Koosje Bol was 100.000ste I emigrante naar Canada Chefarine ,4^ Auto loopt 346.000 kilometer zonder revisie Directeur gemeentebedrijven te Oudewater veroordeeld Muzikanten onschuldig, al was optocht verboden NIEUWE LEIDSCHE COURANT S WOENSDAG 19 MEI 1954 Ze is er verlegen Van Utrechtse familie aan feestdis op de Groote Beer Aan boord van de Groote Beer, op weg naar Canada. T~\E HONDERDDUIZENDSTE na-oorlogse immigrant, zo is door de Cana- -L' dese Immigratie-ambtenaren bekend gemaakt, is de achttienjarige Koosje Bol, uit de Justus van Effenstraat te Utrecht. Zonder ook maar iets te kort te doen aan alle andere emigranten hier aan boord geloof ik, dat ik moeilijk beter dan de telmachine de honderdduizendste emigrant had kunnen aanwijzen. Koosje is een bescheiden meisje met een paar hel dere ogen in het hoofd, fris als de voorjaarswind, die om haar blonde krullen speelt aan het dek van dit emigrantenschip. Op 'de middag van het vertrek uit Rot terdam kwam minister Suurhoff aan boord en maakte 'bekend dat de 100.000ste naar Canada emigrerende Nederlander zich aan boord bevond. De naam werd echter nog niet be kend gemaakt. Dat gebeurt als de Groote Beer op 18 Mei in Quebec aankomt. Op 19 Mei is er een lunch aan boord in Mon treal voor 100 gasten. De familie Bol zit dan ook aan- Vermoedelijk bij deze ge legenheid zal Koosje Bol drie blauwe borden van de Porceleyne Fles aanbie den. t-w. een namens min. Suurhoff aan de Hon. Walter Harris, minister of Citi zenship and Immigration en een namens de Commissaris -voor de Emigratie 'mf ïr B- W. Haveman aan de heer C- E S. Smith, director of Immigration en na mens mr Haveman een soortgelijk bord aan Colonel Laval Fortier, deputy-minis ter of Citizenship and Immigration. Koosje Bol is er wat verlegen mee. dai nu juist zij in Canada zal gelden als he'. symbool van de Nederlandse noodzaak om ruimte te zoeken voor de steeds nij pender wordende overbevolking. „Het was heel moeilijk om afscheid te r.emen van mijn vele vriendjes en vrien dinnetjes, die ik in Utrecht had." zegt ze. „temeer, daar ik er nog steeds mei van overtuigd ben ,dat het in Canada nu allemaal wel zo mooi zal zijn. als mijn ouders denken. Ik hoop nu maar, dat ze gelijk hebben, want ik zou het verschrik kelijk vinden als vader en moeder, die altijd zo goed voor ons zijn, een teleur stelling zouden ondervinden Koosje Bol was tot het gezin Bol naar Canada vertrok werkzaam in een boek winkel in Utrecht. Zij heeft Mulo-onder wijs gehad en ze spreekt al aardig Engeis. Ze is heel blij. dat ze haar oudste zus Bep terug zal zien, die vorig jaar Augustus als ..kwartiermaakster" naar Canada is gegaan. Die heeft het heel goed getrof fen: ze Is als kind opgenomen in het huis van ds G. Bouma, 74 Alice streel. Essex, Ontario. Zelf is Koosje niet ver loofd, maar juist daarom begrijpt ze. dat het afscheid van Nederland voor Bep 'De Grote Vier! Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. 4'n 7 aoeiwonderen Trog moeilij'ker moet zijn geweest dan voor haar en de anderen- Want Bep liet haar verloofde, een typograaf, die hu ih Doorn ónder cfibii?; is, achter. Dal :s Wtm Swanink, die nog steeds zijn visum vooj; Canada niet heeft. ,,Ais hij nu maar kómt. zijnwe-weer' allemaal b:j elkaar',, zegt Koosje. Vader Bol'is 'f4 Jaar oud. Hij werd in Alphen aan den Rijn. geboren. Hij had in Utrecht een com est i bleszaak. Dit is het gezin C. Bol, zoals het werd gefotografeerd, toen het nog in Utrecht woonde. Koosje Bol (18) is de honderdduizendste Neder landse emigrant, die na de oorlog naar Canada kwam. Zij zit uiterst links op de leuning van de stoel van