SCHEPEN. Bh tGfW 08 TYPISTE Diploma's en bevorderingen Nuts-ambachtstekenschool VLEESRECLAME! GROENVELD's MODELSLAGERIJ HOUTVEILING BENTHUIZEN JONGSTE BEDIENDE SIKKEN 5 Ambitieuze administratief* commerciële kracht Magazijnmeester flinke jongen TELEFOON 31441 EEN FLINKE KRACHT TEKENAARS KANTOORBEDIENDE NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 MAANDAG 5 APRIL 1954 ALPHEN AAN DEN R11N In het Nut»gebouw vond Zaterdagavond de diploma-uitreiking plaats van do Nut»- ani bach ts lekenschool te Alphen aan den Rijn, die reed» 87 jaar avondcursussen geeft. Namen» het bestuur van de school sprak de voorzitter, dr F. Kotter, een in leidend woord. Hij wees er op, dat het leerplan wijziging onderging en dat naast bet B-diploma thans doorgeleerd kan worden voor het A-diploma. Spr. zei, dat het avondonderwijs na volbrachte dagtaak inspanning vergt Maar na de afsluiting van een cursus ls men nog geen vakman. Verdere studie blijft nodig. Spr. wenste de jongelui, die de school verlieten, een behouden vaart in het verdere leven. Hierna bracht de directeur, de heer R. Vis het 87ste cursusverslag uit. De cur sus scheepsbouw is geplitst in houten €n ijzeren. Wat de leerlingen betreft, zei spr., dat er gedurende de vorst periode onvoldoende ernst was met studie. Tegen ongeoorloofde verzuimen zal in het volgende seizoen strenger wor den opgetreden. De cursus begon 161 leerlingen en eindigde met 150 Daffk werd gebracht aan de leraren, die zien goed aan het gewijzigde lesplan hadden aangepast. Nadat de heer Vis de bevorderingen bekend gemaakt had. sprak wethouder G Nijman. die het gemeentebestuur ver tegenwoordigde. een kort woord, gemeentebestuur, aldus spr., is trots op deze schooL Er dreigt wel eens een addertje de kop op te steken, maar tot nog toe is er niets bijzonders gebeurd en wij hopen, dat men nog vele Jaren dit werk kan voortzetten. Tot de leerlingen zei spr.; Zet de den op elkaar en doet Je best, niet de directeur maar voor jezelf Jullie zijn de toekomstige leiders. tracht he beter te doen dan de ouderen. Attend? rende op een spreuk van de „Bond zon der naam", zei spr.: Weest voor jezelf iets strenger dan voor anderen Zet de studie voort dan zal Nederland, za Alphen straks trots op je zijn. Ir Kotter heeft de jongelui hierna d< diploma's uitgereikt. Einddiploma B Bouwkunde; J. Boerefjjn, H. Bons. Ph. Eskes. H. Haak. Woubrugge; J J N. v. d. Hoorn. J. v. MullwUk G. J Verkerk J. J. L. v. d. Vliet. H. Wigge- ni'anse, P Kranenburg. J. P. v. d. Lee. W. A. J. van Tol. Ter Aar; A. van Wijk. Meubelmakers; E. v. d. Horst, Wu- brugge; H. J. Zirkzee. Machine-bankwerker: Carth. v <J Boom. C. A. Godthelp. D. Hoop. J. Th. v d. Hoorn. Ter Aar; A. M. Jonge* leen. J. Koetsier G- J. v- d. Meent. C. W. Moorman. Joh. Vltters, J. P. Winkel, J. van Wieringen. IJzeren scheepsbouw; R. J. de Jong B. Britsemmer. L- A. Louwerse. Houten scheepsbouw: A J. M. v. d. Meer. Roelofarendsveen. J. Schüf. A. Verkade. Woubrugge; J. v. d. Zwan, RQnsaterwoude; A. v- d. Boom J. N. P. van Veen. Koudekerk a. d. Rijn; C. H. Boogaard- Autotechniek: J. J. v. d. Berg, Aar- landerveen. Eerste vervolgcursus Bouwkunde: K. van Eijk. Ter Aar; H Uilenberg. Leimuiden; J. van Heusden, H. Verhagen, D. Verhey. Houten scheepsbouw; C- Zwart. RUn- seterwoude. Waar geen plaatsnaam is vermeld, wordt Alphes a. d. Rijn bedoela Bevorderingen Bouwkunde: bevorderd van 1 naar 2: E. van Egmond, J. J. Zwanenburg, J. van Ret. M. B. Minderman. F. de Leeuw. F v. d. Iloek en J. Folies. 