Piet Roozenburg aan de punten voorsprong Iedereen was in de 9e en 10e ronde uit op beslissingen kop met twee op Bom Drs C. B. v. d. Berg behield de wisselbeker NIEUWE LEIDSCHE COUEANT 6 MAANDAG S APRIL 1954 Om de nationale damtitel (Van onze dammedewerker) De wereldkampioen Piet Roozenburg, die zijn positie in het tournooi om de nationale damtitel, gedurende de laatste week-ends regelmatig zag ver beteren, is er eindelijk in geslaagd zijn concurrenten van zich af te schud den. Bom, de man, die 8 ronden lang de leiderstrui met ere gedragen heeft, bleek zowel Vrijdag als Zaterdag niet in staat zijn sterke tegenstanders Van Dijk en Bergsma tot capitulatie te dwingen en zag zich hierdoor door 's werelds beste speler gepasseerd. Hoewel er met nog drie ronden te spe len nog heel wat kan gebeuren, kunnen we niet aannemen, dat de wereldkampi oen xlch de Nederlandse titel nog zal la ten ontgaan. Langzamerhand begint de belangstelling zich dan ook te concen treren op de strijd om de tweede plaats. Vooral nu zich voor deze strijd een nieuwe man heeft aangemeld en wel de Friese kampioen Bergsma. De laatste stond Zaterdag voor de zware opgave de oud-leider Bom te bekampen. Maar de Friese onderwijzer heeft zich hier van uitstekend gekweten. De Rotter damse meester probeerde het ditmaal met een hekstelllngpartij, welke deed denken aan de ontmoeting Roozenburg —Keiler uit de 4e ronde. Evenals de we reldkampioen formeerde zijn oud-etad- gcnoot deze keer een formatie met ach terblijvende schijven op de hoofdlijn. De combinaties, welke dit soort partijen op leveren. werden door belde spelers ont gaan. Door tempogebrek bleek Bom ten slotte gedwongen met een 3 om 3 ruil de posites te verbreken. Bij de hergroe pering der schijven, scheen de Rotter dammer nog even In het voordeel komen, maar de Friese kampioen kwam juist op tijd bij zijn verdediging var bedreigd stuk. Een gelijkwaardige misc was dan ook het slot. De Hagenaar Gordijn brak Zaterdag zijn remiserecord. Na 8 achtereenvol gende remises gelukte het hem eindelijk een overwinning bevechten. Blijkbaai begon Nederlands oud-kampioen deze reeks van 8 remises zelf eentonig te vinden. Tegen Hartgers zocht hij in ieder geval de complicaties op en s. Reeds spoedig overzag de uit Apeldoorn één van de listige blnaties en brak Gordijn ten ko6te schijf door naar de damlijn. Wel wist Hartgers opnieuw tot een schyven- :e komen, maar inmiddels was het Haagse voordeel zodanig uitgegroeid, dat verder doorspelen geen zin had. Meer tegenstand ondervond de wereld kampioen Roozenburg van de Goudse debutant v. d. Berg. Laatstgenoemde stelde er kennelijk prijs op zijn huid duur mogelijk te verkopen. En zelfs toen de wereldkampioen een strategisch overwegende stelling had weten op te en, wist v. d. Berg nog zoveel re es te vinden, dat de vijandelijke damlijn open kwam te liggen. Een fraaie finesse van de wereldkampioen brak echter het laatste verzet. Niettemin kan de Gouwenaar er zich op beroemen meer jur lang tegen de wereldkam pioen stand gehouden te hebben. Een fraaie partij speelden ook Wlm Roozenburg en Jurg. Vla een opsluiting kwam de broer van de wereldkampioen de zg. Roozenburg-opstelling. Door listige combinatie vond de Over ijsselse kampioen een oplossing dreigende tempo-nood. Ook daarna bla de combinaties over en weer drei gen. Maar uiteindelijk brak Jurg me sn offer de damlijn open. Een remis< as toen het beste besluit van deze par tij met wisselende kansen. In de partij AnsemsBeen wei beide spelers beurtelings in het deel. Hier was het laatstgenoemde die tenslotte aan het langste eind trok. De volledige uitslagen van dit wi end lulden: 9e ronde. Ir H. G. E. v. DijkJ. M. Bom 11; A. JurgP. Bergsma 02; A. BergA. de Graag 11: F. GordijnH. Laros 02; P. BeersW. Roozenburg 02; W. HartgersP.Roozenburg 02; J. H. AnsemsR. C. Keiler O2. 