Jïtettitic geihsctfe ÖTuuraiii Ook gistermiddag zware eisen tegen leden Bodegravens gangsterbende Italiaanse politie betrokken bij nieuw schandaal Naguib zegt, dat hij niets voor accoord met Londen voelt Wist IJ Prins Bernhard diep geschokt door vliegtuigongeluk Ideale Vloerbedekking VRIJDAG 19 MAART 1954 Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; ƒ0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 9994 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chei-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .SlutMiUcli li «kttlnra ngn btrl fa Itgljtnspttl" Steun voor Leidse geleerden DIT IS HELEMAAL NIET HUMORISTISCH" Officier: „Buitengewoon zware critiek op zo zwaar getroffen politie" (Van een i verslaggevers) TTIJF UREN HEEFT DE HAAGSE RECHTBANK gistermiddag nog toe- V gevoegd aan de drie, die zij 's morgens reeds had besteed aan de behandeling van de geruchtmakende zaak tegen de leden van de fami lie S. uit Bodegraven, die hun mede-inwoners van 't buurtschap De Mije jarenlang heeft geterroriseerd. Pas in September van het vorige jaar werden de gangsters door een politiemacht van zestig man gearresteerd; reeds gistermorgen vielen in deze zaak de eerste eisen (negen en drie jaar tegen resp. Bertus en Dirk S.), zoals wij gisteren nog meldden. Zoals wij reeds in een gedeelte onze vorige editie meldden, stonden twee van de broers S. gistermorgen als de steverdachten van de reeks terecht. Ber tus zou bij 62 van de 153 misdrijven in het buurtschap De Mije bij Bodegraven betrokken zijn geweest. De terreur, die sedert vele jaren in de omgeving door de familie S. was uitge oefend, was zo erg, dat al in 1933 een soort volksgerecht had plaatsgevonden, waarbij de bevolking te hoop liep voor de boerderij van de familie S. De woedende menigte bestormde de hoeve met stenen, maar de oude S. wist zijn belagers te ver drijven met schoten uit een jachtgeweer. Ook na de oorlog was het weer raak: van 1946 tot 1953 had de bevolking het hard te verduren. Boerderijen werden ge plunderd, mensen met vuurwapenen be dreigd, inbraken waren aan de orde van de dag (en de nacht) en het vee was niet veilig in de weide: het werd gestolen en mishandeld. Ook gistermiddag weer was de publieke tribune overvol, waren de advocaten- en getuigenbanken afgeladen en schoten er persplaatsen ruimschoots tekort. Tot in het begin van de avond heeft het ver loop van de zaak al deze talrijke aanwezi gen geboeid. De raadsman, mr M. H. Huygens. oefende vinnige crifiek uit op de officier van Justitie, wien hij verweet de ver dachten tijdens het voor-onderzoek te hebben beïnvloed, wat hij staafde met het overleggen van een brief van een der verdachten. Pleiter meende ook. dat de politie niet vlug en niet krachtig genoeg had inge grepen; was dat wel gebeurd, dan had een dergelijke lange reeks van misdrijven (153) niet kunnen ontstaan. Nu waanden de verdachten zich heer en meester in hun gebied. Toen mr Huygens hier en daar aan het bouteren sloeg, interrumpeerde de presi dent scherp: „Dit is helemaal niet humo ristisch!" en een der rechters voegde daaraan toe: „Het lijkt mij niet slim om de zaak te bagatelliseren". Waarom greep de politie niet eerder in? vroeg de raadsman zich af. En hij had er wel een verklaring voor; zijn cliënten hadden hem verteld, dat zij soms wel eens wat hadden weggenomen op verzoek van de politie. Had de politie er misschien be lang bij, dat er niet te veel opening van zaken werd gegeven? De raadsman trok ook van leer tegen de voorstelling van zijn cliënten door de officier als intens verdorven booswichten. Hij trok een vergelijking met het gezin Gustave