3 Vreugde bij opening van het Cultureel Centrum Schoolvoetbaltournooi Alphen best geslaagd Velen op receptie van gouden boerenleenbank Koningin Wilhelminavereniging jubileert (50) Coöp boerenleenbank hield receptie in Treslong Voorschoten gaat eind April twee dagen feesten I bruine Ibonen 5IMQN DE WIT een flinke eerlijke jongen HUI5H. HULP GEVRAAGD ster Icocos1 v_ Qotos) (V^ywdoo'in) TELEFOON 31441 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 21 APRIL 1951 NIEUWE WETERING In tegenwoordigheid van driehonderd genodigden is het Cultureel Cen trum officieel geopend door de loco-burgemeester, de heer C. v. d. Meer. De voorzitter van de Stichting, de heer M. H. Spring in 't Veld, sprak het welkomstwoord daarom met zo'n grote blijdschap uit, omdat hij vaak heeft moeten zeggen: „Welkom in onze nederige höt". Nadat met begeleiding van de muziek vereniging Door Gunat Verkregen het eerate couplet van het Wilhelmus was gezongen, verrichtte de heer C. v. d. Meer de officiële opening. Hij verklaarde die bandeHng met genoegen te verrich ten. omdat hij in de vijftien maanden, waarin hij het burgemeestersambt waar neemt zeer van nabij de moeilijkbeden heeft gezien, die het 9tichtlng»beetuur heeft overwonnen. In een zeer korte pe riode ia een prachtig resultaat bereikt en »pr. was er van overtuigd, dat het culturele leven nu tot betere ontplooiing zou kunnen komen. Door de stichting van dit gebouw ia een behoefte-element in de samenleving bevredigd. De heer Snel, voorzitter van de Stich ting behartiging der mlddenatandabelan- gen te Nieuwe Wetering, wee* op de achteruitgang van de gemeenschap, toen de school werd opgeheven. Hij zag in de verbouwing van de school tot cultureel centrum een factor, die een stimulerende werking zal hebben op de middenstand. Ds Van Swigchem wenste heel Nieuw Wetering geluk en prees de samenwer king tussen de groeperingen van de be volking. Hij deed dit mede namens ds Knottnerus en wenste het bestuur Gods zegen toe. Het hoofd van de Chr. school, de heer Reyenga, meende een excuus te moeten maken voor het Protestantse deel van de bevolking, want vooral het R.K. deel heeft zich veel moeite en in spanning voor de verbouwing getroost. Dit achterblijven van de Protestanten speet hem wel, want het gebouw was bard nodig. De rij van sprekers werd besloten door de t^er D- van Nieuwkoop uit De Kaag. Als V.V.V.-vertegenw KOUDEKERK AAN DEN RUN Plotseling overleden Gisterochtend kwart over tien is plot seling overleden, tengevolge van een hart aanval. mej. M. C. G., wonende in de Hoge Waard, alhier. Zij bevond zich ter hoogte van de woning van de heer J. M. v. d. Velde, toen zij onwel werd. De dood trad direct in. Hervormde school bijeen In een der lokalen van de school, had de jaarvergadering der Hervormde Schoolvereniging plaats, die matig werd bezocht. De voorzitter, ds Poort, opende deze bijeenkomst en gaf het woord aan de secretaris, de heer J. D. Corts, die een jaarverslag uitbracht. Hieruit bleek, dat per 1 April weer een vierde leerkracht bij ministeriële beschikking kon worden benoemd. Tijdelijk benoemd werd mevr. HerfkensVogel uit Leiden. Voor de nieuwe cursus meldden zich 30 nieuwe leerlingen, zodat de school momenteel door 133 leerlingen wordt bezocht. De penningmeester, de heer Jac. Vonk, kon omtrent de financiën een opgewekt geluld doen horen. De Inkomsten bedroe gen f 33.860,31 en de uitgaven f 28.696,11, zodat er een batig saldo is van f 5.164,20. De