Wolves liepen twee punten op West Bromwich A uit Koploper had veel moeite met Oranjekragen U.V.S. werd Zaterdag door velen gehuldigd Er.', MONROE NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 12 APRIL 19S4 Joe Mercer van Arsenal brak een been Wolverhampton Wanderers had een goede Zaterdag. Met 50 werd Charl ton Athletic naar huis gestuurd, maar dat niet alleen. In Wales kreeg West Bromwich Albion met 20 van Cardiff klop, zodat de Wolves thans de lei ding hebben met 2 punten. De spanning stijgt in de race naar het league kampioenschap, welke al enkele maanden tussen beide clubs uit de mid lands aan de gang is. Of de spanning er in zal blijven is voor velen echter de grote vraag, want West Bromwich, dat sedert de halve bekerfinales van twee weken geleden zijn derde nederlaag leed, blijkt danig uit vorm te zijn en ongetwijfeld heeft Wolverhampton de beste papieren voor de titel. De Cup-finalisten waren in het veld zeker niet de minderen van hun gast heren, maar de verdediging van Cardiff sloot als een bus en het slot was, dat de thuisclub voor de vijfde achtereenvol gende maal aan het langste eind trok. Met de 50 op Charlton heeft het doel- gemiddelde van de Wolves een welkome opfrisser gekregen. De aanval liep de Londense verdediging nagenoeg onder de voet en had Hancock de strafschop, die hij mocht nemen, niet zo grandioos ge mist, dan zou de score nog hoger zijn geweest. Enkele ernstige ongevallen wierpen hun schaduw op de wedstrijden van deze zon nige Engelse voetbaldag. Joe Mercer, de 39-jarige aanvoerder van Arsenal, die reeds verleden jaar had besloten zich uit de voetballerij terug te trekken, doch nadie van mening veranderde, brak in de wedstrijd van de Gunners tegen Liverpool een been. Mercer, die binnenkort met „oud Engeland" tegen „jong Engeland" zou spelen, moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Eerste divisie: Arsenal—Liverpool 30. Aston VillaBurnley 51, Blackpool Manchester United 2—0, Cardiff City West Bromwich Albion 20. Chelsea- Bolton Wanderers 20, Huddersfield Town—Tottenham Hotspur 25, Manches- City—Middlesbrough 5—2. Portsmouth Newcastle United 2-0, Sheffield United Preeton North End 11. Sunderland Sheffield Wednesday 24. Wolverhampton WanderersCharlton Athletic 50. Tweede divisie: Blackburn Rovers- Birmingham City 3—0, BrentfordLuton Town 01, Bristol RoversPlymouth Argyle 31, BuryWest Ham United 20 Derby County—Nottingham Forest 1—2, Doncaster RoversLeeds United 00, Everton—Stoke City 1—1. Hull City- Leicester City 03, Lincoln City- Swansea Town 3—1, Notts County- Rotherham United 1—2, Oldham Athletic Fulham 2—3. Wim de Vieng op tileljacht Nieuw Ned. record 200 m vrije slag heren Tijdens de internationale zwemwedstrij den, georganiseerd door de zwemve; ging Z.A.R. in het Sportfondsenbad-West te Amsterdam, heeft de Amsterdamse zwemmer Wim de Vreng (A.Z. 1870) het Nederlands record 200 meter vrije verbeterd. Hij noteerde een tijd vi min. 10.5 sec. Het oude record stond met 2 min. 12 sec. sinds 17 Mei 1952 op naan van Joris Tjebbes (H.P.C.). De drie tijd opnemers, de heren J. Armbrust, S Kubbe en P. Vervoort, drukten resp. 2 min. 10.5 sec.. 2 min. 10.5 sec. en 2 mii 10.4 sec. voor De Vreng af. Vier wedstrijden van het Bondselftal in de West Op doorreis naar Wenen arriveerde op Schiphol de voorzitter van de Curagao.se voetbalbond, de heer Mordy Maduro. De heer Maduro deelde ons in verband met de voorgenomen reis van het Bondselftal naar de West mede, dat tussen 22 Juli en 4 Augustus vier wedstrijden óp het pro gramma worden geplaatst. Drie van deze ontmoetingen worden in het stadion Willemstad gespeeld en de vierde wed strijd zal plaats vinden tegen Arubaanse elftal op Aruba. Het ligt in de bedoeling, dat het Surinaamse