EEKA CORSETTEN Kaptein - Rijnsburg {Revelation MEUWE HAAGSCHE COUP ANT WOENSDAG 19 MEI 1954 Berkelse zaak Scherp verhoor van verdachte door president Requisitoir zal Maandag tijdens ochtendzitting gehouden worden Na de poging tot verhoor van Frans O., de broer van verdachte, legde in de ochtendzitting de 39-j. journalist L. Uyttenbogaert, hoofd redacteur van een geïllustreerd weekblad, als getuige een verklaring af. Hij maakte daarbij de opmer king, dat hij dit niet vrijwillig, doch gedwongen deed. Hij vond de houding van de moeder van het slachtoffer, die achter hem ge zellig had zitten praten met o.a. de ex- vriendin van haar schoonzoon, op zijn minst bevreemdend voor iemand, die op een zo tragisch manier haar dochter heeft verloren. Even oua ais deze getuige was zyn op volger. een particulier recüercneur. die in opdracht van O 's eerste verdedigei een onderzoek had ingesteld naar een briefje, waarin mevrouw O. van zelf moordplannen zou hebben gewag ge- Mejufrouw Mostert zou tegen deze ge tuige hebben gezegd: ..Als hij het niet gedaan heeft, kan het alleen zelfmoorn Pres.: Herinnert u zich. dat u nog steeds onder ede staat? Gel-: Jazeker. Off.: Wat hebt u voor opleiding gehad? Get-: Ik ben enkele jaren bij de politic Off-: Beleefde u daaraan geen vreugde? Get.: Ik ben weggegaan op eigen ver zoek. Off.: Kon u de laatste jaren in uw le vensonderhoud voorzien? Get Ja. inderdaad. Off.: Toen u door de rechercheur Mede- ma werd gehoord, waar was u toen? Get Die vraag weiger ik te beant- Pres-: Maar u moet dat doen. Off-: U mag blij zijn. dat ik niet verder vraag- U was gedetineerd, hè? Get.: Ja. Steeds betaalde het gezin van O. de eerste van de maand de rekeningen. Maar enkele dagen vóór mevrouw O 's dood had haar moeder plotseling de rekening betaald. Dat was de inhoud van de ver klaring. die mr Huygens na een onder houd met de mensen in de betreffende kruidenierswinkel, aan de rechtbank overlegde. Hij kwam er met nóg één: dat de pastoor te Berkel mevrouw O. op 7 Sep tember 1952 had laten De officier had ook iets: hij naderd door de directeur van het Neder lands Instituut voor Erfelijkheidsonder- zoek, die in 24 uur een rapport over dc stamboom van de overledene had laten opstellen. Van erfelijke psychische afwij' kingen zomin als van zelfmoordneigingen in deze familie was niets gebleken Mr Huygens: Als de rechtbank waarde hecht aan dit rapport, dan wil ik het graag door een gelijkwaardige deskundige laten onderzoeken. Bovendien zegt het niets van de zelfmoord, maar het ontkent slechts de erfelijkheidsfactoren als oor zaak. Off.: Dat heb ik toch ook gezegd? Pres.: Dan zullen we dit rapport voor kennisgeving aannemen. Omdat er geen getuigen meer waren op deze morgen, besloot de president nog een langdurig verhoor van de verdachte. Mr Veldmann vond het vreemd dat O. overal sfeer geschapen had om de nsen toch maar vooral te doen gelo- I, dat zijn vrouw ernstig ziek was. In het begin van het verhoor door de rech- issaris had O. gezegd, dat hij zelfmoord onwaarschijnlijk achtte en dat ij vermoedde, wie de moordenaar was „Dat deed ik. omdat ik in de stemming, aarin ik toen verkeerde, mijn vrouw iet wilde belasten", zei O. daarop. De president informeerde ook, hoe het kwam. dat de gerechtelijke scheikundigen 8Mi gram cyaankali in het flesje met de