Jlietnuc geihwhe (fourant f J Brits troepenschip plotseling in vlammen Benelux-ministers bereikten goede resultaten President Naguib moet nu opnieuw wijken Wist U Prins Bemhard vanmorgen uit Amerika teruggekeerd MAANDAG 29 MAART 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en cfortigste jaargang No 10002 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantaasilcfj Is gfuMrora «|n hert Is Irgljeaspaer De man van de nieuwe koers BIJ KALME (MIDDELLANDSE) ZEE... Mentor van de K.N.S.M. kwam 't eerst aan; op 4 na alle 1428 gered TJ RANDEND ALS EEN FAKKEL voer Zondagochtend het Britse troepen- U transportschip Empire Windrush in de Middellandse Zee. De zee was kalm en er scheen een stralende zon. toen 1424 vrouwen en kinderen, matrozen en soldaten zich in paniek in het water wierpen, sommigen slechts gekleed in pyama, anderen geheel naakt. Drie stokers en eert scheepsofficier zagen geen kans meer, naar het dek te komen en kwamen' in de vlammen om. Intussen zijn alle andere opvarenden veilig in Algiers aangekomen. Zij waren opgepikt door het Italiaanse schip Taigete (16? cnm°nen2' ^oor Hemselfjell (500), het Britse schip Socotra (omstreeks 500) en het Nederlandse vrachtschip Mentor van de K.N.S.M., dat 348 mensen uit de zee had opgepikt. De Empire Windrush (14.651 ton) de meesten :n, op weg van het Midden-Oos ten naar Engeland. Gisterochtend om zei uur brak plotseling brand uit in de ma chinekamer. Omtrent de oorzaak var deze brand heeft men nog steeds geen zekerheid. In een oogwenk stond het ge hele benedenschip in lichterlaaie. Drit stokers en een officier van de bemanning I werden door het vuur gegrepen en stier ven ter plaatse. Toen de kapitein bemerkte dat hij het vuur niet zou kunnen bedwingen, gaf hij bevel het schip te verlaten. Somi iger wierpen zich in paniek overboord, ande ren namen slaperig in de boten plaats Binnen de twee uur was er geen levende ziel meer aan boord en nog geen uur later doemde het eerste reddende schip aan c horizon op. Het was het Nederland: vrachtschip Mentor (2079 ton) onder bevel van kapitein G. Hazelhoff, dat 348 mensen van de vlotten haalde en uit zee oppikte Van deze 348 drenkelingen waren er 55 van de bemanning. De Mentor was ineens vol en bepaald geriefelijk hadden de kleumende drenkelingen het niet. Maai het duurde niet lang. of zij werden in Algiers aan land gezet. Later pikte de Italiaanse Taigete, het Britse passagiersschip Socotra en het Noorse vrachtschip Hemselfjell de rest van de drenkelingen op. Bijzondere vermelding verdient de mar conist van de Empire Windrush, die rustig Na de aanslag op 1 Maart Gewonde congresleden gaan goed vooruit Alvin Bentley, het republikeinse lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden, dat van de vijf op 1 Maart door kogels van Portorieaanse nationalisten getroffen congresleden het ernstigst ge wond was, heeft gisteren het ziekenhuis verlaten. Hij is nog niet geheel hersteld,; maar zal volgens zijn artsen zijn werk-' zaamheden vermoedelijk binnen maand kunnen hervatten. De democraat Kenneth Roberts, minder ernstig getroffen werd, moet nog in het ziekenhuis blijven. Feest in Eindhoven om 150.000ste inwoner Adrlanus Johannes Busio is de 150.000st( inwoner van Eindhoven. Zijn vader, dit dezelfde voornamen draagt en machine bankwerker van beroep is, heeft van morgen tegel half elf aangifte van zijr geboorte gedaan. Hij werd door burge meester en wethouders feestelijk ontvan gen. Burgemeester mr H. A. M. T. Kolf schoten overhandigde vijf premie-obliga ties ter waarde van in totaal f 500 voor de kleine Adrianus Johannes. De baby is het vierde kind in het gezin Vreemde epidemie in een Australische stad Ruim vijftienduizend mensen in de stad Townsville in North Queensland (Austra lië), waar koningin Elizabeth enkele we ken geleden een bezoek heeft gebracht, hebben te lijden gehad van een vreemde ziekte, die aan een bepaalde tropische koorts deed denken, doch volgens deskun digen door een zeldzaam soort virus ver oorzaakt moet zijn. Ook vele dokters en verplegend personeel werden er door aan getast. In het begin van deze maand waren er overstromingen in het gebied rondom de stad. aan boord bleef toen alle anderen boten gingen of over boord sprongen. Be heerst seinde hij: „S.O.S. De Empire Windrush. Zware brand aan boord. Wij verlaten het schip Intussen zijn een Brits vliegdekschip twee torpedojagers naar Algiers onder weg, om allen aan boord te ne naar Engeland te brengen. De Empire Windrush was het vroegere Duitse passagiersschip Monte Rosa. Het wrak van het geheel Uitgebrande schip drijft nog, doch men verwacht, dat het spoedig zal zinken. Enige ure brand maakte het reeds 10 graden slagzij, waardig genoemd konden worden. Vrouw gearresteerd Moord in Den Briel na vier jaar ontdekt Aangezien de laatste tijd sterke moedens waren gerezen, dat T. R. 1950 te Brielle was overleden, natuurlijk dood was gestorven, is weduwe, M. J. J.. aangehouden, verdacht moord. Zü legde een volledige be kentenis af en werd voorgeleid aa officier van Justitie te Rotterdam Het stoffelijk overschot van R.. dat te Oost- ne was begraven is in beslag geno- heeft toegegeven, haar echt genoot door vergiftiging het leven te hebben gebracht. Een scheikundig onderzoek van het stoffelijk overschot toonde inderdaad sporen Het echtpaar was nog maar een half jaar getrouwd, toen de man overleed. Enige maanden na de trouwdag wa al ziek geworden en op zijn verzoek de ouderlijke woning te Oostvoome i gebracht. Hier heeft zijn vrouw hem nog ige malen bezocht. De ouders van beide echtgenoten tegen het huwelijk geweest, daar zowel als de vrouw geestelijk niet vol- Een nieuwe rubriek Raad het slot van dit verhaal l\Zj"£T INGANG VAN 1 APRIL a.s. (het is geen grap) ope nen wij een nieuwe rubriek. De schrijfster Fica ten Houte de Lange, die het boek „Waar de Rumba lokt" publiceerde, zal voor ons blad een aantal korte verhalen schrijven. Deze verhalen zullen, bij eer ste publicatie, geen slot hebben De clou van de geschiedenis dienen de lezers zelf te verzin nen. Uiteraard heeft de schrijf ster zelf ook een slot aan haar verhaal gegeven, doch dat blijft voorlopig geheim. Het wordt eerst gepubliceerd, nadat onze lezers van hun scherpzinnigheid hebben blijk gegeven. Diegenen, die het dichtst bij de oplossing van mevrouw ten Houte de Lange komen, krijgen de drie prijzen, die telkens worden uitgeloofd. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de krant van E April. Dit is de Mentor van de K.N.S.M. De bemanning van dit schip zag kans 350 passagiers van het brandende Britse troepentransportschip Empire Windrush te redden ongeveer 50 km ten Noordwesten van Algiers. Vrijmakingsmaatregelen voor kapitaalsverkeer der drie landen Het comité van ministers van de Benelux is Zaterdag te Brussel bijeenge komen onder voorzitterschap van de heer Van Zeeland, minister van Bui tenlandse Zaken van België. De voornaamste punten die op de agenda voorkwamen, waren de liberalisatie van de kapitaalsoverdrachten, de ge meenschappelijke handelspolitiek ten opzichte van de dollarzone, het pro tocol betreffende de openbare aanbesteding van werken en de aankoop van goederen en de uitwisseling van bepaalde soorten vis. De vraagstukken, opgeworpen door de schepping van een gemeenschappelijke markt in het raam van Europese Poli tieke Gemeenschap, werden door de mi nisters afzonderlijk onderzocht. Een algemene gedachtenwisseling heeft tussen de ministers plaats gehad aangaande de ontwikkeling