Jlieuwe £cifcsrt)e Gfoamnf Vi WH J Laniel en Pleven geschopt en geslagen door de menigte h*- '.rTe'^mrneieir.v.wi Anneke Beekman zal desnoods in R.K. milieu blijven Wist U MAANDAG 5 APRIL 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- eD Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal: f 2-IS per maand; ƒ0.50 per week. ADVERTENT1ËN: 0.18 per millimeter belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10008 Directie: f DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantvastlcl) is atirblrom myn herl in fcgljenspoct" Sport en wedstrijden ZIE PAG. i EN 6 „LANG LEVE MAARSCHALK JUIN Uiterst rechts en uiterst links namen hun kansen waar WOEDENDE BETOGERS hebben gisteren aan het einde van een plechtigheid bij de Are de Triomphe te Parijs, waarbij de geval lenen in Indo-China werden herdacht, een aanval gedaan op premier Laniel en de minister van Defensie, Pleven. Het waren vooral uiterst rechtse en linkse elementen, die van de plechtigheid een demonstratie tegen het Europese legerverdrag en vóór de ontslagen maarschalk Juin maakten. Pleven werd de bril van het gezicht geslagen en anderen trok ken aan zijn haren. Toen Laniel in zijn auto was gestapt, probeerde men de wagen omver te gooien, maar dit lukte niet. Laniel kon spoedig ver trekken, maar Pleven weigerde heen te gaan, voordat de straat was schoongeveegd. Dit duurde twintig minuten. Gedurende de plechtigheid waren duizenden vlugschriften verspreid, waarop te lezen stond: „Zal Juin vervangen worden door Von Stuipnagel?" (de Duitse bevelhebber in Frankrijk en België tijdens de oorlog). „Nu is Juin aan de dijk gezet; zullen zij straks De Gaulle arresteren?" Lsniel en Plcven kwamen bij de Are de Triomphe aan onder gejouw van èflkc'.c duizenden toeschouwers, van wie velen outii-miiitairens die :n Indo-China ge streden hebben en medailles op hun colbers droegen- Er klonken kreten var. „Lang leve maarschalk Juin". Lamel stond bleek te luisteren:, toen een mili taire kapel de Marse'llaisse speelde. De politie haastte zich. Laniel de toegang tot zijn auto te verzekeren Maar vcor het zover was. werd de pre nier ge schopt en ges•om.pt. Toen de menigte de auto van de premier omstuwde leek het. alsof Laniel z.ch or.wendide om haar toe te spreken, doch één der leden van zijn gevoig drong n-.m in de wagen- Beto gers met militaire baretten op grepen de vagen van a enter en van voren vast zodat hij gevaarlijk begon te wiebelen- Politiemannen. aim in arm drongen de vijandige menigie naar achteren en maakte ruimte voor Laniel's auto. waar van een der koplampen bij de schermut seling was vermeid. Pleven bieet kal'», dioch keek gespannen, terwijl de drei gende menigte tegen hem opdrong. Zijn hoed was gedeukt toen de politie hem toewijdde- Hoogapliatste legero.'icieren gaven de menigte luide te verstaan, dot de betogers opzij miesten gaan- Laniel heeft de minister van Binnen landse Zaken. Leon Martinaud-Deplat ontboden, toen deze van een- reis terug keerde- De Franse politie ressorteert onder deze minister. Na het onderhoud verklaarde hij dat de orde bij de plech tigheid bewaard drende te worden door de organisatoren- De politie blijft bi] dergelijke gelegenheden op vrij grote afstand. De regels worden nu herzien- Volgens ooggetuigen zijn de oudstrijders van de Indoohinese oorlog rustig geble ven. Er zijn zeven betogers gearresteerd, zes hunner zijn later in vrijheid gesteld. Terwijl dit atles gebeurde. bevond maarschalk Juin zich in Le Havre, waar hij vertoeft in verband met de begrafe nis van zijn zwager De maarschalk liet blijken, dat hij de betogingen van Zon dag ten sterkste afkeurt Desgevraagd deelde hij mede, niet te „Ga er mee door, McCarthy „Ga er mee door. je begint pas.'Geef ze er van