Rokers..: Vier kokers aan de Maredijk eind '54 in gebruik Landbouw jongeren bijeen in de Leidse Burcht Leidse tweeling Mien en Koos Woensdag tachtig jaar XEEUXXXX m;in Dr D. Wiersma aanvaardde ambt aan Leidse universiteit Volgende week start Leidse actie voor de V.U. NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 ZATERDAG 20 MAART 1954 Millioenenplan wordt werkelijkheid Legermuseum en omwonenden ook dit jaar uit isolement Nadat de spoorwegwerken te Leiden een aantal weken door de weers- omstandigheden hebben stilgelegen men heeft overigens deze tijd zo veel mogelijk beperkt is het werk aan het spoorwegfront thans weer in volle gang. Ir Schalij hoopt, dat er nu binnen afzienbare tijd verandering komt in de weinig aantrekkelijke toestand rondom zijn directiekeet bij het viaduct Rijnsburgerweg. „Ik heb al zo lang tegen rommel aangekeken, dat ik wel erg benieuwd ben geworden naar het eindresultaat." Bij het gecombineerde viaduct aan de Haarlemmervaart is de oude spoorbaan thans weggegraven. Het davert er nog van het „mitrailleren" der pneumati sche boren, die de kolossale hoofden van de oude spoorbrug moeten „wegvreten" Dat gaat bij stukjes en beetjes, maar bin- nen afzienbare tijd zullen die obstakels toch weg zijn. Met dit werk wordt de gelegenheid geschapen voor de gemeente Leiden om de Maredijk door te trekken en de Haar- lemmerweg in die omgeving te voltooien 1 Zoals bekend, heeft het grote viaduct 1 hier acht kokers, t.w. twee voor de Haar. lemmerweg, twee voor de scheepvaart en vier voor de Maredijk. Een koker voor de Haarlemmerweg ls nog niet in gebruik; men kan er pas mee beginnen, als het oude brughoofd i Ss verdwenen. De gaten voor de scheep vaart functionneren reeds, maar de vier i voor de Maredijk zijn alle nog dicht. Het zal niet lang meer duren, of men gaat er de damwand trekken. Volgens het sohema zullen deze werk zaamheden eind 1954 zijn voltooid. Zandmassa's Wie de zandauto's af en aan ziet rij- den, denkt onwillekeurig aan het begin j van de spoorwegwerken. Nu is het zand r.odig voor de verbreding van de nieu- we baan. Aan die verbreding kon men pas gaan werken, toen alle treinen, dus j ook de goederentreinen, hoog reden. I Tussen de Haarlemmervaart en het êtation is niet minder dan zestigduizend kubieke meter zand aangevoerd. In ae omgeving van het station moet er nog i eens veertigduizend kutb. meter bij en dan is er tenslotte voor verschillende af- werkingen van het baanliohaam (het gat in de Rijnsburgerweg. dat straks ont- I staat als het grote viaduct aan deze weg l in gebruik is genomen, en de Gevangen- iaan, waar het viaduct nu wordt ver- I lengcl) nog veertigduizend kub. meter nodig. De nieuwe baan heeft bij de vol tooiing een breedte van vuer-en-zestig l meter. Er komen zes sporen; nu liggen er twee. Rijnsburgerweg Het viaduct aan de Rijnsburgerweg. met de afbouw waarvan men is begon nen toen de goederentreinen naar de hoogte waren gebracht, is voltooid. Al leen wachten nu nog de betegeling en de beschildering. Het viaduct heeft vier kokers. De heer Schalij kon ons nu niets meedelen over het betegelingsplan. In de middelste gaten worden de wanden op volle hoogte en over volle lengte betegeld. In de buitenste ko kers komt alleen een betegeling langs het trottoir tot ongeveer twee ei e enhalve meter hoogte. De tegen overliggende wanden worden geschil derd, alsmede het plafond van het viaduct. De verwachting is, dat het viaduct aan het eind van deze zomer geopend zal kunnen worden. Stationsplein Het stationsplein wordt nog alleen door de tram gebruikt. Over de inrich ting van het emplacement kan men te. vreden zijn. Zoals bekend is, wordt aar dit plan straks het nieuwe gebouw var de N.Z.H.VM. gebouwd. Wij vernamen van de directie van de N.Z.H., dat de tijd nog niet rijp is voor de publicatie het ontwerp, aangezien er nog enkele wijzigingen in moeten worden aange bracht. De inrichting, zoals wij die on langs in een artikel beschreven, wordt niet gewijzigd. In de buurt van het