elftal Willemstad komt om de Nederlandse spelers in een van de drie wedstrijden te ontmoeten. De heer Maduro zal. jïg *ijn Jerugkeer uit Wenen besprekingen voeren- met de K.N.ViB. over détails van de tournee. In leder geval is het de bedoeling, dat spelers deel zullen uitmaken van het ge zelschap plus de coach. Tezijnertljd zal worden bekend gemaakt, welke officials naar de West zullen gaan. Hockey Uitnodiging van Pakistan voor Nederland De Kon. Ned. Hockeybond heeft van d< Pakistan Hockey Federation een uitnodi ging ontvangen om in October van di jaar een Nederlands elftal naar Pakistan te willen zenden om aldaar gedurende een tournee van ruim vier weken vijftal wedstrijden en verder 8 demon stratie-ontmoetingen te spelen. Het bondsbestuur heeft deze uitnodiging met bijzondere erkentelijkheid ontvangen, maar heeft, na rijp beraad, gemeend deze niet te kunnen accepteren, i.v.m. afspra ken met de Belgische Hockeybond. Ernstig zal worden onderzocht of een practische mogelijkheid gevonden kan worden om deze uitnodiging in een verdere toekomst te verwerkelijken. Be sprekingen met vertegenwoordigers Pakistan en ook met de gezant vai land in Den Haag zullen daartoe plaats Voorjaarsrit K.N.M.V. best geslaagd Vooral ook dank zij het bijzonder fraaie weer kan de K.N.M.V. op een zeer ge slaagde voorjaarsrit terugzien. Van de 90 rijders, die voor dit traditionele evene ment te Doorn van start waren gegaan, haalden 20 de finish te Veenendaal niet. Het zwaarste gedeelte van het parcours, dat over een afstand van 240 kilometer liep, lag bij het landgoed Euven in de omgeving van Arnhem, waar vele rijders moeite hadden om op de motor te blijven. De rijders, die 0 strafpunten noteerden, kwamen in het bezit van de gouden medaille, zij die tussen de 1 t.m. 15 straf punten vielen, kregen de zilveren, en de deelnemers, die meer dan 15 strafpunten opliepen, de bronzen medaille. Bij de seniores kwam men in de verschillende klassen tot het volgende resultaat: Boven 250 cc: Brouwer (Wilnis) met BSA 0 strafp.; Elbersen (Soesterberg) met BSA 0 strnfp.; Knijnenburg (Wasser met BSA 9 strafp.; 250 cc: Jansemn 'Hen gelo) met Jawa 0 strafp.; Bakker (Wasse naar) met Victoria 0 strafp.; Haaker (Badhoevedorp) met Jawa 2 strafp.; 200 cc: Van Kalmthout (Hoofddorp) Maico 0 strafp.; Van Pijbroek (De Bilt) met DMF 4 strafp.; 150 cc: Knijff (Den Haag) met Puch 13 strafp.: Langeveld (Noordwijkerhout) met CZ 18 strafp.; 125 cc: De Bruyn (Hoofddorp) met Sparta 21 strafp.; zijspan 500 cc: Donkelaar (Hil versum) met Jawa 10 strafp.; merken- teams: BSA 9 strafp. (Knijnenburg 9, Eldersen 0, Brouwer 0); clubteams: M. C. Haarlemmermeer (16 strafpnt), Van Kalmthout 0, Haaker 2, Schreuders 14. Spel van korf en bal V.K.C. meldde zich als eerste kampioen (4A) Een zeer mooie wedstrijd is op het Pernix-veld tussen de oranjekragen en Vriendenschaar gespeeld. Een strijd dus tussen de huidige kampioen en de a.s. kampioen, en de Leidenaren zijn er in geslaagd te tonen dat ze nog tot de beste ploegen van de C.K.B. behoren, al ver liezen ze de titel aan de Hardinxvelders. Vriendenschaar v^as nog zonder een enkel verliespunt, maar dit is nu verleden tijd door het zeer verdiende resultaat (44) na een uitstekende en felle wedstrijd. Voor Vriendenschaar echter blijven de kampioenskansen onaantastbaar, hoewel Excelsior een punt inliep door het voor de tweede plaats belangrijke treffen met V.E.S. na veel spanning inderdaad te winnen met 35. Excelsior en Pernix hebben nu de beste kansen op de tweede plaats. Rotterdam-Zuid blijft echter ook in de running en won nu -weer van T.O.P. (53), terwijl het lot van Thor vrijwel bezegeld werd door Bolnes, dat met 62 -won. De stand is als volgt: Vriendenschaar 12 11 1 0 23 Pernix 12 8 1 3 17 Excelsior 11 8 0 3 16 V. E. S12 8 0 4 16 Rotterdam-Zuid 12 6 3 3 15 D. I. 011 4 1 6 0 Bolnes 13 4 1 8 9 T. O. P13 1 2 10 4 Thor 14 0 1 13 1 Ons Eiland leverde in de le kl. Z.