Jlieutue £riJtsrl)c (fourant Comet straalvliegtuig vermist in Zuid-Italië 'n „Sombere lente in de politiek" Alle inzittenden (14 passagiers) kwamen waarschijnlijk om Dulles komt in Europa plan voor Azië bespreken Arbeider sloot controlerend geneesheer in kamer op Contrasten op het strand '/P'Jfc phy1 s Wist U Storm van protest over het besluit van Coventry 1.98 VRIJDAG 9 APRIL 1954 Advertentie-afdeling: Tel 31441 Postrekening 58936 ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; f 0.50 per week ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10012 Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chei-Red.: H. W. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken #S tantoasticti If qtirbleoro nqa bert in tegfjenspoet" OP WEG VAN ROME NAAR CAIRO SINDS HET AANBREKEN van de dag wordt in Zuid-Italië en op de Middellandse Zee met vliegtuigen en schepen gezocht naar het Britse Comet straalvliegtuig G Alyy, dat op een vlucht van Rome naar Cairo wordt vermist. Het opsporingswerk concentreerde zich aanvanke lijk op de bergachtige kust aan de voet van de Italiaanse laars. Bij prachtig weer was de Comet met veertien passagiers en zeven Zuid- afrikaanse bemanningsleden van het vliegveld Ciampino vertrokken. Een half uur later passeerde het Napels. „Wij krijgen hoogte" luidde de boodschap, die men in de verkeerstoren van Napels opving. Voorzover in Rome bekend is, was dit de laatste mededeling, welke het toestel, dat als einddoel Johannesburg had, werd vernomen. Volgens de laatste be richten is voor de Zuiditaliaanse kust een grote olievlek waargenomen. De Comet, die nu vermist wordt, had in Rome 25 uur vertragirtg ondervonden doordat er een oliemeter moest worden gerepareerd. Volgens employées van het Ciampino-vliegveld was deze reparatie ichter zeer onbelangrijk en kan zij be- Na Napels had de Cornet Catanzaro, ln de teen van de Italiaanse laars moeten waarschuwen, dat het van het vasteland boven zee ging vliegen, maar een der gelijke boodschap werd niet opgevangen. Vijf uur later had men nog niets van het toestel vernomen. En nauwelijks was in Cairo, op Malta en in Rome opdracht ge geven, naar de Comet te gaan zoeken, of slist geen invloed hebben gehad op de luchtvaardigheid van het toestel. De dienst tussen Johannesburg en Lon den wordt gemeenschappelijk verzorgd door de B.O.A.C. en de Zuidafrikaanse luchtvaartmaatschappij. De laatste zorgde de vlucht van gisteren. De d^nst van Londen op Johannesburg wa eerste sinds de Cornets weer in gebruik genomen werden. Er hebben vier vluch ten per week plaats: twee voor rekening van de B.O.A.C. en twee voor rekening van de Zuid-Afrikanen. De Comet die Dit is de Comet Yoke Peter, het straalvliegtuig van de B.O.A.C., dat op 10 Januari in de Thyrreense Zee stortte. Bij die ramp kwamen 35 mensen om het leven. De Yoke Yoke, die thans in dezelfde zee is ge stort, zag er precies eender uit als de hierboven afgebeelde Cornet. Januari bij Elba verloren ging, was op weg naar Londen. In dit verband wijst men er te Londen op. dat het vermiste toestel, de Yoke- Yoke, ongeveer op dezelfde afstand van Rome moet zijn verdwenen, als de Yoke Peter in Januari j.l. met dit verschil, dat de Yoke Peter in Noordelijke en de Yoke Yoke in Zuidelijke richting Rome ver liet. Dit zou er op kunnen wijzen, dat de storing van gelijke aard is als die. welke zich heeft voorgedaan in de Comet Yoke Peter. De Yoke Yoke ontkwam op 16 Juli 1953 nauwelijks aan een ramp. toen het toe stel op het vliegveld Juhu van Bombay een noodlanding moest maken. Toen had de machine tijdens de vlucht mechani sche moeilijkheden gekregen. Op de korte landingsbaan van Juhu moest de piloot hard remmen om niet in een sloot terecht te komen. De acht banden van het lan- dingsgesteld gingen aan flarden, maar de 13 passagiers kwamen er heelhuids