1 niet bevor derd; 3 voorwaardelijk; bevorderd van 3 naar 3: L. L. Zirkzee. D. C. WitteboL, H. Mooren. J. J. Kooien. D. C. van Kints. L. v. d. Burg, C. Brand en B. Brand; 3 niet bevorderd 1 voorwaardelijk; bevor derd van 3 naar 4: J. J. Zwaneveld, S. Visser, A. P. van Velsen. J. Rijvers, P. J. C. v. d- Louw. W. Krap, W. Houtman, B. P. A- Hoppenbrouwcr en J. P. van Heus den. 3 niet bevorderd. 6 voorwaardelijk Autotechniek: bevorderd van 1 naar 3; een leerling niet bevorderd: bevorderd van 2 naar 3: een leerling niet bevor derd; bevorderd van 3 naar 4: 3 leerlin- llngen niet oevorderd. Machinebankwerker: bevorderd van 1 naar 2: G. Walraven, J. Versluis en Jon. van Harskamp; 3 niet bevorderd; bevor derd van 2 naar 3: J de Jong. H. W. Hart en C. J. Blauw; 3 niet bevorderd; be vorderd van 3 naar 4: W. C. J. Wildeo- burg. C. Vork. A. L. Verhaar. C. J. Ver kade, G. Oost, P. G. van Oeveren, C. A. Mooy. N. N. Koopman. P. H. van Hei- nigen. W. J. van Heusden. P. G. Groene* veld. J. Dijs. E. Doeland. S. üoeland- J. J. Borst en J. Koeleman, 1 voorwaar delijk, 4 niet bevorderd. Uzeren scheepbouw: bevorderd van 1 naar 2: Adr. Knegt, L. S. Hemel. H. Pie- penbrlnk, M. v. d. Kolk, H. Hogenes, W. van Sanswijk en W. van Donk, bevor derd van 2 naar 3: P. R. A. Schellinger- hout, N. van Rijswijk. W. Oliemans, Joh. Evers en Th. C. A. v- d. Elshout 3 niet bevorderd; bevorderd van 3 naar 4: C. Paling. C. M. v. d. Knijff, A. van Dam en A. Boer, 2 niet bevorderd Houten scheepsbouw; bevorderd van 1 naar 2: J. van Rijswijk en G. Rijneveld; bevorderd van 3 naar 4: J. Heinen. J. A. M. de Heij en N. J. Bosman. Jaarvergadering N.C.G.B. In Centraal werd de jaarvergadering gehouden van de afdeling Alphen a. d. Rijn van de Ned. Chr. Grafische Bond. De voorzitter, de heer L. Koster, opende en richtte zich in zijn welkomstwoord speciaal tot de heer J. B. Oosterwelder, voordrachtskunstenaar te Amsterdam. Na de notulen, gelezen door de heer A. Mar- bus, werd melding gemaakt van een in gekomen felicitatie van het hoofdbestuur, in verband met het feit, dat de afdeling het 200ste lid had ingeschreven, waar door Alphen tot de grote afdelingen behoort. De heer Marbus las ook de jaarversla gen. Voor de rampslachtoffers bracht de afdeling f 230 bijeen Het ledental we 1 Jan. 1953 184 en op 31 Dec. 193 thans zijn er 204 leden. Spr. wekte op tot trouwer vergaderingbezoek. Het is hoog nodig, aanwezig te zijn, wanneer bekwame sprekers over actuele zaken van lichting dienen. Ook het jeugdwerk had de aandacht. De omvangrijke financiële arbeid, die door de heer H. G. Godthelp wordt verricht, gaf een saldo (dat i Amsterdam overgemaakt kon worden) f 7.161,48. In de nieuwe kascommissle werden benoemd de heren P. J. L. Bate- lean, J. L. Verheul en J. Vis. De aftre dende bestuursleden H. G. Godthelp, L. Koster, J. v. d. Vaate en 3. Windhorst werden herkozen. Na de pauze was het woord aan de heer Oosterwelder, die voordroeg over Jonge jaren van Jan van Zutphen, de be kende t.b.c. bestrijder. Een roerend boeiend verhaal. Het mandoline-ensemble o.l.v. de heer B. Polak zorgde voor pret tige afwisseling. Damnieuws De 7e ronde van de bordenwedstrijden van de Hoornse damclub bracht de vol gende uitslagen; E. MegchelseR. v. Kla veren 02; C. VerboomA. de Groot af- gebr;; N.N.