haar moeder. Achter mevr. A. Bol staat de dertienjarige Gert. leerling van de eerste klas van de Chr. H.B.S. te Utrecht. Vierde van links de kranige Bep Bol (20), die geheel in haar eentje 10 Augustus 1953 ook met de Groote Beer als kwartiermaak ster naar Canada ging. Naast haar de zesjarige Matty, de jongste telg. Achter Matty de zeventienjarige Joukje, tot voor kort kantoor bediende bij de Raiffeisenbank in Utrecht. Uiterst rechts de heer G. Bol (44), die eindelijk zijn ideaal: een eigen boerderij, hoopt te zien vervuld. Raai, maai waai Reeds van 1948 af op de weg en haalt nog steeds 120 km per uur (Van een onzer verslaggevers) HET KLINKT RAAR, maar op de autotentoonstelling in het Amster damse RAI-gebouw stonden we op een gegeven moment met een paar kennissen over.... auto's te praten. En het ging in het bijzonder over de bedrijfszekerheid en de betrouwbaarheid van de moderne auto uit de middenklasse, de wagen van Europees fabrikaat tegen matige prijs, de wagen, die voor de „beroepsrijder", of hij nu-dokter, veearts, handels reiziger, of journalist is, een zo lang mogelijk leven tegen een zo laag mogelijke kilometerprijs moet hebben. „De meeste Europese wagens uit de middenklasse zijn, voor ze 100.000 kilometer gelopen hebben, aan een volledige revisie toe," zeiden wij. En we dachten, daarmee een wijs woord te hebben gesproken. Maar een van de debat-genoten, Vragen over bijdragen voor bouw- en spaarfondsen Het Tweede-Kamerlid De Kort iKVP) hepft schriftelijk aan minister Va-n de Kieft en staatssecretaris Van Rhijn ge vraagd of werkgeversbijdragen in bouw en spaarfondsen, waarop arbeiders rech tens aanspraak hebben, te beschouwen zijn alsbelasting- en premieplichtig loon Zo ja, moet dan met deze werkge versbijdragen rekening worden gehou den bij het vaststellen van ce uitkerin gen der ongevallen-, ziekte- én werk loosheidsverzekering zo vraagt de heer De Kort. Verdacht van verduistering Ongevraagd ontslag voor Schoonhovense directeur van gemeentewerken De rechtbank te Rotterdam heeft gis teren de 40-jarige J. D. uit Oudewater veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden irtet aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Hij zou misbruik hebben gemaakt van zijn ambt (directeur van de gemeente bedrijven te Oudewater), door zich een partijtje oud ijzer toe te eigenen. Ook zou hij twee rekeningen, resp. van 76 en ƒ130 hebben geparafeerd, waardoor de gemeentekas zou zijn belast. Het geld zou D. hebben uitgegeven voor twee privé-reisjes. Tegen hem was een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek geëist. Bloemendaalse agent houdt zijn 4 maanden Juist als in eerste Instantie de Haar lemse rechtbaih'k heeft het Amsterdams gerechtshof, dat vanochtend uitspraak deed, de 32-jarige agent van gemeente politie te Bloemendaal T. W. wegens mishandeling en meineed tot een gevan genisstraf van 4 maanden veroordeeld. Deze agent had, zoals men weet, op een avond in Juni van het vorig jaar op de militaire weg te Bloemendaal, een jarige student, die daar met zijn meisje fietste, aangehouden, omdat zij langs de verkeerde kant van een verkeersheuvel waren gereden en hem met zijn gummi knuppel geslagen zonder daartoe vol doende reden te hebben. „President Robert" 31 Mei voor de rechtbank Thans is vastgesteld, dat de zaak tegen R. L. aliës „President Robert" op 31 Mei a.s. zal worden behandeld voor de reoht- bank te Maastricht. BII DE SPOORWEGEN Derde klasse wordt tweede en tweede wordt eerste De Internationale Spoorwegunie heeft besloten, in de internationale treinen zowel als in de binnenlandse treinen van de