van de prij zen en lonen in de drie landen. Men heeft maatregelen goedgekeurd, die door de commissie voor de mone taire vraagstukken zijn voorgesteld, ten einde op korte termijn de vrijheid van het kapitaalverkeer tussen Nederland en de andere Benelux-leden te herstellen. Deze maatregelen hebben hoofdzake lijk ten doel de verwezenlijking toe te laten van nieuwe kapitaalinvesteringen, alsmede van aankoop, verkoop en arbi trage van effecten tussen de ingezetenen de drie landen. Deze maatregelen hebben ook betrekking op de liberali satie en de repatriëring van Belgische er Luxemburgse kapitalen, die tot dusverre ln Nederland geblokkeerd zijn. Wat betreft de handelspolitiek va: Unie ten opzichte van derde landen, zijn de ministers het volgende overeengeko men de invoer van de dollarproducten zal zonder beperkingen worden toege laten voor wat betreft de producten di« voorkomen op een gemeenschappelijke liberalisatielijst slechts op de produc ten die voorkomen op een gemeenschap pelijke lijst van gecontroleerde invoel zal een beperkend regime worden toe gepast. Zodoende trachten de drie rege ringen hun internationale handel zoveel mogelijk te liberaliseren. Wat de visserijproducten betreft, heb ben de ministers de voorstellen van d« Commissie Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening, aangeboden tengevolge van het onderhoud van Ulvenihout Unicum in Montreal: Drieling, inclusief een Siamese tweeling Gisteravond is te Montreal (Canada) in een ziekenhuis een drieling geboren, drie meisjes, waarvan twee met de hoofdjes met elkaar vergroeid zijn. De eerste baby was volkomen normaal en woog ongeveer 5 pond. Daarna volgde de Siamese twee ling, waarvan ieder ongeveer 4% pond De dokter verklaarde, dat hem tot nu >e een dergelijk geval niet bekend was. Hij kon nog niet zeggen of het mogelijk zijn. de Siamese tweeling te schei- 13 Maart 1954, verder uitgewerkt en goedgekeurd. Van Nederlandse zijde war enop de bijeenkomst aanwezig: mr J. M. A. H. Luns, minister zonder portefeuille, J. van der Kleft, minister van Financiën, dr W. H. van den Berghe, staatssecreta ris van Financiën, prof. dr J. Zijlstra, minister van Economische Ztken, S. L Mansholt, minister van Landbouw. Vis serij en Voedselvoorziening en J. G Suurhoff. minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Dode en twee gewonden bij autobotsing Een personenauto uit Groningen is op de rijksweg, Assen-Meppel, ter hoogte van Wittelterbrug, tegen een stilstaande trailer met oplegger van de Vlaardinger Dekkledenfabriek gereden. De personen auto werd vernield. De drie inzittenden uit Groningen, J. Kwint, bestuurder, Israël de la Benda en J. Hartman, werden zwaar gewond naar het ziekenhuis te Assen overgebracht, waar bij aankomst de heer Hartman reeds bleek te zijn over- De 4-jarige Hermandina Zuylekom, die Woensdagavond bij de ouderlijke woning in de Eendrachtsstraat te Rotterdam onder een vrachtauto was geraakt, is in het Sint Franciscus Gasthuis overleden.' Redding groot feit in geschiedenis der zee Reuter meldde hedenmorgen om trent de ondergang van de Empire Windrush nog de volgende bijzon derheden. Britse marine-officieren hebben te Algiers verklaard, dat sabotage als oorzaak van de brand uitgeslo ten kan worden geacht. Algemeen is men van mening, dat de gedisciplineerdheid van de pas sagiers een ramp heeft voorkomen. Terwijl de vlammen uit één van de twee pijpen van het schip een hoogte van 25 meter hadden, ge hoorzaamde het Britse militaire personeel rustig de bevelen, lachend en schertsend. Franse en andere marine-officie ren hebben verklaard, dat het ont ruimen van het brandende schip zonder verlies van mensenlevens een groot feit is in de geschiedenis van de zee. De vier man, die bij