stationsgebouw staat op het stationsplein een bord met „Voor doorgaand verkeer afgesloten". Alleen fietsers en voetgangers maken van het plein in de richting Stationsweg Morssingel gebruik. Aan de kant var de Morssingel is het plein voor alle ver keer afgesloten. Op de hoek van de Mors singel en het plein bevindt zioh name lijk een achtertuin, die de toegang tot het emplacement onmogelijk maakt. De ze tuin moet onteigend worden. In hoe verre dit onteigeningsgeval in behande ling is, kon men ons niet meedelen. De gemeentelijke plantsoenendienst zal het talud langs het stationsplein aan de stadszijde van het viaduct Gevangenlaan tot ongeveer vijf-en-dertlg meter voorbij het viaduct Rijnsburgerweg van een aan trekkelijke heesterbeplanting voorzien, radat er voldoende gras op gegroeid is. De beplanting wordt niet aangebracht, voordat men er zeker van is, dat moge lijke geringe zakkingen van het talud zijn uitgewerkt en de baan aan deze kant dus geheel stil ligt. Gevangenlaan Toen de trein Utrecht omhoog was gebracht, vroeg het viaduct aan de Ge vangenlaan terstond de aandacht. Dit moest namelijk nog met een groot aan- ïeters worden verlengd, welke ver lenging plaats heeft daar waar vroeger de Utrechtenaar reed. Voor deze uitbrei- was het nodig driehónderdtien be- tonpalen te heien. Met het heien is men klaar en men verwacht, dat het betonwerk nog deze zomer kan worden voltooid. Als dit viaduct klaar is, dringt uiteraard de kwestie van het wegen plan zich op. Want deze onderdoor gang wordt met het oog op de rijks weg Den HaagAmsterdam een zeer belangrijke. Twee verkeersstro men zullen hier immers samenkomen, van het Stationsplein en van de Morssingel. Zodat dit viaduct een uitvalspoort van betekenis wordt. Het is ons nog steeds niet mogelijk, gegevens over de toekomstige wegen aanleg te verkrijgen, omdat ze er defini tief nog niet zijn. Men mag echter ver wachten, dat de gemeente Leiden, die het nauwst bij betrokken is, deze din gen toch niet op de lange baan heeft ge schoven. Van een verbinding van het viaduct iet de Lage Morsweg is nog niets be kend. Wel zullen ten spoedigste voor zieningen worden getroffen om het le germuseum en de omwonenden uit hun Isolement te bevrijden. Lage Morsweg Onlangs is men begonnen met de ver betering van de situatie bij het viaduct Lage Morsweg, dat drie kokers heeft, van nog slechts de middelste voor alle verkeer auto's, fietsers, voetgan gers (veel kinderen!) wordt gebruikt. doorrijhoogte van dit viaduct is thans 2 70 meter en wordt straks 4.20 meter. Of er ook een stuik moet worden uitgegraven! De beide zijopeningen la ten dat al duidelijk zien. Deze zijn uiter aard het eerst klaar. Ze zullen dienen voor de fietsers en de voetgangers. Het komt ons voor door uitstedlg- heid van de betrokken wethouder kon- we daarvan geen bevestiging krij gen dat wanneer men met de mid delste koker begint, de Lage Morsweg het autoverkeer zal moeten wor den afgesloten, omdat het immers moei lijk zal gaan auto's in de buitenste ko kers toe te laten. De werkzaamheden zullen in het ko mende najaar aflopen. Het gecombineerde kunstwerk aan de Haarlemmervaartbe staande uit vier kokers voor de Maredijk (links), twee voor de scheepvaart en twee voor de Haarlemmerweg. De obstakels r de vier linkerkokers en de laatste rechterkoker (de oude spoorbaan en de gemetselde hoofden van de verdwenen spoorbrug) worden thans lang zaam maar zeiler verwijderd. Foto N. van der Horst Agenda voor Leiden Zondag Marekerk, 7 uur; bijzondere kerkdienst ós W. G. Overbosch van Amsterdam: ..Over de verbazing", zang mevrouw H. G. v. d. Stoel-Otto. Maandag Stadhuis, 2 uur: gemeenteraad. Foyer stadsgehoorzaal, 3 uur: opening banketbakkersshow „Luilekkerland" (ge opend tot 11 uur). Schouwburg, 8 uur: abonnementsvoor stelling. Ned. Comedie met De Vuur proef door Arthur Miller. De Doelen. 8 uur: Amateur-fotografen, praatavond. Leids Volkshuis. 8 uur: K. en O., kook cursus „Keukengeheimen" door mevr. D. L. CreyghtonEldering. Grote Pers Lakenhal. 