bestelde 10 gram hadden aangetroffen. „Het gebeurt wel. dat ze méér, maar ook wel, dat er minder wordt afgeleverd", legde O. uit. Dat u mij aanziet voor een moorde er, vond ik nog niet eens iets bijzon ders. Maar als ik dan een moord zou ple gen als medicus met cyaankali of arscnl- ik beroepshalve een belediging vinden. Dat is toch gekkenwerk!" O. vertelde ook nog eens, hoe hij de poging tot zelfmoord van zijn vrouw dekt zou hebben. Dat was toen hij eerder was gegaan en zij nog in de bad kamer bezig was. Hij hoorde papiertjes ritselen en ging kijken, waarna bleek, dat w reeds acht morfinepoeders had ingenomen. Vreemd vond de president het, dat zij in het zgn. suïcidebriefje had geschre ven. dat zij dc zelfmoord-ingrediënten men met haar eigen medicijn zou nemen. „Maar ze nam gewoon haar eigen medicijn (morfine), niet samen met anders, maar alleen wat meer", deed de president ongelovig. Toen O. hardnekkig weigerde oi zeggen, wat voor gesprek hij had gehad met zijn vrouw in die nacht van de zelf moordpoging, zei mr Prins: „U wordt dus liever veroordeeld?" „Ik geef er niets om!" zei verdachte. Is hij zo onverschillig alB hij doet voor komen? Deze uitlating zou er op wijzen. Maar het verhoor liet hem allerminst on beroerd. Hij stond daar, als het klassieki voorbeeld van de man. die vecht tot hei uiterste toe. Want véchten dóét deze verdachte. Off.: Als wjj nu uitgaan van de stel ling. dat uw vrouw zelfmoord heeft ge pleegd, hoe zou ze dat dan hebben ge- Verd.: In da bouillon. Waar komt an ders dat vocht in de maag vandaan? Maar de doodsoorzaak kan ook nog een andere zijn (hierbij doelend op een tumor). Off.: U wilt dus liever ook op dat anker blijven liggen. Mr Huygens zeide geen vragen meer in zijn cliënt te willen stellen, cmdat het verhoor naar zijn mening zo weinig ruchtdragend was geweest. „U neemt slechts dat in aanmerking, wat van be lang kan zijn tegen hem. Mijn bezwaren daartegen zal ik u t.z.t. in pleidooi-vorm jorleggen." Hierna schorste de president de zitting tot half drie. Op aanwijzing van de Rotterdamse oogarts dr A- Chr. M. van Haeren had de moeder van de verdachte in November 1951 een oog-operatie ondergaan. De diag nose was 2 maanden eerder gesteld Dr van Haeren was vanmiddag de eerste getuige. Hij vertelde, dat voor de opera tie het linkeroog van de oude dame 65 pet was: het rechteroog was bijna blind. Op grond daarvan kon men aan nemen, dat zij niets meer zou lezen, als dat niet zeer strikt noodzakelijk was- Verd.: Herinnert U zich. dat ook mijn rouw eens bij U ls geweest met oog klachten? Dr Van H.: Ja. dat herinner ik mij. Officier: Wat vond U? Dr Van H.: Niets, ik heb het alleen gerapporteerd aan de internist, die haar behandelde. President: Schreef U haar klachten niet toe aan neurologische oorzaken? Dr Van H.: Nee. dat zeker niet. De president besliste n.a.v. een vraag •an mr Van 't Hoff Stolk dat Maandag us. het requisitoir zal worden gehouden, vaarna de verdedigers het woord kra gen. Hierna werd de zitting verdaagd tot Vrijdagmorgen half tien. Dan zal alleen prof. Carp nog eens worden gehoord. Daarmee is het getuigenverhoor ten NOORDW11R Naar Vlaggetjesdag De drumband van de Chr. Muziekver eniging De Echo der Duinen ontving een uitnodiging Zaterdag naar Scheveningen te komen ter gelegenheid van de Vlag getjesdag. Vooral