af. Aan boord van de Cornet bevinden zich behalve de Zuidafrikaanse beman ning drie Amerikanen, een Egyptenaar, een Zwitser, twee Zuidafrikanen en zeven JjJritten. Miles Thomas, president van de B.O.A.C. in Londen, zette voor de tweede maal in drie maanden de passagiersdlenst met Comets stop, hangende een onder- Nog slechts twee weken geleden waren de Cornets voor de eerste maal sinds de derde ramp met één dezer toestellen binnen een jaar weer opgestegen, nadat zij zorgvuldig waren nagezien. Die derde ramp had plaats bij Elba op 10 Januari j.l. Er kwamen toen 35 men sen om het leven. Omtrent de oorzaak van die ramp tast men nog in hel duis ter. De eerste ramp met een Come' ge beurde op 3 Maart 1953, toen zo'n toe stel bij het opstijgen van het vliegveld in Karatsji (Pakistan) neerstortte. Dat toestel was onderweg naar Canada om te worden overgedragen aan de Canadian Pacific Airlines. Alle elf leden van de bemanning en de technici aan boord van het toestel kwamen toen om. Op 2 Mei 1953 ging een Cornet verloren tijdens een onweer bij Calcutta. Bij die ramp verlo ren 37 passagiers en zes bemanningsleden het leven. Londen en Parijs aarzelen De beslissing over Amerikaanse hulp wordt wellicht uitgesteld 1TX)STES DULLES, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, ■L zal waarschijnlijk begin volgende week in Europa arriveren voor besprekingen op het hoogste niveau met Britse en Franse leiders over een heid van actie om Zuidoost-Azië te beschermen tegen communistische overheersing. Het lijkt de bedoeling te zijn, dat hij Maandag te Londen aankomt en Woensdag naar Parijs vertrekt. Hij kan dan aan het einde van de volgende week in Washington terug zijn om verslag uit te brengen aan president Eisenhower. A-bom is gemakkelijk te maken. Wees waak zaam Zelfs Iemand die geen vakman is op het gebied van atoomwapens, kan in en kele uren tijds een atoombom in elkaar zetten uit onderdelen die afzonderlijk het land kunnen zijn binnengesmokkeld. 1- dus is bekendgemaakt in een circulaire van de Amerikaanse Marine. In de cir culaire wordt een beroep gedaan op de Waakzaamheid van het person Zelfs atoomwapens met een gewicht van vijf ton zouden in een ruimte Ongeveer 20 vierkante meter kunnen worden gemonteerd. De grondstoffe-: voor alle onderdelen zouden bovendien, behalve het splijtbare materiaal. Ver. Staten kunnen worden verkregen zonder achterdocht te wekken. Men zelfs de onderdelen in de Ver. Staten kunnen laten vervaardigen zonder dat er iets in de gaten zou lopen, aüdus de flrculaire. De enige manier waarop de mensheid zich tegen atoomwapens kan verdedigen, is leven, werken en het verbouwen van voedselgewassen onder de grond, aldus zeide de Australische atoomgeleerd) prof. Ollphant gisteravond. Engeland en Frankrijk zijn het niet helemaal met Dulles plan voor een ver drag eens. Engeland vindt de toestand Indo-China minder ernstig dar Ame- a en vreest dat een overhaast hande len schaae zou kunnen doen aan de kansen op overeenstemming op de Ge- neefse conferentie. Ook Frankrijk is deze mening toegedaan Elke slap. die de hoop op een regeling van de Indo- Chinese kwestie zou verminderen, zou een slechte uitwerking hebber, op de Franse openbare mening. Dulles wil nu trachten, persoonlijk de Britse en Franse bezwaren weg te rede neren. vandaar zijn bezoek Hij is van oordeel, dat de situatie in Inoo-China zo kritiek is, dat onmiddellijk stappen moeten worden gedaan en dat zijn piar. voor een anti-communistisch front de onderhandelingspositie van het Westen zal versterken. Intussen heeft de republikeinse lelde/ in de Amerikaanse senaat. William Knowland. laten weten dat het congres vermoedelijk een beslissing over de hulp verlening aan het buitenland Z3l uitstel len. totdat de andere landen geantwoord hebben op de oproep van Dulles. Uit Parijs werd