en Nieuwe burgemeester zijn vrouw met zang begroet Koningin opent nieuwe hal van Ter Aarse veiling NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 18 MEI 19S# Jubeltonen in Alkemade Elk gezag heeft een dienende functie" In de uitgestrekte gemeente Alkemade heerst vandaag alom vreugde we gens de „incomste van de edelachtbare heer E. J. M. Kolfschoten", om in de termen van het officiële programma te spreken. Zestien maanden heeft de loco-burgemeester van Alkemade, de heer C. van der Meer, het burge meestersambt moeten vervullen en nu, slechts enkele dagen voor het werk bezoek van de Koningin, heeft het landelijke en waterrijke Alkemade weer een definitieve burgemeester in de persoon van de heer Kolfschoten, voor heen burgemeester van Eemnes. Een korte, prettige en gedecideerde man, wie het werk niet spoedig boven het hoofd zal groeien. Zijn vorige gemeente heeft hem slechts node zien vertrekken, dat bleek wel duidelijk uit de hartelijke en waarderen de woorden, die bij het afscheid werden gesproken. Alle fracties van de raad en ook andere instanties hadden niets dan lof vrtr deze doortastende burgemeester, wiens vrouw „een ware moeder voor de gemeente'1 werd genoemd. Het onthaal in zijn nieuwe gemeente is voor burgemeester Kolfschoten en zijn gezin niet minder hartelijk geworden, en zo uitgebreid de gemeente Alkemade is. zo uitgebreid was ook het programma voor vandaag. Het begon vanmorgen om streeks negen uur te Lelden, waar de heer en mevrouw Kolfschoten aan het station werden verwelkomd door de ge meentesecretaris, de heer W. A. van Har- teveld. Een half uur later was het gezelschap de grens der gemeente bij Oud-Ade gena derd Hier bevonden zich onder anderen de loco-burgemeester en de voorzitter van de Oranjevereniging van Oud-Ade. de heer N. P. Heemskerk. Deze sprak de nieuwe burgemeester en zijn vrouw In dichterlijke woorden toe. Hij roemde de schoonheid van het polderland van Oud- Ade en verzekerde de nieuwe burgemees ter, dat de bevolking arbeidzaam is en dat zij zeer veel werkuren maakt. De veehouderij vraagt dit, aldus spre ker, en we zitten daarbij nog met het pro bleem van de boerenarbeider, die niet zo graag meer wil werken op Zondag, ter wijl de boeren voorts worden gehandi capt door de dienstplicht van hun zoons. Spr. twijfelde er niet aan of de nieuwe burgemeester zal de nodige aandacht aan dit probleem schenken. Hij wenste de heer Kolfschoten een zegenrijke werk kring toe. Ook mevr. Kolfschoten werd natuurlijk in de toespraak betrokken en de heer Heemskerk gaf als zijn wens te kennen, dat ook van haar warme belang stelling mag uitgaan. Namens de bevol king van „het gezonde dorp Oud-Ade. waar Kerk en overheid zeer hoog wor den gehouden" sprak de heer Heemskerk tenslotte de wens uit, dat Gods onmis bare zegen op het werk van de heer en mevrouw Kolfschoten mag rusten. Me vrouw Kolfschoten overhandigde hij een bouquet bloeman. Kinderzang Da kinderzang vulde vandaag een be langrijke plaats in het programma. Dat begon al dadelijk na het welkom in Oud- Ade door de leerlingen der R. K. lagere school, die onder leiding van de heer J. H. Ponsioen de nieuwe eerste burger en lijn echtgenote toezongen. Hierna vertrok het gezelschap naar Rijpweterlng, waar weer kinderen van de R. K. school sldaar onder leiding van de heer N. Swartelé de heer en mevrouw Kolfschoten een zanghulde aanboden. In Nieuwe Wetering zongen de leerlingen van de Chr. lagere school o.l.v. de heer H. Reyenga. Het bordje „Welkom in ons mooie dorp" in De Kaag gold vanmorgen na tuurlijk ook voor burgemeester Kolf schoten en zijn vrouw. Ongeveer drie kwartier vertoefde het gezelschap in café restaurant Het Kompas, waar onder an deren het woord werd gevoerd door de heer D. van Nieuwkoop, voorzitter van de plaatselijke V.V.V. Deze bracht ver schillende Kaagse belangen naar voren, en vertelde een en ander over de plaats, die De Kaag inneemt in de watersport- wereld. Hij overhandigde een miniatuur schip, gevuld met bloemen en paling. In tljn antwoord aan de „onderkoning" zeg de burgen£tster Kolfschoten ook aan De Kaag zijn volle belangstelling toe. De grootste zanghulde werd de nieuwe burgemeester wel aangeboden in Oude Wetering, waar 200 kinderen van de Chr. school en 100 van de R. K. lagere school onder leiding van de heer L. Oosterveld hun nieuwe burgemeester en zijn vrouw onder meer toezongen met het leuke lied- Je „Wees welkom burgemeester", op de wijs van ,,'t Is plicht, dat ied're jongen". Nadat vanmiddag in paviljoen De Bra sem te Oude Wetering do lunch was ge nuttigd, werd omstreeks half twee de feestelijke Intocht in Roelofarendsveen gehouden. De open landauer, waarin de heer en mevrouw Kolfschoten hadden plaats genomen, werd voorafgegaan door de belde muziekkorpsen en gidsen en verkenners. Hierna vond nog een zang hulde plaats door alle leerlingen van de R. K. lagere Ignatlusschool en de Maria- school in het veilinggebouw onder leiding van de heer M. Nieuwint, waarna ook de leerlingen van de St. Jozefschool onder Jeldtng van de heer J. van Tilburg het eerste echtpaar van de gemeente een wel komstzang aanboden. Toen JUdens de drukbezochte bijzondere raadzitting de gemeentesecretaris, de heer Van Harteveld. het koninklijk be sluit had voorgelezen, waarbij de heer Kolfschoten per 18 Mei tot burgemeester van Alkemade was benoemd, werd het woord gevoerd door de loco-burgemees ter, de heer C. van der Meer. Deze sprak met waardering over de activiteiten en medewerking van de heren Van der Poel en Van der Bijl, die vanaf 1 September 1953 werden benoemd tot tijdelijk wet houder; ook van de raadsleden mocht spr. veel medewerking ondervinden De heer Van der Meer merkte voorts op, dat de nieuwe burgemeester thans on der prettige omstandigheden zijn ambt aanvaardt. De financiële toestand van de gemeente is goed, aldus spr., de gemeente beschikt over een behoorlijke reserve en kan daardoor een stootje opvangen. Al blijven voorzichtigheid en wijs beleid na tuurlijk geboden Spr. ging nader in op wat alzo nog op het programma staat en herinnerde ten eerste aan het onlangs gemaakt sociaal- economisch rapport. Dan is er de woningbouw; in deze ver heugde het spr., dat zoals hem bekend is, de behartiging van de particuliere bouw belangrijke plaats inneemt bij de nieuwe burgemeester. Voorts vroeg de heer Van der Meer aandacht voor de in dustrialisatie, de groei van de bevolking, onderwijs, en jeugdzorg, toerisme, enzo- De heer Van der Meer hoopte, dat de heer Kolfschoten niet alleen een burge meester. maar ook een burgervader zal de bevolking van Alkemade, die eenvoudig van aard is. Hij bracht ten slotte hulde aan het ambtenarenkorps, in het bijzonder aan de secretaris, die reeds hopen te komen. 33 Jaar trouwe dienst heeft vervuld wenste de heer en mevrouw Kolfschoten van harte geluk met hun promotie. Hier na hing hij de burgemeester de ambts- Gezag De nieuwe burgemeester ging in toespraak eerst nader in op de beteke nis van het gezag in het algemeen, dat er niet is om zichzelf, maar dat gedra gen moet worden door het vertroi van hen, wie het geldt. Elk gezag heeft een dienende functie. Ten aanzien van zijn nieuwe werkkring zag spr. nog meer zaken, die zijn aan dacht gaan vragen. Onder meer de vrije tijdsbesteding van de talrijke jeugd en het voorkomen van excessen op het ge bied van de watersport. Excessen op welk gebied dan ook dienen te worden bestre den door een positief beleid, aldus spr. Voorts moet het volgens de nieuwe burge meester mogelijk zijn de rivaliteit tussen de verspreid liggende dorpen op te van- De bijeenkomst werd onder anderen door de raadsletffcn van Eemnes bijge woond en niet alleen door hen, want bur gemeester Kolfschoten ontwaarde maar liefst 45 bekende gezichten. Verscheidene sprekers voerden hierna nog het woord, waarop we morgen terug Schoolkinderen te Oud-Ade begroetten vanmorgen met vlaggetjes, op gewekte gezichten en veel gezang burgemeester en mevrouw Kolf schoten met hun zoontje. Foto N. van der Horst. Alphen aan den Rijn Concert bij lustrumfeest van Sint Bonitacius Het R.K. gemengd koor „St. Bonifaeius" vierde in de bovenzaal van het Avifauna- paviljoen zijn tweede lustrumfeest met een uitvoering-in-concertvorm van Jo- hann Strauss' operette „Der Zigeuner- baron". Men had de ruimtelijke bezwa ren ten dele ondervangen door een andere opstelling dan gewoonlijk. De uitvoeren den stonden nu voor een van de korte zijden, het koor amphitheatersgewijs in de hoogte, het orkest en de solisten daar voor samengedrongen. Er is eigenlijk niet veel aan deze zonderlinge ruimte te ver beteren. Men houdt, hoe dan ook. een pij penla. en een onevenredig omvangrijk zadeldak, dat de klank «terili- Bij een opvoering van een operette-in- concertvorm en dan nog wel zonder tekst, wordt er heel wat