heren C. v. d. Bijl en D. A. Verdoold werden sis bestuursleden herkozen. In de commissie tot nazien van de rekening 1954 werden benoemd de heren G. v. Ommering, W. J. Jongeneel en A. v. d. Ent. Vergadering bedrjjfsgroepencentrales Morgenavond om half acht zullen de bedrijfsgroepencentrales een vergadering houden in hotel De Bruin. Burgerlijke stand GEBOREN: Adriana, d. v. D. Leen heer en A. Wieman; Alida J., d. v. W. v. Veen en H. v. d. Haven. NIEUW-VENNEP Sucre* voor Venneper Ruiters. De rijvereniging Venneper Ruiters heeft Tweede Paasdag tijdens het zilve ren jubileumfeest van de njverenlging ..Ritmeester de Kruijff haar beste beentje voorgezet. Zowel de prijs voor het beste landbouwpaard als de dres- suurprijs voor achttallen en de prijzen voor het individueel springen gingen naar de Venneper Ruiters. diger uitte hij zijn grote blijdschap over de opening. Door Gunst Verkregen voerde hierna onder leiding van de heer Couprie een moot muziekprogramma uit. Het ge mengd toneelgezelschap van Nieuw Wetering voerde na de pauze het stuk Pinky, oen blank negermeisje", op. Door de royale speelruimte kon dit werk met zijn grote rolbezetting goed tot zijn recht komen. Vandaag en morgen wordt het zelfde programma uitgevoerd. De zaal, waarin 350 stoelen zijn geplaatst, heeft een keurig buffet en ook is een garde robe ingericht. HAZERSWOUDE Lastige buspassagiers Een drietal passagiers van de Citosa- bus. die 5-30 uur uit Leiden vertrekt naar Alphen aan den Rijn. bleken wat te veel aan Bacchus te hebben geofferd- Zij maak ten het hun medepassagiers dusdanig ls- tig. dat een chef van de busonderneming, nabij de Koudekerkse Brug, de hulp van de rijkspolitie moest inroepen, die de heren uit de bus verwijderde Hiermee.- met tevreden, keerde het tweetal zien tegen de politie, terwijl zij versterking ontvingen van de inmiddels ook uitge stapte bijbehorende dame De poiitie moest van de gummistok gebruik maken, en sloot een der heren op. om zijn roes uit te laten slapen- De twee anderen konden met de benenwagen verder. Paaseierenvlucht. De traditionele Paaseierenvlucht van de postduivenvereniging De Reisduif is ook dit jaar weer een groot succes ge worden. Men vloog vanaf Breda. De prijswinnaars zijn: 1 en 2 P v. d Ma:», 3 W Zin tel Wzn. Zaterdag beginnen de wedstriidvluch- ten. Inkorven op Vrijdagavond bij de heer M. Kroon. Dorpsstraat 111. Dit is het bestuur van het culturele centrum te Nieuwe Wetering: P. Vis, M. Jansen, N. van Dijk, M. Spring in 't Veld, R. de Jeu, B. Klerks en G. Griffioen. Foto N van der Horst De heer W. M. Offringa stond weer voor niets Hoewel de belangstelling van de leer krachten weer zeer onvoldoende was. heeft de, steeds jong met de jeugd zijnde, energieke heer W. M. Offringa, het weer voor elkaar gekregen, het schoolvoetbal- tournooi gesmeerd te doen verlopen. Het was weer een fijne dag", zei hij, en zijn „tot volgend jaar", aan het adres, van de jeugd, klonk spontaan en welgemeend. De heer Chr. Nieuwenhuijzen, 1 estuurs- lld van de afdeling Leiden van de KNVB. was ook in de wolken, toen hij tot slot een warm woord tot allen sprak en dank bracht voor de leiding, met name aan de heer Offringa. Als scheidsrechters fungeerden dit jaar de heren Van Laar, Adr. van Leeuwen. Lenting, M. Tuinenburg en A. Verhoeff. waarvan de laatste ieder jaar van de partij is. De wisselbekers zijn .