MctttPe Cd&sdie üTouraitl Deense vorsten met vlaggen en bloemen begroet Wist U DINSDAG 27 APRIL 1954 BUREAUX: Ste« I 37 Directie, Redactie. Abonnementen- eD Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: S8936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „SUatf astlcd l« fftellcvrti ®flQ bert ia f«$fjeaspotta Vijf en dertigste jaargang No 10025 Landen onder spervuur DEN HAAG JUICHTE 'J'WEE DEENSE VLAGGEN naast de natio nale- en stadsdundoeken op de Haagse toren, hebben vanmiddag het Deense Ko ningspaar, komend van Rotterdam, uit de verte reeds een welkom toegeroepen. De stad zelf deed dat met e enuitbundigheid van versieringen langs de route, die de Ko ninklijke stoet nam na haar aankomst in de Residentie. De stoet reed langs de Rijswijk- seweg, het Rijswijkseplein, de Huygens- straat, het Huygensplein, Wagenstraat, Gro te Marktstraat, Spui, Hofweg, Buitenhof, Gravenstraat en Groenmarkt naar het Kerk plein. Langs de straten en pleinen en in de omgeving van de Grote kerk hadden zich vele kijkers geschaard, die de Deense en Nederlandse vorsten luide toejuichten. Ontvangst van Deense kolonie in Des hides Het Haagse gemeentebestuur ontving de vorsten In de Grote Kerk, waar een concert werd aangeboden, dat^werd ver zorgd door het Residentie-Orkest. Lang voor dit concert aanving, hadden de vele genodigden hun plaatsen in de kerk ingenomen. Toen de vorstelijke personen aan de ingang van de kerk kwamen, werden zij toegejuicht door tweehonderd school kinderen, die daar stonden. Uit deze juichende groep traden Lenie de Wit en Marinus Roepens naar voren, die een ruiker lentebloemen aan Koningin Ingrid aanboden. Mieke Etman en Josef Brueua brachtten Koningin Juliana een bloemenhulde. onder leiding van Willem van Otterlo, het Concerto-Grosso in g küein van Han del in. Het werd gevolgd door de Derde Suite in D groot van Bach. Ontvangst van Deense kolonie Lulde toegejuicht verlieten de ko ninklijke bezoekers om ruim 4 uur het kerkgebouw, om zich vervolgens langs de Riviervismarkt, Groenmarkt, Graven- De begroeting Aan de ingang van de kerk begroette burgemeester Schokking de Vorstelijke personen. Hij stelde de wethouders, de hoofdcommissaris, de gemeentesecretaris, de president-kerkvoogd jhr mr H. de Ranitz en de kerkvoogdcommissaris van de Grote Kerk ir W. J. de Koek van Leeuwen aan de voretelijke personen Eeuwfeest was een jaar te vroeg gedacht Het Friese dorp Oldeberkoop in de gemeente Ooststellingwerf zou dit jaar zijn 850ste verjaardag vie ren. Dit feit meenden de inwoners nietrongemerkt te mogen laten pas seren. Ter voorbereiding van een klinkend feest werd een comité in het leven geroepen. De commis sieleden togen aan het werk en het beloofde in de zomermaanden een gezellige feestweek te worden. Men kwam zelfs tijd te kort Tot een der commissieleden op het idee kwam, de geschiedenis boeken eens door te snuffelen. Een ontstellende ontdekking was het resultaat: de verjaardag viel pas in 1955.... Toen deze onthulling in allerijl aan het comité werd gedaan en men de schrik enigszins te boven was, vertolkte een der heren open hartig de gevoelens der organisa toren; ,.Nu komen we in elk ge val op tijd klaar Volgens Joegopiess: Proces tegen Ana Pauker is aanstaande Volgens het semi-officiële persbureau Joegopress worden er in Roemenië voor bereidingen getroffen voor het proces tegen Ana Pauker en Vasil Luca, twee voormalige topfiguren uit de Roemeense communistische partij. Met dit proces zou de zuivering van deze partij zijn voltooid. Sultan Hamid naar Djokja overgebracht Sultan Hamid II. die in Maart 1953 tot 10 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld met aftrek van voorarrest, is volgens de Tel- 25 dezer