Persil Rijnlandse orkestvereniging belangrijk uitgebreid Bloemistenvereniging Ter Aar hield jaarvergadering GASFORNUIZEN en COMFOREN JAN DE NIE ZONEN DE NIEUWE LEIDSCHE NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 25 MAART 1954 ALPHEN AAN DEN RIJN Nadat we de repetitie onder de bezie-1 hier serieus gewerkt wordt om een v« lende leiding van de heer Bouw Lemkes. eniging tot stand te brengen die met w bijgewoond hadden, is ons gisteravond goeds komt. door de dirigent en de bestuursleden de heren Van Binsbergen en Van der Spelt een en ander verteld over de ontwikke ling van de Rijnlandse orkestvereniging. De Rijnlandse orkestvereniging, die (de naam zegt het reeds) open staat vc >r alle muziekliefhebbers in de Rijnstreek, werd in Maart 1952 te Alphen a. d. Rijn opge richt met 25 leden. De heer B. Lemkes, een begaafd musicus, werd tot dirigent benoemd. Het eerste optreden in het openbaar was in Jan. 1953, toen men medewerking j verleende aan een uitvoering zangvereniging St Bonifacius na". Het eerste zelfstandige concert werd gegeven op 24 Juni 1953. Teneinde een zo volledig mogelijke be zetting te verkrijgen, zocht men nadien contacten in de omgeving met als resul taat, dat een uit 16 leden bestaand or kestje uit Gouda, dat gedirigeerd werd door de heer W Goedhart, tot de Rijn landse orkestvereniging toetrad, zodat men nu 40 leden heeft, met de volgende strijk instrumenten: 10 eerste viool, 10 tweede viool, 3 altviool, 4 cello, 1 contrabas; als blaasinstrumenten: 2 clarinetten, 2 flui ten, 1 fagot, 2 hoorns, 2 trompetten. 1 stel pauken en ter aanvulling van de ontbre kende partijen een piano. Men streeft naar verdere uitbreiding in de toekomst. Als eerste verlangens meen de de heer Lemkes: 2 hobo's, 1 contrabas en nog een fagot. In April of Mei hoopt men weer eer concert te geven (zo mogelijk in de kerk- zaal van de Martha-Stichting) met o.a. de volgende nummers op het programma: H-moll-suite van Bach voor strijkorkest en 2 fluiten, de eerste 6ymphonie van Beethoven en Entre-act en Ballet uit Rosamunde van Schubert. Zo mogelijk hoopt men deze uitvoering ook in Gouda te geven. Over de gastvrijheid van de Martha- Stichting. waar men in de kerkzaal repe teert. werd met veel waardering gespro ken. In verband met de goede acoustiek hoopt men het concert ook hier te kunnen geven, in de verwachting, dat A'phens burgerij toch van grote belangstelling blijk zal geven, al ligt het gebouw wat uit het centrum. Graag zou men ook financiële steun ontvangen, niet alleen van de burgerij maar ook uit het gemeentelijke fonds voor culturele doeleinden, waarvoor een aanvraag is ingediend. We hebben de overtuiging gekregen, dat De secretaris, de heer H. C. v. d. Spelt, Jongkindt Coninckstraat 15 Alphen a. d. Rijn, verstrekt gaarne verdere inlichtin- Kinderen speelden met vuur Hedenochtend om half elf ontstond brand in de hooiberg ran de boerderij van dc heer J. de Jong. Kortsteektenveg 63, doordat vier kinderen in leeftijd vari ërend van vier tot zes jaar ir. de hooi berg waren gekropen en daar met vuur dej hadden gesipeeld. Dank zij de gelukkige windrichting en de snelle hulp van buren, voorbijgangers en brandweer kon de boerderij worden behouden. De hooiberg en een deel van de stal zijn uitgebrand. Met heel veel moeite kon 34 stuks vee worden gered. Terug uit Ver. Staten Wegens het beëindigen van eer, cursus In de Verenigde Staten keert de rese kapitein F. v d. Lelv uit or.ee gemeente binnenkort uit New York naar Nederland terug. Dit geschiedt met de Noordam; aankomst te Rotterdam op 5 April. P.S.V.A. I kampioen Door overwinningen op Salvo en KNG, resp. met 3—1 en 3—0. behaalde PSVA I gisteravond de titel in de 2e klasse van de Leidse voLleybelbond. Na thuiskomst werd het team in het raadhuis