gemeld, dat premier Laniel vanmiddag het parlement zou toe spreken inzake Indo-China. Hij zou het hebben over de verklaringen van Dulles In Indo-China treffen de rebellen koortsachtig voorbereidingen voor ve massale aanval op de vesting Dien Bien Phoe. De Amerikaanse strijdkrachten in het Verre Oosten hebben opdracht gekregen alle beschikbare vliegtuigen met de grootste spoed naar Indo-China te zen den. In Cambodja, waar de rebellen ook zijn binnengevallen, is de algemene mo bilisatie afgekondigd. Wisselwachter lette niet op 25 doden in Polen Bij een botsing tussen een passagiers- en een goederentrein nabij Krakau ir Polen zijn vorige week 25 personen oir het leven gekomen en meer dan honderd gewond door onoplettendheid van eci wisselwachter. Twee honderdjarigen in Werken dam en Axel Op 28 April hoopt mej. N. Schoon te Werkendam haar lOCkste verjaardag te vieren Mevr. Jacoba Veele te Axel I hoopt op 12 April honderd jaar te I den. Russische voorstel Kansen voor K.L.M. in Berlijn gestegen Tussenlanding in West, eindpunt in Oost De Sowjet-autoriteiten in Duitsland zijn bereid, voor buitenlandse luchtvaart maatschappijen. die een luchtlijn op Ber lijn willen openen, de luchthaven Schoe- neveld in het Oost-Duitse grensgebied open te stellen als eindpunt, zo werd gis teren van bevoegde zijde te Berlijn ver nomen. De K.L.M. en de Scandinavische Luchtvaartmaatschappij S.A.S. hebben zo- s men weet de laatste tijd moeite gedaan :>or het openen van diensten op Berlijn. De Russen stellen de toestemming voor het vliegen boven Oostduits gebied er van afhankelijk, dat de verkeersvliegtuigen op het bij Oost-Berlijn gelegen vliegveld Schoenefeld landen en opstijgen. Thans vliegen krachtens een accoord •an de vier grote mogendheden alleen •liegtuigen van deze vier landen op Ber lijn. luchtvaartmaatschappijen hebben tot :e slechts het oog gehad op een dienst op West-Berlijn. De Russen zouden thans compromis hebben voorgesteld, dat de vliegtuigen een tussenlanding op 't West- Berlijnse vliegveld Tempelhof maken. De betrokken luchtvaartmaatschappijen hebben voor een luchtverbinding met Berlijn ook de toestemming van de drie Westelijke mogendheden nodig. De zaak Anneke Beekman Ex-voogdes blijft in gevangenschap Het gerechtshof te Amsterdam heeft gistermiddag in raadkamer afwijzend be schikt op het hoger beroep, dat mevr G. M. L.-Va.n M. uit Hilversum de op 22 Maart gearresteerde voogdes van Anneke Beekman, had gesteld tegen haar gevangenhouding, die de Amsterdamse rechtbank op 30 Maart voor 30 dagen heeft gelast. Het algemeen bestuur van de Stichting Joods Maatschappelijk Werk heeft een motie over de zaak-Anneke Beekman uitgesproken dat het onttrokken houden van het meisje aan de voogdij van de stichting die bij deze instelling is aange sloten, een aantasting is van de aller- te principes van kinderbfescherming en de autonomie en de goede naam van deskundigheid en objectiviteit van het Joods maatschappelijk werk. Er werd een beroep gedaan op allen die bij het maat schappelijk werk betrokken zijn, om hun stem te verheffen tegen de houding van diegenen die het kind verborgen houden dan wel dit verbergen begunstigen. Het Nieuw Israëlietisch Weekblad heeft m hoofdartikel aan deze zaak gewijd, aarin tegen het ondergedoken houden wordt geprotesteerd. Rusland blijft verantwoordelijk Westelijke Drie erkennen Oost-Duitsland niet De Westelijke Grote Drie erkennen het Russische besluit niet, waarbij Oost- Duitsland tot een Bouvereinc staat werd verklaard. De enige erkende regering is •an West-Duitsland. Aldus hebben de Westelijke Grote Drie in gelijkluidende 's aan de Russische Hoge Commia- in Oost-Duitsland meegedeeld, ar Ass. Press in Berlijn verneemt, heeft de Rus Mikoyan, lid van het Polit bureau, critiek geleverd op het Oostduit- communistische regiem wegens het