Dominici; zoals daér wa: ook hier de oude vader, die de grootste verantwoordelijkheid droeg, doordat hij in zijn gezin een soort terreur uitoefen de „Bertus S. is geen man van geweld. s een buitengewoon oppassend huis vader en zijn broer Dirk is een zielige, huilerige man". Mr Huygens vroeg primair terugwij- ng van de zaak naar de instructie voor het inwinnen van een psychiatrisch rap port en subsidiair beoordeling van deze zaak met de gedachte, dat de verdachten iet ten volle toerekenbaar zijn. Ook de officier van Justitie, mr De Lint, legde in zijn repliek een brief over een der verdachten, die naar huis Idee van prof. ir J. L. Klein Stormstuw voor monding Nieuwe Waterweg Het openlaten van de Nieuwe Water weg en de Westerschelde als verbindin gen naar zee (als overwogen door de Delta-commissie) is nadelig voor het ef fect van afdamming, die ccn gesloten kustlijn moet opleveren en het bezwaar van dijkverhogingen door bebouwde kommen moet opvangen. Een oplossing kan zijn: een stormstuw voor de mon ding van de Nieuwe Waterweg, die ge sloten kan worden in geval van een uit zonderlijk hoge springvloed. Dit heeft prof. ir J. L. Klein, directeur hoofdingenieur bij de Provinciale Water- staatdienst Zuid-Holland, gisteren ver klaard in een inleiding, getiteld Proble men rondom een gesloten kustlijn van Cadzand tot Delfzijl, die hij te Amster dam heeft gehouden voor de Nederland se maatschappij voor Nijverheid en Handel. Afdamming, aldus spr., verschaft een veel grotere veiligheid tegen buitenspo rig hoge waterstanden dan dijkverho ging. al was het alleen al, omdat de be staande dijken als tweede waterkering zouden blijven liggen. De kosten van 1V4 milliard blijken niet zoveel hoger te zijn dan 1 milliard voor ophoging van de dijken als men bedenkt, dat die ver hoging steeds opnieuw nodig zal zijn (o.a. gezien het dalen van onze bodem t.o.v. de zee). Stormstuw in Waterweg had geschreven: „Mr Huygens begint weer met dat gedonder over die rappor ten. Als hij weer komt, zal ik hem eens flink de waarheid zeggen". Grof „Buitengewoon grof" achtte mr De Lil het feit, dat zelfs op de zo zwaar getrof fen politiemannen (twee aanslagen, met een dode tot gevolg) nog critiek was uit geoefend. Hij vond overigens, dat het ook niet voor de gangsters pleitte, indien die zich niet hadden ontzien om zelfs de be perkte overheid ter plaatse nog te corrup- teren. Hij was het slechts in zoverre met de raadsman eens, dat hij ook wel vond, dat men te lankmoedig tegen de leden van de bende was opgetreden. Mr Huygens bleef, naar hij in dupliek verklaarde, echter bij zijn verzoek to een rapport. (Voor vervolg zie pagina 5. Kroonprinses Marlha is erg zwak De toestand van kroonprinses Martha van Noorwegen is sinds Woensdag niet veranderd. Zij is erg zwak aldus is in het gisteravond uitgegeven medisch bul letin medegedeeld. Prinses Ragnhild, is in Oslo gearri veerd in gezelsch p van haar echtgenoot, de Noorse reder Lorentzen. Zij begaven zich na aankomst op het vliegveld di- naar het ziekenhuis. Nasleep van Giuliano's dood „De tijd is nu gekomen om ronduit te spreken en niets te verbergen..." DE ITALIANEN, die de mond nog vol hebben over het „schandaal-Mon- tesi", hebben er een nieuwe geruchtmakende zaak bijgekregen, waar bij voornamelijk de politie betrokken is. Het Openbaar ministerie heeft er thans vier leden van de carabinieri (politie) van beschuldigd, dat zij vier jaar geleden gelogen hebben, bij het afleggen van hun verklaringen over de dood van de beruchte Siciliaanse bandietenleider, Salvatore Giuliano. De carabinieri hebben het namelijk voorgesteld, alsof zij de bandiet uit de weg hadden