Commodore Fiedeldij, figuur die geschiedenis maakte RANG Herinneringen aan 'n dappere prestatie tocht door Australische woestijn Paul v. Tienen door een Haags hotel de deur gewezen 551 M Nieuw onderzoek ontslag oud-ambassadeur Chefarine .4 Europa dreigt te vervallen tot achterlijk gebied Hetfomilk s WOENSDAG 7 APRIL 1954 Fabelachtig moieel van Ned. luchtmachtpersoneel in Paciiic-oorlog (Van een bijzondere medewerker) „WAT MLJ IN DE PACIFIC-OORLOG het meeste trof was het fabelachtig moreel van het Nederlandse luchtmacht-personeel, dat gelegerd aan de rand van de Australische woestijn meer dan drie jaar de onafgebroken strijd tegen een Japanse overmacht volhield.Dit vertelde mij de jui9t tot Commodore bevorderde luchtmachtofficier B. J. Fiedeldij, Com mandant van het Commando Luchtvaart Opleidingen alhier, een Hagenaar, die geschiedenis heeft gemaakt. Aanvankelijk technisdh student, werd de jonge Fiedeldij in 1922 cadet te Breda voor het wapen der artillerie KNIL. Na de beëindiging tot 2de luitenant te Nij megen vertrok hjj in 1925 naar Neder- lands-Indië Twee jaar later zag hij zijn hartewens vervuld: hij werd vliegoffi- cier en behoorde tot de groep Nederlan ders, die het fundament bouwden van onze later zo beroemd geworden Nederlands Indische luchtmacht, de ML. De Pacific-oorlog brak uit. Aan de vooravond van de val van Nederlands- COMMODORE B. J. FIEDELDIJ Indië vertrok de kapitein-vlieger Fiedel dij met de opdracht een nieuwe luchtmacht op te bouwen met tien Lode Stars naar Canberra. Weldra zou de carrière van deze vlieger een grote vlucht nemen, om mede een stempel te drukken op de historie van ons volk als luchtvarende en strijdende natie. Op 2 Maart 1942 viel de nacht over Ned. Indië. Australië was zwak. een om standigheid, die gelukkig niet tot de vijandelijke inlichtingen dienst door drong. Het geallieerd opperbevel vreesde echter voor de val van het vijfde wereld deel, op grond waarvan de generaal Van Oyen, de gehele staf alsmede de vlieg- school naar Amerika vertrokken. Het was kapitein Fiedeldij die achterbleef, als commandant van het eerste onderdeel van de door hem zelf opgerichte Neder lands Indische luchtmacht op het Zuide lijk halfrond, het befaamde 18de Squa dron. Later richtte hij een jachtsquadron op. het 120ste, door de vijand niet minder geducht. Toen nam de reeks unieke ge beurtenissen, die zo typerend zijn vo< loopbaan van deze vliegofficier, aanvang. Binnen acht maanden tijds hij luitenant-kolonel. Hij bekleedde af medio 1943 tot het einde van de oorlog de functie van Directeur der Nederlands Indische L.S.K. Uniek in historie van Australië hoogtropische Port Darwin, dwars over de Australische woestijn en wel in de recordtijd van veertien dagen, uniek in Australiës historie. Hij stelde twee ver dedigingslijnen in. De eerste had als bases Merauke en Mac Donald (later Darwin), de tweede Bundaberg in N.O. Australië. De Kitty Hawks en B. 25-toom- bers van resp. het 120ste en 18de Squa dron bonden de strijd tegen de numeriek sterkere vijand aan. Zij verloren in drie jaren strijd de helft aan personeel en vliegtuigen, maar de vijand werd aan zienlijker verliezen toegebracht. Overste Fiedeldij leidde enkele raids op Timor en de Grote Oost. Op boeiende wijze verhaalt hij o.a. van het duel met de Japanner „Billie", een onverschrokken Zero-piloot, een ware „dare devil". Maar diens aanval op de Mitchells heeft „Crazy Billie" nimmer kunnen navertellen. Een luchtschutter schoot hem neer. Behalve tegen de sterke vijand voer den de Nederlanders een bizarre strijd tegen de woestijn, tegen hitte, hardnek kige droogte, een gebrek aan recreatie en zelfs water. Met primitieve middelen stampten zij een kamp uit de woestijn- grond. Niettemin bleven striid-elan en moreel uitmuntend. In de tweede lijn werd te Bundaberg een groep gestationneerd bestaande uit twee reserve squadrons. Eén bestond uit bommenwerpers, de ander was een derdeel bestaande uit Mustang-jacht vliegtuigen. Uit het personeel van voormalige KNILM (burgers) werd het Verkouden..? 