Flinke Jongen In Rijnsaterwoude was de ontwikkeling bijzonder gunstig Het aantal afzonderlijke inkomens in Zevenhoven niet toegenomen R1)N- EN VEENSTREEK LOODGIETER GEROUTINEERDE STENO-TYPISTE VOORMAN GEREEDSCHAPMAKER KANTOORBEDIENDE NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 INSDAG 25 MEI 1954 Volksinkomen in Noordelijk Rijnland Wij besluiten onze artikelenreeks over de ontwikkeling van het volks inkomen in de gemeenten rond Leiden met een overzicht van Alkemade, Koudekerk, Leiderdorp, Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuwveen, Rijnsater woude, Ter Aar, Woubrugge en Zevenhoven. In Alkemade bleef de ont wikkeling van het volksinkomen achter by het beeld dat de meeste ge meenten te zien geven. Sedert 1946 nam het aantal afzonder lijke inkomens toe met 25 pet tot ruim 2500 maar desondanks steeg het totale volksinkomen met slechts 32 pet van 4,8 tot 6.4 millioen grulden 's jaars. Het aantal lage inkomens - beneden twee duizend gulden - dat in 1946 het destijds normale percentage van 60 pet van het totaal omvatte, omvat nu nog 50 pet terwijl het meest gangbare percentage in Nederland nu 40 bedraagt. Er zijn dus in Alkemade relatief véél lage in komens. Voorts zijn in deze gemeente ruim 600 Inkomens tussen twee- en drieduizend gulden, 290 tussen drie- en vierduizend en 110 tussen vier- en vijfduizend gulden. Zeventig ingezetenen verdienen tus sen vijf en zes mille, 44 tussen zes en ze ven mille, 27 tussen zeven en acht mille 1 en dertig tussen acht en tien mille. Daar boven komen verder 44 inkomens tus sen tien- en vijftienduizend gulden, vijf tien tussen vijftien en twintig mille ter wijl de top wordt gevormd door 12 in komens boven twintigduizend gulden Deze twaalf inkomens zijn gemiddeld 28 duizend gulden groot. Door dit alles bedraagt het inkomen per hoofd van de bevolking in Alkemade slechts 847.- terwijl het gemiddelde voor het gehele land bijna 1.200.- bedraagt. Koudekerk In Koudekerk steeg het aantal afzon derlijke inkomens met 15 pet tot rium 700 terwijl het totale volksinkomen dert 1946 met 60 pet is gestegen tot 1,8 millioeir gulden. In deze gemeente valt 40 pet van de inkomens in de groep be neden 2000.- hetgeen dus normaal is. Verder zijn hier 225 inkomens tussen twee- en drieduizend, 97 tussen drie en vier mille en 31 tussen vier en vijf mille. Hogere inkomens zijn er in Koudekerk niet veel: tussen vijf- en zesduizend gul den 13, tussen zes- en zevenduizend 11, tussen zeven- en achtduizend 12 en tus sen acht- en tienduizend 17. Mèèr dan tienduizzend gulden ver werven jaarlijks slechts 13 ingezetenen en deze hebben gemiddeld nog niet ten volle vijftienduizend gulden inkomen. Het inkomen per hoofd van de bevolking blijft dientengevolge beperkt tot 977.-, een bedrag dat wel ver uitsteekt boven dat van Alkemade maar dat bij het rijks gemiddelde ook ver ten achter blijft. Leiderdorp In Leiderdorp is het aantal afzonder lijke inkomens sedert 1946 met 17 pet gestegen tot ruim 1700 terwijl het totale volksinkomen omhoog ging met 64 pet tot 5.1 millioen gulden. In de groep der lage Inkomens, d.w.z. beneden tweedui zend gulden 's jaars valt nog niet ten volle 38 pet; dit is dus relatief gunstig. Voorts zijn hier 448 inwoners, die tus- :n twee en drie mille verdien en, 256 iet een inkomen tussen drie en vier mille en 124 met een inkomen tussen vier i vijf mille. Tussen vijf en tienduizend gulden srwerven 189 ingezetenen, namelijk tus- ;n vijf en zes mille, zes en zeven mille üz. resp. 90. 45, 23, 14 en 17. Tussen tien- en vijftienduizend gulden liggen vervolgens in Leiderdorp 24 inko mens terwijl 11 inkomens tussen vijf tien- en twintigduizend gulden liggen. Tien Leiderdorpers staan tenslotte aan de top met een gemiddeld inkomen van 24 duizend gulden. Gèèn.van deze tien komt boven de vijftigduizend gulden uit. Per hoofd van de bevolking bedraagt het volksinkomen in Leiderdorp 1.077.