van de gevangenis Tjipinang in Djakarta overgebracht naar de gevan genis Wirogoenan in Djokja. Kapitein Abdoel Azis is van Djakarta overgebracht naar Tjimahi. straat, Buitenhof, Plein, Tournooiveld, Lange Vijverberg, Kneuterdijk, Lange Voorhout, naar Hotel des Indes te be geven, waar de Denen in ons land hun vorst en vorstin mochten begroeten. Koningin Juliana en Prins Bernhard be gaven zich naar het Koninklijk Paleis aan het Lange Voorhout, enige tientallen meters verder gelegen. Om half vijf hadden zich In de grote salons op de eerste verdieping van het hotel, die gelegen zijn aan de voorzijde, een 200-tal personen verzameld, die de Deense vorst en vostin mochten be Het waren de leden van de Deense kolonie In ons land, Deense vrouwen en haar Nederlandse echtgenoten en een aantal Nederlanders, die bijzondere ban den met Denemarken hebben. Het Deense vorstenpaar bracht tijdens zijn verblijf te Amsterdam ook een bezoek aan het Rijksmuseum. Behalve voor Rembrandts „Nacht wacht" toonden de hoge gasten voor tal van andere schilderijen grote belangstelling. Een foto, genomen in het museum. Bij A'damse apothekers Slaapmiddelen alleen op recept Steeds meer mensen kunnen niet meer buiten slaap- en verdovingsmiddelen. Dat werd nog eens onderstreept tijdens de vergadering van het departement Am sterdam van de Nederlandse maatschap pij ter bevordering van de Pharmacie, die gisteren werd gehouden. De daar verzamelde apothekers waren van mening, dat het gebruik van slaapmidde len na de oorlog verontrustend sterk is toegenomen en dat voortaan bij. afgifte van deze middelen, meer zal moeten worden gevraagd naar een recept van de dokter. Het innemen van slaapmiddelen be tekent het begin van een.hellend vlak. omdat de slapelozen na korte tijd aan het middel gaan wennen en dan steeds grotere hoeveelheden gaan gebruiken. Men meent, dat zulks de volksgezond heid ondermijnt. De apothekers hebben dan ook zelf het besluit genomen, te vra gen naar een recept als slaapmiddelen worden verlangd- De actie wordt ook buiten de hoofdstad gevoerd. Is er weer een Russisch emigrant ontvoerd? Een woordvoerder voor de in Duitsland wonende emigranten uit de Oekraine heeft gisteravond te München verklaard te vrezen, dat Joseip Kruty. secretaris van de anti-bolsjewistische socialistische partij der Oekraine. door de communis ten ontvoerd is. Dr H. Berkhof zal reis naar Amerika maken Dr H. Berkhof, rector van het theolo gisch Seminarium der Ned. Herv. Kerk, gevestigd te Driebergen, zal 26 Juni naai Amerika vertrekken voor het bijwonen van verschillende conferenties. Op 10 Sep tember is dr Berkhof in ons land te arriveren. De Deense luchtmacht reorganiseert Amerikaanse deskundigen van de NATO hebben op Deens verzoek een rap port samengesteld over de veiligheid van de Deense luchtmacht. Aan de hand van dit rapport zal de Deense luchtmacht ge heel worden gereorganiseerd. Een Ame rikaans deskundige in de rang van lucht- maarschalk zal tezamen met de Deense luchtmachtchef leiding geven aan de re organisatie. De Deense minister van Handel had om het Amerikaanse rapport verzocht naar aanleiding van het grote aantal on gelukken met Deense straaljagers. Tijdens hun bezoek aan Amsterdam begaven koning Frederik en konin gin Ingrid zich o.m. te voet vgn het Paleis op de Dam naar het Nationale Monument aldaar, teneinde de nagedachtenis van de Nederlandse oor logsslachtoffers te eren met een kranslegging. Onvoorzichtigheid of opzef? Zes bos- en heidebranden tegelijk in omgeving van Tilburg Vergaderde brandweercommandanten liepen van lunch weg om te gaan blussen ■jyriET MINDER dan zes bos- en heidebranden braken gisteren ongeveer gelijktijdig uit in Tilburg of directe