aangesloten spoorwegondernemingen over te gaan tot opheffing van een van de drie klassen in de reizigerstreinen. Dit betekent, dat in geheel West. en Zuid-Europa de treinen in de toekomst slechts twee klassen zullen hebben. De klasse die opgeheven wordt is de tweede. De eerste klas zal zes zitplaatsen per coupé tellen, en de derde, die na het in voeren van deze maatregel tweede klas zal heten, acht zitplaatsen per compar timent. Het tarief van de nieuwe tweede klas zal gelijk zijn aan dat van de tegen woordige derde. Deze maatregel zal, behalve in Italië dat uitstel verzocht heeft algemeen wor den ingevoerd met het begin van de zomerdienstregeling 1956. De nieuwe regeling brengt voor de spoorwegen voordelen mee: namelijk minder verscheidenheid in het materieel, en voor het publiek: vereervoudiging en aanpassing aan de voortschrijdende de mocratisering. Ln landen zoals Nederland waar men el geruime tiid slechte twee klassen in de treinen kent. zal dit besluit van de internationale spoorwegunie uitsluitend tot gevolg hebben dat de nummering va-n de bestaande klasse wordt verandert. Prijsvraag van „Handels recht" De Vereniging „Handelsrecht" (voor lopig secretariaatPompetationsweg 21 's-Gravenhage) heeft een prijsvraag uit geschreven, voor een eritieche en rechts vergelijkende verhandeling over „De band tussen aandeel en stemrecht ln de naamloze vennootschap". Inzendingen vóór 31 December 1955. De beste inzen ding wordt beloond met f 1000. De beoopdeling-zal geschieden, door een jury, bestaande uit de heren mr F. J. Brevet, prof. mr W. C. L van der Grin ten en notaris mr A. Schadee. Dr H. B. Visser, de onlangs tot de R.K. kerk overgegane Geref. predikant van Bunschoten-Spakenburg, gaat ander half jaar aan de R.K. Universiteit te Nij megen studeren. Op voorstel van B. en W. heeft de ge meenteraad van Schoonhoven besloten, ongevraagd ontslag te verlenen aan de directeur van gemeentewerken. D. V.. die tevens wordt ontslagen als comman dant van de brandweer. Dit besluit houdt ook in, dat het college van B. en W. ongevraagd ontslag zal verlenen aan de opzichter-tekenaar bij gemeentewerken J. B. In de toelichting van dit voorstel zei den B. en W„ dat zij aanvankelijk oordeel waren geweest, dat omtrent de gepleegde onregelmatigheden spoedig rechterlijke beslissing zou volgen. Daar inmiddels meer dan een half jaar ver streken is. zonder dat het college tot het treffen van definitieve maatregelen kon overgaan, zijn B. en W. meer en meer tot de overtuiging gekomen, dat de beide bedoelde ambtenaren de hen opgelegde verplichtingen niet zijn nagekomen, dat zij zich aan plichtsverzuim hebben schul dig gemaakt en derhalve niet in ge meentedienst kunnen worden gehand- De raad verenigde zich zonder bespre king met dit voorstel. lange, rustige man, begon toen fijntj' lachen. „Dan moet U maar eens t komen kijken. Bij. ons in het bedrijf loopt een boodschappenwagen, een Euro pese middenklasser van nog geen gulden, en die heeft nu al 346.000 kilome ter gedraaid zónder revisie....." Wij de den erg ongelovig maar hebben de diging aangenomen. Het bedrijf w „Ned. Bedrijfsautomobielen Import" ln Den Haag en de wagen was een Volvo 444 i 1948.. Dat „eens komen kijken" werd ee le middag vol zonneschijn, een middag, waarop we de Vólvo, die we meteen van wege zijn eerbiedwaardige staat vai dienst en zijn bewefen goede en trouwi diensten de degelijke naam „Gerrit Jan' hebben gegeven, ettelijke tientallen kilo meters op keien, zandwegen, snelwegen en grasdijkjes „voor de broek" hebben g< geven. En van Gerrit Jans gedrag willen we u hier wat meer vertellen. Want dat dit