- Leimuiden In Leimuiden steeg het totale volks inkomen met slechts 43 pet tot 2,2 mil lioen, terwijl het aantal afzonderlijke in komens met 14 a 15 pet omhoog ging tot ruim 800. Zes- en-veertig pet van al le inkomens in Leimuiden blijven bene den tweeduizend gulden; deze groep is dus relatief groot, hetgeen voor het ge middelde inkomen en dus voor. de plaat selijke koopkracht niet gunstig is. Tus sen twee- en drieduizend gulden 's jaars verdienen verder 196 intvoners en sen drie- en vierduizend 108. Veertig in gezetenen verwerven een inkomen tus sen vier- en vijfduizend gulden. Verder zijn in deze gemeente 23 in komens tussen vijf en zes mille, 17 tus sen zes en zeven mille en 26 tussen ze ven en tienduizend gulden. De Leimui- der topgroep wordt gevormd door 31 in komens boven tien mille, die gemiddeld 12 a 13 duizend gulden groot zijn en waarvan er slechts enkele hoger zijn dan twintig mille. Het inkomen per hoofd vah de bevolking bedraagt in Leimuiden 935. Nieuwkoop Nieuwkoop zag zijn volksinkomen se dert 1946 cmhoog gaan van 2.4 tot 3.8 millioen, een stijging dus van 58 pet. Tezelfdertijd ging het aantal afzonder lijke inkomens in deze gemeente met 11 a 12 pet omhoog tot 1327. Zevei veertig pet van allé inkomens in Nieuw koop blijft bededen, de tweeduizend gul den, terwijl er 344 Inkomens zijn tussen twee en drie mille, 142 tussen drie en vier mille en 76 tussen vier en vijf mille. Wat de hogere inkomens betreft, men vindt in Nieuwkoop 37 inwoners die tussen vijf- en zesduizeznd gulden ver dienen, 33 met een inkomen tussen zes- zevenduizend, 16 tussen zeven- en achtduizend en 23 tussen acht- en tien duizend gulden. Voorts verdienen jaar lijks 19 inwonors tussen de tien- en vijf tienduizend gulden, terwijl de topgroep bestaat uit 12 inkomens hoger dan vijf tienduizend gulden. Deze 12 Ingezet men verdienen gemiddeld 53 duizend gulden, doordat er enkele Inkomens onder zijn, die groter zijn dan twintig mille en ten slotte èèn inkomen boven een ton per jaar. Dank zij deze laatste groep van twaalf hoge inkomens bedraagt het plaatselijk inkomen per hoofd van de bevolking 958. Nieuwveen In Nieuwveen is het aantal afzonder lijke inkomens sedert 1946 toegenomen met slechts 10 pet tot 634, terwijl het totale volksinkomer. met 31 a 32 pet omhoog ging van 1,2 tot 1,6 millioen gul den. Bijna 48 pet van alle inkomens zijn hier lager dan tweèduizerid gulden, ter- er resp. 173, 73 en 26 zijn tussen en drie, drie en vier en vier en vijf Voorts telt Nieuwveen 24 ingezetenen, die tussen vijf en zes mille verdienen en 12 anderen, wier inkomen tussen zes en acht mille ligt. Tien inwoners hebben jaarlijks inkomen tussen acht- en tienduizend gulden, terwijl de topgroep ïwoners omvat, die elk meer dan tienduizend gulden verwerven, onder wie nkelen zijn, wier Inkomen hoger ligt dan twintig duizend gulden. Dientenge volge bedraagt het Inkomen per hoofd de bevolking in Nieuwveen slechts 727. Rijnsaterwoude In Rijnsaterwoude was de ontwikke ling van het volksinkomen bijzonder gunstig! Het aantal afzonderlijke inko mens steeg sedert 1946 met 29 pet tot 287, terwijl het totale volksinkomen 85 pet omhoog ging tot ruim zeven Toch heeft deze relatief zo sterke betering Rijnsaterwoude nog allerminst gemaakt tot een gemeente met grote plaatselijke koopkracht. Negenenveertig pet, bijna de helft van het totale aantal inkomens blijft beneden de tweeduizend gulden. Verder genieten 76 inwoners een komen tussen twee en drie mille, 28 tussen drie en vier mille en 15 tussen vier en vijf mille. Tussen vijf en zesdui zend gulden per jaar liggen 11 inikomens, terwijl