Jlieuuie geitectft(üouraitl Bevolking van Vietnam heeft weinig politieke interesse Oefenen met scherp Mogelijkheid van een communistisch regiem laat haar onverschillig Vietnamees voorstel inzake Indo-China verworpen President en verdedigers kruisen de degens Brutale roofoverval op postauto in Britse badplaats Brighton Vergiftigingsgeval na bezoek van bruiloft Vuile stranden nu eindelijk van de baan Wist U 11 I3<I5 DONDERDAG 13 MEI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Summum» Is «tril»» «in Gert la Ugl)taspotl" Vijf en dertigste jaargang No 10038 MEN MAAKT ZICH NERGENS DRUK OVER De meerder- bieke demonstraties gezie heid van de deelnemers heidswege opgedragen om te komen. Zij waren van overheidswege uitgerust spandoeken en kaarten met nationalisti sche leuzen. Zo trokken ze zwijgend op naar het centrum. Er was geen spoor spontaneïteit of geestdrift. Het geheel maakte de indruk alsof niemand wist waar het eigenlijk om ging. Schoolkinderen Enkele dagen geleden heeft de gouver neur van Noord-Viétnam een boodschap Bao Dai in het openbaar voorgelezen. HANOI. Mei OP EEN GROOT SPANDOEK over één van de pleinen in Hanoi staat „Geen verdeling van Vietnam". Die vier woorden vormen de basis van de politieke activiteit, die zich de laatste dagen ontwikkeld heeft nuj men in Genève bezig is om over de toekomst van Vietnam te beslissen. neu, Er is alle reden voor actie. De berichten uit Europa onthullen een sterk van verlangen naar een einde van de oorlog in Indo-China. En de bereidheid Het was bedoeld als een publieke uiting om venegaande concessies te doen om dat einde te bewerkstelligen- Het v*n de ee:iheid van het Vietnamese volk. is niet alleen Frankrijk, dat vrede wil. Ook Engeland en Amerika stellen veel prijs op een regeling van het conflict vóór het uitgroeit tot een nieuwe wereldoorlog. Of op zijn minst een tweede Korea. In eerste in stantie wil men een Staakt het Vuren. In dat verband spreekt men van een verdeling van Vietnam in een noordelijke, communistische helft onder Ho Chi Minh en een zuidelijke, democratische met Bao Dai als staatshoofd. Weliswaar heeft men van Franse zijde officieel verklaard, een dergelijk plan niet te zullen steunen, maar deze verklaring heeft de angst hier allerminst weggenomen. volk. Daarvoor heeft men verschillende openbare bijeenkomsten belegd. Ik heb ei enkele van bijgewoond. Als deze bijeen komsten de mentaliteit van het volk ter Een verdeling van Vietnam is onge twijfeld de minst-bevredigende oplossing. Dat bewijzen Duitsland en Korea dage lijks. Hier doen zich echter nog bijkomen de problemen voor. In de eerste plaats is het uiterst moeilijk om een demarcatie lijn te bepalen. Er is hier niet zoals in Korea een duadelijk-afigetekend front. Communisten en niët-communisten ver mengen zich hier en vechten overal waar zij elkaar ontmoeten. In het algemeen ls het zo, dat de Fransen en Vietnamezen overdag de baas zijn en de Vietminh *s nachts. Een demarcatielijn zal dan ook een min of meer willekeurige streep dwars door Vietnam worden. In de tweede plaats is een verdeling het begin van het einde van een demo cratisch Vietnam. De invloed van Ho Chi Mirth en de kracht van zijn propa ganda zijn zó groot, dat als hij eenmaal In staat gesteld is zijn regering een offi ciële status te geven, er grote kans be staat op de geleidelijke opslorping var de andere helft van Vietnam. Over en kele jaren zou heel Indo-China dan com munistisch zijn. En het is juist om da: te voorkomen, dat Frankrijk al die jaren zulke zware offers gebracht heeft Amerika de laatste tijd millioenen millioenen in militaire steun verschaft heeft Protesten Boven een oude drukkerij nabij het in het hart van de stad gelegen meer komen practisch elke avond een twintigtal Viet namese leiders bijeen om zich te beraden over de te volgen politiek in deze beslis sende uren. Zij zitten dikwijls tot eve vóór het begin van de avondklok om c grote vergadertafel met de vele paperai 6en en de lege theekopjes. Het zijn