-—E.: Masmeijer 2—0; L. Vér- regaal—N Uithol 2—0; T. Spek—K. Veuts 2-0. Jongen maakte val Omstreeks half twaalf vend Zaterdag bij de nieuwbouw voor de Martha-Stich- een bedrijfsongeval plaats, waarvan de 15-jarige J. P. v. d. Hoek het slacht offer werd. Het jongmaatje was met zijn vader op de steiger bezig metselwerk te verrichten Voor het schoonmaken van speciebord moest hij zich naar be neden begeven via een ladder. Hij stapte echter mis en viel van een hoogte van meter naar beneden. Dokter J. v. Eek liet hem overbrengen naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden. De knaap bleek zijn rechterpols op twee plaatsen hebben gebroken en had een hersen schudding opgelopen. Arbeider liep hersenschudding op Omstreeks half een vond Zaterdagmor gen bij de wegwerkzaamheden in de Hoorn een ongeval plaats waarbij de ar beider E. Voogd 'n ernstige hersenschud ding heeft opgelopen. Hij was bezig met kruiwagen, via een kruigang. wat specie naar een put te vervoeren. De plank schoot van de dwarsbalk en de viel in de put, waarna hij de plank op het hoofd kreeg, met het gemeld ge volg. De artsen J v. Eek en P. Stehou- wer verleenden eerste hulp. Per zieken auto is het slachtoffer naar zijn woning vervoerd. Drie maal f 500 De overleden mevr. de wed. Bouman- Roob heeft de Kerk, de diaconie en het tehuis van de Hervormde Gemeente Inde Julianastraat elk f 500 nagelaten. Grafsteen E. A. van Diggele Het bestuur en de leden van de Herv. evangelisatie op Geref. grondslag te Oudshoorn hebben op het graf heer E. A. van Diggele, die tal van jaren voorzitter was, een grafsteen geplaatst. HAZERSWOUDE Geref. Kerk vergaderde Ds A. Timmer, Geref. predikant te Rotterdam, sprak Zaterdagavond in de Geref. Kerk, waar een Gemeenteverga dering werd gehouden, over het onder werp „Wat heb ik aan God?". Spr. verdeelde zijn onderwerp ln twee punten: „Ik heb niets aan God, en 2. God is alles voor mij. Het is een mooie avond geworden, die werd besloten met bij dragen van J.V. en M.V. Middenstandsnota De heer -C. Bogaards sprak voor de A.R. propagandaclub Schrift en Historie de middenstandsnota, die *ve reeds eerder uitvoerig bespraken in ons blad. Spr. concludeerde uit de in de nota ge noemde lage Inkomens voor lange verk- tijden, dat er iets gedaan moet worden, en ging voorts nader in op de voorstellen van de S.E.R. in zake ouderdomspensioen Deze moeten we zien als een gewone verzekering en een kwestie van recht, aldus spr., nu er al zo'n grote categorie mensen automatisch is verzekerd. Woonruimtecommissie De woonruimtecommissie vergadert morgenavond om half acht in de commis siekamer van het raadhuis. DE KAAG Twee ton buizen voor de jeugd Het Kaagse jeugdcomité heeft twee ton buizen kunnen kopen, waarmee verschei dene ingezetenen op vakkundige wijze nieuwe toestellen zullen maken voor d< speeltuin. Mensen, die hieraan willen mee werken, kunnen zich in verbinding stel len met de heer Van der Kwast van d< Jeugdherberg. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Sleutels gevonden Bij wachtmeester Landman in de Hoge Waard zijn inlichtingen te verkrijgen over gevonden sleutels. Jeugd geeft uitvoering Het Koudekericse jeugd- en meisjes koor geeft Vrijdagavond om acht uur uitvoering in het verenigingsgebouw. NIEUW-VENNEP Bromfietser contra auto Zaterdagmiddag 3 uur had op de krui sing Venneperweg—IJweg een botsing plaats tussen een bromfiets en een per sonenauto. De bestuurder van de brom fiets, K. alhier, verleende geen voorrang aan de automobilist, de landbouwer alhier. De bromfietser werd tegen het wegdek gesmakt en moest met een her senschudding naar een Haarlems zieken huis worden vervoerd; zijn bromfiets werd danig beschadigd. Op de politie hoefde men in dit geval niet lang te wachten, want die reed er bijna bovenop. Fiets weg en terecht De dochter van ds Floor deed, nadat zij een boodschap had gedaan, bij de politie aangifte van het feit, dat haar fiets van het winkelraam was verdwenen. Het bleek al spoedig, dat iemand het karretje per vergissing had meegenomen, zodat de igenares weer in het bezit van haar vervoermiddel kon worden gesteld. Dit beteken! voor heel Katwijk een gevulde vleespan! HEERLIJKE GEHAKT, half om half MO FIJNE GEKRUIDE VERSE WORST, uitsluitend varkensvlees 1.25 MAGERE PEKEL SPEKLAPPEN 1— VET GEROOKT SPEK ƒ1.10 Alles per 500 gram. 250 Gram PAARDENBIEFSTUK versterkend, mals en lekker ƒ0.99 250 Gram GEKOOKTE WORST ƒ0.48 100 Gram GEKOOKT SPEK en 100 gram BOTERHAMWORST, samen ƒ0.55 Dit biedt U: Alleen; PRINCESTRAAT 41 - KATWIJK AAN ZEE SASSENHEIM Burgemeester opende tennisbanen Wapperende vlaggen op het clubge bouw van de tennisbaan gaven Zaterdag middag aan, dat er iets bijzonders aar de hand was. Omstreeks half drie warer de meeste leden van de R.K. tennisver eniging Teylingen en van STV in het gebouw samengekomen om de officiële opening van de banen bij te wonen. Na- s Teylingen sprak de heer G. A. Stolwijk, die de burgemeester dankte voor zijn bereidwilligheid de banen openen. Hij bracht de leden van STV dank voor het door hen aangebrachte meubilair. De burgemeester ging nu over tot uit reiking van de wisselbeker, die hij drie jaar geleden beschikbaar had gesteld, sprak er zijn weemoed over uit, dat de zijn naam dragende wisselbeker defini tief in andere handen overgaat. Maar STV heeft drie maal achtereen de 6eries gewonnen en heeft er dus recht op. An derzijds verheugde het de burgemeester, dat de strijd om de beker zo uitermate sportief is verlopen. Hij overhandigde de heer D. de Rijke, voorzitter van STV, de bokaal. Vervolgens ging hij met een geestige speech over tot opening van de tennis banen en tot ingebruikneming van d« nieuwe outillage. Hij wenste de spelers en speelsters lepels gezondheid en spor tieve strijd toe op de mooie banen. De heer De Rijke bracht, namens de besturen van beide verenigingen. B. W. dank voor het feit, dat de indertijd verlaagde baanhuur niet weer is ver hoogd. Hij betreurde het, dat de directie van Stikkens' lakfabrieken bij het rigens te waarderen initiatief eigen nisbancn te laten bouwen, niet eerst overleg heeft gepleegd met B. en W. of met de bestaande tennisverenigingen. Onelegant en onsportief vond spr. het, dat niet-personeelsleden van deze banen gebruik mogen maken tegen een belang- OUDE WETERING Chr- kleuteronderwijs De stichting ter bevordering i het Chr. kleuteronderwijs houdt Woensdag avond om acht uur haar jaarvergadering in de kleuterschool. Geref. Kerk De Geref. Kerk houdt Woensdagavond een Gemeentevergadering. Ds Van Swig- chem spreekt over het vrouwenkiesrecht. WOUBRUGGE Geref. mannenvereniging De Geref. mannenvereniging Onder zoekt de Schriften vergadert morgenavond half acht in de consistorie van r'e Geref, kerk. De heer J. Windhorst Jzn zal