de ramp zijn omgekomen, zijn ge dood door een ontploffing in de machinekamer. Toen het vuur de verf van de pijp al schroeide, maakten de mili tairen nog geen aanstalten in de boten te gaan. omdat het nog niet zeker was. dat alle 160 vrouwen en kinderen in veiligheid waren. Toen duidelijk was, dat het vuur niet kon worden bedwongen, de brug als een 9tuk vuurwerk in de lucht vloog en een dikke rook zich verspreidde, werd aan allen, die zich nog aan boord bevonden, op dracht gegeven in zee te springen, een hoogte van 12 meter. Eerst was er enige aarzeling. Toen, onder ge juich, dook als eerste een luitenant ter-zee 1ste klasse in zee, zijn pet nog op. De rest volgde. Congreslid onthult Weer een H-proef in April De Ver. Staten zullen in de tweede helft van de volgende maand (April) op nieuw een waterstofbom tot ontploffing brengen op de atol Bikini in de Stille Oceaan. Vermoedelijk zal deze H-bom nog vele malen krachtiger zijn dan de bom, die op 1 Maart op dezelfde atol ont plofte. Dit opzienbarende nieuws kan worden afgeleid uit de verklaring van James van Zandt, republikeins lid van de Congrescommissie voor atoomenergie. In deze verklaring zegt Van Zandt, dat hij tussen 16 en 26 April naar Bikini zal vliegen om getuige te zijn van „nieuwe proefnemingen met waterstofwapens". Blijkbaar zijn de nodige veiligheids maatregelen tegen die tijd dus wel getrof fen. Zoals gemelo, heeft men de veilig heidszone al driemaal zo groot gemaakt, nadat bij de proef van 1 Maart een aan tal Japanse vissers door radio-actieve as ernstig was gewond en zelfs Amerikanen aan radio-actieve straling werden bloot gesteld, doordat de geleerden het geweld van de explosie hadden onderschat. President Heuss tekende Bonn voltooide ratificatie van de E.D.G. West-©uitsland heeft vandaag de ratifi catie van het Europese legerverdrag vol tooid. President Theodor Heuss tekende de wet, waarin het E.D.G.-verdrag wordt bekrachtigd, alsmede het verdrag van Bonn tussen de Westelijke Geallieerden West-Duitsland, dat de bezettin? zal doen eindigen zodra de E.D.G. van kracht geworden. De president tekende verder het rati ficatie-protocol dat in Parijs zal worden gedeponeerd. Geheime socialistische partij in Zuidslavië Buitenlandse correspondenten hebben lsteren een brief ontvangen, v oprichting van een ondergrondse „Socia listische Partij van Zuidslavië" wordt gekondigd. Deze partij, die tegen Tito is gericht, zal „strijden voor de vrijheid, die op het ogenblik niet in dit land bestaat". eerste commentaar van Zuidslavi- sche regeringsfunctionarissen was, da' het schrijven niet ernstig genomen kon worden. Korter diensttijd? Optimistisch geluid van Belgische premier De Belgische premier, Jean van Houtte. heeft op een verkiezingsvergadering te Binche Zaterdagavond gezegd, dat de militaire dienstplicht in België „bijna zeker vroeger of later" verminderd zal worden van 21 maanden tot 18 maanden. De aanwezigheid van 12 Westduitse divi- n de voorgestelde EDG zou dit moge lijk maken. De EDG houdt in, dat de militairen in zes ledenstaten even lang in dienst zijn, aldus premier Van Houtte. De tiende Interamerikaanse. confe rentie te Caracas, die 1 Maart geopend werd, is gisteravond geëindigd. Revolutionnaire Raad blijft Geen herleving der politieke partijen en geen vrije verkiezingen in Egypte NAGUIB HEEFT niet lang plezier gehad van de schijnoverwinning, die hij vorige week op de revolutionnaire Raad, onder leiding van kolonel passer behaalde. Zaterdag was het al duidelijk, dat er iets ging gebeuren: de officieren van het leger verklaarden zich tegen het herstel van het par lementaire stelsel, duizenden demonstranten begaven zich op de straten om tc betogen tegen de nieuwe politiek van Naguib, de vakbondleiders