de topgroep in Rijnsaterswoudè bestaat uit 19 inikomens boven zesdui zend gulden, die gemiddeld negen mille bedragen en waarvan èr geen enkele hoger is dan twintigduizend gulden. Het plaatselijk inkomen per hoofd van de bevolking bedraagt als resultaat van dit alles f859. Ter Aar Ter Aar, ofschoon veel groter dan. Rijn saterwoude, blijft in gemiddelde koop kracht van de bevolking daarbij nog ten achter. Sedert 1946 steeg het aantal af zonderlijke inkomens met 17 a 18 pet tot 1600 terwijl het totale volksinkomen steeg van 2.8 tot 3.8 millioen gulden dus met 34 pet. In Ter Aar zijn 800 inkomens beneden tweeduizend gulden. Dti is dus 50 pet en dus relatief véél. Tussen twee en drie mile verdienen 380 inwoners, tussen drie en vier mile 191 en tussen vier en vijf mille 84. Voorts zijn er 57 inkomens tus- vijf en zesduizend gulden. 25 tussen m zevenduizend. 20 tussen zeven en achtduizend en 15 tussen acht en tiendui zend. De top omvat 28 inwoners met meer dan tienduizend gulden inkomen; deze verwerven gemiddeld 14 mille en geen van hen komt boven de grens van vijf tigduizend. Het inkomen per hoofd van de bevolking bedraagt als resultante van dit alles f 813. Woubrugge In Woubrugge heeft het plaatselijk volksinkomen sedert 1946 zich zeer gun stig ontwikkeld. Het aantal afzonderlijke inkomens steeg met 20 pet tot rond 960 terwijl het totale volksinkomen van 1,5 oen omhoog ging tot 2,8 millioen met 81 pet. Veertig pet van alle inkomens valt in Woubrugge beneden de grens van tweeduizend gulden, een per centage dat geheel normaal is. Voorts zijn hier resp. 286, 101 en 34 inkomens tussen twee en drie, drie en en vier tot vijf mille. Tussen vjjf- tiennduizend gulden liggen 141 in komens en wel tussen vijf en zes mille, zes en zeven mille enz. resp. 32, 31, 23, 15 en 10. Tussen tien- en vijftienduizend gulden per jaar verdienen verder 22 in gezetenen, terwijl de top wordt gevormd door 18 inwoners, die elk gemiddeld zes tien- zeventien duizend gulden per Dit alles leidt tot een inkomen per hoofd van de bevolking van f 1.042, Zevenhoven Tenslotte Zevenhoven. Dit is wellicht de enige gemeente in ons land waar sedert 1946 het aantal afzonderlijke inkomens niet is toegenomen en op 397 is blijven staan. Daar niettemin het totale volksinkomen omhoog ging van driekwart millioen tot 1,1 millioen of met 43 pet moeten vele van de afzonderlijke inkomens toch wel sterk zijn gestegen. Toch valt ook nu nog 45 pet van alle inkomens ter plaatse beneden de grens van tweeduizend gulden terwijl 100 in woners tussen twee en drieduizend gul den verdienen. Verder zijn er 53 inkomens tussen drie en vier mille en 22 tussen vier en vijf mille. Twaalf ingezetenen hebben verder inkomen tussen vijf- en zesduizend gul den, terwijl er 11 zijn met een inkomen tussen zes- en achtduizend gulden .De plaaselijke top bestaat uit 21 inkomens boven acht mille, die gemiddeld 13 mille bedragen en waarvan er enkelen zelfs boven twintig mille zijn. Het inkomen per hoofd van de bevolking bedraagt in Zevenhoven 1898, ALPHEN AAN DEN R11N Om het damkampioen schap De voorwedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Alphen aan den Rijn zijn thans, na spannende slotpartljen. geëindigd in de volgende standen. Groep A: C. Verboom R. Verkade S. Koopman A. d. End 7 5 2 10 7 4 2 1 10 7 4 2 1 10 7 4 38 7 2 3 2 7 7 2 3 2 7 7 115 3 7—171 8 5 3 13 8 3 5 11 8 3 4 1 10 .8413 9 MeJ. Heesen over Amerika Mej. J. Heesen, directrice van de land- bouwhuishoudschool alhier, hield gister avond voor leden van de Ned. vereniging van huisvrouwen en de bond van platte landsvrouwen in de bovenzaal van hotel ,,'s Molenaarsbrug" een causerie over haar bezoek aan Amerika. Uitvoerig be sprak mej. Heesen het gezinsleven, het schoolbezoek