-lie van eigenaar veranderd. De burgemeester Schokking-beker ging van de Da Costa- school naar de school Martha-stichting; de burgemeester Witschey-beker van de Chr. Mulo naar de Chr. school voor alge mene vorming. De derde beker verhuisde van de openbare school Oudshoorn naai de Chr. Techn. school I die na spannende strijd, welke met 2—2 eindigde, de straf schoppen beter nam dan het Chr. lyceum De eerste prijswinnaars in de winnaars- ronde gaan Zaterdag naar Leiden. De resultaten zijn: A: lagere scholen: winnaars-ronde: 1 Martha-stichting, 2. Da Costa-school, 3 school heer Tollenaar. 4. Openbare lagere school Oudshoorn. 5. Openbare school Javastraat. 6. Sint Bonifacius-school, Paradijslaan. Verliezersronde: 1. Openb school Koudekerk. 2. Oranje-school, 3. Chr. school heer Stouthamer, 4. Chr school heer v. d. Brink. 5. Sint Jozef school. Hazerswoude. B: Juniores: winnaars-ronde: 1. A.V.S (school heer Groenendijk), 2. R.K. Ulo Paradijslaan 3. Chr. techn. school I, 4 Chr. lyceum II. Verliezersronde: 1. Chr Mulo heer Grijpma I, 2. Sint Bonifacius- school, Paradijslaan II, 3. Chr. techn school II, 4. Sint Jozefschool, Haze woude. C: seniores: winnaarsronde: 1. C techni. school I, 2. Chr. Lyceum I, Openbare school Oudshoorn. Verlieze ronde: 1. R.K. Ulo Paradijslaan I, 2. Chr. Mulo heer Grijpma I, 3. Chr techn school II. A.R.C. derde in tournooi le Hardenberg Op Tweede Paasdag kwam ARC uit in een groot voetbaltournooi, georgani seerd door de vereniging HVC te Harden berg. Men speelde in een serie met ASV uit Assen, WVC (Weesperkarspel) en Zwaluwen (Vlaardingen). Hoewel ARC tegen ASV een groot overwicht had, ver loor het team onfortuinlijk met 2—1. In de verliezerswedstrijd won ARC gemak kelijk met 30 van WVC, dat ook reeds door Zwaluwen geklopt was. De Vlaar- dingers wonnen ook van ASV en behaal de de eerste prijs, ASV de tweede er ARC de derde (een mooie beker). Ouderavond van Bloem-1 hof met operette Tijdens de ouderavond van de speel tuinvereniging Bloemhof is gisteren d( eerste opvoering gegeven van de kinder-1 operette Ezels Vel. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer J. P. de j Witte, er zijn voldoening over uit, dat de avond zoveel belangstelling trok. De grote zaal van het Nutsgebouw was ge heel gevuld. Hij begroette afgevaardig den van speeltuinverenigingen uit Lei den. Bodegraven en Alphen aan den Rijn zelf. Bij de opvoering van Ezels Vel viel de i grote rolvastheid en vrijmoedigheid van de jeugdige medespelenden op: er ont-, stond niet één keer een hapering. De - dames van Bloemhof hadden zelf de, prachtige costuums vervaardigd, en ookl VOORHOUT Elke Voorhouter had gistermiddag kunnen vertellen, wat er in het paro chiehuis aan de hand was. Een gulden schild aan .de gevel en een frisse vlag duidden op iets feestelijks. Welnu, er was feest. De coöp. boerenleen bank. dat wil zeggen, het bestuur en de raad van toezicht daarvan recipi eerden er ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan van de bank. De zaal leek een bloementuin. De ver tegenwoordigers van de bank begroet ten in vol ornaat al wie geluk kwam wensen. En dat waren er zeer velen Onder hen vielen ons allereerst op de •oorzitter van de ring van boerenleen banken. baron Van Wijnbergen, burge meester van Wassenaar, dan mr dr Knibbe. secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, mr Schreu- der van d« Ralffeisenbank te Utrecht, en de burgemeester van Voorhout, dr? D» Graaff Nadat de thee was gebruikt nam de voorzitter van het feestcomité, de heer Dp Bekker. het woord