|licuwc £cihsrl)c (Courant Langere jeugdscholing is economische noodzaak Taak van overheid is tegelijk wezenlijk en beperkt Dr DreesWees een voorbeeld in een bezeten wereld Ike acht Z.O.-Aziëpact zonder Albion mogelijk Wist U DONDERDAG 20 MEI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: ƒ6 40 per kwartaal; ƒ2.15 per maand; ƒ0.50 per week AD VERTENTIËN0.18 per millimeter. t belangrijke korting). Vijf en dertigste Jaargang No 10044 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. F. ENSERINK CHR1STEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .SUntiasUrt ««Mina ngn btrt In hjjtnspmt* Vandaag de eerste feestdag ZIE PAG. 3 EN S MINISTER ZIJLSTRA TOT CHR. WERKGEVERS In de Ver. Staten Conferenties over apartheid De procureur-generaal van Georgia heeft zijn collega's van zeventien Zuide lijke staten der V.S. uitgenodigd voor een conferentie, die Woensdag a.s. te Atlanta zou worden gehouden ter be spreking van middelen om de apartheid tussen blanke en zwarte kinderen op de openbare scholen te behouden Het Oppergereohtshof der V.S. heeft de apartheid op openbare scholen on langs onwettig verklaard. Veder heeft de gouverneur van Flo rida een spoedzitting van de conferentie van Zuidelijke gouverneurs over het besluit van het Oppergerechtshof voor gesteld. Bromfietsend echtpaar verongelukt Een bromfietsend echtpaar is gistermid dag te Giessendam in botsing gekomen met een groentenwagen, die links van de weg reed. De 31-jarige mevr. M. P. Klijn- Baan werd tegen de grond geslingerd en overleed enkele minuten later. Zij was moeder van vier kinderen. Haar man werd gewond. De 14-jarige C. H., die de groenten- wagen bestuurde, verklaarde dat het paard was geschrokken en daardoor nog meer naar links was uitgeweken toen de wagen toch al links reed om gepaarkeerde voertuigen te passeren. Hongerende dichte: naar ziekenhuis Vo Song Thiet, de 45-jarige Viet namese dichter die sinds 4 Mei in een tentje te Genéve een honger staking houdt ter verkrijging van de vrede in Indo-China, is uan- morgen vroeg naar het ziekenhuis gebracht. Kamerlid stelt vragen Doofstomme ontheemde over de grens gezet De doofstomme Sloveen Karl Pouch, afkomstig uit Joegoslavië, is ons land uitgewezen. Het Eerste-Kamerlid Ruijs de Beerenbrouck (KVP) heeft hierover schriftelijk aan minister Donker ophel dering gevraagd. Het kamerlid vraagt of deze uitwijzing niet op lichtvaardige gronden is gebeurd, gezien de omstandigheid dat de Sloveen afkomstig is uit een gebied waaruit jaar lijks velen om redenen van vervolging de wijk moeten nemen. Ook vraagt hij of deze maatregel niet moet worden be schouwd als een „clandestiene uitlei- De heer Ruijs de Beerenbrouck ver zoekt de minister er aan mee te werken dat de toelating van vluchtelingen die ln ona land om asyl aankloppen, afdoende wordt geregeld. (Van onze sociale redacteur) ALGEMEEN wordt toegegeven, dat de overheid essentiële wezenlijke taken heeft op economisch gebied. Dit neemt niet weg, dat over aard en omvang van deze taak nog steeds een omvangrijke discussie plaats heeft, die aan de ene kant noodzakelijk en leerzaam is, doch aan de andere kant heel vaak wordt ontsierd door een onwerkelijk schermen met begrippen, waarbij oplossingen voor concrete economische vraag stukken geen stap naderbij worden gebracht. Deze woorden sprak minis ter Zijlstra vandaag in Den Haag in de jaarvergadering van het Verbond van Prot. Christelijke Werkgevers, toen hij „enkele hoofdpunten van het economisch beleid in Nederland" aansneed. Hij wees er daarbij op, dcrt de economische taak van de overheid is: a. essentieel; b. beperkt. Handelspolitiek en geldpolitiek hebben vanouds tot de taken van de staat be hoord en zijn veelal ook in kringen, die afwijzend staan tegenover overheidsingrij pen in het ecopomisch