-H. (Noord) een uitstekende prpstatie, want de roodbroekén lieten leider Pernix 2 niet tot winst komen (44). De leiderspositie van de oranjekragen verzwakte echter niet, want de belangrijke strijd tussen Ijsvogels en Tonego eindigde even onbeslist met 55, waarmee Ijsvogels het meest gebaat is. De Hagenaars hebben een prima kans op de belangrijke tweede plaats, Fiks steeg weer een plaatsje dooi V.E.S. 2 nog vaster op de laatste plaats te nagelen. Het werd 52. De stand is Pernix 2 11 9 2 0 Ijsvogels 13 8 1 4 Tonego 12 6 2 4 Ons Eiland 13 6 1 6 D. E. S10 5 1 4 Fiks 13 4 3 6 Blauw Wit 12 4 2 6 V. E. 010 3 1 6 V. E. S. 2 10 0 1 9 Leidse tweede-klasser herdacht 40-jarig bestaan Voorcftit de receptie van de LV cn AV „UVS", Zaterdagmiddag in het Gulden "Vlies, ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan, begon, waren reeds stapels tele grammen binnengekomen van zuster verenigingen uit het gehele land. De lange rij sprekers werd geopend door de heer Otto de Vries, bestuurslid van de KNVB. „Nu UVS 40 jaar bestaat begint ze zo langzamerhand een beetje mee te tellen, hoewel het een vereniging is, waar altijd rekening mee moest wor den gehouden". UVS, zo vervolgde spr., behoort tol de goede middenmoot. Ze heeft een grote erkenning bij de bond en als kenteken hiervan ontving ze uit handen van de heer De Vries de bonds- vlag. De heer W. Caro, voorzitter van de af deling Leiden van de KNVB, getuigde van de prima geest, die in de club heerst en van de prettige samenwerking met de afdeling Leiden. Voor het ledenregister werd een kaartenbak aangeboden, ver gezeld van een kleine vlag. Tevens maak te spr. van de gelegenheid gebruik om de heer H. Laman een woord van lof te brengen voor de voortreffelijke wijze waarop dit bestuurslid meer dan 27 jaar het secretariaat van de club heeft be hartigd. Hiervoor werd de heer Laman het bondsinsigne op de borst gespeld. Ondanks het feit dat twee van zijn spelers deze middag tegen Frankrijk moesten uitkomen, was de voorzitter van Quick Boys, de heer Pluimgraaff, ook op de receptie gekomen. Met enkele harte lijke woorden bood hij het bestuur eer klok voor de bestuurskamer aan. Nog meer hartelijke woorden werden gezegd door de besturen van RCH, SVV „Scheveningen" en VUC. De heer Van Waveren, namens de belangen-commissie van de Leidse KNVB-clubs sprekend, zei. dat UVS niet alleen bij de Leidse be volking goed staat aangeschreven, maai ook bij de andere Leidse clubs. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door de heren Jongeleen en Van Schaik. Wethouder Van Schaik hoopte, dat de goede samenwerking tus- het gemeentebestuur en UVS tot in lengte van dagen zal blijven voortduren. Namens de Sportverein „Zweckel" uit Duitsland sprak de heer Kruska. Na de heer Van Zwieten van Alphia, bood de heer Neuteboom namens de donateurs leden het bestuur elf stalen stoelen :n groen tafellaken voor de besiuurska- In drie functies bood de heer Coers UVS zijn gelukwensen aan. n.l. nat de Sportstichting, de Sportraad en ambtenaar lichamelijke opvoeding. De heer Swanenburg vond het verheugend feit, dat UVS sporadisch voorkomt in het strafregister van d« Centrale Organisatie van voetbalscheids rechters. Ook de oud-leden en leden var erdienste boden het 'bestuur een cadeau aan. In verband met de plaatsruimte :t niet mogelijk om alle sprekers te memoreren. We hebben maar een greep gedaan uit deze zeer geslaagde en druk bezochte receptie. De heer J- Wondergem, voorzitter van UVS, had voor elke spreker steeds een woord van dank cn hoopte dat de ver wachtingen, die ieder van UVS heeft, niet