Hij heette allen welkom. In zijn feestrede sprak hij o.m. de doelstellingen van de Raiffeisen- bank. door de oprichter. Friedrich Wil helm Raiffeisen. liefdadigheid en onder ling hulpbetoon genoemd. Wij zijn de ?en. die 50 jaar geleden in Voorhout de coöp. boerenleenbank oorichtten als onderlinge spaar- en voorschotbank voor land- en tuinbouw dankbaar, aldus spre ker. Hij noemde weivaart een kostelijk eoed, maar hij zei daarbij, dat men al leen datgene kan bezitten, waarvan men zo nodig ook afstand kan doen. Wie van zijn bezit geen afstand kan doen, wordt slaaf van zijn bezit. Het behoud van de welvaart in Voorhout werd door spre ker naast God toegeschreven aan de boerenleenbank, die bloembollentelers en tuinders door crisisjaren en moeilijkhe den van contingentering enz. heen hielp. Goede wensen Een lange rij sprekers volgde. Eerste' daarvan was burgemeester De Graaff. Deze bood een symbolisch geschenk voor een eventuele uitbreiding van het boe renleenbankgebouw aan. Mr Schreuder van de centrale bank bood een electrl- sche klok aan. Hij bracht hulde aan de vijf mannen, die al 50 jaar lid van de boerenleenbank zijn. De heer H. A. G. Bots. sinds 1923 voorzitter van de raad van toezicht, en de heer P. L. v d. Hulst, einds 1920 bestuurslid en tegenwoordig ook hulpkassier, kregen van deze spre ker een boekwerk. Verder spraken de burgemeester van Wassenaar, ds Kalk man. mr dr Knibbe. de heer Jansen, na mens de Voorhoutse middenstand en de heer Prins, voorzitter van de afdeling Voorhout van Bloembollencultuur De directeur van de boerenleenbank, de heer Schulte, dankte namens bestuur en raad van toezicht voor alle goede wensen Hij bood de oudste vier leden, de heren Does, Turnhout. Hoogstraten en Berbee, een verrassing aan. De voorzitter van het feestcomité sprak het slotwoord. Met een serenade, ge bracht door de plaatselijke muziekver eniging, nam de feestelijke plechtigheid een einde. De volgende week Dinsdag en Donderdag zullen de leden hun feest vieren. RIJNSBURG N.Z.H.-schaaknieuws Er was gisteren geringe belangstelling voor de oefenavond, zodat er slechts een partij voor de bordencompetitie werd ge speeld, en wel in groep III: J. P. Kwes- troG van Egmond 10. De loting voor de gongwedstrijd, die Vrijdagavond wordt gehouden heeft het volgende resultaat opgeleverd: Groep IG. van Egmond. W. van Eg- mond, W. M. de Kluiver. G. Kromhout. P. Brandsma. S. van Egmond, A. Vletter, W A. Gouw, H Tijsterman. Groep IIH. Kwestroo, J. W. Stigter, Jac. Noort. A. Ravensbergen, L. J. van Tongeren. L. J. Goudriaan, mevr. Jur- rissen. S. Leenheer. J. P. Kwestroo Groep IIIM. J Goudriaan. D Mey- ring. D. v. d. Vijver. A. Hensing. G Slin gerland. A. v. d Eykel. H. Binnendijk. Joh Schoneveld. H v. d. Westen. Deze wedstrijd wordt gehouden in het schaft lokaal der werkplaats. Aanvang 8 uur. Het tempo is 10 seconden per zet, aantal zetten 30. Spreekbeurt. Vrijdagavond 8 uur hoopt in Vliethot voor te gaan ds H. G. Alma, Hervormd predikant te Rotterdam Mr dr Knibbe complimenteert de voorzitters van het bestuur en de raad van toezicht van de gouden coöperatieve boerenleenbank te Voorhout op de receptie in het parochiehuis. Foto N. van der Horst 't Bekende ..Glippertje" uit Leiden zal die dagen in Voorschoten rondrijden en er zullen verschillende tentoonstel lingen worden gehouden in de R K school de Veurseweg: een poppententoon- stelliog (met inzendmgen van HM. de Koningin), een postzegeltentoonstelling, een