Zaterdag-elftal won verdiend met 2-1 van Frankrijk Achterhoede van onze ploeg was hecht bolwerk Botwinnik - weer in vorm slaat hard terug Gordijn wint van Bom - Piet Roozenburg dicht bij de titel 4 MAANDAG 12 APRIL 1954 Goede inzet van het Dzielanden-tomnooi Enthousiasme ran ons team zegevierde over techniek en conditie betere (Van ,onze sportredacteur) rpWEE SPAKENBURGSE „SCHONEN" zo wil de spreektraditie als men vrouwen in hun plaatselijke klederdracht aanduidt stoven Za terdagmiddag voor zover niet belemmerd door hun wijdvallende rokken, nauwelijks na het laatste fluitsignaal van arbiter Formanoy de voetbal arena in de zon-overgoten Leidse Hout in, om via een serie zoenen op de wangen van Wout Heinen uiting te geven aan hun vreugde over de eerste overwinning van het Nederlandse Zaterdagelftal. Dat was een „pakkend" slot van een even pakkende wedstrijd, die de Nederlandse jongens een ver diende 21 zege op het goed voorbereide Franse elftal heeft opgeleverd, en die een goede inzet betekende in het drielandentournooi (met België) om de Coupe Fernand Canelle. rechtsbuiten Nowaczyk, maar die strand de opnieuw op Harbers. Vervolgens no teerden we een knal van Arie van der Oever, die in spil Bonifassi niet de ge makkelijkste trof. tegen de lat. een mooie voorzet van dezelfde welke echter nie mand op haar weg vond en een mislukte poging van Schipper om te schieten, dat hij de bal zo hoopvol over de linker vleugel had opgebracht. Allemaal individuele aanvalspogingen va Oranjehemden dus. Een vloeiende Franse doorbraak werd na een periode van op golvend spel door midvoor Legrand besloten, maar ook hieruit kon de stand voor de rust niet worden ver anderd. Het bleef 00. Eindelijk raak Dat die folkloristische supportsters toevallig Wout Heinen moesten hebben, och dat was <omdat iin van haar zijn verloofde was en de andere zijn moeder. Maar dat ze toch wel de goede te pak ken hadden om in hem haar dankbaar heid aan de hele ploeg te vertolken, was ook omdat de stoere Spakenburger ten slotte het dividend had uitgekeerd allebei de goals aan de circa 8000 toer schouwers die het fraaie sportpark be volkten. Overigens heeft dit publiek, o.w. de burgemeester van Leiden, jhr mr Van Kinschot, de wethouders Van der Kwaak en Van Schaik. de commissaris van po litie, Meyer, en vele KNVB-autoriteiten. o.w. de heren Remmers, Hooiboom, De Vries, Priesterbach. Van Leeuwen een hele eerste helft moeten wachten voor het Nadat de spelers langs een erehaag van junioren (RCL en Rijnsb. Boys) het veld hadden betreden, speelde het pit tige PTT-corps de volksliederen. Franse aanvoerder won de toss, verkoos eerst met de zon in de rug te spelen, dat Arie van den Oever kon aftrappen. Dat gebeurde om zeven minuten half vier. Al gauw had Nederland vrije schop te nemen, toen de Franse doelman. Burnet, de bal buiten het doel gebied het veld inzond, wat de heer Formanoy niet ontging. De kogel debutant Zandbergen stuitte echter af op de haag van Franse roodbroeken. Kerk dijk en Bout zetten vervolgens Van den Oever aan het werk, doch ook dit lever de niets op. De eerste vijf minuten gaven ons zo een hoopvol Nederlands wicht te zien. Harbers .remde de eerste Franse aanval ten koste waaruit haast een doelpunt voortkwam, ware het niet dat de kogel van linksbin nen Moermann tegen de bovenlat afket ste. Een ander schot van deze Fransman eindigde in Woudsma's knuisten. Gaandeweg kwamen de Frame gasten er heter in en bleek duide!