en de mentaliteit der Ame rikanen, die in velerlei opzicht nogal ver schilt met die der Nederlanders. Spr. ver duidelijkte een en ander aan de hand van een zelf opgenomen filmstrip. Deze laatste bijeenkomst van het sei zoen stond onder leiding van mevr. Her big-Hofstee. Rijnlandse Orkestvereniging De leden van de Rijnlandse Orkestver eniging kwamen in algemene vergadering bijeen. De voorzitter, de heer P. J. Cou- vée, beklemtoonde in zijn openingswoord het feestelijke karakter van deze bijeen komst, in verband met het slagen van de gegeven concerten. De dirigent, de heer Bouw Lemkes, werd dank gebracht, want hij was het. die het orkest leidde tot het G. W N. Brunt P. Spek W. Baart Groep B: C. Zijlstra M. de Groot Gelderblom A. Rijnberg A. Brunt 8 4 1 3 1 Klaveren 8 3 2 3 E. Megchelse 8 3 1 4 v. Triest 8— 3 5 ic v Oeveren 8 1 7 Namens de leden bood mej. I. De dr;e hoogstgeplaalst* spelers van s(,ndaa, aIs bHJk van waardering groep A en B komen uit in de finale rig uitgevoerd boekwerk metde huidige kampioen. de heer L In de vereniging leeft de gedachte Jesse. De wedstrvjden beginnen Woens-|eigen blbiiotheek aan te schaffen, doch de aaavnn r. uur ,r. a ran. na n 1 muziek is moeilijk te krijgen. In verband OEKENHOElf DE CHRISTELIJKE Leeszalen hebben een lange en moeizame wordings geschiedenis en een zware strijd om het bestaan achter de rug. Met eerbied leest daarom een boekje van 38 bladzij den. dat onlangs verscheen van de hand dr J Karsemeijer. secretaris van de Bond van Christelijke Leeszalen, dat de 25 jaren beschrijft, waarin deze bond bestaan heeft en ook de voortijd, want reeds in 1912 kwam er te Hilversum een Christelijke Leeszaal tot stand. Weini- weten hoe deze eenling het vol hield. Toen er eindelijk van twee Chris telijke Leeszalen in Nederland gespro ken kon worden, was de toestand geens zins gemakkelijker geworden. Ook thans wordt er nog veel te weinig van deze nuttige instellingen gebruik gemaakt. Daarom is het wel nodig er de aandacht op te vestigen, dat zij ook in Den Haag en Scheveningen werken. Nog altijd zijn deze leeszalen ten aanzien van subsidie achter gesteld bij de andere leeszalen. De titel van het boekje, dat we aan ieders aandacht aanbevelen, is „D e id van Christelijke Open- e Leeszalen en Biblio theken in Nederland van 1929—1954". Het werd gedrukt bij Druk kerij J. de Longte, Dordrecht. Moge er ook op dit levensterrein na tientallen jaren van pionierswerk een rijke volle bloei komen. dagavond om 8 uur in de cantine van A. Oosthoek N.V. (Alphen). De eerste ronde brengt direct de grote rivalen Jesse en Zijlstra achter 't bord. De Groot komt tegenover Verkade, de eerste met de beste papieren. Verboom heeft ae beste kansen tegen Koopman. Gelder blom heeft rust. Alpha won van Sikkens Als uitvloeisel van de belangengemeen schap, die ontstaan is tussen de verffa- briek „Alpha" alhier en „Sikkens" lakfa briek te Sassenheim is gisteravond in Sassenhelm een voetbalwedstrijd ge speeld. Voor de aftrap hield de bedrijfs leider van de Alpha, de heer J. van Rin gen, een korte toespraak en overhandig de aanvoerde J. Smit van het Sikkens' elftal een mand met bloemen. De verwachting, dat de Sassenheimers zouden winnen, ging niet in vervulling. Aangemoedigd door een flinke aanhang was het initiatief direct aan Alphense kant. Na 5 minuten was het reeds 10, de rust kwam met 40. In de tweede helft werd de stand tot 80 opgevoerd en toen slaagden de Sikkensmensen er in, de eer te redden, einde 8—1. In de cantine van het lakbedrijf had tenslotte een prettige ontmoeting plaats, waar vriendelijke woorden gesproken werden door de heer H. van Driel namens Sikkens en door de heer G. Kooi namens Alpha. De laatste nodigde tot een revanchewedstrijd in Alphen. Wedvlucht