expositie knutselwerk en huisvlijt van VOORSCHOTEN Dit jaar bestaat de Koningin-Wilhel- minavereniging 50 jaar. vandaar de extra feestviering gedurende twee dagen- Helaas 7ijn de archieven van de vereniging niet meer beschikbaar. Slechts van de activi teiten van de jubilerende vereniging na 1920 zijn summiere gegevens bekend. Op 2 Juli 1920 werd onder leiding van W. A- A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oije een ledenvergadering gehouden, maar aangezien er toen nog geen con tributie was geïnd, wist men niet of men op 31 Augustus feest kon vieren- Inder daad werd er gefeest hoofdzakelijk voor de kinderen, zoals dat trouwens al de jaren het geval is geweest. In 1923 was er op 5 en 6 September feest in verband met het 25-jarig jubi- HILLEGOM Gistermiddag recipieerde in Treslong het bestuur van de jubilerende Coöp. Raiffeisenbank te Hillegom. Op deze zeer druk bèzochte receptie sprak allereerst de heer Hendriks, hoofdinspecteur van de Centrale Bank te Utrecht. Deze wees op de zeer bijzondere plaats, die de Hillegomse Bank inneemt bij de 730 aangesloten Banken. Het bijzondere van de Hillegomse Bank is, dat de stichters zonder kennis van het bankwezen waren. Door de aansluiting bij de Centrale Bank werd het mogelijk de zaken zo te leiden, dat de Bank zo groot werd als zij nu is, omdat door de 730 aansluitingen met hun reserves en verbondenheid het vertrouwen bij de spaarders niet alleen was ontstaan, ltijd groeide. De techniek en de^ kennis werden door de Centrale Bank aangekweekt, zodat het verlenen van de de decors van de heer Roos vielen zeer in de smaak. Een warm applaus beloonde de jeugd voor haar prestaties. De avond werd besloten met de uit- j werking credieten voorzichtig, maar toch zodanig worden gedaan, dat het zakenleven in de streek door deze bank goed wordt ge- Namens het bestuur van de Centrale Bank bood spreker een klok aan. terwijl aan de heren v. d. Marei en Ruigrok een oorkonde werd overhandigd. De voorzit ter van het Hillegomse bestuur, de heer W. v. d. Marei, wees in zijn antwoord op de goede samenwerking met de Centrale Bank. Hij dankte in het bijzonder de heren Visser, directeur van de Centrale Bank, en Hendriks voor het vele, dat zij bij de leiding en het geven van adviezen hebben gedaan. Hij sprak de wens uit, dat het onderling vertrouwen en de samen- lengte van dagen zal blij voering van enkele rhythmische dansjes.;ven bestaan. Ook de heer Ruigrok dankte Mej. Rie Verhagen komt een woord van ivoor de verleende oorkonde, lof toe voor de goede wijze, waarop zij j gy <je veien, dje hun gelukwensen die met de meisjes heeft ingestudeerd, kwamen aanbieden, waren diverse verte- Onder leiding van mevrouw Hogerbruggenwoordigers van boerenleenbanken, ter- Kerkhoven en de heer P. Zuldam liet het wjji wij voorts opmerkten dg beide wet- kinderkoor zich horen. houders van Hillegom, het Beursbestuur Bij het einde van de avond overhandig-en een van de oudste leden, de heer A. de de voorzitter de medewerksters aan Lommerse. Daarnaast werden talrijke de operette geschenken. Hedenavondbloemstukken en geluks-telegrammen wordt een heropvoering gegeven. 