van de verbeelding gevraagd. Essentiële elementen als actie, aankleding, en belichting, ontbreken. De muziek moet alles doen. Lang niet alle operettes kunnen een dergelijke mishan deling verdragen. Die van Strauss gro tendeels wel. Dat pleit voor de muzikale kracht van zijn scheppingen, die vitaal genoeg is, om ook ons nog te kunnen ,,St. Bonifaeius", een groot koor met een goede stemmenverhouding, had zich op de uitvoering van „Der Zigeunerbaron" ter dege voorbereid, tenminste op de en semble's. Voor de rest zorgden het Zuid hollands Orkest en niet minder dan ne gen solisten, met Chris van Woerkom in de titelrol. De heer Chris van der Mark heeft zich me* grote energie en duidelijke bekwaamheid van zijn taak als dirigent gekweten. Aan hem was het te danken, dat alles een zo vlot verloop had, dat de koren streng rhjrthmisch en expressief werden gezongen, en ook dat het orkest lh het gareel bleef. Dit gezelschap telt verschillende be kwame musici, maar heeft altijd enige neiging tot losbandigheid. Daarmee viel het nu genoeg mee; behalve dan in de zeer vlugge passages, waarvan de noten vaak over elkaar heen bultelden. De solisten waren ever t geheel meer dan middelmatig; al bereikten slechts een paar stemmen het Strauss-niveau. De grote ensembles sloten goed en hadden St. Bonifaeius kan op een succesvolle uitvoering terugzien. Joh. van Wolfswinkel Youth for Christ hield eerste avond In het Nutsgebouw is gisteren de eer ste van de drie a vond er. gehouden, be legd door het werkcomité-Rotterdam van de beweging Youth for Christ. De be langstelling was bevredigend. Spreker was Leo Pasman en voorts had mee. medewerking van de Haagse Gospel Band en instrumentale en vocale solis ten, die allen op het podium, dat gedra peerd was met de Nederlandse en Ame rikaanse vlag. hadden plaats genomen. Enkele jaren geleden werd een grote bijeenkomst gehouden in de kerk Julia- castraat, maar tot r.og toe is het plaatse lijk niet gekomen tot vorming van een werk-comité. Sr was veel zang en muziek en Leo Pasman vertelde da geschiedenis van Naamen en raar aanleiding van de te rugkeer van deze Syriër, om zich te on derwerpen aan de door de profeet ge stelde eis. wekte ook deze spr. allen op tot Jezus te gaar; een tiental Jongeren gaf gehoor aan de oproep door met handopsteking te kiezen voor Jezus en in de ruil ver ka- met hen is r.a afloop nog nader gespro- i-1 ken cn gebeden. voor ons nuchtere Nederlanders wel wat wonderlijke Evangelisatie-methode volgt, recht te doen. er nog wel herinneren, dot mer. niet af wil trekken van de bestaarde Kerken, maar er toe wil voeren. Zoals gemeld, ook heden- en morgenavond. 8 uur, worden bijeen komsten gehouden in het Nutsgebouw en morgenmiddag 3 uur is daar een spe ciale kinderrally. A.R.C. heeft weer een orgaan Na lange tijd van voorbereiding is dan nu het eerste nummer verschenen van A.R.C.-klanken, het officieel orgaan van de sportvereniging A.R.C. Het is niet de eerste maal dat deze vereniging cluborgaan heeft. Ook vóór de oorlog was er een, dat r.a enkele jaren geruis loos verdween. Men waagt nu een nieu we poging; of het tijdstip gunstig Is? Tegen het najaar heeft men altijd wat meer te schrijven, maar aan de andere zijde is in de zomer een dergelijke uit gaaf als bindend element heel wat waard. In het roodzwarte omslag ziet het blad met gestencilde tekst en een flinke hoe veelheid gedrukte advertenties, er aan trekkelijk udt. Burgemeester Wltschey schreef een voorwoord, waarin we de volgende be- hartenswaardige opmerking «lezen „Mijn bedoeling met het vorenstaande is geen andere, dan er op te wijzen, dat het instellen van een clubblad op zichzelf nuttig kan zijn, doch dat het geen vruch ten zal afwerpen, indien de Leden niet bezield) zijn met die liefda voor hun vereniging, welke tot waarlijk goede prestaties kan lelden", Dan volgt een woordje van voorzitter M. Bezemer, waarna de redactie-secre taris, de heer J. A. VeLlekoop, onder de titel „Toekomstplannen" vertelt, wat men met het blad beoogt De redactie commissie bestaat uit vijf leden en drie leden van de supportersvereniging, die voor mededelingen etc. ook in dit blad onderdak heeft. Als va6te rubrieken worden aangekondigd „De standen." Maandoverzicht; De lezers spreken; voorts een Jeugdboek. Al met al een nummer dat verwachtingen wekt. Bij de bestuursmededelingen lezen we, dat voor het jaarlij-kse Zilveren-Brug- tournooi