een exceptionele prestatie is, staat voor ons als een paal boven water. Duurte Maar eerst dwalen we nog even Gerrit Jan af. Wij willen u nog wat „doorzagen" over die. Europese auto in het algemeen. Er rijden er duizenden og eens duizenden op onze wegen rond, agens met een cylinderinhoud tussen de 1100 en de 2000 cc, met prijzen, die variëren tussen 450Ó en 9000.Het zijn goed als. alle normale gebruikswagens, waarbij door ,de berijder moet worden uitgerekend, hoeveel centen dat rijden hem per kilometer kost. Die prijzei riëren ook: van 9 cent tot 14 a 15 cent. Welke factoren bepalen de kilometer- prijs? Wel, ten eerste de aanschaffings prijs, dan hel benzineverbruik, de repa ratiekosten (inclusief revisie van motor andere bewegende delen) en de koópwaarde, als de wagen ;,öp" is, dat alles gedeeld door het' totaal aariffll kilo meters, dat met de wagen is gereden. t is dus duidelijk, dat elk der ge noemde factoren de kilometerprijs kun- beïnvloeden. E,en lagere aanschaf fingsprijs, goedkope onderdelen, laag ben zineverbruik, hoge iweedehandswaarde. Maar er is Ook een andere beïnvloeding mogelijk; namelijk door het aantal totaal rijden kilometers met een wagen gro ter té maken. En <Ja$rin lijken maar wei nig Europese wagens-geslaagd te zijn. BIJ 000 of hoogstens 100.000 kilometer moet de motor uit elkaar, moeten er lagers, zuigers en draaiende delen (kleppenme- chanisme!) vervangen worden. Tegen die tijd komt er een „rammeltje" in de car- :rie, tegen die tijd zijn de schokbre- kers al. lang een keer aan de beurt ge- t. Dan zit ef ook wel wat speling rtuu'r. En dat kost geld. Als je nu revisie-beurt weet te verschuiven 150.000 of zelfs naar 200.000 kilome ters, dan drukt dat de kilometerkosten en niet onbelangrijke manier. Normaal Toen wij dan ook hoorden van „Gerrit Jan", die zomaar 346.000 op zijn sloffen draaide zonder revisie, kregen we 3 van „rijden voor-niets". De heer Van Basten, de sympathieke debat-genoot op de R.A.I., moest echter grif toegc dat bij de Volvo een afstand van 350.000 km zonder revisie óók abnormaal is. „We kregen Gerrit Jan bij 80.000 km var klant, een dokter die elke twee Jaai ve wagen neemt. Wij besloten dat Gerrit Jan de boodschappenwagen in bedrijf zou worden en dat we er niets zouden doen. Geen revisie, geen overdreven onderhoud we zouden de wagen rijden tot hij „op" was. Ei stomme verbazing blijft Gerrit doorlopen, de ene kilometer r andere. Toch is het zo OYER PAPIERVOORRAAD (49) U herinnert zich wellicht het verhaal van de argwanende uitgever die over papier beschikte, maar dit niet aan de drukker durfde toevertrouwen, alvorens hij had nagemeten hoeveel papier hij bezat. U weet, de totale sta pel papier bereikte een hoogte van 40 meter en de brave drukker gaf hem ook ipel bedrukte vellen ter hoogte 40 arde alles dik Maar het was he lemaal niet in orde en alleen al daar uit kunt u opma ken dat de man in kan jn altijd dnnkhn slachtoffers voot lelijkheden. Maar goed. laten Nu bestaan er alle mogelijke soor ten drukinkt en omdat we noch de pa piersoort, noch dé aard van het druk werk kennenmoeten we dus ook hier maar een slag slaan. Het is echter wer- kelijk niet overdreven, wanneer we de dikte van de aangebrachte inktlaag stellen op vijfentwintig-duizendste mil limeter, Het aan beide zijden bedrukte papier is dan 0,05 millimeter dikker geworden. Het rekensomme tje is nu verder erg I -echte argteanend is ~g) drukker heeft hem dikte i bereker 02 - Eén vel z tamelijk dun, maar het doet vet Deze veJIen komen bedrukt terug, ei i dacht de uitgever wel erg slim t n door zijn papiewoorraad te meten plaats van te