Jlicuuie £cihsdK (tftmmnt Deens vorstenpaar begroet door jubelende menigte Ongekend schoon Corso Nederlandse delegatie accoord met ontwerp-statuut Met spanning verbeide conferentie Genève vanmiddag geopend Eerste vraag die rijstWelke stem heeft Rood-China in het kapittel? te Australiërs als gijzelaars in Moskou vastgehouden Vliegtuigen nog de enige hoop voor Dien Bien Phoe MAANDAG 26 APRIL 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; f 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10024 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken l< «hlllmn mgn furl Is Irgfiempatl' ZIE PAG. 3 EN 4 VLAGGENZEE IN AMSTERDAM Saluutschoten bij verlaten van Centraal Station T^EDERLAND heeft vanochtend een bevriend vorstenpaar een onge il veinsd hartelijk welkom bereid. Koning Frederik IX en Koningin Ingrid van Denemarken het eerste regerende koningspaar, dat sedert de bevrijding een bezoek brengt aan onze Koningin en Prins hebben dit welkom gehoord in het hart van de hoofdstad, waar het gejuich van de duizenden, minstens zo duidelijk als de versieringen en de vlaggen, uitdrukking gaf aan de vreugde om dit staatsiebezoek. Om twee minuten over tien is vanochtend de Deense Koninklijke trein, voortgetrokken door twee zware locomotieven, waarvan de voorste twee Deense vlaggen op de bumpers droeg, langzaam langs het perron van het Centraal Station te Amsterdam binnengerold. De trein was nauwelijks tot stilstand gekomen of het Deense koninklijke paar steeg uit de tweede wagon. Op de uit gelegde loper stonden op dat moment Koningin Juliana en Prins Bernhard ge reed om de koninklijke gasten te begroe ten. Tijdens de begroeting speelde de mari nierskapel die samen met het corps ma riniers met vaandel op het perron de erewacht vormde, het Deense volkslied; Koningin Ingrid droeg een rode japon waarover een halflange lichtbruine bont jas. Haar hoofd was gedekt met een roodi venen hoed. Koningin Juliana was gekleed in een crèmekleurige japon, daarover een lichtbruine bontstola. Zij droeg verder een lichtbruin hoedje met Inspectie Terwijl Prins Bernhard zich enkele ogenblikken onderhield met Koningin Ingrid', inspecteerde Koning Frederik samen met Koningin Juliana de erewacht. Na deze inspectie voegden zich de ove rige hoge Deense gasten, die het Deense vorstenpaar begeleiden, bij het gezel- sohap op het perron. Toen volgde ook het voorstellen aan he* Deense konings paar door Koningin Juliana en Prins Bernhard vair* enkele vooraanstaande Nederlanders, die vlak voor de konink lijke wachtkamer hadden plaats geno men: de burgemeester van Amsterdam, de gouverneur van de hoofdstad, alsmede de commandant zeemacht Nederland. De begroeting op het perron duurde ongeveer vijf minuten Over de uitgeleg de loper schreden de koninklijke gasten met het Nederlandse koningspaar en met him gezelschap naar de speciaal vooï deze gelegenheid in gereedheid gebrach te koninklijke wachtkamer. In de wachtkamer bevonden zich de^ volledige ministerraad, alle staatssecreta rissen, jhr mr F. Beelaerts van Blok land, minister van Staat en vice-presi dent van de Raad van tate, generaal B. R. P. F. Hasselman. voorzitter chefs van staven en chef van de generale staf, vlce- admiraal A. de Booy, chef van de marine staf, luit.