Alphense Vriendenclub Zaterdag werd door de Alphense Vriendenclub deelgenomen aan de con- coursvluoht van St Quentin over een af stand van 273 km. De duiven werden gelost om 10,30 uur met West-N. Westen wind (bewolkt met regenbuien). De eerste duif kwam binnen om 2 uur 43 mtin. 47 sec. en de laatste om 3 uur 39 min. 20 sec. De uitslag is als volgt: Th. Elshout 1, 10; D. van Eijk 2 en 3; W. Tromp 4; H. P. de Wit 5; L. Starreveld 6; A. Dissel 7; Jac. Verkade 8; A. Ekel- schot 9. Ook de juniorenafdeling nam deel aan de concoursvluoht, en wel van StQuentin. In deze afdeling kwam de eerste duif om 2 uur 44 min. en 27 sec. binnen en de laatste om 4 uur 4 min. 51 sec. De uitslag luidt als volgt: W. Groeneveld 1, 3 en 9, A. Groenendijk 2; A. Blom 4; J. Dom burg 5 en 10; J. Spierenburg 6 en 8; J. van Rijn 7. de fusie met Gouda trad het bestuur in zijn geheel af en het werd tevens uit gebreid tot zeven leden. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. van der Kemp en bestuurslid de heren v. Binsbergen, W. Breeveld, P. J. Couvée en Lafeber, ;vr. van Roosendaal en de heer H. C. v. Spelt. Tot lid van de kascommissie werden benoemd de heren dr Speekman N. Verkley. Er is een behoorlijke groei in ledental te constateren. Getracht zal worden, in het volgende seizoen twee concerten te geven, in Octo- in Maart. DE KAAG Gymnastlekdemonstratla De zeilsohool „De Kaag" houdt Don derdagmiddag om twee uur In samen werking met de V.V.V. ter gelegenheid van haar opening een grote gymnas- tiekdemonstratie. De Leidse gymnastiek vereniging D.O.S. en het centraal insti tuut voor de opleiding van sportleiders te Overveen werken hieraan mee. De demonstratie wordt gegeven in de speel tuin in Binnen-Kaag. NIEUWVEEN De Witpen De postduivenvereniging „De Witpen" organiseerde een wedvlucht van af Pt St Maence. De duiven werden gelost om 10 uur met Z.W. wind. Aankomst eerste duif 15.5056 uur. Snelheid 1172 m. De wedstrijd had een zeer onregelmatig ver loop. De uitslag was: C. v. Bemmelen 1, 4, 16; C. v. d. Leden 2; F. Vermeulen 3; G. J. Oskam 5, 9; Bijl-Spring in 't Veld 6, 8; J. de Groot 7, 13; J. Hoogervorst 10, 17. C. Koeleman 11; C. v. Leeuwen 12, 15; A. Straathof 14. OUDE WETERING Allemaal bieten-dunnen Gisteren is de campagne van het bie- tep-dunnen in de Haarlemmermeer be gonnen, een drukke en belangrijke perio de voor de landbouwer. De besturen de Chr- scholen de Oude en Nieuwe We tering vinden deze tijd ook belangrijk er de laatste jaren heeft men steeds de Paas- vacantie en een gedeelte van de zomer vacantie gecombineerd om de kinderen gedurende het bieten-dunnen veertien da gen vacantie te geven en het schoolver- um tot een minimum te beperken. Van gisteren af zijn dus weer veie akkers in de Haarlemmermeer met jonge len bevolkt en 's avonds ook wel met ouderen. Want het is een aardige bij- erdienste! Schaken en dammen De voorzitter van de schaak- en dam club Kijk Uit heeft de prijzen uitgereikt de wedstrijden om het kampioenschap Alkemade. De bijeenkomst werd ge houden in hotel Klein. De heer De Blaey kon, wat het schaken eerste klasse be treft, de wisselbeker uitreiken aan kam pioen H. Bakker, 2 werd hier Th. Olijer- hoek. In schaken tweede klasse ging da wissclbeker naar P. Serp, 2 werd C. Zoet. Kampioen dammen eerste klasse werd J. Meijer, die een wisselbeker kreeg, 2. T. Katsburg. Bij dammen tweede klasse was de wisselbeker voor D. Langhout, 2. P. v. d. Luit. TER AAR Ingelandenvergadering Zaterdagmorgen 10 uur wordt in café Hoogendijk te Langeraar een vergade ring geftouden van stemgerechtigde inge landen van de Noordeind- en Geerolder. Agenda: verkoop van ruin- en rietland en de vaststelling van een stroomcontract met de lichtfabrieken te Leiden. WOUBRUGGE Afscheid en installatie