Paul Henri Spaak American Autohandel protesteert! tegen A.NaW.B.-asm vullingen DERMA OOST EN WIST 5 MAANDAG 12 APRIL 1954 Wie is die verloren terrein wil terugwinnen? Spaak begaf zich al* minister president nogal eens naar Zwitserland om met koning Leopold te spreken. ,1\TU in België parlementsverkiezingen worden gehou- X 1 den, bestaat de mogelijkheid, dat we spoedig weer een oude bekende op het politieke toneel zien verschijnen: de socialist Paul Henri Spaak. Zeker is het nog niet, want ook ten aanzien van de verkiezingen in België valt niet met enige juistheid te zeggen, hoe de uitslag zal zijn. Slagen de afgevaardigden van de Christelijke .Volkspartij (CVP) er niet in, hun meerderheid in Kamer en Senaat te behouden, dan is het pad voor Spaak waarschijnlijk geëffend en kan men hem wellicht binnen niet al te lange tijd terugzien als Belgisch minister van Buitenlandse Zaken. Weet echter de r.k. Volkspartij haar meerderheid te handhaven, dan zal Spaak opnieuw voor vier jaar in „politieke ballingschap" gaan en zal men hem slechts zien optreden al9 voorvechter van de Europese eenheid. Weliswaar zal de Volkspartij wellicht een aantal zetels ver liezen door het optreden van enkele scheurpartijen. Ander zijds zal zij profiteren van de verjonging van het kiezers corps, dat in de afgelopen vier jaren met bijna een half mil- lioen zielen is toegenomen. Men meent, dat deze verjon ging voornamelijk de CVP ten goede zal komen. De CVP staat er dit Jaar minder gun stig voor dan vier jaar geleden, toen zij dank zij de koningskwestie ook de stemmen verwierf van de monarchisten, die bij vroegere gelegenheden hun stem op andere partijen uitbrachten. De ver kiezingen van morgen worden geheet (beheerst door zuiver binnenlandse kwes ties. waarvan de duur van de militaire dienstplicht de belangrijkste is. Geheel gerecht wijst de CVP er thans op, dat de huidige diensttijd van 21 maanden al werd ingesteld in de periode, dat Spaak het Atlantisch pact en accepteerde ook de daaraan verbonden verplichtin gen. De socialisten doen nu evenwel, of zij van de prins geen kwaad weten. Met .veel tam-tam maakten zij in de afge- Bopen weken reclame met hun eis, dat (de diensttijd verkort moet worden van al tot 18 maanden. Wat dat betreft zijn moeder van Spaak, liet zich als „huis houdster" in de Senaat kiezen vo< socialistische partij. Spaak kent niet veel talen. Hij spreekt mooi Frans (maar geen Parijs Frans), verstaat Nederlands en kan redevoeringen in het Engels volgen. Maar hij waagt er zich nooit aan, Engels te spreken. Hij heeft daar een gegronde reden voor! Eens hoorde hij een collega, die nog Engelse lessen kreeg, in een uitgelezen Brits gezel schap aankondigen, dat hij moest ver trekken omdat zijn „English mistress' (maitresse d'anglais) op hem wachtte. Dit bracht Spaak tot de vaste c tuiging, dat Engels een te gevaarlijke taal was voor ongeoefende buiten landers. Toen hij nog minister-president was. zei een van zijn bewonderaars eens. dat Spaak alles kan. ..Hij kan de koning het land uithouden en hij kan hem laten terugkeren. Hij kan een felle campagne tegen de rooms-katholieken voere: hij kan een coalitie kabinet vormer diezelfde roomsen. ..Spaak", aldus die zegsman, „beweegt zich in de politiek als een vis in het water. Het is bij hem een kwestie van instinct. Hij is geen man van beginselen en nog veel minder De socialist Spaak in de voor gelederen om