Jlietuue fTriitsdje ÖTottmitl J 0 Ontslag van Juin verwekte crisis in Parijs Wordt niet gek van angst voor de H-bom..." wist r Ook Eden zegt „Neen" op Sow jet-nota BULTHUIS VRIJDAG 2 APRIL 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal: 2.15 per maand; f 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10006 Chel-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staaioastlcl) Is ^Ijedleoen tngn bert in kgljeaspoel" Vebo schoot in de roos FRANSE KABINET IN MOEILIJKHEDEN Kansen van de E.D.G. worden nu nóg lager aangeslagen HET ONTSLAG van de Franse maarschalk Alphonse Juin heeft i: Parijs een crisistoestand veroorzaakt. In het parlement zal premier Laniel het zwaar te verduren krijgen en als hij de vertrouwenskwestie stelt, zal hij wellicht alleen een meerderheid kunnen bemachtigen, door dat de Fransen met het oog op de komende conferentie van Genève niet zonder kabinet willen zitten. Op de Geneefse conferentie zal (zoals be kend) o.m. de zeer begeerde regeling van de Indochinese kwestie wor den besproken. Politieke waarnemers geloven, dat het jongste optreden van Laniel de parlementsleden die tegen het E.D.G.-verdrag waren, in hun houding zal doen volharden en dat de rechtse afgevaardigden, die nog twijfelden, nu tot de oppositie zijn overgegaan. De kansen van het Europese legerverdrag worden dan ook zeer laag aangeslagen. Intus sen heeft maarschalk Juin zelf geen commentaar willen leveren. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat Juin zich zal laten overhalen, in de politiek te gaan en dat alle rechtse groepen zich dan om hem heen zullen verzamelen. Intussen verluidt In bevoegde kringen te Parijs, dat Frankrijk aan de N.A.T.O. reeds een opvolger voor Juin heeft voor gesteld. In dit verband werd de naam van generaal Guillaume, de huidige resi dent-generaal van Marokko, genoemd. Gistermiddag heeft Juin gedurende een uur gesproken met generaal Gruenther, Atlantische opperbevelhebber In de nationale vergadering vroeg gene raal Koenig (ex-Gaullist) of Juin ook ter verantwoording zou zijn geroepen, indien hij zich in zijn rede vóór het E.D.G.- verdrag had uitgesproken. De generaal wilde voorts weten, wie Juin zal opvol gen, indien deze niet langer bevelhebber van de N.A.T.O.-strijdkrachten in mid den-Europa zou zijn. Laniel antwoordde, dat hij tegenoverEuropa. Men meent te weten, dat Juin Juin niet anders heeft kunnen handelen. I zijn ontslag heeft ingediend als bevel- De premier vertelde, zelfs zijn secretaris hebber van de midden-Europese sector. Juin te hebben gezonden. Hij heeft de maarschalk uitgenodigd, zijn ambts woning door een geheime deur binnen te komen, om de journalisten te ontwijken, maar Juin weigerde. Hij wilde niet, zoals hij het noemde, als een gewoon soldaat op het matje geroepen worden. Churchill heelt medelijden Gesprek over 't lot der hoge nazi's Dinsdagmiddag om twee uur zullen in het gebouw van de geallieerde beheers raad te Berlijn de besprekingen begin nen over de voorstellen tot verzachting van het lot der zeven hoge nazi's, die in de .gevangenis van pandau hun straffen uitzitten Premier Churchill heeft gisteren in het Lagerhuis uiting gegeven aan zijn.: medeleven met de 84 jaar oude baron Von Neurath. één van deze nazi's. Von Neurath werd in 1946 tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. In antwoord op een vraag van Labour zei Churchill, die zelf 79 is: „Ik ben zeker reds verscheidene jaren van me ning, dat de omstandigheden in Spandau zeer hard en onmenselijk zijn en in dit geval hebben wij te doen met een zieke man van 84 jaar. wat, zo kan ik u zeg gen, een hele leeftijd is. Klacht bij Hamarskjoeld Israël beschuldigt nu Van Bennike Israël heeft in een meomrandum aan de secretaris-generaal van de V.N., Dag Hammarskjoeld. de stafchef van de V.N. in Palestina, Van