10e ronde, F. GordijnW. Hartgers 20: J. H. AnsemsP. Been 02; H. G. E. v. Djjk—H. Laros 1—1; A. Jurg— W. Roozenburg 11; A. v. d. BergP. Roozenburg 02; A. de GraagR. C. Keller 11; P. BergsmaJ. M. Bom 1—1. De stand Is nu: l.P. Roozenburg 16 p.; 2. Bom 14 p.; 3. en 4 Bergsma en Keiler 13 p.; 5. Laros 12 p.; 6 en 7 v. Dijk en Gordijn 10 p.; 8. Ansems 9 p.; 9/11 Beers, de Graag en W. Roozenburg 8 p.; 12 en 13 V. d. Berg en Jurg 7 p.; 14 Hartgers 5 p. Pemix 2 kon tegen Fiks niet tot winst komen Pemix 3 en Junioren B wonnen met kleine cijfers Een slecht veld, veel wind en een on behaaglijke temperatuur, ziedaar enkele oorzaken waardoor een korfbalwedstrijd geen grote hoogte bereikt Dat viel ook te constateren bij de strijd Pernix 2Fiks die enerzijds wel spannend, maar ander zijds door de weinige doelpunten enkele saaie perioden had. Schieten was niet het eenvoudigste onderdeel van het spel, want de wind deed vele schoten in het niet verdwijnen. Fiks nam de leiding en na een strijd met wisselende kansen, kwam Pernix 2 wat meer in de aanval. Gerard Boter nivelleerde de stand en ongeveer 20 min. voor rust bezorgde Jan Beekman de oranjekragen een 21 voorsprong, w; mee de rust inging. Fiks bleef echter thousiast werken om Pernix 2 het eerste verliespunt te bezorgen en inderdaad 6laagden de Oegstgeestenaren er in om een kwartier voor tijd de gelijkmaker te scoren (2-2). Een elotoffensief leverde Pernix 2 de winst niet meer op en zo kwam het ein de van een matige, maar sportieve strijd, die goed geleid werd door de heer A. Belt. De uitslag geeft een goed beeld van de krachtsverhouding. Pernix 3 had het op het open veld van NSA niet gemakkelijk. De Leidenaren speelden een zeer behoorlijke partij en waren regelmatig in de meerderheid. Duco Weetra opende voor rust de score Pernix 3, maar daar bleef het zeer lange tijd bij, zodat NSA dicht bij een gelijk spel bleef. Vier minuten voor tijd zorgde Duco West ra definitief voor een 02 Leidse zege. Spannend was de strijd tussen de ju nioren-twaalftallen Pernix B en SVOW. Na lange tijd de leiding te hebben ge had, moest Pernix B deze weer prijs geven (22), maar in de slotphase hadden de Leidenaartjes toch de langste adem en ten slotte met 32 Ned. dames wonnen van België (41) De overwinning van de Nederlandse dames in de 26ste landenwedstrijd tussen Nederland en België behoeft ditmaal niet geflatteerd genoemd te worden. Het enige Belgische doelpunt werd in het begin van de wedstrijd gemaakt en slechts het eerste gedeelte van de eerste helft kon van een Belgische meerderheid ge sproken worden. In die periode scoorde de rechtsbinnen Cogels na een straf- corner een doelpunt, waarmee zij Jo Jur- rissen volkomen verraste. Het bleef de enige maal, dat onze doelvrouwe gepas seerd werd, want gedurende de do wedstrijd was zij voortdurend waak zaam en elke aanval van de Belgische voorhoede of onverwachte schoten, die meestal van de stick van rechtsbinnen Cogels, de beste Belgische speler, kwa men, werden keurig door mej. Jurri6sen weggewerkt. De Nederlandse ploeg, enigszins uit het veld geslagen door de felheid van de Bel gische dames, herstelde zich goed en nam het initiatief over. Een «chot van de rechtsbuiten mej. Blekemolen werd door de Belgische keep6ter, mej. De Koninck, gestopt. Deze kon de bal echter niet snel genoeg wegwerken, en linksbinnen Van Hilten was er onmiddellijk bij om de bal met een zacht tikje ln het doel te plaat- De Nederlandse meisjes die zo gemak kelijk hun achterstand hadden doen ver dwijnen, gingen tot de aanval over en kort daarna maakte de middenvoor mej. Van Nierop, uit een goede voorzet van mej. Heering het tweede doelpunt. Na de rust. die met 2—1 was ingegaan, was wederom de rechtervleugel het meest actief. Mej. Blekemolen, de rechtsbuiten gaf een uitstekende pass aan mej. Van Nierop, die de bal wederom achter de Belgische keepater, mej. De Koninck, deed verdwijnen (3—1) en later zag mej. Heering kans alleen de Belgische ver dediging te passer, n en het vierde doel punt onhoudbaar in te schieten. Een te Eindhoven gehouden schaak wedstrijd tussen personeelsleden van d( Staatsmijnen en Philips, waarbij aan 301 borden werd gespeeld, is door de Staats mijnen met 237243 