geruimd, terwijl hij in werkelijkheid door iemand anders is gedood, waarschijnlijk door een lid van zijn eigen bende. De belangrijkheid van deze beschul diging schuilt hierin, dat zjj openbaar ordt gemaakt terwijl het Montesi- schandaal nog volop aan de gang is. Ais gevolg hiervan is het hoofd van de politie in Italië reeds afgetreden. Nu komt er nog bij, dat de carabinieri on der ede hebben gelogen. De linkse pers vloog er onmiddelijk op af om het kabinet Scelba, hetwelk zij Is een „poél van corruptie" afschildert, og meer in discredict te brengen. Kapitein Antonio Perenze, die volgens de officiële rapporten de beruchte Robin Hood van Sicilië op de morgen van 4 Juli 1950 met een revolverschot doodde, is thans in staat van beschuldiging ge steld wegens het afleggen van valse getuigenis. De officier van Justitie, die reeds vier aar met de zaak bezig is, heeft tevens 'erzocht twee andere personen die bij de zaak b.etrokken zijn, in staat van be- schudiging te stellen. Deze twee perso- zijn inmiddels gestorven. Eén van de doden is Gaspare Pisciotta, een neef en voormalig adjudant van Giuliano. dis beweerde dat hij Giuliano heeft neerge schoten en niet de politie. De vorige maand is Pisciotta, die ln de gevangenis zat, plotseling gestorven-. Het onderzoek ees uit. dat hij vergiftigd was. De communistische pers heeft zich on middellijk op dit nieuwe schandaal ge worpen en beweent, dat Pisciotta is ver- giffitgd om te voorkomen dat hij opzien barende verklaringen zou afleggen. Pe renze was de rechterhand van de kolonel Luca, die na de succesvolle expeditie tegen Giuliano tot generaal werd bevor derd. In de aanklacht wordt Perenze er tevens van beschuldigd, dat hij Pisciotta heeft geholpen, toen deze voortvluchtig t nieuwe schandaal is koren op de molen van de communistische pers. die onmiddellijk de regering verantwoorde lijk stelde voor het gebeurde. Het com munistische blad l'nita wijst er op dat 't Zekere voor 't onzekere Britse detectives naar Gibraltar De dreigbrieven die aan enkele Engelse parlementsleden en aan een paar Lon- dense ochtendbladen zijn gestuurd met de waarschuwing: „Als uw koningin Gi braltar bezoekt, zullen wy haar doden", voor Scotland Yard aanleiding ge- de veiligheidsmaatregelen voor het bezoek van de koninklijke familie aan Gibraltar tc verscherpen. Er zijn onmid dellijk een aantal speciale agenten van Scotland Yard en van de Britse geheime dienst naar Gibraltar gezonden, die de antecedenten zullen onderzoeken van all eachtduizend Spanjaarden die dage lijks naar de rots komen om daar te werken. Conferentie Caracas Kwestie van de koloniën naar Ver. Naties De Juridische en politieke de Panamerikaanse conferentie te Caracas heeft een Braziliaans voorstel de koloniën op het Westelijk halfrond onder internationaal beheer te stellen, verworpen. Een later Braziliaans voor stel. de kwestie van de koloniën naar de V-N. te vferwijzen, werd aangenomen Tevoren keurde de commissie de Ar gentijnse resolutie goed. die het ..kolonia lisme" op het Westelijk halfrond veroor deel t- Rookt prinses Margaret kleine sigaartjes Tijdens een zitting van de fi nanciële commissie van de Ame rikaanse Senaat is aan een siga renfabrikant, die klaagde over de hoge belastingen, de raad gegeven om na te gaan of het waar is, dat Prinses Margaret van Engeland tegenwoordig kleine sigaartjes rookt. De senatoren raadden dit aan, omdat naar hun mening, wanneer dit gerucht bevestigd zou worden, tal van vrouwen, in na volging van de prinses, kleine si gaartjes zouden gaan roken, zodat de omzet van de fabrikant zou stijgen. In Engeland is dit bericht niet gemengde gevoelens