reeds inschreven de tweede klassers D.C.V. uit Krimpen aan den Alphense tafeltennisclub De competitie is nu afgelopen; verra send is, dat het eerste damesteam na h spelen van promotie-degradatie wedstrij den naar de 2e klas promoveert. Een mooi succes. Het team bestond uit Stien Blaauw, Geert Blaauw en Nel Schreuders. met als reserve mevr. K. Riemens, die ook heel wat wedstrijden mee gespeeld heeft. S. Blaauw heeft al haar partijen gewonnen. Met het eerste team is het precies dersom, niet promoveren maar degrade ren. Dit was ook wel te verwachten, verleden jaar speelde S. Blaauw altijd mee en dit was nu niet het geval. Ook G. Demoet speelde niet meer mee. wegens zijn leeftijd. Zodoende was alleen P. gent een „oude" 2e klassespeler, die, al was hij dit seizoen niet in zo beste vele partijen won. Er werd dus gestart met spelers, die nog nooit in de 2de klasse gespeeld hadden. En dit bleek Riemens en A. de Hoed een onmogelijke opgave. Laatstgenoemde werd wegens trek naar elders door P. v. d. Laken ver vangen. Maar men heeft alle hoop het volgende seizoen kampioen van de 3e klasse te worden. Het tweede team staat ln de midden moot met 14 wedstrijden gespeeld punten. Dit team bestond uit P. v. d. La ken. J. Barendse en C. Veriheul P. Laken is later vervangen door S. Neut. Het derde team is uit de competitie ge nomen wegens gebrek aan speler De A.T.T.C. zal deze zomer goed trai nen om het volgende seizoen beter voor de dag te komen dan het nu heeft ge daan. Wedvlucht A.V.C. De Alphense Vrienden Club nam Za terdagmiddag deel aan een concours- vlucht vanaf Chimay over een afstand 233 km. De duiven werden gelost om ,ur met N.N.O. wind en zonnig weer. De eerste duif arriveerde om 3 uur 1 min. en 2 sec. en de laatste om 3 uur en 52 min. Voor deze zeer zware vlucht is de uitslag van de eerste tjen duiven als volgt: D. Verkade 1. 7 en 10; Th. van de Elshr-ut 2; A. Ekelschot 3: H. P. de Wit 4: D. van Eijfc 5 en 6; Gebr Groe nendijk 8 en J. A. Vernes 9. Ook de junioren namen aan dezelfde vlucht deel met het volgende resultaat: J. Spierenburg 1 en 3; A. Groenendijk 2 en 9: J. Domburg 4; J van Rijn 5 en 8; A. Blom 7 en B. van Leeuwen 8. Brrr, brrr! Het was de bedoeling van de Alpben- se Zwemclub, om. evenals vorig jaar, het zwemseizoen op feestelijke wijze te openen. Eerst verzamelen aan de Rijn kade, dan per motorboot naar het zwem bad aan de Kanaalweg met de sensatie wie het eerst in het bad zou duiken. Dat was dan ook weer het programma voor gisteravond, maar er is niets van terecht gekomen. Er waren slechts een tiental liefhebbers, voor wie men geen boot liet varen en deze enthousiasten zijn toen maar per auto naar het zwem bad gegaan. We zijn hen niet gevolgd! H.D.C.-nleuwa De uitslagen van de 9e ronde van de bordenwedstrijden van de Hoornee Dam club te Alphen aan den Rijn zijn: A. Dissel—T. Vergunst 2—0; P. Spek—G. Oudshoorn 0—2; C. v. Klaveren—A. v. Vliet 20; C. LrioijensteinM. de Groot 11; J. DisselC. Verboom afg'or. De stand in groep I is nu: J. Dissel 9 gesp. 11 pnt; C. Looijenstein 69; C. Zijlstra 4—8; G. v. Winkel 7—8; M. de Groot 7—7; A. v. d. Ent 9—7; W. Ver boom 4—6; R. v. Klaveren 66; C. Ver boom 45; E. Megchelse 65; A. de Groot 7—5; E. Masmeijer 8—4; W. Baart 8—3. Groep II: A. Dissel 8—14; P. Spek 6—10; G. Oudshoorn 610; C. v. Klave ren 7—9; A. Bijl 6—6; A. Verboom 66; L. Verdegaal 7—5; K. Voorts 6—4; A. v. Vliet 7—3; N. Uiühol 5—3; M. v. d. Vaart 5—2; T. Vergunst 30. Alleen C. Zijlstra in groep I is zon der verliespunten. De stand in groep II (bovenaan) is zeer spannend. A. Dissel. P Spek en G. Oudsboorn staan alle drie gelijk met twee tegenpunten. Ook C. v. Klaveren kan nog voor een verrassing zorg dragen. Mutatie bö Belastingen De inspecteur van 's rijks belastingen, de heer H. D. Boot, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der belastingen te Alphen aan den Rijn, is onder in trekking van zijn verplaatsing Amsterdam verplaatst naar Rotter, dam cn toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der belastingen, eerste af deling aldaar. BENTHUIZEN Naar Frankrijk De meisjes Bakker en Do rat zullen Maandag 24 Mei uit Rotterdam naar Frankrijk voor vacantie vertrekken, en 23 Juni weer terugkeren. Deze vacantie is mogelijk gemaakt door een groep Fransen in Parijs, die de vereniging France-Hollande hebben opgericht. In totaal profiteren hiervan honderd Ne