spreken. Opbrengst collecte De Simavi-colleete heeft ln meente f 111,75 opgebracht. Beplanting De gemeente heeft langs de Wetering, in et eind van de Kerkstraat, enige heesters geplant. Voorts wordt hier gras gezaaid, waarna de voorlopig aange- brachte paaltjes worden verwijderd. Nog één obstakel te veel V llpp f C—f -7 3s- ■nhoem JVd9 m KATWIJK AAN ZEE Nutsavond Woensdagavond 8 uur wordt ln de Oranjezaal van het Jeugdhuis een nuts avond gehouden. Drs Nell uit Utrecht zal dan spreken over „Grenzen en mogelijk heden van het psychologisch onderzoek" Opbrengst collecte De schaalcollecte in de Hervormde Ge meente, gehouden ten bate van de kerk voogdij, heeft f 709 opgebracht. Spreekbeurt in Kapel Morgenavond om 8 uur spreekt in Kapel ds Fokkema uit Ede. Het onder werp is „Christendom en Wereldgelijk vormigheid". BU aanrijding gewond De 17-jarige bromfietser A, D. alhier liep bij een aanrijding in de Javastraat te Den Haag een hoofdwond op. Na be handeling in het ziekenhuis aan de Zuid- wal kon hij naar huis gaan. Hoog en laag water Dinsdag 6 April, hoog water 4.58 ei 17.21. laag water 0.48 en 13.18 uur. VOORSCHOTEN De nieuwe stembureaux De uitbreiding van de gemeente heeft het nodig gemaakt de stemdistricten an ders in te delen dan vroeger. Er zijn twee nieuwe stembureaux ingeschakeld, die bij de Statenverkiezing op 21 April voor het eerst in gebruik worden genomen. Mm moet dus goed letten op het stembureau, waarnaar men wordt verwezen. De bureaux zijn nu gevestigd in lokalen van: 1. Openbare Werken ingang poort raad huis; 2. bondsgebouw naast R.K. kerk aan de Leidseweg; 3. Zilverfabriek Voor schoten; 4. restaurant Haagse Schouw; 5. neutrale kleuterschool. Pr. Bernhardlaan; 6. school met de Bijbel aan de Wijngaar denlaan; 7. gebouw voor Chr. Belangen. Wijngaardenlaan 8; oude openbare school, Schoolstraat 9; R.K. meisjesschool, Veur- seweg. Er zijn dus niet alleen enkele bureaux bijgekomen, maar oude houden ook zitting in andere lokalen dan voor- Lesing over het gezin Ds W. J. H. Hubeek uit Leiden houdt Woensdagavond de vierde lezing in zijn cyclus Leven in een veranderde wereld Om 8 uur spreekt hij in Irene over: het gezin in een veranderende wereld. Bestrijding van t-bx. De pas opgerichte afdeling van de ver eniging tot behartiging der belangen yan t.b.c.-patiënten vertoonde Zaterdag avond in het gebouw voor Chr Belangen de film „Wit wint", die reeds eerder m deze gemeente werd vertoond. Toch was de belangstelling nog vrij groot. De heer Berg, hoofdbestuurslid, zette het doel en de werkwijze van ae ver eniging uiteen. De vereniging biedt tevens een vorm van verzekering tegen kosten. Een Hawaiian-ensemble ver leende medewerking. Sleer In 't gezin? De „Nieuwe Leidsche" er inl in totaal 1662 dJercn. waarvan 1035 vette koeien en omen. 627 varkens. Prijzen per leg; vette koeien 2.80—3.02. 2 62—2.82, 2.32 —2,60. varkens (lev. gew 1.92, 1.90. 1.87. Overzicht; vette koeien aanvoer als vorig® week, handel redelijk, prijzen onveranderd. Dr as oven no er e. va ens ;rijbe- geheel notering. SCHEVENINGEN. 