besloten hun leden opdracht te geven tot staking en de Revolutionnaire Raad, ge bruikmakend van de hierdoor ontstane verwarring, dwong de president, terug te komen op zijn besluiten van de vorige week. taire Junta van Nasser en aan de andere kant bevinden zich alle officieren Bemiddelingspogingen van koning Saoed van Saoedi-Arabië. die in Cairo vertoefde, faalden. Het resultaat is. dat de Revolutionnaire Raad aan het bewind zal blijven, dat 1. De politieke partijen verboden blijven; 2. Dat Naguib waar schijnlijk zal worden vervangen door burgerminister en 3. Dat een nationale vergadering zal worden benoemd, ln vertegenwoordigers van de vakbon den opgenomen worden. De bevoegd heden van Naguib zouden opnieuw be perkt worden is kolonel Nasser Naguib wee voor gekomen. Het is echter de vraag, of de president in zijn ni nederlaag zal berusten. Nog steeds staan partijen tegenover elkaar in strijd om de macht: aan de ene kant i de vrije officieren achter de mili McCarthy riskeerde geen rotte sinaasappelen Senator Joseph McCarthy heeft eer toespraak, die hij op 20 April te Torontc (Canada) zou houden, afgelast wegen: samenloop van onvoorziene omstan digheden". Hij gaf geen'nadere verkla- jurgemeester van Toronto had al eerder gezegd, dat hij McCarthy niet of ficieel zou ontvangen en dat hij de Ame rikaanse senator niet garanderen kon, dat met rotte sinaasappelen zou wor- den begroet. McCarthy was uitgenodigd i door een aantal particulieren uit Toronto. „Joe must go In Sauk City (Wisconsin, V.S.) is het jongste weekeinde een club opgericht, die genoemd is „Joe just go" (Joseph McCarthy moet gaan)-club. De club wil gedaan zien te krijgen, dat senator McCarthy van zijn functie wordt ont- Noors vliegtuig aan Pool neergestort Een Noors vliegtuig is ter hoogte va' het Bereneiland in zee gestort Volgens de eerste berichten is slechts een lid van de bemanning gered en zijn de an dere acht omgekomen. Het vliegtuig was een Catalinavlieg- boot, die op de terugweg was, na post hebben uitgegooid boven Spitsbergen. Een 102-jarige in Bussum De heer P. Stuyvenberg te Bussum hoopt morgen 102 jaar te worden. In zijn jeugd zou hij daar niet aan hebben ge dacht. Hij had toen zo ernstig last var hoofdpijn, dat de schoollucht te zwaai Zijn familie telde verscheidene sterken. Zijn vader is 93 geworden, zijn zust ijn schoonzuster 91. Zijn vroc rige leeftijd overleden. DAT de vertegenwoordigers van Suri name en de Nederlandse Antillen in Ne derland, mr dr R. H. Pos en mr N. De- brot, gisteravond uit Curagao op Schip hol zijn aangekomen. DAT de commissaris der Koningin ln Drenthe Zaterdag ter demping van het Dwarsgat te Hoogeveen de eerste kipkar met zand omkieperde. DAT in het Artis-aquarium te A'darh de installatie, waardoor de sidderaal van tijd tot tijd electrische lampjes laat bran, den, niet zal worden weggehaald, zoals Aanvankelijk de bedoeling was. DAT de Ned. Centrale Bond van Ghr. Arbeiders en Arbeidsters in de Bedrij- zan Voedings- cn Genotmiddelen zijn algemene vergadering houdt op 11 en 12 Mei op Woudschoten te Zeist. DAT de ouden van dagen te Zierikzee a een jaar afwezigheid zijn terug gekeerd in het gemoderniseerde Her vormde verplegingahuis. DAT B. en W. van R'dam de raad om een crediet van 253.500 vroegen, zijnde R'dam's aandeel in de verbetering van de Nnieuwe Waterweg ten Oosten van Maas sluis (totale kosten 760.000). DAT de Ned. Ver. v. Huisvrouwen 13 en 14 April te Dordrecht haar jaarverga dering houdt. DAT buurtgenoten een rijwielhersteller aan de Schuttersweg te Apeldoorn, wiens zaak door brand verwoest was. een nieuwe werkplaats hebben aangeboden. DAT de gemeente Elburg haar museum wil opknappen en een conservator zal be noemen om een inventaris op te maken. DAT