voor de Noordwijkse opvaren den van de Scheveningse loggers zal het een verheugend bericht zijn, dat de band aan deze dag mede luister zal mogen bijzetten. De Nieuwe Zeeweg Met vreugde zullen velen geconstateerd hebben, dat de werkzaamheden aan de Nieuwe Zeeweg thans in een eindstadium gekomen zijn. Een flink stuk van de be strating is al gereed en het ziet er naar uit. dat de weg tijdens het seizoen ge bruikt zal kunnen worden. NOORDW HEERHOUT Diploma-uitreiking aan tuinbouwschool Voor de eerste maal in de geschiedenis van de Tuinbouwscnool te Noordwijker- hout zijn einddiploma's uitgereikt. Zo'n einddiploma betekent de kroon op het werk van vier jaar trouwe plichtsbe trachting, niet alleen voor de jon.ie men sen die het diploma verwerven, maar ook voor de docenten. Ir Vlag. de Rijks- tuinbouwconsulent. heeft deze diolom;?- uitreiking verricht, in tegenwoordigheid van wethouder J. v. d. Voet en vele ouders. Eerst gaven vier atgestudeeruen een korte verhandeling over een belang rijk onderwerp uit het bloembollenvak Lr Vlag zette vervolgens uitvoerig het doel en de waarde van het tuinbouwon- derwijs uiteen, zowel van dit onderwijs in het algemeen als van de Noordwijker- houtse school in het bijzonder. Spreker huldigde het personeel wegens zijn werk voor de jeugd, de commissie van toezient voor haar onontbeerlijke steun en de Raad van Zoeterwoude Medewerking voor de bouw van 38 woningwetwoningen B\j de opening van de gisteravond in Zoeterwoude gehouden raadsvergadering werd meegedeeld, dat G.S. het besluit tot verhoging van de wethoudersvergoe dingen tot 1000 per jaar hadden goedgekeurd. De raad besloot tot medewerking voor de bouw van een R.K. meisjesschool in de Zuidbuurt. De oude is afgekeurd. Eerst moest gestemd worden over het beschikbaar stellen vam gelden voor een vakonderwijzeres Aangenomen werd een totaal van acht lesuren per week. Het voorstel om het raadhuis van een gas- verwarmitvg te voorzien, werd aange houden, alsmede het voorstel om het dak te verniieuwen. De voorschotten aan de R.K. bouwver eniging werden verleend. Aan het plan tot afscheiding van de huizen aan de Zwetkade. alsmede aan dat voor de rio lering zal uitvoering worden gegeven. De Protestantse jeugdverenigingen kre gen een subsidie van f 350 voor dit jaar. Het voorstel om gelden beschikbaar te stellen voor assistentie van dc ge meente-architect bracht enige beroering. Na een half uur geheime zitting werd besloten dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. Voorts werd een uitvoerig debat besloten mede werken aan de bouw van 38 woningwet woningen, aan de Zwetkade 25 en de Hoge Ründijk 13. Het tulnvraagstuk zal nader worden bezien. Bij de rondvraag pleitte de heer C. J. van Leeutwen voor aansluiting bij een bouwkas om tot particuliere bouw te ko men. De heren v. d. Geesrt en v. d. Vliet zouden gaarne zien. dat het gemeente bestuur meer medewerking verleende bij de dodenherdenking van 4 Mei. De heer Wesseling pleitte voor een gemeen schappelijke herdenking in de Herv. kerk. Ds S. Boersma. Geref. predikant te Oudehorne, is door de classis Heeren uit zijn ambt ontzet- ongeiui voor hun ijver en doorzettings vermogen- Een der vaders dankte namens alle luders het personeel, en in het bijzonaer iet hoofd der school- De oudste gediplo meerde vertolkte in een keurig