8 uur: K. en O., tweede voordracht Paul Niessing over: Hoe te luisteren naar Bachs Matthaus Passion. Dinsdag Foyer stadsgehoorzaal, 923 uur: ban ketbakkersshow „Luilekkerland". Speeltuin Morskwartier, 8 uur: opening clubhuis. Schouwburg, 8 uur: abonnementsvoor stelling, Ned. Comedie met De Vuurproef, door Arthur Miller. Volkshuis, 8 uur: Volkshuis en „Oost en West", J. P. K. van Eechoud over Nieuw-Guinea, met kleurenfilm. Rijksmuseum van oudheden, 8 uur: dr W. Glasbergen (Groningen) over het grafritueel in de bronstijd (opgravingen in de Acht Zaligheden). Tentoonstellingen Lakenhal 104 uur: tentoonstelling Ned. vereniging „De Grafische" (t.m 5 April). Prentenkabinet, 25 uur: tentoonstel ling „Nederlanders te Rome" (tot 1 Mei). Nachtdienst apotheken Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523, en de Doeza-apotheek, Doeza- straat 31, tel. 21313. Boekenweek in Leiden Ter gelegenheid van de boekenweek, van 27 Maart tot en met 3 April, wordt in Leiden op Vrijdag 2 April in de grote zaal van de Burcht een avond gehouden, gewijd aan Spanje en Joego-Slavië. De avond is getitèld „Van Carmen naar de Balkan". Sprekers zijn Hans Alma en Teun van der Veen. Toen de trein Utrecht omhoog was gebracht, kon met de afbouw van het viaduct aan de Gevangenlaan worden begonnen. De betonpalen voor gedeelte zijn bijna alle (een driehonderd) geheid. Foto N. van der Horst De kring Rijnland van de jongerenorganisatie der Hollandse Maatschappij van Landbouw hield gisteravond een contactbijeenkomst in de grote zaal van de Burcht te Leiden. Wegens ziekte van de kringvoorzitter was de leiding in handen van de heer H. de Jong te Nieuwveen, die onder anderen leden van de kring Centrum welkom kon heten. Voorts deelde hij mede, dat mej. M. Tuis te Alphen aan den Rijn en mej. Sigaar te Sassenheim respectievelijk de eerste en tweede prijs hebben gewon nen van de in Zuid-Holland gehouden bollentrekwedstrijd. Er staan weer enkele melkwedstrijden op het program: 10 Mei te Wassenaar en 13 Mei te Nieuwkoop. De heer De Wijs van de Rubberstich ting te Delft hield hierna een causerie over rubber. Van deze stof werden sinds onheugelijke tijden ballen en schoenen gemaakt door de inboorlingen van Haïti, door Columbus werd gezien, s in 1797 ontstond de naam „rub ber". doordat de Engelsman Priestly een stukje gebruikte als vlakgum en er dus wreef (Engelse werkwoord vooi wrijven is „to rub"). De uitvinding van de Amerikaan Charles Goodyear in 1839, waardoor rubber (door toevoeging van zwavelpoeder) kan worden gevulcani- seerd, betekende de grondslag van hedendaagse rubber-industrie. Een ander werd verduidelijkt door films. De volksdansers van de kringen Rijn land en Centrum gaven na de filmverto ning een leuke demonstratie. Ze werden begeleid door het ensemble van de af deling Wassenaar. Dr E. D. Hirsch Ballin Bij beschikking van de minister van C derwijs, Kunsten en Wetenschappen de toelating van dr E. D. Hirsch Ballin als privaat-docent in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Leidse un siteit, om onderwijs te geven in het In ternationaal amateurs- en uitgeversrecht en in het recht van de industriële eigen dom, ingetrokken in verband met d« hem verleende onderwijsopdracht. Mogen we deze tweeling even aan u voorstellen? Het zijn mevrouw de weduwe W. van Oosten-Stol, oftewel Mienwonende Rijnsburger- singel 12 (links op de foto), en mevrouw de weduwe J. J. Bakker-Stol, oftewel „Koos", wonende Leuvenstraat 14. Aanstaande Woensdag wor den ze tachtig jaar en daar zijn ze wat trots op. Per slot zullen er niet veel tweelingen zijn, die deze leeftijd samen (hebben) mogen vieren. Overigens vieren zij haar verjaardag ook niet helemaal samen, want weet u, ze hebben allebei zo'n grote familie.Hoe ze het tweeling zijn vinden? Heel erg leuk. Op school mochten ze altijd naast elkaar zitten en waren ze altijd eender gekleed.'In de katoenfabriek werkten ze natuurlijk weer naast elkaar en samen deden ze belijdenis. Toen scheidden de