Royco Kalfsbouillon 29.5 j Lunchroom-Stationsweg 11-17 Goemaat Muziek- en l^ojpséfS ROVCO kalfsbouillonsoep - klaar als U trek hebt! 58..- Rijnsburgse C.B.T.B. hield zijn jaarvergadering Overkapping van tribune teer punt in Katwijks raad Wonderkoopjes 215 SPECIALE AANBIEDING Fa. C. van SCHIE Zn. A.v. d.Mey v^e Getrokken van het beste kalfsvlees nieuwe leidsche courant 4 VRIfDAG 2 APRIL 1954 Goed en slecht in bloemen- en groentenwereld Gisteravond werd in Concordia het derde lustrum gevierd van de Chr. boeren- en tuindersbond onder leiding van de heer J. Heemskerk, die reeds vanaf de oprichting voorzitter is. In zijn openingswoord heette hij speciaal de heer Borst, secretaris van de veiling van tuinbouwproducten te Veur- Leidschendam, welkom. Het algelopen jaar beschouwend, zag de voorzitter reden tot dank voor de broeiers. Wat het in het najaar niet best. men kreeg voor de gebroeide tulpen toch zeer goede prijzen. De grote oorzaak hier van is. volgens de heer Heemskerk, dat Zwitserland onverwacht als een grote afnemer voor de dag kwam. België ver grootte zijn contingent met 30 procent en ook gingen er enige tulpen naar Italië. Misoogst was ook een prijzenver- (Advertent le) JUWEIXN-SERIE SCIPIO 4 pyama's en onderkleding Slechts één week tnn 3 tot 10 April op waardebon 7 van Uw „Inconê Wonderboekje" krijgt U DUBBELE WINST bij aankoop van bovenstaande kwaliteit! merkartikelen. IHct bedrag van Uw aankoop wordt dan een tweede keer gra tis in Uw Wonder boek je ingeschreven U krijgt t m winst van wonderboekje u sneller vol waardoor U het U toekomende be- drag apoediger i taald krijgt. U koopt een paar Nylon» van de .Juwelen"-*™ voor 3.9S. Dan wordt in Uw Wonderboekje 2 x 3.95 genoteerd. Van 3.95 krijgt U dus extra winst uitbetaald, zonder dat U daarvoor één cent besteedt. BLEICHRODT hogende factor. Het broeiersvak is vol komen afhankelijk van de export, en daarom zijn we eigenlijk maar avontu riers, temeer daar 's zomers in vele ge vallen het gehele bedrijfskapitaal in de bollen wordt gestoken. De groentekwekers daarentegen heb ben het bedroevend slecht gehad, spe ciaal hier in Rijnsburg, omdat hier uit sluitend koude-grond-groente wordt ge teeld. Dit product ging door tè modi weer en daardoor tè grote aanvoeren, een groot gedeelte naar de mestvaalt. Gelukkig zijn de meeste van onze kwe kerijen gemengde bedrijven. Het en< product vangt dan soms, zoals nu, he andere op. In het jaarverslag van de secretaris, de heer W Star werd gememoreerd dat de peen tot nog toe het enige groentepro duct is. dat door de groententelers lonend is gekweekt. De broeiers hadden met een groot percentage uitschot te kampen, doch de prijzen maakten veel goed. Van reservering komt echter wei nig. ten eerste doordat de lonen hoger, de lasten zwaarder worden, terwijl men toch ook enig kapitaal voor investering nodig heeft. De jonge arbeiders wordt vaak meer dan het contractloon gegeven en dit is noodzakelijk omdat anders de Jongens niet bU ons vak kunnen worden gehouden. De boeren hadden een goed jaar. Er was weinig ziekte onder de dieren en er was voedsel in overvloed. De penningmeester, de heer N. van Egmond. meldde een batig saldo van f 136.84. Mevrouw Star. declameerde het gedicht „de Koningsdag" van Jan Eradi. Historie De heer Borst uit Veur sprak onze organisatie. Na eerst de vóór-orga- jiisatorische toestand te hebben bespro ken gaf hij een historisch overzicht var de groei en bloei van het landbouw organisatie wezen. De noodzaak tot ganisatie werd pas gevoeld, toen men tot het probleem van de afzet kwam. Het beste werd dit bewezen na de tweede wereldoorlog. Aan de top staat nu de Stichting van de Landbouw, het alles overkoepelende orgaan, en in de bedrijven wordt de bedrijfsorganisatie doorgevoerd. Naast deze (min of meer) regerings instanties staan de vaktechnische- en standorganisaties. Spr. wekte