leven, als nood zakelijk gezien. De gouden standaard is -el één van de oudste en meest perfecte voorbeelden daarvan. Voor de moderne tijd noemde spr. als voorbeelden de be lasting- en mededingingspolitiek. De opvatting, dat de belastingpolitiek iet één der stuurwielen voor het econo misch leven zou mogen zijn, is naar spr. mening niet vol te houden. Onder mo derne verhoudingen zijn belastingen van dusdanige hoogte, dat ze daardoor stuurwiel zijn. Het niet gebruiken daar van is evenzeer invloed uitoefenen als het welbewust gebruiken. Het is duidelijk, waarnaar onder deze omstandigheden de voorkeur moet uitgaan. Dat de overheidstaak ook beperkt is, legde de minister vast in de woorden: de staat mag niet alles en kan niet alles. Er zijn grenzen, die niet straffeloos kunnen worden overschreden. Het beleid van een klein land, verwoest door de oorlog, met een snel groeiende bevolking, is naar zijn aard in hoge niat< door de feitélijke economische omstandig heden bepaald. Er was een groot aantal taken te verrichten, die men zou kunnen invatten onder het begrip wederop bouw in de ruimste zin van het woord. Deze periode kan men met uitzonde ring van het inlopen van het wor tekort, dat helaas nog wel enkele jaren zal vergen in velerlei opzicht als geëin digd beschouwen. Des te duidelijker we nu, wat ons grote structuele vraag stuk is, dat onze economische politiek voor de komende jaren in hoge mate paalt: door de snelle uitbreiding van bevolking staan wij voor een zeer grote expansie-taak. Jeugd en toekomst Ten nauwste met de expansienoodzaak hangt samen de scholing of beter de vorming van de jeugd. Wanneer wij op de duur in de wereld willen standhouden, dan zullen wij het vooral moeten zoeken in kwalitatief hoogwaardige producten, waarin wij de in ons volk aanwezige intellectuele en andere begaafdheden zo volledig moge lijk benutten. Tegen deze achtergrond zullen wij ernstig rekening moeten hou den met de noodzaak om onze jonge mensen langer te vormen dan op het ogenblik het geval is. Later zal men het min of meer als onbegrijpelijk zien, dat de jeugd van oudere leeftijd, zo van Ronde-Talel-Conierentie heropend Er zijn nog bezwaren, doch moeilijkheden zijn grotendeels overwonnen Hedenmorgen heeft de minister presi dent dr W. Drees in zijn hoedanigheid van voorzitter de Ronde-Tafel-Conferen- tie met de West heropend in de Trèves- zaal te 's-Gravenhage- Dr Drees was van mening, dat de twee jaar, waarin de conferentie niet heeft vergaderd, niet te betreuren zijn, daar men intussen meer begrip en waardering heeft gekregen voor eikaars standpunt en de gerezen moeilijkheden grotendeels zijn overwonnen. Na de overeenstem ming over het nieuwe on-twerp-statuut voor het Koninkrijk zou deze conferen tie niet nodig geweest zijn, aldus spr-, in dien het resultaat volledig was aanvaard, doch sommige leden van de Antilliaanse delegatie willen over bepaalde punten nog bezwaren naar voren brengen en de Surinaamse delegatie gaf voorkeur aan voortzetting der conferentie- Ook van Nederlandse zijde zijn toen enkele on derwerpen genoemd, waaromtrent nader beraad wenselijk werd geacht. Gelet op Je omvangrijke gedachtertwisselingen en de bereidheid van alle delegaties om open te staan voor de opinie van ande ren, koestert spreker de gegronde hoop, dat men spoedig tot volle overeenstem ming zal komen en dat de nieuwe rechts orde binnen afzienbare tijd gevestigd zal zijn. Te meer omdat formuleringen wel betekenis hebben, maar de geest beslis send is en deze is goed. Allen willen sa menwerken in één koninkrijk. Van kolo niale verhoudingen kan geen sprake meer zijn. Ten aanzien van inwendige aange legenheden zijn Suriname en de Antillen in wezen eigen meester. De onderlinge verbondenheid moet berusten op gelijk waardigheid en al leidt het grote verschil