speechje dank van de gediplomeerden jegens hoofd der school en de leraren- Hij overhandigde als bewijs dezer dankbaar heid geschenken. De namen oer eerste gediplomeerden zijn: L- P. Alkemade. L. G- v. d. Meer. C- J Otto. B- W C. Werkhoven en F W. J d. Zalm. Noordwijk: G. J Warmerdam. Lisse; G P. M. Warmerdam. Voorhout; P- J. Beelen. J M- v. d. Berg, H. J envoorden, J. W. Turenhout en J <J. VNillemse. allen uit Noordwijkerhout. Geslaagd Bij het te Amsterdam gehouden examen typen van de Ned. R.K- Bond van „Grote"-schrijvers, zijn geslaagd onze plaatsgenoten de dames Annie Braat, Gerry van Paridon en Jes In der Rieden, alsmede de heer Wim Warmerdam. Zij ontvingen hun opleiding op de R.K. Han delsavondschool alhier. RUNSBURG Feestavond „Spinoza" De gisteravond in Flora gehouden feest- vergadering van de jubilerende woning bouwvereniging ..Spinoza" heeft wee ondubbelzinnige wijze getoond, dat de vereniging leden heeft, die meelevei die het werk van de bestuursleden weten te waarderen. Na het binnenleiden het bestuur, heette de voorzitter vai feestcommissie, de heer J- Hoogstraten de aanwezigen, onder wie B- en W, de gemeenteraad, mevr. Gips en de zoon van dokter Rijkmans. hartelijk welkom. Mevr. J. Kralt en de heer C- de Koning huldigden als Pieternel en Thomasvaer in zeer goed voorgedragen stukje tiet lur. Hierop bood de heer Hoogstraten de twee zilveren jubilarissen, de heren K. Zandbergen en H. v. d. Eijkel. een radiotoestel met een kastje en een rook- De avond werd verder gevuld met een feestprogramma, dat onder leiding stond van de heer C A- Govers uit Voorburg Spreekbeurt Ds A. J. Timmer, Hervormd predikant te Ouderkerk aan den IJsel, hoopt Vrij dagavond 8 uur in Vliethof te spreken- (Advertentie) in alle prijzen en alle maten, van de grootste fabrikant. Ook B.H., spot prijs ƒ2,95. Onze verkoop van deze le klas fabrikant wordt met de dag groter. Alles uit voor raad leverbaar. BLAUWE SANFOR BROEKEN, keuze uit 400 stuks, ijzer- sterk, 12.95. Overal bekend in alle dorpen De classis Dordrecht der Chr. Geref. Kerken heeft aan de voorganger van de kerk van Gorinchem, de heer C. G. Ouwerkerk, toestemming verleend in de kerken van haar ressort een stichtelijk woord te 6preken. MODERNE OORLOGSBODEMS Nieuwste aanwinsten ran onze Koninklijke Marine CARTOI Fregat DE TROTS van onze Koninklijke Marine vormen de twee nieuwe krui sers, die de namen De Ruyter en De Zeven Provinciën dragen. Zij werden resp. op 18 November en op 17 December in dienst gesteld. De De Ruyter (zie afbeelding) is 187.32 m lang, Hr Ms De Zeven Provinciën (met een iets andere voorsteven) 185.70 m. Voor beide schepen gelden voorts de volgende gegevens: grootste breedte 17,25 m, gemiddelde diepgang 6.60 m. standaard waterverplaatsing 10.000 ton. machinevermogen 78.000 As-paardekracht, maximum snelheid meer dan 32 zeemijlen per uur. bemanning 973 koppen. De be wapening bestaat uit 8 kanons van 15 cm snelvuurgeschut, 8 mitrailleurs van 40 mm en onderzeeboot-bestrijdingsmid- Jagers In aanbouw zijn twaalf onderzeeboot jagers op verschillende Nederlandse wer ven. De Holland, Zeeland, Noord-Bra- bandt en Gelderland vormzn samen de A-klasse. Grootste lengte 111,30 m, groot ste breedte 11,30, gemiddelde diepgang 3,86. standaard waterverplaatsing 2160 ton, machinevermogen 45.000 