Woubrugs boeren boelhuis bracht op de been Van Houten's i! te 1.39 L. V. GEELEN Speelt Uw Radio slecht! L. v. GEELEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 DC4 >ERDAG 18 MAART 1954 Koeien of kruinen Gemoedelijkheid en humor van de oude stempel „Nou, hoor ik nog wat wie doet een bod?" „Vier!" Wat zeg je, vier kale guldens? Vooruit dan maar. Vier, vier, vier, vier.In een steeds sneller tempo herhaalt de Alphense afslager A. Vis het bod om de aanwezige boe ren toch vooral maar goed te laten weten, dat er nog hoger geboden kan worden. Maar dat gebeurt niet en na het „niemand meer?" klinkt het als een oordeel in de richting van de enige bieder: „Je naam! Deurwaarder S. Geertsma te Alphen aan den Rijn noteert die en weer is een nummer van de boedel van de landbouwer J. C. Heemskerk te Woubrugge ge passeerd. andere adspirant-koper wilde weten welk voltage de roermachine had. „Geeft niks was de repliek van de heer Vis. Er werd gisteren namelijk boelhuis gehouden in Woubrugge. aangezien boer Heemskerk naar Drente vertrekt, waar hij een boerderij met inventaris heeft overgenomen. De belangstelling viel lang niet tegen en het zag op de hofstede aan de Oudendijkseweg zo gezegd bont van de boeren. Die moesten natuurlijk eerst eens even rondneuzen en ieder bepaalde voor zich wat hjj voor een bepaald num mer overhad. Vrolijk zwaaiend en tikkend met zijn wandelstok kwam deurwaarder Geerts ma. vergezeld van de heer Vis, tenslotte omstreeks tien uur aankondigen, dat er begonnen zou worden. Het reglement werd voorgelezen onder meer kwam er een passage In voor over „strijkgeld" en al gauw waren een gierbak en een oude kano van eigenaar verwisseld. Al ging het met de eerste tientallen num mers, voornaimeUik klein goed. niet zo heel erg vlot. Afslager Vis vond zijn ko pers tenminste maar wat lui. Naarmate de nummers meer lief hebbers hadden, zag men meer, steeds meer gezichten verstrakken als het begeerde in bod kwam. Et was het bedrag (soms met een hoofd knik) weer met een vijftig cent, (of tien gulden) omhoog gegaan, dan zag men de laatste bieder met argusogen zijn concurrenten bespieden. Overi gens kenmerkt zich zo'n boeren-boel- huis door rust, gemoedelijkheid en humor. Je gooit er maar een flesje Haar lemmer olie in en 't is voor mekaar. En die looplamp kan je 's avonds mee nemen als je gaat wandelen". Piet, de jongste zoon van boer Heems kerk, onderhield intussen een koerier de deurwaarder en zijn klerk W. Verboom, die in de keuken de „Kijk maar" Voor die humor weet vooral de heer Vis, de afslager, wel te zorgen. „Kan je'em voor jezelf ook gebruiken?" vroeg een der boeren, toen een koe-scheerappa- raat in bod kwam. „Kijk maar" riep de afslager. Hij lichtte daarbij zijn hoed van het hoofd om een glimmende kale sche del te laten zien. Overigens bracht het apparaat nog negentig gulden op. Een Nummer 157, een ton, wordt door afslager Vis bij opbod verkocht „met keur op de twee volgende nummers" (eveneens tonnen). Dit betekent, dat de hoogste bieder voor nr 157, zo hij dit wenst, voor eenzelfde bedrag de twee andere tonnen mag kopen. Een en ander wordt weer geno teerd door deurwaarder Geerts ma (met lichte hoed en wandel stok). Foto N. van der Horst HAZERSWOUDE Filmavond zendingscommissie Gisteravond werd vanwege de Geref zendingscommissie een filmvoorstelling gegeven in het gymnastieklokaal va school met de Bijbel. Eerst werd een film gedraaid over het koninklijke bezoek aan Amerika en vervolgens een kleuren film over de natuur in Indonesië. Ook zag men een groot aantal beelden, die een goede indruk gaven van het werk van Kerk en zending in de Indonesische wereld. Deze film besloot met een drin gend appèl op het ..thuisfront" in Ne derland om niet te versagen en mee t( doen in deze geweldige strijd. De oproep werd nog krachtiger gedaan door massale koorzang van „God roept ons broeders tot de daad." Agenda Morgenavond zijn er twee vergaderin gen: 7.30 uur Arjos in bestuurskamer var de Chr school en 7.30 uur in lokaal achter Geref. kerk jaarvergadering afd Chr. bond van plattelandsvrouwen. KOUDEKERK AAN DEN R1]N Bedrijf sgroepencentrale In het verenigingsgebouw vergaderde óe Chr- bedrijfsgroepencentrele. Na ope ning door de heer C- Horstman en verto om; van de film ..Zo de ouden zongen' *wak de heer v- d- Wal de vergadering toe Spr- herinnerde er aan. dat omstreeks 1938 het zelfver%»uwen van de arbeiders ln de Rijnstreek begon te groeien. Thans Is er met alleen bet recht van overleg, maar zijn de lonen tot het landelijke peiJ opgetrokken door C-A O.i. De Chr. orga nisatie moet deze actie leiden en beheer sen. aldus spr. We mogen het ideaal niet loslaten. Na deze rede draaide de hoofdfilm voor deze avond, getiteld .