alle maal gemeenteraadsleden. En tegelijk rige nationalisten, die zich in een speciaal comité verenigd hebben om de.belangen en aspiraties van hun land te bescher men. Zij vertegenwoordigen alle lagen van de bevolking al zijn de intellectuelen uiteraard verre in de meerderheid. Een Journalist is de voorzitter. Een tand-arts de vice-voorzitter. Verder is er onder dere een architect, een apotheker, advocaat, maar ook een importeur, winkelier en een arbeider. Een van hun activiteiten is het opwek ken van politieke belangstelling bij het door e onze correspondent Alfred van Sprang aanzien van zijn toekomst demonstreren, dan staat het er met die toekomst buiten gewoon droevig voor. Ik heb namelijk nog nooit zulke lusteloze, tamme poli- Als alle scholen geen vrij gekregen had den om in klasseverband de cerem bij te wonen, zouden er misschien paar honderd toeschouwers geweest zijn. Men luisterde kennelijk verveeld naar de boodschap. Toen de gouverneur uitge sproken was, klonk een lauw beleefd- heids-applausje. En daarna verdween iedereen opgelucht om in de schaduw i beetje verkoeling te zoeken. Het is hier niet zoals in Indonesië Korea, waar leiders als Soekarno Synghman Rhee in staat zijn, honderd duizenden in beweging te brengen hun eisen kracht bij te zetten. Men maakt zich nergens druk over. Zelfs niet de mogelijkheid van een communistisch regiem onder Ho Chi Minh. Velen ge loven immers, dat Ho Chi Minh de enige is, die het land uiteindelijk volledige soevereiniteit zal geven. Dit is allemaal uiteraard zeer teleur stellend voor degenen, die dag in dag uit hun leven in de waagschaal stellen deze mensen. Het is tevens teleurstellend voor die Westerse mogendheden, die ge loven dat Indo-China een krachtige muui tegen het communisme kan vormen. Maar dit zijn helaas de nuchtere feiten. Mossadeqs beroep afgewezen Maar de ex-premier geeft #t nog niet op Het Perzische militaire Hof van Appel heeft gisteravond het vonnis, van drie jaar eenzame opsluiting, waartoe ex- premier Mossadeq in December werd veroordeeld, t-evestigd. Mossadeq wil voor de tweede maal 'beroep aanteke nen tegen net vonnis, ditmaal bij het Hooggerechtshof. Daarvoor heeft hij echter de toestemming van de Sjah '1 Westen ging accoord Dulles: Eerst onafhankelijkheid, dan praten over troepenzendingen Het nieuws over de conferentie in -- nève. die gisteren de kwestie Indo-China behandelde, kan in zes punten worden Samengevat; 1. De Vietnamese delegatiè heeft een een nieuw vredesvoorstel ingediend. Het plan. dat kennelijk de steun van het Wes- heeft, sluit verdeling van Vietnam uit stelt voor, de regering van Bao Dai als enige wettige regering van Vietnam te erkennen. De communisten ven pen het plan. 2. De Chinees Tsjoe-En-Lai stelde de Ver. Staten verantwoordelijk voor voortduren van de oorlog in Indo-China stelt voor, de door de Vietminh ter tafel gebrachte vredesvoorstellen aanvaarden als uitgangspunt voor dere besprekingen. 3. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, en de Amerikaanse onder minister Walter Bedell Smith dringen ei bij de conferentie op aan, zich te beper ken tot het bespreken van de concrete esties en zich niet voortdurend te ver liezen in historische bespiegelingen over at is geschied. 4. De Russische minister van Buiten landse Zaken, Molotof, en zijn Franse collega Georges Bidault, kregen het met Een deputatie Fransen heeft gisteren op Soestdijk aan H.M. Koningin Juliana het grootkruis in de orde van de Franse hoffelijkheid uitgereikt. Het grootkruis werd vorig jaar voor de eerste maal uitgereikt en wel aan president Auriol. Bemiddeling van Raad van Toezicht Mr Huygens tijdens tumult in de rechtzaal: Moeten we dit nemen? (Van een onzer verslaggevers) TN EEN GESPANNEN GELADEN ATMOSFEER is het BerkelsJ proces de zevende dag ingegaan. Met de voor de veronderstellingen van het Open baar Ministerie niet al te gunstige conclusie van professor Carp nog vers in het geheugen, is de rechtbank begonnen met een verhoor van O., in