Ilicuwc £ci?tsc()e (fouranl Bezoek van koning Saoed bracht feest in Cairo Koning Leopold leidt expeditie in Panama (Midden-Amerika) Grote waakzaamheid tegen Rode aanvalsdromen Wist U DINSDAG 3D MAART 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang Ho iuuo3 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken ,St«al»asttc4l« ghrblevets «nun beft (n Ugljeospctf Geen misstanden bij Bewakingscorps? BRIEVEN VAN ONDERWEG (1) Maar ineens zitten overal weer gewapende politiemannen (Van onze correspondent Alfred van Sprang) HET WAS FEEST in Cairo. Koning Ibn el Saoed van Saoedi-Arabië (plus negentien prinsen) heeft een bezoek van acht dagen gebracht aan de Egyptische hoofdstad. De hele stad verkeerde daardoor een beetje in een feeststemming. Er stonden imposante erepoorten van Oos terse tapijten dwars over de straten. Groene Egyptische en Arabische vlaggetjes hingen in slingers van lantaarnpaal tot lantaarnpaal. En '9 avonds brandde de feestverlichting. Intussen is koning Saoed weer vertrokken. Het herinnerde eigenlijk allemaal sterk zijn ook 1 Prins was eerste klant van oud-chauffeur Op nieuw benzinestation bij Utrecht 1 die vervlogen dagen toen Egypte zelf nog een koning had. Dat komt ook door dat alles uit die tijd nog in gebruik is. Het monumentale Abdin paleis- bijvoorbeeld, dat nu republikeins paleis heet. En de koninklijke lijfwacht, die in Republi keinse Garde omgedoopt is. En de vloot van glimmende Cadillacs waarmee de gasten zich door de stad verplaatsten en waarvan alleen het kroontje verwijderd is. Koning Saoed zelf reed in een zwarte Rolls Royce (vorige eigenaar: koning Fa- roek). Op de treeplank aan weerskanten stond een Arabische lijfwacht in een witte burnoes en met een lang Oosters zwaard in een gouden schede. En schietklaar over de schouder een modern, Amerikaans ma chinegeweer. Bommen Het was overal feest. De vertegenwoor digers van de Oost-Duitse republiek (die hier al wekenlang een geweldige tentoon stelling houden om de zegeningen var het communisme te adverteren) hebben een fantastisch vuurwerk op de oever va de Nijl afgestoken. Er waren zoveel mei sen komen kijken, dat het verkeer urei lang in de knoop heeft gezeten. En toe iedereen met open mond van bewondi ring naar een kleurig lichtportret van g' neraal Naguib stond te kijken, klonk 1 elders in de stad een knal. die niet c het programma stond: een tijdbom een Egyptische club. De ochtendbladen schreven uitbundig over het prachtige vuurwerk. Er stond echter geen woord over die bomontplof fing in de krant. En ook niet, dat er op vijf andere plaatsen (onder andere in hel Koebbeh-paleis waar de eigendommer van ex-koning Faroek geveild worden) öriöntplofte bommen waren ontdekt. Maar er zitten wel ineens weer overal in de stad politie-agenten met helmen op en stokken en geweren op de schoot. Er Maar het leven gaat verder. Het is imer hier. De mensen dragen weer d gallabia's en ze zitten weer buiten >or de koffiehuizen te praten. Over papa Naguib, over de komende raadselachtige verkiezingen, (die intussen niet doorgaan Red.), over de honger-stakende v: die zoiets ongehoords als vrouv kiesrecht eisen en natuurlijk over stijfhoofdige Engelsen, die nog steeds alles wat er in Egypte verkeerd gaat de schuld krijgen. En degenen die iets meer willen dan alleen maar op de Engelsen schelden, •oegen in khaki overalls gestoken door woestijn om zich als commando's bereiden op het verdrijven van tachtigduizend Britse militairen, al uit zichzelf die strook Egyptisch grondgebied langs het Suezkanaal willen verlaten. Maar zover is het nog niet. Een nieuwe rubriek Raad het slot van dit verhaal Afet ingang van 1 April a.s. (het is geen grap) openen wij een nieuwe rubriek. De schrijfster, Fica ten Houte de Lange, die het boek „Waar de Rumba lokt" Ipubliceerde, zal |uoor ons blad |'n aantal korte verhalen schrijven. Deze verhalen zullen, bij eer ste publicatie, geen slot heb ben. De clou van de geschie denis dienen de lezers zelf te I Uiteraard heeft de schrijfster \zelf ook een verhaal gege- doch dat |bly/t voorlopig \geheim. Het wordt eerst gepubli- :eerd, nadat [hun scherpzin nigheid hebben blijk gegeven. Diegenen, die het dichtst bij de oplossing van mevrouw Ten H ute de Lange komen, krijgen de drie prijzen, die telkens worden uitgeloofd. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij naar de krant van 1 April Barend Hoogeveen, die enige tijd ge leden als chauffeur van het koninklijk paar uit dienst is getreden, heeft gisteren de exploitatie ter hand genomen nieuw benzine- en olietar.kstation rand van de stad Utrecht by de rijksweg no 2. Prins Bernhard heeft zijn belofte, bij de opening van het station de eerste klant te zullen zijn, gestand gedaan. Gistermorgen om elf uur uit de Ver versperringen in de buurt; enigde Staten teruggekeerd. Cairo's broeinest van agitatie opge richt: de universiteit. De militaire wacht voor het telegraaf kantoor snuffelt ook weer voorzichtig in pakjes van degenen die het telegraafkantoor binnen willen. En de be waking van het hoofdkwartier van de Re- volutionnaire Raad is extra op zijn qui- Commando's Prins gistermiddag met zijn auto bij Barend Hoogeveen als eerste tanken. Na een hartelijke begroeting pompte Barend vakkundig. via een met witte anjers versierde slang, de tank vol. Hiermede was het nieuwe tankstation in dienst ge steld. Utrechts burgemeester, jhr mr C. J. A. de Ranitz. was daarbij te mwoor- dig. Ook een aantal leden van hei paleis personeel 'kwam bij deze gelegenheid de oud-collega opzoeken. Vier arrestaties Fraude bij marine in Den Helder bekend Na een langdurig vooronderzoek heeft de Kon. Marechaussee uit Den Haag vier employé's van de bewapeningswerk- plaatsen der Kon. Marine in Den Helder gearresteerd. De arrestanten zijn een in genieur. de heer N. H. M., de technische hoofdambtenaren P. H. F. en F. J. L. en de commandeur J., die ervan worden verdacht onregelmatigheden te hebben gepleegd. Zij hebben reeds bekend. Alle malversaties betreffen de bewa- p^ningsinrichtinig in Den Helder. Er zou den tienduizenden guldens mee gemoeid Op zoek naar een route Waar precies lag Acla, de stad waar Balbao werd onthoofd...? Koning Leopold van België heeft de leiding van een wetenschappelijke ex peditie in de wildernis van de provincie Darien, in Panama (Midden-Amerika), te trachten de weg terug te vinden, die Vasco de Nunez de Balbao volgde, hij in 1513 de Stille Oceaan ont dekte. De expeditie is Zondag per boot lar Darien vertrokken. Koning Leopold 1 zich bezig houden met oudheidkun dige opgravingen, om te trachten de plaats te vinden, waar de stad Acla stond, waar Balboa onthoofd werd en waar de Spanjaarden één van hun eerste nederzettingen in de nieuwe wereld ves- Baliboa trok de landengte over, die de Atlantische Oceaan van de Stille Oceaan soheidt. De expeditie zal te werk gaan aan de hand van een rapport, opgesteld door Angel Rubio, professor in de aardrijks kunde aan de Nationale Universiteit. Het rapport is gebaseerd op histori sche documenten, waaronder kaarten die dateren uit de zestiende eeuw. Vijfhonderd foto's van 'het land Darien. die naar Panama gezonden den uit de Congrestoibliotheek in Wash ington, werden ook gebruikt om de weg de expeditie vast te stellen, v naar verwacht wordt 20 tot 3C gen gedaan zal worden. Leopold wordt vergezeld door José Maria Cruxent, directeur van het Mu- 1 van Natuurwetenschappen van Ca- ii, de fotograaf Hans Lutz Kuna, In dianen onder leiding van hun chef Estanislao Lopez, en een officier van d« Nationale Garde van Panama. De expe ditie heeft 700 kilo bagage bij zich. Minister Zijlstra Melksanering wordt zo nodig geschorst Onderzoek bespoedigd wegens klachten Minister Zijlstra zal niet schromen de overeenkomsten in zake de melksanering te schorsen, wanneer de uitkomst van het thans ingestelde onderzoek of het ver loop der gebeurtenissen dit noodzakelijk maakt. Deze