wegen van „Mien" de oudste! en „Koos" zich enigs zins, doordat „Mien" eerder „aan 't verkeren ging". Maar al hebben ze nu een lang leven achter zich met vreugde en verdriet, tweeling zijn ze gebleven. Soms gaan ze zelfs ook nu nog gelijk gekleed! Foto N. van der Horst OVER 2 WEKEN BEGINT HET! Er zijn zó veel rokers van IBIS EXPORT 100% Engelse shag, DOUBLET half-zware shag en KING WILLIAM Virginia sigaret ten in ons land, dat de makers van deze artikelen nu wel eens een onderzoek willen instellen naar rookgewoonten. Uw mening wordt straks dus gevraagd èn... vóór wat hoort wat. Doe dus mee aan Nederlands grootste Opi nie Onderzoek. U wordt bij ons ingeschreven en krijgt daarmee een werkelijk grote kans op een bijzonder aardige attractie voor de kinderenIedereen kan GRATIS meedoen DOUBLET hall-zware shag Een donkere, milde mélange van een heel aparte geur en amaak. 85 cent KING WILLIAM De „dure" Virginia sigaret, die U maar drié kwartjes per doosjé van twintig kost. 75 cent Mocht U nog nooit hebben kennis gemaakt met één van de 3 merken, dan hebt U nü een uitgezochte gelegenheid daartoe. Vraag erom bij Uw winkelier: IBIS EXPORT 100% Engelse shag Milde, zongerijpte Virginia op zjjn allerbest; een puurblonde mélange. 85 cent De schuilhoeken van het absolutistische denken Met een rede, getiteld „De schuilhoeken van het absolutistische denken" heeft dr D. Wiersma gistéren het ambt van buitengewoon hoogleraar in de forensische psychiatrie aan de Leidse universiteit aanvaard. Hij ging in deze rede na, hoever de relativering in de psychiatrie in het algemeen is voortgeschreden. Absolutistisch was zeker de denkwijze, ie ons in oude scheppingsverhalen openlijk tegemoet treedt, en zij vertoont een merkwaardige overeenkomst de bekende blokjesproef bij kinde- zo zeide dr Wiersma. Ook Ovidius geeft hiervan een goed voorbeeld in zijn Metamorphosen, hoewel de wetenschap i zijn dagen al ver boven deze denk- ijze was uitgekomen. De Griekse wijsbegeerte en wetenschap as al eeuwen bezig de absolutistische denkwijze met succes terug te dringen, opgesloten in enkele moeilijk te vinden schuilhoeken was het nog aller minst. Het heerste nog in de atomistiek. De wereld van het denken bood krach- iger tegenstand dan de sophisten hadden erwacht. In de Middeleeuwen verliep het psy chologisch proces van de relativering langzaam, en daardoor minder boelend. Een grote snélheid kreeg het pas in en de Renaissance, totdat het in onze een soms duizelingwekkende en beklemmende vaart kreeg. Relativering In het tweede deel van zijn rede sprak dr Wiersma over de geneeskunde en de wetenschap van de misdaad in de ruim ste zin. Hij verklaarde van harte in te stemmen met de toenemende relativering, ook op deze gebieden, omdat dan alleen wetenschappelijk verantwoorde resul taten kunnen worden bereikt. De nieuwe hoogleraar vroeg aandacht voor het levenswerk van zijn vader, dat aan de relativering van de psychiatrische denkwijze een enorme stoot heeft toe gebracht, doordat hij in beginsel elke psy chose als sleehls gradueel en dus rela tief verschillend van de normale toe stand heeft gezien. Maar in de laatste jaren is men met de relativering in de psychiatrische denk wijze nog veel verder gegaan. Vooral met betrekking tot de zwakzinnigheid, in het bijzonder de lichtere vorm daar- vane die wij als debilitas mentis kennen, is men tot de opvatting gekomen, dat het tot op grote hoogte de maatschappelijke omstandigheden zijn, die een bepaald individu als afwijkend stempelen. Erielijkheid Het is bekend genoeg, dat de erfelijke aanleg een der belangrijkste factoren is, waarop de debiliteit berust, en ook, dat er tussen de nog normale dommen e zwakzinnigen een volkomen geleidelijke overgang bestaat, zodat nergens scherpe grens tussen beide groepen valt aan te geven. Dr Wiersma ging vervolgens nader in op de onderzoekingen, die in de laatste tijd op dit terrein hebben plaats gehad. Hij kwam tot de con clusie, dat de tendentie tot intensi- Weerzien met Charley