KreymborgJ Een Matig Mens is zijn Vrijheid waard GEZELUW&P KENTGQEN2EN Waarborg-kleding óók voor jongens Met Pasen zo'n pracht-schoen Ruime sortering kam- garen Schiller-pakjes m. lange of korte broek. NIEUWE LEIDSCHE COURANT g DINSDAG 13 APRIL 1954 boodschappenmand voor iedere In de ruim 1200 CO-OP winkels in Nederland kunt U zélf kennismaken met het resultaat van deze samenwerking. Daar krijgt U alleen het beste en betaalt U minder dan U gewend bent. Vergelijkt U maar zelf! Ook al bent U nog geen lid: loop morgen eens zo'n CO-OP winkel binnen. Er is er ook een bij U in de buurt. Daar vindt U de bewijzen! Koop bi) Uzell, dus bij de Een volle Vestpahjes velerlei modellen v.a. 26." en de winst is voor U! 15. De Hoffmanndruppels hebben een prachtige uitwerking. De jongelui steken wel eens de gek met die oudé* huismiddel - tjes, maar ze helpen dan toch maar prima. Petzi is weer over eind gekrabbeld en zijn tranen zijn gedroogd. Kijk, daar komt Oom Rob ook aanstappen. Midden in een heerlijke dut is hij wakker geschrokken door een grote schok. Wat zou er nu weer aan de hand zijn? 't Is hier altijd wat anders, maar zelden wat goeds. De oude zeeman kan zijn ogen niet geloven. In wat voor wonderlijke wereld zijn ze nu terecht gekomen? Hij heeft in zijn lange loopbaan al heel wat gezien en meegemaakt, maar in zo'n griezelig oord is hij nog nooit geweest. „Wat is dat hier voor een land?" vraagt hij verbaasd en Pingo ant woordt: „Steen! steen! en nog eens steen!" 't Is een poosje heel stil. De motor is afgezet en er wordt niet gesproken. Oom Rob staat diep na te denken. Kon hij maar boven op die steile wand komen, dan kon hij de omtrek eens opnemen. Want achter de rotsen zal de wereld er misschien toch wel een beetje vriende lijker uitzien. In grote spanning wacht kapitein Pelle af tot welke beslissing Oom Rob zal komen. Ten slotte moet er iets gedaan worden. Ze kunnen hier toch moeilijk werkloos blijven wachten. Na rijp beraad heeft Oom Rob een besluit genomen. „Wie kan me even het anker brengen?" vraagt hij. De twee Padi's hebben het gehoord en ze zijn blij dat ze ook eens wat kunnen doen. Anders is 't net of je vqor spek en bonen mee doet. 't Zware anker is een hele vracht voor zulke kleine ke reltjes, maar met vereende kracht is veel te bereiken. Ziezo, Oom Rob heeft het anker. Maar wat moet hij daar nu mee be ginnen? Hij kan er wel mee gooien, maar in de harde steen van de rotsen blyft het natuurlijk niet vastzitten. Nee, dat moet anders worden ingepikt. Hij moet proberen het tussen twee steenklompen in te gooien. Als hij dan een beetje geluk heeft, blyft het wel vastzitten, 't Gaat er nu maar om een goede, be trouwbare verbinding naar boven te krijgen. Als, dat lukt, kunnen ze verder zien. Er is een scherpe grens tussen gezelligheid en losbandigheid. Die grens mag voor iedereen verschillend liggen, maar iedereen dient zijn eigen grens te kennen. Wie daarover heengaat, wordt een last voor anderen en vernedert zichzelf. Gelukkig is Neder land een der matigste landen van de wereld. Zorgt U dat dit zo blijft Er bestaan vergevorderde plannen om de accijns op het ge distilleerd nog verder te verhogen, hoewel nu reeds bijna de helft van de prijs naar de belasting gaat. Ook de „droogleggers", met hun ideaal van „plaatselijke keuze", roeren opnieuw de grote trom. Accijnsverhoging en plaatselijke keuze zijn echter volkomen overbodige aanslagen op Uw vrijheid. Waakt tegen deze aan slagen - in de eerste plaats door matigheid te betrachten. 27.90 Blouses en hemdjes in frisse leuke dessins. v.a. 3.40 lange pantalon met elastische band in corduroy en flanel. v.a. 9.25 huisvrouw! Dat Is, in eenvoudige, duidelijke woorden gezegd, waarnaar iedere huisvrouw streeft. En als zij elke week voor haar gezin kan kopen wat zij nodig heeft, dan zijn wij inderdaad een hele stap verder! Meer dan 300.000 Nederlandse vrouwen en mannen werken samen met dit doel voor ogen. Zij stichtten zélf coöperatieve winkels en fabrieken, die niet werken volgens het winstprincipe, maar in dienst staan van de gezinnen Zo wordt de boodschappen mand zo vol mogelijk. In fijn kalfsleer bruin, lichtbruin en roodbruin. Dubbele leren zooi Om zó in weg te stappen! U moet dit stoere sportmodel eens in werkelijkheid zien. Trek hem aan! U loopt er mee weg, zo fantastisch makkelijk zit deze pracht-schoen. Het beroemde „Spijkerloos"-systeem garandeert U, dat elke Super Swift extra lang in model blijft. Neem dit voorjaar iets goeds voor Uw geld. Neem zo'n sportmodel Super Swift Spijkerloos U zult er lang plezier van hebben! Swift heren-schoenen in prijzen van 19.90 tot 29.75 Kreymborg biedt U een rijke keuze in allerlei leuke combinaties jongenskleding. Aparte dessins in frisse tinten. Voordelig èn Waarborg-kwaliteit. Jongens plusfour-pakken in nieuwe tweed dessins 7 j. v.a. 32.75 3-delig, dus met korte broek extra, v.a. 39»75 Jongens-sportcolbert in tweed v.a. 29.75 bijpassende lange pantalon 10 j. v.a. 15»S0 Jongenshemden diverse ruiten v.a. 3.95 Sterke katoenen korte broek jes met elastiek en omslag in poplinv.a. 2»so in yeansv.a. 3.95 in whipcord v.a. 4»35

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6