gewonnen. Ook in 1950 en 1951 hadden de Staatsmijnen ge zegevierd. Sinds 1951 wordt de ontmoeting één keer ln de drie Jaar gehouden. Deugt de Franse verdediging niet? Smyslov versloeg Botwinnik in 25 zetten Spanning is volledig teruggekeerd De spanning in de tweekamp tussen Botwinnik en Smyslov i9 teruggekeerd. Met wit spelend won Smyslov de negende partij, zodat de stand is gewor den: Botwinnik 5 punten, Smyslov 4 punten. Voor de vierde maal Frans en telkens met gunstig spel voor wit. Zou hierdoor het vertrouwen van Botwinnik in zijn lijfopening niet zyn geschokt? Wij zyn benieuwd, maar verwachten dat hij naar andere wegen zal gaan zoeken. Weliswaar is deze partij door een blunder ontsierd, maar ook bij de beste verdediging zou Botwinnik wel het loodje hebben moeten leggen. Het moreel van Smyslov zal door deze tweede overwinning danig zijn versterkt en dit zal de ko mende strijd nog interessanter maken. De party met annotatiën volgt hier onder: Wit: Smyslov Zwart: Botwinnik velden. Franse verdediging. 1. e2e4 e7—e« Botwinnik heeft het vertrouwen in de Franse verdediging, die hem op het lijf gegroeid is, nog niet verloren. 2. d2d4 d7d5 3. Pblc3 Rf8b4 4. e4e5 Smyslov houdt blijkbaar van variatie. vermoedelijk ook om het de tegenstan der bij de voorbereiding lastiger te maken. Op de vierde dag van de vijfde toets- wedstrijd voerden de Westindiërs hun t voor de tweede imrings op to het verlies van 4 wickets. Jeff Stoll- meyer, de aanvoerder, scoorde 64 Clyde Walcott 51 n.o., maar John Holt, E verton Week es en Frank Worrell den voor slechts weinig runs aan de kant gezet. De Engelse pace bowler Freddie Trueman, nam drie wickets voor 43 West-Indië had 139 runs gehaald ii eerste Innings, waarop Engeland had ge antwoord met 414. Te Dundee heeft het Engelse heren hockey-elftal met 51 van Schotland ge wonnen. Met rust hadden de Engelsen reeds een 40 voorsprong. De traditionele boatrace tussen de studenten van Oxford en Cambridge Zaterdag werd het jubileumgetal van 100 be reikt eindigde in een triomf voor de Oxfordploeg, die men op de foto reeds duidelijk vóór ziet liggen. De belangstelling voor dit evenement op de Theems was, zoals gebruikelijk, enorm. Talrijke supporters volgden in motorbootjes de kampende teams. zich. Hij heeft alleen rekening gehouden met 19. Re2, daar 19. Re3, wegens d4 niet in aanmerking komt en 19. Kdl zwart tegenkansen zou geven. 19. Dd3xe4ü Dit moet voor Botwinnik een koude douche zyn geweest 19. 20. Tb7b8t Rd7—c8 21. Rflb5t! De pointe, want op Pd7 volgt nu 22 Tc8:t, en mat op de volgende zet. Zwart moet dus zijn koningin teruggeven om de matdreiging te pareren. 14Ta&-c8 15. Pf3d4 Pe7—fö Zwart wil graag het sterk geposteerde witte paard van het bord hebben. 16. Tal—bl Tc8c4? Zwart heeft moeilijk spel, toch is het niet duidelijk waarom zwart niet het paard ruilt en daarna b6 speel;. 17. Pd4xf5 e6xf5 18. Tblxb7 Tc4e4t?7 Hier vergaloppeert de wereldkampioen 21. c7— 5. a2a3 Rb4a5 Hoewel deze zet zoals wij reeds bij de eerste party opmerkten, als riskant geldt en velen aan Rc3:t de voorkeur geven, schynt Botwinnik de tekstzet sterker te achten. 6. b2b4! c5xd4 7. Ddlg4! Hier wykt Smyslov af van de eerste en de derde partij en speelt de zet welke volgens de theorie als de beste te boek staat 7Pg8—e7 De Engelse voorvechter Alexander be- twyfelt of wit na 7Kf8 voldoen de aanvalskansen heeft Na de tekstzet daarentegen geeft de theorie wit de beste 8. b4xa5 d4xc3 9. Dg4xg7 Th8g8 10. Dg7xh7 Pb8—d7 Zwart valt pion e5 aan en bereidt tevens verjaging van de lastige witte koningin voor. 11. Pgl—f3 Pd7—f8 12. Dh7d3 Dd8xa5 Materieel staan de partyen nu gelijk, maar wit heeft een duidelijk stellings voordeel 13. h2h4 Rc8—d7 14. Rel—g5 Verhindert zwarts lange rochade. Even- Noleboom-wedstrijd van het LJ5.G. Na een uitermate spannend en interessant treffen met N. Cortlever kon de L.S.G.