langs!" Met deze enthousiaste uitroepen werd de commiunistenjager McCarthy herhaaldelijk onderbroken toen hij gisteren verklaarde, dat hij zijn strijd tegen het communisme in en bui ten Amerika onverdroten zou voortzet ten. McCarthy sprak gisteren in New York voor de ruim 6000 gasten van een R K. politie-vereniging. McCarthy werd stormachtig toege juicht cn na zijn rede bijna door het enthousiaste publiek de zaal uitgedra gen. Onder de aanwezigen bevond zich ook de bekende kardinaal Spellman die onder luid applaus verklaarde, dat hij „zowel tegen de communisten, als tegen de communistische methoden was". McCarthy kondigde nog aan, dat hij morgen voor de televisie zal optreden in het programma van de televisie-com mentator Edward Murrow, die zich zeer critisch over McCarthy's activiteiten heeft uitgelaten. „Ik zal aantonen, dat Murrow een leugenaar is en de com munisten grote diensten heeft bewezen", beloofde McCarthy: zullen aftreden a!s Atlantisch opperbe velhebber in de centrale sector van Eu ropa. zolang hij met weet dat hij zal worden opgevolgd door een Franse gene raal- Hij zeide, geer. principieel tegen stander van het Europese leger te zirn maar wel van de wijze waarop de defen- siegemeer.schap tot stand wordt gebracht. Juin ontkende, voornemens te zijn in de politiek te gaan. Als opvolger van Juin worden ge noemd: generaal Guillaume f resident- generaal in Marokko». generaal Paul Ely (voorzitter van het college der ge combineerde Franse staf:he*s>. generaal EUenmè Valluy van de NATO -standing Onderhoud van luin met Laniel Maarschalk Juin heeft vandaag voor het eerst sinds hij van al zijn Franse militaire functies ontheven werd, een onderhoud van een half uur gehad met premier La niel. Omtrent de aard van het onderzoek is niets bekend. Schepen vastgelopen bij Hoek en Denemarken Het stoomschip Tiberius, groot 1712 ton van de K.NS.M. te Amsterdam is Za terdagavond tussen Poortershaven en Hoek van Holland op een kleine dam vastgelopen. Het is in de nacht van Zaterdag op Zondag bij hoog water losgesleept en heeft zijn reis voortgezet naar Bremen. Het intermezzo is toe te schrijven aan een machinestoring waardoor het schip aan lager was. geraakt. Het 424 ton metende motorschip Spes van de N V. rederij Spes Nostra te Rot terdam. is Zaterdagmiddag, tengevolge van mist aan de Deense kust aan de grond gelopen. Later is het schip op eigen kracht vlotgekomen. Eén dode, twee zwaar gewonden Jeep met Ned. soldaten bij Celle verongelukt In de buurt van Celle (West-Duits- land) is een jeep met Nederlandse sol daten tegen een boom gevlogen, nadat het voertuig een vrachtauto had inge haald. De jeep werd volkomen vernield De 21-jarige soldaat D. Kuperus uit Paesen bij Leeuwarden werd op slag ge dood. Twee anderen zijn zwaar gewond naar een ziekenhuis te Celle overge bracht. Het zijn dpi. soldaat A. M. H Bruekers uit Geldrop en dpi .soldaat G Vroom uit Almelo Zij verkeren niet in direct levensgevaar. Ontwapeningscommissie komt bijeen Vertegenwoordigers der Westelijke Grote Drie hebben de ontwapeningscom missie der Ver. Naties verzocht, spoedig bijeen te komen. De commissie vergader de ruim een jaar geleden voor het laatst. Moskou is van het Westelijke verzoek op de hoogte gesteld. De 33-jarige havenarbeider A. J. van den Bosch uit Hank (N.