-gen. A. Baretta. chef van de luchtmachtstaf. G. P. Luden, Nederlands gezant te Kopenhagen, dr J. E. Baron de Vos van Steenwfjk, commissaris van de Koningin in Noord-Holland, mej. mr M. A. Teilegen, directeur van het kabinet der Koningin. Enorme menigfe Het immer zo zakelijk drukke stations plein in Amsterdam met de hollende rei zigers en voorbijschietende trams was overvol met een enorme menigte mensen die ter verwelkoming van de Deense vorstelijke gasten waren samengestroomd Onder donderende saluutschoten ver lieten om kwart over tien de koninklijke personen en hun gevolgen het Centraal Station op weg naar het koninklijke paleis. Het feestelijk gewapper der tien tallen Deense en Nederlandse vlaggen wedijveren met het gejuich der duizenden die op het plein en het damrak, in dichte hagen een plaats hadden gevonden. Voor afgegaan door politiepiannen en een tuig met twe kamerheren en een mando van de rijkspoltve te paard, de eerste maaj uitgedost in het nieuwe gala-uniform, reed het koninklijk rijtuig bespannen met zes paarden, waarin ge zeten waren de Koning van Denemarken met aan zijn linkerzijde Koningin Juliana. Beide lachten en groetten vriendelijk de opgetogen menigte. Daarna volgde het rijtuig met Koningin Ingrid. die aan de rechterzijde van Prins Berfl- hard was gezeten. Daverend gejuich be geleidde de stoet langs de feestweg naar het koninklijk paleis. Gejubel Langs de versieringen, onder de tal loze vlaggen en door dichte hagen jui chende Amsterdammers reed de stoet in langzaam -tempo over het Damrak rond Bollendrukte het Damplein- tot voor de hoofdingang a-r. het Koninklijk paleis. Voor het paleis was opgesteld een wacht van gardegrenadiers met vaandel de koninklijke militaire kapel in monieel tenue, het geheel onder leiding var* kapitein der grenadiers B. C. J. de Vries. De commandant van de erewacht meldde zich terstond nadat de stoet tot stilstand was gekomen en de Koning Denemarken, begeleid door Koningin Juliana en gevolgd door kolonel Von Freiesleben en vice-admiraal Rost van Tonningen, volgden hem ter inspectie de door de prachtige uniformen- zo indrukwekkende erewacht. Onwillekeu rig drongen zich herinneringen op aan de plechtige ogenblikken op deze zelfde plaats tijdens de troonswisseling in tern ber 1948. Na de inspectie begaven de vorstelijke personen zich met hun gevolg in het paleis. Uit de paleiskoepel werden de ko ninklijke standaarden gehesen-. Slechts enkele minuten daarna ver schenen de beide vorstenparen- op het paleisbalcon. Als uit een zee van enthou- ïe golfden de toejuichingen hun te gemoet. Lachend en beminnelijk wui vend beantwoordden en dankten zij voor de onafgebroken jubel. t was of de bevoorrechte Amster dammers, die een plaats op de Dam had den veroverd, zich de tolk wisten van de gehele hoofdstad en het landi. Vele minuten lang duurde de jubel, die het Deense vorstenpaar moet hebben geklon ken als een hartelijke begroeting van het gehele volk. dat zij door hun komst naar zijn koningspaar met hun bezoek Kranslegging Toen om half twaalf de Deense koning en koningin het paleis verlieten om de voet van- het nationale monument krans te leggen, schreden zij met hun gèvolg door een erehaag van de studen ten weerbaarheidsverenigingen uit Am sterdam. Leiden en Utrecht, die reik-te van de in-eang van het paleis tot vooi monument. Bij het monument waren aanwezig minister-president dr W. Drees, Deense gezant Fin Lund, de commissaris der Koningin in Noord-Holland Baron de Vos van Steemvljk. burgemeester D'Ailly. schout-bij-nacht Burghard e gouverneur van- Amsterdam generaal Dijkstra. Dr Drees begroette de vorstin, Deze legden vervolgens hun bloemenhulde aaT de voet van- het monument, waarna eer minuut stilte werd betracht. Het konink lijk paar keerde eerst naar het oaleis terug na een uitvoering van J. S. Bachs Quatre Chants religieux door de Am sterdamse politiekapel te hebben gehoord- en van de minister-president afscheid te hebben genomen. Tijdens het noenmaal ten paleize certeerde aan- de achterzijde van- paleis de Marinierskapel van de Konink lijke Marine. Van kwart voor drie af ontving het Deense koningspaar het coTps diploma- Om kwart voor vier zou een rijtoer door Amsterdam beginnen, die zou den onderbroken door een bezoek het Rijksmuseum. Voor vanavond staat een galadiner in de Burgerzaal var pa-leis