60 tabletten f 0 93 Vsferk desinfecterend toMol met Dakota's uitgeruste 19e (Transport) Squadron gevormd. Machtig werk is verricht bij de bevoorrading, het vervoer van troepen en de afvoer van gewonden. Vermeldens waard is, dat de Nederlands Indische luchtmacht in Australië in tegenstelling tot de Nederlandse in Engeland geen Brits karakter droeg, doch specifiek Nederlands is gebleven. Dit is dank zij het beginselvast „neen" overste Fiedeldij, die iedere poging Australische zijde tot vervreemding pertinent verwierp. Door de goede ver standhouding met de voormalige minis ter-president van Australië Curtin en de Gouverneur Generaal Lord Gowrie kreeg de Overste voor goed zijn zin. Als typisch Nederlandse gevechtseenheden hebben eerder genoemde squadrons de geschie denis van onze luchtmacht in de Pa cific geschreven. Gerepatrieerd FjE STRMDVOLLE EN ROEMRIJKE episoden in Australië werden afge sloten met de val van Japan. Overste Fiedeldij vertrok naar Indonesië. Na kort verblijf aldaar ging hij in 1946 het vaderland terug en zag zich benoemd tot lid der Commissie ter voorbereiding van de Rijksluchtimacht Nederland-Ned. Indië. Een jaar later volgde de benoeming tot Chef-Staf bij het Commando Lucht macht Nederland. In 1951 kwam de aan stelling tot Commandant vliegbasis Leeuwarden, waar hij enkele maanden later tot kolonel werd bevorderd. Hier passeerde heuglijke feiten de revue. Bezoeken en inspecties van Ko ningin Juliana en Prins Bernhard. Eisen hower. minister Staf, luit.-gen. Aler. Air -Marshal Suanders, generaal Norstadt en andere binnen- en buitenlandse promi nenten Tijdens de laatste watersnood wierpen Bechcraft-vliegtuigen van de basis Leeuwarden voedselpakketten, me dicamenten. dinghies en zandzakken uit Hulp werd verstrekt aan de door ijsgang geïsoleerde Waddeneilanden. Een tragische gebeurtenis in het ove rigens zo succesvolle leven van de vlieg- officier was het verscheiden van zijn 22- jarige dochter Stella door een vliegonge luk boven Vlieland. Na de periode-Leeuwarden werd hy in Maart 1954 overgeplaatst naar Den Haag, als commandant van het Commando Luchtvaart Opleidingen. Wederom unicum, in die zin dat hij de eerste Luchtmacht-autoriteit is die genoemde functie thans vervult; voordien waren het officieren van de Marine. 1 April is de traditionele fopjesdag; die van het jaar 1954 was voor onze lucht machtofficier Fiedeldij tevens een grote dag: hij werd bevorderd tot Commodore vlieger-waarnemer. ,Jk houd niet van publiciteit", dringt de Commodore aan, „en hemel mij asje blieft niet op. het waren mijn mannen die het schier onmogelijke presteer- Het is hier geen kwestie van opheme len. maar van het weergeven van feiten, die onze Koninklijke Luchtmacht tot eer strekken. En wat betreft publiciteit, geschiedenis moet geschreven worden. Hier ziet men kapitein Fiedeldij in Januari 1943 voor een legertent van het 18 N.E.I. Squadron, waarvan hij het eerste onderdeel zelf oprichtte en leidde. Et bijna ingelopen Vergadering „Werkgemeenschap Europa" kon daardoor niet doorgaan (Van een onzer verslaggevers) [voorstelde, dan maai- binnenskamers bij- „Het begin is er gelukkig weer". Deze een te komen. De heer Van Tienen wens- opmerking, gemaakt door een dame, kon te <Jaar echter niet op in te gaan. Wel de heer Paul van Tienen, de gerucht- stelde hij een andere vergadering in het makende figuur rond de N.