op om ook in Rijnsburg te komen tot een Chr. jonge boeren- en tuindersbond en een afdeling van de Chr. Plattelandsvrouwcnbond. De heer Braakhekke, tweede leraar bij de dagtuinbouwschool, sprak over: Symbiose, het samenleven in de planten, wereld. Hij zeide. dat planten naast el kaar. ten koste van elkaar, en ten dienste van elkaar kunnen leven. Van elk dezer gevallen gaf hij enige sprekende voor beelden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Heemskerk -bij acclamatie herkozen, en voor de zich niet herkiesbaar stellende heer D. van Egmond koos men de heer C. J. Kromhout. De voorzitter sloot deze matig bezochte avond met een kort woord, waarna de heer Borst eindigde met gebed. Bevorderingen aan de avondtuinbouwschool Bevorderd van voorbereidende klas tot lc klas: L- van Duin. A. Glasbergen. E. van Duin. A- Lindhout, H. de Mooy. A. van Rijn. J. Wolthuis. H. Wolthuis. Van klasse IA tot klasse II: J. van Duin, A v. d. Gugten. A. Heemskerk. C van Kla veren, D. Kralt. A. v. d. Mey, D. de Mooy. A. Noort. P. van Rijn. J. Schat. D Starken-burg. A. Zandbergen, G. Ravers- bergen, J van Egmond, J. v. d Vijver, A. J. Marijt (niet bevorderd 7). Van klasse 1B naar II: G. Balk S. Barn hoorn, G. Caspari. A. Duneux. G van Duyn, P. Franken. J. Ouwehand. W. Peet. N. v. d. Mey. P. Plug, P. Schaap. J Star, Jac. van den Voort, Jan van der Voort G. Zandbergen (niet bevorderd 2) Het einddiploma voor groenten- en bloementeelt behaalden: K. van der Burg. D. van Egmond, Jac. Hogewoning. L) Heemskerk. P Kralt. H. Kralt. O van der Mey, C. van Starkenburg, Corn. H Starkenburg. Geerlof van Starkenburg. Abr. van den Vijver. Adr. Vletter, W. van Egmond «allen te Rijnsburg). P. van Duyvenbode. Corn. Jonker, Corn Ouwe hand, Nic. Paridon (allen te Katwijk). H. v. d. Meulen. W. H. van den Meulen, Arie v. d. Lippc (allen te Noordwijk), Joh. Hooyman. G- Vis (beiden te Val kenburg). Willem van Rijn en Hendr Hogervorst (beiden te Oegstgeest. Het diploma Bloembollencultuur kre gen: A. J. Marijt (Leiden). Joh. Aanha- .-an Rijn. Jac. Aandewiel, D Durieux. Nic. de Best (allen te Katwijk) der Mey, Gijsb. Slootweg. H. van der Mey (allen te Valkenburg). B. var Abtswoude (Oegstgeest), C. van Starken burg, A. Leeuwenburg en W. de Koning (allen te Rynsburg). Passieconcert in de Hervormde kerk Het Hervormde kerkkoor te Rijnsburg geeft Maandagavond in de Hervormde kerk aan de Brouwerstraat een Passie concert onder leiding van de heer D. van Vliet. Medewerking verlenen Willy Lies veld, sopraan, en Wim van der Panne, orgel. Het programma bestaat uit werken van Jan Zwart, B. Köthe, Dirk van Vliet. A. Engels. W. A. Mozart, Feike Asma en J. S. Bach. Geslaagd Voor het toelatingsexamen tot de Chr. lagere tuinbouwschool slaagden de vol gende cawdida-ten- H. van de Beng en C- ven Staveren, Leiden; P. Bloemendaal, Leiderdorp; S. W. Botermans en T. van Duyvenbode. Katwijk aar> den Rijn; R. Taubêrt. Zoeter woude; E. Wassing. Noordwijk; D- Zand bergen, Sassenheim, N. Zandbergen. Va-1- kertburg; K- van- Delft; C- J. van Delft; C- van Duyn; D. van Egmond; C. Heems kerk; J. Jumgerius. A. Klok; S- Kloos; D. van de Mey; J. van der Mey; H- C- de Mooy; W. Paauw; J. G. Ravensbergen. G. Star; J. Tijsterman en F. Vletter, Rijns- burg. Afgewezen 7 Candida ten- In Juni volgit een tweede toelatingsexamen voor de klas, die met 1 September begint. Algemene lol voor aankoop van delensieterrein Zoals te verwachten was, draaiden de discussies van de Katwijkse ge meenteraad, die gisteravond vergaderde, in hoofdzaak om de aankoop van de defensieterreinen en de credietverlening voor de sportterreinen. Beide voorstellen werden overigens aangenomen. Ook de heer H. Haasnoot (P.v.d.A.) sprak zyn voldoening uit, al had deze zaak zijns inziens te lang geduurd. Hij hoopte op een spoedige ingebruikneming. U KOOPT PRETTIG EN VOORDELIG Bij van deze week