derlandse kinderen. Benlhulzer polders De stemgerechtigde ingelanden van de Benthuizer polders komen Woensdag 26 Mei om 10 uur in café Van Staaldui- bijeen. Platte lands-vrouwen plattelandsvrouwen vergaderen hedenavond half adht in zaal Van Staal duinen. waar de heer Boerrigter enige filmstroken vertoont, met toelichting. Graafwerk voor gemeentehuis plaats, waar het nieuwe gemeente- huis zal komen, is reeds uitgezet en men is met het graafwerk begonnen. Geslaagd De heer F. Boevé, meester-sdhilder, ls ln Haarlem geslaagd voor het examen schilders-techniek. Benthuizer polders De rekening over 1953 en de begro ting 1954 van de Benthuizer Noord- en Zuidpolder met de Benthornerpolder, de daarbij behorende bescheiden, alsmede de voorstellen tot vaststelling daarvan en tot machtiging tot het doen af- en overschrijving op de posten uitgaven van die begroting, liggen ;n met 23 Mei ten kantore van de bouw een belangrijke plaats We mogen, i deze beweging, die (Advertentie) Oranje-Comité 1954 - Alphen a.d. Rijn Programma ter gelegenheid van het bezoek door H.M. de Koningin Juliana en Prins Bernhard op 20 Mei 9 uur Klokluiden: muziek koperkwartet „Arti et Religioni" op torentrans Ned. Herv. kerk Julianastraat; tractatie schoolkinderen en uitreiking vlaggen. 9.3010.30 Poppenkast en andere attracties op vier plaatsen. 10 uur Uitreiking prijzen puzzlerit in het IJsclubgebouw. 11.15 uur Aankomst Z.K H. Prins Bernhard bij het Raadhuis. 11.30 uur Tractatie schoolkinderen hogere klassen en uitreiking vlaggen. 11-45 uur Vertrek van Prins Bernhard van het Raadhuis voor bezoek aan enkele Alphense bedrijven. 12.0013.00 Concert Koninklijke Militaire Kapel voor het Raadhuis. 13.00 uur Aankomst H.M. de Koningin bij het Raadhuis. 13.15 uur Burgemeester met Prins Bernhard van Samsom N.V. naar het Raadhuis. 13.30 uur Vertrek Koninklijk Paar naar Avifauna. 14.30 uur Vertrek Koningin naar Martha-Stichting en Prins naar Hazerswoude. 15.30 uur Vertrek Koningin van Martha-Stichting naar Rijnsaterwoude. 16.0016.30 Koninklijke Militaire Kapel speelt op voetbalterrein vereniging „Alphen" 16.30 uur Voetbalwedstrijd Alphens elftalGarnizoenselftal Utrecht 18.3023.45 Pretmarkt op het fjsclubterrein. 19.30—21.00 Concert in de Ned. Herv. kerk: Zang en muziek. 21.00 uur Rondgang drumband Nationale Reserve 22 00 uur Taptoe drumband Nat. Reserve voor het Raadhuis. 23.00 ••■ir Groot vuurwerk op het IJsclubterrein. Voor bredere omschrijving raadplege men de raambiljetten. secretaris. de heer W. C. Diephout Dorpsstraat 248. ter inzage voor hen, die krachtens de artikelen 4 tot en met 9 van het algemeen reglement voor de polders in de provincie Zuid-Holland be voegd zijn het stemrecht uit te oefenen Schouw Maandag 24 Mei zal schouw worden ge houden in de Benthuizer Noord- en Zuid- polder met de Benthornerpolder ove opgekeurde sloten en tochten, over de li mieten en gemaalboezem, alsmede ovei de kavelsloot tussen de kavels 13 en 14 TUdrede S G.P. Donderdagavond half acht hoopt ds E du Marchie van Voorthuysen van Leer- sum. predikant der Oud-Geref. Gemeen ten, ln het kerkgebouw van de Geref- Gemeente een tijdrede te houden voor de S-P.G- Toegang v plaatsen zijn vrij. (Advertentie) TIJDREDE Ds E. du MARCHIE van VOORTHUIZEN a.s. Donderdagavond 20 Mei om half acht hoopt Ds E. du Marchie van Voorthuizfcn van Leersuim een openbare tijdrede te houden in het kerkgebouw der Geref. Gemeente. De zitplaatsen zijn deze avond vry. HAZERSWOUDE De Reisduif Wedvlucht vanaf Cinay, afstand 228 km; i concours 67 duiven, die werden ge- at om 11 uur met O-N O- wind en goed eer. Aankomst eerste prijsduif 3 uur 20 in. 28 sec, snelheid 87 m per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 3 58 min en 51 sec. snelheid 764- m per minuut. Uitslag: C. Groen 1-2-12; A. H- Fase J. v. d. Eijk 4—19; P- J. Fase 5-11-14- 16; W. Zintel 6-7-15-18; W- Lindhout 8-17; W. G. de Jongh 9-21-22; P- v d. Male 10; M- M- van Vliet 13; W. van Veen 20. Kampioen Vitesse zijn geworden: 1. C. Groen; 2. P. v- d- Male: 3. W. G- de Jongh. Slultkampioen werd P- J. Fase. Haserswoudse Schaakclub Gisteravond speelde de Hazerswoudse Schaakclub een onderlinge wedstrijd. De uitslag was: M- J. RavensbergJac. Har- kes O—l; W. van Of wegen B Cok 1—0; J. RuisA. Ravensberg 10; N. v. d. BoschJac van Dorp 10; A. v. d- Haven van Gorkum 01; H- MadernM- de Haan 1—0; J. P. CokA. Vreugden- hill 10; J. de