ontvan gen en toegesproken door brigadier J. van Ommen, voorzitter van de vereniging, en door corpschef N. G. Groothuyse. Laatst genoemde wees op het gemis van een, goede volleybalzaal in Alphen. De heer J. S. Brusse dankte de «prekers; Familie-avond Noorderkwartier Woensdag 31 Maart hoopt de Chr. Jeugdbeweging-Noorderkwartier in het Nutsgebouw de jaarlijkse familie-avond te houden. Het gehele programma wordt door eigen leden verzorgd. De Vogelvrienden De eerste Alphense kanarie- en volière- houdersvereniging De Vogelvrienden hield een ledenvergadering in Centraal. De heer C. Deelstra werd tot voorzitter ge kozen in de vacature H. van Keulen. Voorts wer£ de heer J. Bouthoorn geko zen tot bestuurslid. Het ledental bedraagt thans zestig. Omstreeks Sint Nicolaas wordt de ji lijkse tentoonstelling gehouden. De eniging is begonnen een bibliotheek in te Tijdens een repetitie van de Rijnlandse orkestvereniging. De heer Bouw Lemkes dirigeert. Foto N. van der Horst. richten op het gebied van de vogelkunde. In April wordt een propaganda-avond ge houden; onder meer worden dan enige mooie vogelfilms vertoond. C-I.M.V.-ziekendienst De medewerkers van de ziekendienst der C.J.M.V. vergaderden ten huize van de voorzitter, de heer Th. Gaalswijk. Men besloot evenals vorige jaren, in de ver enigingen en clubs een inzameling te houden van fruit, eieren en andere gaven in natura of geld. De commissie hoopt hierdoor in staat te worden gesteld tijdens de Paasweek de zieken met een schenk te verblijden. Ook de mede' king van andere gemeenteleden wordt zeer op prijs gesteld. Reclasseringswerk in 1953 Uit het jaarverslag van de afdeling Alphen aan den Rijn en omstreken de Prot.-Chr. reclasseringsvereniging blijkt onder meer, dat het afgelopen jaar zeven voorlichtingsrapporten werden uit gebracht in overleg met het hoofdbureau ln Den Haag. Mede naar aanleiding deze rapporten kon voor al deze z< gevallen een voorwaardelijke ver deling volgen. Op 31 December bedroeg het aantal onder toezicht gestelden 12. HAZERSWOUDE A.R. propagandacliib De A.R. propagandacluto Schrift Historie heeft in de bestuurskamer de school met de Bijbel geluisterd i een causerie van de heer "lb. Qualm het Midden Oosten. Spr. gaf een o zicht van de ontwikkelingsgang van dit gebied, waar veelal nog zeer feodale toestanden heersen. Het ontwakend tionalisme, de spanningen op de olievel den en de verhouding tussen Israël en de Arabische landen passeerden de revue. Het is de vraag, of de volken daar wel rijp zijn voor een volledig eco nomisch zelfbestuur, en dit geldt spe ciaal voor Perzië. Er volgde een goede bespreking. KOUDEKERK AAN DEN RIJN IJsvereniging 20 jaar De ijsvereniging Het Torentje hield gisteravond onder leiding van de voor zitter, de heer Van Kempen, haar twin tigste feestelijke jaarvergadering. De voorzitter constateerde een achteruitgang in de ijssport. maar releveerde daaren tegen met dankbaarheid het feit. dat de vereniging thans nog 163 leden telt. Hierna richtte spr. zich tot de heer C. Hakkebrak. die twintig jaar bestuurslid Wanneer we kennis nemen van de om zetcijfers van de bloemistenvereniging, dan blijkt dat deze bedrijfstak in een kwart eeuw is uitgegroeid tot een bron inkomen in Ter Aar, die flink mee telt. Aldus sprak de voorzitter van de vereniging, de heer N. A. Hoogcrvorst, in zijn openingswoord op de jaarvergade ring. Hoewel de omzet dit jaar met ruim f 100 000 Ls gestegen, is de totaalomzet toch nog tegengevallen. Men had gehoopt een omzet van f 1 millioen te bereiken, maar dit ging niet door omdat de chry- santenprijzen kelderden. De export naar België en Luxemburg is achteruitgegaan De Ter Aarse kwaliteit ia zo goed. dat deze door de handel vaak wordt gezocht. De vergadering besloot een proef te nemen met