(E.)S.B., zeer vooruitzicht. Politie en recherche hielden waarderen. Met zijn bentgenoot mr J. A. ®en *n ^et ze^- eni8® luidruch- Wolthuis zou hij gisteravond voor de af- figuur deling Den Haag van de „Werkgemeen schap Europa" spreken in de erkerzaal het Parkhotel in de Molenstraat in Den Haag. Dit feest ging niet door. De directie van het hotel kwam er ter elfder achter, wat voor vlees zij deze avond in de kuip zou krijgen, en wenste de heren geen gastvrijheid te verlenen. De heer Van Tienen gaf de bezoekers het advies zich zolang in de Prinsestraat te verspreiden. „We zullen proberen nog vergaderruimte te charteren," zo zei hij hoopvol. Omstreeks half negen moest hij echter meedelen, dat de vergadering niet kon doorgaan. „De zaal was toch te klein geweest, want er zijn wel tweehonderd opgekomen," aldus de woordvoer der. Deze berekening is echter aan de hoge kant, naar wij constateerden. Het meest jonge mensen, die belang stelling toonden. De heer Van Tienen toonde zich wel bereid tegenover de pers zijn ideeën be kend te maken. De krantenmensen echter afgekomen op het nieuws op de ideeën van de heer Van Tienen. En het meest typerende woord noteerden toch uit de mond van de hierboven geciteerde bezoekster; „Het begin is gelukkig weerZij was het ook, die fiets, die weg-met-de-fascisten schreeuwde" en •nslotte een bekeuring kreeg. Niet omdat hij zijn mond opendeed, maar omdat hij de Molenstraat in de verkeerde richting bereed. Toen de heer Van Tienen en de zijnen na een klein uurtje afdropen ging ieder zijns weegs. Italiaanse vrachtboot in tweeën gebroken De gisteren in het nauw van Bath (Schelde) gestrande Italiaanse vracht boot Francescu is tijdens de afgelopen nacht in tweeën gebroken. Pogingen om het schip vlot te trekken, hadden gisteren geen succes. Uit Terneuzen was vanmorgen kraan onderweg, waarmee men de lading erts uit de in tweeën gebroken Francescu lossen. De twee delen van het schip zijn nog met elkaar verbonden staat voorlopig niet het minste gevaar de bemanning die dan ook aan boord is gebleven. Oostduits partijcongres geëindigd Huishoudraad tegen cadeaustelsel In een vergadering van de Raad v Beheer van de Nederlandse Huishoud raad is met algemene stemmen uitgespro ken dat de Ned. Huishoudraad eer slist tegenstander is van het cadeaustelsel. Dit stelsel wordt omschreven als stelsel waarbij aan de verkoop var artikel de gratis verstrekking van andersoortig artikel gekoppeld wordt, ook in indirecte vorm, zoals bv. door middel van bonnen die recht geven op een cadeau, of prijzen bij een wedstrijd. De gratis verschaffing van plaatjei geringe waarde is hier niet onder be grepen. De Nederlandse Huishoudraad spreekt uit naam van 14 vrouwenorganisaties, die met elkaar ongeveer een Vi millioea leden tellen. De grootmoeder va; de kinderen R o s e n b e Rosenberg, is door een definitief tot voogdes i benoemd. vaders kant g. mevr. Sophie Am. rechtbank ver de kinderen Aan het eind van het congres van de Oostduits communistische partij te Oost- Berlijn is een nieuw centraal comité (dagelijks bestuur) gekozen van 135 le den, van wie 44 plaatsvervangend. Tevo- bestond het comité uit 81 leden. Deze uitbreiding was nodig om vertegen woordigers van de strijdkrachten en de politie te kunnen opnemen. ÜC3 U kocht wel eens drups of populair gezegd „zuurtjes" Als U echter naar RANG Cristal fruits vraagt, kunt U veel meer ge nieten. Probeert U eens de fijne smaken: citroen, sinaasappel, frambozen enz. Aan de doorschijnende, kristal-heldere kleuren herkent U direct de frisse. Sublieme kwaliteit. vandems&ïaruj. De zaak-Van Breugel Douglas „Beschuldiging van zwarte handel is volkomen