(jk, dat de heer Delfour, de trainer van het natio nale Frame profelftal, die in eigen per- toon het team op deze ontmoeting had voorbereid, zijn pupillen van alles had bijgebracht om de nederlaag van vorip jaar in Parijt (1—2) te wreken. Qua tech niek en conditie gingen de roodbroeken zich van hun Hollandse ZM-collega't onderscheiden. Met aardipe combinaties beu-eren zij hun balcontrdle op dit harde veld. waarop het leder flink stuiterde. De meeste „verloren" ballen waren voor hen. het kopwerk was stukken beter en eerlijk gezegd begonnen we iets te vre zen, een smadelijke ondergang van ons team of zo, wanneer onze opponenten op deze dag Onbesuisd Maar zover zou het niet komen. Door een wat onbesuisde attaque van links buiten Schipper, die de bal juist wou schoppen toen keeper Burnet haar greep, raakte de hand van de Franse doelwach ter geblesseerd en daar de bepaling luidde (op Frans verzoek) dat er geen spelers vervangen konden worden, zaten onze gasten met een invalide doelman.. Een spelersomwisseling volgde. Moer mann trok de rode trui -af ging het veld in.; Drie minuten na de hervattinp tvas het evenwel raak en eipenlyk vrjj onver wachts nop. Uit een corner door links buiten Lapoujade lanceerde Legrand een pracht omhaal, waaruit de bal als uit een katapult over de hoofden var Nederlanders heensuisde. Dat hadden de Oranjehemden niet gedacht. Onversaagd en niet ontmoedigd desal niettemin broeiden ze op tegenzetten. Kerkdijk en Heinen verwisselden van plaats en wellicht is het deze plaatsver andering geweest, die Heinen frisse voetbal-ideeën verschafte. In ieder geval trok hij er na 12 minuten alleen tussen uit, ontnam het publiek bij een fraaie kans de hoop door te lang te dralen, schoot (te laat) vanuit een zeer scherpe hoek tóch nog, en via keeper en paal lag het leer in het Franse doelDe Leidse Hout, die een levendige en aan- rekkelijke wedstrijd aanschouwde, kon ündelijk het eerste dividend in ont- ■angst nemen. Luid klonk het gejuich ot ver buiten de Sleutelstad. De jonge Kerkdijk, nog wat bleu in dit gezelschap, durfde zich door dit suc- neer uit te leven en we zagen hem aardige staaltjes van zijn techn. kun- weggeven. Zijn hoogtepunt bereikte hij in een verrassende keiharde knal met de linkervoet, waaruit het 21 zijn geworden, als de lat 5 centimeter hoger had gezeten. Zware druk Dat was na een kwartier spelen en deze pogingen luidden een periode var gedecideerd Nederlands overwicht in Sterk drong onze achterhoede, met Wil helm. Harbers en Van der Nagel als laat ste afweerlinie, naar voren. Jansen Zandbergen voedden de voorhoede v dienstelijk en keer op keer moesten de Fransen alle krachten mobiliseren om een doorbraak te voorkomen. Maar tel kens wist de tegenstander zich van de druk te ontdoen. Veel last vooral onder vond men van Arie van den Oever, die met fraaie omhaal-vo'orzetten zijn trap- techniek demonstreerde, maar van veel coördinatie bij de Oranjemannen geen sprake, zodat het gevaar beperkt bleef. Als afwisseling brak Grosso maar eens naar de andere kant door; zijn schot ging echter naast. Harbers riep Nowac zyk weer eens een halt toe en een com binatie tussen Van den Oever en Hei nen eindigde onder de maag van Moer mann. Bout knalde tegen de paal en Hei nen kopte over. Op maat Geheel onverwachts werd het tenslotte 2—1. Van den Oever mikte op de haar dos van Heinen, die slechts een hoofd- I beweging had te maken om daarna door zijn medespelers te worden gehuldigd. Bijna voegde Schipper er een derde goal aan toe. toen de Franse doelman was uitgelopen en de bal aan de Hollander kwijt