op het programma, waarna vorstenparen- zich met hu ngevolg naar het Concertgebouw zouden begeven vooi een uitvoering van het Concertgebouw orkest onder leiding van Eduard va-r Bein-um Explosies bij brand in Amsterdam Propacmgas ontploft in scheepsmagazijn Een felle brand heeft gisteravond een magazijn met scheepsmateriaal en gereed schappen op de Oranjewerf van Verschu- re en Co's Scheepswerf en Machinefa briek N-V- aan de Nieuwerdammerdijk te Amsterdam-Noord in korte tijd her schapen in een stalen geraamte met wat afval. Een aantal in het magazijn opgeslagen flessen propaangas, die een acniial ex plosies veroorzaakten waardoor giasscher- in het rond vlogen, deed aanvanke lijk het ergste vrezen. Persoonlijke on gelukken deden zich echter niet voor. De nachtwaker van de werf, de heer J. Bruning, zag tot zijn schrik tijdens zijn ronde om kwart voor negen roos uit het magazijn komen. Hij had de te genwoordigheid van geest, direct georuik te maken van de aanwezige schuimblus- sers, waarvan, hij er drie op de rook- massa ledigoe- De uitslaande vlammen deden hem evenwel ogenblikkelijk de brandweer alarmeren, nadat hij de elec- trische stroom had uitgeschakeld- Na drie kwartier kon de brandweer het sein ..brand meester" geven, nadat met grote voorzichtigheid de flessen propaangas. voorzover niet ontploft, uit de van ijzer en hout opgetrokken loods waren ver wijderd. Verzekering dekt de niet ge ringe schade. Water orgel gaat naar Avifauna Als half Mei de specltun en de kano vijver in het vogelpark Avifauna te Al phen aan-den Rijn officieel in gebruik worden genomen zal dit vogelpark ook in het bezit zijn van hei ..waterorgel", dat onlangs op de Amstelflora 1954 te Amsterdam grote belangstelling heeft getrokken. Het waterorgr.U dat 12x2 m2 groot Is en 3500 kg weegt kan door middel van 180 toetsen ni-st minder dan 5200 water stralen in beweging -brengen op het rhythime van de muziek. „Dutch bulbs all over the world". Met een grote wereld bol op een zegewagen bracht de afdeling Lisse van Bloembol lencultuur in het Bollencorso 1954 tot uitdrukkinghoe de Hollandse kleurenschoonheid over de gehele wereld het lentelied doet klinken. Het we reldlied van vreugde en vriend schap. R.T.C. met de West Zij komt echter met nadere voorstellen, terwijl minderheid wijziging te gemakkelijk vindt Molotof werd op het vliegveld van Genève verwelkomd door zijn Chi nese ambtgenoot Tsjoe En-lai. De ministers drukten elkaar gedurende een volle minuut de hand, om toch vooral goed te demonstreren, hoe roerend zij het eens zijn. De Nederlandse delegatie ter Ronde tafel-conferentie met de West heeft de landsregeringen van de Nederlandse An tillen en van Suriname telegrafisch doen weten, dat zij het door de zgn Kleine I Commissie opgestelde ontwerp-rijkssta- ituut aanvaardt, onder voorbehoud van jwijziging in de regelingsbevoegdheid van |de procureur-generaal en met dien ver stande, dat van de zijde van de Neder landse delegatie voorgesteld zal worden een formele wijziging van artikel 1 (dit heeft betrekking op een redactionele ver betering der bepalingen betreffende de Kroon) en een andere formulering van artikel 24 (dit artikel handelt over een nieuwe bepaling, die verband houdt met de wijze van goedkeuring van interna tionale overeenkomsten). Bovendien heeft een minderheid (uit vroegere uitlatingen is duidelijk, dat dit de Ariti-revolutionnairen zijn) bezwaren tegen de wijzigingsprocedure van artikel 55, 3e lid, bij afwijking van de grondwet. De delegaties van de Nederlandse An tillen en van Suriname hebben reeds eer der meegedeeld, dat zij in meerderheid het ontwerp-statuut hebben aanvaard. Op een voorstel van Nederlandse zijde om de ronde-tafel-conferentie op 18 Mei te her vatten antwoordde de Antilliaanse dele gatie toestemmend, terwijl de