onjuist gebleken" Een NIEUW onderzoek zal worden ingesteld naar het ontslag uit de diplomatieke dienst, dat in 1948 ongevraagd werd verleend aan C. Baron van Breugel Douglas, oud-ambassadeur van Nederland te Moskou, die o.a. werd beschuldigd van invoer van zwarte roebels. Het nieuwe onderzoek betreft de financiële handelingen van de oud-ambassadeur en de vraag of -hij het ministerie van Buitenlandse Zaken op dit punt heeft misleid. De conclusie van de commissie voor verzoekschriften uit de Eerste Kamer, dat het ontslag ongedaan moet worden gemaakt, zal zolang worden aangehouden. Dit is het resultaat van het debat dat gisteren in de Eerste Kamer over deze kwestie werd gevoerd. volgens spr., van misleiding var ministerie van Buitenlandse Zaken „De brieven van de heer Van Breugel zijn verkeerd opgevat en hij heeft geen voldoende gelegenheid gehad er zich tegen De minister van Buitenlandse Zaken, mr J. W. Beyen, kantte zich tegtn de woorden intrekken van de „beschuldi gingen", die door de commissie van ver zoekschriften waren gebruikt. Het gaat hier verder niet om rechtsherstel, om twijfel over de gronden waarop het ontslag is verleend. Dat is de probleem stelling. De commissie van bijstand, die ovei deze zaak advies heeft uitgebracht, heeft in dat advies de formulering van de be schuldigingen gegeven. Zij heeft volgens aan de diverse kanten van de zaak alle aandacht geschonken. Het eenstem mig oordeel van de commissie de heer Van Breugel Douglas niet in diplomatieke dienst kon blijven. Zij heeft eerst nog overwogen of er grond was voor rvol ontslag, doch heeft eervol ont slag voorgesteld omdat de handelingen de ambassadeur niet gediend hebben tot vergroting van zijn particulier ver mogen. Het kernpunt van de zaak is voor spr.. dat de heer Van Breugel zowel tegenover het departement van Buitenlandse Zaken als tegenover de commissie ten aanzien zijn financiële transacties meermalen onjuiste voorstelling van zaken heeft gegeven. Spr. bestreed het accountantsrapport it in dezen ter ontlasting van de heer Van Breugel Douglas is opgesteld en dat hij kwalificeerde als „van nul en generlei betekenis". De minister concludeerde ten slotte, dat zijn ambtgenoot en hij geen reden kun- vinden op het ontslag van de ambas sadeur terug te komen. „Apert onjuist" De heer Wendelaar (V.V.D.) voorzitter an de commissie voor de verzoekschrif- •n, had het betoog'van de minister met teleurstelling aangehoord. Het is volgens spr. gebleken, dat de conclusies van de commissie van bijstand apart onjuist zijn geweest en het spijt spr. zeer, dat de minister weer op deze conclusies terug valt. Dat verder de heer Van Breugel zich schuldig gemaakt zou hebben aan zwarte handel is volkomen onjuist gebleken, aldus spr. Hij heeft de betrokken gelden gebruikt voor de Inrichting van de bassade, ten bate van het personeel de ambassade en van zijn gezin, maar zwarte handel was geen sprake. Evenmin Hond verzorgt kuikens De kinderen van de familie Van de Ham te Nijkerk kwamen dezer dagen thuis met twee eendagskuikens. Snel werd een doosje gemaakt met lampje erin, om de diertjes war houden. Toen het hondje van de familie het piepen van de kuikens hoorde, kroop hij ook in de doos, vlijde zich bij de kuikens neer en nam van dat ogen blik de zorg voor de diertjes óp zich. Het lampje werd verwijderd en de hond verwarmt de kuikens net even goed als de beste kunstmoeder. Hoewel de hond altijd heel lief is geweest voor de kinderen van Van de Ham, begint hy nu te brommen als ze bij de doos komen. Hij erg L en verlaat zijn pleegkinderen geen ogenblik. Onze tijd vraag sterke zenuwen! >gen kan aan hel wereldgebeuren nieta veranderen, Sanatogen geeft U wel de