wegen, maar de contra keker .efc ge- is verleidelijk nog ev papier door te keuvelen, want u zu ongetwijfeld ook wel eens hebben g hnord van rijstpapier, of van cigareitei vloeitjes die als rijstpapier worden b Meld? Welnu, die cigareitent loeitj, zijn niet van rijstpapier gemaakt. Mat daar van afgezien, is ook het rijstpapu hel lakt als dat Morgen komt de ontrafeling. (Nadruk verboden) Wilt u weten wat er in totaal aan Ger rit Jan gerepareerd werd? Hier is de ad ministratieve staateven kijken H-19815, dat is 'm Wel schrijft u maar op bij 85.000 km nieuwe zuigerveren, bij 180.000 km nieuwe zuigers, toen vier nieuwe kleppen en revisie van de stuur inrichting, en in totaal tweemaal nieuwe remvoeringen. Ook natuurlijk bandi maar daarvan kan ik u geen juist getal opgeven, omdat we op deze boodschap- penauto de oudste banden van het be drijf zetten. Bij elkaar geven al die repa raties een bedrag inclusief montage van nog geen 700 gulden Dit is abnormaal en Gerrit Jan Is dan Consument zo nodig in productschap De regering vertrouwt dat de product schappen in gevallen, waarin aanleiding bestaat voor een vertegenwoordiging consumptie belangen, daartoe de nodige voorzieningen zullen treffen Dit kan bij voorbeeld gebeuren door Aan vertegen woordigers van consumenten zetels toe te kennen in commissies die door het productschap kunnen worden ingesteld Overigens is er bij de' parlemente: behandeling van het wetsontwerp op de bedrijfsorganisatie van uitgegaan, dat de opbouw van eén productschap uit gele dingen met onderling min of meer eenlopende belangen in het a-lgemecn voldoende waarborgen biedt voor de be langen van derden die niet in het pro ductschap vertegenwoordigd zijn. o.a van de consument Dit hebben de ministens De Bruijn. Mansholt en Zijlstra aan de Tweede Ka mer meegedeeld Mr Van Kleffens ziet nog weinig herstel Mr E. N. van Kleffens, Nederlands ar bassadeur te Lissabon en toekomstig ■zitter der Algemene Vergadering de Verenigde Naties, heeft in een rede 400 personen in het instituut internationale studies te Milaan, klaard, dat het matte herstel van Europa in het niet valt bij de toeneming var erbrulk en de investeringen ln Europa. Hij drong er op aan, dat de Verenigde Staten Europa in staat zouden stellen het dollartekort te dempen door meei Amerika uit te voeren. Teveiv voerde hij een pleidooi voor een gemeen schappelijke Europesp markt. 346.000 km zonder revisie... ook de trots van het bedrijf. Normaal ls, Volvo tot 150 200.000 km méé gaat zonder revisie. Tja, het ls Zweeds materiaal. Zweeds staalplaat, Zweeds gietstaal, en aan lak en chroom, bekle ding, enfin aan alles is veel zorg steed". De heer Van Basten blaakt trots, en als hij ons het sleuteltje Gerrit Jan geeft met de mededeling: „Ik wilde hem vandaag nog wel graag terug hebben, om een uur of half heeft hij iets ondeugends in zijn ogen. sijn er toen met Gerrit Jan tussen gegaan en we hadden u graag dat interessante ritje meegenomen. Op de grote weg trekt hij nog vlot en zonder hinderlijk motor-geluld op tot ruim 120 km per uur en in de stad is het motortje nog heerlijk soepel op alle toerentallen. We konden het eerst niet geloven,-... En dan. geen rammeltje in de carrosserie, geen piepje in de veren of schokbrekersl De lak ziet er nog keurig uit, het chroom idem-dito-met-een-sterretje. Enfin, we wilden u alleen maar zonder ln ver dere lofzangen te vervallen van het exceptionele geval van betrouwbaarheid automobiel op de hoogte bren gen. Het kén dus wel Buit van duizenden bij inbraak in A'dam In een huis aan de Oude Zijds Voor burgwal te Amsterdam is Maandagavond een inbraak gepleegd, die een flinke buit heeft opgeleverd. Behalve een bedrag ongeveer f 3500 verdwenen ook aantal gouden sieraden ter waarde enige duizenden guldens. Strijd over 25.000 K.S.G.