koning Leopold tot afstand van de troon te dwingen. tnen nl in Engeland en de Scandina vische landen. In de provincies Limburg en Luxem burg sloten de socialisten een monster verbond met de liberalen en dienden gemeenschappelijke lijsten In. Boven dien hebben de Belgische communisten uit Moskou opdracht gekregen, in de dis tricten waar zij zelf weinig of geen kan- gen hebben, te stemmen op die socia listen of vooruitstrevenden, die zich te gen het Europese leger en de militaire diensttijd van 21 maanden hebben ver klaard. Afkomst Paul Henri Spaak werd op 25 Januari 1899 te Schaerbeek geboren vit een vooraanstaande familie, die zichzelf geroepen voelde, leiding te geven. Zijn grootvader van moeders zijde Paul Janson en zijn oom, Paul Emile Janson, waren grote liberale leiders. Spaak's vader was advocaat, directeur van de Brusselse opera en een bekend toneelschrijver. Zijn moe der was de eerste vrouw, die zitting kreeg in het Belgische parlement. Als socialistische senator kon deze grijze, goedgehumeurde vrouw luiste ren naar de redevoeringen van haar zoon, toen deze nog minister-president en minister van Buitenlandse Zaken teas. Mevrouw Spaak vertélde eens. dat Paul Henri de meest handelbare van haar kinderen was. Hij was lief en aanhankelijk en akelig knap. Zijn op voeding was Frans en de helden uit zjjn jeugd waren eveneens Frans. Hij hield bijzonder veel van Napoleon tot dat zoals hij later verklaarde hij gewaar werd, dat het voor een politi cus gevaarlijk was, Napoleon te veel te bewonderen. Gedurende de eerste wereldoorlog (hij was pas 17 jaar) trachtte hij zich via Nederland bij het Belgische leger te voegen om tegen de Duitsers te vech ten. Hij liep deze Duitsers echter eer der en op een andere manier tegen het hjf. dan hij gehoopt had, werd aan de gren» gevangen genomen en bracht de rest van de oorlog in een internerings kamp door. Na de oorlog werd hij advocaat van beroep. In 1932 kwam hij tenslotte als socialistische afgevaardigde in het par lement. Heel spoedig daarop ging hij regeringsposten bekleden Successieve lijk bekleedde hij ln de daaropvolgende jaren de posten van minister van Ver voer. van Buitenlandse Zaken (1936), premier (1937) en van 1938 tot begin 1939 weer van minister van Buitenlandse Za ken. Tijdens de oorlog bevond hij zich te Londen. Na de bevrijding zagen we hem weer terug als minister van Bui tenlandse Zaken en premier en als eer ste voorzitter van de Assemblée der Ver. Naties. Erfenis Zo men ziet, heeft Spaak het grootste deel van zijn leven aan de politiek Be- wijd. Hij erfde deze voorkeur eerder van zijn moeder dan van zijn vader. De1 familie Janson splitste zich in twee de len: Paul Emile Janson. een oom van Spaak, bleef een der uitmuntend? figu ren van de liberale partij en zat me nigmaal op de regeringsbanken als mi nister en premier. Marie Janson, de een van studie, maar hij heeft telkens het juiste gevoel voor wat er op een paaid moment gedaan moet worden. Vele Belgen hebben Spaak wel eens met de Fransman Briand vergeleken: hij kan alles en weet niets, zeggen zij. Hij bekommerde zich nooit om details, maar had een groot talent om de situa tie in haar geheel te overzien en dan .direct uit te maken, wat er gedaan diende te worden. Kunstenaar Spaak verstond de kunst, zijn mede werkers te kiezen, liet hen voor zich denken en wist daarvan handig gebruik te maken. Mocht hij de ingeving mis sen, dan