De officiële installatie van de heer S. Cuperus uit Okkenbroek, die per 1 Juni benoemd is tot hoofd van de Christ. Nat. school, heeft plaats op Woensdagavond 9 Juni in de school. Tevens zal het schei dende hoofd, de heer J. H. Kamminga, dan afscheid nemen. Vrouwenvereniging De Geref. vrouwenvereniging vergadert op Dinsdag 1 Juni om half acht in de con sistorie van de Geref. Kerk. De heèr A. C. van Tienhoven zal spréken over de Mormonen. b.by »n .tudl.b.ur» Voor Uw BADPAK Dubbel Lastex Kinder Badpak in div. kleuren A Qft 2 tot 7 jaar Lastex Dames Badpak in div. kleuren A Qft maten 38 tot 46 Lastex Dames Badpak met rokje, in de nieuwste O QC pasteltinten Dubbel Lastex Dames Badpak 2 delig- 8 75 in div. kleuren u Satijn Dames Zonnepakje 19 0^ Dubbel-Iastex Gangetje 4 - Lelden Telefoon 25969 EEN AANK. en EEN LEERLING Maar ooht b/IJ Is ze pas mot "SHELL BUTAGAS"! Vlug klaar, 'n schone keuken, minder moe. Allemaal voordelen van dat han dige "SHELL BUTAGAS". Maar ook. voor verwarming, verlichting en warm ideaal. Als U eenmaal "SHELL UTAGAS" hebt, dan ziet U pas goed U vroeger allemaal moest missen! Et Is een "SHELL BUfA GAS "-ver koper bij U in de buurt. Vraag hem eens vrijblijvend om inlichtingen. SHELL NEDERLAND N.V. Afdeling Bufagaa Wassenaarseweg 80 Tel. 18.34.00 's-Gravenhage OVERAL VERKRIJGBAAR. ONDER MEER TE: OEGSTCEEST: Van Marion's Cascentrale N.V., (Hoofddepót) Rhijngeesterstr.w. 157, Tel. 26347 L. Verhaar Sumatrastraat 40, Tel. 23568 LEIDEN: K. Doove Anna Paulownastr. 22, Tel. 30587 De STICHTING „VELDWIJK" te ERMELO, Inrichting tot Chr. verzorg, van Geestes- en Zenuwzieken, vraagt: 1. LEERL.-VERPLEEGSTERS EN -VERPLEGERS voor volledige opleiding Rijksdiploma B; 2. VERPLEEGSTERS n'.voor oplelding Diploma A of B. Voor meisjes jonger dan 18 jaör bestaat gelegenheid tot deelname aan de vooropleiding- Sollicitanten moeten van pos. Chr. beginselen zijn. Gunstige salarisregeling en vergoeding van reiskosten bij vrije dagen en vacantie. Eerste aanschaf van dienst kleding wordt gratis verstrekt. Sollicitaties te richten aan de Geneesheer-Directeur. Plaatst een Koerier, 't is DE manier 1 Personeel gevraagd O Gevr. nette hulp i.d. huish. bij heer met d. (b.biiJi.) m. 1. geen bezw. Lirntner, Eem- wij'kstr. 43, Voorburg (Z.H.) 0 Een nette werkster voor de Vrijdag en 1 x per 14 dgn 's Maandags. Haagweg 116. 0 Gevr. door N.V. Groot handel Levensmiddelen, L. Mare 104 een kantoorbe diende (rrml. of vrL), niet ouder dan 17 jr. Goed kun nende rekenen, schrijven en typen, of bereid direct te leren typen. 0 Gevraagd flinke werkster 2 x per week.' N. Ouwehand, Drieplassenweg 58, Katwijk aan Zee. Gevraagd een voor boodschappen en kantoorwerkzaamheden. Leeftijd circa 16 jaar. Brieven onder No 3580 aan het Bureau van dit Blad. GROOT FABRIEKSKANTOOR hier ter stede zoekt voor spoedige indiensttreding: Grondige kennis der moderne talen vereist. Brieven met volledige inlichtingen over opleiding en practijk te richten onder No. 3593 aan het Bureau van dit Blad. MACHINEFABRIEK in het WESTEN DES LANDS vraagt voor spoedige indiensttreding die belast zal worden met het onderhoud en de vervaardiging van gereedschappen voor de ketel- en apparatcnafdeling. Allee., zij, die op dit gebied een ruime ervaring hebben opgedaan, gelieven te reflecteren onder No. 3591 aan het Bureau van dit Blad. REEDS MEER DAN 50 JAREN wordt ln sanatorium „HOOG-LAREN" ts Blarlcum werk verricht, tot hell van zieken. Dit kan voortgang vinden, wanneer meisjes van 18 Jaar en ouder zich melden als LEERLING-VERPLEEGSTER Hen wordt geboden: opleiding (in prettige sfeer) vrije kost, inwoning en be- wassing - dienstkleding. Het sanatorium ls fraai gelegen in het Centrum van het GOOI, met goede busverbindingen naar Amsterdam en Hilversum. Aan sollicitanten worden b(j oproep de reiskosten vergoed. Sollicitaties worden gaarne ingewacht door de adj.