-Br.) is in de Petroleumhaven te Rotterdam door een neerstortende balk getroffen en overle den. De arbeider was werkzaam in het ruim van het stoomschip Indian Endea vour, toen de balk uit een haak viel. Bij de Are de Triomphe, in het hart van Parijs, is het tot een felle demonstratie gekomen, toen premier Laniel en de mi nister van Defensie, Pleven, samen met enkele autoriteiten een krans legden op het graf van de onbekende saldaat ter nagedachtenis van de gevalle nen in Indo-China. De plechtig heid ontaardde in een betoging tegen het ontslag van generaal Juin. Premier-.Laniel werd ge schopt en geslagen en ook mi nister Pleven zie pijlhad het zwaar te verduren. Mr J. fl. de Wilde erelid Centraal Comité „Handdruk in de avond van mijn leven" Het Centraal Comité van AR. Kies verenigingen heeft Zaterdag op de Jubi- leum-toogdag bekend gemaakt, dat Ihet oud-minister mr J. A. de Wilde iheeft benoemd tot ere-lid. Toen mr De Wilde voor deze benoe ming dank bracht, begon hij met er op te wijzen, dat God hem het voorrecht hadgeschonken. deze heerlijke dag nog mee te maken. Op de benoeming was hij in het geheel niet voorbereid. „Heel mijn leven heb ik. in zwakheid en met veel fouten, gewijd in dienst van de Anti- Revolutionaire Partij Ik heb gewerkt onder Kuyper. samen met Colijn en Schouten. Ik dank voor dit eervol be sluit, gedragen als het is door de vol komen instemming van deze machtige vergadering. Ik zie het als een handdruk in de avond van mijn leven", aldus mr De Wilde. fluto vloog door muur slaapkamer binnen Drie ernstig gewonden in Buurmalsen Door een hare klap werd de 17-jarige T van Soelen te Buurmalsen (Gld) Zater-. dagnacht om één uur uit zijn slaap g< wekt toen een auto met vijf inzittenden in zijn slaapkamer tot stilstand kwam. Hij kwam er overigens goed af: danig ge schrokken, geheel onder het stof, ongedeerd. De auto, waarvan de Inzittenden een feestje te Geldermalsen kwamen, vloog op de straatweg Geldermalsen— Culemborg uit een bocht. De wagen bot ste tegen een betonnen paal, die afknapte, vervolgens werd een mast van de elec- trische straatverlichting omvergereden, waarna de auto tegen het huis var heer Van Soelen aanreed. De gevel het huis stortte in en een gedeelte het dak kwam omlaag. Met grote moeite kon de chauffeur, de heer Du Croix, achter het verwrongen stuur vandaan worden gehaald. Hij bleek ernstig te zijn gewond. Ook Hol uit Erichem en de heer Van Meenen uit Zaltbommel liepen ernstige dingen op. De beide andere inzittenden kwamen met de schrik vrij. Twee vliegongelukken Bekende piloot Rozanofi omgekomen Een Turks passagiersvliegtuig is Zater dag kort na de start van het vliegveld bij Istanboel neergestort en ontploft. Drie- en-twintig inzittenden, o.w. een kind, kwamen om. Onder de slachtoffers 1 e- vlnden zich twee parlementsleden. In Frankrijk kwam de bekende vlieger kolonel Rozanoff, van de My stère-fabrie ken, om het leven, tijdens een demonstra tievlucht met de nieuwe Mystère 4, die in horizontale vlucht door de geluidsbar rière kan vliegen. Het toestel vloog laag en werd door de krachtige wind tegen de grond gedrukt. Rozanoff is 48 jaar ge worden. De Britse minister van Bevoor rading, Sandys, voor wie de demonstratie bedoeld was, zag de Mystère op betrek kelijk korte afstand van waar hij stond, verongelukken. In het Midden-Oosten wordt een Brits Valetta-transportvliegtuig van de R.A.F. k Het toestel heeft vier mensen Slag om Dien Bien Phoe Generaal Navarre heeft vertrouwen De Franse opperbevelhebber in Indo- China, generaal Navarre, heeft zijn ver trouwen uitgesproken in de afloop van de grote slag om de vesting Dien Bien Phoe. Franse uniestrijdkrachten, ge steund door pantserwagens, hebben een tegenaanval ondernomen tegen de com munistische troepen, die, woest schreeu wend, in de afgelopen nacht een derde, massale aanval hebben ondernomen tegen het Noordelijke deel van het bol werk. Naar verluidt, trachten de communis ten hun troepen te versterken met dui zenden guerilla-strijders. De gelederen de aanvallers werden sterk gedund door het vuur van Franse tanks, kanon- en jagers en door bombardementen B-26's en „vliegende goederenwa gons". Bovendien werden