitverkoren. Hier ziet men de charmante dame.' Het bezoek begon al om half tien. toen koninklijke stoet aan de grens de gemeente Ermelo aankwam. Onmid dellijk rva de officiële begroetflng reed r het blindentehuis Sonneheerdt, uitgaande van de Ver. tot Chr. Hulpbe toon aan Blinden. Het verblijf van de Koningin in de richting duurde bijna een half uur. Er werd o.a. een bezoek gebracht aan de everij en aan de mannenwerkplaats. Hare majesteit toonde veel belangstel- ng voor de machinale brailledrakkerij, e o.a. radiobladen aflevert. Omstreeks tien uur reed de stoet naar het centrum van Ermelo, Het Weitje. alle schoolkinderen van de ge meente Hare Majesteit enthousiast toe zongen. Door het dorp werd in Noorde lijke richting gereden naar de stichting Veldwijk van de Ver. tot Chr. verzorging Gecstes- en Zenuwzieken. De Konin gin bezocht hier het paviljoen Zonne wende voor damespatiënten, dat tot de modernste paviljoens in Nederland be hoort Op het terrein stond een delega tie van verplegend personeel opgesteld, die Hare Majesteit tijdens een rondrit over het uitgestrekte terrein hartelijk begroette. Na bijna epn half uur op Veldwijk te hebben vertoefd, vertrok het gezelschap naar het tehuis 's HeerenlooLozenoord van de Vereniging tot Opvoeding en Ver pleging van Geesteszwakke Kinderen. Er worden thans 655 jongens en 412 meisjes verpleegd. Er volgde een rit over het terrein langs verscheidene paviljoenen en tehuizen, naar de school voor buiten gewoon lager onderwijs. Hier nam de Koningin klasselokalen en de gymnastiek zaal in ogenschouw. Na 25 minuten ver liet het koninklijk gezelschap de stich ting en reed door de buitenkant van het dorp Ermelo. Men passeerde het zieken huis Salem, waar zich voor het hoofd gebouw personeel en ook patiënten had den opgesteld. Zanghulde Om even over half twaalf arriveerde het gezelschap bij het stadhuis van Har derwijk Het stadhuisplein was gevuld met schoolkinderen, feestelijk gekleed en zwaaiende met vlaggen, die Hare Majesteit een lied toezongen. Na deze hulde in ontvangst genomen te hebben en vriendelijk dank te hebben betuigd, betrad de Koningin het stadhuis. Hier werden aan Haar o.a. de raden van Har derwijk en van Ermelo en de Gedepu teerde Staten van Gelderland voor gesteld. In de raadzaal sprak de heer J. F. Blom. voorzitter der industrialisatie commissie van het departement N.W. Veluwe van de Nederlandse Maatschap- DAT de jaarlijkse Zutphenrallye voor invaliden waaraan steeds vele Engelsen deelnemen, is begonnen en men vandaag een bezoek aan Harderwijk bracht, waar Koningin Juliana juist vertoefde. DAT het echtpaar A. Dalebout-Ponsen reeds 31 jaar in Californië woont, maar nog zó sterk aan het vaderland verwant is, dat het zijn gouden bruiloft temidden van familieleden te Dordrecht heeft ge vierd- DAT de Utrechtse politierechter aan de 43-jarige weduwe G- D. M. van W.-van der K. een maand voorwaardelijke gevan- [eldboete van 125 gul- s het verkopen •rjhin den heefl o van flacons cocaïne en mor£) Van S. ten Den Haag voor 1200. DAT te Amsterdam een gebouw voor de gemeentelijke bouwtechnische diensten zal verrijzen met negen verdiepingen en dakterras, waarmede een bedrag van bijna 15 millioen zal zijn gemoeid. DAT de herverkavelingswerkzaamheden in de polder Scherpenisse op het eiland Tholen, die pas zijn begonnen tijd worden opgeschort, omdat de DAT de Twentse Aeroclub voor Zater dag 26 dezer haar tweede wedstrijd voor sportvliegers en automobilisten heeft uit geschreven: De Autavla. DAT de Kon. Ned. Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken morgen in Apel doorn haar jaarvergadering houdt, waarop een nationale wedstrijd, aan welke de beste groepen uit elke provincie zullen deelnemen, de volgende dag aansluit. DAT op 25 dezer te Wageningen minis ter Mansholt het instituut voor rassen- onderzoek van landbouwgewassen, het rijksproefstation voor zaadcontróle en het de stichting van planten- DAT op de jaarvergadering van de AVRO op Zaterdag 10 Juli in Musis Sacrum te Arnhem een nieuwe voorzitter wordt benoemd, waarvoor als cendidaal zijn gesteld: 1. jhr H. G. A. Quarles van Ufford en 2. G. Dubois. DAT de protestactie van 24 uur der Amsterdamse taxichauffeurs vanmorgen om zes uur is geëindigd, en men mei eventuele verdere acties zal wachten tot de kwestie van tariefswijziging in de gemeenteraad zal zün behandeld. DAT voor de rechtbank te Amsterdam tine maanden gevangenisstraf waarvan vier voorwaardelijk is geëist tegen de 25-jarige kellner F. M. G. G. aldaar, die een Duitse en een Luxemburgse auto heeft geplunderd. DAT de Amsterdamse politierechte' de 35-jarige aardappelhandelaar P. de M. tot een maand gevangenisstraf ver oordeelde, daar hij zijn klanten te kort had gedaan door de weegschaal, met een stuk lood van 425 gram te verzwaren. DAT in circus Strassburger gisteren staande ge- een dromedaris is geboren, welke de worden vernield. DAT het jn het RjjVsmuc, Schagen heeft s.ktegen, omdat htl DAT de Nederlandse BromljelshondLlcröam gevestigde Museum pij voor Nijverheid en Handel, over de economische problematiek van de N W. Veluwe De heer Blom zei dat deze pro blematiek o.m. wordt gevormd door; de inpoldering van het IJsselmeer; de vraagstukken rondom het kleine boeren- vTaagsbuk op de zandgronden; de uit breiding der bestaande Industrie en de situatie op de arbeidsmarkt. Daarna kwam de Koningin weer naar buiten voor het maken van een rit door de stad. De haven werd bezichtigd en verder ging het in de richting van het sanatorium Sonnevanck, dat uitgaat van de Vereniging tot Ohr. Hulpbetoon aan Tuberculoselijders. De Koningin bezich tigde een der paviljoens en maakte een wandeling langs de patiënten. Het koninklijk gezelschap en enige gasten trokken zich daarna in een der gebouwen terug voor de lunch. Nabij Ede, op de Lunterse hei de, werd gisteren een schapen scheerdersdag gehouden. Er werden enige honderden scha pen op één dag onderhanden genomen. In de schaduw van een der weinige nog overge bleven schaapskooien zorgden vrouwen in Gelderse kleder dracht voor een hartversterking Aler naar Bonn voor Lufthansa Binnen afzienbare tijd ls het herstel te verwachten van de Duitse souvereiniteit op luchtvaartgebied waardoor de bonds republiek in staat zal worden gesteld zelf standig aan het internationaal luchtver keer te gaan deelnemen. De belangen der K.L.M. die hierbij in het geding zijn, zijn zeer aanzienlijk, aangezien Nederland zich heeft ontwikkeld tot een der voornaamste deelhebbers in het vervoer naar en van Duitsland. De president-directeur van de K.L.M., de heer Aler. heeft een tweedaags bezoek gebracht aan Bonn om besprekingen te voeren met de Westduitse minister van verkeer, dr Hans Seebohm, en andere autoriteiten. De Duitse regering wenst verdere ge allieerde concessies om de voorbereidipg de Lufthansa mogelijk te maken, en wil de vier Amerikaanse Convairmachlne* aankopen die deze maatschappij reeds lang geleden in bestelling heeft gegeven. Van crisis tot crisis IN VERBAND MET DE KRITIEKE TOESTAND IN INDO-CHINA een reeks scherpe aanvallen vanuit de Franse Nationale Vergadering op het beleid van zijn kabinet heeft premier Laniel in de afgelopen nacht de vertrou wenskwestie gesteld. De Nationale Verga dering besloot over dit vertrouwensvotum Zaterdag te stemmen. enige motie, die tijdens het debat ten gunste van de regering was ingediend, waarin er op werd aangedrongen niets te ondernemen dat de pogingen te Ge- tot een vrede met Indo-China te komen, in ongunstige zin. zou beïnvloe