- Directrice van SANATORIUM „HOOG-LAREN" te BLAR1CUM postbestelling: LAREN (N.H.). 0 Hulp gevraagd. Net meisje niet jonger dan 16 jaar. Van 8—14.30 uur. P. J. Blokstr. 9. Stichting „Our Home" leerling-ziekenverzorgsters. - Aanvangssalaris 75,— per maand bruto, intern. -Brieven met voll. inl. aan de directie, Mathenesserlaan 491. Postbus 6020, Rotterdam. 0 Inrichting in het Westen van het land zoekt een kook ster en een huishoudelijke hulp. Salaris 75.- tot 110.- per maand bruto, intern. Br. onder No R 9136 bur. v. d. bi. Personeel aangeb. O Geen sal. Wie helpt besch. i. meisje (23 j. erv. adv.kant.) dat verand. v. omg. behoeft, aan bezigheden B.v. adm.' corr., gezelsch., ged. vac. bij baby, o.i.d. Intern, met zak- geld. Pr. ref. Br. onder No 3586 aan het bur. v. d. blad. Te koop aangeb. 0 Een in goede staat zijnde schrijfmachine met eikenih. schrijftafel en 1 z.g.a.n. lijs- tcniverstekzaag 55 cm lang. Kamperfoeliestr. 6 Katwijk aan Zee. 0 Electr. gehoorapparaat (ge bruikt), goed vloerkleed, 2x3. wandspiegel, tafel biljart met toebehoren, huisorgel met kruk, invalidewagen, zelfbe- wegend. Te zien: Woensdag avond a-.s. tussen 7—9 uur: Acacialaan 1, Leiderdorp. 0 Witte trouwjapon, maat 42 Joh. de Wittstraat 37. Leiden. Jonge hennen, 12 weken. Blaik Reds. - A. v. Waay, Dorpstr. 17, HazersWoude. Bloemkool planten Le Cerf en Alfa. Knolselderij, Rode. Gele, Groene Savoye. Sprui ten. Knolrapen en Slaplanten tevens een staal varkensmest. P. M. v. Fgmond, Valkenb.w. Katwijk aan den Rijn. Telef. 1718 No 2487 Een grote 1 pers. kano compl. in pr, st. f55,-. Wijh- gaardcnlaan 101, Voorsch. 0 Aangeb. een Sharp zeil boot. Zeilklaar. Prijs f225,-. Br. no 3592 bur. v. d. blad. 0 3-delig veren bedstel, z.g. a.n. f55,-, 1 pers. kapokbed den f 12,50 p. st.. 2 stel stoe len, best. uit 2 fau-t. en 4 stoelen f45,- p. stel, 2 pers. Engels ledikant f 12.50. 1 pers.. Engels ledikant f 6,-. Janvosserstecg 51. Te huur gevraagd 0 Gevr. oiigem. of gestoff. huisk.. slaapk. en kookgele genheid in Leiden of omgev. voor Jong echtpaar z. k. Br. No 3587 bur. van dit blad. Te huur aangeb. 0 In Oegstgeest gestoff. zit- cn slaapkamer. Pr. uitzicht. Stook®;!., gas en water. Br. bur. v. d. blad. no 3590. Diversen 0 Bromfietsenverhuur, Kap- iein, Mobylette en Solex. J. van Poianen, Kuipersteeg 10, t.o. De Hema, Leiden. Telefoon 31534. 0 Rijwielen direct af fa briek f 30 tot f 60 verdient U door het kopen van een Simba rijwiel. Prijs vanaf f 87.50 Voor solide personen desgewenst gemakkelijke wielfabriek. Naaldwijkseweg 2426. 's-Gravenzande. TeL K 1748—673. Te bezichtigen bij A. F. Paet. Rijnmond 9. Katwijk aan Zee. 0 Porseleinen kop en schotels 39 ct. Porseleinen theepotten 1.49. Koffiepotten 1.98. Boterhambordjes 29 ct. Diepe borden 39 ct. Melkkannetjes 69 ct. Wasstel. 5 delig, 7.49, enz. enz. I.V.A. Haarlemmer straat 48 - Nova. Noordeinde 43, Leiden. 0 Dc Uurwerkkliniek a. de Lage Rijndijk verkoopt ook op Schakclzegels. Inl. voor het verkrijgen hiervan wor den gaarne door ons gege ven. Voor elke beurs een horloge, is ons devies. Lage Rijndijk 8. 0 Zeemlappen tegen halve prijs Prima kwaliteit zeem leder van Zeemleerfabriek „Roorda". Alleen hele huiden 2.98, 3.98. 4.98. 5.98. Nu met advertentie voor 1.49. 1.99, 2.49, 2.99. I.V.A. Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43. 0 Plastic Waslijndraad 16 ct per bosje van 7',4 meter. Prima stalen waslijndraad, omkleed met plastic, dus absoluut roestvrij. Alleen met advertentie. Geldig tot 4 Juni. - I.V.A. - Haarlem merstraat 48. - Nova, Noord einde 43. 