ontvangen. Verschillende Britten zijn er door gechoqueerd en anderen vragen zich af of de senatoren geen be langrijker dingen aan het hoofd hebben dan het rookgenot van prinses Margaret. De Daily Miror, die zich door gaans nog al critisch over alles wat Amerikaans is, uitlaat, schrijft over de kwestie een artikel onder de titel: Amerika's nieuwste fan tastisch onderzoek. Het blad pu- bliceerd een aantal foto's van de Prinses, waarop zjj staat afge beeld met een sigaret en voegt aan deze fotoreportage toe, dat géén van de kennissen van de Prinses haar ooit een sigaartje hebben zien roken of er haar om hebben ho ren vragen. Het zal volgens het blad de Amerikaanse sigarenfa brikant niet meevallen, het ge rucht te bewijzen. Vlieger in Texas Vaandrig Heintjes kreeg brevet Komt binnenkort als 2de luit. thuis in Den Haag Jan Heintjes, Nieuwediepstraat 15 (Leyenburg) Den Haag, ging in Septem ber 1952 als vaandrig naar de Ver. Sta ten en hij keert er binnenkort als tweede luitenant van terug. Die promotie dankt hij aan zijn brevet op straaljagers, dat hij dezer dagen, na een stevige training op Foster Air Force Base in Texas behaalde. Wij kennen Foster Base en wij kennen premier Scelba zelf uit Sicilië afkomsti; is en minister van Binenlandse. Zaken was onder premier De Gasperi. ten tyde van Giuliano's dood. Het ministerie heeft in die tijd bekend gemaakt dat Giuliano door de oarabinieri is neergeschoten ln deze bekendmaking werd kapitein Pe renze met name genoemd als de man. die het dodelijke schot afvuurde en werd kolonel Luca voorgedragen voor bevor dering tot generaal. Intussen heeft de moeder van de ver giftigde Pisciotta, Rosalia Lombardo, een brief geschreven naar de redactie var. het in Palermo verschijnende blad l'Ora. waarin zij onder meer schrijft: „De tijd is gekomen om ronduit te spreken en om bepaalde dingen niet langer te verber gen. Het spelletje kan niet langer wor den gespeeld alleeti ter wille van de reputatie van enkele personaliteiten, die hun handen met bloed bezoedelen en zelfs niet terugdeinzen voor het begaan van misdaden binnen de gevangenis- Grootscheepse campagne Scelba pakt communis ten en fascisten aan Premier Scelba van Italië heeft een nieuwe grootscheepse campagne aange kondigd tegen de machtige Italiaanse communistische partij, tegen de neo fascisten en tegen de handel in verdo vende middelen. Het eerste doel van de premier is, de Italiaanse communisten te beroven ran de enorme geldelijke steun, die zij uit Moskou ontvangen. Scelba is daa; voornemens, vooral de handelsondei mingen hard aan te pakken, die in Rus land voorkeur genieten en in de i lopen twee jaren 150 millioen gulden naar Italië hebben overgeheveld. Dit be drag hebben de communisten gebruikt voor bestrijding van de wettige regering. Scelba heeft voorts geëist, dat alle be zittingen van de voormalige fascistische partij en aanverwante organisatie: beslag genomen worden en voor andere doeleinden worden bestemd. Met al deze besluiten is de felle Sici- liaan Scelba alle beloften nagekomen, welke hij op 26 Februari en 10 Maart jl. tijdens de rumoerige zittingen van Se naat en Kamer heeft gedaan. Adenauer in Turkije De Westduitse Bondskanselier Ade nauer is gisteren uit Griekenland in Turkije aangekomen voor een officieel bezoek. Dit is dan Jan Heintjes. Nieuwediep straat 15, Den Haag, die enige tijd geleden met succes het belangrijk ste deel van zijn straaljager-opleiding in de Ver. Staten afsloot met zijn brevet. Hij was vaandrig, toen hij op 24 September 1952 zijn opleiding aanving. Als hij binnenkort terug komt, is hij tweede luitenant L.S.K.. Heintjes, zij het beide zeer