beschaamd zullen worden gemaakt. Feestavond Avonds bood het bestuur leden, do- urs en supporters een grote feest avond aan in de Stadsgehoorzaal. De voorzitter van de feestcommissie, d< heer Swanenburg, opende deze avond er heette allen van harte welkom. Het ge schenk van de leden en donateurs werd nog eens aangeboden door de heer Neu teboom, waarop de heer Wondergem zei, dat het hem eon vreugde was in het be stuur te zitten van een vereniging v van de leden zo veel blijk geven vertrouwen. Gé Hofenk's cabaret-variété bracht hierna een vlot feestprogramma onder de titel „Radio Sterren Parade". Geen verrassingen in 2A, hoewel Fluks een grote nederlaag leed tegen N.S.A. 1—7, waaraan grote onvolledigheid niet vreemd was. Pernix 4 hield In Warmond lang stand, maar in het laatste half scoorde Warmond 3x en won verdiend. De stand luidt: Pernix 3 11 10 0 1 20 Warmond 13 9 1 3 19 N. S. A. 12 5 5 0 4 10 Velocitas Fluks 10 2 1 Pernix 4 11 0 0 Onverminderd blijft de spanning aan kop en staart heersen, uitslag van de enige wedstrijd werkte. Velocitas 2 verloor nl. van Fiks 2 met 0—6. T.O.P.—Ons Eiland 2 were abusievelijk in het programma opgeno men, want deze wedstrijd was reeds eerder gespeeld (0—8) en Fluks 2"maakte een vergeefse reis naar S.V.O.W., waar de scheidsrechter verstek liet gaan. De stand: Ons Eiland 2 11 10 1 0 21 Fiks 2 10 9 Warmond 2 11 6 T. O. P12 5 S. V, O. W11 3 Velocitas 2 8 2 Unitas 10 0 Fluks 2 11 1 Onze felicitaties voor V.K.C. want op zeer overtuigende wijze werden de Voorschotenaren kampioen, drukwekkende overwinningenreeks. Hek kensluiter Velocitas 3 werd daar Zaterd. wel zeer de dupe van, want V.K.C. werd kampioen door een 160 zege! Ingelast kwartier voor rust trof Kees Favier de (22) en vanaf dat moment heeft Pernix goede kansen gehad. Hoewel Vriendenschaar in het veld iets sterker kreeg Pernix de beste scorings kansen, maar de oranjekragen hadden be paald pech met schieten en de 22 rust stand was voor de Hardinxvelders lang niet ongunstig. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Gevaar lijke maar te korte aanvallen van Leidse zijde, terwijl Vriendenschaar langzamer hand in de meerderheid kwam en er in slaagde 2x te scoren, zodat de stand met 8 9 minuten te spelen voor Pernix hopeloos leek (24). De eindspurt van •e stadgenoten was echter schitterend de Hardinxvelders kwamen duidelijk het defensief. Vijf minuten was er nog spelen toen Niek v. d. Meij een vol treffer plaatste (34). De spanning was voelbaar, temeer daar Vriendenschaar in de slotphase door de Leidse aanval werd erspeeld. Jet de Neef kreeg 1 minuut lor het einde een opgelegde kans, die beheerst werd benut (44). Het einde ermeldden wij reeds en beide partijen kunnen op een goede en sportieve wed strijd terugzien onder besliste leiding van de heer Abbenhuis. Het talrijke publiek heeft van een goede strijd genoten. Ook Pernix 2 heeft de moeilijkheden, e aan een uitwedstrijd tegen Ons Eiland zijn verbonden, niet geheel overwonnen. roodbroeken spelen op hun eigen kleine veld een prima wedstrijd en wisten nu een goed resultaat te boeken. Pernix 2 heeft wel met 2I de leiding gehad, maar uiteindelijk werden ook hier de punten gedeeld met 44. Bij de oranje kragen scoorden Chris Siemons, die na rust wegens een blessure werd vervangen door Duco Westra, Gea Vis, Frans Nap a Niek Favier. Hoe Pernix 4 ook zwoegt om het eerste puntje te veroveren, ook nu mocht dat tegen Warmond niet lukken. Tot een kwartier na rust wisten de Leidenaars de balans in evenwicht te houden, want ook Warmond kon niet tot scoren komen. In het laatste half uur bewees Warmond de sterkste te zijn en dat gebeurde met drie doelpunten (30). Inderdaad werd de belangrijke wed strijd tussen de Pernix B-junioren en