den. werd ingetrokken, nadat een ver zoek \an de regering om deze motie vóór aantal andere te behandelen, met 324 tegen 269 stemmen was verworpen. Men acht de kansen, dat het kablnet- Laniel de vertrouwenskwestie zal over leven niet bijster groot. Er zijn echter weinig afgevaardigden, die de verantwoordelijkheid voor de mislukking der Geneefse conferentie over Indo-China op zich willen nemen. Er bestaat in feite geen enkele zeker heid, dat er spoedig een nieuw kabinet gevormd zou kunnen worden en hierin ligt misschien toch nog een mogelijkheid, dat Laniel voldoende stemmen zal ver en om zijn regering in het leven te houden. i maatregel om dienstplichtigen naar Indo-China te zenden zal de goedkeuring de Nationale Vergadering behoeven, daar volgens een wet van 1950 dienstplich tigen niet naar een oorlogszone overzee gezonden mogen worden. Zoals in een deel van onzer editie.* reeds gemeld, heeft de commissie voor buitenlandse zaken van de Nat. Vergade ring gisteren met 24 tegen 18 stemmen, bij twee onthoudingen, een rapport aan genomen, waarin de Nat. Vergadering wordt geadviseerd het defensieverdrag (E.D.G.) niet te ratificeren. Onder de tegenstemmers bevonden zich ook zes socialisten, die daarmee de speciale in structies van hun partij in de wind Rotterdamse advocaat weer in vrijheid De gearresteerde Rotterdamse advo caat mr G. de B. is na verhoor door de rechter-comimdssaris weer op vrije voe ten gesteld. Zoals men weet, werd mr De B. verdacht van aanzetting tot mein- Beschieting Sabena-toestel Belgisch protest in Moskou onvermijdelijk door i breekt. veredeling DAT de gemeenteraad van Nijmegen' heeft geprotesteerd tegen het van N S op een schrijven van der stad, waarin de spoorwegdirectie ver klaarde, dat verbetering van de verbin dingen Nijmegen-Heerlen en Nijmegen- Roermond-Maastricht niet past in het huidige schema. DAT uit «un filiaal van een luvun.mld-l'""' delenconcern te Amsterdam 230 kg koffie-na ieg me een korte bonen zijn ontvreemd met een waarde van velde2160 en van de daders ieder spoor ont- O 92 De Minister strooit met harde guldens De minister had geen beter ogenbltic voor de paspoort-prijsverlaging kun nen uitkiezen. Juist nu de actie O 92 op gang begint te komen, zegt hij: „Mensen, houdt Uw tientje, ik ben met f2.50 tevre den." Dat is goed nieuws. Want nu kunnen alle reizigers met buitenland-allures f 7.50 uit hun portefeuille haten en zeggen: „Ziezo, die bestem ik voor O 92. Dan bouw ik ongemerkt mee aan een prot. militair tehuis voor de jongens in Valkenburg En wij voegen er graag aan toe: Doe het vandaag nog. Dan kunt U het niet meer vergeten. Via het gironummer van de Nieuwe Leidsche Courant f58936) beantwoordt U het gulle ge baar van de minister op een zelfde gulle wijze. O 92 roept U I Over Sa- kens op weg was van België naar Zagreb in Joegoslavië- Bij deze beschieting werd j de Belgische marconist gedood, te Am-| BelS'e ewt bestraffing van de schuldi- WUKU111 ymll Aziatl- 8e(n) cn ecn schadeloosstelling van de gekomen. heeft besloten, ieder jaar op Tweede sche Kunsl van aanstaande Maandag af |slachto«era Een onderzoek heeft uitge- DAT in het Noorderdierenpark te Em- Pinksterdag een nationale bromfietsdas110, nadcr datum zal zijn gesioten. in ver- wezen, dat dc Mig-straaljager die heti "de voorbereidingen voor de j toestel aanviel, de Russische kentekenen tweedaagse tand tentoonstelling Oosterse schatter Zuid-Westelijke wind Tot morgenavond verwacht De Bilt; Wisselende bewol king met enkele verspreide buien Vrij krachtige tot matige Zuid-westelijke wind. Weinig verandering in tem peratuur. (Opgemaakt om tien uur). ZON EN MAAN Vrijdag; zon 4.20 tot 20 59 uur; maan 16.11 tot 1.21 uur. Op 16 Juni V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1