zenuwsterkende kracht, i deze tijd zozeer nodig heeft. Sanatogen is een 9iet lanutDiti'linda Voedsel tc verdedig* In Den Haag Is men volgens spr. be vooroordeeld aan deze zaak begonnen hij hekelde het accountantsonderzoek dat in deze is uitgebracht. Dit rapport leek volgens de heer Wendelaar naar niets. Hij stelde een hernieuwd onderzoek voor en beval aan, de conclusie die thans aan de Kamer is voorgelegd aan te houden. De heer Brandenburg (C.P.N.) had het, na het horen van feiten, juister gevonden, dat in deze oneervol ontslag was ver leend en geen eervol. De argumenten van de commissie voor de verzoekschriften hadden hem niet overtuigd, minister leken hem juister. Het voorstel de heer Wendelaar om de conclusie te houden, werd hierna z.h.st. aan- Jongetje verdronken in Rot terdamse haven In de Koningshaven te Rotterdam ls gisteravond een Jongetje verdronken. Het jongetje, de 7-jarlge W. Kamminga uit de Sleephellirrgstraat, was tijdens het spe len in het water gevallen. Viervoudige werking... metexfeogeneeskracht Elk tablet Chefarine „4" bevat extra geneeskracht, dank zij de samenwerking van 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 CT Mr Van Kleiiens in Leidse academie: Oude wereld moet haar economisch en politiek denken radicaal herzien De vertegenwoordiger van Nederland bij de Verenigde Naties en voorge steld voorzitter van de komende vergadering van de V.N., mr E. N. van Kleffens, heeft gisteravond in het groot auditorium van de Leidse academie, waar hij zijn juridische opleiding heeft genoten, een toespraak gehouden over de economische toestand van Europa tegenover de rest van de wereld. Mr Van Kleffens werd voor een zeer talrijk studentengehoor ingeleid door de Leidse rector magnificus prof. mr J. M. van Bemmelen. politiek denken moet herzien, wil zij niet vervallen tot een achterlijk ge bied ten aanzien zowel van Amerika Mr Van Kleffens meendei dat het mo reel in West-Europa tegenover de heer sende wereldproblemen niet slecht is, maar dat over het algemeen niet wordt ingezien, hoe moeilijk de positie van Europa op economisch terrein is. Men pleegt te veel de ogen te sluiten voor de fundamentele fouten en onevenwichtig heden, die uit de economische positie van het oude werelddeel voortvloeien, doch die als gevolg van een genereuse steun van de nieuwe wereld nog niet direct voelbaar aan het daglioht zijn getreden. Uitvoerig toelichtte spreker aan de hand van getallen de zwakte van Europa op economisch gebied, niet alleen wat de huidige situatie betreft, maar vooral ten aanzien van de toekomst, indien niet Mr E. N. van Kleffens andere wegen worden ingeslagen. Tot dusverre is zowel door Europa als door Amerika gepoogd, de fundamentele fou ten en gebreken op te heffen door het toepassen van lapmiddelen in plaats van het aanpakken van deze problemen op hun wezenlijk niveau. Mr Van Kleffens achtte het alge meen economisch beeld van Europa van thans zo ernstig, dat de oude wereld radicaal haar economisch en Dertig jongens gepakt wegens autodiefstal Complot in Amsterdam opgerold De Amsterdamse recherche heeft in samenwerking met de politie van andere steden de laatste weken ongeveer dertig jongens van zestien tot achttien jaar ge arresteerd, die er hun werk van maakten In vrywel alle delen van Amsterdam auto's te stelen. Zy maakten flinke plei- zierritten. om de weggenomen wagens daarna weer hier of daar achter te laten. De laatstedagen arresteerde de Am sterdamse recherche weer zes jongens, die met de gestolen auto's ook ritten Rotterdam of Den Haag maakten. Drié van hen zijn gisteren onder Wasse- gearresteêrd en voorlopig in het hoofdbureau te Amsterdam opgesloten. Het betreft hier voornamelijk