-woningen Het Parlement van de Europese Kolen- Staalgemeenschap te Straatsburg heeft dc plannen tot de bouw van 25.000 arbeiderswoningen besproken. Het is nog niet bekend, waar zij zullen verrijzen. Dc Nederlandse afgevaardigde, het Tweede Kamer-lid G. M. Nederhorit, schroomde niet van mensonwaardige toe standen te spreken. Het Eerste Kamer* lid mr E. M. J. A. Sassen wenste woordvoerder van dc Christelijke groe pen. dat de arbeiders de particuliere eigendom van deze woningen zullen ver werven. De heer Nederhorst gaf de voor keur aan bouw door publiekrechtelijke lichamen, terwijl de heer Sassen voor de particuliere bouw pleitte en zich verzette tegen een voorkeur voor collectieve in plaats von individuele eigendom. Zowel de socialistische als de Christelijke groe- py waren er tegen, dat de woningen eigendom der Industrieën zouden wor den, omdat dan de arbeiders te sterk aan hun arbeidscontract zouden gebonden worden. De heer Finet, die namens het Hoge Gezagslichaam sprak, vermeed een duidelijk antwoord. Reus onder de banden In de Merwehaven te Rotterdam werd gisteren een z.g. Sure Grip band van. Goodyear, die per schip uit Amerika was aangevoerd, op een zware vrachtwagen getakeld om naar het vliegveld. Valkenburg te wor den getransporteerd. De band de grootste in Europa ral op het vliegveld worden gemonteerd aan een ..crash-crane". een kraan, waar mee men vliegtuigen of wrakstuk ken snel kan opruimen. De enorme band, die een draagvermogen heeft van maar liefst 14 ton, weegt 695 kg. Uit de hoeveelheid rubber, die voor één dergelijke band nodig is. kunnen 386 scooter-buitenbanden worden ge maaktwaarvan men een toren van 40 meter hoog zou kunnen bou wen- De kolos is 2.23 m hoog en 76 centimeter breed- Om een indruk te krijgen van de gigantische afme tingen lette men op de scoorterband die in het monstermodel werd opgehangen. Isabella Palino ter aarde besteld De uitvaartdienst voor mevrouw Isa- belle Goldsmith-Patino is gisteren in de kerk St; Honoré d'Eylau bijgewoond door ongeveer duizend personen, onder drie ambassadeurs en vertegenwoor digers van de Franse aristocratie. Bui ten de kerk wachtte een menigte van 3000 mensen, hoofdzakelijk vrouwen. Na de requiem mis werd het stoffelijk overschot naar de kerk van St. Pierre Dechaillor overgebracht om voorlopig ter aarde besteld te worden Een woordvoerder van de familie Pa- tino zei. dat nog geen beslissing genomen. of het stoffelijk overschot naar Bo livia zal worden overgebracht. De overledene kwam in het brandpunt na de publieke belangstelling te staan, toen zij tegen de zin van haar vader, Boliviaanse tinmagnaat in het hu welijk-trad met James Goldsmith, een 20-jarige zoon van een Britse hoteleige- aar. Zij oyerleed.na.eeri bevalling. Ned. schutterij is niet 1 welkom bij Duitsers Nadat enkele weken geleden de schuc- terij Ons Genoegen te Siebengewald (in de Limburgse gemeente Bergen) was uit genodigd tot deelneming aan een bonas- feest van Duitse schutterijen te Rassum Duitsland, heeft men thans in Sieben gewald het verzoek van de organiserend- vereniging ontvangen niet op dit feest f verschijnen met het oog op de ..gespan- toesthnd" dje langs de grens tussen Duitse grensboeren en Nederland zou zijn ontstaan wegens de kwestie van de trac- taatgronden. OFFICIER VAN JUSTITIE Overtredingen van Zondagswet in hoger beroep voor de reebtbank T7"OOR DE Maastrichtse rechtbank hebben gisteren drie zaken gediend