-er drs C. B. v. d. Berg zijn naam opnieuw laten graveren in de Noteboom-wisselbeker. Wint hij volgend jaar opnieuw, dan kan hij het kleinood definitief in zijn prjjzenkast opbergen. In de partij tussen dr M. Wynans en mr P. L. Rassers kreeg laatstgenoemde stellingsvoordeel. Hij moest echter nog een groot aantal zetten doen in enkele minuten en nam toen maar het zekere voor het onzekere: remise. Da5xb5 Pf8e6 Tg8xg2 Rc8a 6 22. Tb8xb5 23. Rg5— f6 24. h4h5 25. h5—h6 Smyslov kan Tb5 rustig en prise laten, omdat de h-pion niet kan worden tegen gehouden. Botwinnik geeft het op. De stand is thans: Botwinnik 5 punten, Smyslov 4 punten. Morgen wordt de 10e partij gespeeld. Zoels te verwachten vai. nam Cort lever. die moest winnen een de beker te winnen, veel risico's. HU gaf zijn Dame en twee pionnen voor een toren en twee officieren en v. d. Berg moest toen een scherpe aanval afslaan. Het lukte en er bleef na een algemene afruil een eind spel over. waarin v. d. Berg een pion meer had. Daarna was het voor de beker houder slechts een kwestie van techniek om het volle punt te behalen. Ook ln de andere groepen was het een strijd van er op of er onder, vreedzaam wel is waar. maar. niettemin feL Toch moesten in vele gevallen een witte en rwarte pion (loting dus) er aan te i komen, om de winnaars aan te wijzen. Al met al was het een uitstekend ge slaagd schaakfestün. waarvan de leiding in goede handen was van mr A. de Groot. Na afloop reikte L.S.G.'s voorzitter, mr A. G de Blécourt. met een toepasselijk woord d* prijzen uit. Hier volgen ten slotte nog de eindstan den: E r g r o e p: 1. drs C. B. v. d. Berg 3 p 2. N. Cortlever 2 p.; 3. en 4. mr P. L Rassers en dr M. Wtjnans 4 P- Hoofdklasse, groep I: 1. T. Bas 24. 2. W. G. Demmendal 14; 3 en 4. C. T van Rijt en W. F. Schuss 1 Groep II: 1 J H Verleur 24 2. F M Abrahamskema 2; 3. N. 14 3. Jerry Beij 14; 4. J. van Steenlal L. M. Brans 0. Groep III: 1 W. H. v. d. Nat 24; 2. F. Teleng 2; 3. H. C. J. van Deelen 1; 4. W. de Bruijn 4. Groep IV: 1. P. de Bruin 3: 2. P. J. Preenen 14; 3. J. J. Wouters 14: 4. J. Koet 4. Groep V: 1. P. H. den Tonkelaar 2; 2. dr „Toren" 14; 3. dr C. de Lind van Wijngaarden 1; 4. J. Pad- ding 1. Groep VI: 1. M. Bloem 24; 2. W. J. Thieme Jr. 24; 3. J. M. Volders 1; 4. W. Pieterson 0. Eerste klasse, groep VII: 1. J. D. de Klein 3; 2. A. H. van RUt 14; 3. P. S. Anes 14; 4. W Donker 0. Groep VIII: 1. J A. N den Tonkelaar 24; 2. P. H. Kastelein 24; 3. en 4. L. H. de Jong en A. v. d. Haven 4 Groep IX: 1. N. J. Zimmerman 24; 2. N. de Jong 14; 3. J. C. van Gemeren 14; 4. J. Ruis 4. Groep X: 1. C. van Drimmelen 2; 2. C. G. de Snater 14; 3. en 4. R. Deen en C. H. Boer l. Tweede klasse, groep XI: 1. J. Verstoep 3; 2. Jac. Vreeken 2; 3. J. L. Kanbier 1; 4. A. Karstens 0. Derde klasse: groep XII: 1. M. O. Mix 2; 2. J. Boter 2; 3. P. Verstraaten 2; 4 Jac. Verkuijl 0; groep XIII: 1. H. Kwaak 24; 2. M. G Barendse 14; 3. M Zeer teleurstellend voetbal aan de Kanaalweg V.W.S. won met 42 van Bodegraven Enkele tientallen, hun vrouw thuis ln de weg lopende en dus van de haard ver dreven mannen, waren naar de Kanaalweg getogen, en wat V.W.S. en „Bode graven" deze enkelingen, naar voetbal «nachtenden, voorzetten was ongetwijfeld het slechtste dat wy dit seizoen zagen. W(j weten dat het spelen ln een sterke wind loeilijkheden oplevert, maar als vrijwel alle spelers het leer voortdurend het luchtruim inzenden, dan kunnen wy dit gevoegiyk Montessori-voetbal Slechts Kok en de l'Ecluse by V.W.S. en midvoor v. Dyk en rechtsbuiten Kene- ran „Bodegraven" hebben steeds gepoogd iets te construeren wat men rede- 1 ijkerwijs voetbal mocht noemen. Dat VWS op belde punten beslag kon toch langzamerhand enig overzicht. En leggen, was het gevolg van iets door-1 toen linksbuiten Arnoldus een corner for- tastender voorhoedespel, want overigens j ceerde. en het leer hieruit op fraaie wijze waren de partyen volkomen aan elkaar s voor het doel bracht, was het Kok die gewaagd. Na een kwartier waarin maar de bal met een sierlijke hoofdknik ach- wat lukraak tegen de bal werd getrapt, ter doelman De Jong deed belanden (3—2). kwam een kleine opleving, toen De „Bodegraven" kwam hierna