in bevolkingstal tot nuanceringen. Men kan veel voor elkaar betekenen- De grootste twee eilanden der Antillen zijn de welvarendste van de Caraïbische Zee en vormen voor Nederland een verbinding met Zuid-Amerika- Surinames ontwikke ling houdt grote beloften in- Nederland heeft zich hersteld en kan de ontwikke ling der Overzeese Rijksdelen krachtig bevorderen. Er zijn banden van geschie denis en traditie- Gunstig zijn volgens spreker de voor waarden voor een rustige en vreedzame ontwikkeling van verworven eigen mees terschap en een duurzaam samengaan gemeenschappelijke doeleinden. ,.ln bezeten wereld kunnen wij een voor beeld van redelijkheid geven, onderling begrip, samenwerking cn vrijheid. Ik dat deze conferentie dat in derdaad zal doen," eindigde spreker. Dominionstalus verlangd Door samenwerkende organisaties van 500 Surinamers in Nederland is gisteren bij de aankomst der leden van de Surl- delegatie naar de Ronde Tafel conferentie op Schiphol een verklaring overhandigd, dat het ontwerp-statuur >r het Koninkrijk onaanvaardbaar is dat zij een dominonstatus wensen. De organisaties zijn de vereniging Ons Su riname, de Surinaamse studentenvereni ging, afdeling Amsterdam, de Surinaamse culturele vereniging Wie Eegie Sanie en het nationaal comité Suriname Beschikking broodprijzen werd verordening De ministeriële beschikking over broodprijzen van Januari 1954 wordt getrokken. Hiervoor ln de plaats komt een feitelijk gelijke verordening van h< bedrijfschap Van enige verandering i de broodprijzen ls geen sprake. Nicaragua breekt met Guatemala Nicaragua heeft de diplomatieke be trekkingen met communistisch Guate mala verbroken De reden: de „con nistische neiging" van de regering Guatemala De aanleiding: het feit dal Guatemala asyl heeft verleend aan gers van Nicaragua, die betrokken ren bij een complot tegen president Somoza. 1417 jaar. aan de maatschappij werd afgeleverd, zonder dat deze was gevormd overeenkomstig de mogelijkheden, die ieder van hen bezat. Over de mededingings- of kartelpoli- tiek sprekend, wees de minister er op. de Nederlandse regering heeft ge kozen voor de misbruikwetgeving. Hij legde er de nadruk op. dat het argument voor allerlei kartels; „ze zijn nodig, om dat wij in de crisisjaren na 1930 ruïneu- concurrentie ervoeren", onjuist Is. Een diepe economische depressie als ln de dertiger jaren is een volstrekte ab normaliteit. die men niet tot ichtsnoer voor zijn economisch beleid mag nemen. (Zie verder pagina 2.) Koningin naar Rotterdam Koningin Juliana zal op 31 Mei a.s. een bezoek brengen aan Rotterdam. Het programma vermeldt bezoeken aan de tentoonstelling De Gouden Schakel, het sociaal-cultureel centrum van het Zuid plein, de havenvakschool, de Kamer Koophandel, het nieuwe stadstimmerhuis en de huizen Grooteniboom Van Os. Koningin Elizabeth en haar ge maal, de hertog van Edinburgh, hebben gisteren in een open landauer hun intocht in Londen gemaakt.. Het. was de eerste maal sinds zes maanden dat zij de city bezochten. Het konink lijk paar gebruikte de lunch bij de Lord Mayor. Vandaag is hef paar per vliegtuig naar Schot land vertrokken, waar het enige weken vacantie gaat genieten op kasteel Balmoral. In Noord-Oost-Nederland regent het £EN KLEINE DEPRESSIE, die in de nacht van Dinsdag op Woensdag tussen Denemarken en Zweden tot ontwikkeling kwam en zich sindsdien langzaam in Zuidelijke richting be woogheeft voor het eerst sinds we ken in een deel van ons land belano- rijke regenval veroorzaakt, aldus deelt De Bilt medeGisteren reeds voor het middaguur bereikte het regengebied van de depressie de pro vincie Groningen. Vanochtend re gende het daar nog. In de loop von de avond en nacht breidde de regen zone zich geleidelijk naar het Zuiden cn Westen uit, tot deze omstreeks 2 uur vannacht zijn