vluchtig. Fos ter Base is, als alle andere kampemen ten in Amerika waar jonge vliegers uit NATO-landen worden opgeleid een soort technisch Babylon. Men ziet er allerlei uniformen en, boven het gedender van overvliegende leskisten uit, hoort men er verscheiden talen spreken. De Nederlanders zijn op deze oplel- dingsbases geziene leerlingen. Zij weten van wanten, want zij weten wat. Nu is dat in sommige opzichten wel eens een belemmering. De Amerikaanse opleiding is. in tegenstelling tot die in Nederland, sterk practisch ingesteld. Een vlieger op Foster Base vertelde ons eens, dat hij in Nederland veel aan berekeningen van windstrekte en spankracht van vleugels had moeten doen, maar dat de Ameri kaanse instructeurs dat naar de kamers der technische ingenieurs verwijzen. Zij leren een jongen vliegen ou zo'n manier, dat ook de minder wiskundig geschoolden het snappen. De Nederlandse vliegers zijn zeer wiskundig geschoold en die zijn hun medeleerlingen dus, theoretisch altijd een slag voor. En wat Heintjes aangaat: in de tijd van zijn vooropleiding in Nederland placht hij nog wel eens over de omgeving van het ouderlijk huis te vliegen in allerlei types vliegtuigen. Daar kennen wij hem van. Hij is nu 25 jaar oud. Hij neemt nu deel aan zeer gespecialiseerde gevechtsoefe ningen en dan komt hij terug. Met een gouden „wing" en een zilveren ster op de kraag. Gelukgewenst! Twee punten onopgelost Maar diplomaten menen, dat juist het tegendeel 't geval is... PRESIDENT NAGUIB van Egypte is „niet verlangend" thans met Enge land overeenstemming te bereiken over de ontruiming van de Kanaal zone door de Britse troepen. Tegenover verslaggevers deelde de generaal mede: „Ik vind overeenkomsten met Engeland niet erg nuttig, want dat land komt zijn verplichtingen nooit na. De Soedan is hiervan het jongste voorbeeld". Op een vraag of Naguib bereid zijn de afgebroken onderhandelingen met Engeland te hervatten, antwoordde hij „Vooropgesteld dat ik krijg, wat hebben wil". Naguib voegde hieraan dat later een alliantie met het Westen mogelijk zou zijn, maar dat Egypte eerst zijn vrijheid wilde herwinnen. Naar aanleiding van het doodschieten van een Egyptisch politieman en later van twee Britse soldaten zeide Naguib: „Natuurlijk neemt mijn volk vergeldings maatregelen". Ondanks de ontkenning van Naguib, blijft men in diplomatieke kringen evenwel van mening, dat -zowel Egypte als Engeland meer interesse tonen hervatting van de besprekingen dan in de afgelopen zes maanden ooit het ge val is geweest. De twee voornas punten, die aan een oplossing in de weg staan, zijn volgens Naguib: 1) de vraag of do achterblijvend! Britse technici in de zone militaire uniformen mogen dragen en 2) de vraag of Egypte do zone weer vooi bij een eventuele aanval op het Mid den-oosten. Naar aanleiding van de eerste kwestie zei Naguib: „Wanneer de technici in uniform blijven, behouden zij de s van militair, hetgeen betekent dat de bezetting gewoon voortduurt. We willen deze mensen als gasten zieh en zullen hen als zodanig behandelen. Er bestaat geen enkele reden voor om hen in het leger te houden, waardoor zij onder spe ciale wetten zouden vallen". Wat de tweede kwestie betreft Anti-Nederlandse razzia te Bandoeng De mobiele brigade, de staatspolitie en de militaire politie te Bandoeng hebben uitgebreide klopjachten gehouden. De hotels Homanm. Preanger en Astoria, be ns een aantal woningen zijn door zocht. De jacht duurde van drie uur "s middags tot half elf 's avonds en al die tijd mochten- de gasten de hotels niet ver laten- De directeur en de zaalchef van Homan-u, de heren Schinlkel en Schouten, werden