Velocitas zeer spannend, gezien het feit, dat de zege bij Pernix B terecht kwam met 1—0. Hierdoor zijn de Leidenaartjes favoriet voor de titel geworden. Fiks—VES II 5—2 Het begin van de wedstrijd, waarin beide ploegen actief genoeg waren, resul teerde aan belde zijden niet direct in doelpunten, want eerst na 20 min. nam Fiks door een fraai doelpunt de leiding. Het duurde echter weer geruipie tijd, eer dat Fiks weer kon scoren: 2—0. VES miste enkele opgelegde kansen. Na rust bleek Fiks meer in zijn mars te hebben dan VES» VES scoorde zijn eerste tegenpunt (2—1), doch Fiks had zijn antwoord klaar (31) en liep meer uit (41). Beide ploegen scoorden nogmaals (52) en hiermede kwam het einde van deze prettige en sportieve wedstrijd. Fiks II viel in herhaling en sloeg dit maal Velocitas II met. 6—0. Stond het met rust reeds met 20 voor, na rust deed zij het nog eens dubbel over met nog 4 doelpunten (60). Fiks III legde het loodje in Sassenheim tegen Top II. en werd met een 6—1 nederlaag naar huis gestuurd. Niettemin redde het de eer. Diplomazwemmen in Overdekte Onder grote belangstelling werd Zater dagavond in de Overdekte te Leiden ge zwommen voor het diploma. De uitslagen volgen hier: Jongens A: Joan Poeloffs, Bernard Ouwerkerk, Tom v. d. Steen, Frits Zand bergen, Max Behrend, Robbie Monné, Jacob de Geus, Eric ter Vooren, Jan van der Pot, Bennie Houthoffs, Meir Groen, Maarten Kerdel, Freddie Buysen, Piet Smit, Robbie Hemholdt, Hans Pauw, Henk Jan de Jonge, Frans Koch, Tom van Gent, Rudi Schmidt, Piet Krekelaar. Teo Smit. was hier nog T O P. 2—Fiks 3 en de thuis- i Koos Devilee, Peter Bovelander, Hendrik club trok duidelijk aan het langste elnd[ Meindersz, Jan Brussee, Hans Roman, Jan de Bruyn, Marius Jitta, Gijsbertus Schie. Anton v. d. Burg, Jac. Brouwe Jongens B: Robby Veldhuyzen, Hendrik 10 10 (61). Hier is de stand Pernix 5 9 6 1 2 13 S. V. O. W. 211 6 1 4 13 T. O. P. 2 10 5 2 3 12 N. S. A. 2 10 1 2 7 4 Fiks 3 9 0 3 6 3 Velocitas 3 9 1 1 7 3 Bij de junioren A I werd de enige wed strijd, Fluks—Warmond, uitgesteld en bleef de stand dus onveranderd. In All wist Pernix B de belangrijke ontmoeting tegen Velocitas te winnen met gering verschil (1-0), waardoor het grote kampioenskansen heeft. S.V.O.W. verloor met 06 van N.S.A. De stand is: Pernix B 9 7 1 1 15 Velocitas 10 6 2 2 14 N. S. A10 4 1 5 9 S. V. O. W10 1 0 9 2 Fluks B 1 0 0 1 0 De uitslagen lulden: Hoofdklasse: Pernix—Vriendenschaar 44 V.E.S.—Excelsior 3—5, R'dam-ZuidTOP 5—3, Bolnes—Thor 6—2. le kl. Z.H.-N.: Ons Eiland—Pernix 2 44, Ijsvogels—Tonego 5—5, Fiks— V.E.S. 2 5—2. 2e klas A: Warmond—Pernix 4 3—0, Fluks—N.S.A. 1—7. 3e kl. A: Velocitas 2—Fiks 2 0—6, SVOW 2—Fluks 2 stheidsr. niet opgekomen. 4e kl. A: Velocitas 3—VKC 0—16 (VKC kampioen), TOP 2Fiks 3 61. Jun. AI: Fluks—Warmond uitgesteld. Jun. All: Pernix B—Velocitas 1—0, SVOW—NSA 0—6. Vriendenschaar moest 'n punt afstaan Pernix was buitengewoon goed op dreef Pernix mag dan tegen de wedstrijd tegen Vriendenschaar opgezien hebben, aan het eind van de strijd bleek, dat dc Hardinxvelders ook niet gerust waren ge weest over de uitslag. Dat kwam wel duidelijk uit, toen Pernix één minuut voor tijd de verdiende gelijkmaker scoorde, waarna de Hardinxvelders na de laatste uitworp gingen tijd rekken en niet meer tot serieus aanvallen kwamen, omdat ze de bal niet meer kwijt wilden. Het eindsignaal gaf twee juichende ploegen te zien, waaruit blijkt, dat beide partijen tevreden waren. Dat was ook wel te verklaren, omdat een betere uitslag niet denkbaar was. Pernix startte uitstekend, want binnen 5 minuten scoorde Niek v. d. Meij uft een kleine kans op fraaie wijze, maar op even fraaie wijze was het 2 min. later gelijk via een doorbraak aan de andere kant. Vriendenschaar scoorde