ontdekte hij die bij een ander, nam ze over. ontwikkelde ze en verde digde ze met de gloed van zijn rede naarsgaven. Zijn welsprekendheid is ge makkelijk, maar ook geordend. Hij kan meeslepen, zonder zelf meegevoerd te worden, gedachtensprongen ter zijde maken, maar steeds de grote lijnen in het oog houden. Hij wil niet in de eerste plaats gelijk hebben, zo schreef eens de correspondent van de NRC, maar overtuigen. Wil hij soms echter gelijk hebben, dan is hij slagvaardig met alle middelen, op het brutale af. Toen hij eens een rooms-rood kabi net had gevormd en de daaraan voor afgaande onderhandelingen uit de doeken werden gedaan, zei een lid uan de liberale oppositie: „Maar ge hebt toen die en die dit en dat be loofd". waarop Spaak antwoordde „Ah, ge hebt me dus afgeluisterd!" En dat antwoord was, dank zij een daverend gelach, voor hem voldoende ook al kon men zich in het parlement niet aan de indruk onttrekken, dat de opposant geen ongelijk had Voor de tweede wereldoorlog was hij lange tijd leider van de uiterst linkse vleugel van de socialistische partij. Hij verzette zich aanvankelijk fel tegen de officiële partijleiding. Maar toen hij een maal minister was geworden, verander de hij volkomen van houding: hij werd Hendrik de Man leider "van wat noemde het nationale socialisme, dat later bleek, onverantwoordelijk dicht aan nationaal-socialisme te grenzen. Spaak was toen ook een vurig voorstan der van strikte neutraliteit. De oorlog opende ook Spaaks ogen en hoe merkwaardig het ook klinkt Spaak was ook een van de eersten, die Hen drik de Man gingen bestrijden. Wat is hij Velen hebben zich afgevraagd, of men Spaak eigenlijk wel een staatsman mag noemen en of hij niet veel meer een ge- legcnheidspoliticus is. Het is niet een voudig, daarover te oordelen, want wan eer men bijv. het leven van Churchill onder loupe neemt, komt men ook tot wonderlijke ervaringen. Toch zegt het wel iets, want is het niet merkwaardig, dat mensen als Churchill, Briand en Spaak ge heel buiten de sfeer van het posi tieve Christendom staan? In België is het socialisme zelfs zo anti-cleri- West-duits anti-semildsme leeft nog steeds Drie bestuursleden ven de Joodse Liga ter Bestrijding var» Smaad.1 zijn na een reis een maand door Weet-Duitsland, tot de conclusie gekomen, dat het aretr-semi- tieme nog steeds levend is- Slechts de Jeiugd. die de Hitlertijd niet bewust heeft meegemaakt heeft zidh enigszins tegen d'sze JoCenhaat weten te vrijwaren. Maar de mensen, die de tweede we reldoorlog en de tijd? die daaraan vooraf ging, hebben meegemaakt, zijn in geen enkel opzicht mir.der anti-semiet iech ge worden Churchill eredoctor in de staat New York De New York State Board of Regents- het bestuurscollege voor het onderwijs in de staat New York. heeft t.g.v. zij" 170-jarig bestaan het eredoctoraat in ae rechten verleend aan de Britse premier Churchill. Hij aanvaardde dit eerbewijs in een rede. die hij had uitgesproken voor een bandopnemer caal, dat men hier en daar zelfs van een anti-Christelijk optreden kan spreken. De beginselloosheid van Spaak bracht hem ook tot zijn alom afge keurde houding in de koningskwes tie. Onder zijn leiding werd de wil van de minderheid opgedrongen aan een legaal tot stand gekomen meerderheid. Zulks geschiedde on der bedreiging met geweld. Hier door verloor hij (niet alleen in Bel gië, maar ook daarbuiten) het ver trouwen. Er zijn sindsdien