omgeving. Zeer ernstig lieten zich de bosbranden aanzien langs het Wilhelminakanaal en die onder Dongen- wijk bij het voormalige sanatorium De Klokkenberg. De kurkdroge op stand was vermoedelijk door onvoorzichtigheid met vuur in brand geraakt en de krachtige wind joeg de vlammen angstaanjagend snel voor zidh uit en hoog het dennenhout in. Ondanks de inspanning van de brand weer en 300 militairen gingen 50 ha verloren. Commandanten van brandweren var Brabantse en Zeeutvse gemeenten, in Til burg in vergadering bijeen, onderbraken de lunch, om krachtdadig de branden Gistermiddag omstreeks vier uur brand uitgebroken op de heide in de bijheid van de z.g. Karput, gelegen de Brabantse gemeenten R o s r en N u 1 a n d. De grote droogte werkte funest De huizen, die op afstan den verspreid stonden, liepen door de sterke Oostelijke wind gevaar. De inboe dels werden naar buiten gedragen. Het naderende vuur kon men echter op afstand houden. Ongeveer vijf hectare heide, strijkgewas en kleine dennen gin gen verloren. Ook is gistermiddag brand uitgebroken i een loods op het gemeentelijk buizen- Russen mogen gaan - Australiërs nog niet De Australische regering heeft de Rus sische ambassadeleden te Canberra de benodigde uitreisvisa gegeven. De Scrwjet- staf vertrekt volgende week. Na enig zelen heeft zij dit eveneens gedaan de Tass-correspondent Viktor Anatof, die men aanvankelijk wilde laten getuigen voor de commissie van onderzoek naar de zaak-Petrof. Intussen heeft de Austra lische zaakgelastigde te Moskou nog steeds geen uitreispapieren voor zich en de ambassadestaf kunnen krijgen. McCarthy versus leger Stevens: Geen sprake van aandacht afleiden Stevens, de Amerikaanse minister vooi het Leger, heeft giuteren voor de com missie van onderzoek die het geschil tus- hem en McCarthy behandelt, ontkend dat hij getracht zou hebben de aandacht het leger af te leiden naar de lucht- Hij gaf echter toe, dat hij McCarthy verzocht had, het onderzoek naar de com- .istische invloeden in fort Monmouth het leger over te laten, maar hij had dit verzoek niet gedaan uit angst voor de ontdekkingen die McCarthy zou kunnen McCarthy sprong woedend op, toen één der getuigen, senator John McLellan, liet doorschemeren dat het leger het onder zoek van McCarthy had kunnen afkopen. McCarthy schreeuwde: „Ik heb nog nooit onderzoek laten afkopen en dat zal ik ook nooit doen". McLellan hield echter bij stuk en beweerde dat minister Stevens over middelen beschikte om het onderzoek te doen staken, maar daarvan geen gebruik had gemaakt. Eisenhower Het is nu een tijd van grote beslissingen President Eisenhower heeft in rede voor de Kamer van Koophandel te Washington gezegd, dat het thans een van grote beslissingen in wereld- aangelegenheden is. De president zeide met nadruk, dat de afloop van- de oorlog in Indo-China van de grootste betekenis is voor de Ver. Staten. Ook Japan is van de ontwikke ling afhankelijk, want aldus Ike 'ïoe zou het democratische Japan kunnen •oortbestaan, als het gebied waarmee handel moet drijven in communistische handen- is? Treinbotsing in West- Duitsland Vlak bij een brug in Hanau, bij Frank fort, is vanmorgen een stampvolle foren sentrein in botsing gekomen met de Scandinavië-expresse. Beide locomotieven de expresse en vijf wagons zijn ont spoord. De expresse was onderweg van - ome naar Kopenhagen. Bij het ongeluk zijn drie personen om gekomen en zestig gewond. Moskou hamert op NATO-voorstel Malenkof: Ér is een duidelijke ontspanning merkbaar Het oude themabolsjewisme en kapitalisme kunnen naast elkaar bestaan Zowel Malenkof als de secretaris-gene raal van de Russische communistische partij, Kroetsjef, hebben gisteren voor de Opperste Sovjet een rede uitgespro ken, die me* het oog op het tijdstip als belangrijk wordt aangemerkt. Eerst voer de Malenkof het woord. Uit zijn rede noemen wij de volgende punten: 1. Rusland1 is nog steeds bereid, voor waardelijk tot de NATO toe te treden (het Westen heeft nog niet op het Rus sische voorstel van 31 Maart geant woord) 2. Het kapitalisme en het socialisme (lees: bolsjewisme) kunnen zeer wel naast elkaar bestaan. 