het bijzonder over de beruchte briefjes, waarin mevrouw O. haar zelfmoord plannen kenbaar zou hebben gemaakt. Dat werd een zwaar offensief tegen O.'s stellingen. liefs. Nol." Zo ongeveer luidde het „Lieve John, als Je deze brief vindt, zul je al wel lang begrepen hebben, dat ik suicide (zelfmoord) heb gepleegd. Het gaat niet om jou of de kinderen, maar ik voel me zo hopeloos ellendig en ik wordt toch niet meer beter. Jij en.de specialist hebben alles gedaan Wees goed de kinderen en bedankt voor alle elkaar aan de stok over een klacht v$n Cambodja, volgens welke een gemeente ambtenaar en een geestelijke door de Vietminh zouden zijn vermoord. 5. President Eisenhower heeft gisteren op zijn persconferentie de geruststellen de verklaring afgelegd, dat naar zijn mening de vrije wereld Indo-China niet I moet afschrijven. Een staat kan evenwel slechts gered worden als hij dat zelf wil, daar anders niemand het recht heeft, zich zijn zaken te bemoeien. Foster Dulles verklaarde in een senaatscommissie, dat aan Amerika niet kan worden gevraagd, strijdkrachten naar Indo-China te zenden indien geen volledige onafhankelijkheid aan dit ge bied wordt verleend en zolang de Ver. Naties niet worden ingeschakeld. Vandaag kwam de kwestie-Korea aan de orde. Communisten rukken op naar Hanoi De correspondent van het A.F.P. te Hanoi meldt: In het gebied van Phoely, 50 km ten Zuiden van Hanoi, wordt op het ogenblik verbitterd ge vochten. Een bijzonder krachtig leger van de Vietminh poogt naar Hanoi door te stoten. Ex-president Auriol keert zich tegen E.D.G. Frankrijks oud-president Vincent Auriol'hééft gisteren de aanwezigen op het congres van het Internationaal Pers instituut. dat te Wenen wordt gehouden, toegesproken en o-m. gezegd, dat hij reeds in 1951 om een vertrouwelijk onderhoud van de Grote Vier had verzocht. Hij is nog steeds voorstander van een dergelijke bijeenkomst. ex-president verklaarde zich ten slotte tegenstander van het E.D.G.-ver- drag, „omdat dit verdrag wel de Souve reiniteit van Frankrijk beperkt maar niet ie van de andere grote mogendheden.." Amerikanen bij Prins in Muiderslot Dertig Amerikanen die zullen deel- •men aan het tweede internationale in- dustriecongrës, dat van 23 tot en met 25 Mei in Parijs wordt gehouden, zullen - dagen met Prins Bernhard aan zitten aan een diner in het Muiderslot. Van uit de lucht bekeken, ver rijst in Wateringen een merk waardig bouwwerk. Bij een op pervlakkige beschouwing lijkt het een soort stadionmanége of circus. Het is echter de in aanbouw zijnde gashouder- kuipinstallatie, die in opdracht van de gemeente Den Haag op Waterings gebied wordt ge bouwd door de N.V. aanneming van werken v/h H. J. Neder- horst te Gouda. (Luchtfoto K.L.M.) Spoorloos met buit van 120.000 gulden Opnieuw hebben leden van een gevreesde Britse roofbende gisteren met succes een wagen van de Engelse P.T.T. overvallen. De bandieten verdwe nen met een buit van 120.000 gulden aan bankpapier. Het systeem van de beroving duidt er op, dat de bandieten precies op de hoogte waren van de opdracht der post-ambtenaren. gestolen zwarte Ford hadden De derde misdadiger, die als chauffeur de bandieten gewacht tot de postauto de zij-ingang van het kantoor te Brighton ('n badplaats aan de Zuidkust) tot stilstand was gekomen en de twee ambtenaren volgens hun gewoonte naar binnen waren gegaan. Onmiddellijk hierna sprong één van de drie boeven uit de wagen en rende op de twee openslaande deuren van de ingang af, die hij met een zware ijzeren ketting afsloot. De tweede dief had op hetzelfde loment reeds de deur van de postauto geopend ën kwam even later tevoorschijn rode postzak, waarin 120.000 gulden aan bankbiljetten zat. De twee sprongen weer in hun auto. Tsjechisch piloot vlucht in zijn ondergoed Een een-motorig Tsjechisch sport- vliegt/uig, bestuurd door een 23-jarige Tsjech heeft gisteren in de buurt het Amerikaanse oefenterrein Grafen- woehr een noodlanding gemaakt De piloot, die alleen maar zijn onder goed