NYLON KOUSEN Irregular, in bijzonder mooie voorjaarstinten Zeer mooie ENKALON KOUSEN Nieuwe tinten. Geheel ge minderd en een mooie hiel de ingekomen stukken was onder meer een besluit van de P.S. om aan de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente te Katwijk aan Zee in de op f 13.750 ge raamde kosten voor het herstel van de Oude kerk een suibsidie van 15 procent tot een maximum van f 2.062 te verlenen. Voorts was er een schrijven van de heer J. Munch, dat hij zijn benoeming tot on derwijzer aan de o.l. school aanvaardt. De heer N. J. van Duijvenbode (CH) opende de rij van sprekers over het voorstel inzake de defensiegronden. Hij vol lof over dit voorstel, dat nieuwe perspectieven opent voor de wonirvgvoor- ziening. De prijs (f 202.779 aankoopsom en f 280.380 bij-komende kosten) vond spr. vrij hoog, maar hU wilde er verder maar niet lang over praten en was voor aanvaarden. Spr. hoopte, dat spoedig na de aankoop de uitbreidingsplannen onder de loupe worden genomen. Mr J. van der Plas (AR) memoreerde het feit, dat Katwijk deze grond bij an dere instanties eigenlijk onder de hamer heeft weg gehaald. Hij -moest er niet aan denken, wat het voor Katwijk zou zijn, als men deze kans had gemist. De heer H. J. Grimbergen betuigde ook zijn instemming en informeerde naar de bebouwingsdichtheid. Van de 33 ha, aldus wethouder Bloot, wordt 7 ha niet bebouwd. De heer Overdijkink liet een waarschuwend geluid horen en zag kansen tot con flicten in de voorwaarden betreffen de afbraak en opbouw van de op stallen. Nadat de voorzitter nog had mede gedeeld, dat tijdens een geheime raads zitting op 12 April de ontwerpen van het uitbreidingsplan door ir S. J. van Emtoden worden besproken, werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangeno men. De grondtrensactie met de kerke- raad der Chr. Geref. Kerk en de kwestie ongevallenverzekering voor de brand weerlieden werden eveneens aanvaard. Voorts besloot de raad een aantal gron den, gelegen in het Molenblok, in het grondbedrijf te brengen. Moed Nadat de heer H. Haasnoot aandacht had gevraagd voor de bouwvereniging De Brittenburg aanvaardde de raad het voorstel om medewerking te verlenen voor het bouwen van 36 woningen aan de Karei Doorman-laan door de Katwijk- se Bouwvereniging. Aan de Geref. school vereniging te Katwijk aan den Rijn ver leende de raad medewerking inzake het aanschaffen van leermiddelen. De raad besloot f 3 per week uit te keren aan een inwoner van Katwijk aan Zee, wiens dochtertje de school voor slechthorenden in Den Haag bezoekt. Ook inzake het bouwen van een woning bU het tennispark ging de raad accoord. Het voorstel om een crediet te verlenen in f 90.116 voor het stichten van een recreatiegebied in de Zuidduinen ontlok te de heer A. Pronk de opmerking, waar n W. de moed vandaan halen om daar beplanting te beginnen. Er zijn voor beelden genoeg om te bewijzen, dat dit in het duingebied absoluut mislukt, al dus spr. De voorzitter zei echter, dat het wel zou kunnen, wa-t het Staatsbosbeheer ook in Noordw\>k heeft bewezen. Nadat de heer C. van der Plas nog had aange drongen om te letten op de beste tijd voor de arbeiders uit Katwijk, die D.U.W. werkzaam zijn, werd het voorstel aangenomen. Gewijzigd Bij de discussies over het voorstel tot credietverlening voor de verdere vol tooiing van het sportpark in de Zuiddui nen, na-m de overkapping de belang rijkste plaats in. De heer N. J. van Duy venbode achtte Katwijk representatief in- zake de Zaterdagvoebbal en was daarom voor een overkapping, waardoor grotere voetbalwedstrijden kunnen worden ge houden. De heer A. Wassenaar was niet tegen de sport, maar wel tegen zulke grote uit gaven, wat ook de mening was van dr G. Overdijkink, die eerder aan het bad huis dacht. De heer C. van der Plas vond het plan alleszins verantwoord, maar be twijfelde het, of een overkapping