Bennike er van be schuldigd. een „niet onpartijdig" rapport over de naleving van het bestand bij de Veiligheidsraad te hebben ingediend. Met name zou een aantal Jordaanse te- standsschendingen verzwegen zijn. Het rapport van Van Bennike, dat de periode van 23 Nov. 1953 24 Februari 1954 be strijkt, zal waarschijnlijk spoedig in df veildigheidsraad behandeld worden. Op weg naar Cocos-eilanden Brits koningspaar heeft Australië verlaten Het bezoek van het Engelse konings paar aan Australië is ten einde. Gister middag hebben koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh aan boord van de Gothic de haven van Freemantle verla ten, op weg naar de Cocos-eilanden. Zij hebben zich tot op het laatste ogen blik aan het voorschrift gehouden, nie mand de hand te drukken in verband met de daar heersende kinderverlam ming-epidemie. De leden van de hofhou ding vergaten echter bij het afscheid hun instructies en drukten iedereen op de ka de de hand. Advocaat benoemd voor McCarthy-verschil De subcommissie van de Amerikaanse senaat, welke commissie een onderzoek gaat instellen naar het geschil tussen senator McCarthy en het leger, heeft als speciale raadsman voor dit onderzoek de Bostonse advocaat Samuel Sears gekozen, die twee jaar geleden verklaarde, dat McCarthy „zeer goed werk" deed. Nieuwe leden van de Soc.-Econ. Raad De Sociaal-Economische Raad is thans samengesteld voor de zittingsperiode April 1954—1 April 1956. De nieuwe samenstelling bracht in de groep van 15 kroonleden geen wijziging. In de groep van leden, benoemd door de organisaties van werkgevers kwamen de volgende wijzigingen. Verkeers- en transportorganisaties: W. Jonker werd lid van de raad in plaats van A. F. Vas Dias; groothandelsorganisaties: mr A. C. F. Hendrikse en dr G. van der Wal l.p.v. resp. P. F. Zimmerman en Th. Boersma; Kath Ned. Boeren- en Tuinderbond: C. G. A. Mertens i-P-v. G. W. Kamp- schoer; Kon. Ned. Landbouw-comitéir C. S. Knottnerus i.p.v. mr C. Th. E. Graaf Lynden van Sandenburg. Leden, benoemd door organisaties werkn emers: Kath. Arbeidersbeweging: P. J. J. Mer tens i.p.v. J. W. van den Akker. Waf hebben we aan schuilkelders Bij proef van 1 Maart werd krater geslagen, waarin wolkenkrabber kan verdwijnen 1~\E VERKLARING van de voorzitter der Amerikaanse commissie voor de rtoomenergie, dat een stad als New York door één waterstofbom zcu kunnen worden verwoest, heeft duidelijk gemaakt dat alle plannen voor de burgerlijke verdediging van grote steden (althans tegen een H- bom) waardeloos zijn. De leider van de New Yorkse burgerlijke verdedi ging, O Brien, verklaarde: ,,Wat hebben we nu aan schuilkelders? Hetj enige wat we kunnen doen, is de stad vóór een dreigende H-bom aanval ontruimen". i Juin zouden grote achting elkaar hebben. Naar verluidt Gruenther gaarne een generaal naast zich willen hebben, met het glorieuze verle den en het militaire inzicht van Juin. Zijn maarschalks-titel zou Juin behouden, want de maarschalksbenoeming geldt voor het leven en zelfs de houder de titel kan hiervan geen afstand doen. Onder borg van 12.000 Weduwe Besnord op vrije voeten De 57-jarige weduwe Maxie Besnard. ie er van wordt verdacht, zes familie leden te hebben vergiftigd, is onder een borg van 12.000 gulden vrijgelaten. Hel gerechtshof te Bordeaux besloot een com- te stellen van drie leden der Franse Academie van Wetenschappen. Deze commissie zad het vele, tegenstrij dige, bewijsmateriaal onderzoeken. T.b.c.-vereniging voor 40 mille opgelicht Pogingen om Juin te bereiken hadden (ot In Utrecht is de 35-jarige C. v. d. L., geen resultaat. Woensdagavond zwager overleden en de maarschalk moest gisteren naar Normandië vertrekken om de begrafenis bij te wonen. Wel schijnt hij vóór z(jn vertrek met De Gaulle geconfereerd te hebben, waar door het gerucht is ontstaan, dat Juin zich b\j de beweging van De Gaulle zal aansluiten. De Socialistische partij steunt het kabl- net-Laniel in de „affaire-Juin". Niet min der dan 59 van de 105 socialistische parle mentsleden hebben evenwel een pamflet uitgegeven, waarin zij zich uitspreken tegen een Franse bekrachtiging van het E.D.G.