aanhad, heeft aan de Amerikaanse autoriteiten om politiek asyl gevraagd. De vreemde vliegtuigen boven Zweden De Zweedse regering heeft door mid del van haar vertegenwoordigers in Washington, Moskou en Londen ver zocht, het vliegen boven Zweeds grond gebied te staken. Voorts werd in de ge noemde "hoofdsteden aangedrongen op een onderzoek terzake. Het Zweedse verzoek is gedaan, na dat zowel Russische als Amerikaanse en Britse toestellen het Zweedse lucht- hadden geschonden. Weer hevige aardschokken in de Peloponnesos In het centrum van de Peloponnesos (Griekenland) is gisteren door een aan tal hevige aardschokken grote schade angericht. Volgens de eerste berichten ijn er twee doden en minstens tien ge wonden. Twee dorpen werden totaal verwoest. Hilversumse politie stelt een onderzoek in De Hilversumse recherche zal een lijk schouwing verrichten op het stoffelijk overschot van een 45-jarige Hilversum mer, die onder abnormale omstandighe den schijnt te zijn overleden. De man vertoefde dezer dagen op een bruiloftspartij, maar werd door zijn fa milie de deur uitgezet, omdat hij onder invloed van sterke drank was geraakt. Thuis gekomen, zo meldt althans zijn echtgenote, kreeg hij berouw en sloeg zich uit zelfverwijt hard tegen het hoofd. Tweehonderd jaar Waterstaatswezen Hoewel 8 Mei voor de meeste' mede werkers van de Rijkswaterstaat onopge merkt is voorbijgegaan, was het toch een -bijzondere dag in de geschiedenis van de Nederlandse waterstaat. Op 8 Mei 1754 werd Johannes Lulofs. hoogleraar in de wis- en sterrenkunde en wijsbegeerte te Leiden, benoemd tot inspecteur-generaal van 's lands rivieren. Deze benoeming was te danken aan het feit, dat deze hoogleraar er bij de Staten van Holland op had aangedrongen van Overheids wege een meer duurzaam toezicht uit te oefenen op de watenvegen en de dij ken. De benoeming van professor Lulofs wordt door historici uit waterstaatskrin gen gezien als het begin van een gecen traliseerd waterstaatwezen. Professor Lu lofs. die zijn taak met toewijding en be kwaamheid heeft vervuld, heeft In ieder geval grondslagen gelegd waarop later aan de organisatie van de waterstaat kon worden voortgebouwd. Zij waarschuwde een dokter, die een be dwelmend middel zou hebben voorge schreven. De volgende morgen bleek de man te zijn overleden. Kamercommissie Eerherstel voor mevrouw De Boer gevraagd Tegenover de echtgenote van P. de Boer te Drachten is niet opgetreden in overeenstemming met in het algemeen rechtsbewustzijn levende beginselen behoorlijk bestuur. Dit is het scherpe oordeel, dat de c missie voor de verzoekschriften uit de Tweede Kamer uitspreekt naar aanlei ding van het adres van de heer P. de Boer te Drachten, waarin hij verzoekt om rehabilitatie van zijn echtgenote. De commissie concludeert tot een voorstel aan de Kamer, om een adres te verzen den aan de regering met verzoek om in lichtingen. Ned. marinevaartuig op sleeptouw Het Nederlandse landingsvaartuig L 9607. dat gisteren in de Koraalzee m moeilijkheden verkeerde, is door de Australische kruiser Australia naar de kust van Queensland gesleept. Een van de twee dieselmotoren was tijdens hoge zeeën onklaar geraakt. Het Ned- vaartuig meet 579 ton en heeft een bemanning van twintig koppen onder bevel van luit. ter zee 2e klasse F- Schetler. fungeerde, gaf onmiddellijk gas en bin nen enkele seconden was de Ford uit het gezicht verdwenen. De auto, die volgens de ..Daily Mail" een week geleden in Londen was gesto len werd een kwartier later op twee km afstand van *de plaats van het misdrijf teruggevonden. Op de vloer van. de wagen vonden detectives van Scotland Yard de rode postzak, stukgesneden en ledig. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Vragen over post op Koninginnedag Het Tweede Kamerlid Posthumus (P.v. d.A.) heeft schriftelijk aan minister Al- gera gevraagd: 1. Is het de minister bekend, dat zijn te elfder ure genomen beslissing om op Koninginnedag geen postbestelling te doen plaats hebben, grote bezwaren heeft ondervonden, zowel bij het bedrijfsleven en andere ontvangers van poststukken als bij het personeel ^an de PTT, dat op de daaropvolgende dAg moeilijkheden onder vond bij het verwerken van de post. 2. Kan de minister mededelen waarom deze beslissing op een laat moment werd genomen? eerste briefje, dat werd aangetroffen in een mapje met foto's. Dat was, toen O. al enige tijd in het Huis van Bewaring verbleef. Hij stelde dat briefje toen in handen van zijn advocaten. Pres.: En hebben die dat meteen ge loofd? Verd.: Nee. Pres Hebben ze niet gevraagd naar vergelijkingsmateriaal? Verd.: Jazeker. Pres.: Wat was er dan? Verd.: Een foto met schrift er achterop. Pres.: Waarom hebt u die dan niet ter hand gesteld? Verd.: Dat was het enige, wat ik van mijn vrouw en kinderen nog had. Later was er weer een briefje gevon den, in de portefeuille van O., waar naar zijn manchetknopen werd gezocht. Mr Van 't Hoff Stolk verklaarde, dat hij natuurlijk grote argwaan t.o.v. de briefjes had gekoesterd. Hierna kwam het ernstige incident, dat men als het ware in de lucht had voelen hangen. Mr De Lint wees erop. dat de getuigen bij het vinden van de briefjes, de raads lieden waren, die dus niet konden wor den verhoord. „Daarom zit er voor mij dode hoek in de prosecutie", zei de officier. Pres.: Wat zijn die geheimzinnige brief jes, die in handen van uw eerste advo- lat zouden zijn of zouden zijn geweest? Verd.: Helemaal geen geheimzinnige papieren. (Zie vervolg pagina 7) Kamerlid Romme vraagt Kan dienstplicht ook hier verkort Het Tweede-Kamerlid Rorrume (K.V.P.) heeft schriftelijk aan de ministers Drees Staf gevraagd of de verkorting van de militaire dienstplicht in België tot achttien maanden in overeenstemming is met de taken van de Noordatlantische Verdragsorganisatie. De heer Romme in formeert of ook voor Nederland zo'n verkorting in het kader van de verpkch- tingen in de N.A.V.O. mogelijk is Intussen is de verkorting van de dienst plicht in België nog geen feit. Ze is slechits aangekondigd door het nieuwe kabinet. Red.) Reinheids-conventie aangenomen De internationale conferentie over het voorkomen van bevuiling van de zee en de stranden door afgewerkte stookolie, heeft gisteren een belang rijke conventie goedgekeurd. Volgens deze ontwerp-conventie is het sche pen verboden, in bepaalde zones olie te lozen. De conventie geldt niet voor schepen van minder dan 500 ton, ma- rine-hulpvaartuigen en tankschepen. Er is nog niet bepaald, wanneer de conventie van kracht zal worden. DAT de burgemeester van Oldebroek i.v.m. nieuwe gevallen van pseudo-vo- gelpest. thans bij het pluimvee van de landbouwers W. v. Pijkeren en H. van den Huil te 't Loo, een ophokgebod voor dit deel der gemeente afkondigde. DAT mevr. M. Vas Dias-Lugt op 18 Mei het m.s. Oostkerk (150 m lengte) voor de N.V. Ver. Ned. Scheepvaart-Mij. van de scheepswerf P. Smit jr N.V. te R'dam te water zal laten. DAT de Scandinavisoh-Ned. Ver., waarvan het secretariaat zojuist ver huisde naar Lijnbaansgracht 70A ln A'dam, een vacantie-uitwisseling van kinderen in gezinsverband organiseert. DAT het Eerste Kamerlid H. Algra (A. R.) minister mr J. Algera, die we gens ziekte verhinderd is, bij een spreokbeeurt voor de Chr. Democrati sche Jongeren Zaterdag in Münster zal vervangen. DAT de raad van A'dam 15 min voteerde voor het ophogen van het Zuidelijk deel van de nieuwe Tuinstad- Buitenveldert. waar men in '56 hoopt te beginnen met de bouw van 4100 mid denstandswoningen en villa's. DAT de Kromhoutfabrieken te A'dam speciale trucks bouwen voor de olie velden van de B.P.M. in Nieuw Guinea. DAT de raad van Haarlem opnieuw het voorstel van B. en W. tot aanslui ting bij het Instituut Ziektekostenvoor ziening voor ambtenaren (I.Z.A.) heeft verworpen. DAT de Akense douane in April 413 kg koffie in beslag nam tegen 9300 kg in Februari. DAT tegen de 27-jarige arbeider H. Z. uit Deventer, die een medearbeider in het DU.W.