grootste omvang had bereikt. De grens tussen regen en droog weer liep toen ongeveer van Harlingen over het IJselmeer naar Roermond. Ook aan de Oostkant was het regengebied tamelijk scherp be grensd. Ten Oosten van de lijn Bre menWiesbaden is namelijk even eens weinig regen gevallen. De meeste regen kwam neer in Gronin gen. Drente, Overpsel en de Gelderse Achterhoek. In TJithuizermeeden was om 7 uur vanochtend 30, in telde 3b en op het vliegveld Twenthe IS mm afgetapt. In Leeuwarden was toen b', in Ramspol 7, in Deelen 8 mm ge vallen. Belangrijke veranderingen in de luchtdrukverdeling komen op hel ogenblik niet voor. Noord-Westen winden blijven koude lucht aanvoe ren. Aangezien de koude luchtlaag ge leidelijk dikker wordt, neemt de on stabiliteit toe en zullen er na be ëindiging van de gelijkmatige regen val in de Oostelijke provincies in het gehele land buien kunnen optreden Ike houdt voet bij stuk McCarthy uit de koers President Eisenhower heeft gisteren op zijn persconferentie verklaard, dat hij in geen geval de bepafing, dat gesprekken tussen het ministerie van Defensie en andere regeringsleiders geheim moeten blijven, zal intrekken of verzachten. De president zeide, zeer verbaasd te zijn over het feit dat deze bepaling aanlei ding was gewees tot bet opschorten van de onderzoekingen der subcommissie in de kwestie tussen McCarthy en het leger. De president hoopte, dat de verhoren spoedig zouden worden hervat. Senator Mundt, voorzitter van de subcommissie, verklaarde later inderdaad, dat de ver horen Maandag a.s. weer zullen begin- Verslaggevers vroegen McCarthy hoe hij over deze hervatting dacht (dus met Inachtneming van Eisenhowers bepaling) en de senator ailtwoordde: „Ik weet niet meer wat ik moet doenMcCarthy geloofde, dat de president niet voldoende was ingelicht over de consequenties van zijn maatregel, die hij „een grote fout" noemde. In de senaat voer ^McCarthy nogmaals uit tegen de oorlogsleveranties van df bondgenoten aan China. De senator ver klaarde, dat Engeland plannen heeft ge maakt om oorlogsmateriaal naar com munistisch China te verschepen. Hij eiste stopzetting van de Amerikaanse hulp aan landen die handel drijven met Rood- Ohina. Een verklaring die in Londen grote verbazing wekt PRESIDENT EISENHOWER heeft gisteren op zijn persconferentie ver klaard, dat het wellicht mogelijk zal zijn, een bruikbare organisatie voor de verdediging van Z.O.-Azië tegen het communisme op te bouwen, zonder deelneming van Engeland. De president voegde er evenwel aan toe, dat dit stelsel dan niet zó bevredigend "en uitgebreid zou zijn als hij dit zou wensen, maar de omstandigheid dat Australië en Nieuw-Zeeland wél bij het pact betrokken zijn, maakt de afzijdigheid van Engeland meer aanvaardbaar. In Londen is men zeer verbaasd over Eisenhowers verkla ring, die zo zegt men voorbijgaat aan Churchills verzekering, dat Engeland wel degelijk een pact voor Z.O.-Azië in overweging wil nemen, maar niet vóór de resultaten van Genève bekend zijn. Engeland stemt er mee in, zo wordt DAT het in R'dam gehouden bondscon- gres van de Ned. Politiebond o.m. besloot de zetel van deze bond naar Den Haag te verplaatsen. DAT tegen de 37-j. marktkoopman M R. uit Haarlem, die zijn vrouw en 6 kin deren in de steek had gelaten, in A'dam m hoger beroep 5 mnd. is geëist, over- eenk. vonnis politierechter. DAT B. en W. van Venray 'L.) de raad zullen voorstellen voor 10 pet. deel te ne men in het herstel van de korenmolen Nooitgedacht te Merselo (totale kosten 4800 gulden). DAT in 12 waterschappen aan de Gro ninger kust van Zoutkamp tot Bierum het proefalarm: Stormvloed op Komst gege ven werd om de paraatheid van het dijk- leger te testen. DAT de Groninger gemeente-ambte naar. A. v. K-, tot 1 boete werd ver oordeeld in het uitgelokte proces, waar bij