3. Op het ogenblik is een duidelijke ontspanning in de internationale poli tieke betrekkingen merkbaar. 4. Indien aggressieve kringen moch ten overgaan tot een atoomaanval op de Sowjet-Unie, dan zullen zij met de zelfde wapens worden aangevallen. 5. De ontwikkeling van de handels relatie tussen Rusland en alle landen, waarmee het betrekkingen onderhoudt, is een kwestie van groot belang. 6. Het Frans-Russische en -het Engels- Russisahe pact zijn met ihet bloed van onze beste zonen getekend. Deze pacten kunnen nimmer worden verbroken. Prins opent Marinehaven in Den Helder Op 2 Juli zal het Westelijk deel van de nieuwe marinehaven in Den Helder, in tegenwoordigheid van Prins Bernhard. in gebruik worden genomen- Het vliegkampschip Karei Doorman zal op die dag door het stukvaren van een intt de ingebruikneming symboliseren, zal daarop aan een der steigers afmeren. venals de schepen- Met de bouw van de marinehaven werd n 1949 begonnen. Het werk werd ver- aeeld over een Westelijke en een Oos telijke bouwput. Terwijl aan het thans in gebruik te nemen gedeelte nog ver schillende voorzieningen worden aange bracht. zal de arbeid aan het Oostelijk ge deelte worden voortgezet. DAT honderden oorlogsinvaliden on der auspiciën van M.O.V.E.O. een excur sie naar Ede maakten, waar zij o.m. door de A.K-U. werden ontvangen. DAT in Enschede Zaterdag door de echtgenote van de burgemeester een nieuwe verkeersbrug (bouwkosten f400.000). over het spoorwegemplace ment-Zuid geopend is. DAT de eerste Constellation van de geregelde KLM-dienst A'damColombo Zaterdag op de vastgestelde tijd op het Vliegveld te Ceylon landde. DAT m.i.v. 3 Mei op de Dordtse veren naar 's-Gravendeel, Papendrecht en Zwyndrecht tussen 7 tot 20 uur een tien- mlnutendienst wordt ingevoerd. DAT de Ned Bond van Vrouwen werkzaam in Bedrijf en Beroep op 1 en 2 Mei zijn jaarvergadering en een land dag houdt in De Pietersberg te Ooster beek. DAT de 22-j. A'damse mej. J. M. L., vroeger werkzaam bij drukkerij Joh- Enschede en Zonen te Haarlem, veroor deeld is tot 2 mnd. wegens verduistering van 11 bankbiljetten van f 100, die nog niet in omloop waren en De H. te Haar lem tot 1 mnd, en diens echtgenote tot 1 mnd. voorw. wegens heling. DAT in Hilversum eind Sept. en begin Oct. een tentoonstelling wordt gehouden gewijd aan het kind. DAT een wetsontwerp is ingediend om de gemeente Harlingen uit tè breiden met een gedeelte van Barradeel en Franekers- deel in het belang van de Industrialisatie. DAT dezer dagen in Schoonhoven in de voormalige synagoge het edelambactots- huis voor de zilversmeedkuir.st heropend is en de eerste middag zich 65 bezoekers meldden. DAT bij de Staatsdrukkerij vijf ver schillende overdrukken zijn verschenen uit het verslag der Arbeidsinspectie over 1952. DAT ds 11. W. Meihuizen. Doopsge zind predikant in Den Haag. 4 Mei oy de dodenherdenking op de erebegraaf plaats te Loenen op de Veluwe waar schijnlijk het woord zal voeren. DAT de afd. A'dam van het Vetera- nenlegioen Nederland bij burgemeester d'Ailly protesteerde tegen de bevesti ging van de Deense en Ned. vlaggen op Dam en Damrak, dia bij zonsondergang niet gestreken kunnen worden. DAT de Ned. Ver. van Ex-Politieke Gevangenen uit de Bezettingstijd de V.N. om interventie verzocht n.a v. de ont voering door de Russen van Troetsjno- vitsj uit West-Berlijn. DAT op 4 Mei weer de jaarlijkse stille tocht naar de fusiladeplaats te Vught (vertrektijd 3 uur) gehouden wordt. DAT de H.A.V.