geducht op- l'Ecluse zich handig vrijmaakte en metzetten, maar Kok had zich intussen naar een effectvol schot de score opende. „Bo- de verdediging verplaatst, en deze speler degraven" had echter het antwoord spoe-maakte vrijwel alle aanvallen onschade- dig klaar, want in de volgende minuut lUk. omdat Bodegraven het succes in het was het midvoor Van Dyk, die de bal uit een voorzet van Kenemans kundig langs doelman De Graaf kopte; 1—1. Het leek er op, dat deze successen beide ploegen tot beter spel stimuleerden, maar het bleek slechts schyn, want spoedig was het weer een doelloos heen en weer ge- trap. Bij een aanval van VWS schoot Kok eenmaal hard op het doel en via een Bo degraven-been verdween de bal langs doelman De Jong. Maar ook ditmaal was de vreugde van korte duur. want toen de VWS-achterhoede het te mooi wilde doen kwam de bal in het bezit van de Bode- graven-rechtsbuiten Kenemans. die hoog en hard inkogelde (2—2). Wel trachtte VWS met harde trappen het spel te ver plaatsen, doch de stevige, maar niet bU- zonder hechte Bodegraven-defensie wist vooralsnog met dit spelletje wel raad. Iets levendiger Na de thee had de strijd een iets leven diger karakter, al bleef het spelpeil nog bedenkelijk laag. De strijd bbewoog zich vrijwel steeds op het middenveld, maar door Iets betere spelopvatting kreeg VWS L.T.C. „De Munnik" Onder weersomstandigheden, die eerder deden denken aan het einde dan aai begin van bet seizoen, werd Zaterdag het tennisseizoen 1954 geopend. De voorzitter, de heer H. Bennink. heette de vrij talrijk aanwezige leden van harte welkom sprak de hoop uit, dat het slechte w by de opening, de voorbode zou zyn een seizoen met veel mooi weer. „De Munnik", aldus de voorzitter, die al jaren veel aandacht aan de jeugd heeft besteed, doet op de jongens en meisjes een beroep het tennisspel serieus te gaan beoefenen. Aan de ouderen vraagt het bestuur de jonge spelers(sters) met raad en daad by te staan. Als nieuwe cantinehouder werd voor gesteld. de heer Sier, die de plaats vat de heer Braarazeel. die binnenkort Lei derdorp gaat verlaten, zal innemen. D< -erzorgd door de heer P. Smit. Etmans 14; 4. E. J. Kerkhoven 4. Groepzag»n er keurig uit. Het slechte wee XIV: 1. J. W. v. d. Horst 24; 2. R Fok- spijt, h-bben diverse leden hun Groeningen 14: 4. dr spieren losgeslagen en de nieuwe ballen. 1 met nylon bekleed, geprobeerd. zocht, waar midvoor Van Dyk wel handige dingen deed, maar in deze periode te zelfzuchtig bleek. De beslissing viel ten slotte vrij kort x>r het einde. Op de linkervleugel af gedwaald kreeg De l'Eduse de bal in zyn bezit, liep keurig enkele tegenstand' voorby, om daarna Van Kampen van t. fraaie pass te bedienen. Deze speler, niet zelfzuchtig, het de eer echter aan Stik- kelorum, die zich in nog betere positie bevond, onhoudbaar inschoot, en daar mede de zege veilig stelde: 4—2. RCL speelde gelijk met ASC (2-2) Voor zover dit mogelyk was (de weers omstandigheden waren niet best) viel er in deze erewedstrijd toch nog van een goed spelletje voetbal te genieten. Het goed combinerende ASC was de technisch sterkere ploeg, enthousiasme van de Lei derdorpers kon daar niet tegen op. Wel indigde de wedstrijd in een gelyk spel, ïaar ASC had beslist meer verdiend. ASC trapte met wind mee af en zette al direct gevaarlijke aanvallen op, die echter tot na de rust geen resultaat af wierpen. RCL verdedigde zwaar en kon zich ternauwernood aan de druk ontwor stelen. Hiensch c.s. kwamen nog wel eens >or Rooyakkers' veste, maar de aanval- n waren te doorzichtig. Wie gedacht mocht hebben dat RCL na de rust uit een ander vaatje zou tappen, had het beslist mis. Of het kwam doordat Krygsman er niet was, of dat het spel ASC hem niet lag, we weten het niet precies, maar RCL kreeg geen voet de grond. Het was Van Leeuwen die 01 maakte, doordat de RCL-verdediging bleef staan voor vermeend buitenspel later was het Lasander die de voorsprong op 02 bracht. Doordat ASC het wat makkelyker ging opnemen, kon RCL de laatste 20 minuten wat beter