de rechtbank de trolleybus als een voertuig in de zin der wegenverkeerswet kenmerkte. DAT B. en W. van A'dam nog niets beslisten inzake de tramkwestie, waar over een interimrapport verscheen en de directeur, ir W. B. I. Hofman, waarschijn lijk in active dienst teruggeroepen wordt. DAT de A'damse officier van Justitie' (J een zaak van diefstal door een 70-j- collectant, tegen wie hij 1 week eiste, ernstige crltiek oefende op het in A'dam bij collecten voor liefdadige doeleinden gevolgde systeem- DAT B- en W- van A'dam de raad om een crediet verzochten van: f 2.270.UU0 voor verbouwingen op Schiphol; f 14.600.000 voor een nieuw gebouw van Bouw- en Woningtoezicht; f 900-000 voor tijdelijke barakKen voor Publieke We?- Ken; f 3 min voor 10 tanks in de Petro leumhaven en f 1 160-000 vocft speeltuinen DAT behalve de Koningin en de Prins en vele buitenlandse gezanten ook de mi nisters Beyen. Luns en Witte aanwezig zullen zijn op de herdenkingsdag op 25 Juni op Walcheren. DAT de Groninger hoogleraar, dr J. H. Tun tier, op de algem. vergadering van de Ned. Ver. tot Steun aan het Koningin Wilhelmina-fonds (29 Mei in Arnhem) zal spreken over het kankervraagstuk. DAT tijdens de grote intern tuinbouw tentoonstelling van 2231 Mei te Turijn op 25 Mei een speciale Holland-dag ge houden wordt. DAT de Belgische ambassadeur in ons land op 12 Juni in Apeldoorn het nieuwe hoofdkantoor en werkplaatsen van N.V. Ingenieursbueau Frowijn en Co. zal openen. DAT de 49-jarige A'damse huisvrouw C. v. N.-E., die een Joods Nederlander in '43 aan de Duitsers verraden had, in Haarlem in hoger beroep veroordeeld werd tot 9 mnd. (overeenk. het vonnis van de A'damse rechtbank). DAT het invalidenwagentje van een 45-j. A'dammer van de N.Z. Voorburgwal gestolen werd en alleen het bakje in el kaar getrapt teruggevonden werd. DAT tegen de 27-jarige koopman J. S. uit A'dam, die onder invloed van alcohol met zijn auto op een politie-agent was ingereden, 8 mnd. werd geëi intrekking van de rijbevoegdheid jaar en verbeurdverklaring van c DAT de 45-jarige kruidenier J. C. uit A'dam-West. die flessenmelk verkocht zonder te beschikken over een spoellokaal, in hoger beroep overeenkomstig het von nis van de econ. politierechter veroordeeld werd tot een principiële boete van 10. DAT er plannen bestaan in het Pesta- lozzidorp bij Trogen in Zwitserland, voor wezen uit de laatste wereldoorlog, ook 'n Ned tehuis te vestigen. DAT de Stichtingen Avero en Nieuw- Leven (organisaties van zgn. eigen rijders) bij de Amsterdamse gemeenteraad drongen op een spoedige invoering nieuwe verordening voor het taxibedrijf. i. te Washington deel te aan militaire besprekingen over Zuid oost-Azië en meer in het bijzonder ovei Indo-China. Dit overleg, waaraan ver tegenwoordigers van de generale staven van Amerika. Frankrijk. Engeland. Aus tralië en Nieuw-Zeeland deelnemen, zot in de loop van de volgende week be ginnen. Volgens Reuter maken de n i e t-i rmmistisehe landen thans plannen vier afzonderlijke. dodh samenhangende stappen ter versteviging van hun positie bij de Indoohinese besprekingen Genève en met het oog op een eventuele mislukking van de conferentie. Deze stappen houden in 1. Het maken van militaire plannen op een bespreking te Washington de toestand in Zuidoost-Azië. 2. Een Zuidoost-Aziatisch collectief de fensiestelsel. 