van ver direct een tweede doelpunt, hoewel er pas tien minuten was gespeeld. Met wisselende kansen ging de strijd verder met zeer goed spel aan belde kanten. Vooral Pernix. speelde een „ouderwetse" wedstrijd. Een competitieverband tegen Amersfoort Pijnnaken, Peter Roelands, Cent Wagen maker, Leo Lambert, Kees Hoogduin, Ton Rosier, Koos Marree, Hans Huys. Ivo Koning, Albert Friebel. Hans Roman. Meisjes A: Carla Meier, Greetje Hol vast, Anneke de Rover, Katja Vroom, Corrie v. d. Wlllik, Jooke Sandberg, Harmke de Bruin. Rleneke van Vliet, Hans Ouwerkerk. Elsje Zegveld, Mary v. Duren, Anneke Ouwersloot, Willy Kühn, Ineke de Moor, Plonie van Haasteren, Astrid van Vulpen, Gerda Noord, Ada Pijlman, Sissy Steffens, Elly de Goede, Anneke van Klaveren, Joke v. d. Perk, Thea Groen, Marijke v. d. Weerd, Anne Voerman, Fransje Duits, Tea Duits, Anne- mieke Duits, Miep Jansen, Nelly Buiks, Ria Heemskerk. Marietje Verschuren, Sandra de Haan, Ciacillia Tikotins, Pau line Voüten, Cieltje Tikotins, Eveline v. d. Meisjes B: Maria E. le Nobel, Ria van Baarle, Hanneke van Es, Elisabeth van Leeuwen, Annie van Leeuwen, Barbara de Meyere, Henny Prins, Ria v. d. Kort, Nora Bolle. Waterpolo Belangenvereniging niet eens met de K.N.Z.B. De belangenvereniging voor hoofd- en eerste klassers (waterpolo) heeft te Den Haag een vergadering gehouden, waarop het voorstel van het bestuur K.N.Z.B., om het reglement zodanig te wijzigen, dat het vormen en het bestaan van belangenverenigingen onmogelijk wordt, het enige punt van bespreking Het bondsvoorstel vormt een agendapunt van de buitengewone algemene vergade ring van de K.N.Z.B., welke Zaterdag 24 April te Utrecht zal worden gehouden. De heer H. Koster, die bij ontstentenis van mr L. de Boer de vergadering leidde, deelde mede, dat het dagelijks bestuur van de K.N.Z.B. in een onderhoud met enkele bestuursleden van de B.V.N.E.K. te kennen had gegeven, contact met de verenigingen wel op prijs te stellen e plan te hebben een door de hoofd eerste klassers te vormen contactorgaan in de reorganisatie van de bond. welke in September haar beslag zal krijgen, plaats te geven. Na enige discussie werd evenwel besloten, de buitengewone mene vergadering van de K.N.Z.B. motie voor te leggen, waarin het bonds bestuur wordt verzocht, gezien de uitslui tend adviserende taak, die de B.V.H.E.K. zich heeft gesteld, het voorstel in te trekken. Competitie van de N.S. Woensdagmiddag 4 uur speelt het voet balelftal van de Leidse spoorwegen op het terrein achter de vuurwerkfabriek in C^lXUlXnNG MACHINE COMPANY HOLLAND NV. ilmachlne» ichlne ter wereld MONBOÉ kwaliteit® 'isirsn ."5.» cele nodell' elee- uflï'r.r» totMl saldo onder nul) „odel MO-11-011 Stuur nog hede. nodel het mees r.„n opdat «IJ geschikt is. welk CALCULATING MACHINE COMPANY HOLLAND N.V Varkoopkantoor voor Nederland Herengracht 548 Tel. 39495 Amsterdam Fabrieken Pilotenstraat 6 Lvchtvaartstraat 4-12 Amsterdam Pim Muiier overleden In de ouderdom van 89 jaar is te Den Haag overleden W. J. H. Muilier, een der grote figuren uit dc geschiedenis va Nederlandse sport, de vader van de ath- letiek in ons land, van voetbal, hockey bandy, van de elfstedentochten, van cricket en de biljartsport. Pim Muiier werd geboren op 10 Maart 1865, hij was de baanbreker in de sport wereld, zowel door de stimulerende kracht van eigen voorbeeld, als door d< schrifturen, welke hij over verschillende takken van sport heeft doen verschijnen Want Muiier was ook journalist, talen kenner. tekenaar, illustrator, novellist, schilder, expert op het gebied vai binnenvisserij enz. De ter aarde bestelling zal Donderdag a.s. op de algemene begraafplaats aan d> Kerkhoflaan plaats vinden. Nereus tweede te Parijs De acht van Nereus is tijdens inter