-kamp America te Horst (L) met een 'bijl op het achterhoofd sloeg, in Roermond 1 jaar en 6 mnd werd geëist. DAT he*t echtpaar S. P Klijnsma- Brouwer te Lemmer gisteren 60 jaar getrouwd was. DAT de A'damse raad een geldlening van 1.160.000 goedkeurde voor de bouw van een tehuis voor bejaarden: Stich ting Willem Dreeshuis. plaatsbiedende aan 16 echtparen en 120 alleenstaanden. DAT de 58-jarige Leeuwarder loge menthouder R. J„ die een zekere J. de Jong met een mes in arm en hals ge stoken had. van rechtsvervolging werd ontslagen i.v.m. zijn overspannen toe stand ten tijde van de aanslag. DAT de fabriek van siervoorwerpen uit onedel metaal. N.V. Schonenburg te Utrecht, gisteren haar 150-j. bestaan vierde. DAT het 4e divisie-geniebataljon Za terdag in Zwolle t.g.v. het 206-jarig be staan der genie zal defileren, waarna maj. H. A. W. Rotgers 19 tijdelijk res.- luitenants zal beëdigen. DAT Prins Bernhard in Genve met de Amerikaanse onderminister van Bui tenlandse Zaken. Bedell Smith, heeft ge sproken over een eventueel bezoek aan ons land om te komen vissen. Unesco-conferentie in Den Haag Morgen wordt conventie ondertekend Gisteren is de plenaire zitting va Unescoconferentie, in het Vredespaleis begonnen. Tijdens de zitting werden de artikelen van de conventie aangenomen In de vorm, zoals zij waren geadopteerd door de hoofdcommissie, met enige ge ringe wijzigingen, 's Avonds is de reso- van Rusand ter sprake gebracht, waarin een beroep wordt gedaan op de regeringen af te zien van het gebruik wapenen als de atoombom er waterstofbom. Ditmaal washet de gedele geerde van Turkije die naar voren bracht, dat deze resolutie buiten het kader van deze conferentie valt. Bij stemming bleek, dat 22 gedelegeerden het hiermee n, zeven waren tegen, terwijl dertien landen zich vavn stemming onthielden. Bij deze laatste waren Nederland en Italié, die dus anders hebben gestemd dan gisteren in de hoofdcommissie. Vrijdagmiddag, tijdens de slotzitting in de Ridderzaal, zal de conventie worden ondertekend. Mr Luns over de Unie met Indonesië De minister zonder portefeuille, mr J M. A. H Luns, heeft te Genéve verklaard, dat indien Indonesië eenzijdig de unie met Nederland wu verbreken, Neder land niets zal doen om dit tegen te hou den- Hij zcide dit na een uitspraak van de Indonesische minister van Buiten landse Zaken Soenarjo, te Djakarta, dat de tijd gekomen was om de band met Nederland te verbreken- Nederland kan oigens de minister aanspraken van In donesië op Nieuw-Guinea niet erkennen- Een eenzijdige beëindiging van de unie i Indonesië bovendien beroven van elke ïdische basis voor aanspraken op euw-Guinea, aldus de minister. Dodelijk ongeluk in Den Haag Glazenwasser viel op hek met punten De 18-jarige glazenwasser W. R. uit die Fishersbraat was Dinsdagmiddag bezig miet ruiten wassen op een eerste étage aan de Badhuisweg in I)en Haaig waartoe hy op de vensterbank stond. Plotseling gleed hij uit. Hij kwam met zijn buik op een ijzeren tuinhek met punten terecht, die ver in zijn lichaam drongen. Met ernstige inwendige bloedingen vervoerde de GGD hem in allerijl naar Bronovo. Gisteravond is hij daar echter aan zijn verwondingen bezweken. Brandverzekering gekoppeld aan prijspeil Het Nederlandsch Instituut voor het Verzekeringswezen heeft melding ge maakt van een vorm van brand- en in braakverzekering. waarbij premies en schadevergoedingen binnen ruime gren zen worden aangepast aan de schomme lingen van het prijspeil. Hierdoor wordt in een grote behoefte v In de sociëteit van de R-K. Studen tenvereniging Thomas van Aquino aan de Vondelstraat te A'dam wordt van 1 Juni tot 1 Sept. een studentenhotel '60 bedden) ingericht, in de eerste plaats voor buitenlandse studenten- «ET WEER IN EUROPA half bew licht bew half bew onbew. 21 0 22 0 24 0 24 0 Minder warm Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Droog en zonnig weer. Over wegend matige Oostelijke wind. Verdere daling van de temperatuur. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur.) i Mai

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1