-verdrag. Onder de ondertekenaren bevindt zich de voormalige minister van Defensie, Jules Moch. Het pamflet zal aan de partij-afdelingen worden toegezonden als antwoord op het streven van secr.-generaal Guy Mollet om de goedkeuring voor het verdrag te verkrijgen. In het pamflet wordt beweerd, dat goedkeuring er van een gunstig resul taat van de Geneefse conferentie onmo gelijk zou maken. Voorts wordt er in verklaard, dat opneming van West- Duitsland in de Westeuropese verdediging aanvaarding zou inhouden van de verde ling van dit land en van het gevaar, welke deze voor de vrede betekent Tenslotte vermelden we nog, dat de Nationale Vergadering vannacht in tweede lezing de Defensiebegroting heeft kort werkzaam op het bureau an de R-K. vereniging Herwonnen Le venskracht, gearresteerd wegens het ple gen van valsheid Ln geschrifte. V. d. L., die het beheer had over de gelden voor thuis verpleegde t.b.c.-patiënten, zou ds vereniging voor ongeveer f 40.000 be nadeeld hebben. Chauifeur wilde vrouw dodeneis 8 jaar Tegen de 35-jarige buschauffeur B. M. uit Moergestel, die met bijlslagen ge tracht heeft zijn vrouw te doden, is gis teren in Breda acht jaar geëist. Toen het slachtoffer bewusteloos was, heeft M. brand gesticht, waarna hij de deur was uitgegaan. De vrouw kwam echter op tijd weer bij en haalde hulp. Politie en buren blusten de brand. f Een dergelijke ontruiming zou echter' minstens drie dagen duren. „Wordt nu niet gek van angst," aldus vermaande O'Brien, „want er worden reeds maatregelen overwogen om de S millioen New Yorkers in veel korter tijd te kunnen evacueren. Naar aanleiding de H-bomproeven zullen ook de Britse plannen voor de burgerlijke ver dediging drastisch worden gewijzigd. Voor de Amerikaanse televisie is gis teren de film (gedeeltelijk) vertoond die gemaakt is van de waterstofbom-ex plosie op 1 Maart. Tegelijk met de film werden de 'volgende bijzonderheden vrij gegeven: Het wapen werd op de grond tot ontploffing gebracht en sloeg krater, waarin een gebouw van 17 diepingen gemakkelijk zou kunnen dwijnen. Binnen een straal van 5 lort was alles volledig verwoest. Zware schade werd aangericht in een gebied van 11 km de plaats van ontploffing, terwijl binnen een straal van 16 km nog lichte schade werd veroorzaakt. De explosie werd gevolgd door de grootste paddestoelwolk en de grootste vuurbal (meer dan één kilometer in doorsnee) van alle 40 voorgaande atoom explosies. De radio-actieve paddestoel rees tot een hoogte van 16.000 meter, waar de wolk zich verspreidde over een gebied van 160 km. De Britse Labour-oppoatie zal er bij premier Churchill in een motie op aan dringen, president Eisenhower naar En geland te nodigen, om met hem te pra ten over de problemen van de water stofbom en het bijeenroepen van een con. ferentie van de „Grote Drie" (Engeland, Amerika, Rusland), ten einde opnieuw van gedachten te wisselen over de con trole op en venmindering van de be wapening. Organisaties vragen: „Geef winkelpersoneel op 30 April vrij" De Bedrijfsunie van de samenwerkende Organisaties van Handels- en Kantoor bedienden heeft aan de ondernemers organisatie in de detailhandel verzocht de ondernemers in die sector van net bedrijfsleven dringend te adiviseren hun zaken op 30 April a.s. overeenkomstig de wens van de regering de gehele dag gesloten te houden, teneinde ook het winkelpersoneel in staat te stellen de nationale feestdag mede te vieren. Valse exportbrie ven10 en 8 maanden geëist Tegen de 35-jarige exporteur A. A. K. en