verklaring heeft minister ZSjlstra afgelegd in zijn antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid L erna ire (K.N.P.). Wegens de toeneming van het aantal klachten is enige tijd geleden opdracht gegeven het onderzoek naar de sanerings overeenkomsten, dat reeds gaande was, bespoedigen. Of de regelingen in Dordrecht, Utrecht, de Bollenstreek en het Westland in strijd zijn met de beginselen van de Vestigings- de eisen van een gezonde mede dinging, kan de minister thans nog niet voldoende beoordelen. Deze vraag zal echter bezien worden door de comm' bedrijfsregelingen, waaraan de minister binnenkort advies zal vragen. Na ontvangst van het advies van commissie zal minister Zülstra in c leg met minister Mansholt zo spoedig mogelijk beslissen over de vraag in verre op grond van het kartelbesluit te gen de saneringsovereenkomsten moet worden opgetreden. Inmiddels slaan de bewindslieden de ontwikkeling nauwlet tend gade. Contingent ran 200 ton Vrijmaking Benelux- gamalenverkeer Ten aanzien van de invoer van garna len uit Nederland in de Belgisch-Luxem burgse Unie is voor gepelde garnalen voor de periode van 1 Maart 1954 tot 1 Maart 1955 een contingent van 200 ton vastgi steld. Voor ongepelde garnalen is vo< dezelfde periode een contingent vastge steld van 400 ton, met dien verstande, dat als de marktontwikkeling daartoe aanlei ding geeft, het contingent in onderlinge overeenstemming met honderd ton kan worden verhoogd. Op 1 Maart 1955 wordt zoals reeds was overeengekomen de wederzijdse invoer van garnalen gelibe raliseerd. Dezelfde hoeveelheden verse garnalen mogen gedurende de bovenge noemde perioden uit België in Nederland worden ingevoerd. Spoedig in Veiligheidsraad? Geschil IsraëlJordanië spitst zich toe Jordanië brengt die kwestie-Nahaleen in de Veiligheidsraad- Dit is officieel in Amman bekengemaakt- Zoals in een deel lities gisteren reeds gemeld, heb ben gewapende Israëliërs het Jordaanse dorp Na ha leen aangevallen en daarbij drie Jordaanse soldaten gedood en vijf gewond'- Enigeland; de Ver. Staten en Frankrijk plegen reeds overleg om die kwestie van de Israëlisch-Jordaanse grensgeschillen in de Veiligheddsraadi te brengen- Meisje in Honselersdijk onder Haagse auto In de Van der Goesstraat te Honse lersdijk is het 4-jarige meisje P. J S. gistermiddag onder de vrachtauto van de Hagenaar H. B. geraakt. Het kind scheen eerst niets te mankeren, m* een kwartier later overleden. De heer B. had groente gelost. Alvo rens hij vertrok, keek hij bij de vracht auto rond of er geen kinderen in de buurt speelden, zoals daar nogal gebeurt. Hij zag niemand, maar enige tijd later werd hij aangehouden omdat hij vermoedelijk het meisje had aange reden. De Chauffeur treft geen schuld. N.A.V.O.-lustrum wordt in Den Haag gevierd Ter herdenking van het feit, dat vijf jaar geleden de Noordatlantische Ver- dragsorganisatie werd opgericht, zal op 8 April in de vergaderzaal van de Tweede Kamer in Den Haag een bijeenkomst worden gehouden onder leiding van de Atlantische Commissie en met medewer king van de Europese Beweging en de Vereniging voor Internationale Rechts- Het woord zal worden gevoerd door prof. mr R. Kranenburg, de Tweede-Ka mervoorzitter dr L. G. Kortenhorst, am bassaderaad Tremblay namens de ambas sadeur van Canada en mr G. Vixseboxse (CH), lid van de Eerste Kamer en Ne derlands afgevaardigde naar Straatsburg Denen vielen een Duifs restaurant aan Naar schaittmg 200 soldaten van het Deense commando in Itzehoe (Noord- Duitsland) hebben gisteren bij wijze van ..afscheidsgeschenk" een stormaanval ge daan op een plaatselijk groot restaurant. Klosterbrunnen genaamd. De soldaten sloegen alles kort en klein: de schade be draagt rond f 10.000- De Denen worden in de loop van de volgende maand gedemo- biliseerd- Culturele betrekkingen Mr H. J. Reinink adviseur van de N.fl.V.0. De secretarislgeneraal van de Noord- Atlantische Verdragsorganisatie, Lord Ismay, heeft