3. Formulering va-n omstandigheden waaronder Amerika zich zou kunnen mengen in de Indochinese oorlog 4. De reorganisatie van het Vietnamese leger. Intussen heeft de Indonesische rege ring laten weten, dat het wel degelijk het sluiten van een non-agressiepact' Rood China cn India in overweging wil nemen. In verband met de gebeurtenis sen in Zuidoost-Azië acht Indonesië het noodzakelijk, dat het alle mogelijke gen en middelen bestudeert voor het zekeren van dé vrede en veiligheid ln dit gebied. Genève Ter Geneefse conferentie is de geheime besprekingen nog niet veel verder gekomen omdat men het eens ko nworden over de positie Laos en Cambodja Vandaag wordt niet vergaderd en hebben de Westelijke mi nisters gelegenheid, een voorstel Molotof te bestuderen om de kwesties Laos en Cambodja te laten rusten verder te gaan met de pogingen Franse en Vietminh-plannen voor wapenstilstand ln Indo-China nader tot elkaar te brengen Dit voorstel heeft het Westen in een moeilijk parket gebracht. Het wil n.1. wel er mee accoord gaan. ware het niet dat het militaire deel van het Vietminhplan betrekking heeft op het gehele grondgebied van Indo-China. Het Westen vreest nu dat het zich door aanvaarding van het verrassende voorstel van Molotof zal verplichten tot onder handelingen over Laos cn Cambodja dat is iets wat het steeds heeft weten te vermijden. De gewonden Terwijl te Genève in een. „correcte sfeer" tussen vertegenwoordigers Frankrijk en de Vletminh besprekingen werden gevoerd over de gewonden Dien Bien Phoe. arriveerden weer enkele tientallen gewonden ln Hanoi. In hét geheel zijn nu sinds vorige week honderd gewonden vrijgelaten. Alle be schikbare helicopters en kleine vlieg tuigen nemen thans weer deel aan dt evacuatie. In een communistische radio-uitzen ding werd gisteren een verklaring var zeneraal De Castries geciteerd, waarir deze gezegd zou hebben, dat de officie- Dien Bien Phoe tegen het ver- „O, Majesteit, schenk mij ver giffenis". Dit riep vanmorgen een oplichter, die aan de gevel van het Woerdense stadhuis te kaak was gesteld. H.M. de Ko ningin was op deze blijde dag onmiddellijk bereid gratie le verlenen, zodat de Woerdense oplichter ook in de vreugde van het Koninklijk bezoek kon delen. Eerst de ernstig gewonden Geneviève blijft in Dien Bien Phoe Geneviève de Galard, de „engel van Dien Bien Phoe", blijft voorlopig in het fort achter om de gewonden te verplegen, hoewel zij van de Vletminh toestemming heeft gekregen, naar Hanoi terug te keren. Eerst als alle ernstig gewonden zijn geëvacueerd, zal de 29-jarige verpleeg ster, die de laatste vijf weken van het beleg de enige vrouw ln Dien Bien Phoe was. van het aanbod van de Vietminh gebruikmaken, zo heeft zij met nadruk verzekerd- Eerder op de dag had een woordvoer der van de Vietminh-delegatie in Genève reeds bekendgemaakt, dat het opperbevel van de Vietminh bereid was de ver pleegster (luitenante bij de Franse lucht macht) vrij te laten. Nu Geneviève heeft geweigerd, hebben Vietminh-officieren haar beloofd, dat zij mag gaan wanneer zij wil. Westerlingproces in Celebes Het landberecht te Makassar zal begin Juni de zaak behandelen tegen Patjltja- lada, die wordt beschuldigd van moord en wreedheden tegen de bevolking van Goa ten tijde van Westerling Tevens zul len er enige vroegere Nederlanders terecht staan, onder wie de heer Schok ker, in verband met deze kwestie. HET WEERMIN EUROPA 16 0 10 0 14 0,1 14 0 10 0 half bew, onbew. licht bew. lient bew zw! bew! half bew. geh. bew. geh. bew. Aanhoudend koud Het K. N. M. L te De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met op de meeste plaatsen enkele buien. Matige tot krachtige wind in hoofdzaak tussen Noord en Noord-West. Wei nig verandering in tempera tuur. (Opgemaakt hedenmor gen te 10 uur). Ma: laten van het fort en een vlucht naar Laos hadden gestemd. Deze beslissing werd genomen nadat het Franse opperbevel had bevolen, dat de bezetting van Dien Bien Phoe zich met geweid een weg uit het fort moest banen. Het parachuteren van soldaten zonder enige verbinding met de Franse strijdkrachten in Laos of met de omrin gende bergen en wildernissen was vol gens De Castries niet meer of minder dan naar de dood springen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1