5 April. - richt Vanwege het slechte weer om ae Noord hebben de vleet loggers niet gevist. De vangsten der haringtrawlers bij Silverplt zijn de laatste dagen teruggelopen De SCH 54 ving ln drie trekken slechts 123 kisten. De aldaar vlsende schepen zijn Noordaan gestoomd Prijzen verse vis: grote tong 1.69, groot middel tong 1.49—1.57. klein middel tong 1 46—1 49, grote slips 1.40—1.46. klein® slips 1.19. tarbot I 1.40—1.80. tarbot II 1.20— 1.40. alles per kg. grote 9Choi 10 00. grot® sohol II 14 50—14,90. middel schol 17.50. klei ne schol (dicht) 16,50. kleine schol (gestript) 13 00—13 70. schar 15,00—15.40. bot 8.70. wij ting (gestript) 18.0020.00, wijting (dicht) 14.50. kabeljauw (uitleggers) W 50—47.00. al les per 40 kg. verse haring 10.80—12.20 per 50 kg. VLAARDINGEN, 5 April. haring en 50 kisten VL 145. ■■net 150 kisten verse jrlng. Morgen komen aan de afslag de VL 97 r ten verse haring. IJMUIDEN. 5 April. Besommingen; IJM 204—2370. KW 64—2340. KW 106—2000. KW 10—3090. KW 114—3050, KW 126—4190. KW 155—2300. KW 166—3270. KW 26—3600. KW 57—1750, KW 107—2880. KW 169—3200. KW 69—0430. KW 59—2700. KW 127—3070. KW 45—3370. KW 78—2980; kotters; KW 31—2480, KW 34—3470. KW 64—1960, KW 133—2790, KW 12—2780, KW 98—2900. KW 30—1900, IJM 230—1260. IJM 52—2150, IJM 11—1680, IJM 3— 1730. IJM 5—3260. WR 32—3450. WR 7—3570. RO 3—2640. AM 17—2450. AM 16-3090. AM Katwijk aan Zee (Advertentie) Voor de Herv. Geref. Mannenver eniging „CALVIJN" spreekt D.V. Dinsdag 6 April om 8 uur in de Kapel Ds J. FOKKEMA van Christendom en Wereld gelijkvormigheid. rijk lagere contributie, dan de leden de plaatselijke verenigingen betalen. Hervormde jubilea Voor Hervormd Sassenheim wordt de maand April een maand van jubilea. Deze maand viert het hoofd van de school, de heer De Haan, zijn veertig-jarig Ju bileum. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt Zaterdagavond 10 April van 8 tot 10 uur een receptie gehouden in het schoolgebouw. Op dit jubileum hopen wij nog nader terug te komen. Ds Walvaart hoopt op 21 April 25 j predikant te zijn. Hij werd in het jaar 1903 te Nunspeet geboren, werd in 1928 candidaat te Utrecht en deeld op 21 April 1929 Intrede in zijn eerste Gemeente Zevenhoven. In 1931 vertrok ds Walvaart van Zevenhoven naar Doesburg; op 19 Mei 1946 deed hij zijn Intrede ln Doorn. In zijn Doornse ambtsperiode was ds Walvaart voorzitter van de classlcale ver gadering en afgevaardigde naar de syno de. Op 16 November 1952 volgde ds Wal vaart ds Krijkamp in Sassenheim op. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt gen van 810 uur een receptie gehouden in het verenigingsgebouw. Hoe er gespaard werd Gedurende de maand Maart werd aan het postkantoor Sassenheim Ingelegd f 31.294,52 en terugbetaald f 26.934,31. Bevorderd De wachtmeester J. W. van Spelde Is benoemd tot opperwachtmeester. Probleem ia 't Haagje Handhaving Dierentuin kost een a twee Ion Het nieuwe ontwerp van het. Provin- ciehuis geeft een plaats aan dichter bij het Haagse Dierentuingebouw gelegen, dan aanvankelijk de bedoeling was. Toch moet dit gebouw exploitabel blijven, om dat het niet als vergaderruimte kan wor den gemist Ged. Staten verzoeken daar- machtiging van Prov. Staten om passende maatregelen te nemen, die naar schatting een uitgave van één twee ton zullen vergen. In hoever er aanleiding voor een bijdrage van de ge meente bestaat moet nog worden bezien. Het gemeentebestuur wenst in ieder ge val het Dierentuingebouw nog enkele jaren in stand te houden. De provincie laat de tegenwoordige exploitant in het genot en gebruik van het gebouw tot 1 September 1956. Op het terrein van de heer F. Spijker, op Donderdag. 