raakte. Zijn schot was echter slecht De Fransen, die deels door de handi cap van voor de rust, deels door het beter In vorm raken van de Nederlandse defensie, niet tot volle ontplooiing van hun spel konden komen, kwamen nog sterk opzetten om er een gelijk spel uit te halen. Maar Wilhelm c.s. ver dedigden hun voorsprong met mannen moed en een fluitje van scheidsrechter Formanoy, die correct leidde, betekende 45 minuten, dat de eerste ont moeting van het Zaterdagelftal In dit seizoen in een 21 zege was geëindigd! De opstellingen waren: Nederland, doel: Woudsma (DES): ach ter: Wilhelm (SNL) en Harbers (Excel sior '31); midden: Zandbergen (Quick Boys): v. d. Nagel (Rijnsb. Boys): Jan- (CSVD): voor: Go (Sparta E); Heinen (Spakenburg); v. d. Oever (Quick Boys); Schipper (SHO) en Bout (Hulzen) Frankrijk, doel: Burnet (Parijs); ach ter: Masciau (Montpellier) en Descampe (Lille); midden: Mabllals (Marseille), Bonifassi (Nice), Pibarot (Rennes); Lapoujade (Bordeaux), Moermann (Lil le), Legrand (Parijs), Grosso (Parijs) Nowaczyk (Lllle). Het Ned. Zaterdagelftali Frankrijk voor de tweede keer klopte. V.l.n.r.: aanvoerder Wilhelm, Woxtdsma, Heinen, v. d. Nagel, v. d. Oever, Jansen, Harbers, Bout, Zandbergen, Schipper en Kerkdijk. Foto N. van der Horst. Uitstekend debuut van v. d. Nagel en Harbers (Van onze sportredacteur) Laten we eerlijk zijn: niemand van de Nederlandse officials en van de pers had Zaterdag op een overwinning van de Nederlandse elf durven hopen. Won het enthousiasme het vorig jaar in Saint Maur nog van de techniek, ditmaal hadden de heren, die in de Franse voetbalwereld de lakens uit delen, niets onbeproefd gelaten om een winnend elftal op de been te bren gen. De machtige Gaston Barreau wees niemand minder dan Delfour aan om de uitverkoren spelers te trainen en Barreau zelf had zitting genomen in de Keuze-Commissie. Het resultaat? Ook in Leiden zegevierde het en thousiasme over de techniek. spelers vervangen zouden worden, o.l. een dom standpunt. En wat gebeurde er nu? wel wat onbeheerst doortrappen Het ls ongetwijfeld een verdienste van onze jongens, dat ze zich van de faam van dit Franse elftal niets hebben aan getrokken. En het pleit ook voor hen, dat ze zich door de moeilijkheden, die de omzetting van de voorhoede ongetwijfeld met zich bracht, dapper hebben heen geslagen. Hun spel stak bij de gepolijste techniek van de Fransen wat armelijk af, maar dat is iets, dat meer op de T.C. neerkomt dan op hen. Nog steeds wordt er aan de voorbereiding van het Zater dagelftal te weinig aandacht besteed. Men kan ook zeggen: de K.N.V.B. is te zuinig op de dubbeltjes en laat de uitverkorenen te weinig technisch onderricht geven. Dat morele injecties gerust achterwege kunnen blijven, bleek Zaterdag weer overduidelijk. Met een bruisend enthou siasme gingen de elf withemden aan het werk om de vlak na de rust opgelopen achterstand weg te werken. En ze slaag den, cum laude zelfs, want de Fransen werden tegen het einde zelfs door een nederlaag met grotere cijfers bedreigd. Pech voor de Fransen Bij de vreugde over de overwinning mogen we echter niet vergeten, dat de Fransen lelijk gehandicapt werden. Een handicap echter, die ze aan zichzelf te wijten hebben. Ze wilden niet, dat er en Burnet Dit is van beslissende invloed op het verdere verloop van de strijd geweest. Voor de Franse voorhoede betekende alt een danige verzwakking, terwijl ook de doelverdediging in kracht werd aange tast. Het is natuurlijk moeilyk vast t< stellen hoe de strijd zich anders zoi