honderden communisten neergemaaid door het vuur uit Franse machinegeweren en automa tische wapens. Gedurende de afgelopen twee nachten zijn versterkingen in de vesting geparachuteerd. lagan en echtgenote zijn gearresteerd Dr Jagan, de afgezette premier van Brits-Guyana, is gearresteerd wegens overtreding van het verbod, Georgetown te verlaten. Ook zijn echtgenote, Janet Jagan. is gearresteerd, wegens het hou den van een onwettige optocht, waarin zy met leden van de Progressieve (com munistische) Volkspartij protesteerde tegen de arrestatie van dr Jagan. Schiphol arriveerden Zaterdag verschillende leden van het Rus sische volksdanstheater Berjozka (Berkenboompje), dat in Den Haag zal optreden op 18, 19 en 21 Aprtl. De groep bestaat uit 40 danseressen, vijf musici met accordeon en balalaika en twee zangeressen. Op de foto de leidster van de groep (met bloemen) temidden van de in de vrijheid van West-Europa lachende danseressen. Van 14 tot 24 April Koninklijk gezin naar Oostenrijk De Koningin en Prins Bernhard zul len met de Prinsessen Beatrix en Irene en jonkvrouwe Renée Roëll van 14 tot 24 April in het Oostenrijkse dorp Ober- gurgl vertoeven om tezamen nog enige dagen de wintersport te beoefenen. Aangezien Prins Bernhard, zoals be kend is, geen snelle afdalingen maakt om het extra risico van een val te ver mijden. zal hij enige malen met de Prin sessen trektochten in het hooggebergte ondernemen. Jonkvrouwe C. E. B. Roëll. hofdame van de Koningin, zal de ko ninklijke familie vergezellen. Betogingen vóór Rev. Raad in Egypte Egyptische arbeiders hebben Zaterdag avond gedemonstreerd voor het gebouw te Cairo waarin het hoofdkwartier van de Revolutionnalre Raad is gevestigd. De arbeiders riepen leuzen als „Wij willen dat u blijft!" en „Lang leve de revolutie". De Revolutionnaire Raad had juist een vergadering van vijf uur achter de rug, waarop maatregelen werden besproken „de revolutie te beschermen" en te verzekeren dat „geen afbreuk wordt ge daan aan haar streven". Botsing van straaljagers Britse piloot gedood boven Lauwerszee De Britse R.A.F.-lultenant-vlieger John Philip Talbot is Zaterdag om het leven gekomen bij een botsing tussen twee Ne derlandse straaljagers boven de Lauwers- e. Hij vloog in Nederland als gevolg m een uitwisseling. De inzittende van het andere toestel, sergeant-vlieger J. W. Vegtel uit Haag. die met de schietstoel zijn toestel ist te verlaten, kreeg een bekkenfrac- ur. Zijn verwondingen zijn niet levens gevaarlijk. Hij is opgenomen in het Aca demisch Ziekenhuis te Groningen. Diefstallen in Amsterdam Vier postbestellers gearresteerd een langdurig onderzoek heeft de rijksrecherche vier postbestellers aange houden wegens diefstallen die sinds enige tijd zijn gepleegd bijde P,.T.T. in Am sterdam. Deze zaak is zo omvangrijk ge bleken dat nog meer arrestaties worden verwacht. 1 Op Schiphol werden 48 Russische meisjes met bloemen begroet Sowjet-danseressen leerden al het een en ander over Nederland •t was Zaterdagavond een feestelijke ontvangst op Schiphol, een ontvangst met vele omhelzingen, seringen, anjers en t spraken. Het mistige Schiphol kreeg iets vrolijks door. Ook door het enthou siasme van 48 Russische meisjes, die per vliegtuig naar Nederland zijn gekomen hier als het Russisch Volksdanstheater Berjozka (dat Berkenboompje betekent tevens de naam is van de openings- dans van elke voorstelling) op te treden. De Sowjet-attaché voor culturele zaken S. Kousnezor en de voorzitter van vereniging NederlandU.S.S.R., W. Hulst, heetten de danseressen en hun leidster madame Nadedjina welkom. De jonge meisjes in de eenvoudige regenjassen, r wel met make-up en nagellak, wa- erg blij met de vriendelijke ontvangst Nederlands Juristenblad Echter