'ontvangen. Het programma biedt voor ieder wat Het komende Koninginnefeest, tevens jubileumfeest van de Koningin- Wilhelminavereniging belooft iets bijzonders te worden. In een bijeen komst van het dagelijks bestuur van de K. W. vereniging heeft de voor zitter, de heer B. Hoogwerff Kroon, een toelichting gegeven op het uit gebreide programma, dat binnenkort aan de ingezetenen zal worden uit gereikt. de schooljeugd en een tentoonstelling van oorlogsherinneringen, waarvoor medewer king is verkregen van het bureau oor logsdocumentatie. De feestelijkheden worden de avond te voren. Donderdag. ingezet met een re ceptie door het bestuur in ..Het wapen van Voorschoten". Mevr. Van der Hoe ven zal die avond het resultaat meedelen van de (uitstekend geslaagde) ledenwerf actie. De twee muziekverenigingen zul len daarna op het Oranjeplein de taptoe blazen, terwyl de verlichting van de dorpstoren wordt ontstoken. Drie esta fettelopers zullen van evenzoveel pun ten in het dorp met brandende fakkels naar het Oranjeplein lopen, waar burge meester Van der Hoeven een vreugdevuur zal ontsteken. Op de morgen van Koninginnedag zul len herauten het feest aankondigen. De schoolkinderen trekken naar het Bur- gem. Berkhoutpark, waar de burgemees ter de kinderen zal toespreken en waar volksliederen worden geongen- Verder wordt die morgen een puzzlérit voor fiet sers gehouden, een tafeltennis-toumooi. een hondenshow. kinderspelen op de Wijngaardenlaan en tractatie op de ver schillende scholen. Vrijdagmiddag puzzlé rit voor bromfietsen en auto's en volks spelen op de Wijngaardenlaan. zoals kuip- steken, touwtrekken, ringrijden voor fiet sen en kruiwagen-race. In de Oranje- wijk zal een wielerwedstrijd worden ge houden en verder een voetbalwedstrijd! van Rouwkoop tegen een nog niet bekend elftal- In de avonduren Is er wederom voor elok wat wils. Om 8uur concert in de Geref. kerk door ds Meijering. mr Van Santbrink en de heer Rozendaal. Gelijk tijdig speelt Benvenuto in de Voorstraat en wordt in het gebouw een feestavond; gegeven, waaraan door verscheidene ra- dio-artisten wordt meegewerkt. Zaterdagmorgen wordt er, alleen voor schoolkinderen en oudeh van dagen, een openlucht-jubileumvoorstelling gegeven op een terrein bij de Fred. Hendrrklaan. Zaterdagmiddag een grote optocht waar aan verschillende sportverenigingen deel nemen en waarin ongeveer 30 versierde wagens meerijden. Om 4 uur herhaling van de openluchtvoorstelling voor vol wassenen- 's Avonds concerteert ,.St. Laurentius" op de Voorstraat en in het gebouw is een herhaling van de bonte avond. Ten besluite om 11.15 uur lampion optocht met muziek door het dorp, waar na de voorzitter van de Kon- Wilhelmina vereniging om kwart voor 12 de feeste lijkheden officieel zal sluiten. leum van H.M. de Koningin- De school kinderen kregen toen een jubileumlepel- Verder waren er een huisvlijt-, een bloemen- en een pluimveetentoonstelling en 's avonds op de Voorstraat een zang uitvoering. waarvan door de herrie (ook toen dus al) niet veel terecht kwam- In 1925 werden volksspelen, schietwedstrij den en harddraverijen onder stromende regen gehouden. In 1928 is voor het eerst sprake van een Floralia-tentoonstelling- Het jaar 1929 was een jubileumjaar voor de vereniging (25 jaar). Bekend is de Vojuto. een tentoonstelling van nijverheid. Industrie, veeteelt en landbouw- In het crisisjaar 1932 kreeg men de me dedeling dat van de gemeente waarschijn lijk geen subsidie zou worden ontvangen- In 1934 werd. waarschijnlijk wegens de zelfde crisis helemaal geen feest geor ganiseerd- Tenslotte in 1939 door de mo bilisatie- geen feestviering. Alleen wer den de kinderen op de scholen getrac- teerd. Een onafscheidelijk programmapunt in de Voorschotense feestviering was en