hebben voorgedaan, maar een feit is. «t de Franse ploeg hierna niet meer liet zien. wat op grond van het begin kon worden verwacht. De Hollanders daaren tegen verzamelden alle krachten en wis ten door het bekende opportunistische spel en een prettig stemmend enthou siasme vooral in de achterhoede - hun minderheid aan techniek en ditie te nivelleren. Schipper en Van den Oever zonden allebei een schot hoog over: om de aan valler-keeper niet meteen op de proef te stellen'' Woudsma deed hem vervol gens voor. hoe een hoge bal van Groaso uit de lucht te plukken. In de Franse aanvalslinie ging het weer over de snelle Schipper werd keeper Burnet aan de hand gewond. Het bleek, dat hij zijn doel niet meer kon verdedigen. Linksbinnen Moerman moest nu onder de lat gaan staan en Burnet ging eerst als linksbuiten en later als rechtsbuiten aan de strijd deelnemen. En deze twee omzettingen waren evenveel verzwakkingen voor de Franse ploeg. Burnet presteerde als veld- speler zo goed als niets en Moerman blun derde bij het eerste Nederlandse doelpunt en ging ook niet vrijuit bij het tweede. Zoals gezegd is, de Fransen hebben dit aan zichzelf te wijten. Wellicht hadden ze met hun oorspronkelijke ploeg een Nederlandse overwinning kunnen ver hinderen. Goed voldaan Heinen in kopduel met Boni- fasse, de beste Franse stopper. In het doel Moerman, die tot keeper werd gebombardeerd. Foto N. van der Horst Om het wereldkampioenschap schaken Dit was het „pakkende" slot van de wedstrijd van ons Zaterdagelftal: de Spakenburger Wout Heinen wordt door zijn moeder en verloofde gehuldigd voor zijn twee doelpunten. was naar onze mening beter en homo gener dan het team, dat vorig jaar In Saint Maur de Fransen de baas bleef. Woudsma was als steeds een betrouwbaar doelman, die een uitstekende kijk heeft op lage schoten. Aan het doelpunt van de Fransen had hij geen schuld: het werd op twee meter afstand van de goal gemaakt, precies in de hoek. Zeer veel deugd deed het, dat onze achterhoede zo goed speel de. Rechtsback en aanvoerder Wilhelm was veel beter op dreef dan ln Saint Maur en over de beide debutanten v. d. Nagel en Harbers niets dan lof. De Rijns burger deed Leen Schaap volkomen ver geten en dat zegt wat, en Harbers gaf de De beide buitenspelers Schipper en Bout waren de minsten in de aanvalslinie. Bij de Fransen was de achterhoede het sterkste deel van de ploeg. Vooral stop per Bonifassi speelde goed. terwijl in de voorhoede Grosso (Parijs), de enige Fransman, die ook in Saint Maur van de partij was, uitblonk. Scheidsrechter Formany leidde uit- uiterst beweeglijke rechtervleugel van de Fransen geen schijn van een kans. Gerrit Zandbergen en Henny Jansen hebben zowel in verdedigend als in op bouwend opzicht knap werk geleverd. Het middenveld is vrijwel niet het domein de Fransen geweest en dat kwam ook, omdat de voorhoedespelers niet aarzelden terug te komen als hun assistentie vereist (Speciale berichtgeving) Eindelijk heeft Botwinnik gedan, wat isiders bijna al een week lang verwacht nebben: hij heeft teruggeslagen, en hard ook- Blijkbaar moest hij eerst een achter stand hebben alvorens hij de nodige ver betenheid1 kon opbrengen om zijn tegen stander oniverbiddel'lijk terug te wijzen. Trouwens, oök in zijn match tegen Bron- stein sloeg Böliwinmk juist als hij een achterstand had op 't felst toe. Ditmaal was het spel van de wereld kampioen van het begin tot het eind gaaf, zodat Smyslov niet de kans kreeg te pro fiteren van zwakke zetten, zoals in de De en 10e partij. Smyslov