B. en W. van R'dam de raad ver zochten om een crediet van f 680.000 voor de aansdhaf van een nieuwe drijvende heistelling. DAT de Ned. Ohr. Bond van Werkne mers in de Textiel- en Kledingbedrijven Unitas 18 en 19 Juni zijn jaarvergadering houdt op Woudschoten te Zeist. DAT de landbouwer P. G. Goelema te Lutten <Ov.) een tractor heeft met een autoradiotoestel, die het motorlawaai verre overstemt. DAT v Schouwen 25 pet vai or de herbeplanting van en Duiveland thans ongeveer het benodigde kapitaal bij- DAT de Ned. Jeugdgemeenschap met het Bureau Jeugdbescherming in Buiten gewone Omstandigheden van het minis terie van O., K. en W. het zomer-vacantie- werk zal organiseren voor kinderen uit het rampgebied. DAT staatssecretaris dr G. J. M. Veld kamp. oud-minister prof. dr v. d. Brinlk en prof. dr H. J. Witteveen Zaterdag spraken op de vierde landdag voor eco nomen te Eindhoven. DAT mr A. B. Roosjen thans officieel ontslag heeft genomen als raadslid van Amsterdam en wordt opgevolgd door mr Th. A. Versteeg. DAT de vereniging De Arkbewoners be sloot bij de officiële instanties aan te dringen liggelden en aansluitkosten voor licht en water op hetzelfde niveau te brengen als van de huisbewoners DAT de ruïne van het St Agnieten- klooster te Elburg binnenkort gerestau reerd als gemeentehuis in gebruik geno- manschappen van het korps cavalerie, de gepantserde strijdkrachten, die bereia zijn met hun tanks en pantserauto's elke beweging tegen Naguib een halt toe te roepen. Aanvankelijk sprak Naguib zijn veto uft over een door tweederden der leden van de Revolutionnaire Raad gestelde eis, het besluit tot het houden kiezingen in te trekken. De Raad eiste een straf bewind tot aan het eind de driejarige overgangsperiode. Daarna verklaarde majoor Sjaker, de secretaris van Nasser, voor de radio, dat presi dent Naguib bewust of onbewust in kaart speelt van zekere revolutionnai elementen, die tegen overeenstemming met Engeland zijn. Toen Naguib dit hoorde, riep hij uit: „Hoe durft deze officier zoiets te zeg gen". Hij betwijfelt of Sjaker werkelijk uit naam van de Revolutionnaire Raad sprak. Die twijfel bleek niet gerecht vaardigd want niet lang daarna was hel Nasser zelf die de menigte in de straten toesprak met de woorden: „De revolutie zal voortmarcheren en haar doelen zul len bereikt worden". En majoor Salem, de minister van Voorlichting riep uit: „Uw aspiraties zullen verwezenlijkt den. de Britten zullen Egypte en de Soedan verlaten en wij zullen onze stryd tot het einde voeren". Na een langdurige vergadering van de Revolutionnaire Raad maakte Salem be kend. dat de Raad niet op 24 Juli zal worden ontbonden, zoals in de bedoeling lag. „We hebben nog geen formule ge vonden om te kunnen zeggen voor hoe lang en in welke vorm de Raad zal aan blijven". Naguib had voorts toegestemd in intrekking van de besluiten tot her leving van de politieke partijen, het uit schrijven van verkiezingen en het bij eenroepen van een grondwetgevende vergadering. Minister mr J. Algera heeft Zaterdag op Ypenburg de e ste groep van de Jeugdlucht- vaartbrigade geïnstalleerd. Op onze foto ziet men de minister deze plechtigheid verrichten. Naast hem de heer C. Kolf, voorzitter van de Raad van de J. L. B., daarachter It.