in Lido Toen Charles Chaplin nog Charley'heette, en gebruik maakte van de we reldberoemde attributen bolhoed, schoenen-met-hoer a-tenen en een rot tinkje, heeft hij een serie films gemaakt, waarmee het tegenwoordige bioscooppubliek slechts bij uitzondering kennis maakt. Die rolprenten liggen veilig opgeborgen in de filmotheken en ze zijn gedoemd eens in de 1 getelheid te verzinken, omdat de tijd nu eenmaal het celluloid op een herstelbare manier aantast. Een Amerikaanse filmmaatschappij heeft daarom het goede idee gehad een aantal van die films uit de periode om de jaren '20 uit het stof op te diepen en ze de mens-van-vandaag voor te zetten, óf als een aangename herinnering, óf als een eerste kennismaking met het feno meen Charley. Men heeft en keus ge maakt uit de films die alleen maar wil len vermaken, met talrijke gooi-en- smijtscèncs. wilde achtervolgingen en de onmogelijkste situaties. Het was nog de tijd, dat de camera niet bewoog, maar dat men eenvoudig filmde wat zich voor de lens afspeelde. Nu, dat was heel wat. Omdat het aantal beelden per seconde nog aanzienlijk minder was dan tegen woordig, heeft men moeite die razend snelle bewegingen te volgen. Onwille keurig dringt zich de vergelijking met de tekenfilm op, waarin immers ook dingen gebeuren, die in werkelijkheid eenvoudig onbestaanbaar zijn. Zo is het ook bij Charley. Hij wandelt als de totaal berooide landverhuizer rond in The Immigrant, steeds worstelend met geldgebrek en toch altijd weer op het laatste ogenblik een redmiddel vindend. In The escaped adventure is hij een hele politiemacht te slim af. en dan nog wel gekleed in een allerakeligst gestreept gevangenistenue. De rasechte gooi-en- smijtfilm heeft hij gemaakt met The Count, een nogal wild geheel, zich af spelend op een banket annex gecos- tumeerd bal in een grafelijke familie. De twee beste zijn ongetwijfeld The Cure, met de onvergetelijke scène met de draaideur, veel geïmiteerd, i nooit geëvenaard; en The policeman of Easystreet, een rolprent waarmee de Amerikaanse politicmacth wel niet erg in haar schik zal zijn geweest. De prach tige vondsten in deze films zijn werke lijk te groot in aantal en te veelzijdig dan dat we ook maar een poging kun ncn wagen ze te beschrijven. Men moet dat zelf gaan zien. Deze week in Lido. vering en complicering van het maat schappelijk bestaan nog altijd door werkt. Daarom is dan ook, zelfs bij Prof. dr D. WIERSMA gelijkblijvend verstandelijk peil van de bevolking, een vermeerdering van het aantal kinderen, dat buitenge- Studenten uit Cambridge komen naar Leiden Van 20 Maart tot 4 April zal een 25-tal juridische studenten uit Cambridge een bezoek brengen aan Leiden. In deze twee weken zullen zij zich een beeld kunnen vormen van de rechtsstudie in de Sleutelstad en van verscheidene eco nomische en touristische aspecten van ons land. Het grootste gedeelte van het programma bestaat uit wetenschappe lijke voordrachten, die alle in Leiden worden gehouden. Er staan voorts ex cursies op het programma naar Velsen, naar de N.V. Breedband, het Frans Hals museum te Haarlem en de Poly goonstudio, alle op 24 Maart. Een recep tie door de president van het interna tionale gerechtshof Sir Arnold McNair in het Vredespaleis te Den Haag op 30 Maart, een excursie naar Amsterdam, waar een tocht door de grachten zal worden gemaakt, en een bezoek aan het Rijksmuseum en de diamantslijperij van Asscher op 31 Maart. Op 1 April zal als besluit van het wetenschappelijk ge deelte van dit bezoek een proefproces worden gehouden in de sociëteit Minerva te Leiden. Op 4 April vertrekken de studenten naar Engeland. woon onderwijs, en van het aantal volwassenen, dat bijzondere zorg no dig heeft, te verwachten. Het aantal zwakzinnigen stijgt, doordat de maat schappij zelf een deel van haar leden tot zwakzinnigen stempelt. Misdadiger Voorts ging de hoogleraar nog na de begrippen misdadig en misdadiger. Ook die begrippen zijn in hoge mate gerelati veerd en hetzelfde geldt voor het pré