weer enkele jaren verstreken. De konings kwestie behoort nu voorgoed tol het verleden. Wellicht hebber veel Belgen zo langzamerhand vergeten, wat er in de woeligf jaren na-de bevrijding allemaal is gebeurd. Tijd slijt en heelt vele wonden. Morgen zal aan de stem bussen blijken, of dit ook in Bel gië het geval is geweest. Zo ziet de tekenaar van de Gazet van Antwerpen de ex- premier. Nu is hij tegen een diensttijd van 24 maanden. Toen hij premier was, dacht hij er anders over en tekende hij het Atlantisch pact. het pakje hebben Dit is het pa dat U moet olop te genieten vin Uw eigengemaakte Amerikaanse sigaret „American Star" echte Amerikaanse sigarettentabak, mild, geurig en verrassend van smaak! Vraag steeds naar „American Star" in het handige platte pakje. MEMEUER'S TABAK TABAK OP ZN BEST! Zeil overspannen aan de Rivièra Maar acht dames van Fath Kasteel Oud Wassenaar op (Van mode-redactrice). roze Er verschenen ook veel 7/8 jasjes. Dn srotn modekoning J.equn T.th »|Ee° ptact.tche dracht overspannen en moest van iijn betoek !>sl Ea,h vrolijkheid on an Nederland allien Derhalve liet hll 'eesten houdt. Zljn avoodto.l. acht van zijn mannequins, onder Bovag had zes weken lijd voor bezwaren De Bond' vair Automobiel- en Garage- oedrijren Bovag en de overige leden van die Commissie Autobelanigen (de RAI. Ford en General Motors) stellen zich te weer tegen de door de ANWB te organi seren auioveüingen- De Commissie Autobelanigen meent- dat de A-N.W-B. zich als ideële organisatie moet onthouden van activiteit op com mercieel gnbied'. daar d-.t de specifieke aak van de normale handel is- Voor het publiek acht de Commissie '.wee grote nadelen aan de door de A-N. W-B- georganiseerde verbuigen verbon- 1. Op een veiling wordt nooit en ge garantie gegeven voor het geleverde, het geen wel geschiedt bij leveringen dooi de bona fide handel- 2. De mogelijkheid van verhaal is bui tengesloten. De besprekingen, die de Bovag met de A-N.W-B. voerde, hebben geen resultaat gehad- De A-N.W-B- is zelfs reeds met de veilingen begonnen- De A.N.W B verklaarde naar aanJe<- dwvg van dit protest, dat op -5 Februari j 1-1. het plan voor het houden van een Dutobeurs aan het algemeen secretariaat van de Bovag is voorgelegd. Daarbij ia j gezegd, dat die A.N-W-B dit plan zou laten varen, Indien de Bovag principiële be zwaren had. In de zes weken, die volgden, [zijn, ondank.» herhaald verzoek om uit sluitsel. geen bezwaren kenbaar gemaakt Pas 24 Maart \-er70cht de Bovag nog 'en uitstel, toen die A-N W.B- meedeelde het plan te zullen publiceren. Omdat de Bovag ruimschoots tijd had gehad is aan d-R verzoek toen geen gevolg meer gege- De A.NW-B- verklaart voorts nadruk kelijk geen handelaar, maar alleen con tactcentrum te willen zijn. Uitvinder van de film overleden Auguste Lumière, die samen itiet zijn broer Louis de film heeft uitgevonden, is Zaterdag te Lyon overleden aan een longaandoening. Hij is 92 jaar geworden- Auguste en Louis hebben aan het eind van de vorige eeuw de eerste fabriek voor camera's en films te Lyon gebouwd. Louis, die ln 1948 overleed, heeft zich voornamelijk beziggehouden met de ont wikkeling van de camera, terwijl Augus te werkte aan de toepassing van de foto grafie voor de medische wetenschap. Op 28 December gaven zij te Parijs de eerste filmvoorstelling ter wereld- Auguste verrichtte baanbrekend werk voor de bestrijding van kanker en tuber culose