het veilen van bolbloemen om half zeven. Voldaan zal worden aan de wens een tweede vlet in de vaart te brengen. Het corsocomité zal f 450 bij dragen in de kosten van het bloemen corso. De vergadering had naturlijk geen bezwaar, mee te werken aan de ve ringen ter gelegenheid van het komende Koninklijke bezoek op 21 Mei. De secretaris-penningmeester gaf de cijfers over het afgelopen jaar. De totale omzet bedraagt f 805280,34 (in f 697.952,38). De vereniging telt thans 134 leden, elf meer dan in 1952. Tot lid van de commissie van toezicht werd benoemd de heer C. Markman. De heer Jac. Lok werd in het bestuur her- Ooievaarsnest geplaatst De Vogelwacht vergaderde gisteravond in het paviljoen van de heer W. Tijster- man te Nieuwkoop onder leiding van de heer F. van Veldhuizen, die onder an- is geweest en overhandigde hem geschenk. Met applaus werd de C. van Leeuwen met zijn echtgenote ontvangen. Hij i oprichter van de vereniging en woont thans in Wassenaar. Veel hartelijke woorden en een schilderij van Het To rentje kon hij in ontvangst nemen burgemeester, mr De Herder, sprak volgens gelukwensen namens het ge meentebestuur. De heer Van Dorp sprak namen ijssportvereniging De Rijndijk. Hij c handigde een cadeautje en drong op voortdurende samenwerking. Een toneelgroep uit Woubrugge gaf een vlotte opvoering van het stuk „De andere we reld". LEIMUIDEN Geslaagd voor examen E.H.B.O. Dokter Postma te Leiden nam gister avond het examen af voor het diploma E.H.B.O. Het aantal deelnemers bedroeg twaalf en de volgende personen slaag den: mej. Clara Rijkelijkhulzen te Wou brugge, mej. Henny de Ren en mej. Bep van Velzen, beiden alhier en de heren H. W. v. d. Hoorn, KI. Bouma, E. J. Velzen, Th. A. J. Heuzen, J. W. S. Wes- selius, C. van Beijeren en H. J. A. Bouw an, allen te Leimuiden cn de heer D. d. Blom te Burgerveen. Dokter Postma spoorde de geslaagden in trouw de cursusavonden bij te ;n. Voorts werden zij toegesproken door de docenten, dokter Brinkhorst en mevr. Heenk. Namens de cursisten sprak de heer v. d. Hoorn. Hij bracht hulde aan de docenten voor de wijze, waarop deze hun lessen hebben gegeven en overhan digde dokter Brinkhorst een boek en me vrouw Heenk—Bergshoeff („de rechter hand van de dokter"), een verzilverde vaas met inscriptie. deren de heer J. Taapken te Warmond de heer C. van Dijkhuizen uit Ter Aar welkom kon heten. Het doel van deze bijeenkomst was te bespreken wat in het komende seizoen moet worden gedaan- Dit is een moei lijke opgave door de grote oppervlakte, die inclusief water 1400 bunder be- De heer Kuchler van de Martha-stich- ting te Alphen aan den Rijn toonde eni ge beschilderde reclameborden voor de dierenbescherming Deze worden ge plaatst en men hoopt hierdoor zowel de jeugd als de ouderen en de toeristen meer begrip voor het dier bij te brengen. De heer Veldhuizen memoreerde ln dit verband het rapen van eieren, het uit halen van nesten en het overvaren van nesten van sterntjes. Voorts deelde spr. mede, dat bij de boerderij van de heer Verhaar m Ter Aar een ooievaarsnest is geplaatst, w voor f 50 subsidie is toegezegd. Namens de pas opgerichte vereniging De Dieren vriend in Ter Aar werd hiervoor harte lijk dank gezegd Deze vereniging heeft ook al zo'n nest op haar programa s en zij heeft hiervoor al voorbereidingen getroffen. In Nieuwkoop wordt in de eerste week var. Augustus een water kamp van duizend padvinders gehouden. Niet gescheiden blijven den Heuvel uit Moerkapelle gisteravond tijdens een vergadc-ing van de A.R.