GelderJoh. de Groot 10; S. CokF. Ruis 01. Voor Sanatoria De huis-aan-huis-collecte ten bate van de sanatoria Zonnegloren en Sonnevanck bracht te Hazerswoude dorp f82,03op. Geslaagd Voer het praotijkexamen machine- schrijven- is te U-trecht geslaagd, onze plaatsgenoot Jan v d. Bijl. KOUDEKERK RAN DEN RUN B, van Triest 25 jaar bij fa Bos Het was gasteren 25 jaar geleden-, dat de heer B v, Triest, Hoge Waard als r tien jarig kantoorklerk je in- dienst trad bij de fa Bos -te Alphen aan- den- Rijn. Deze firm-a werkt zowel te A-lphen te - Koudekerk aan- den- Rijn, reden rom de heer Van Triest in Koude kerk woonachtig is. Gistermorgen werd- de jubilaris ten zijnen huize door de directie, de heren J. A. en F. P. Bos, gecomplimenteerd. Met een hartelijke^ toespraak overhandigde de oudste fir-J mant hem een gouden horloge met in scriptie en een couvert met inhoud, ter- mevrouw Van Triest met een fraai bloemstuk werd vereerd-. De heer P. van Egmond voerde het woord: na-mens het kantoorpersoneel, terwijl de jubilaris ene kantoor- en fabriekspersoneel couvert met inhoud mocht on-tvan 's Middegs kwamen fabriekskern uit Alphen, kantoorpersoneel en enkele oudgedienden hem persoonlijk geluk- Toen wij gisteravond ons aan het huls van de jubilaris vervoegden, ontmoetten we daar vele vrienden, familieleden medewerkers van de heer Van Triest. Ook de fabriekskern van Koudekerk kwam haar opwachting maken, zodat het wel een zeer drukke avond vo familie is geworden. Vele goede woorden zijn gesproken, en. gezien de vele bloe men, waarmede de kamer een echt fees telijk aanzien was gegeven, hadden velen ook op daadwerkelijke wijze van hun be langstelling willen blijk geven. Daar de jubilaris i-n verscheiden enigiingen en kerkelijke commissies dewerkt. of medegewerkt heeft, wonderde het ons niet. dat de belang stelling zo groot was. Burgerlijke Stand Geboren Anneke, d v A v d Voorst en N Duiker. Bijeenkomst Jonge Kerk Hedenavond (Dinsdag), komt de Jonge Kerk in de Koorzaal bijeen. Aanvang half ach-t. Ds Poort zal spreken. De nieu we lidmaten worden die avond begroet. Mannenkoor naar concours Het Koudekerks Mannenkoor Onder ling Zanggenot, dirigent de heer C. Molen, hoopt met Hemelvaartsdag op het ouns te Zetten uit te komen i Ere-a-fdellng. LEÏMUIDEN Feest bij koninklijk bezoek Het feestprogramma voor 20 Mei, wan neer de Koningin onze gemeente bezoekt, is thans bekend, 's Morgens te 10 uur zal in de garage van Maarse en Kroon voor de schooljeugd van Leimuiden en Rijnsa terwoude optreden mevrouw Henri Nollea een amusante kindervoorstelling, be staande uit de vertoning van het Pop pentheater met het mooie sprookje Goud Elsje in drie bedrijven, en daarna verma kelijke goochelkunst. 's Middags om kwart voor vier arriveert de Koningin bij het Raadhuis te Lei muiden uit de richting Rijnsaterwoude, om aldaar uit de auto te stappen en aan boord te begeven van een in de Drecht liggende motorboot, die haar Oude Wetering zal brengen. Aan schillende verenigingen, de schoolkinde ren. de ouden van dagen, de leden vai raad, zal gelegenheid geboden worden goede plaats in te nemen om dé vorstin te kunnen zien. Avonds te kwart voor acht zal vooi de inwoners van Leimuiden. Rijnsater woude en omgeving een grote feestavond gegeven worden in de garage van Maarse en Kroon. De overbekende „Timdelerclub' uit Leiden zal daar opvoeren het histo risch toneelspel in 5 bedrijven „Cupido ln woelige dagen", geschreven door Plet der Does, een spel vol spanning humor. Tussen de bedrijven medewerking i het dubbel-mannenkwartet „Onderling Kunstgenot" uit Nieuw Vennep, NIEUW-VENNEP AdVendo in 't zilver De zangvereniging Advendo bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid hiervan werd gifeteren een feestvergadering gehouden in het receptielokaal van Burgerveen, met medewerking van conferencier H. Bouwmeester. De voorzitter, die van de oprichting af lid is, gaf een overzicht van de gestfige vorderingen, die het koor heeft gemaakt onder leiding van de diri genten Hulsebosch en wijlen de heer De Lange. Het hoogtepunt werd onder de tegenwoordige dirigent, de heer Visser, bereikt. Vier jaar geleden ging het van de ere-afdeling over naar de superieure efdeling. In deze afdeling komt het dit jaar uit op het zangconcours In Hoog Soeren. Namens de ring van Chr. zangvereni gingen Leiden en Omstreken sprak de heer Renee de vereniging toe, waarbij hij