loskomen. De linksbuiten Wa len werd wat meer in het spel betrokken en dit resulteerde in een doelpunt deze speler: 1—2. Vyf minuten vooi einde kreeg Hiensch de bal op een pre senteerblaadje en was het 22. Hierbij bleef het. Vermelden wij nog, dat aan het begin van de wedstrijd RCL bloemen werden aangeboden. „Oegstgeest"Valken Boys 3—2 Valken Boys, dat niets meer te winnen of te verliezen had, heeft in Oegstgeest zijn huid zo duur mogelyk verkocht. Het voor het behoud van zyn theoretische kansje vechtende „Oegstgeest" kwam n; moeizaam zwoegen maar net met de hak ken over de sloot. Mede door de harde wind, die dwara over het veld stond, kon er van goed voet bal geen sprake zyn. De eerste aanvallen waren voor de gasten en slechts op het nippertje ontkwam het Oegstgeest-doel aan doorboring. Geleidelyk kon de thuisclub het spel verplaatsen en binnen 10 min. had mid voor Verhoekx met een hard schot (10). De vreugde was echter van korte duur en 5 min. later maakte de Oegst- geester achterhoede een blunder (11). Ludlage ging binnen spelen e half uur verdween zijn schot in de uiter ste bovenhoek (2—1). Vlak voor de rust maakte Oegstgeest weer een verdedigings foutje en werd de stand 22. In de tweede helft ging het by de thuis club veel beter, echter stug verdedigen van Valken Boys voorkwam doelpunten. Na 20 min. wist rechtshalf Profijt na een doelworsteling in te schieten (32). Oegstgeest bleef sterker en enkele fraaie schoten gingen juist langs de ver keerde kant van de paal. Even werkte V.B. zich wat los en kwam ook het Oegst- geester doel nog een enkele maal in ge vaar. In de stand kwam geen verandering meer en derhalve behaalde de thuisclub een magere overwinning. Spel van kor! en bal Veel wedstrijden afgelast, weinig doelpunten gescoord Fiks ontnam Pemix 2 het eezste puntje [et was Zaterdag nu niet bepaald ideaal weer voor de korfbalsport en ons inziens aren de twaalftallen, die hun wedstrijden afgelast zagen, het boste af. Enerzyda as de temperatuur er oorzaak van, dat op enkele uitzonderingen na het spelpeil er beneden de middelmaat bleef en anderzijds zorgde de felle wind er voor dat r weinig doelpunten werden gemaakt, hetgeen een korfbalwedstrijd een saai karakter geeft. De twee wedstrijden in de hoofdklasse gingen geen van beide door, omdat het T.O.P.-veld en het DJ.O.-veld werden afgekeurd. Anders was het in de le klasse Zuid- Holland (Noord) waar alle drie wedstrij den gespeeld werden. In die drie wed- stryden werden totaal slechts 9 doelpun- i gemaakt en waren de uitslagen enigs- s verrassend. Pernix 2 verspeelde het ste punt door een gelyk spel tegen Fiks met 2—2, maar ook Tonego kwam rder dan die cyfers tegen Blauw Wit. DES mengt zich nog meer in de strijd om de tweede plaats door een wei nig overtuigend 10 resultaat tegen hek- kesluiter VES 2. De stand is: Pernix 2 10 9 1 0 19 Ijsvogels 12 8 0 4 16 Tonego 11 6 1 4 13 Ons Eiland 12 D.E.S ..10 5 1 Blauw Wit 12 Fiks 12 V.E.010 V.E.S. 2 9 Pernix 3 kwam in 2A w de titel door ln Alphen va nen met 02. Ook hier dus die Pernix 3 in ieder geval de beide pun ten bezorgde. VelocitasFluks werd op verzoek van de Noordwijkera uitgesteld tot 17 April. De stand Is Pernix 311 10 0 1 20 Warmond 12 8 1 3 17 Velocitas 9 5 0 4 10 NSA11 4 2 5 10 Fluks 9 2 16 5 Pernix 4 10 0 0 10 0 Ook in 3A werd een wedstrild afgelast, n.l. Unitas—Velocitas 2, maar Fiks 2 kreeg wel de gelegenheid om zijn wedstrijd achterstand iets in te lopen en met suc ces. De Oegstgeesters bereikten de hoog ste score van de dag. Door de 60 zege op SVOW kwamen ze Ons Eiland 2 weer wat dichter op de hielen. Fluks 2 bleef op de la? te plaats door op eigen veld van TOP te verliezen (03). De stand Ons Eiland 2 11 10 1 0 21 Fiks 2 9 8 0 1 1( Warmond 2 11 6 3 2 IJ T.O.P12 5 2 5 li S.V.O.W11 3 0 8 Velocitas 2 7 2 1 4 Umtas 10 0 4 6 Fluks 2 11 1 1 9 1 De beide wedstrijden in 4A werden door de hoger geklasseerde twaalftallen ge wonnen. VKC won zijn 9e wedstrijd ln successie met duideiyke cyfers van NSA 2 (40), terwijl Fiks 3 juist iets te