8 April a.s., des v.ra. 10 uur. O.m. zal worden verkocht een grote partij planken, balken, palen, binten (2x3) enz. Deurwaarder S. GEERTSMA. Gevraagd met spoed 'N RUIT GEy»oKEk BANKETBAKKER Gevraagd nette banketbakker vaste positie, bij C. J. G. v. d. Meer. Rijndijkstraat 4, Lei den, Tel. 21172. Schriftelijke sollicitaties te richten aa LAKFABRIEKEN N.V. TE SASSENHEIM Van Marion's Gascenlrale N.V. Oegstgeest, vraagt wegens uitbreiding voor direct Leeftijd 30 jaar. Capabel om ook organis»torlsch-lelding- gevend op te treden- Vereist minstens praktijkdiploma boekhouden, vlot kunnende corresponderen. Voorts leeftijd 22—24 jaar. accuraat en zelfstandig werker, met veel verantwoordelijkheidsgevoel en liefst rijbewijs B Sollicitaties uitsluitend schriftelijk met opgaaf van ver langd salaris. JONGENS GEVRAAGD de scheepsbouw. Van 16—18 jaar. Hoog loon. SCHEEPSWERF GEBR. TIJSSEN Utr. Jaagpad t.o. 48 Leiden. GEVRAAGD: cibRHAUNG u Dfc TOVLRKRACHt VAN DE RLCLAMl Personeel gevraagd Gevraagd een werkster 2 ochtenden per week en vooi de schoonmaak. J. var Schie, Louwestraat 11, Kat wijk aan Zee. Gevraagd ln klein gezin flink meisje v. dag en nacht of dagmeisje. Aanmelden Pr. Hendriklaan 28, Oegstgeest. Mevr. Robertson, v. Stolk- weg 2, Den Haag, vraagt v. zo spoedig mogelijk in kl. ge zin een zelfst. hulp in de huish., intern. Hulp v. ruw werk aanw. Oliestook. Gevraagd nette Jongen om in het vak te worden opge leid. Tevens voor bezorg- werk. Banketbakkerij W. den Duik, Varkevlsserstraat 37. Katwijk aan Zee. Mevr. Zimmerman, v. d. Sande Bakhuyzenlaan 3, vraagt flink dagmeisje. Te koop gevraagd Particulier zoekt porse lein, oude meubelen, antiek, stoeltjesklok, kristal, speel doos, koperwerk, doofpot, kristallen lamp., enz. Br. No 033705 Bureau Blad. Boeken te koop gevraagd. Ook tijdschriften, zowel bin nen- als buitenlandse. J. Borsboom, Oude Rijn 23. Tel. 21876. Te koop aapgeb. Een nlenw karpet 2t&x3Vfc mlr, zware kwaliteit. Per zisch dessin, ook bijpassend tafelkleed. Valkenburgerweg 3, Katwijk a.d. Rijn, Tel. 2669 Aangeboden 1 Ford B.F. bestelwagen, in goede staat. Te bevragen De Goejestraat 34, Telefoon 30794. Gloednieuwe geëmailleer de eleotr. snel-wasmachine met grote wringer, inhoud 6( liter, nog in org. fabrieksvér- pakking en met voll. garan tie. Wegens bijz. omstandig heden prijs slechts 250.- Br. No. 3355 Bureau Blad. Donkerbl. gestreept heren- costuum, m. 48, prijs 45. Na 7 uur Telefoon 23781. Aangeboden nieuwe Sin ger handnaaimach., nieuwe Singer inzaktrapnaaimach. Betaling in overleg. Geen bankfinanc. Herenstraat 23, agent Singer Mij. N-V Breimachine. Br. onder no 3351 Bureau van dit Blad. t Zomerverbuurders. Te koop woonwagen, bevatt. kamer, sl.kamer, keuken, w.c., schuurtje; ook zeer ge schikt voor jong echtpaar. In staat van nieuw. Te bevr. „De Noodsprong", Cantine- weg, Katwijk aan den Rijn. 25 bakken pootaardappe- len (eerstelingen). Anth. v. d. Eykel, Pepersteeg 3, Tel. 3193 Katwijk aan den Rijn. Radio-gramofoon In old- finish salonkast Woonschip „Voor Anker", Zijlsingei to 80. Leiden. 1 Stalen trap, lang 5 meter breed 90 cm., als nieuw, stalen ladder lang 6 me breed 50 cm. 15 afrasterings- pijpen lang 2.50 m. 2 ijzeren roeiboten. 