kon gewagen van goed solidariteits gevoel en uitstekend repetitiebezoek var de leden. Hier is bewezen welke uit stekend resultaten kunnen worden be reikt wanneer men met liefde de zang beoefent. Namens het ringbestuur zegde en gedenkpenning toe. Uitbreiding voorziet in dringende behoelte Op 9 Mei 1953 werd de bouw van een nieuwe veilinghal in Ter Aar aan besteed. Hiermee was een begin gemaakt met de uitvoering van een plan om in étappen te komen tot een geheel nieuw veilingcomplex. Het plan kwam tot stand met medewerking van de technische commissie van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen in Nederland. Bestek en teke ningen werden vervaardigd door de architect A. Dekker te Spijkenisse, en de bouw is uitgevoerd door de aannemers Aartman en Chalet te Leimuiden Met de bouw veiling hoefte gevoerde groenten, Iijke ruimte voor üen- De hal heeft een oppervlakte van 990 ïerkante meter. De lengte ia 45 meter, de breedte 22 meter. Het gebouw is opge trokken uit miskleurige, vlakke klinkers boogvormig en wordt ge dragen door 8 ..Nehamo"-spanten. Het steekt aan de Hoekse Aarzijde 5 meter, de straatzijde 34 meter over. waardoor de grote luifels worden ver kregen. In het dak zijn drie lichtkappen aangebracht. Een grote midden op het dakvlak, en twee kleinere, waarvan een aan de noord-oost-, en een aan de zuid- weatzyde- De lichtkappen aan de noord-oostelijke kant zijn bezet met gematteerd draad- glaa- De zuidwestelijke zijde van de grote lichtkap en alle kleine lichtkappen op het zuid-westelijke dakvlak zijn bezet -thermoiux "-draadglas. Een zeer bij zondere glassoort waardoor het licht on belemmerd binnenvalt, maar zonnestra- ng en warmte worden tegengehouden ln de hal ls een electrische licht- en krachtinstallatie aangebracht. Deze be staat uit 41 lichtppunten en 6 kracht-. Foto Lux stopcontacten vobr motoren binnen net gebouw, en II stuks lichtpunten buiten Het gebouw bevat verder een toiletin- richfing en twee telefooncellen- Deze laatste zijn bekleed met geluiddempend matenaal- In iedere cel is een lessenaar geplaatst In het gebouw zijn voorts drie grote sta len kanteldeuren aangebracht. Een aan de zuid-oostzude en twee aan de zuid-west zijde. Hierdoor kunnen grote vrachtauto's de hal binnenrijden. Verder zijn er 3an de zuid-westzijde 6 en aan de noord oostzijde (Hoekse Aarzijde) 8 houten schuifdeuren Langs het water is een laadperron van ruim een meter breedte. De luifel steekt hier ruim 34 meter over het water- zo dat bij het laden zelfs een groot schip altijd droog kan liggen De vloer van de neerzetruimte is bestraat met betontegel* en ook bulten is een klinkerbestrting aan gebracht- Door de gemeente is de gehele veilingweg voorzien van een klinker- bestrating- zodat de gehele omgeving nu een keurige indruk maakt. Daar de voltooiing van de hal juist val: op het tijdstip, dat de Koningin een werk bezoek brengt aan de Rijnstreek, werd H M. bereid gevonden deze hal te openen. NIEUW VEEN Feest op 20 Mei Het programma voor 20 Mei luidt als volgt: 2 tot 4.30 uur optreden van da goochelaar Anthonie voor de schoolkin deren op het terrein langs de ringsloot van H. Ran of M. van Mastdijk. 4.30 uur muzikale rondgang door het dorp, 7 uur volksspelen in de Kerkstraat (kruiwagen race en stoelendans) en 9.30 uur fakkel optocht Kerkstraat, Kattenburg, Llemer- brug en stationsgebouw. RIJNSATERWOUDE Koningin naar honderdjarige? Waarschijnlijk zal de Koningin Don derdag ook de bijna-honderdjarige mevr. de wed. v. d. Breggen-Pannevis bezoe ken. TER AAR Kankerbestrijding De twee plaatselijke verenigingen voor E-H.B.O. vergaderden gisteravond ln het Centrum, waar een vertegenwoordiger van de Kon. Wilhelminavereniging de plannen bekend maakte voor een acua contribuanten en leden ie werven, en ander wordt uitgevoerd door leden de E-H.B.O. Folders zullen aan hun bezoek vooraf gaan. Er wordt dus hard gewerkt om in deze gemeente een flinke afdeling te krijgen, ZEVENHOVEN Verbetering van wegen De Noorddorpseweg is nu van een bitumen wegdek voorzien vanaf het Noordsekruis tot aan hotel 't Piashuis. Voor de bewoners is dit natuurlijk een •euze verbetering. Het gedeelte vanaf t Piashuis tot de Prolkade zal op een nader te bepalen tijdstip eveneens zo wor- behandeld- Wegens de zachte onder laag van deze weg kan dit werk momen teel nog niet worden uitgevoerd- Consistorie vordert Het heiwerk voor de bouw