jongens, an wie er enkelen verstand van auto's hebben, doordat zij als hulpmonteur of garageknechtjes werkzaam zyn. Aan vankelijk had de polit eite doen met een klein complotje, maar door onder linge ruzies splitsten het complot zich in kleine - groepen, die op hun beurt aan hang kregen. Ernstiger werd de zaak, toen de jon gens ook uit de auto's begonnen te ste len. Een aantal van hen is voor de of ficier van justitie geleid. Gift van Ned. bloemisten voor Bonn Een grote zending bloemen, 3.500 anjers en 500 takken seringen, een gift van de Nederlandse bloemisterij, is gisteren te Bonn aangekomen. De bloemen zullen het Jaarlijkse diner van de buitenlandse- persvereniging opluisteren Op dit diner zijn o.a. te gast dr Konrad Adenauer, de West-Duitse bondskanselier, en de drie Westelijke Hoge Commissaris als van Rusland en de communisti sche invloedsfeer. In het bijzonder zag spreker een op lossing voor de Europese moeilijkheden In een door de Nederlandse regering voorgestane integratie op wijder terrein dan alleen kolen en staal en de thans aanhangige politieke gemeenschap. Eco nomische volledige integratie blijft nood zaak, willen de onderdelen der algehele Integratie vruaht afwerpen. Op het ge bied van kapitaal, goederen en werk kracht dient Europa een markt te schep pen, als de oude wereld de uitdaging van deze tijd zal kunnen beantwoorden Bij die algehele Integratie kunnen de vaak teleurstellende ervaringen, by de verwe zenlijking van de Benelux opgedaan, een hulpmiddel bieden. Europa behoeft geenszins afgeschreven te worden, in dien naast de aangetoonde aanwezige moed, wil en kracht om voort te bestaan ook het begrip wordt opgebracht voor wat thans in de huidige wereld vereist wordt, aldus mr Van Kleffens. Zandstrooier aan tram werkt niet in bocht Vrijspraak geëist voor A'damse bestuurder De zandstrooiers op de Amsterdamse tram, die van belang kunnen zijn voor het remmen, blijken waardeloos, Indien de tram een bocht maakt. De zand strooiers zijn n.l. zodanig aan de wagens bevestigd, dat het zand, wanneer de tram zich in een bocht bevindt, grotendeels buiten de rails valt Tot deze verrassende ontdekking kwam de Amsterdamse rechtbank gisteren tij dens de behandeling van de zaak tegen de 53-jarige trambestuurder J. M. F., die in October 1953 betrokken was geweest bij een botsing aan het Weteringcircuit tussen zijn wagen (van lijn 24) en een tram van lijn 10. Hij was door de kanton rechter tot een boete van ƒ10 veroor deeld, doch thans, in hoger beroep voor de rechtbank, werd vrijspraak geëist. De 29-Jarlge classificeerder B. B. uit Rotterdam placht te liften aan de rijks wegen naar Den Haag en Utrecht en vroeg meermalen aan automobilisten geld te leen. Reeds vier slachtoffers meldden zich bij de Rotterdamse politie. Vermoe delijk oefende hij deze praktijken ook bul ten de Maasstad uit. Zolang mogelijk beschikbaar Opwinding over Dierentuinzaal onnodig, aldus mr Kesper Provinciale Staten geven ir Peutz opdracht uitwerking Provinciehuis (Van een onzer verslaggevers). In een buitengewone vergadering van de Provinciale Staten van Zuid-Holland is besloten aan ir F. P. J. Peutz opdracht te verlenen tot het uitwerken van zyn ontwerp met bestek voor de bouw van een provinciehuis op het terrein van de voormalige Dierentuin. Zoals bekend, bedragen de kosten van dit provinciehuis naar raming ongeveer f 13.750.000. terwijl voor inrichting etc. nog eens f 500.000 gerekend zal moeten worden. Verscheidene sprekers hebben het woord gevoerd, waarbij vooral de positie van de Dierentuinzaal in het geaing was. Over deze kwestie zijn talrijke adressen van Haagse verenigingen binnengeko men. omdat het eigenlijk de enige