falen op economisch gebied, waardoor de politieke onrust wordt bevorderd. Friese Siamese tweeling weldra geopereerd Binnen afzienbare tijd zal men kun nen overgaan tot het operatief van el kaar scheiden van de Siamese tweeling Folkje en Tjiskc de Vries, die begin November te Molenennd bjj Oudkerk werd geboren en die nu dus vijf maan den oud is. Dit heeft de arts J. P. C. Wijthoff uit Oudkerk Donderdag verteld toen hij terugkeerde van een reis naar Enge land. Hij voegde er aan toe. dat hij in Londen veel interessants heeft gehoord en gezien van de operaties van de Nige- riaanse Siamese tweeling. Narcissen spoedig te bewonderen Wanneer de wind warmer wordt, zul len de bezoekers van dc Bollenstreek het aanstaande weekeinde enige narcis- senvelden kunnen bewonderen. Met vry grote zekerheid kan worden gezegd, dat in de omgeving van Warmond de eerst volgende veertien dagen deze lenteboden in volle bloei zullen staan. Op Keuken hof staat verreweg het grootste gedeelte van de tulpen, die hier worden gekweekt, in bloei. Dit is ook het geval met het zogenaamde bijgoed in het grote park Duizenden Amerikaanse kinderen in 44 staten zullen de volgende week worden ingeënt met het nieuwe serum tegen de kinderverlamming. Vliegtuig vloog door een ziekenhuis Een eenmotorig vliegtuig van de Egyptische luchtmacht is gis teren door een ziekenhuis in een voorstad van Cairo gevlogen. De patiënten en het verplegend per soneel werden niet gewond. De piloot kwam om het leven. Het toestel was bezig DDT uit te strooien Plotseling verloor het hoogte en raakte het ziekenhuis. Op de derde verdieping sloeg hot een groot gat in de muur, vloog door het gebouw heen en kwam in stukken op het terrein van het ziekenhuis neer. Arrestatie in Veen dam Arts wilde niet onmiddellijk een herstelver klaring afgeven De VEENDAMSE ARBEIDER T. O. heeft de controlerend geneesheer, die hem na zijn ziekte kwam bezoeken, in een kamer van zijn woning opgesloten, omdat de arts hem niet onmiddellijk een herstelver klaring had willen geven. De arbeider is thans door de politie gearresteerd en opgesloten in het huis van bewaring in Groningen. Gedurende zijn ziekte had O. uit de ziektewet getrokken. De controlerend geneesheer vond de man tijdens zijn F~ VU* V *3»-/ - r.-» '7/ '-sir-- - it- p* ■S: - We leven wel in een tijd van grote tegenstellingen. Dat komt zelfs op het strand tot uiting. Hier ziet u twee contrasten op enkele vier kante meters zand bijeen. De optimist en de pessimist, de progressieve en de meer conservatieve. Het is maar net, van welke kant we het be kijken. Overigens, de dames zullen wel weten wat ze doen. De fotograaf heeft in elk geval het bewijs geleverd, dat ook op het strand de uiter sten elkacfr (bijna) raken. eerste bezoek niet thuis en ook enkele malen daarna werd de arts door de echt genote van O. te woord gestaan. Tenslotte deelde de arts de echtegcnote mee, dat O. weer kon gaan werken. Hij ging twee dagen later echter nogmaals naar de woning van O. en trof hem dit keer zelf thuis. De man verklaarde, dat hij weer aan het werk was gegaan, maar dat hij naar huis was gestuurd, omdat hij geen herstelvcrklarinjz kon overleggen. HU verzocht de art» daarom, hem deze ver klaring te geven. De arts was hieroe niet bereid, aangezien het de gewoonte is deze verklaring niet direct af te geven, maar achteraf per post toe te zenden. HU wenste van deze gewoonte niet af te wUken. De Veendammer O. ontstak hierover in woede en greep do arts. Hij slingerde de arts door de kamer, deed de deur dicht, schoof de grendel ervoor. Daar na posteerde hU zich met de rug tegen de deur en eiste een herstelverklaring in ruil voor de vrUheid van de arts. De dokter daoht, dat O. wel zou kalmeren, maar toen hU na drie kwartier nog steeds in de kamer was opgesloten en O. nog niet van zins bleek hem te bevrij