as-paardekracht, maximum snelheid 32 zeemijlen per uur, bemanning 246 koppen. De bewapening bestaat uit 4 snelvuurkanons van 12 cm en onderzeeboot-bestrijdingsmiddelen. De Holland volbracht in het voorjaar van 1954 de proeftochten. De Friesland, Groningen, Drenthe, Am sterdam, Rotterdam, Overijssel, Limburg en Utrecht vormen de B-klasse- Grootste lengte 116 m. grootste breedte 11.74 m. gemiddelde diepgang 3.94 m, standaard waterverplaatsing 2450 ton, machinever mogen 60.000 apk, bemanning 283 koppen. De bewapening bestaat uit 4 snelvuur kanons van 12 cm, 6 mitrailleurs van 40 mm en onderzeeboot-bestrijdingsmid- Mijnenvegers Behalve 14 kustmijnenvegers en 6 zee gaande mijnenvegers, die ons land van de Verenigde Staten overneemt, zijn op verschillende werven in ons land 32 kust mijnenvegers in aanbouw. Grootste leng te 46.62 m. grootste breedte 8.78 m, standaard waterverplaatsing 425 ton, be manning 40 koppen, bewapening twee mitrailleurs van 40 mm. De Verenigde Staten financieren de bouw van 18 van deze schepen. De overige 14 schepen wor den betaald uit tegenwaardefondsen. Fregatten Voor rekening van de Verenigde Staten zijn in het buitenland zeven fregatten in aanbouw, welke aan Nederland zullen worden overgedragen. Zij krijgen de naam Panter. Jaguar, Lynx, Wolf, Fret, Hermelijn en Vos. Grootste lengte 56,2 m, grootste breedte 10,0 m, gemiddelde diep gang 2,76 m, standaard waterverplaat sing 640 ton, machinevermogen 2400 as- paardekrachten, maximum snelheid 15 zeemijlen per uur, bemanning 63 koppen, bewapening een kanon van 7,6 cm, zes mitrailleurs van 40 mm, acht mitrailleurs van 20 mm. Patrouillevaartuigen De patrouillevaartuigen Balder, Bulgia, Freyr, Hadda en Hefring zijn in aanbouw op de rijkswerk Den Helder. De Balder en de Bulgia zijn inmiddels te water ge laten. Grootste lengte 36.32 m, grootste breedte 6 m, gemiddelde diepgang 1,8 m, standaard waterverplaatsing 225 ton, be manning 27 koppen. De schepen worden gebouwd voor rekening van de Verenig de Staten volgens het Off-Shore Pro curement Program. De Geref. predikanten dr L. Zielhuis te Arum en D. A. Zijlstra te Amersfoort kregen verlof voor een reis als geestelijk j verzorger met een emigrantenschip. Dr j Zielhuis gaat in Juni naar Canada en ds Zijlstra in Juni naar Australië. Uw man is in z'n nopjes! Gevraagd door jongeman z.s.m., net kosthuis, vrije sl.-j kamer, in omgeving station. Tijdens week-end afwezig. Br. onder no 3565 bur. blad. Diversen 0 Volkswagens De Luxe. m. radio te huur. Voor vacantie- reizen Imperiaals beschikb. AVOS Autoverhuur, Nassau- kade 23, Voorschoten K 1717- 2255. 0 Dames de beste permanent vindt U bij ons. Geen warmte op het hoofd. Permanent f 7 en f 10. Onduleren, wassen, watergolven, haarverf. He ren bezoekt de kapper voor lastig haar. Het Kappers huis, Apothekersdijk 8, tele foon 26218. 0 Schoorsteenbrand. Ja, dat voorkomt U. wanneer Uw schoorsteen vegen. Dan heeft U nimmer last. Het voorjaar is de beste tijd daarvoor. Erkend lid A.S. P.B. W. J. v. d. Graaff, tel. 21494. Aalmarkt 5. 0 Hardboardplaten 61 x 122 hebben wij weer. tijdelijk slechts 98 et. Goedkope latten 1 x 4 cm per 100 m 13. enkele stuks slechts 15 p. m. Nu kunt U nog goed koop timmeren. „De Hout hal". Hogewoerd 99, Tele foon 22536. Kousenreparaties. Nog dezelfde dag gereed. Bij koop van kousen ontvangt U een bewijs van gratis repa ratie! Novelty, Haarlemmer straat 16. 