gisteren te Parys bekend gemaakt. dat mr H. J. Reinink, secretaris generaal van het Nederlandse ministerie van Onderwijs. Kunsten en Weten schappen. tijdelijk is benoemd tot advi seur voor culturele betrekkingen van dt Noordatlantische Raad. Mr Reinink, die op het gebied var internationale culturele betrekkinge ovei ruime ervaring beschikt, is door d« Nederlandse regering gemachtigd orr de NAVO een „diepgaand deskundig onderzoek in te stellen naar de bestaande culturele contacten tussen de ledenstaten, waarbij bijzondere nadruk dient te wor den gelegd qp de transatlantische ban- Oppositie tegen Tito groeit Toegegeven door de secretaris van de partij in Zuid-Slavië De oppositie legen maarscnaik Tito van Zuid-Slavië groeit Dit heeft de secretaris de communistische partij. Ramkovitsj, gisteren toegegeven. In een langdurige rede, waarin Ranko- vitsj ernstige critiek had op de zwakhe den VdJi üe pai uj. onvoawüe luj een pian om de partij sterk te maken en haar zuiveren van ..rotte plekken". Ramkovitsj klaagde er over, dat de activite» van zetsgiroepen steeds giroter wordt. Hij telde, dat illegale groepen bijeenkomen op trouwpartijen, in café's en zelfs bij oegrafemssen van communistische func- Een kindje, vermoedelijk de jongste overlevende van de ramp met de Empire Windrush, wordt in Algiers aan land gebracht. Ernstige waarschuwing van Dulles Washington beslist tegen, Londen vóór toelating van Peking tot V.N. E KUNNEN ons In de vrije wereld spiegelen aan de gang van zaken voor Dien Phoe in Indio-China", aldus verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, gisteren in een toespraak tot de Overseas Press Club of America te New York. De rede werd door radio en televisie uitgezonden. „Er schijnt daar sinds enkele dagen een stilstand in de strijd te zjjn gekomen, doch in feite is het gevaar steeds groter geworden", zo zei de minister. .Niets wijst er op", vervolgde Dulles.te brengen en een regeling voor het Indo- „dat de heersers van het Kremlin blijvende vrede zullen aanvaarden en hun veroveringsdromen zullen opgeven. Hier- bestaat slechts één afweermiddel: ïer aflatende waakzaamheid, het •n van een gezonde politiek en grote moed". De minister verklaarde, dat de vrije staten gezamenlijk in het geweer moeten komen, indien de communisten zouden pogen, hun politieke stelsel op te leggen de landen in Zuidoost-Azië. Een der gelijke aanval zou een ernstig gevaar be tekenen voor de vrije landen; wij zouden daarbij mogelijk een ernstig risico lopen, doch dit zou veel geringer zijn dan de niet handelend zouden optreden", gevaren, waar wij ons binnen enkele jaren tegenover gesteld zouden zien, indien Dulles deelde mede, dat Amerika aar streeft. Rood China te weerhouden an deelneming aan de strijd in Indo- hina. Het heeft er geen twijfel o laten bestaan, dat Chinese inmenging ernstige gevolgen zou kunnen leiden, welke mogelijk niet tot het Indochinese strijdperk beperkt zouden blijven. Krachtig sprak Dulles zich opnieu' tegen toelating van Rood China tc organisatie der Ver. Naties en tegen de diplomatieke erkenning van dit land. Op de Geneefse conferentie zal deze kwestie ook geen onderwerp van gesprek uitma ken. Amerika zendt zijn vertegenwoor digers naar Genève met het doel, eer verenigd en onafhankelijk Korea tot stand Maar de hoop herleeit Voor 70 millioen dollar schade in Bagdad Nog steeds stijgt het water in tie Tigris; steeds hoger komt het te staan in Bag dad, de hoofdstad van Irak- Gisteren kwam de voorstad Nieuw Bagdad blank aan en ook enige andere voorsteden werden overspoeld/- Alle 500 000 inwoners van Nieuw Bag dad' 'hëben -hun huizen verlaten t veiligheid'. Bagdad en omgeving staan nu onder militair bestuur- Soldaten helpen bij de evacuatie en bij het afvoeren vai ter- De autoriteiten schatten' de schade thans reeds op 70 nvülioen dollar (f millioeni. Alle verbindingen over land zijn verbroken- Volgens de laatste berichten i druk van het water op de