en vond een aantal geneesmidde len uit- Hij schreef verschillende boeken over plantkunde. dierkunde en bacterio- Bouw van woningen voor alleenstaanden Naar de Nieuwe Haagsche Crt ver neemt ligt het in het voornemen van de minister van Wederopbouw de premie- en bijdrage regeling woningbouw 1953 te wijzigen teneinde de bouw van wo ningen voor alleenstaanden mogelijk te maken. Hiertoe zal binnenkort de boven genoemde regeling en eventueel ook het Premie- en Bijdra ge-besluit Woningbouw worden gewijzigd. Evenals dit voor de bouw van bejaar denwoningen op basis van de premie regeling zal geschieden, zal ook voor de woningen voor alleenstaanden de tabel, waarin de premiebedragen zijn opgeno men. worden gewijzigdof aangevuld. Benoemingen rechterlijke macht Ter ln rechter in de rechtbank te Amsterdam is door dit college een lijst van aanbeveling opgemaakt, waarop in alphabetische wig orde zijn geplaatst: 1. mr M. E. J. J. Burlage, substituut- griffier bij de rechtbank te Amsterdam 2. mr W. Z A. de Koe. advocaat er cureur te Amsterdam, rechter-plaatsver vanger in de rechtbank te Amsterdam 3- mr C J. A. Matbhes, substituut-|_ fier bij de rechtbank te Amsterdam- Tot substituut-griffier bij het gerechts hof te Leeuwarden ia benoemd mr J- W. Hijink. thans substituut-griffier bij het kantongerecht te Amsterdam. Ir J. M. Goslings overleden Te Wassenaar is, 77 jaar oud, over leden ir J. M. Goslings, oud-presldent- directeur en sedert Januari 1952 com missaris van de N V Overzeese Gas- en Electriciteitsmaatschappij. De begra fenis heeft in alle stilte plaats gehad. bekende Patricia, met zijn collectie 120 modellen (die h(j van te voren 134.000 gullden verzekerde) zonaer de reis van Parijs naar Wassenaar vaarden- En zo kon op het Kasteel Oud- Wassenaar een select publiek tijdens dit weekend de Parijse Haute Couture levenden lijve" bewonderen. Daar was dan de, roemruchte stropdas van Fath. In formidabele afmetingen (wit en gesteven) rijkte zij bijna aan de zoom van het nauwe, van boven tot onder doorgeknoople anthracietkleu rige japonnetje En zo men. bij het zier van ee n op-een-nietig-strikje-geiijkend- atropdasje. dacht, dat Fath's fantasie was uitgeput, 'bewees een reusachtig lange shawl, die op de buste met een vetertype kon worden vastgebonden, het tegendeel: het was wéér een stropdas! De stola heeft ook een kleine verande ring ondergaan. Ze is langer en breder geworden. Bij een wit-zijden japon vol zwarte imprimé-blaadjes. grote stola van zwarte taft gedragen. De dubbel genomen en bolde dik uit. Deze stola werd eveneens over ae buste «amengeboden enziedaar, «en zusje van de stropdas! Ook voor de pélerine blijkt Fath een zwak te hebben. Tweed pakjes, met de wat oruflatteuze wijde halzen, hadden grote pélerinekragen. Ontelbare coupe- naadjes doen deze pakjes lichaam sluiten Ze waren van onder tot boven doorgeknoopt: de enige mogelijk heid om ze aan te kunnen trekken' Vanzelfsprekend hoort daar de witte vilthoed bij. die op een grote Kerst klok lijkt. Op de hoge bol balanceerde speels een witte vilt-ring Na het bru tale zwarte dopje met de ponyfranje, die het voorhoofd van de draagster be dekt. volgde een hoed met enorme, gol vende rand. die bijna van schouder tot schouder reikt. Fath's capricieuze na tuur, die van tegenstellingen houdt kwam ook in de japonnen tot uiting. Rank, en o zo slank, stapte een der mannequins in een nauwsluitende japon