de 45-jarige transito-expert C. A. M. v. W„ beiden uit Rotterdam, is gisteren aldaar resp. 10 en 8 maanden geëist, we gens het valselijk invullen van export- brieven voor een koortswerend middel uit Amerika, dat door de V.S. op de lijst van strategische goederen was geplaatst en derhalve niet naar Hongkong, waar heen de Rotterdammers het wilde ver kopen, geëxporteerd mocht worden. Zo genaamd de pillen bestemd voor 'n firma in Antwerpen. Onderscheidingen op Nieuw-Guineó Benoemd is tot officier in de orde van Oranje Nassau de heer J. J. Cardynaals, algemeen technisch assistent beheer bu de Ned. Nieuw Guinee PetroleummiJ- tot ridder zijn benoemd de heren J. van Rijswijk, hoofdtransportleider dier N.V. J. de Mos. montageleider van Werk spoor, A. Barnhard. idem bij de Holland- sche Betonmij. terwijl de eremedaille in goud is verleend aan de heer W Adoifs assistent civiel technische dienst dei Nieuw Guinee Petr. Mij., allen op Nieuw Guinea- in Parijs een feestje bij van Franse reserve-officieren. Men ziet hier de maarschalk (rechts) in gesprek met generaal Weygand. „Ik laat me niet als een soldaat op het matje roepen," zo verklaarde Juin. Am. generaal Vandenberg gaat snel achteruit De Amerikaanse luchtmacht heeft mee gedeeld-dia t die gezondheidstoestand van generaal Hoyt Vandenberg. de vroegere stafchef van de luchtmacht, snel slechter wordt. De generaal werd in October in een, ziekenhuis Dit is de eerste fotodie van een waterstof bo m-explosie werd vrij gegeven. Het is overigens al een betrekkelijk oude foto, daar ze ge nomen werd tijdens de proef op Eniwetok in 1952, op de toen nog veilige afstand van 80 km. Na die tijd is het vreselijke waterstof-wapen nog vele malen „verbeterd". Succes in Dien Bien Phoe Fransen heroverden alle posten De Franse Unietroepen hebben vt gens het opperbevel gisteravond a posten ten Oosten van het belegerde bol werk Dien Bien Phoe. die in de loop van de dag herhaaldelijk van bezetter waren verwisseld, heroverd. Een sterk leger van de Vietminh heeft de stad Voeunsai in Cambodja ve Voedselconservering door atoombestraling. Volgens de Amerikaanse bioloog Butts, een medewerker van de commi sie voor atoomenergie, heeft men vee belovende resultaten bereikt met het aanwenden van kernenergie voor conserveren van voedsel. Een onderzoen had uitgedezen, dat bestraalde aard appelen en uien jaren goed kunnen blij ven, zonder dat zij in koelhuizen wor den opgeslagen. Of dit ook geldt voot andere groenten, was nog niet bekend. Vast staat evenwel dat de benodigde bestraling niet schadelijk is voor t gezondheid. Concertgebouworkest in Amerika Het Concertgebouworkest o.l.v. Eduard van Beinum en Rafaël Kubelik geeft 44 concerten in de Ver. Staten in de 54 dagen van zijn tournee. Deze tournee zal zich uitstrekken over een afstand van 10.000 kilometer. De reis begint 1 Octorber te Rotterdam per „Rijndam" en wordt in de Ver. Staten per autobus en een enkele maal per trein voortgezet. Op 13 Dec. wordt het orkest in Nederland terugver wacht. DAT tegen de 33-jarige A'damse markt koopman E. M. 1 maand werd geëist en verbeurdverklaring der goederen wegens overtreding van de octrooiwet op ball- DAT de raad van R'dam B. en W. ver zocht alles te doen om verhoging te krij gen van het contingent van 9636 wonin gen voor de eerste drie jaar. DAT met een speciaal vliegtuig uit de V.S. 170 levende nerts-pelsdieren (alle maal vrouwtjes met een totale waarde van 25.000 dollar) voor een Utrechtse farm op Schiphol aankwamen. DAT minister Suurhoff en de Austra lische ambassadeur gisteren de Amstel- flora 1954 te A'dam bezochten. DAT gisteren -het nieuwe gebouw voor het Unilever Laboratorium in Vlaardin- gen onder de kap kwam. DAT de Utrechtse raad een ontwerp regeling voor het taxi- en autoverhuur bedrijf aldaar aannam, waarin o.m. een