Oostelijke stadszijde af: de hoop herleeft Studenten in Cairo De bloedige Nasser moet weg Duizenden linkse studenten hebben hedenmorgen in de universiteit van Cairo gedemonstreerd tegen het revolutionnaire regime van Egypte. Zij schreeuwden in koor: „De bloedige Nasser moet weg. Weg met de regering van kolonel!" Buiten het gebouw stonden vrachtwagens met gewapende soldaten gereed om in te grij pen, indien dat nodig mocht zij Chinese vraagstuk te vinden. Ass. Press meldt uit Londen, dat de Britse delegatie naar Genève zal gaan de vaste overtuiging, dat het juist is, communistisch China wèl in de organi satie der Ver. Naties op te nemen, indien ■nimmste het regiem van Peking een ■aarachtig verlangen naar vrede in het Verre Oosten toont. Volgens de New York Times zijn Parijs i Londen van tevoren op de hoogte ge steld van de passage in Dulles' rede, in de minister zegt, dat een com munistische verovering van Zuid-Oost- Azië moet worden voorkomen, zelfs al zou Amerika hiervoor met bontgenoten tot actie moeten overgaan. Hij blijlt president Naguib is letterlijk en figuurlijk bezweken President Naguib van Egypte is giste ren letterlijk en figuurlijk door de knieën gegaan- Zoals wij gisteren reeds meldden, zakte hij op het vliegveld van Cairo in eLkaax, nadat hij afscheid' had1 genomen koning- Saoed. Later zwichtte hij de jonge officieren die zich tegen het herstel van het parlementaire democrati sche stelsel verzetten en het voortbestaan het revolutionroire bewindi eisten- Tijdens de zitting van de Revolutionnaire Raad, waarin de beslissing genomen werd viel Naguib opnieuw flauw. VoLgens men uit zijn omgeving ziet de president ei tien jaar ouder uit Naguib blijft volgens de laatste berich ten president en premier van Egypte. er geen wetgevende vergadering komt. hebben de leiders van de revolutie besloten. onmiddellijk een nationale raad gevende raad te vormen, waarin alle lagen van de bevolking vertegenwoor digd zullen zijn». De demonstraties en stakingen namen gisteren een gevaarlijk karaker aan. Het gevolg was. dat de militaire regering de van beleg afkondigde, tanks naar Cairo liet oprukken en demonstraties liet verbieden- De stakers werd verzocht weer aan het werk te gaan en het ziét er naai uit dot -hier aan gevolg zal worden ge geven- Ook de perscensuur is opnieuw ingesteld'- De secretaris repte met geen woord ue legen Tl to geiicnte uivgaie sociaii sche partij, die dezer dagen in het leven zou zijn geroepen. Aardbeving in Zuid-Spanje Zuid-Spanje is gisteren geteisterd dooT een aardbeving, die volgens Ass. Press wel acht seconden aanhield. Vooral de stad Malaga werd getroffen: muren stort ten in en vele huizen schudden hun dak pannen af. Slechts enkele personen lie pen lichte verwondingen op. DAT de Fifth-Avenue-vereniging te New York aan de Ned. consul-generaal een goudkleurige bokaal overhandigde als hulde voor Europa's Fifth-avenue: de R'damse Lijnbaan. DAT bij de 31-j. Enschedeër G. J. E. de geheime zender Roodborstje in be slag genomen is en proces-verbaal werd opgemaakt. DAT een Harlinger viseer 3 km bul ten de Waddeneilanden een 2M eeuw oud stokanker in zijn netten kreeg en het aan het Harlinger gemeentemuseum verkocht. DAT tegen de 38-j. Surinaamse stoker W. L. R. in A'dam bevestiging van het rechtbankvonnls (1 j.) is geëist, wegens poging tot diefstal van een radiotoestel uit een A'dams pension. DAT de Bussumse raad besloot de gasfabriek te laten doorgaan met de verkoop van gastoestellen enz. waarte gen de betrokken winkeliers bezwaren hadden. DAT de 53-j. A'damse runner, alias oeren Willy, wegens heling van in Oudenbosch (N.B.) gestolen gouden in (hij betaalde ca. 500) veroor deeld werd tot 1 mnd en 2 mnd voorw. DAT aan burgemeester K. T. v. d. een van Oldemarkt op zijn verzoek eervol ontslag is verleend m.i.v. 1 April. DAT op de stoep van het gemeente huls te Holten (Ov.) een „lege" ton geplaatst als parodie op het tekort ruim een ton op de