alleen als duidelijk blijkt, dat zij er zich mee verbonden voelt HET NEDERLANDS Juristenblad komt deze week terug op de kwestie der verdwenen kinderen. Over de hier in het geding zijnde rechterlijke uitspraak zegt het blad o.m.: „Niemand die meer dan wij overtuigd kan zijn van de eerbied waarop zij i spraak heeft, niet alleen om der wille de objectieve beslechting van het indi viduele geval, maar vooral niet minder om der wille van het vertrouwen In de „Een handdruk in de avond van mijn leven", zo noemde oud minister mr J. A. de Wilde de stormachtige instemming van de jubilerende Anti-Revolutio nairen met het besluit, hem te benoemen tot ere-lid van het Centraal Comité. (rchtsordc voor de toekomst Wanneer er echter gevaar zou bestaan dat een vijf jaar oude rechterlijke uitspraak in de weg zou staan aan de best mogelijke ont plooiing van het zieleleven van een op groeiend mens, dan eist o.l. herziening van die uitspraak overweging. Anderzijds: de voorgeschiedenis kan men niet buiten beschouwing laten. Voor- eerst immers: aangenomen dat het kind zich thans thuis voelt in haar milieu, dan Is deze vertrouwdheid, voorzover de laat ste vijf jaren daartoe hebben bijgedragen, in zover bewerkt door een misdrijf. Het behoeft nu toch wel niet veel betoog dat het grote bezwaren heeft, wanneer een misdrijf uiteindelijk blijkt te leiden tot het daarmee beoogde doeL Vervolgens: aan de omstandigheden, waaronder het kind thans leeft, kleeft dan toch minstens dit hoogst ernstige gebrek dat het kind gedwongen is, in verborgenheid en onder een valse naam te leven. Het spreekt vanzelf dat wij ons geen gezaghebbend oordeel aanmatigen de juiste afweging van dit alles. Wij echter goed te doen met niet te ver bergen, dat, zou inderdaad blijken dat het kind zich met het Katholieke milieu bonden voelt ('t geen dan door een objec- instantie vastgesteld dient den), het naar onze mening beter Is dat zij in een Katholiek milieu blijft". Hoger beroep De vroegere voogdes van Anneke Beek- lan, mevr. G. M. L.—Van M. uit Hil versum, die op 22 Maart werd gearres teerd, is bij het Amsterdams gerechts hof in hoger beroep gegaan tegen de uit spraak van de rechtbank waarbij op 30 Maarrt haar gevangenhouding voor 30 dagen werd gelast. Binnenkort zal het hof ln raadskamer dit appèl behandelen. Japans beroep op de Ver. Naties De Japanse senaat heeft vanmorgen met algemene stemmen een resolutie aan genomen, waarin een beroep wordt ge daan op de Ver. Naties om „passende latregelen" te treffen teneinde -.-'n tot internationale controle atoomenergie en een verbod op het ge bruik van atoomwapens. DAT tot rechter in de A'damse recht bank is benoemd mr B. Kist, thans subst. officier van Justitie aldaar. DAT de oud-assistent-resident uit Indo nesië, dr S. J. Ottow. Zaterdag geïnstal leerd is tot burgemeester van Boekei (NB.) DAT het gemeentebestuur van Tilburg mede namens andere Brabantse gemeen ten verzocht het dauwtrappen op de Zondagen in Mei niet onder de Zondags wet te laten vallen. DAT H. G Franks namens de Ver van de Buitenlandse Pers aan de voor malige directeur van de Utrechtse Jaar beurs. mr J. Milius, ten afscheid een kristallen asbak aanbood. DAT als gasten voor de Jaarbeurs in ons land aankwamen de vice-president van het Verbond van de Portugese Indu strie, ir Carlos Garcia Alves. en de secr. van dit Verbond, dr Fernando Cruz. DAT in het district Haarlem vanmor gen de 50.000ste telefoonabonné is aange sloten, die t.g.v. dit feit van de P.T.T. een taart kreèg. DAT de K. v. K.'s voor de 3 Noor delijke provincies besloten gemeen schappelijk op te treden tegen het euvel van het betalen op lange termijn en de contante betaling te propageren. DAT uit de safe van de N V. M Boers en Zonen, lompengroothandel