Surinaam se delegatie te kennen gaf. haar beslis sing daaromtrent te zullen laten afhangen KOREA EN INDO-CH1NA TER TAFEL China is vanmiddag om drie uur in het Vjlkenbondspaleis te Genève begonnen, nadat honderden journalisten gedurende het week einde de aankomst van de verschillende delegaties hadden gadegesla gen en met wisselend succes hadden geprobeerd enige woorden van de delegatieleiders los te krijgen. Van enig optimisme over de resultaten van de conferentie is helaas niet6 te bespeuren. Volgens cynici zijn er in de kringen, betrokken bij de conferentie, slechts twee categorieën van mensen te vinden: zij die vrezen dat de conferentie zal mislukken, en zij die hopen dat ze in duigen vallen zal. Dit cynisme moge dan wat overdreven zijn, vast staat, dat de conferentie begint met een diepe kloof tussen Oost en West over de principiële vraag: welke rol zal tisch China ter conferentie spelen? De gebeurtenissen die aan de openings zitting voorafgingen, laten wij nu in pun- 1. De toestand in Dien Bien Phoe is nu zó hopeloos, dat Frankrijk aan Amerika en Engeland om militaire hulp heeft ge vraagd. Amerika zou deze hulpverlening (langs andere weg dan het voorgestelde Pacific-pact) hebben geweigerd, omdat zij verder zou gaan dan hetgeen kan worden gedaan, zonder dat Amerika in een oorlog wordt betrokken. De Engelse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, zag de pro blemen blijkbaar dermate ernstig .in. dat hij onverwacht uit Parijs naar Londen terugkeerde, voordat hij naar Genève reisde. Het Britse kabinet kwam gisteren tweemaal in speciale zitting bijeen. Daar bij waren de leiders van leger, vloot- en luchtstrijdkrachten aanwezig. 2. De Russen hebben gisteren in een nota opnieuw geëist, dat communistisch worden met de Grote Vier, (Rusland, de V.S., Engeland en «Frankrijk). Vooral Washington is hiertegen sterk gekant, zo sterk zelfs, dat het bereid is. liever een eind te maken aan de confe rentie, dan toe te geven aan de Russische 3. Twee zittingen van het Britse kabinet wezen gisteren op een ernstige toestand, omdat zelden op Zondag wordt verga derd. Er zijn sterke aanwijzingen, dat Churchill en diens minister zich hebben beziggehouden met de gedachte, in geval van nood in Malakka gestationneerde Britse strijdkrachten over te brengen naar Indo-China, omdat Malakka be dreigd wordt, wanneer Indo-China valt. Engeland heeft ongeveer 30.000 man in Malakka. 4. Een republikeins lid van het Ameri kaanse congres heeft verklaard, dat het congres zonodig president Eisenhower zal do-China te renden, als er geen andere middelen meer bestaan om te verhinderen dat Iqdo-China in communistische han den valt. 5. Uit Parijs wordt gemeld, dat minister Bidault, die vanmorgen als laatste van de Grote Vier in Genève is gearriveerd, de vrije hand gekregen heeft voor de confe- 6. De eerste hindernis, welke de con ferentie moet nemen. is die van het voorzitterschap. Het Westen weigert (consequent) goed te keuren, dat ook de Chinese premier Tsjoe En-Lai in het rotatie-systeem wordt opgenomen. Een compromisvoorstel, volgens hetwelk elk der 19 deelnemende landen om beurten het voorzitterschap zal waarnemen, lijkt door Dulles te zijn verworpen. Weinig waarde wordt gehecht aan het gerucht, dat een Zwitser of de Nederlander Adriaan Pelt. hoofd van het Europees bureau van de Ver. Naties, als neutraal voorzitter aanvaardbaar zou zijn. Om een oplossing voor deze moeilijkheid te vinden, had minister Eden vanochtend een onderhoud met zijn Russische collega Molotof. In Dieren Tweede crematorium opengesteld Op een terrein tussen Dierer. en Laag Soeren is Zaterdagmiddag het tweede crematorilm van de Vereniging eultatieve Lijkverbranding in Nederland geopend Het eerste crematorium werd in 1914 te Vetsen in gebruik genomen, nadat in 1874 de