den, gaf dc arts de verklaring af. Direct hierop stelde hij zich met dc politie in verbinding om aangifte te doen. De politie arresteerde O. Later bleek dat de man niet naar zijn werk was teruggekeerd, maar zich als werkzoekende had laten inschrUven op het arbeidsbureau. Nederlander ter dood veroordeeld? Spionnageproces in Oost-Berlijn Volgens het Westberlijnse anti-commu nistische inlichtingenbureau West is een Nederlander, tezamen met twee Oost- Berlijners, verscheidene weken geleden door een Sow jet-Russisch militair ge rechtshof te Oost-BerlUn, op beschuldi ging van spionnage en sabotage, ter dood veroordeeld. De Nederlander. wiens naam nog niet bekend la, zou na zijn veroordeling naar de Sowjet-Unie zijn overgebracht. De twee ter dood veroordeelde Duit sers heetten Karl Wolter en Johann Drews. Verscheidene andere beklaagden wer den, op dezelfde beschuldiging, veroor deeld tot gcvangenicstraffen van 20 tot 25 jaar. Het bureau West heeft aijn inlichtin gen verkregen van een man. die gevan gen heeft gezeten In dc gevangenis van de Russische geheime dienst te Karts- horst, in Oost-BerlUn. Luchtbotsing in Canada 37 doden De ernstigste luchtramp in Canada sedert 1941 had gisteren plaats boven Moose Jaw. 65 km ten Westen van Re- gina. toen e?n één-motorig Harvard- lestoestel van de Canadese luchtmacht in botsing kwam met een viermotorig pas sagiersvliegtuig van de „Trans Canadian Airlines". Volgens de eerste berichten zijn 37 per sonen (31 passagiers, vier leden van de bemanning van het verkeerstoestel en twee inzittenden van de Harvard) om het leven gekomen. Niet langer vermist Koning Leopold gezond en optimistisch Koning Leopold is terecht. Zoals wij gisteren meldden, maakte zyn gemalin, de prinses van Rhéty, zich ernstig onge rust. omdat zij reeds enige dagen niets van de koning had gehoord. Koning Leo pold is elf dagen geleden met een expe ditie het Panamese oerwoud ingetrokken om wetenschappelijke onderzoekingen te verrichten. Thans is weer contact met de expeditie verkregen. Allen maken het goed en zUn optimistisch gestemd. In Brussel verklaarde koning Boude- wijn, dat hij niet anders had verwacht. „De expeditie heeft geen radio, hoe zou zij dan contact kunnen opnemen?" aldus de koning. DAT m.i.v. 31 Maart j.l. benoemd zijn tot ingenieur van de Rijkswaterstaat in vaste dienst ir Th. Brans te Dordrecht en ir F. J. Sprenger te Vlissingen. DAT de Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. op 24 en 25 April in het conferen tieoord De Born te Bennekom een na tuurbeschermingsconferentie houdt. DAT Donderdag de huidige comman dant van de vliegbasis Gilze-Rijen. lt. kol. vlieger-waarnemer A. A. W. v. Rest, zijn bevoegdheid overdraagt aan lt. kol. vlieger-waarnemer J. P. Weiter. DAT koning Frederik van Denemarken in Kopenhagen een tweedaagse conferen tie over het int. uitwisselingsprogram ma van luchtvaartcadetten opende, waar aan ook 3 Ned. luchtvaartdeskundigen deelnemen. DAT de Kon. Ned. Zuivelbond onder voorzitterichap van mr C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg Donderdag 10 Juni in Utrecht zijn algemene verga dering houdt. DAT in Klazienaveen 3 geheime ders in beslag genomen zyn en tegen de exploitanten L. H. en H. K. proces baal is opgemaakt. DAT de N. V. Aannemersbedrijf v.h. J. P. Broekhoven te Arnhem met f 1.523 000 de laagste inschrijfster was bij de onderhandse aanbestedilfg van een af sluitdijk in het Dijkwater op Schouwen t Duiveland. DAT gisteren van een driewielige vrachtauto op de Dokkumertrekweg in Leeuwarden 2 grijze papieren zakken met een halve kilo zeer vergiftige, brui ne kwikverbinding in poedervorra zijn •eggenomen. waarvoor de politie waar- Meppel zal worden uitgebreid nieuwe vleugel, waardoor het aantal bed den stijgt van 104 tot 200, en met een nieuw zusterhuis (totale bouwkosten f 