koos de Sla vische verdiediiiginig, welke in de interna tionale toumooipraktijk nog slechts zel den wordt gezien- Sanyslov is wijwei a« enige, die haar nog geregeld toepast, üp de 8e zet weck hij af van zijn gewoonte hier 8. a5 te spelen- Doch ook Botwin nik week onmiddellijk van de theorie af en speelde 9- Ph4. Van dit ogenblik af is Smysldv eigenlijk voortdurend min of 'meer in moeilijkheden geweest- Toen hij op 20e zet de sterkste verdediging ver zuimde kon hij ich nog wel taai verdedi gen maar waarschijnlijk het verlies niet meer ontgaan. De uitslagen van de Zaterdag ge speelde ronde van de wedstrijden om het persoonlijk damkampioen schap van Nederland waren voor de wereldkampioen Piet Roozenburg wel bijzonder gunstig. Zelf wist hij de stug verdedigende Noordbrabantse kampioen De Graag op magistrale wijze tot capitulatie te dwin- n cn bovendien ontving hij de mede- •rking van enkele medespelers; zeker t meest van de Hagenaar Gordijn, die de ernstigste concurrent van de wereld kampioen. de Rotterdammer Bom na sensationeel gevecht met lege har.- naar huis stuurde. Maar ook de Voor de rust hing de voorhoede nog als droog zand aan elkaar en ging er eigen lijk alleen maar gevaar uit van de zeer actieve en uit alle standen schietende v. d. Oever. Maar daarna kwamen ook Heinen en Kerkdijk tot betere prestaties. Vooral de jonge Kerkdijk is een spelertje, die veel voor het Zaterdagelftal kan gaan betekenen. Om de nationale damtitel Ned. militaire ploeg over won Luxemburg En werd daardoor tweede Antwerpen Het Ned. militaire elftal heeft in groep van het internationale militaire tour- nooi een fraaie 70 zege op Luxemburg behaald. Met rust hadden onze landge noten reeds een 30 voorsprong. D< Nederlanders, die ln technisch opzicht met kop en schouders boven hun tegen standers uitstaken, kregen een Luxem burgse ploeg tegenover zich, welke wel telkenmale moedig ten aanval trok, doch het vermogen miste om de vaak slecht opgezette attaques tot een goed einde te brengen. De cornerverhouding van 18 tegen 6 in het voordeel Luxemburgers onderstreept de onmacht van de Luxemburgse voorwaartsen. Rijnvis opende in de 6e minuut de uit een voorzet van Van der Kuil minuten later besloot Brusselers een binatie tussen hem, Van der Kuil en Van der Wel met een schot, dat de Luxem burgse doelman te machtig was. minuut daarna zorgde Brusselers 30 door een voorzet van Van der Linden uitstekend te benutten. In de 27e minuut van de tweede helft Intussen had Koch ln het Luxemburgse doel enkele schoten van Van der Linden en een kopbal van Van der Kuil weten te stoppen vergrootte Van der Kuil uit een corner de voorsprong tot 40 minuten later bracht Van der Wel uit een pass van Rijnvis de stand op 50. Weer twee minuten later gaf Van der Wel Koch voor de zesde maal het nakijken, Zes minuten voor tijd liet Van der Kuil, de beste man in de Nederlandse ploeg, het zevende Nederlandse doelpunt tekenen. Intussen wap het Luxemburgse elftal tot een tiental gereduceerd, want tien minuten voor het einde had Paulus Van der Kuil een klap gegeven, welke overtreding de scheidsrechter hem van het veld zond. In de laatste minuut kregen de Luxem burgers nog de kans om de eer te redden, toen Knoch in het beruchte gebied ten val werd gebracht. Maar Kuistermans stopte de strafschop, door Knoch zelf genomen, meesterlijk. De eindstand van groep A, waaruit, naar gemeld. België naar de halve finales overgaat, luidt: 1. België 2 2 0 0 2. Nederland ..2 1 0 1 3. Luxemburg 2 0 0 2 0 010 winning voor