0 Tcgeltjcsboard voor ver fraaiing van Uw keuken of badkamer, voor vochtige muren enz. Prachtige kleu ren. Watervast hardboard, watervast triplex, zachtboard cn alles wat U op hout- of boardgebied nodig heeft. „De Houthal", Hogewoerd 99. 0 Pianoklavier accordeon, 120 bassen. 4 korig, 5 regis ters (nieuw) voor kajuit motorbootje. moet in prima staat zijn. Br. bur. van dit olad no 3589. 0 Extra koopjes in Sokjes Sportkousen Nylon dames kousen, Slips 98 ct. Dames en Heren ondergoed 98 ct. Interlock, extra kwal. 1.39. ook gr. maten 1.39. Bij de Goedkope Wolkraam. H. van der Bosch. 0 Behang, glaspapier, grond- papier. spijkertjes, ta-pijtga- ren, linnen, plaksel, zir.ken- kastdeurnaalden. deurplaten, smeer-borstels, plaktafels. scharen, enz. Alles prima kwaliteit tegen redelijke prij zen. Rich. J. Blok, Hoge woerd 62 Tel. 23123. Erkend behanger. •Nu Uw hond laten op snappen. HU wordt er mooier door. Voor trimmen, uit kammen of wassen, Vlie- land's Hondensailon, Nieuwe Ryn 50 bij 't Gangetje. Mo derne inrichting. 0 Uw hond lust ook hon denbrood. Vers hondenforood met veel vlees. Daar is elke hond dol op. Per ta kg 48 ct Probeert U het eens. Vlie- lana's Zaaëhandel, Nieuwe Rijn 50 t/o 't Gangetje. 0 Stam Prinecssen dubb. zonder draad per 100 gr 55 ct. Per 250 gr. f 1.25. Vlielands Zaaóhaiidel, Nieuwe Rijn 50 bij 't Gangetje. AILes voor Uw tuin. Rashonden. Voorhanden rte Poedels, witte Kees jes, SpanieLtjes, Pups. Schc ren en trimmen van honden. Rashonden te koop gevr. Tennissen, Levendaal 28, Tel. 22053, Leiden. 0 Nu gras zaaien. Heel ge makkelijk. Wij leren het U gratis. Graszaden v.a. 50 ct p. 100 gram (voldoende voor 3 m2). Vlieland's Zaadhandel Nwe Rijn 50, bij 't Gangetje. 0 Vriendelijk tehuis gezocht voor lief oranje katertje, wit borstje en voetjes. Ruim 9 weken oud. zindelijk. Tele foon 22129. 0 Etalagecarton (houtboard) 100 x 200 cm. slechts 4.20 p. plaat. Heren winkeliers en étaleurs noteert U dit even. want het is belangrijk voor U. 70 x 100 slechts 80 ct. „De Houthal", Hogewoerd 99, Telefoon 22536. 0 Tuinbanken, Uskastjes. was- en regenkuipen, vuur- diuvels, golfplaten, gaas. as falt, keuken cn waterfornui- zen. A J. Hartwijk, N. Bees tenmarkt 7-9. Tel. 26627— 24013. Glans verzinken roestige teilen, wasketels, emmers. me Ikigerced schap onder garantie. 0 Zeemlappen tegen halve prUsü Prima kwaliteit zeem leder van zeemleerfabriek ..Roorda". Alleen hele hui den f 2.98—3.98—4.98—5.98. Nu met advertentie voor f 1.49—1.99—2.49 en 2.99 I.V.A., Haarlemmerstraat 48; Nova, Noordeinde 43. 0 Plastic Waslijndraad 16 ct per bosje van 7 'j m. Prima stalen waslijndraad, omkteed met plastic, dos absoluut roestvrij. Alleen met ad<ver. tentic. Geldig tot 5 Jwni I.V.A. - Haarlemmerstraat 48 Nova Noordeindc 43 0 Wasmachines af fabriek. Voor f 3.38 p. w. heeft U dc beste cn de goedkoopste. Zonder slijtage voor Uw Honderden guldens besparing Vr. prosp. GG aan VeWa. Hoogstr. 196. Schiedam. Te lefoon K 1800-66479 (contant soec. cond.) 0 Voor oud goud, zilver, juwelen en antieke voor werpen betalen wij de hoog ste prijs. Grote keus ver lovingsringen. horloges, klok ken. wekkers. Atelier voor reparaties. Spoedig en billijk. Jac. Hogervorst. Morsstr. 9. Tel. 24920. Het Rlngenhuls. I GEEN I GOEDKOPERE DA I DANEEN BLIJDORP DAG U kunt er de '■g5i klok op gelijk zetten! Een Juweel «en «elmen. schap, voor de laags» mogelijke prijs. Vraag het Uw horloger maar eensl Voor dames en heren. In chroom, edelstaal, 20 Mlcr.walsdoub'éengoud. Ook waterdicht en shock» REMOVA REEDS VANAF f 47,— tszi ■•ivrjvrmiet 'W- GEVRAAGD op kantoor te LEIDEN (Vrl.) Brieven met vermelding van leeftijd, tegenwoordige werkkring, godsd., referenties en verlangd salaric onder No. 3588 Bureau van dit Blad. ADVERTEERT in de Nieuwe Leidsche Courant

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 7