dié verband hielden met de nieuwe Zondagswet. - In hoger beroep werd de zaak behandeld van de voorzitter en de leden van het harmonie orkest der Oranje-Nassaumynen. Op Zondag 14 Februari was een muzi kale optocht gehouden voor welk feit de kantonrechter in Heerlen de ver dachten deels had vrijgesproken, deels had ontslagen van rechtsvervolging. Dit laatste berustte op de overtuiging dat niemand zich bewust was van een strafbaar feit door deze optocht die door een adjudant van de politie werd begeleid. De officier van Justitie was van oordeel dat de optocht niet geoorloofd was. maar hij achtte de verdachten persoonlijk niet schuldig.' Hij concludeerde tot ontslag vah rechtsvervolging- In Kerkrade had een muziekkorps muzikale wandeling gemaakt teneinde een gouden bruidspaar een aubade te brengen. De voorzitter was ten laste ge legd dat-hij na een uur op dezelfde dag (Zondag 7 Februari) opnieuw, en zonder verlof van de burgemeester, zijn korps- met volle muziek door de straten had geleid. In beide gevallen vroeg de offi cier van Justitie zes gulden boete of zes aagen hechtenis. De kantonrechter had ln het eerste geval een geldboete opge- "n m de tweede zaak ontslag rechtsvervolging verleend. Ook de leden van het kerkbestuur van de St Jozephparochie te Maastricht ston den in hoger beroep terecht. Zij hadden op Zondag, 21 Maart, een optocht geor ganiseerd om pastoor Joosten ter ge legenheid van diens 40-jarig priester jubileum naar de kerk te begeleiden. Na voorafgaand overleg tussen de politie en de organisatoren was proces-verbaal opgemaakt wegens het houden van een optocht voor één uur. Men wilde op die manier doen uitmaken of net hier ai dan niet een optocht met een godsdienstig karaker betrof. De kantonrecher (Advertentie) Pijn bier scheuten daar •n stramheid la IQ! en laden al die vormen van Rheumatiache onge makken kunt U met Kruschen te lijf. Berust er niet in. 't Wordt wel erger, niet beter. Begin morgen radicaal met Kruschen. Tienduizenden vonden en vin. den bij Kruschen baat en verlichting iedere dag weer. Waarom zoudt U dan weerloos verder lijden. Neem ook Kruschen de kleine dagelijkse dosis I en ondervindt zelf het heilzaam effect mening wel toegedaan en sprak de ver dachten vrij. De officier van Justitie vond deze motivering niet geheel Juist, maar hij kon zich met het vrijsprekende vonnis Wel vereniglgen- ln alle drie zaken zal dc rechtbank op 1 Juni uitsraak doen. Hoog Militair Gerechtshof veroordeelt laagvlieger Het hoog. militair gerechtshof heeft vanmorgen de vrijwillige soldaat H. L. B. uit Enschedé veroordeeld tot een hech tenis van veertien dagen, omdat h(J schuldig was beVonden aan hét lager dan 500 meter vliegen boven Roosendaal. De krijgsraad had B. op formele gron den vrijgesproken, van dit vonnis was de auditeur-militair in beroep gegaan. Meisje viel uit de trein en overleed Op het baanvak AlkmaarDen Helder s gistermiddag het 13-jarige meisje F- 'an der Heide uit Wienngerwaard uit to trem gevallen en om het leven ge- Het meisje kwam van school en zat alleen ia een coupe van het achterste rijtuig van de Dieseltreln, die om 1614 uit AlKmaar was vertrokken- Ter hoogte - de bewaakte overweg aan de Achter weg bij Koedijk heeft zij vermoedelijk de deur geopend- Hoéwei zij zich volgens enige arbeiders op het lana, nog aan Ce open deur heeft vastgeklemd, is zij door de snelheid van de trein eruit gevallen o met het hoofd op de rail* terecht ge- omen. In de trein heeft niemand tets an he ongeval bemerkt. Het kind is op weg naar het zieken huis te Alkmaar overleden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 5