1 motorjachtje lang 7 m. br. 2 m. Scheeps werf Gebr. Tijssen. Utrechtse laagpad t'o 48. Privé Woon schip Zijlsingel t/o 89. Lelden. Russische hazewind (off. stamboom). Reu, leeftijd bijna 8 jaar, lief voor kinde ren. Br. onder No. 3353 aar het Bureau van dit Blad. Te koop N.S.U. motor rijwiel, 250 c.c., 6 maanden oud, met duo, windscherm, bagagerek, stoplicht, enz. Wegens aanschaf van auto. Nieuwprijs 2450, thans 1750. Rhijngeesterstraatweg 112, Oegstgeest (TeL 24190, Leiden). Wegens emigratie te koop Philips radio, 3 golfb., pracht geluid 95.—. stofzuiger 125 Volt compleet 25.desk. onderzoek toegestaan. Narm- straat 1 (bij de Steenstraat, ingang rijwielstalling). Paard en sleper op lucht, reserveband, 2 handwagens op lucht G. v. d. Putten, Zijldijk 33. Woningruil Huis te Schevenlngen, 2e étage, zitkamer, tussenkamer cn 2 slaapkamers, ruilen v huis of flat te Katwijk aan Zee, of woongelegenheid v. man, vrouw en 1 kind, 6 j. Brieven aan W. de Mol, Stationstraat 13. Katwijk aan Zee. Diversen vuurduvels, kachels, fornui zen, gaas, asfalt, golfplaten, rubberroid. A. J. Hartwijk, N. Beestenmarkt 7—9, Tel. 26627—24013. Glansverzlnken van roestige teilen, was ketels, enz., onder garantie. Maakt u zelf een taart Wij leveren: Taartraoden. taartcartons, taartkaarsjes 3 et. kaarshouders 2 en 9 ct.. garneerroosjes 6 ct. taartvlag getjes 2 ct. Bij elke 10 stuks 2 gratis. Papierhandel Pad- denburg, Nieuwe Rijn 11. I Te koop 2 stuks plaat ijzeren nissenhutten afm. 5 11 m, hoogte 3.20, geheel com pleet. Nic. v. d. Akker, Mie- ning 33. Zoeterwoude. Ook Sparta komt binnen kort met z'n nieuwste moto ren uit. Stelt U met ons ir verbinding, het verplicht U tot niets. Bij Valk aan d« Haagsche Schouw in Voor schoten. Reparaties aan alle uur werken, gouden en zilveren voorwerpen geschieden op eigen werkplaatsen. Onze Ja renlange ervaring garandeert U eerste klas vakwerk, spoe dig en billijk. „De Goedkope re zaak", S. v. d. Water Zn. Haarlemmerstraat 185. Bouwmaterialen. Grote voorraad ramen, deuren zoals winkeldeuren, voordeuren, kamer- en keukendeuren, wasbakken. fonteinbakken, gootsteenbakken, wand- en vloertegels, trottoirtegels, alle soorten hout. Nic. v. d. Akker, Korevaarstraat 31, H.H. Aannemers. Te koop aangeboden flinke partij pri ma steigerpalen en planken. 2 erkerkozijnen compleet, 2 grote tuindeurkozijnen met zijlichten, 2 en 3-llchtkozijnen met glas in loodramen, alles in prima staat Nic. v. d. Ak ker. Miening 33, Zoeterwoude Stenen. Flinke partij hand vorm- en rijnformaat steen te koop. Te bezichtigen op het. werk. Voorstraat 35, Katwijk- Zee en bij N. v. d. Akker, Miening 33, Zoeterwoude. Eiken linnenkast. Boeken kast, buffet, rookstoel met kussens, damesschrijfbureau tje, divan, eiken theemeubél, eiken pendule, armstoelen, 1- pers. engels ledikant, eiken lits-jumeaux, lederen fau teuil, traproeden enz. Van de Pluym Jr, Morsstraat 54, Tel. 30008. In- en verkoop. Gevraagd financiële deel name in winstgevend object, tegen aandeel in de winst of hoge rente. Br. onder No. 3356 Bureau Blad. VOOR ADVERTENTIES BEKWAME AUTO PLAATWERKERS EN LEERJONGENS voor directe indiensttreding gevraagd. Carrosseriebedrijf Fa Jongman OEGSTGEEST GEVERSSTRAAT 13—19 Bij de Afdeling Interne Zaken van de Gemeente-Secretarie van Leiden kan geplaatst worden een de Gemeentesecretaris, Stadhuis, Leiden. VERFFABRIEK in het Westen van Zuid-Holland vraagt J. B. van Heijst en Zonen N.V. CKUQUIUSKADE 6—8 '8-GRAVENflAGE firing op het gebied van afdeling Personeel. Gevraagd voor industriële onderneming Accurate Kantoorbediende (Vrl.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 7