universitaire wedstrijden op de Seine tweede geworden achter de Londense universiteitsploeg. De Londenaren hadden van de start af de leiding en halverwege de 1750 meter lange baan hadden zij lengte voorsprong op Nereus, dat in felle strijd gewikkeld lag met de Parijse acht. Londen won met 3 lengten voorsprong op de Amsterdammers, die de acht van Parij: met een halve lengte en de Brusselse ploeg met een lengte in de strijd om de tweede plaats de baas bleven. Candidaten Davis Cup- ploeg oefenden Op de banen van de Haarlemse lawn- tennisclub zijn Zaterdagmiddag enkele oefenpartijen gespeeld in het kader de voorbereiding van de candidaten de Nederlandse Davis Cup-ploeg, resultaten waren: Dehnert sl. Holst 6—1 6—1 6—3; De Mos sl. Krijt 1—6 3—6 64 7—5 6—0 De Mos en Van Meegeren sl. Krijt en Dehnert 64 75. Terfeltennisuitslagen Uitslagen van 28 Maart3 April H2C: Scylla 2—ATTC 1 10—0: H2D: GEB 2—PTT 1 37: Swallows 1—Deco 1 4-6: H3B: Batswingers 8—DOS 7 10—0: H3C: Dolfijn 2—Sleutels 5 5—5: H3G: Sportief 4Elfhoeven 1 6—4: H3H: DTS"4 Netbal 3 7—3: H4B: TacÜek 2—Hafa 1 6—3: H4H: PTT (L) 2—Wilskracht 3 6—4: Wilskradht 3—Oegstgeest 3 10—0: H4NSVLV 2—Olveh 4 5-5: H4R: HPSV 2Cebusta 4 55: AVA 2Deco 3 45: H4WSalamanders 5Deco 4 100: Dl: Treffers 1—VW 1 4—5: D2B: VW 2— Sportief 2 3—6: D3B: DHC 2—Klbno 2 27; D4B: Rustenburg 1AVA 4 82: D4D: Cebusta 2—GEB 2 10—0: D4E: DHC 3—Nelbal 4 4—6: D4G= MVO 1—AVA 2 9—1: .T1A: Steeds Hoger 1—Wibo 3 6—4: J1B: Steeds Hoger 2Wilhelmus 1 28: J2A: Sportief 1—Batsvingers 2 37: Hafa 1—DSB 2 9—1: DSS'2—HBS 2 5—5: J2B: Steeds Hoger 3—Batswingers 1 2—8: HBS 1—Wilhelmus 2 5—5: Wibo 4—DSS 3 3_7; wibo 4—Steeds Hoger 3 9—1: J2C: Wibo 5—DSB 1 3—7: Batswingers 3— Steed6 Hoger 4 44. Nieuw wereldrecord 200 m schoolslag De 17-jarige Japanse student Masaru Furukawa is er tijdens selectiewedstrijden voor de Aziatische Spelen te Tokio in ge slaagd het wereldrecord 200 meter school slag te verbeteren en te brengen op 2 min. 35.4 sec. Het oude record stond sedert 14 Februari 1953 met 2 min. 37.4 sec. op naam van de Deen Knud Gleie. Op dezelfde dag zwom Furukawa de af stand voor een tweede maal binnen de oude recordtijd. Hij noteerde daarbij 2 min. 36.6 sec. K.N.S.B. zet dr Carlier aan de kant Dr A. G. M. Carlier, die sedert het seizoen 1950/51 de voorbereiding van de Nederlandse schaatsenrijders voor de uit zending naar de Olympische Spelen, de Europese en wereldkampioenschappen heeft geleid, heeft van mr W. H. Vliegen en de heer A. D. Leewis. resp. voorzitter en secretaris van de Kon. Ned. Schaatsen- rljdersbond, een schrijven ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat het be stuur van deze bond, onder dankzegging voor de bewezen diensten, er de voorkeur aan geeft, de tussen de heer Carlier en de K.N.S.B. bestaand hebbende relatie voor het komend jaar niet te continueren. Aanleiding tot dit besluit van de K.N. S.B. is geweest een brief van trainer Carlier, omstreeks half Maart verzonden, waarin hij enkele normen had opgesomd, die zijns inziens redelijk waren, met de bedoeling een bijdrage te leveren or schaatsensport voor de komende jaren, in het bijzonder met het oog op de Olympi sche winterspelen te Cortina d'Ampezzo, mede te helpen opbouwen. De heer Car lier had destijds deze normen aan het be stuur en de commissie lange baan van d« K.N.S.B. toegestuurd met het verzoek deze voorwaarden, waarvan hij zijn mede werking in de toekomst afhankelijk stelde, te willen bestuderen. Nieuwsflitsen uit de omstreken HILLEGOM Boerenleenbank 50 jaar Het vijjftig-janiig bestaan van de coöpe- ■atieve Raiffeasenharuk alihier za-l op 22 Aipril met een feestavond, voor de leden Treslonig worden herdach/t- Op 20 April van 3 tot 5 uur is er een receptie, eveneens in Treslonig. Het