verbod voor de vrouw als taxi-chauffeur is opgenomen. DAT de Haagse hoofdcommissaris, overste J. Gualtherie van Weezei, als oud commandant van het korps commando troepen gisteren de eedsaflegging van 10 nieuwe officieren te Roosendaal bij woonde. DAT op Schiphol de hydraulische ro bot-kraan, het Schaap met de vijf Poten, in gebruik genomen is. DAT gisteren een 90 ontWeemde kinde ren uit kampen in West-Duitsland in Friesland aankwamen voor een verblijf van 6 weken bij pleegouders. DAT in Groningen de 46-jarige land bouwer J. N. uit Blijham, die met een duivenklok geknoeid had, veroordeeld is tot 1 maand voorw. en een verbod om zich ooit weer met de duivensport in te DAT de Utrechtse raad een crediet van f 336.800 beschikbaar stelde voor de ver hoging van het aantal reeds ontworpen industriehallen van 4 op 7. DAT oud-burgers van Nijmegen de stad bij de viering van haar 1850-jarig bestaan in '55 een modern wandtapijt betrekking hebbend op de stedelijke ge schiedenis willen aanbieden. DAT de Fundatie van de Vrijvrouwe van Renswoude, met stichtingen in Delft, Den Haag en Utrecht, 26 April in deze laatste stad haar 200-j. bestaan viert. DAT in A'dam tegen 3 componisten van lichte muziek en 1 tekstdichter v< straffen zijn geëist van 2 mnd. en f 100 boete, resp. 1 maand en f 50 boete, wegens foutief invullen van hun maandlijsten voor het Bureau voor Muziek-Auteurs- recht (BUMA). DAT botersmokkelaars misbruik maak ten van het z.g. hoefijzerverkeer met Zeeuws-Vlaanderen. d.i. het goederenver keer uit ons land via België naar Zeeuws- -Vlaanderen, hetgeen sinds de watersnood in gebruik is. DAT de K. v. K's van Noord-Brabant met die van Dordrecht, Hilversum, Gou da, R'dam, Utrecht en Amersfoort in adres aan de ministers Algera en Zijlstra aandrongen op een spoedige aanleg een vaste oeververbinding over de Mer- wede bij Gorinchem. DAT minister Mansholt vandaag Arnhem sprak op het Gelders congres van de P v d A over de plaats van deze provincie in het nationale bestaan. Teleurgesteld verliet premier Laniel (rechts) met aan zijn zijde mi nister Pleven (Defensie) zijn ambtswoning, waar zij tevergeefs op maarschalk Juin hadden gewacht. De premier en zijn minister waren op weg naar president Coty om deze in te lichten omtrent de „affaire- Juin". De maarschalk die ter verantwoording was geroepen we gens een uitspraak tegen de E.D.G. woonde intussen.(zie andere foto) Na minister Dulles Maar Parijs wil Russisch plan niet meteen verwerpen Na de Ver. Staten heeft thans ook En geland de Russische nota verworpen. In deze nota die Woensdag in Moskou aan de ambassadeurs van de Westelijke Grote Drie werd overhandigd stelde Rusland opnieuw de vorming van een Europees veiligheidsverdrag voor met deelneming van Amerika. Werd dit veligheidsverdrag aanvaard'"aldus de nota dan Moskou deelneming aan de N.A.T.O., het Noordatlantisch Pact, overwegen. Minis ter Eden (Buitenlandse Zaken), verklaar de in het Lagerhuis: „De NA.T.O. is het antwoord op de Russische politiek van macht en dreiging en niet de oorzaak van die politiek" Het Russische veiligheids verdrag achtte Eden niet levensvatbaar. In Parijs wilde men het Russische plan niet meteen verwerpen. Wél leefde in diplomatieke kringen de opvatting, dat in Zachtmoedige leewieker weer vrijgesproken De kuikenbroeder R R. uit Oene bij Epe. die zich vrijwillig had laten verba liseren wegens dierenmishandeling, om dat hij om principiële redenen zijn kui kens niet wilde leewieken (een soort kortwieken), waartoe zijn berop hem dwong, heeft ook voor het Arnhemse hof zijn zin niet gekregen. Ook dit hof sprak hem vrij en bevestigde daarmee het vonnis van de rechtbank te Zutphen Leewieken werd een redelijk middel ter bereiking van een redelijk doel noemd- (Aduer(enfie) KROON KARPETTEN DESSO TAFELKLEDEN jABO VLOERBEDEKKING Voor