-kies- vereniging, die voor ieder toegankelijk was. Spr. stelde allereerst de vraag: mag Christen lid zijn van de P.v.d.A. of V.V.D.? In dc beginselprogramma's van deze partijen wordt geen rekening ge houden met Gods Woord, aldus 6pr., en dus kan een Christen hiervan geen lid zijn. In het bijzonder wees spr. op de ilsleidende en eenzijdige propaganda in de P.v.d.A. Vervolgens behandelde spr. de over eenkomst bij de vier Christelijke par tijen. Gescheiden optrekken achtte hij noodzakelijk en bovendien onge- it Er moet worden gestreefd naar grote Christelijke partij en in af wachting daarvan moet men elkaar gaan aarderen en meer gemeenschappelijk De vergadering stond onder leiding v de heer L. de Koning. ROELOF ARENDSVEEN Geslaagde tuinders In de St Jozefschool werd de eindles gehouden van de tweejarige algemene tuinbouwcursi*; onder leiding var heer Van Tilburg. De cursus is mt leerlingen begonnen, in het najaar 1952 Van hen hebben 19 eindexamen gedaan. Hier volgen dc 17 geslaagden: A. C. de Jong, J. van Klink. Th. Zaal. J van zen. Jac. Schoo, Adrie Hoogenboom. Sjaak Klein, C. Hoogenboom Co Wes- selman. Th. Schrama. Fr. van Egmond. Jac. Krijger. W. van Hameren. H. Klein Hzn. P. l'Ami en M. Akerboom. Nieuws van en voor Katwijk KATWIJK AAN DEN RUN A. R. kiesvereniging over de P.v.d.A. In de zaal achter de Geref. kerk ver gaderde gisteravond de A.R. kiesvereni ging. De voorzitter, de heer J. P. van den Nagel opende met een kort woord van welkom, in het bijzonder tot de spreker, de heer T. Kralt uit Rijnsburg. Deze sprak over „Kan een Christen lid zijn an de P.v.d.A.? De heer Kralt begon met te spreken /er de tijd van de gilden, waarna hij in schets gaf van het liberale tijdperk. Verder had spreker het over de pioniers arbeid van Kuyper en Slotemaker de Bruine, de opkomst van het socialisme n het communisme en het tijdperk van ,geen man en geen cent voor het leger in de marine". De onmacht van ons leger in 1940 was een gevolg daarvan. r. zei voorts, dat het lid worden van de P.v.d.A. het godsdienstige en geeste lijke leven verarmt, omdat het geheel in beslag wordt genomen door het materiële. De oude S.D.A.P. was duidelijk anti-gods dienstig. De P.v.d.A. camoufleert dit, al dus spr., en juist daarom kan een Chris ten geen lid zijn van deze partij. Er volgde nog een uitvoerige bespre king. aanwezigen werden opgewekt de ln Rotterdam te houden toogdag te be zoeken. KATWIJK AAN ZEE De C. H. U. en de ko mende verkiezingen Gisteravond hield de afdeling van de C.H.U. een ledenvergadering in de Oran jezaal van het Jeugdhuis. De voorzitter, de heer S. H. van Eijbergen begroette in het bijzonder de spreker van deze avond, het lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland de heer Kranenburg uit Rotterdam en voorts het dubbel-mannen- kwartet Inter Nos uit Leiden. De heer Kranenburg sprak over .,Is de verkie zing van de Provinciale Staten in Zuid- Holland voor de C.H.U. van belang?" Wanneer we het na-oorlogse politieke gebeuren bezien, merken we een uit breiding op naar boven van politieke colleges, zoals Europese Gemeenschap en E.D.G. Naar beneden is dit ook te be lfleuren nl. in de grote plaatsen, waar men z.g. wijkraden vormt. De Prov. Sta ten liggen ongeveer centraal. Dit colle ge spreekt echter het minst tot de kie- De structuur van het bestuur van de provincie berust op de provinciale wet van 1850. Een zekere mate van angst voor provincialisme is de achtergrond van die wet. Oorspronkelijk is b.v. de commissaris der Koningin bedoeld als een toeziend vertegenwoordiger van de Kroon. Intussen is die angst, die uit de opzet nog spreekt, er de oorzaak van, dat de werkintensiteit van de Pr. St. sterk beknot is. Wel is een commissie inge steld, die moet nagaan, op welke wijze het prov. bestuur, zonder de grondwet tekort te doen, tot een veel grotere uit breiding van werkzaamheden kan gera- Spr. ging voorts na de taak van de commissaris van de Koningin, van de Gedeputeerde Staten en van de Provin ciale Staten om vervolgens in te gaan op de