is nog steeds: .de hosmuziek- Geref. mannenvereniging Donderdagavond vergadert <je Geref. mannenvererfiging. De heer G. J. Meijer spreekt over „Christelijk# «amen- werking". Harmonie viert feest De Voorschotense Harmon ie vereniging Benvenuto geeft in het gebouw voor Chr. Belangen morgen- en Zaterdag avond een uitvoering. Dit is de tweede uitvoering sedert de hervatting van de werkzaamheden in Juli 1952. Voor de pauze wordt een muziekprogramma uit gevoerd met medewerking van de Her vormde gemengde zangvereniging Zang zij onze leus. Daarna geeft het toneelge zelschap Leidseweg Noord een opvoering van het stuk Deining om de Dorpsdok ter. de Pauwenstraat heeft deze week de eerste aluminium laadbak afgeleverd: een pri meur voor Nederland. Elders in Europa, vooral in Zwitserland, worden deze bak ken al voor velerlei doeleinden gebruikt, doordat ze hygiënisch zijn en in ver scheidene opzichten een besparing be tekenen. Bovendien weegt de bak naar verhouding niet veel. De laadbak van de Koco is 2.75 meter lang en 1,75 meter breed. Het laadver mogen bedraagt 1500 kg en de bak weegt zelf slechts 116 kg. NOORDW11KERHOUT GEBOREN: Antonius W- A., z v. A- A. Pennings en C. E. van den Burg; HendrH cus. z v. J. v. Bohemen en de Winter; Martinus J. M z v. H. Does en N- Plug; Johanna J. M. d v. Th. J. Bemelman en C- J. M Rooijakkers; Gerardus J- Mz v. H. P- Hogervorst en G. S- Vogels- GEHUWD: J. Th- Hermans. 25 j. en Th- J- Turenhout, 24 j. OVERLEDEN: J. G- Dünchem. 58 jr-, wed V. N- V. Tol: L. v- d. Slot. 60 jr.. echt- gen. v. A. Broekhof; L. Hoogeveen, 75 Jr, echtg v. C- M. v. d- Kleij. Droogkokende Rijst ne SOO gram, naar grofta vanaf Boterhamworst j- of gehakt 100 gram M* O j Tuinworteltjes p«rhui wik 69 j I om ln het vak te worden opgeleid. 14 tot 16 jaar Te melden: SCHILDERSBEDRIJF W. THEIL EN ZOON Dr. Leydsstraat 1 - Wasaenaar. Personeel gevraagd 0 Gevraagd flinke werk krachten van 18-30 jaar. den 's avonds 78 uur de Eikenlaan 8 te Leiderdorp of overdag aan het kantoor. J. Vermeulen en Zonen, aar dewerk. Hoge Rijndijk 333, Zoeterwoude. Een flinke werkster ge vraagd voor 2 ochtenden in de week. van half negen half één. Mevr. Heijmi Fred. Hendriklaan 10, Oegst- geest. Meisjes kunnen geplaatst worden voor de mangel. Wasserij Nijssen, Maredijk 131 Bloemistknecht gevraagd voor direct, 20—30 jaar. Aan melden tussen 78 n.m. aan het kantoor der kwekerij Rijnsburgerweg 133 te Leiden, der Fa. J. G. Ballego éc Zonen. 0 Meisje gevraagd van half 9 tot 2 uur. Wie komt eens bij ons praten? 's Avonds na 7 u. Mevr. Baldal. Regentesselaan 46. Oegstgeest. Gevraagd zo spoedig mogelijk een flinke bediende (boven 18 jaar), voor winkel en wijkwerk. Enige vakken nis strekt tot aanbeveling. Van Kamp's Levensmidde- lenbedrijf. Hooigracht 88. Gevraagd een nette werk ster voor drie dagen per week. Ma. Wo en Vrijdag. Fred. Hendriklaan 29, Oegst geest Voor direct gevraagd flink meisje of werkster voor 4 ochtenden per week. Mevr. Schreurs, Oranjekade 51, Voorschoten. Te koop gevraagd 0 Gevraagd. Sierteelt, war me en koude kassen en bak ken, open grond A en B. Te huur gevraagd 100 RR. B en A. C.V. N. Bakker Hz, Roe- lofarendsveen. K 1713fó7 Te koop aangeb. 2 Prachtige man kanarie vogels, op volle zang. Broed '53. Tevens enkele nieuwe kooien. Sumatrastraat 52 A. Motorjachtje, z.g.a.n., 1. 