zeker is zeker! Levenswel en zonder zorg NIEUWE LEIDSCHE COURANT 12 VRIJDAG 9 APRIL 1954 in kwaliteit in pasvorm in collectie en bovendien de prijzen voordeliger dan zijn altijd waar ook! irme collectie bijpassende pantalons I STORMSAFE regenjas; gega randeerd water afstotend, krimp- vrij en kleurecht. In één- en twee- rij modellen Modern één-rij model met ticketzakje, nieu we diagonaal tweeds 12. Ja, de Padi's hebben hier aan boord volop gelegenheid voor leuke spelletjes. Maar net als sommige kinderen beginnen ze telkens weer met iéts anders. Een tent is leuk. Doch 't moet niet te lang duren. Dan gaat 't weer vervelen. En wat moeten ze nu weer gaan doen? „Laten we een potje boksen", stelt de eeri voor en de ander voelt daar wel iets voor. Ik vind 't eerlijk gezegd maar een raar plannetje, maar ja, zo iets kun je van de Padi's verwachten. Waar ze zo gauw hun bokshandschoenen vandaan halen weet ik niet, maar ook dat hebben ze spoedig voor elkaar. En weldra zyn ze in een hevig gevecht gewik keld net echt. De groten hebben echter wel andere dingen aan 't hoofd, 't Wordt tijd dat ze weer eens gaan eten. En zo je weet treedt Pingo meestal als kok op. Dat is hij ook nu weer van plan. Dat kun je wel zien aan de hoge witte muts, die hij op zijn zwarte hoofd heeft gezet. Weldra staat Pingo in een grote pot te roeren. „Wat eten we vandaag?" informeert Pelle belangstellend, maar hij moet zijn vraag herhalen, zo verdiept is Pingo in zijn werk. „Ik maak frikadellen klaar", zegt hij dan, „je weet wel van die kleine gebraden gehaktballetjes. Oom Rob is er dol op." Maar de kapitein is over dit menu niet erg te spreken. „Voor een keer zijn frikadellen wel lekker", moppert hij, „maar als je ze drie keer achter elkaar krijgt, ga je toch naar iets anders verlangen. „Afwisseling in spijs doet eten," zegt hij dan tot Pingo, „en als je daar geen rekening mee wilt houden, zullen we een andere kok moeten aanstellen". Zie zo, dat weet Pingo. Kwaad loopt Pelle weg en zegt tot Petzi dat hij de kok maar even moet helpen. Dan zal de kapitein wel op 't stuur letten. Nu. daar heeft Petzi wel zin in. Ze zullen een fijne braadworst maken en hoe ze dat doen kun je op plaatje 2 en 3 goed zien. De toeter van oom Rob kan nu goede diensten bewijzen. Je stopt 't gehakt maar in de grote hoorn, dan flink met de stok duwen. Onder 't mondstuk zet je de koeképan en klaar is Kees. Wat zullen ze straks smullen! (Wordt vervolgd) Inlichtingen worden verstrekt door de Levensverzekeringmaatschappijen en haar tussenpersonen Prima kamgzrefl costuums var» ui& stekende coupe erf pasvorm in vijf mo» derne kleuren Zuiver wollen kam- garen costuums met Votmva6t binnen werk. Bijzonder mooie stoffen o.a. de nieuw ste Italiaanse dessins, Een costuum zonder weerga Toen deze twee geboren werden hebben hun ouders onmiddellijk levensverzeke ringen gesloten om later de opleiding van hun kinderen te kunnen betalen. En daardoor hebben deze twee een blijde, onbezorg de studietijd. v

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 12