-gen. b.d. 1. A. Aler (in burger) en gen. A. Baretta, commandant van de Luchtmachtstaf. Op vliegveld van Cairo President Naguib is ingestort President Naguib van Egypte is van morgen op het vliegveld van Cairo in elkaar gezakt, toen hij koning Saoed, die een bezoek aan Egypte heeft gebracht, uitgeleide deed. Officieel ls bekendgemaakt, dat met het oog op de toestand van de president de gemeenschappelijke bijeenkomst van de Revolutionnaire Raad en de burger ministers tot later op de dag is uitge steld. De bijeenkomst zou hedenmorgen zijn gehouden. De artsen die Naguib behandelen ver klaarden. dat hij aan aderverkalking en te hoge bloeddruk leidt. Naguib heeft na zijn aanval ongeveer drie uur gerust op het vliegveld. Daarna is hij naar zijn woning te Cairo overge- Minister Beyen kwam in Londen aan De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr J. W. Beyen, is gisteren ln Londen aangekomen voor een officieel bezoek van drie dagen. De minister is vergeield van zijn echtgenote. Minister Beyen zal politieke er. finan ciële besprekingen voeren met de Britse ister van Buitenlandse Zaken. Eden. de minister van Financiën, Butler, en aiidere Britse ministers. Haags jongetje maakte dodelijke val Een tragisch ongeluk heeft zich gister middag voorgedaan in de Koningstraat in Den Haag. Op de gang van een tweede étage was het driejarige jongetje W. van der M. aan het spelen met zijn driewieler- fietsje. Plotseling viel hij met fietsje en al de trap af. Toen zijn hevig verschrikte ouders kwamen toegesneld, bleek het kind reeds te zijn overleden. Om kwart over elf vanochtend is Prins Bernhard. vergezeld door zijn particulier secrtearis. dr F. A. de Graaff. en reserve majoor vlieger G. Sonderman, van zyr door de Verenigde Staten in Neder land teruggekeerd. H.M. de Koningin verwelkomde d« Prins toen Z.K.H. vanochtend met het lijntoestel der K.L.M.. uit New York op Schiphol arriveerde. Voorts waren aanwezig ir C. Staf. nister van Oorlog en Marine, mr W. Voorgevoel Vijf jaar geleden kocht een han delsreiziger te Shreveport, ln de Amerikaanse staat Louisiana, een grafsteen, waarop hij het volgende opschrift liet zetten: ,,J. L. Hop- croft, geboren 24 October 1866, overleden 25 Maart 1954". De steen heeft inmiddels zijn be stemming gekregen, want de han delsreiziger is Woensdag overleden, een dag eerder dan hij had voor speld. Zijn dood had een natuur lijke oorzaak, zo meldt Reuter. Adenauer (terug in Bonn): Duitslands goede naam is ten volle hersteld Dr Konrad Adenauer, de Westduitse bondskanselier, is Zaterdag van een of ficieel bezoek van 18 dagen aan Grieken land. Turkije cn Rome te Bonn terug gekeerd. Hij verklaarde bij aankomst, dat zijn is een „politiek succes voor Duiteland" geworden. „Wij, Duitsers, zijn overal i goed ontvangen, vooral in Grieken land en Turkije, dat wij er zeker van kunnen zijn dat onze goede naam ten volle hersteld is", aldus dr Adenauer. Tets, chef der directie van kabinet en protocol van het ministerie van Buiten landse Zaken, kapitein ter zee baron W. van Boetzelaer, adjudant van Hare Majesteit, alsmede de twee adjudanten van de Prins, luitenant-kolonel C. C. Geertsema en luitenant eerste klasse A. F. Eibers. Ook de Prins waarschijnlijk Officiële bezoeken aan de voorjaarsbeurs Morgen, op de openingsdag van de Utrechtse jaarbeurs, zal eerst de Cana dese ambassadeur de inzending van Ca nada officieel openen, waarna het Zwit- paviljoen zal worden geopend door de Zwitserse gezant. Woensdagochtend 31 Maart ontvangt de jaarbeursleiding >n gezelschap Antillianen. Donderdagochtend 1 April ontvangt de jaarbeursleiding in de buitenlandse club minister Chavez uit Mexico en een aantal Nederlandse ministers. Eveneens zullen de Antillianen hierbij tegenwoordig zijn. Voorts zal waarschijnlijk ook Prins Bern hard hierbij aanwezig zijn. WEERBERICHT Veel bewolking Het K.N.M.I. te De Bilt ver wacht tot morgenavond; Zwaar bewolkt cn later plaatselijk enige liohte regen. Vannacht hier en daar mist. Tot matig toenemende Zui delijke wind. Weinig veran dering in temperatuur. (Opgemaakt hedenmorgen 10 uur.) ZON EN MAAN Dinsdag: zon van 6 22 tot 19 00 uur; taan van 4.26 tot 13.58 uur. Op 3 April N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1