6 mtr. Delenbouw, koper ge klonken, geschikt voor in bouw- of aanhangmotor. Spotkoopje. Tevens kleerma kersmachine Dürkopp en als nieuwe Philips radio, voor halve prijs. Hogewoerd 48, In prima staat verk. kin derwagen. Te bevr. Varkevls- serstraat 205, Katwijk a. Zee. Te'koop damesrijwiel f 30. Heemskerkstraat 54, Leiden. Adler Junior 1939, Cabrio let, in prima staat. Prima kap en bekleding. Geen olie- verbruik. Prijs 375.Rijn en Schiekade 65. Tel. 30710. Aangeboden in prima staat verkerende Eyslnk motor, 125 c.c., uitgerust met km.-teller, claxon en duo. R. Remmelts. Westeinde 19. Oude Wete ring, Tel. K 1713—210. Te huur gevraagd Gezocht: zlt-slaapkamer liefst met kookgel., in de onmiddellijke nabijheid der Jelgersma-kliniek, te Oegst geest. Br. onder No. 3436 aan het Bureau van dit Blad. Dame alleen vraagt ongem. xit-slaapkamer, liefst met stromend water of medege bruik van keuken. Brieven onder letter H aan Liethorps, Boeckhuys, Leiderdorp. Gevr. door jongeman, 28 j. G.G. slaapkamer met volle dig pension, tegen 3 Mei. Br. no 3434 bur. blad. Gemeub. kamers te huur gevraagd eerste helft Augus tus. W. Lugthart. Badstraat 15, Katwijk aan Zee. T© huur aangeb. Te huur plaats voor één auto in garage, omtrek L. Rijndijk. Tel, 26770. Diversen Graszoden. ligustrum, bomen en heesters in elke hoeveelheid aangeboden. J. L. Philippo, Margrietstraat 5, Leiden, Tel. 26414. Een horloge kopen is een zaak van vertrouwen. Ruime keuze in alle prijsklassen en 100 service. Schoorsteen- klokken. 8 daags uurwerk 22,50. Uurwerkkliniek Lage Rijndijk 8. Leidens beste spe ciaalzaak. Raadgevend - Bemidde lingskantoor K. W. Wijk. Gep. Insp. v. Pol. Rechtsk. adviseur. Thorbeckestr. 78, Leiden. Tel. 22503, doet on derzoek naar personen; be spreekt en behandelt ver trouwelijk een delicate aan gelegenheden. Bromfietsen annex was' machine verhuur. De nieuwt D.M.F. Onze Hoover machi nes vanaf 1,25 per 4 uur Huisman, Hugo de Vries- straat 36, Leiden. Tel. 30372. Muziekschool Zwaag. Les op alle instrumenten, welke in bruikleen of op condities verstrekt worden, o.a. accor deons f 10 p. mnd. Gitarer enz. 5 p. mnd. Uw eigen dom. Vraagt prospectus. Ko- revaarstraat 5, Tel. 24358. Dat is goedkoop. Uw rij wiel geheel opnieuw gemof feld, nieuwe kogellagers, nieuwe handvatten, alles keurig afgebiest, binne dagen klaar, ƒ32.50. Joop Nieuwenhuis, Korte Mare 6, Telefoon 26857. Laat Uw hond toch ook eens opknappen! U zult ei plezier van hebben. Trim men, modelleren en knippen volgens de modernste metho den. Vlieland's Hondelsalon, Nwe Rijn 50 bij 't Ghngetje. Pootaardappelen. Goedge keurde Eerstelingen, Eigen heimers. Noordelingen, Be velanders, Meerlanders, IJselster enz. A. v. Egmond, Wzn, Sandtiaan 19, Rijns burg. Tel. 2502 K 1718. Brillen. J. A. Verheul. Haarlemmerstraat 86. Erk. opticien. Levert U elk ge wenst montuur en glazen. Automatische slijpinriehting. Ruime sortering. Zieken fondsleden krijgen gewone Een kabouter maakt Uw tuin gezellig. Komt U eens kijken naar de vele leuke modellen? Een tussenmaat kost b.v. 5.90. Vlieland's Zaadhandel, Nieuwe Rijn 50. bij 't Gangetje. Welk meisje dat zelfstandig kan werken wil in Voorburg als huisgenote in dienst komen bij klem gez (3 volw.. 1 docht.» Goed salaris, eigen kamer en zogewenst Zondags vrij. Br Wilmink, Laan v. Leeuwesteyn 82. tel. 77986". Voorburg. Donderdag Vrijdag en Zaterdag RECLAME BIJZONDERE RECLAME DAGEN MET GEREDUCEERDE PRIJZEN 1_ PER METER o.a. JACQUARD WEEFSEL 50 c.m. br. 2.25 p. m. HAARLEMMERSTRAAT ISO VOOR ADVERTENTIES

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6