-wi-m-pel in Harderwijk werd uitgereikt voor kuilpall-ng aan J de Boer en J. Mons van de HK 45. voor hoekvissertj aan J. Fopper van de HK 10. DAT bij de afbraak van een woning in Hoornaar de verlovingsring van W Mooyen te Meerkerk na 35 jaar terug gevonden werd. DAT de oud-hoofdredacteur van De Vrije Pers te Soerabaja, E. Evenhuis, 1 Mei in dienst treedt bij de Leeuwarder Courant. DAT de N.V. Adnaan Volker te Sliedrecht bij haar 100-j. bestaan het praedicaat Koninklijke heeft verkregen DAT de Techni-show een jaar is uit gesteld en thans van 1 t./m. 10 Juni 1955 in de Bernhardzaal te Utrecht wordt gehouden. DAT de A.N.W.B.-tentoonstelling Goed Kamp te R'dam ruim 26.000 bezoe kers telde en deze expositie in '55 ver moedelijk naar Den Haag komt. DAT de Chr. Houtbewerkersbond 28 en 29 Mei op Woudschoten te Zeist zijn algemene vergadering houdt. DAT minister Algera 1 Mei het nieuwe havenplateau te Kruiningen zal openen, waarna om 12.20 de veerdienst Krui- ningen-Kerkpolder hervat wordt. Kroetsjef sprak een opmerkelijk felle rede uit, waarin hij de politiek van de Ver. Staten herhaaldelijk verguisd?. De twee belangrijkste punten uit zijn rede zijn: 1. Mochten de Westerse imperialisten dezelfde fout maken als Hitier (n.l. Rus land aanvallen), dan zullen wij hun een lesje leren. 2. De politiek van de Ver. Staten t.a.v. China is belachelijk en kan onmogelijk worden volgehouden. Men kan een volk 500 milliöen zielen niet negeren. Commissie ingesteld 0p Unesco-conferentie 27 amendementen Op de in het Vredespaleis te Den Haag voortgezette internationale Uncsco-confe- rentie bleek gisteren, dat de afgevaardig den nogal verschillende zienswijzen heb ben ten aanzien van het begrip cultuur schatten. Sommigen wensten een uiterst nauwkeurige omschrijving, anderen daar entegen voelden meer voor een ruime in terpretatie, om op die manier zo weinig mogelijk weerstanden te ontmoeten. Overeenstemming op dit punt is wel noodzakelijk, omdat men bU het opstel len van een conventie voor de besoher- ming van cultuurmonumenten in oor logstijd het wel eens rnbet zijn over het onderwerp. Men heeft echter besloten een redactie-commissie in het leven te roepen, die een tekst zal opstellen, die alle deelnemers zal bevredigen. Er zijn op alt eerste artikel niet min der dan 27 amendementen Ingediend, waarven zeven door de Verenigde Sta ten, terwijl Rusland met drie deze keei in de minderheid bleef. Voor vandaag stond de bezichtiging van een aantal ar tistieke films in het Gemeentemuseum op het programma. Morgen zullen de conferentie-deelnemers door het Haagse gemeentebestuur worden ontvangen; ook hebben zij een uitnodiging gekregen een ontvangst ip de Japanse ambas op 29 April. Ook Egypte heeft alsnog de wens te kennen gegeven de conferentie bij te wonen. K.N.S.M. kreeg reeds haar 66ste schip Na een geslaagde proeftocht ls het Ardeas door een-*der directeuren van de K.N.S.M., ir W. H. Kruyff, officieel over genomen van Smit en Zoon's scheeps werven N.V. "te Westerbroek bij Gronin gen. De Ardeas is een schip van het open shelterdeck type met een draagvermogen van ca 950 ton. Morgen zal het nieuwe schip vertrekken naar verschillende ha vens van het Iberische schiereiland. De Ardeas is het 66ste schip in de K.N.S.M.