2.8 millioen). DAT minister Van Thiel voor het ge- spiekcenti urn te Uithoorn sprak over de sociale aspecten van de industriële uit breiding ten plattelande. DAT tot opvolger van majoor T. Can ter Vissener als commandant van de rijkspolitie te Breda is benoemd maj. W. Gerhards, die gedurende 18 jaar commis saris van politie te Batavia was. DAT 2 Canadese militairen, die bij de bevrijding van Nederland betrokken wa ren een week vacantie in ons land door brengen en in Hilversum door de bur gemeester zijn ontvangen. DAT er plannen bestaan om in A'dam »n reclamecentrum op te richten, zoals p een daar gehouden lunch van het Ge nootschap voor Reclame werd medege deeld. DAT 3 nieuwe bruggen over de Lopl- kerwetering te Lopik genoemd zullen worden naar de gevallen verzetstrijders: Hendrik v. d. Spoel. Oene Steenbeek en Ben Beelen. DAT J. R. uit Beverwijk na cafébezoek met ee-1 auto. die, hij later voor f 180 aan 2 onbekende kooplieden in A'dam ver kocht. te Uitgeest 2 bromfietsrijders uit Assendelft, de 52-J. W. Schoorl en diens 22-j. zoon. heeft aangereden en gewond. DAT tegen de R'damse botenbaas L. B. een week is geëist voor het laten op hijsen van een balk uit het ruim van 'n Italiaans schip met een ertsgrijper, waar de balk uitgleed en een arbeider dode- lyk trof. DAT het Ned. douanekantoor Caberg bij Maastricht zal worden ingericht tot gemeenschappelijk grenskantoor van de Belgische en Ned. douane. DAT de Verenigde Melkhandelaren Organisatie (V. M. O.) in Meppel protes teerde tegen de ev. tegen de melksane- ring door de regering te nemen maatre gelen zonder daarbij het bedrijfsleven te Schaf luchtbescherming maar ai Links-socialisten willen demonstreren tegen alles-verwoestende H-bom Een storm van protest la in de Britse pera opgestoken naar aanleiding van door de gemeenteraad van Coventry ge nomen besluit, op te houden met dc kostbare luchtverdediging, omdat dc wa terstofbom toch elke vorm van bescher ming onmogelijk maakt. Naar wij ver nemen, is het besluit door de links-socia listische meerderheid van de raad „door gedrukt". De socialisten zouden hiermee willen demonstreren tegen het gebruik van de H-bom. De Britse pers trekt fel van leer tegen het defaitisme van Coventry. Waar gaat dat naar toe? zo luidde de algemene reactie. In een eventuele oorlog, aldus de bladen, blyven er nog genoeg gevaren, die het bestaan van de luchtbescherming noodzakelijk maken. Slechts twee Britse bladen betuigen hun Instemming met het bekluit: De so- Libye's kabinet trad af grote onrust gevolg Er heerst grote onrust in Ltbye 4de Westerbuur van Egypte); het kabinet is afgetreden. De oorzaak van de crisis 1s een arrest van het federale Hoogge rechtshof. dat een decreet van de ko ning nietig verklaarde- Het decreet hield ontbinding in van de Tripolitaanse wet gevende vergadering, gegrond op de overweging, dat zU weigerde met de uit voerende raad samen te werken. (EIK van de drie provincies van Libye: Tri- politanië. Fezzan en Cyrenaica. wordt bestuurd door een gouverneur, terzijde gestaan door een uitvoerende en een wetgevende raad). cialistische Daily Herald en de commu nistische Daily Worker, t nu het wonderlUke: er bestaat een van 1948, die voor elke Britse ge meente dc organisatie van de luchtbe scherming verplicht atelt. Het besluit ■an de gemeenteraad van Coventry is lus onwettig. PAASAAN BIEDING NYLONS HAARLEMMERSTRAAT 172-174-179 Droog weer Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond; Droog weer met over hst algemeen weinig bewolking. Vannacht op vele plaatsen lichte en hier en daar zware nachtvorst, morgen overdag ongeveer dezelfde tempera tuur als vandaag. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Zaterdag: zon van 5.56 tot 19.28 uur; maan van 11.07 tot 2.54 uur. Morgen E K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1