0 Dat Is goedkoop. Uw rij wiel geheel opnieuw gemof feld. nieuwe kogellagers, nieuwe handvatten. alles keurig afgebiesd, binnen 14 dagen klaar 32.50. Joop Nieuwenhuis. Korte Mare 6. Telefoon 26857. 51/30 wandelkous in vele tinten, ook taupe 66/15 in moderne zomertinten V,cuana 30 denier prima wandelkous I 3.95 zeer rekbare avondkous 15 denier f 3.95 Personeel gevraagd 0 Gevraagd een net burger meisje Zelfstandig werken. Tot 1 September. Br. onder no 3568 bur. van dit blad. 0 Het Rust- en Verpleeghuis „Weltevreden", De Laat de Kanterstraat 2. vraagt een flinke verpleeghulp, extern. Voor spoedige indiensttre ding. Aank. winkelmeisje gevr. bij J. W. v. d. Horst. Ligus terstraat 19. Katwiik a. Zee. telefoon 2460. 0 Nette werkster gevraagd. Juffermansstraat 56. Oegst- geest. Gevr. voor Juni t.m. Aug. flink meisje. Banketbakkerij J. v. d. Velden, Voorstr. 21. Katwijk a. Zee. tel. 2854. Net meisje gevraagd, voor halve daaen. Toorenvelstr. 18, telef. 23788. 0 Stichting „Our Home" vr. voor de nieuwe cursus leer- ltng-siekenvenorgsters. Aan vangssalaris 75 p.m. bruto. Intern Brieven met voll. inl. aan de Directie. Mathenesser- laan 491. Rotterdam. Te koop gevraagd 0 2-Pers. ledikant met spt- 2-pits Butagas- itafles. Briev met prijsopg. Julianalaan 64. Kanedorp. Dost Abbenes. 0 Binnenkort leeg te be trekken huls met tuin. min stens 4 kamers bevattende, ir Lelden of omgevine. Br. n( 355? Bur. van dit blad. 0 Gevraagd. Sierteelt, war me en koude kassen en bak ken. ooen eronrf A en R Te l PR. Ta Jtood aanaeb. 0 Kaluitjarbt. Grote en klei ne B.M. te koop aangeboden tegen elk aannem. bod. Tel. "1094. Leiden 0 Aanrecht met pannenplank Rhllnenhurgerlaan 30. Ha- r.n.niid- Riindiik RHwielen. Prima dames-, heren- en damessportriiwiel Tevens prarhtig meisies- er longensrilwiel Allen in «taa* van nieuw. T.evendeal 47. hk Oranjeboomstraat. Leiden. 0 Luxe Ford, bouwjaar '40. Gesloten bestelwagen, merk Ford. Ford motorblok, Ford ontsteking. 2 Waterpompen. Frictieplaat met drukgroep. Nieuwe G.M.C. startmotor. Te bevr. 's avonds na 7 uur Zaterdags na 3 u. J. Borst Hoge Rijndijk, naast café „Het Witte Huis". Zoeter woude. 0 Een bruidsjapon, maat 40 lanee sluier. Zijlsingel 20. 0 D.K.W. 98 re te kooD. pri ma staat, ®oed in moffel en chroom. Te bevragen: Oude Rijn 100a. Leiden, tussen 6 en 9 uur 0 6 MecheUe stoelen. 2 faut.. 1 rook«t Na 6 uur. Atjeh- ctraat 79a 0 Gezonde jonre hennen. o weken en 3 mnd oud. A. de Wit Nassaustraat 14. Lisse Fen In beste staat onder houden Mzeren roeiboot mei soanen. bü T. Noort. tele foon 2071. Katwiik a. d. Rijn. 0 Z.g.a.n. Luchtbanden wa gen op 16" banden. Tevens te kooD gevraagd een 4-wie- liee Ponniewaeen. Kempers Waeenhnuwbedrijf. Narmstr 9. telefoon 24887. To huvr aevraaad 0 Huls. bungalow of hoerde- ry te huur gevr. voor nu of pater. Max. f200.— p. mnd. 1 Br. onder no 3564 bur. blad. 0 Een nieu' vanaf 2.50 p. wel merkrijwielen bij Joop Nieuwenhuis, Korte Mare 6. Telefoon 26857. 0 Brillen. J. A. Verheul. Haarlemmerstraat 86. Erk. opticien. Levert U elk ge- Automatische slijpinrichting. Ruime sortering. Zieken- fondsleden krijgen gewont korting. 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver er juwelen. - Grote keuze in verlovingsringen. gouden, zilveren en verzilverde tikelen. Het adres voor reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16. Tel. 28654. 