caire begrip der toerekeningsvatbaar heid. Een sterke uitbreiding van het berenk der relativerende denkwijze achtt» spr. liggen in het in de rechtspraak re kening houden met verminderde of par tiële toerekeningsvatbaarheid. De zede lijke gedragsleer is zeer relatief, want uiterst afhankelijk van de culturele om- 'standigheden, waaronder de mensen leven. Maar goed of slecht gedrag zijn altijd uitvloeisels van goede of slechte gezind heid, en het is deze gezindheid, die het eigenlijke object van de zedelijke be oordeling is. Leiden voor 7000 „aangeslagen" Volgende week Donderdag, om 8 uur 's avonds, wordt in de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg een bijeenkomst gehouden, die de plaatselijke jubileumactie ten bate van de Vrije Universiteit te Amsterdam moet in luiden. Sprekers zijn mr J. Verdam, curator aan de V.U., en ds G. Toorn vliet. De V.U.-film wordt gedraaid en medewerking verleent verder de Chr. zangvereniging Halleluja onder leiding van mevr. T. Stenz-Leening. Het doel van de avond is dus om de actie in Leiden in te luiden ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van deze universiteit in 1955. De landelijke actie is gericht op de afbouw van de medische faculteit. Van Leiden wordt verwacht, dat men een bedrag van f7.000 bijeen brengt. Voor deze actie is de stad in vier •ijken verdeeld, waarin na de avond in de Zuiderkerk in totaal tachtig medewer kers aan de slag gaan om een bijdrage ineens te ontvangen of een termijnbij- drage. Men verzocht ons er wel op te wijzen, dat het jubileumfonds van de vrouwenorganisatie los van deze actie staat. De medische faculteit van de V.U. heeft In 1952 en 1953 al 37 candidaatsexamens eerste deel en ln 1953 vier candidaatsexa mens eerste deel kunnen afnemen. „Dat zij de studenten nog geen volledige op leiding kan geven, maar hen daarvoor voor een groot deel nog naar een andere universiteit moet verwijzen, Is enigszins teleurstellend, maar de mogelijkheid tot algehele opleiding voor het doctoraal exa- Een dokter nodig? De Zondagsdienst van de Leidse huis artsen wordt morgen waargenomen door de dokters Van Bockel, De Graaff. Kors. Mastenbroek en Veldhuyzen. Welke apotheek? De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 20 Maart 13 uur tot Zaterdag 27 Maart 8 uur waargenomen door apo theek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18. tel. 20523, en de Doeza-apotheek, Doeza- straat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester apotheek. Wilhelmina- park 8, tel. 26274. men zal er binnen zo kort mogelijke tijd zijn", zo staat In de folder „De Meiboom in de kap" te lezen. Met alle energie wordt aan de op.ouw van de medisch* faculteit gewerkt. Dat voor deze opbouw veel geld nodig is, behoeft nauwelijks t* worden gezegd. Want wel betaalt het rijk volgens de geldende subsidieregeling 85 procent van de bouw- en Inrichtingskos ten. maar het resterende bedrag is nog een zeer belangrijke som. Er moet nog een millioen worden bijeengebracht. Banketbakkerij geopend De heer George Gusserhoven heeft gisteren zijn luxe banketbakkerij. Oude Rijn 2, onder grote belangstelling ge opend. luli en Augustus: Beeldententoonstelling in Leiden Naar wij vernemen, la besloten om in de maanden Juli en Augustus in Leiden een grote beeldententoonstelling te hou den tegen de heuvel en in de rotonde van de Burcht. Het initiatief is uitgegaan van het Leids Kunst-Centrum, dat mede werking heeft verkregen van het gemeen tebestuur. de vereniging voor vreemde lingenverkeer, de Leidse middenstands- centrale en nog enkele andere organisa ties. zoals de stichting „Kunst en Gezin". Men verwacht, dat ongeveer vijftien beeldhouwers aan deze tentoonstelling zullen deelnemen en dat zij ln totaal met een veertig kunststukken vertegenwoor digd zullen zijn. Binnenkort wordt met de kunstenaars een vergadering gehouden, waarin over opzet, organisatie en inrichting van d* tentoonstelling zal worden gesproken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 3