Engeland. waartoe' Bergsma en Keiler hun onderlinge ontmoeting besloten. uitslag, waarmede de wereldkam pioen bijzonder gebaat was. Deer deze uitslagen duurt vooral de spanning om de tweede plaats onverminderd voort. Temeer daar ook Laros zich in de omge ving hiervan nestelde door in het afgelo pen week-end 3 punten te scoren. Even open is nog de vraag, waarop de laatste ronde het antwoord moet geven, wie het volgend jaar vrijgesteld zullen worden van het spelen van voorwedstrij- den. Dit privilege wordt nl. verleend de wereldkampioen en de 6 speler na hem komen. Het meest spectacu laire gevecht leverden Zaterdag Bom Gordijn. Voor beide spelers betekende deze ontmoeting vrijwel een strijd het behoud van hun laatste kansen. De Rotterdammer zou door een overwinning de theoretische kans op de titel in eigen hand houden, terwijl de Hagenaar zege broodnodig had in verband met zijn aspiraties op één der vrijstellingen. Het Bom. die begon met het zoeken naar verwikkelingen. Met zijn 12e meerde hij een gesloten stelling op het kerkhof. Gordijn bleef echter n:et acn- imiteerde zijn tegenstander op de 21ste zet. Nadat de spelers bij hun 25e zet de dreiging van het vallende vlaggetje nog juist bijtijds hadder. weten te bezweren, beging de Rotterdammer de tactische fout door bii zijn 26e zet ruim 50 minuten bedenktijd op te peren. Wel was hij in staat de hierop volgende zetten in bliksemtempo af te wikkelen maar toen Gordijn hem nieuw voor complicaties plaatste was net logisch, dat de de Rotterdammer juiste antwoord schuldig bleef en Gor dijn een overwgende stelling verkreeg. Wel overzag de oud-kamDioenjjjHtL^ derland en Den Haag nog even een snelle winst, maar op de uitslag oefende geen invloed uit. En na 60 zetten spelen veroverde de Hagenaar een stijlvolle overwinning. De volledige uitslagen luiden: 11e ron de: Van DijkHartgers 1—1; Jurg- Bcers 2—0; v. d. Berg—Laros 1—1; Gor dijn—Ansems 0—2; De Graag—W. Roo zenburg 11; BergsmaP. Roozenburg 2—0: Bom—Keiler 2—0. 12e ronde: Bom—GordUn 0—2; KelJer Bergsma 11; p. RoozenburgDe Graag 20; W. Roozenburgv. d. Berg 2—0: Laros—Jurg 2—0; Beers—Van Dijk 1—1; Hatgers—Ansems 20. Bij het ingaan van de laatste ronde de ranglijst er als volgt uit: 1. P. Roi- zenburg 18 p.; 2—3 Bom en Bergsma 16 p: 4. Laros 15 p.; 5. Keller 14 p.; 6—7 Gordijn en van Dijk 12 p.; 8—9 Wim Roozenburg en Ansems 11 p., 10—12 Jurg. De Graag en Beers 9 p.; 13—14 Hartgers en v. d. Bgrg 8 p. Te Edinburgh is een interland hockeywedstrijd gespeeld tussen de elftal len van Schotland en Wales. Na bij de rust met 21 de leiding te hebben gehad. Wales de ontmoeting met 8—2. In het officiële kampioenschap van de vier „home countries" is Engeland met 6 pun ten als eerste geëindigd, gevolgd door Ierland met 4 punten, Wales met 2 pun ten en Schotland met 0 punten. De Interland hockeywedstrijd tussen Engeland en Ierland, welke te Blackpool werd gespeeld, eindigde In een T Moskou, 10 April Hieronder volgt de partij. Wit: Botwinnik Zwart: Smyslor. Aangenomen si arisch 1. d4 d5 2. c4 c6 3- Pf3 Pf6 4.Pcl dx©4 5- a4 Lf5 6- e3 e6 7. Lxc4 Lb4 8- 0-0 Pbd7 9,Ph4- Met deze sterke zet bereikt wdt niet al leen dat hij Lf5 uitschakelt doch boven dien vergemakkelijkt hij een opmars in het centrum door middel van f3 en e4- 0-0 10. f3 (Onmiddellijk ruilen op f5 zou de zo juist genoemde opmars belemeren, omdat den op f5 een zwarte pion komt te srtaan).Lg6 11. e4 e5 21. Pxg6 hxg6 13- Le3 De7 14. De2 exd4 15. Lxd4 Lc5 16- Ld4x C5 De7 x C5f 17. Khl g5. Smyslov onderkent de gevaren welke hem bedreigen opperbest en hij streeft r dan> ook terecht naar door ruil de stel- tng zoveel mogelijk te vereenvoudigen. 