-vloot. Er lopen nu voor deze maatschappij nog orders voor 14 schepen met een gezamenlijk draagvermogen van 43.000 ton. V.P.R.O. houdt landdag op Hemelvaartsdag ln het natuurpark Berg en Bos te Apel doorn houdt de V.P.R.O op Hemelvaarts dag. 27 Mei, een landdag. Een Christelijke jongerengroep zal een lekenspel opvoeren en voorts zullen diverse sprekers toe spraken houden- Verwacht wordt, dat ook de presidente, mej- dr N. A. Bruining- het wbord zal voeren Men schat het aan tal deelnemers op ruim 1000 terrein aan de linker veerdam te Rot te r d a m. In de Loods bevond zich onder meer verf, teer en olie. De loods brandde geheel uit. Men was bezig in de loods verf te bereiden en tijdens deze werkzaamhe den zou de brand zijn ontstaan. Vrachtauto in kanaal te Dedemsvaart2 doden Een vrachtauto, bestuurd door de 23-jarige chauffeur H. Meijer, is van nacht in het kanaal te Dedemsvaart ge reden. Naast de bestuurder was gezeten de 41-jarige arbeider E. Liest. Belden kwamen om het leven. Door voorbij gangers werd het ongeluk pas enkele uren later gemerkt. Met behulp van een kraanwagen werd de auto gelicht. De groeten aan de Koningin Bij zijn bezoek aan de Neder landse Antillen heeft minister mr L. A. Donker volgens Beurs- en Nieuwsberichten verschillende ge stichten bezocht. Bij een dier be zoeken gaf een blind vrouwtje van 60 jaar hem de groeten voor de Koningin mede. De minister heeft dit niet vergeten, want een paar dagen geleden ontving het vrouw tje een brief van de particuliere secretaresse der Koningin met de woorden: „H.M. de Koningin heeft mij verzocht U haar welge meende dank te willen overbren gen voor de groeten, die Zij van U mocht ontvangen door bemidde ling van Z.E. de minister van Jus titie. De Koningin vond het een buitengewoon vriendelijke attentie van u. Zij zendt u wederkerig haar groeten en wenst u van harte het allerbeste toe." Con/erentie in Eurhous Geen terug in Benelux zegt ir Franke Beneluxvertegenwoordigers van de groothandel in landbouwproducten en voedingsmiddelen hebben gisteren in het Kurhaus te Scheveningen beraadslaagd. De directeur-generaal van de Voedsel voorziening, ir J. A. P. Franke, opende de vergadering en verklaarde, dat een terug in de Benelux niet mogelijk is. Hij drong aan op vrijere uitwisseling van landbouwproducten en streed tegen over gangsmaatregelen, die duurzaam dreigen te worden. De Belgische afgevaardigde de heer René Devocht, drs L. R. Pasman, dr J. Buter en de heer P. v. d. Linde spraken. De laatste wenste eenheid in warenwet en keuringsdienst, alsmede het merkenrecht. De voorzitter, de heer Th. Boersma, wilde instelling van een pet- manente commissie van de Benelux- groothandel. Paard op holeen dode en een gewonde Op de rijksweg McppelSteenwijk -in» Nijeveen is gisteravond een ernstig on geluk gebeurd, doordat eeni paard, dat voor een wagen was gespannen, schrok van de bel bij een overweg. Het paard sloeg op hol en liep in de richting van de rijksweg, waar het in volle vaart tegen een juist passerende vrachtauto botste- De voerman, de 50-jarige landbouwer 3- Bakker uit Wannepei veen. en het paard werden op slag gedood. De vrachtwagen sloeg om en geraakte in brand- De chauf feur bleef ongedeerd, maar een naast hem gezeten lifter, W. S. uit Meppel. brak beide benen. M61 vyijarig zoontje van de voerman was onderweg op aandringen van zijn vader van de wagen afgesprongen, het geen hem het leven heeft gered. TET WEER IN EUROPA 1*1 Helsinki Oslo Stockholn 1! E 2 Aanhoudend droog Het' K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond Droog weer met enkele over drijvende wolkenvelden, voor namelijk in het Noorden van het land. Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtln- gen. Vannacht plaatselijk zware nachtvorst, morgen de zelfde of iets hogere mlddagtemperaturen. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Woensdag: zon van 5.18 tot 19.58 uur maan van 3.07 tot 14.21 uur. Op 2 Mel N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1