gearresteerd- Het hoofd der po litie m West-Java. Enoch Danoebrata. deelde mede. dat het „gewone razzia's betrof, waarbij naar bepaalde personen rerd gezocht". Er werd echter niemand andere aangehouden, behalve twee Ne derlanders uit Djakarta in hotel Merdeka Soekaboemi. Zestien Japanners nu vrijgelaten Het besluit van de Nederlandse rege ring om zestien Japanse oorlogsmisdadi gers op erewoord vrij te laten, is giste- door de gevangenisautoriteiten van Soegamo in Japan ten uitvoer gebracht. Vorig jaar heeft de Nederlandse regering feneens dertien gevangenen vrijgelaten Nu zitten nog 188 Japanse gevangenen, ie door het Nederlandse hof voor oor- •gsmisdaden veroordeeld zijn, hun straf it in de gevangenis van Soegamo. DAT de schoenfabrikant C. J. A. de K. te Waalwijk, die met zijn auto de ont vanger van deze gemeente dodelijk had aangereden in Den Bosch veroordeeld is (óvereenk. de eis) tot 3 mnd en ontzet ting uit de rijbevoegdheid voor 2 jaar. DAT de R'damse raad nog eens gaat praten over het al dan niet vrijaf geven aan ambtenaren en schoolkinderen op de 5e Mei. ingevolge een voorstel van mr H. Willemse (met 19 tegen 17 stem men aanvaard) DAT de secretaris van de Ned. Tele- visiestichting. J. W. Rengelink, volgende week naar Cannes gaat om mee te wer ken aa nde voorbereiding van de pro gramma's voor de int. televisiemaand van 6 Juni t/m 4 Juli. DAT het plan bestaat de districts grenzen van de oninklijkc Marechaussee ongeveer gelijk te laten lopen met van de militaire afdelingen der territo riale bevelhebbers. DAT 4 Amsterdammers zijn aange houden verdacht van diefstal sinds '49 van tenminste 10.000 meelzakken (v de 2.- per stuk) ten nadele var Stoommeelfabriek Holland. DAT de Ned. Jeugdluchtvaartdag (voor jongelui uit de hoogste klassen der middelbare scholen) Dinsdag April op Schiphol gehouden wordt. DAT een groep vooraanstaande per sonen uit de Ned. Antillen 9 dagen de gast zal zijn van de Utrechtse Jaarbeurs en enkele grote bedrijven te A'dam en DAT in de Margijnen-enk te Deventer 2 woonplaatsen uit het bronzen tijdperk (ca 3000 jaar geleden) zijn blootgelegd. DAT aan de burgemeester van Gouda, mr dr K. F. O. James, het commandeurs kruis in de orde van Leopold II van België is uitgereikt. DAT de candidaatstelling en stem ming voor de gemeenteraadsverkiezing te Zierikzee zijn vastgesteld op resp. 11 Mei en 23 Juni. DAT vrouwen van zeevarenden van de Kon. R'damse Lloyd een actie zijn be gonnen om de huizen in Ouwerkerk (op Schouwen en Duiveland) van handwer ken te voorzien. DAT 150 lassers gistermorgen op de werf Wilton-Feijenoord te Schiedam en kele uren staakten uit ontevredenheid over het tariefloon. Naguib er nogmaals op, dat Egypte be was, de Britse troepen toe te laten ie zone, zodra een Arabische staat worden aangevallen, maar dat hij het niet nodig vond wanneer Turkije of andere randstaat van het Midden- Oosten zou worden aangevallen. Naguib wees er op, dat Turkije lid is m de Navo, hetgeen inhoudt dat Tur kije zich als aangevallen zal beschouwen, leer Frankrijk of een ander land aangevallen wordt. Op deze wijze Egypte de zone voor de Britse troepen :en openstellen wanneer Frankrijk of Noorwegen zou worden aangevallen. „Een dergelijke verplichting wens ik niet op me te nemen", aldus Naguib. De bouw van de nieuwe Moer- dijkbrug is in volle gang. Op de achtergrond de bestaande brug en op de voorgrond de werk zaamheden aan de steigers voor de eerste overspanning van de nieuwe brug. In totaal zullen er 10 van deze overspanningen, elk 100 meter lang, worden ge maakt. V Nog geen slag om Dien Bien Phoe Fransen ontruimen ves ting in Tonkin Na een zwaar