0 Bromfietsen annex v machine verhuur. De nieuwe D M.F. Onze Hoover chines vanaf f 1.25 per Huisman. Oude Singel 206, Tel. 30372, Leiden. 0 Wasmachines af fabriek. Voor f 3.38 per week heeft U de beste en de goedkoopste Zonder slijtage voor Uw was. Honderden guldens be- sparing. Vraagt prospectus GG. aan VeWa. Hoogstraa 196. Schiedam. Tel. K 1800- 66479 (Contante spec. cond.). 0 Nu bloemen zaaien, dan hebt U van de zomer een tuin vol bloemen. Wij leren het U graag. Pakjes bloemzaad 20 cent. Vlieland's Zaadhandel, Nwe Rijn 50. bij 't Gangetje. 0 Nu wordt het toch tyd om Uw hond te laten opknappen. Voor trimmen, knippen, was sen e.a. bezigheden Vlie land's Hondensalon, Nieuwe Rijn 50, bij 't Gangetje. 0 James rijden is goedkoop, in aanschaffing. in onder houd. in verbruik, kortom: James rijden, goedkoop mo torrijden. Vraag daarom vlug even de James folders, AVV motorspaarpolisbrochure en het „Betaal terwijl men rijdt" schema aan de bekende James-dealer: Valk aan de Haagsche Schouw, Voor schoten. 0 Flinke herenwerkjasjei 5.- per stuk. werkbroeken f 4 - p. stuk. 2 mooie kleden 10 - p. stuk. buffetkast 32.50, blauw jongenspak 10.-, mahonieh. zilverkastje 12.50. stel overgordijnen 10.-. Te be vragen Janvossensteeg 51. 0 Plastic zolen zijn onv slijtbaar en vederlicht, zetten deze tegen zeer 1 prijs en direct klaar. Pro beert U eens bij P. B. La- bruvère. Haarlemmerstraat 117. telefoon 20983. 0 Uw tuin opvroiykei een kabouter. Leuk vi' kinderen. Alle maten, vele kleuren. Komt U eens kijken! Vlieland's Zaadhandel. Nwi Rijn 50 bij 't Gangetje. 0 Fraai triplex, ook ir kleine maten gezaagd, zoals mahonie, eiken limba, coro- mandel. palisander. olijf essen. teak, sijcomore, ocoumé beuken, goudberken, cresta. meubelplaten, multi- Dezc irteri alleen in „De Houthal' 0 Wasmachines af fabriek. Voor 3.38 per week heeft U de beste en de goedkoopste. Zonder slijtage voor Uw was. Honderden guldens be sparing. Vraagt prospectus G.G. aan VeWa. Hoogstraat 196, Schiedam. Tel. K 1800— 66479. (Contant spec, cond.) Vrika huistrappen zijn veilige trappen, zij staan vast. Keukentafels, wringer- bokken en alle verdere huis- houd-houtwaren vindt U in „Vrika". Bij „Vrika" kopen is goedkoop en veilig kopen. Hogewoerd 97. Tele foon 22536. 0 Dames. Extra koopjes bij de goedkope wolkraam. l.F" zwaar interlock dames ondergoed, ook grote maten 1.39. Sportkousen 0.49. H. v. d. Bosch. 0 BU Texllelkoning. blauwe kraam. voor Hollants: Zwaluw interlock 1.49, onder jurken 1.98. dameshemdji 0.98. herenslips 0.98. Tino- shirts 0.98. zwembroeken 0.98 sportkousen 0.98, sokjes 0. nylons 0.98 en veel me Komt U kijken? 0 Zeemlappen tegen halve prijs!! Prima kwaliteit z leder van zeemleerfabriek „Roorda". Alleen hele huiden f2.98 f 3.98 f4.98 f5.98. Nu met advertentie voor f 1.49, f 1.99. f2.49. f2.99. I.V.A.. Haarlemmerstraat 48. Nov; Noordeinde 43. 0 Crcmc boterhambordjes 29 ct Diepe borden 39 ct. Porseleinen kop en schotels 39 ct. Porseleinen theepotten f 1.49 Koffiepotter. f 1.98. Melkkannetjes 69 ct. Wasstel 5-delig f7.49 enz. enz. I.V.A. Haarlemmer str. 48 NOVA Noordeinde 43 Leiden. De Nieuwe Leidsche - een gezellige krant!

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 12