18- g3 Tad8 19. La2 Tfe8 20- TadI Pf8? Deze zet werkt wits plannen in de hand- Veel beter ware 20. De7 geweest, hoe wel zwart dan de witte opmars niet blijvend zou hebben kunnen verhinderen. 21. Txd8 Txd8 22- e5 Pd5 (Smyslov ruilt in tijdnood wat hij ruilen kan) 23. Pxd5 cxd5 24. Dd2 (dwingt Pe6 af doch even later moet dit paard toch weer wijken) Pe6 25- f4 gxf4 26. gxf4 Dc6 (om plaats te maken voor het paard) 27- f5 Pc5 28 Dg5 Td7 29- Tgl f6 30. exf6 Pe4 Het lijkt wel mooi, doch het is nét on voldoende) 31. nt Txf7 2-Dd8t Kh 7 33. Lxd5 (Het is afgelopen. De nu volgende materaalslag verliest Smyslov natuurlijk) Pf2r 3. K4g2 Df6 35- Dxf6 Txf6 36. Kxf2 Txf5+ 37. Lf3 Tf4 38- Tg4 en zwart geeft het op. De stand is nu weer gelijk: 66- De match is nu tot de helft gevorderd- Op merkelijk ia, dat slechts 4 partijen remise werden. Dat Zai in de tweede helft van. de match waarschijnlijk wel anders wor- Wezeldtitel tafeltennis Japan won na zware strijd Swaythling Cup 10.000 toeschouwers hebben Zaterdag- zond in Wembley's Empire Pool Japan a een intens spannende strijd met Tsjechoslowakije de Swaythling Cup zien winnen. Met 54 bleven de Japanners iri de meerderheid. Nadat Engeland, de cup houder, met 52 van Japan en met 53 van Tsjechoslowakije in de finale-poule had verloren, moest het duel tussen Japan en Tsjechoslowakije de beslissing bren gen. Hoe spannend het er hierin is toe gegaan, blijkt voldoende uit de volgende Tomasu (Japan) si. Tereba (Tsjsl.) 21—11 21—12; Ogimaru (Japan) sl. Stipek (Tsj.sl.) 21—18 17—21 21—14; Andreadis (Tsj.sl.) sl. Tomita (Japan) 21—12 21—14; Ogimura (Japan) sl. Tereba (Tsj.sl.) 21—15 21—15; Andreadis (Tsj.sl.) sl. Tomasu (Japan) 18—21 22—20 21—13; Stipek (Tsj.sl.) sl. Tomita (Japan) 2115 20—22 21—19; Andreadis (Tsj.sl) sl. Ogimura (Japan) 21—13 2119; Tomita (Japan) sl. Tereba (Tsj.sl.) 21—15 21—10; Tomita (Japan) sl. Stipek (Tsj.sl.) 21—17 21—12. In het tournooi om de Corblllon Cup (dames) won Engeland met 32 van Japan. Eerder op de dag hadden de Engelse dames met 31 van Hongarije verloren. Ned. B-team (dames) voor Donderdag Donderdag 15 April zal op Klein Zwit serland te Den Haag een wedstrijd wor den gespeeld tussen de dames B-elftallen van Nederland en Schotland. Het Neder lands B-elftal speelt in dezelfde opstelling als waarmee te Brussel Van de Belgische B-ploeg werd gewonnen en verschijnt dus in de volgende formatie: Doel: Ten Berge (Be Fair); achter: Vlgeleyn (Kieviten) en Riezebos (Togo); midden: Boer (Pinoke), Rouwenhorst (Togo), en Van Dalsum (Togo): voor: Rleder (Gooi), Brouwer (HHYC), Loomans (Push). Olthoff (Al liance) en Nillesen (EMHC). Geen volksliederen bij Eur. kampioenschappen De organisatoren van de Europese athletiekkampioenschappen, welke van 25 tot 29 Augustus te Bern worden gehouden, hebben besloten geen volksliederen te laten spelen bij de prijsuitreiking. Men staat namelijk op het standpunt, dat de athleten, die de eerste drie plaatsen be zetten en op het „schavotje" zullen komen, vertegenwoordigers van de sport zijn, van een idee en in geen enkel op zicht is er sprake van een wedstrijd tus sen de deelnemende landen onderling. Wat dan wel bij de plechtige uitreiking der medailles zal geschieden? Fanfares zullen klinken bij het begin en aan het slot van elke plechtigheid. Een drietal blazers zal daarvoor worden geïnstrueerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 4