artillerie-bombardement en een bestorming door de Vietminh heeft de Franse bezetting van de stad Phoeong Khe, 60 km ten Zuiden van Hanoi, zich onder bescherming van een rookgordijn op een meer Zuidelijk ge legen vesting teruggetrokken. Tevoren waren nog versterkingen naar de ves ting gezonden, maar de overmacht was te groot. De beslissende slag om de vesting Dien Bien Phoe, die gisteren reeds werd ver wacht. is nog niet geleverd. De Fransen voeren nog steeds versterkingen, voedsel en medicamenten aan, hoewel de vlieg velden bij Dien Bien Phoe bijna niet be rijdbaar zijn. Bovendien hebben de com munisten op voor hen zeer gunstige po sities luchtdoelgeschut geplaatst. Telefoongesprek met weduwe Echter geen overeenkomst met de vlucht van Zaterdag Prins Bernhard heeft gisteren in Fort Worth (Texas) verklaard, dat hij diep geschokt en bedroefd was door het do delijk ongeluk van testpiloot Joseph A. Lynch, met wie hij Zaterdag j.l. door de geluidsbarrière is gevlogen. De Prins was zichtbaar onder de indruk toen hij de dood van Joe Lynoh vernam. „Lynch een van de beste piloten met ik gevlogen heb", zei Z.K.H. Prins Bernhard verklaarde voorts, dat er geen enkele overeenkomst was lussen De uit Nederland afkomstige Miriam Lesser (28), die de Arabische over val op een Israëlische bus over leefde. Elf andere inzittenden van de bus werden door de aanvallers doodgeschoten. Behalve mejuffrouw Lesser bleven een jong meisje en twee soldaten gespaard. De Israëli sche regering en vertegenwoordigers van de Ver. Naties stellen een onderzoek in. Wilde Marie Besnard zich van beklagers ontdoen? ln net proces-Besnard, dat te Bordeaux wordt gevoerd, heeft een celgenote van de beklaagde verklaard, det deze haar had verzocht, enige gangsters uit Marseille te huren om de mensen die haar oeschuidiigen. uit de weg te ruimen. „Geweldadige dood voor mevrouw Churchill!" Naar thans is bekend gemaakt, bevatte e aan mevrouw Churchill gerichte dreig brieven de volgende tekst: „Vóór eind Juni zal mevrouw Churchill een gewel dadige dood sterven" De ondertekening liet aan het motief voor de bedreiging geen twijfel: „Vrijheid voor Ierland; een heid is ons doel!" de Vludht die hij Zaterdag met Lynch had gemaakt en die waarbij Lynch is omgekomen. De Prins en Lynch hadden Zaterdag op grote hoogte een weinig gestunt. Lynch stuntte bij zijn laatste vlucht op zeer geringe hoogte. Vóór hij van Fort Worth naar New Orleans vertrok, heeft de Prims de we duwe opgebeld en ook getelegrafeerd om van zijn medeleven te getuigen. Ook heeft de Prins een telegram gestuurd aan de kameraden van Lynoh. Prins Bernhard heeft een uitnodiging aanvaard van de Wingsclub in New York om Woensdag 24 Maart een receptie te zijner ere bij te wonen. Voor deze ont vangst zijm o.m. directeuren van lucht vaartmaatschappijen uitgenodigd. De Prins komt in de avond van dc 23ste Maart in New York aan en blijft daar tot de 28ste. (Advertentie) DUBBEL BOUCLÉ TAPIJT Pracht kwaliteit, 100 cm. breed 7.90 p.m WOL BOUCLÉ TAPIJT 100 cm. breed 10.90 p.m KIRAS KARPETTEN k 300 251.- 225 x 315 297.— BUITHUIS - Botermarkt 23 ritl WEER IN EUROPA Grenoble Nice Berlijn 1 nevelt' gch. bew. Keh. bew. 45aS windstil NNO NNO I NNO windstil windstil wlmdstil ZZW s I f i - 0 -4 0,1 -0 0.1 Vlij zacht Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond 1 Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk wat heel lichte motregen. Overwegend matige wind uit Zuidelijke richtin gen. Vrij zacht. (Opgemaakt 10 uur). ZON EN MAAN Zaterdag: zon van 6.45 tot 18.52; Maan 20.25 tot 6.31 uur. Op 27 Maart L.K. Heden V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1