belarug van de bank blijkt wel. wan neer men de omzetten van 1904 en 1953 vergeluikt. nd. f 200 000 en f 125 000 000. De inlagen bij de spaarbank stegen van ruim f 35 000 in 1904 tot ruim f 3.250.000 in 1953. Onder de leden zijn nog twee leden, die teds van de oprichting af lid zijn. name lijk de heren A- Lommerse en C. Zand vliet. Stiaatversiering vóór de drukte Voordat de gioie arukte in nv. seinen •beinit; zal Hiliegom weer een sferaa tvereie- rtng krijgon. Dc V V-V. zal deze versie ring op 15 April doen aanbrengen in de gehele Hoofdstraat tot aan de Van den Endelaan- Op het V V-V.-kantoor stromen de aan vragen binnen. Voor de mozaïekwedstrijd roept V V V. dc medewerking van de ge hele bevolking in. Op 22 en 23 April stelt men voor een ieder gratis bloemen beschikbaar, die kunnen worden afge haald bij de firma Hartman. Iedere deel nemer ontvangt een prestatie-penning. Ei zijn verschillende groepen en voor elke groep worden drie prijzen beschikbaar gesteld. De beoordeling vindt Zaterdag morgen 24 April plaats. LEIDERDORP Uitslagen schaken Uitslagen voorronden kampioenschap Leiderdorp van de Leiderdorpse schaak vereniging: eerste klasse Tervooren— Nagtegaal Vi\i', rector De GrootSterk afgebr.; SplinterW. F. Smit xhVi', De JongVerlind 01; BoonKarstens 10 GinjaarSpek V4Vi\ tweede klasse: Van Haaster—W. van der Leek 1—0; La- porteLaven 4H; GoedhartW. van der Leek 01; RozendaalBerg 10; Lamanv. d. Zwan 10; Rozendaal— Meinema 01. TER AAR Sempre Avanti De mandolineveren. Sempre Avanti heeft zich weer laten horen. Op Vrijdag en Zaterdag gaf ze een uitvoering. Ge zien de omstandigheden, waaronder déze vereniging werkt, en de resultaten van haar werk kunnen wij niet anders zeg gen dan dat deze avonden zijn geslaagd. De muziek liet hier en daar nog wat te mogelijkheden zijn. De klucht in twee bedrijven „Henkic" viel goed in de smaak. Vooral op de tweede avond werd de klucht goed ge speeld. Alle spelers gaven zich ten volle. NOORDW11K K. P. Hazenoot overleden Op de leeftijd van 80 jaar is ln de afge lopen nacht overleden de heer K. P. Ha zenoot, die meer dan 40 jaar bestuurslid is geweest van de vereniging „Een school met den Bijbel" en ook jarenlang ouder ling van de Geref. kerk te Noordwljk aan Zee. Hij was drager van de zilveren ere medaille van de Orde van Oranje-Nassau. NOORDWIJKERHOUT Langeveld wordt in drie jaar verkaveld Het verkavelingsplan-ir Kulperie voor het Langeveld, waarvan wij de vorige week de inhoud beschreven, Is door de betrokken grondeigenaren met algemene stemmen aangenomen. Het plan zal bin nen twee tot drie Jaar worden uitgevoerd. Bij dit bericht kan verder nog worden aangetekend, dat anders dan oorspron kelijk de-bedoeling was, slechts 70 hec tare voor creatie zal worden bestemd. Da vorige week werd medegedeeld, dat 100 hectare grond voor recreatiedoelelnden zou worden gereserveerd. Verder zal bij de verdeling van de grond ook de kleine bollenkweker aan bod komen. Van de zes-en-twintlg grondeigenaren, die over het plan moesten stemmen, waren er bij de dezer dagen gehouden stemming in De Nachtegaal te Noordwijkerhout tien aan wezig. Deze tien stemden voor de ver kaveling. De afwezigen werden geacht te hebben voorgestemd. Bekerfinale Engelse amateurs De finale om de Engelse beker voor amateurs tussen Bishop Auckland en Crook Town is n# verlenging onbeslist geëindigd: 2—2. De wedstrijd werd in het Wembley-stadion gespeeld. De Sabena heeft Zaterdag officieel de helicopterdicnst Brussel-Rotter- dam-Keukenhof-Haarlem-Zandvoort geopend en bovendien de moge lijkheid tot rondvluchten boven de Bollenstreek opengesteld. De eerste helicopter die op de Keukenhof landde, was met bloemenslingers versierd

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 7