te A'dam. *3500 is gestolen. DAT minister Staf op 14 Mei in Ede de tentoonstelling voor handel cn indu strie De Trek (t.m. 22 Mei) zal openen. DAT achter het Van Bergen LIzen- doornpark te Gouda een nieuw Her vormd rusthuis voor 153 bejaarden zal worden gebouwd, bestaande uit 11 flats met 64 één- en 25 tweepersoons kamers (kosten ƒ1.000.000). DAT m.l.v. 11 April de zomerdienst regeling van de Sabena in werking treedt, waarbij de drie helicopterdiensten ge handhaafd blijven, maar de vertrektijd den gewijzigd zijn. DAT dr F Wibaut Zaterdagmiddag m A'dam bij zijn afscheid als secr. van da Kon. Mij tot Bevordering der Genees kunst benoemd werd tot erelid van het Ned. Genootschap voor Massage. Heil gymnastiek en Psycho-therapie. DAT de textielindustrie te Enschede de dir.-gen. voor de energievoorziening ver zocht mede te werken aan het rechttrek ken van de electriciteitstarieven in Over ijssel. en de meesten verheugden er zich op naar het Rijksmuseum te kunnen om Rembrandt, Rubens en Jan Steen te zien. En naar de Tel. meldt, hebben ze op het lyceum in Rusland heel wat over Neder land geleerd, speciaal over de dijken, de bloemen en de kunst. Versahillende meis jes spraken wat Frans en Duits en de leidster, die eens ballerina was van het Bolzoi-theater in Moskou, antwoordde op het welkom in een voortreffelijk Frans. De tournee gaat langs Amsterdam, Arn hem, Bussum, Haarlem, Leiden, Utrecht, Winschoten, Groningen, Den Haag en Rotterdam. Daarna gaat de gehele groep naar Engeland. Vanmorgen vroeg Kroonprinses Martha overleden Kroonprinses Martha van Noorwegen is vanochtend om 4.28 uur plaatselijke tijd in het nationale ziekenhuis te Oslo overleden aan een loveraandoening. De gehele Noorse koninklijke familie was aan het sterfbed. Dit ontstellende communiqué werd vandaag bekendgemaakt Eerder was WEERBERICHT HET WEER IN EUROPA II Zürlcb Loc*"' windstil windstil NW'V.' WNW bew. j windstil 11 f 7 0.4 8 11 12 0.1 Kroonprinses marthai reeds bericht dat de toestand van prin ses Martha zeer zorgwekkend geworden was. Zij was voortdurend buiten bewust zijn. Kroonprinses Martha Sofia Lovisa Dag- mar Thyra werd op 28 Maart 1910 te Stockholm geboren als de op één na oudste dochter van prinses Ingeborg en prins Carl van Zweden. Door haar hu welijk met de thans 51-jarige kroonprins Olaf van Noorwegen, dat op 21 Maart 1929 werd voltrokken, werd zij dc Noor. se kroonprinses. De viering van de zil veren bruiloft waarvoor reeds vorig jaar de voorbereidingen waren getroffen, is afgelast, toen de prinses de vorige maand plotseling ernstig ziek werd. Door haar eenvoud, haar beminnelijk karakter en haar krachtige persoonlijk heid was de overledene in en buiten Noorwegen een populaire figuur. Tijdenk de oorlog vertoefde zij behalve in Zwe den met haar drie kinderen (prinses Ragnhild, prinses Astrid en prins Ha- rald) in de Ver. Staten. Daar wijdde zij zich ernstig aan de Noorse zaak. De oudste dochter van het Noorse kroonprinselijk paar, prinses Ragnhild, trouwde vorig jaar met een Noorse re- derszoon. Zij woont thans in Rio de Janeiro. In het gebouw Andries Bickerweg 4 ln Den Haag ligt een condoleantlelijst ter tekening. Afgifte schatlastpapier wordt hervat Iet agentschap van het ministerie Financiën deelt mede. dat he'. in het ligt ingaande 15 dezer da afgifte van schatkiatpaier te hervatten. Nadere mededelingen volgen. Wisselend bewolkt Het K.N.M.I. te De Bilt ver- [i wacht tot morgenavond: f Wisselend bewolkt met plaat- 1 selijk enkele buien. Zwakke tot matige wind tussen West en Noordwest. Dezelfde of iets lagere temperaturen. (Opge maakt hedenmorgen te 10 uur) l zon van 6.06 tot 19.21 uur; tot 24.00 uur. Op 12 0 10 April E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1