kort kwam om zich van Velocitas 3 te ver- wyderen. SVOW 2 won met 0—1. De stand luidt: 9 6 2 1 14 8 6 1 1 13 Na strijd in Wassenaar C. van Rooyen (Leiden) beste veldloper van Zuid-Holland De A-klasser C. van Rooyen. van de Leidse vereniging „Holland" heeft Zater dagmiddag in Duinrell op overtuigende wijze de titel van Zuidhollands Veldloop- kaïnpioen 1954 op zijn naam gebracht. Van Rooyen. die oo de 5000 meter startte met een 25-ta! andere athleten. nam al direct de kop. Hij begon als eerste aan de be klimming van het heuvelachtige gedeelte van het parcours, dat over zandpaadjes door dennenbossen voerde. Toen de ath leten voor de tweede maal dit duinterrein doorkwamen, had zich een kopgroep van 6 lopers gevormd, met Van Rooyen er. J. v. d. Voort van Trekvogels als leiders. Na ongeveer 2500 meter hadden Van Rooyen en v. d. Voort een kleine voor sprong van ongeveer 10 sec. op de rest van de kopgroep. Langzaam maar zeker maakte Van Rooyen zich in de laatste van de drie ronden van zyn rivaal los. Bij het ingaan van het laatste vlakke stuk van het parcours had hij 12 sec. voorsprong op v. d. Voort. Hij bleef die voorsprong vergroten en kwam na 16 min., 12.2 sec. als eerste door de finish, bijna 40 sec. vóór v. d. Voort, die er 16 mm. 55.8 sec over deed. De derde en de vierde olaats werden bezit door at hl e4 en van A V '47. :c*p. L. Verhoef in 17 min 7,4 sec. en J. Vergeer in 17 min. 8.4 sec De best geplaatste B-klasser werd C. Janssen van Trekvogels, voor wie 17 min 35.2 sec. genoteerd werd. J. Smit van SW kwam als eerste C-klasser binnen. Het ckibkampioenschap werd gewonnen door Trekvogels. Althans voorlopig, omdat „Holland" protest' aantekende tegen deze Bij de junioren, die 1500 meter afleg den op hetzelfde parcours won C. van Wanrooy. van het Leidse Holland, de titel in 5 min. 10.6 sec. resp. gevolgd door W. de Peinder (DOS! 5 min. 19 2 sec., P Manders (Trekvoeels! 5 min. 23 sec. en H Ravensbergen (Holland! 5 min 24 sec. Het clubkanvoioer.schep junioren werd gewonnen door Holland (Leiden!. Eehalve deze weds tri (den om de veld- loookacnoioenschapoen was er nog een wedstrijd voor junioren B-klasse over 1500 meter en een wedstrijd voor ZZ senioren C-. D- en E-klassers over 3000 1 L Suiker (DOS! 5 min. 22.2sec. me'er. Bü de junioren B was de uitslag Bii de 3000 meter-wedstriid voerden de D-klsosers de boventoon. D. Kruidenier van Holland, won ln 11 min. 24 sec. De wisselbeker, die ieder jaar wordt u'vreloofd - oor de beste Drestaties on de 3000 en öooo meter, werd gewonnen door Holland, Leiden. LEIDERDORP Chr. houtbewerkers bijeen De afdeling Leiderdorp-Zoeterwoud' van de Chr. houtbewerkersbond hield Vrydagavond in Het Witte Huls jaarvergadering onder leiding van de heer Vink, die onder meer de heer Holmer het hoofdbestuur welkom kon heten. Deze sprak over het onderwerp „Waarom ken wij We mogen de arbeid niet als een economisch object, aldus spr., maar als een taak, die God op onze schou ders heeft gelegd om die te verrichten voor de medemens. We werken dus ln eerste instantie voor de baas of het gezin. Het feestelijke gedeelte van de avond werd verzorgd door de heren H. v. Stoel en A. M. de Koning, die schetsje opvoerden. Voorts trad de heer L. ve Ravensbergen op als declamator. Ten slotte zong mevr. Vink enige liederen, waarbij ze door de heer D. van Wyck werd begeleid. Geen spreekuur Het spreekuur van de burgemeester, dat anders op Woensdag wordt gehouden, valt deze week. RIJNSBURG Boerenleenbank De coöperatieve Boerenleenbank houdt morgenavond om acht uur een vergade ring in de zaal achter Avondrust. Brandweer op excursie De vrijwillige brandweer is Zaterdag middag onder leiding van de comman dant. de heer R. Blankert, op bezoek ge weest bij de Leidse beroepsbrandweer en heeft daar kennis gemaakt mt modernste snufjes, zoals de nevelspuit. De heren Koeleman en Van Egmond men deel aan een demonstratie met red- Plotseling kwam er (echt) alarm voor de Leidenaren en binnen een minuut waren twee wagens mpt complete be zetting uitgerukt voor