wel verantwoord is. Vol lof was de heer Jac. van der Plas, die het plan volledig verantwoord vond. Ook mr J. van der Plas vond, dat men het voorstel moest aannemen, omdat Katwijk toonaangevend is, wat ook moet uitkomen in de outillage. Tenslotte werd het voorstel gewijzigd aangenomen. Mocht de aanbesteding te genvallen, dan wordt alsnog met de raad overleg gepleegd over de overkapping. Na anderhalf uur discussie viel dus ein delijk de beslissende hamerklap. Op verzoek van enkele leden een voorstel aan de agenda toegevoegd, namelijk om de prijs van het gas, licht en water een klein beetje t« verhogen, Prima blauw keper mans OVERALS K.L.M. Sanfor en Beva voor 11.70 BALJUWSTRAAT 35 en ZEEWEG 2 KATWIJK AAN ZEE waardoor een fonds zou kunnen worden gevormd om in de vrije sector te kunnen bouwen» De raad ging naar aanleiding hiervan in geheime zitting. KATWIJK AAN DEN RIJN Kapitein Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. in den Eijkel, ontving zijn benoeming tot kapitein. De heer Van den Eijkel is gestationneerd in Haarlem bij de A.A.T. (Aan- en Afvoertroepen). KATWHK AAN ZEE Tour de France over de boulevard In principe is thans besloten, de Tour de France door Katwijk aan Zee te doen rijden. Op 8 Juli zal men de wielrenners de boulevard kunnen zien voorbij schieten. Katwijk was de eerste gemeente een dergelijke aanvraag bij het co- té heeft ingediend, dat wil zeggen de V.V.V. van de badplaats. Er zal een be roep op de burgerij moeten worden ge daan, met name op de zakenmensen, voor financiële medewerking. Dezer dagen hoopt men met een actie te -beginnen, aldus deelde mr J. v. d. Plas ons mede. Christen vrouwen bijeen In de Oranjezaal van het Jeugdhuis werd de jaarvergadering gehouden van de Christen vrouwenbond. De presidente, mevrouw Bergman—van Tongeren, sprak een kort openingswoord. Zij herinnerde er aan, dat een tweetal leden dit jaar was overleden, namelijk mevr. Parlevliet Guyt en mevrouw Verloopvan Rijn. De eerste was ook lange jaren bestuurslid. De secretaresse, mevrouw Beutsnijder, las dan haar jaarverslag, waaruit we hoorden, dat de afdeling nu 216 leden telt. Dit jaar was de afdeling sterk gegroeid, namelijk met 28 leden. De penningmees- teresse, mevrouw HaasnootMelo, had een batig saldo van ruim f 100. Mevrouw Lugthart—Parlevliet gaf verslag van dt werkzaamheden van de ziekenbezoek commissie, waarna mevrouw De Konink nog vertelde over het zomerreisje. Na de pauze werden een paar films ge- Zandzuiger op strand De felle wind van gisteren-, die tot tijd aanwakkerde tot bijna storm kracht. was voor de in de Watering lig gende zandzuiger Corrie niet zo mooi. Wamt, in- plaats van in de Watering te blijven, kwam het schip op het strand terecht- Herv. wijkavond Zuid In het wijkgebouw Abeelplein werd gisteravond de laatste wijkavond seizoen gehouden van de wijkgemeente Zuid.^'Ds W. A. B. Hagen, heette allen welkom, in het bijzonder de -heer J. Vink. Hij sprak hierna over het onderwerp: Gethsemané, de afstand van een steen- Het is heerlijk, te weten, dat Jezus Zyn vrienden vasthoudt, aldus spr, We kunnen hieruit voor ons zelf lering trekken. De zekerheid des geloofs is buiten ons, in Hem. De heer J. Vink sprak over de kunst en het lijden van Christus. Hij droek ook nog gedichten voor van A. Marja en Jac. Revius. Hoog en laag water Zaterdag 3 April: -hoog water 2.55 en 15.13; laag water 11.01 en 23.25 uur. N.V. Technisch Bur. jOHAN SCHAART WAAIGAT 26 Tel. 3423 Katwijk aan Zee. Het vertrouwdste adres voor, TIJDENS i de verkoop. NOORDWUK Athletiekclub hield jaarvergadering De Noordwijkse athletiekclub heeft haar jaarvergadering in Ons Gebouw, gehouden onder voorzitterschap van de heer T. Admiraal. De secretaris, de heer A. Duindam, verklaarde dat 1953 in alle opzichten een goed jaar is geweest De jonge vereniging organiseerde in het be gin ervan de duin- en strandcross