van een leuwe consistoriekamer aan de Herv. Kerk is nu geheel gereed. Donderdag wordt waarschijnlijk de eerste steen ge legd en over zes weken hoopt de aan- het werk te kunnen opleveren. Momenteel wordt de achtermuur van de kerk, die gescheurd is. gefestaureerd- een gedeelte van de fundering werd fles gevonden, waarin een beschreven rolletje papier. Om beschadiging te voor komen werd het ter ontcijfering door de kunstschilder Rol te Noorden verzonaen „Heren" in 't verkeer Toen de dames Van W. Zondagavond per fiets over de Stationsweg in de rich ting Zevenhoven reden, kwamen drie jongelieden haar (eveneens per fiets) achterop. Een van hen kwam naast de dames rijden en vroeg haar of ze niet bang waren. Hij gaf een duw, waardoor de dames kwamen te vallen. Dé resul taten waren ontvellingen aan handen en knieën, kapotte kousen, een gebroken joras, een ontzette voorvork en een rnielde koplamp- De „heren" kozen na ?ze kloeke daad het hazenpad in de richting Ter Aar. OEGSTGEEST Gecompliceerde botsing Omstreeks kwart voor zeven gister avond stond een file auto's te wachten op de rijksweg voor de geopende Schouw brug. Uit de richting Amsterdam nader- ïen uit Rotterdam afkomstige truck oplegger. Volgens de chauffeur werk- de remmen niet of niet voldoende. In ieder geval botste deze vrachtwagen achterste personenauto uit de file, gen He voorganger opbotste en dwars over de linkerweghelft kwam te staan. Drie inzittenden, afkomstig uit Rotterdam, liepen gekneusde ribben op, een had een hersenschudding. Zij zijn naar het A.Z. overgebracht. Ook de voorste auto uit de file kreeg nog een duw mee. Alle wagens liepen behoorlijke schade op. Orgelvoordracht Johan Zweers ons blad stond gisteravond abusieve lijk aangekondigd, dat Johan Zweef» op Dinsdag 18 Mei een orgelvoordracht ln de Pauluskerk zou geven. Dit moet echter zijn: Dinsdag 25 Mei (dus volgende week!). RHNSBURG N.Z.H.-schaaknieuws Voor de bordenwedstrijd, groep I, wer den gisteravond de volgende partijen ge speeld: Joh. SchoneveldP. Brandsma groep II: H. KwestrooA. v. d. Eykel 01; A. VletterR. Tijsterman 01; groep III: W. A. GouwJ. P. Kwes troo xx. In de prestatiewedstrijd won A. Ravensbergen van S. van Egmond en Jac. P. Noort van W. A. de Kluiver. Voor vierkamp speelde M. J. Goudriaan tegen L. J. Goudriaan, uitslag 10. Met enkel woord overhandigde de voor zitter de heer J. W. Stigter, die tevens de laatste maal aanwezig was. het bekertje voor het behaalde kampioen schap in groep I. De stand in groep I is als volgt: J. W. Stigter, 12 gesp., 10 gew., 2 verloren, 10 pt; P Brandsma 11. 6, 1 rem., 4. 64 pt; Joh. Schoneveld 6, 2. 1 rem., 3, 24 pt; L. J. Goudriaan 11, 4, 1 rem., 6, 44 pt; H. Tijsterman 10, 4, 6, 4 pt; W. van Egmond 7, 2, 1 rem., 4. 24 pt; A. Ravensbergen 9, 3. 6, 3 pt; A. Hensing en M. J. Gou driaan zullen in een vijfkamp uitmaken hen het volgend seizoen respec tievelijk aan bord 1 en 2 zullen plaats- R.D.C.-damnieuws l.D.C. heeft het-winterseizoen gesloten zal Donderdag in Concordia de jaar vergadering houden. In de eerste klasse werd D. van Egmond met vlag en wim pel kampioen. Van deze jonge speler kan RDC nog veel plezier hebben. De uit slagen in deze klasse om het kampioen schap waren: W. ZandbergenD. van Egmond 02; A. v. d. EijkelC. van Delft 2—0; D. van Egmond—A. v. d. Eijkel 1—1; G. van Delft—W. Zandber gen 11; D. van EgmondC. van Delft 20; A. v. d. EijkelW. Zandbergen 02. Zoals gemeld werd verleden week in de hoofdklasse D. Schoneveld kam pioen. in de eerste klasse D. van Eg mond. in de tweede klasse D. Leeuwen burg. Op de jaarvergadering zal voor het eerst een gongwedstrijd worden ge houden. Voorstellen zijn deelneming aan het bloemencorso en instelling van jeugd- 1955. De kampioenen tvangen. De verga- kampioenschap zullen de bekers dering begint om 8.15 Zon- sanatoria De collecte voor Sonnevanck t ïgloren heeft ƒ188 opgebracht. Consultatiebureau Morgen wordt consultatiebureau van het Groene Kruis gehouden. Inplaats van volgende week Donderdag ls het Dins dag consultatiebureau. Advertentie) LEKA CORSETTEN ln alle prijzen en alle maten, van de grootste fabrikant. Ook B H., spotprijs 2,95. Onze verkoop van deze le klas fabrikant wordt met de dag groter. Alles uit voorraad leverbaar. Blauwe Sanfor broeken, keuze uit 400 stuks, ijzersterk f 12.95 KAPTEIN RIJNSBURG Overal bekend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6