het gelukkig niet ernstige brandje. Na nog wat te hebben gepraat over het gemis van een eigen brandweergarage en een theoriezaal, dankte de ondercommandant, de heer C. C. v. d. Gugten, voor deze leerzame mid dag. V.K.C. 9 9 0 0 18 Pernix 5 9 6 1 2 13 V.O.W. 2 10 5 1 4 11 T.O.P. 2 9 4 2 3 10 N.S.A. i 9 1 2 6 4 Fiks 3 8 0 3 5 3 Velocitas 3 8 1 1 6 3 By de junioren A 1 werd de enige ont moeting tussen TOP a en Ons Eiland af gelast en bleef de stand dus ongewyzigd. In All won Pernix B op het nippertje SVOW (3—2), terwijl de andere kam- pioenscandidaat, Velocitas, -in Noordwyk de jongste Fluks-Jeugd won. Het werd en de stand is daardoor als volgt: Velocitas Pernix B N.S.A8 2 13 3 i;V.O.W8 10 7 2 Fluks B 10 0 10 Drie Leidenaars in het kring-zevental Ter samenstelling van een vertegen woordigend zevental van kring 's-Gra- venhage werd Donderdag J.l. een selectie wedstrijd gespeeld, waarvoor vier Leide- iren uitgenodigd, t.w. W. van Rooyen, W. v. Zijl en P. Érades (allen De Sleutelstad) en A. Plezier (De Zijl), l Het zevental, dat zal deelnemen aan een internationaal waterpolo-tournool met C.N. Barcelona (kampioen van Spanje), HZ PC (kampioen van Nederland) en ZIAN (Den Haag) is als volgt samenge steld: doel: W. van Rooyen (Sleutelstad); achter- J. Kooi (DZV), Y. Hofstede (DVZ) en P. Erades (Sleutelstad) aanv.; voor: F. Ruimschotel (HL&PC), W. Goedhart (DV van Zijl (Sleutelstad). Reserves: L. ten Berge (HZ PC) en J. Brokke (DVZ). Oxford wint de bootrace Oxford heeft op gemakkeiyke wyze de 100ste bootrace, van Putney naar Mort- lake, met 44 lengte voorsprong op Cam bridge gewonnen. De Oxfordploeg legde de afstand van 44 myi 6800 meter af in de tyd van 20 min. en 23 sec., het geen ver boven het bestaande baanrecord ligt. Dit record staat met 17 min. en 50 sec. op naam van de ploeg van Cambridge in 1948 gemaakt. KatwijkAlphia 42 De zware wind was er de oorzaak van, dat er van goed en mooi voetbal niet veel kwam in de ontmoeting Katwyk— Alphia. Toch was het geen onaardige wedstrUd en in sportlef opzicht was er veel goeds te beleven. Met de wind in hoofdzaak mee trok Katwyk al spoedig ten aanval en het bleef de gehele eerste helft de baas Al spoedig na de aftrap kwam de eerste score via het hoofd van rechtsbin nen W. van Duyvenvoorde. En alvorens de thee werd genuttigd was deze 10 stand reeds 20 geworden. Het tweede doelpunt kwam na een hoekschop door de midvoor P. Guyt. In de tweede helft was het overwicht van Katwijk verdwenen en golfde het spel gelijk op en neer. Katwyk wist ech ter de kansen te gebruiken en al spoedig was het 30, nogmaals door de rechts binnen, die zelfs na enige tijd 40 maak te. Hiermee was Katwyk aan het eind van zyn score en ongeveer een kwartier voor het einde" gingen er tot tweemaal toe schoten in de netten van Katwijk, zodat de eindstand 42 werd. De overwinning was zeer zeker verdiend. Ned. dames-elftal hockey tegen Wales Het Ned. dames hockey-elftal, dat op Zaterdag 17 April te Den Haag tegen Wales uitkomt, zal in dezelfde opstelling spelen als waarin met 41 van België werd gewonnen. De ploeg ziet er dus als volgt uit: doel: J. Jurrissen (BDHC); ach ter: S. de Greve (Laren) en J. Hogestyn (Be Fair); midden: N. Wolterbeek (HHYC) N. Diemer Kool (Laren) en D. Burgers- dijk (Amsterdam); voor: E. Blekemolen (Be Fair), M. Heering (BDHC). H. van Nierop (Amsterdam), H. van Hilten (Pi- noke) en A. Schoen (Amsterdam). Als re serves zyn de dames D. ten Barge (Bs Fair), A. Rouwenhorst (Togo) en F. Brou wer (HHYC) aangewezen. Sportflitsen In het Wembley Stadion hebben de Engelse schooljongens met 10 van de Schotse gewonnen. Ruststand 00. Er wa ren 90.000 toeschouwers, een record voor dit soort wedstrijden, die samen voor een recette van 162.500 gulden zorgden, even- Duitsland won de handbalwedstrijd van Frankrijk met 169, nadat de rust met een 9—2 voorsprong was ingegaan. De demes-hockeyploeg van Enge land heeft te Dublin met 5—0 van Ierland gewonnen. Met rust was de stand 00.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6