grote zaal in de Residentie is. die voor alle mogelijke doeleinden kan worden ge bruikt. In zyn beantwoordin zei mr L. A Kesper. dat de opwinding daarover geen enkel nut had. omdat van het begin at aan bij Ged. Staten de mening had post gevat. dat deze zaal zolang mogelijk in alle redelijkheid voor het Haagse verenigingsleven beschikbaar moest blij ven. Dat wist het Haagse gemeentebe stuur ook, aldus de voorzitter. Ten aanzien van de verschillende architectonische wensen en opmerkingen aangaande de „grootsheid" van het meu- we gebouw, zegde de voorzitter toe dat deze zaken ernstig zullen worden onder zocht in de commissie van aflvies er uiteraard ook ter kennis van de archi tect zullen worden gebracht Over de kosten van verbouwing van de Dierentuin, die noodzakelijk is. wan neer het Provinciehuis er eenmaal zal verrijzen, nl. f 100.000 f200.000. werd bijna met geen woord gerept. Zij het. dai de heer Van Praag (comm.), deze koster, geheel voor rekening van de Provincie wilde laten komen, terwijl de heer Van Nispen tot Panerden (K V.Pde ge meente Den Haag wel wilde laten mee betalen. Het voorstel werd z.h.s, aange nomen. Ook de overige voorstellen wer den aanvaard. Minister Algera spreekt voor C. B. T. B. De algemene vergadering van de Chr. Boeren- en Tuindersbond zal dit Jaar van 21—23 Juni in Dordrecht worden gehou den onder presidium van de heer Chr. v. d Heuvel uit Leiden. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera, zal een waterstaatkundig onderwerp behan delen. Het Tweede Kamerlid F. H. v. d. Wetering (C. H.) zal een sociaal-eco nomisch onderwerp bespreker- Woensdag 23 Juni zullen de afgevaar digden een excursie maken ni Uit heerlijke romige melk De elite chocolade-drank Eisenhowers nieuwe hulpplannen President Eisenhower heeft het Ameri kaanse congres gevraagd f 13,3 milliard te willen toestaan voor de hulp aan het buitenland in het jaar beginnende op l Juli as De bedoeling is de hulp aan het Verre Oosten uit te breiden die aan Europa te verminderen met 58 pet. Vooral Indo china zal in dit plan een groot deel van de hulpgelden krijgen. Harold Stassen, de directeur van het Amerikaanse bureau voor buitenlandse «trekkingen, heeft voor de commissie van buitenlandse zaken van het Huis vsn Afgevaardigden een overzicht van het voorgestelde hulpprogram gegeven. De verdeling zou zijn: Europa f 3,6 mil liard, Afrika, Zuid-Azië en het Nabije Oosten f 2,1 milliard, Verre Oosten en Zuidzee f 6,7 milliard. Stassen noemde de afloop van de oorlog In Indq-China voor de veiligheid van Amerika van he' groot ste belang. Amerika betaalt nu reeds 63 pet van de dollarkosten van deze oorlog. Frankrijk betaalt de rest en geeft het bloed van zijn beste zonen, aldus Stassen. De hulp aan Indo China bedraagt f 3 milliard on ongeveer een derde van de totale aangevraagde hulp. Advertentie Op hoorn groeit geen heer! Het verhoornen van de hoofdhuid en de daarmee gepaard gaande roos, is de voorbode van haaruitval. Roos ls een wenk van Moeder Natuur, die waar schuwen wil: ..Paa op het haar dat ik U gegeven heb; Uw hoofdhuid verhoorpt en op hoorn groeit geen haar". U ipdet Silvikrin gebruiken, de biologische haar- voeding! Silvikrin bestrijdt en verhelpt de verhoorning van de hoofdhuid. Silvi krin brengt de haargroei weer op gang en brengt uitkomst in vele vergevorder de gevallen van verhoorning der hoofd huid. Silvikrin bevat n.l. de 14 natuur lijke opbouwstoffen voor de haargroei, zoals Tryptofaan, Tyrosine, Cystine en de 11 overige uit de amlno-groep. De wetenschap heeft vaatgesteld en be- j vestigd, dat Silvikrin al deze opbouw- stoffen in de Juiste verhouding bevat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 5