op het podium. De achterkant van de japon stond echter wijd uit en sugge reerde zelfs een kleine queue. Wijde, of griezelig nauwe rokken, die door een kunstig nadenspel en baleinen de manne quin iets siang-achtigs gaven, werden getoond. Vrijwel de meeste Japonnen, evenals de pakjes, waren van onder tot bovén doorgeknoopt. De felle kleuren hee<ft Fath dit Jaar verbannen. Marineblauw neemt dit jaar de eerste plaats in en ook anthaciet be hoort nog tot uitverkoren tinten. Daar naast zijn bleu en teer-roze zeer en vogue. Zelfs voor mantels waren er wa zige tinten, zoals bij de wijde swagger met de ingezette mouwen, in kinderlijk dig De juwelen, die op deze show gedra- gen werden, vertegenwoordigden een waarde van 110.000 gulden. Een statige bruid, in naturel-kleurige kant met een enorme sluier, besloot dit voor Nederland zeldzame schouwspel. Een show. die in elk detail de meester hand verried. Minister en mevrouw Witte behoorden tot de bezoekers, on der wie vele leden var het Corps Diplo matique waren. De show werd opgeluisterd door een strijkje, onder leiding van de bekende pianist Walter Mapphies. Met ruim 36.000 Werkloosheid in Maart flink gedaald Het aantal werkloze mannen is ln Maart gedaald van 100.684 tot 62.497. Het aantal personen, werkzaam op door de Rijksdienst voor de Uitvoering van Wer ken gesubsidieerde objecten, steeg van 22.400 tot 24.300. Het direct beschikbaar aanbod daalde dus met 36.287. Het aantal openstaande aanvragen voor mannelijk personeel steeg van 28 938 tot 34.731. en kwam hiermede op een peil dat sedert lang niet meer werd bereikt. Het aantal als werkloos ingeschreven vrouwen daalde van 8081 tot 6900. De vraag naar vrouwelijk personeel steeg van 25.967 tot 28.129. Achthonderd honden in Amsterdam De burgemeester van Amsterdam, mr A. J. d'Ailly, heeft Zaterdag de Inter nationale honden tentoonstelling Winner 1954 van de Kon. Ned. Kennelclub Cyno- philia ln het R.A.I.-gebouw te Amster dam geopend. Er waren 800 honden. Dit weekend toonden de bekende mannequins van de Franse mode koning Jacques Fath een keur van modellen uit zijn voorjaarscollectie. Op het gazon van het Kasteel Oud Wassenaar poseerden de dames voor de fotograaf. In romantische kledij stonden zij daar te wedijveren met de kleurige voorjaarsbloemen. De N.V. Nieuwe Nederlandsch-Ame- rtkaansche Hypotheekbank te Groningen heeft van 1 Juli tot 20 Maart j.l. 653.870 dollar aan vaste goederen verkocht met 135.125 dollar boekwaarde. Als de be slissing van de Hoge Raad op f 1,2 millt- vermogensaanwasbelasting gunstig uitvalt, zal men de laatste 20 pet vai aandelenkapitaal kunnen uitkeren, anders komt men 100.00 dollar tekort. De boek waarde der vaste goederen is 243.250 dol lar. Nadat 100 pet op de aandelen is be taald, komen de 37.399 amortlsatiebewljzen de beurt. IR OeXtUftljdtj HANDED grots tubs thini 95 e. Toch is het zo (19) Gezien vanuit de gezichtshoek von do Amerikaan, ligt de Atlantische Oceaan ten Oosten en de Stille Oceaan ten Westen van zyn land. Dus spreekt het vanzelf dat voor de bewoners van dat continent de ton opkomt vanuit de Atlantische Oceaan en ondergaat in de Stille Oceaan. Daar valt weinig legen ITant ju i het gehied van het de Atlantische Oce aan in westelijke en de Stille Oceaan in oostelijke richting. Dus, met de neus naar het Noorden staande, hebben u* de Stille Oceaan aan de rechter en de Atlantische Oceaan aan de linker hand. De