vereniging was opgericht Met de zustervereniging, dj Alg. Ver. richting van een derde crematorium, ir Lijkverbranding, heeft men de op- China op de conferentie gelijkgesteld zal machtigen Amerikaanse troepen naar In- het Westen van het land, in studie. het standpunt, dat de Nederlandse delegatie t.a.v. het ontwerp-statuut zou innemen. De gouverneurs van Suriname en de Nederlandse Antillen, mr J. Klaasesz en mr A. A. M. Struycken, die respectieve lijk met verlof en voor periodiek overleg in Nederland waren, zijn gistermiddag per vliegtuig naar hun standplaatsen terug gekeerd. In New Jersey is op 74-jarige leef tijd overleden de bekende romancier Joseph Hergesheimer, tot wiens bedend- ste romans behoren „Gold an Iron" (1918), „Java Head" (1919) en „Tampico" (1927). Rusland koopt geen wol meer Eis tot uitlevering van Petrof is door Canberra afgewezen Als gevolg van de affaire Petrof (een Sovjet-diplomaat die in Australië deser teerde met een groot aantal gegevens over Russische spionnage cn die asyl kreeg, waarop Moskou de diplomatieke betrekkingen met Australië verbrak) hebben zich ten aanzien van de Russisoh- Australische betrekkingen de volgende ontwikkelingen voorgedaan: 1. De Australische ambassadestaf ln Moskou, bestaande uit tien personen (o.w. ambassadeur Hill en zijn Nederlana- echtgenotei mag Rusland niet ver laten: de Australiërs moeten als gijze laars diénen voor de Russische ambassa destaf in Canberra. Blijkbaar vrezen de en. dat de staf in Canberra zal wor den vastgehouden. De Australische rege ring maakt zich over deze ontwikke ling niet ongerust, want de Russen zul len vrij en onmiddellijk mogen ver trekken. 2. In Australische kringen is men wel verbaasd over de plotselinge ommezwaai van 't Kremlin. Eerst werd immers ge elst, dat de Australische staf vóór Zon dagavond Rusland zou hebben verlaten! De Russen in Canberra leggen de laatste hand aan hun bagage. Hun ver trek zal evenwel nog worden vertraagd Zwaar artillerievuur op de Fransen Rode omroepWij staan spoedig oog in oog met elkaar Radio Viethminh heêft gisteravond de ranse unietroepen in Dien Bien Phoe laten weten, dat zij spoedig oog in oog hun tegenstanders zullen staan- ln de nacht van Zaterdag op Zondag heeft het Franse bolwerk onafgebroken onder artillerievuur van de Viethminh gelegen, maar de afgelopen nacht nam de beschie ting in kracht af en trad een kleine vuur- pauze in. Volgens de Franse staatscourant is hel garnizoen Dien Bien Phoe voor heldhaf tig gedrag onderscheiden met het oorlogs- kruis met de palm. De enige hoop voor het garnizoen is, dat een sterke tactische luchtmacht de Viethminhbases waar zij hun troepen for meren en van voorraden voorzien, door systematische aanvallen kunnen vernieti gen. Van het van Amerika geleeende vlieg- dckschip „arromanches", dat in 'de golf Tonkin ligt, zullen zo spoedig moge lijk jachtvliegtuigen en lichte bommen werpers opstijgen. In Cambodja is voor zes maanden Je noodtoestand afgekondigd en zijn spe- Pionier van de radio Piet Lustenhouwer overleden Na e :n korte, slopende ziekte is Zater- de R.K. Ziekenverpleging te versum op 60-;arige leeftijd overleden de heer Piet Lustenhouwer. sinds 1927 medewerker van de KRO. Pie; Lusten houwer was reeds Donderdagavond jl van de laatste sacramenten voorzien. Met Piet Lustenhouwer is een. der pioniei van de Ned. radio heengegaan. In Ootob: 1927 trad hij met het toenmalige Trio Winkels voor de eerste maal op voor KRO-microfoon. Spoedig groeide contact uit tot een vaste verbintenis in de dertiger jaren verwierf hij zioh met een sextet en later met een groot orkest populariteit. Ook was hij componist arrangeur en vele bekende liedjes staan op zijn naam. Sinds de oorlog was hij als leider der audities en als muzikaal gisseur en adviseur aan de KRO verbon den. In 