gemeentebegroting 1954. DAT men eind 1955 in Pendrecht (nieuwe woonwijk in Rotterdam) de 872 woningen, 19 winkels en 10 garages Onze Woongemeenschap, waarvoor teren de eerste steen werd gelegd, hoopt klaar te hebben. DAT de 38-j. Belgische mevr. E. S. C. v. L. D., die in Londen met een Nederl. arts was gehuwd en in Brussel bij stek veroordeeld was wegens oplichting een R'damse hotelier, in R'dam gearresteerd. Onheilspellend beeld uit de Middellandse Zee, waar de lucht verduisterd werd door een fatale brand, die een einde maakte aan het bestaan van het 14000 fon metende Britse troe pentransportschip Empire Windrush. Gelukkig kwamen slechts 4 personen van de 1428 opvarenden om het leven. Het wrak van het schip dat op weg was naar Engeland, is inmid dels gezonken, maar omtrent de oorzaak van de ramp ver keert men nog in het onzekere. Nehroe: Houdt er mee op/ Opnieuw een H-bom ontploft Op één der Marshall-eilanden in de Stille Oceaan hebben Amerikaanse ge leerden op Vrijdag 26 Maart opnieuw een waterstofbom tot ontploffing gebrécht. Dit is bekendgemaakt door de Ameri kaanse commissie voor de atoomenergie. In een communiqué van de voorzitter dezer commissie, Lewis Strauss, wordt gezegd: „Vóór de proefneming heb ben vliegtuigen en schepen het gebied door middel van radar zorgvuldig afge zocht. Door de reeks proeven, waarvan deze ontploffing een onderdeel uitmaak te, worden inlichtingen verkregen die voor de landsverdediging van het groot ste belang zijn''. Premier Nehroe van India heeft intus sen, een beroep gedaan op de landen, die de waterstofbom bezitten, er geen proe ven mee te nemen, „omdat de mens zich thans van krachten bedient, die hem vol komen uit de hand gaan lopen Naguib wordt zo langzamerhand een even raadselachtige figuur op het wereldtoneel als Mossa- deq. Ieder speelt echter zijn rol op zijn eigen manier. En wellicht valt ook het doek in Egypte iets anders dan in Perzië. We moe ten afwachten. Directie deed 't werk van de arbeiders Leidende figuren van de Skandi- navische luchtvaartmaatschappij S.A.S. onder wie de Noorse direc teur Johan Nerdrum, hebben Zon dag in Oslo en Stavanger met suc ces het werk van stakende meca niciens en bagagebedienden (hogere lonen!) overgenomen, om te probe ren de vliegtuigen in de lucht te houden. Op de vliegvelden Oslo en Stavanger staken 480 man van het technisch personeel. De gronddienst werd nu geleid door de technische chef van de maatschappij in Noor wegen, H. W. Ree. Hij werd ge assisteerd door economische des kundigen. hooggeplaatste autoritei ten en ingenieurs. De Empire Windrush is gezonken Het Britse troepentransportschip Em pire Windrush, dat Zondagochtend in de Middellandse Zee plotseling in lichter laaie stond, waardoor alle opvarenden 1424) met achterlating van vier doden het schip moesten verlaten, is gezonken. Een Britse sleepboot had nog tevergeefs gepoogd, het uitgebrande wrok naar Gi braltar te slepen. Vliegtuigen van de R.A.F. hebben nieuwe uniformen en an dere noodzakelijke goederen naar Algiers gebracht, waar de drenkelingen aan land zijn gezet. De eerste geredden zijn al weer per schip en per vliegtuig naar En geland onderwtg. Rusland sprak 59ste veto uit Rusland heeft voor de 59ste maal zijn veto uitgesproken in de Veiligheidsraad van de Ver. Naties. Het betrof ditmaal een resolutie van Nieuw-Zeeland, waarin Egypte verzocht werd, de belemmeringen der scheepvaart op Isaël (Suezkanaal) op te heffen. De aanvaarding van de resolutie zou de zaak maar ingewikkel der maken, meende Wysjinsky. Opklaringen Het K.NM.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselende bewolking met enkele verspreid optredende buien. Overwegend matige Zuidwestelijke wind. Koude re nacht. Overdag ongeveer dezelfde temperaturen als (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Woensdag: zon van 6.19 tot 19.10 uur; Maan van 4.47 tot 15.23 uur. Op 3 April Nieuwe Maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1