politieke samenstelling van de beide colleges. De principiële toestand" in de Prov. St. is zeer labiel, zo toonde spr. aan. Een kleine verschuiving is al voldoende om ln de Staten een geheel ander aspect te krijgen. Die toestand is een gevolg van cie gunstige uitslag van de vorige staten verkiezingen. Spr. achtte het dan ook I van groot belang, dat het principiële kie- zersvolk doordrongen zal zijn van het gewicht van deze verkiezingen. Hij besloot zijn uiteenzettingen met te wijzen op het feit, dat de C.H. candidaat uit Katwijk de heer Van Eijbergen op een niet-stevige plaats van de candida- tenlijst staat, terwijl de omstandigheid, dat hij in de afgelopen periode zitting had. speciaal voor Katwijk zeer belangrijk geweest. Hij was de man, die met kracht voor het havenplan pleitte, iets waarover voordien nooit was gesproken. Het dubbel-mannenkwartet o.l.v. de heer Van Wijngaarden zong op verdien stelijke wijze enige liederen. Feestvergadering van 't geleidehondenfonds Het Kon. Ned. Geleidehondenfonds, afd. Katwijk aan Zee, hield gisteravond in het Unigebouw de jaarlijkse feestver gadering. In zijn openingswoord be groette de voorzitter, de heer L. Bogaards in het bijzonder de heer K. J. Bron uit Dieren, voorheen secretaris van de af- Voorts gaf spr. enkele Interessante ge gevens over de blindengeleidehonden- school aan de Middenweg te Amsterdam. Zo zei hij, dat op 1 Januari 1953 90 aan vragen om een geleidehond nog niet waren afgedaan. Gedurende het Jaar 1953 kwamen 87 nieuwe aanvragen bin nen, met de ruilaanvragen en aanvragen om her-instructie totaal 210. Er werden hiervan 26 afgevoerd, afgewezen of te ruggetrokken, waardoor in 184 gevallen moest worden voorzien; 68 nieuwe aan vragen werden Ingewilligd, alsmede 13 ruilaanvragen en 11 voor her-instructie, totaal 92, zodat per 31 December nog 92 gevallen niet waren afgehandeld. Na een verslag van de secretaris, de heer J. Grunstra, gaf de penningmeester, de heer W. van Dijk zijn jaaroverzicht. Er was een batig saldo van f 417,33. In het bestuur werden herkozen de heren J. Grunstra, J. Kuijt en W. van Dijk. Na de pauze had het duo GeraldiniGé van Rijn de leiding. Wtykavond In het wijkgebouw Abeelplein wordt hedenavond om acht uur een wijkavond gehouden van de wijkgemeente Zuid- Oost van de Herv. Gemeente. Ds J. J. van der Krift uit Ermelo spreekt over het onderwerp „Zekerheid". Benoeming Tot leraar in de kunstgeschiedenis aan het Chr. Lyceum te Middelburg werd be noemd de heer P. de Geus alhier. Hoog en laag water H1LLEGOM Chr. korfbalclub opgericht De Chr. korfbalbond heeft met de actie n te komen tot oprichting van nieuwe korfbalclubs in Hillegdm reeds succes ge boekt. De eerste aanmelding van leden was reeds zodanig, dat men zeker kon zijn dat kon worden gestart met een nieuwe club. Ongeveer dertig personen gaven zich als lid op waarbij de dames wel in de meerderheid zijn, zodat dus vooral herenleden nog zeer welkom zijn. De beschikking over een terrein heeft de nieuwe vereniging ook al weten te ver krijgen. Door de medewerking van de heer v. d. Marei kan worden gespeeld op een terrein aan de Molenlaan. Het voorlopig bestuur heeft de eerste ledenvergadering uitgeschreven voor Vrij dagavond 2 April, waar nieuwe leden ook zeker weer welkom kunnen zijn. Het initiatief om tot oprichting van een dergelijke vereniging te geraken kan niet genoeg worden toegejuicht, want de mo gelijkheden tot openluchtsportbeoefenlng bleven in Hillegom beperkt tot voetbal- Uitgezonderd een R.K. handbalvereni ging voor meisjes, kwamen veldsporten voor meisjes in het geheel niet voor, zo dat de nieuwe vereniging wel aan een behoefte tegemoet komt. Neem Persil - de hagelwitte waskampioen I Zó wit.... zó schoon en zo veilig wast Persil, dat U met recht trots zult zijn op Uw was cn blij... omdat alles veel en veel langer meegaat. In heel de wereld bestaat er géén geheim op het gebied van wasmidde len, dat Persil NIET kent en niet zou KUNNEN toepassen. Maar elk middel, dat schadelijk zou kunnen zijn voor Uw dure textiel, wordt door Persil zeer beslist geweerd! Voor een witte en veilige was Gebruik steeds normaal pak 42 cem dubbel pak 81 cent ell Personeel gevraagd Te koop aangeb. e Gevraagd nette loopjon gen. leeft. 