1952 vierde hij zijn zilveren, ju bileum. Woensdagmorgen a.s. om 9 wordt in de H. Hartikerk te Hilversum de plechtige uitvaartdienst gehouden, waarna omstreeks half elf de teraarde bestelling volgt op de Noord.u-begraaf plaats in Hilversum. ciale gerechtshoven ingesteld om bij over treding snel recht te kunnen doen. Cam bodjaanse troepen maken zich inmiddels gereed voor een grootscheepse aanval op het door de Viethminh bezette gebied van- Cambodja. Prol. Brugmans „Frankrijk zal E.D.G. toch aanvaarden" Op het achtste congres van de Bewe ging van Europese Federalisten heeft de rector van het Europese College te Brugge, prof. dr H. Brugmans. Zaterdag in Hilversum verklaard, er van o- tuigd te zijn, da* in Frankrijk slechts minderheid tegen de Europese Defensie Gemeenschap is. Spr kan niet geloven, dat de Gaullisten naast de communisten zullen blijven staan. Bij een bezoek aan Frankrijk had prof. Brugmans onlangs bemerkt, da* er in de provincie vele knappe koppen, bezig zijn in het perspectief van de Europese wording plannen te maken. Er wordt verwaaht, aldus prof. Brugmans, dat de E.D.G. in Frankrijk met een meerderheid van 40 stemmen zal worden aangenomen. Ten aanzien va nhet Engelse standpunt zei hij, dat de daadwerkelijke interesse van Engeland in Europa nog nimmer zo ver is gegaan als thans. Na een bespreking van de politieke gemeenschap merkte de inleider op, dat Oost-Europa hier niet buiten kan worden gedacht, en dat men nimmer in een. com promis mag toestemmen, waarbij de sa tellietstaten „voor dj leeuwen gegooid" Het zal evenwel geen terugkeer worden naar de grenzen van gisteren, maar veel eer zal een begrenzing van natuurlijke landschappen ter vermeerdering van de welvaart worden geschapen. Prof. Brugmans zei, het onwaarschijn lijk te achten, dat over 25 jaar het IJze ren Gordijn inog net zo zal hangen als thans. Opium in beslag op Ned. schip te Singapore Aan boord van het thans in de haven van Singapore liggende Nederlandse vrachtschip Van Heutsz is een hoeveel heid opium ter waarde van 60.000 dollar <i 228.000) die te Singapore op dc ..zwar te markt voor verdovende middelen" verkocht had moeten worden, door poli tiemannen in beslag genomen. door de omstandigheid, dat alle plaatsen op de grote schepen reeds lang van tevo- zijn besproken, zodat zij niet gemak kelijk 'n schip zuilen vinden. Zij weigeren per vliegtuig te reizen, evenals de Austra liërs in Moskou, die hun 50 pakkisten en 25 koffers liever bij zich Ln de buurt 'heb- ;n cn daarom de trein prefereren. 4. De Russische amlbassade in Can berra heeft vier auto's aan handelaren verkocht. De Russen vroegen en kregen een gepeperde prijs. 5. De Australische regering heeft in een nota aan de Russische ambassadeur Generalof de eis tot uitlevering van Petrof van de hand- gewezen. 6. De Russische regering zal van heden af gêcn wol meer in Australië kopen. Van Januari tot heden heeft Rus land in Australië 60.000 balen wol ge kocht. 7. Zweden zal de Russische belangen ln Australië behartigen en Engeland de Australische belangen in Rusland. Gijzelaar in Moskou. Dit is am bassadeur Brian Hill van Australië, die met zijn staf Mos kou niet mag verlaten vóór vast staat, dat de Russische staf in Canberra zonder moeilijkheden naar Rusland kan terugkeren. De heer Hill is gehuwd met een Ne derlandse vrouw. «ET WEEÏTlN EUROPA I Aanhoudend droog Het K N.M.I. te De Bilt ver wacht tot hedenavond: Droog weer met over het algemeen weinig bewolking. Overwegend matige wind tussen Noord en Noordoost. Vannacht hier en daar lich te nachtvorst Morgen onge- dezelfde middagtemperaturen. (Op gemaakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Dinsdag: Zon van 5 20 tot 19.56 uur; Maan van 2.49 tot 12.59 uur. Op 2 Mei

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1