landengte van Panama loopt n.l. ongeveer in Noordoostelijke richting en het Panamakanaal zelf volgt grotendeels een lijn die van het Noordwesten naar het Zuidoosten loopt. I anuil de Atlan tische Oceaan het kanaal binnenvarend, moet dus in Zuid- de Stille Oceat al in dezelfde windstreek liggen. IPe sullen proberen wat duidelijker te zijn en moeten dan beginnen met het aardrijkskundeles je dal ik zojuist myn jongste zoon heb overhoord. V kent de stijl van die boekjes wel: „Van de Atlantische Oceaan westwaarts door het Panamakanaal komt men in deVan de ijverige leerling wordt dan verwacht dat hij de stippeltjes zal invullen met JStille Oceaan". Dan is de onderwijzer tevreden, want de aardrijkskundeles is klaarblijkelijk goed geleerd. Maar fout blijft het desondanks! duiken. In dit gebied ligt de Stille Oceaan dut Oostelijker dan in en dientengevolge verschijnsel worden •en zon die opkomt toch in de buurt van het i beland, kunnen we wel eens beantwoorden, die vraagt of is dat de bliksem nooit in hel (Nadruk verboden). Kansen voor Ned. huizen in de Ver. Staten Export van duizendën montagewoningen De Ver. Staten kunnen een belang rijk afzetgebied voor Nederlandse mon tagewoningen worden. Dit heeft de Ame rikaanse rechtsgeleerde miss Lilian D. Rock verklaard, die zich voor een aantal van haar cliënten een grote hypotheek bank. bouwverenigingen en andere finan ciers op uitnodiging van de vereniging Export Combinatie Holland Prefab in ons land bevindt. Deze exportcombinatie wil. zoals men weet, montagewomingen laten vervaar digen in gemakkelijk samen te voegen onderdelen en die onderdelen laten exporteren. De ttjdcn zijn gunstdg voor „prefabs", want de Amerikaanse vrouw wil. vooral gezien haar personeelsprobleem, niet lan ger in trappenhuizen wonen- De Neder landse prefabs worden minstens even goed als de Amerikaanse en omstreeks twintig procent goedkoper, vertelde miss Rock. „In afwachting van mijn terugkeer heeft een van mijn cliënten ln het cen trum van de Ver- Staten land in optie met het oog op een eventuele aanleg van Nederlandse prefabs Een andere cliënt zou eventueel bereid zijn, plannen vöor de bouw van huizen te wijzigen ten gun- van het Nederlandse product. Bij deze andere plannen zijn duizenden wonin- in het geding, aldus miss Rock- Kort en Klein De volgende bijeenkomst van de raad van ministers der Europese Kolen- en Staalgemeenschap is op 4 of 5 Mei a.s. Dr H. Rlemens, Nederlands gezant te Caracas zal binnenkort een andere functie krijgen en zijn huidige post defini tief verlaten. Onlangs ia in de ambaisade van Zuld-Afrika en diner gehouden ter ere minister en mevrouw Luns. De negerzangeres Camilla Williams geeft op Donderdag 29 April een aria- en liederenavond In Diligentia. Zij wordt aan de vleugel begeleid door David Het programma van het orgelconcert, dat Feike Asma Donderdag 15 April a.s. in de Evang. Luth. Kerk geeft, is samenge steld uit werken van Bach, Franck, Guil- mant. Zwart en Asma. Minister Drees zal de Int. hobby- tentoonstelling De Gouden Schakel ope nen, welke van 25 Mei t.m. 7 Juni onder beschermheerschap van Prins Bernhard ln de Ahoy-hallen te Rotterdam gehou den wordt. De Duitse ambassadeur, dr H. Mühlenfeld. heeft ons land voor tien dagen verlaten- Gedurende deze tijd zal de heer G- von Noetitz, ambassaderaad, als tijdelijk zaakgelastigd* optreden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 5