16 voor bestel en magazijnwerk. Aanmel den: Breestraat 47. Flinke Jongens cn ook oudere krachten gevraagd. Ohern. Fabr. „Eureka", Lei muiden. Te koop gevraagd Mooi Orgel. Brieven met opgaaf van prijs enz. Corn, de Wittstraat 27, Delft. Orgel te koop gevr. voor huiselijk gebruik, liefst met harp en eiken ombouw. Aan biedingen W. Vetter. Snelle- manstraat 76a, Rotterdam. Na 6 uur Telefoon 81992. Plaats een Koerier 't is d e maaier I Bromfiets, Kaptein Moby- lette, zjg.a.n. Prijs ƒ325. Te bevr. Druokerstra at 19. Te koop aangeb. Kinder stoel, Box en Kinderledikant alles in goede staat. Dr de Bruynestraat 4, Leiderdorp. Een zo goed als nieuwe Kinderwagen met bedje. Te bezichtigen na 6 uur: Ma- rislaan 43. Een goed onderhouden Mobylette. Drieplassenweg 16, Katwijk aan Zee. Te huur gevraagd Voor bejaarde dame, in het bezit van eigen meube len, wordt ontgem. en onge- stoff. Zit-slaapkamer ge zocht. met pension. Brieven met opgave v. prijs en adres No 3288 bureau van dit blad Pension gevraagd periode van 17 Juli t/m 1 Aug. door echtpaar met 4 kinderen (2 jongens meisjes, leeftijd 8—15 jaar). Aanm. met opgave van pen- sionprijs onder No. 2433 Boekh. M. C. v. d. Lee, Voor straat 17, Katwijk aan Zee. Te huur aangeb. e Gemeubileerde Kamer te huur met gebruik van gas en vaste wastafel. Omgev. Rijnsburgerweg; 25 p. mnd. Brieven No 3289 bur. blad. Diversen Door A.N.W.B. Erkend Auto- en Motorrijschool. Personenwagen ƒ5 per uur. Vrachtwagen (autobus) 7 p. uur. Motorrijwiel Jawa ƒ5 p. uur. Goedgekeurd en verzekerd materia aL Schel penkade 11, Telef. 20236. e Horloges in alle prijzen. Klokken, Wekkers, metalen banden, enz. Alles met garantie. W. van Kampen. Mare 102. Gemakkelijke be talingsvoorwaarden. 0 Gouden verlovings-, da mes- en herenringen in de ruimste keuze. Zonder inle vering. Op graveren kan ge wacht worden. Gouden arm banden. hangers, oorknop pen. „De Goedkopere Zaak", S. v. d. Water en Zn., Haar lemmerstraat 185. SANITAIRE ARTIKELEN ERK. INSTALLATEURS K. RAPENBURG 10, Tel. 20025 K. RAP. hoek NOORDEINDE, Tel. 21387 Zündapp Scooter 'n Pullmann op 2 wielen. Zündapp Bromfiets Munt uit door eenvoud. DOLF v. d. LINDEN Nieuwstraat 40 Heeft U minder prettige ervaringen? Koopt dan bij ons Uw horloge. Enorme keuze, prettige beddemmg en 100 garantie. Meta len horlogebanden 2.25. Pendules bim-bam slagwerk 47.50 Uurwertókliniek, La ge Rijndijk 8. Uw wekker stuk? Wij re pareren uw wekker en ge ven hierop Vz jaar schrifte lijke garantie, 's Morgens gebracht, 's avonds klaar. Koopt Uw uurwerken uit sluitend bij vakmensen, nooit klachten. Uurwerkkliniek. Lage Rijndijk 8. een gezellige krant Chr. U.L.O.-School OOSTBURC GEVRAAGD „De Timmcrwinkel". Het adres voor Uw houtmate- naal, alles maken wij pas klaar of geheel klaar ge maakt. Gratis advies. Goed kope latten 8 en 14 cent per meter. 1ste Binnerwestgracht 25. b. d. Morspoort, A.J.S.-motoren. Zowel voor werk als voor sport. Binnenkort komt het model 1954 aan. Stelt U in verbin ding om eigenaar te worden van zo'n goede motor, met Valk, Haagse Schouw, Voor schoten. EEK ONDERWIJZER Wiskunde gewenst. Brieven aan het H. d. S. A. VAN ZUILEN, Helshikistraat 15, Oostburg. VERHUIZINGEN Emigratie - Verpakkingen JAN VAN DUUREN KORT GALGEWATER 9 TEL. 25468

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 4