betere Woninginrichting Straf Haagse bankier verhoogd tot 2'/i jaar Het Haags Gerechtshof verhoogde de straf voor de 53-jarige procuratiehouder van het voormalig bankiershuis Kuiper en Smelting aan het Noordeinde in Den Haag. J. M., van twee jaar tot 2Vi jaar met aftrek. Ep was drie jaar met aftrek geëist wegens het aandeel dat M. had gehad in de bij de bank gepleegde frau des. De zeven maanden gevangenisstraf met aftrek voor de 80-jarige firmant J. S. werd conform de eis bevestigd. Betty Melhado naar Den Haag met recherche De Rijiksrecherehe heeft ongeveer een week geleden een bezoek gebracht aan het tehuis van de Christelijke vereniging Zedenopbouw aan de Keizersgracht te Amsterdam waar het Joodse meisje Betty Melhado thans verblijf houdt- Per auto hebben de rechercheurs Betty Melhado diverse plaatsen onder meer naar Den Haag gebracht, waar zij dan diverse onderduikadressen en mensen, dnc zij in die tijd ontmoet heeft, moest aanwij- De recherche is zo ook op bezoek geweest bij een Hagenaar, die van het hele geval niets af bleeik te weten, aldus de Vkst. De 43-jarige machinist R. M. is gister nacht in de Fordfarbiek aan de Hemweg te Amsterdam gedood door een schaar, die hij zelf bij zich droeg. Hij was on geveer vier meter hoog aan het werk en 'de grote schaar had hij geopend in de rechterhand, M. kwam te vallen, waarbij de schaar diep doordrong in de rechter- lang. Er ontstond een longbloeding. De nan overleed ter plaatse. dit plan weinig positiefs is te ontdekken. Deelneming van Rusland aan de N.A.T.O. noemt men ..fantastisch" en de instelling van een Europees veiligheidsverdrag „overbodig". Naar aanleiding van de Russische nota kwam gisteren de N.A.T O.-raad in spoed zitting te ParÜ6 bijeen. Bovendien zullen zeer binnenkort besprekingen beginnen tussen hoge Amerikaanse. Britse en Fran se functionarissen. Verwacht wordt, dat alle leden-staten van de N.A.T.O. in navolging van Wash ington en Londen de Russische nota zul len verwerpen. Alleen ten aanzien van Parijs is men niet zeker. De nota heeft ongetwijfeld de stemming tegen de E.D.G. min of meer beïnvloed, zo meent men. Maart somberste maand sinds 1899 (Van onze weerkundige medewerker). DE TEMPERATUUR en de neerslag hebben in Maart geen grote afwij king te zien gegeven, maar het aan tal uren zonneschijn bleef kleiner dan tot op heden in deze eeuw in de Lentemaand is voorgekomen. In L)e Bilt, waar de zon op 71 uren tegen normaal op 127 uren scheen, was het de somberste maand sinds 1899. De gemiddelde dagtemperatuur bedroejj in Katwijk 5.6 gr. C. en lag Iets boven normaal. De hoogste temperatuur al daar gemeten bedroeg 15 gr. Cop 22 Maart en de laagste temperatuur 1.3 gr. C. op 2 en 16 Maart. Er kwa men zes vorstdagen voor tegen nor maal 12 dagen. Zeventien van de 31 dagen gaven in De Bilt een gemid delde temperatuur, die boven normaal lag. Normaal valt er ongeveer 45 mm regenwaar dit keer de meeste plaat sen boven kwamen. In Katwijk viel 58 mm, in Dordrecht 57 mm, Den Hel der 48, Vlissingen 56 en in De Bilt 37 mm. April bepon gisteren met een koude en buiige dag. In Limburg en Twen- the werd zelfs onweer waargenomen. Uit het Westen nadert nu een zach tere luchtstroom, voorafgegaan door een warmtefront, dat vandaag met enige lichte regen of motregen zal passeren- HET WEER IN EUROPA iif* zzw zzw wzw wind at 11 ?I iif; Zachte lucht in aantocht Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Veel bewolking met hier en daar wat motregen en plaat selijk, in hoofdzaak in het Westen van het land mist. Overwegend matige Zuid- Westelijke wind. Zachter, vooral in de nacht en och tend. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 u.) Zon en Maan Zaterdag: Zon van 6.12 tot 19.16 uur; Maan van 5.40 tot 19.50 uur. Morgen N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1