en ge durende het gehele seizoen waren de athleten actief in velerlei wedstrijden. I Hun namen kwamen dan ook in bijna iedere uitslag voor. Ongeveer 350 maal men de leden aan wedstrijden deel en werden prachtige prestaties geleverd. - Spreker meende niet alle beste prestaties te moeten halen maar maakte een uitzondering met de resultaten van de sportmiddag, georganiseerd door de Oranjevereniging, waar N.A.C. toonde wat het waard is op athletiekgebied. Uit I het financieel verslag bleek, dat N.A.C. over een ruim batig saldo beschikt, ter wijl het kasomzetcijfer ruim f 2000 be loopt over het afgelopen jaar. Na een gezellige pauze, waarin de eer ste uitgaven van het clubblad „Groen wit" werd uitgereikt, kwam het werk programma voor 1954 ter sprake. In de rondvraag werden nog vele belangrijke problemen behandeld. Het was tenslotte de voorzitter die de vergadering sloot, nadat de heer Plug het bestuur, en spe- ciaal de heer De Vries, had bedankt voor het vele verrichte werk. Faillissementen (Opgegeven door Van der Graaf en Co'a Bureaux voor den Handel N.V.) Uitgesproken: C M A en E W C Dwars, Rijksweg 23. Elden, verin, fa Schildersbedrijf Gebr Dwars, our. mr G A de Cocq. Arnhem; i fa v Eist en v Rijn, brood, en banketbak kerij, Bus9um. en venn. G v Eist en J v Rijn, Veersriaat 33, cur. mr J C Lankhof, (Advertentie) Christenvrouwen bijeen Voor de gisteravond ondier leiding van mevrouw v. <L Vijver in de Voorhouter- wegkerk gehouden vergadering van de Christemvrouwenbond bestond goede be langstelling- Mevrouw Kooijker besprak op uitnemende wijze twee boeken, na melijk De erfgenamen van het huis Ter- bek e. ven Menkes v. d- Spiegel, en De Kruisboom, van Wulma. Wat het huis houdelijk gedeelte betreft werd besloten op 28 April die jaarvergadering te hou- waama op 10 Juni een bezoek aan Ermelo zal worden gebracht Op 22, 23 en 24 Juni hopen de leden in Re-rikum en omgeving te verblijven. Mevrouw Kooij ker eindigde met dankgebed. NOORDWIJK Ambachtstekenschool De cursus van de ambachtstekenschool gisteravond afgesloten. Toen werden diploma's en prijzen uitgereikt. De voor zitter. de heer G. Vogel, kon onder de talrijke aanwezigen ook burgemeester mr G. W. F. van Berckel welkom heten. Hy dankte allen, die de school hadden gesteund, in het bijzonder de patroons- vereniging, die voor het eerst prijzen beschikbaar had gesteld. In-zijn toespraak prees directeur Lohmeyef de prestaties van de leerlingen. Met een korte toe spraak deelde de burgemeester de diplo- RIJNSBURG Bent U een liefhebber ven oude kees Wij hebben ze. Volvette boerenkaas, pit tige «naak per 500 gram 1.90. Volvette belegen per 500 gram 1.70. Komijne kaas belegen extra fijn per 500 gram ƒ1.65. I uit. Het diploma A. driejarige cursus, ont vingen: C. Oranje. G. Paardekoper, C. van Schie, J. van Duivenboden, D. J. Passchicr, F. v. d. Berg, G. Vink, W. J. Prins; N. J. Vink; J. Plug. Het diploma B.. vijfjarige cursus, was voor H. Brama, P. Broekhof, D. Dijkman C. P. de Groot. A. de Haas; D. Plug, E. v. d. Togt. W Th. Warmenhoven. N. J. v. d. Zalm. B C. Barnhoorn, M. G. van Gent, P J. de Haas, A. P. Vink. N Schmal. Na deze uitreiking kon het werk van de leerlingen worden bezichtigd. Groningse Kerkedag in Bailo op Pinkstermaandag Op Pinkstermaandag zullen 2000 Her vormden naar Usquert in Groningen trekken om de tweede ..kerkedag" mee te maken, welke in navolging i Duitse „Kirchentage" gehouden wordt. m\ De vorige werd in Baflo gehouden. EINDSTRIJD voor amateur-orkesten en zang-ensembles tot ten hoogste 5 personen. Na het grote succes der serie-avonden, in April twee demi-finale avonden op de Donderdagen 8 en 22 April en de Grote Finale-avond op Donderdag 29 April. u i I Zie de ujtroerige programma's Mooie prijzen in de lunchroom. lor" UIB LA.215.MO.54 per pakje UNOX-PROOUCT

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 4