-Ik en mijn naaste koopbriefjes in ontvangst nam. En later van de kopers ook het geld, want er moest contant worden betaald. Strijkgeld i De prijzen, die voor de verschillende voorwerpen (en dieren) worden betaald, zijn uiteraard van te voren moeilijk te schatten. Neem nu bijvoorbeeld die kaas brik van boer Heemskerk. Goed. ze mocht wat uit de tijd zijn, aftands was ze zeker niet. De brik werd bij opbod en afslag ver kocht met een „strijkgeldje" van vijf en een inzet van tweehonderd gulden. Dat wil zeggeneerst wordt er bij opbod verkocht (de brik bracht op deze wijze zeventig gulden op) en de hoogste bieder krijgt op staande voet vijf geilden strijk geld van de afslager. Vervolgens gaat deze vanaf tweehon derd gulden afslaan. Bij de brik bleef de heer Vis pas op vier gulden steken en de bieder hiervan betaalt tenslotte f 70 plus f 4 plus f 5 strijkgeld (en de opcenten) en wordt eigenaar. Alles bij elkaar bracht de brik dus niet veel op. Het „vee", een koe en een paard (negenjarige ruin, mak in alle tuigen) werd ook op deze wijze verkocht. van Kempen. Ovei wordt later beslist. De commissie zal de voorschriften met betrekking tot de zgn. zwarte lijst gezetter gaan toepassen. De heer Wor- kem, propagandist van het hoofdbestuur, belichtte de P.B.O. De vacantie voor dit jaar is vastgesteld op de laatste week van Juli en de eerste week van Augustus. De bakkers in de Rijnstreek zullen in twee groepen vacantie nemer Om het vergaderingbezoek stimule- Mcf welluidende stem vraagt afslager A. Vis bod op de kaasbrik van boer Heemskerk te Woubrugge, ondertussen als lokaas de vijf gulden strijkgeld rondzwaaiend. Naast hem staat deurwaarder Geertsma de stand te noteren. Foto N. van der Horst EXTRA RECLAMES! Per S00 sra PRIMA GEHAKT h.o h DOORR. RUNDERLAPPEN DOORR. VARKENSLAPPEN CARBONADE v.a OSSEHAAS ROSBIEF BIEFSTUK 250 gr; STERK VERLAAGDE PRIJZEN VAN KALFSVLEES LAPPEN 750 gram FRICANDEAU 750 gram ROOKWORST ALS PALING HEERLIJKE LEVERWORST BOTERHAMMENWORST VETTE HAM VETTE BLOEDWORST SCHOUDERHAM TONGENWORST SOEP COMPLEET 100 gr. GEHAKT 100 gr. POULET 500 gr. KALFSKRABJES VLEESWARENBEDRIJF PIET DE BRUYN HOGEWOERD 72 Alphen aan den Rijn Jeugd-Dameskoor en Klein- Hosanna in Nutsgebouw In het Nutsgebouw gaven het kinderkoor Klein-Hosanna, en het Jeugd- Dameskoor, Respectievelijk onder leiding van mej. Tr. Klok en mej. E. Raap horst, gisteren een uitvoering, die van goede voorbereiding getuigde. Twee zangspelen op een avond is rij- van Kempen. Over het voorzitterschap kelijk veel, vooral, wanneer ifet éne aan een tekort aan actie cn spanning lijdt. Het ging wel knus en poëtisch toe in De Koningskeuze" van Gcertruida van Vladeracken. maar in feite was er toch weinig te beleven, ook niet in dc brave muziek, die maar een enkeie maal even opvonkte. De kinderen zongen keurig en zuiver; soms kwam er zelfs een verdien stelijk solistje naar voren, één meisje (..Kamperfoelie") declameerde vóór haar leeftijd heel aardig, maar het algemeen verloop was toch te traag. Een vrijmoedige knaap bracht gelukkig tel- LET OP DEZE kens met zijn guitige aankondigingen even ontspanning. Overigens was de aankleding kleurig en aantrekkelijk, cn de bewegingen maakten een gediscipli neerde indruk. Daarvóór had Klein Hosanna zich al laten horen in ..Com r.u met sangh" en ..Als ik groot ben", cn het „Jeugdkoor" in een paar mooie Duitse volkslied jes (..Aennchen von Tharau") en het tekende ..Angelus" (Van Rermes). De strakke directie hield de zang in goede banen. De klank was beschaafd, de voordracht echter niet steeds voldoende ezjprersief. Het Jeugd-Dameskoor gaf een opvoe ring van het zangspel ..Assepoester". Zang en actie waren hier verdienste lijk. Het werd du delijk. dat dit koor enkele goede stemmen bevat. Veel arm slag hadden de spelers niet, want de ruimte op het toneel La beperkt en de piano moest daarvan ook nog een deel hebben. De pianobegeleidingen werden verzorgd door Ads de Ridder cn H. Jongenburger. Jaarvergadering Alphense tafeltennisclub De Alphense tafeltennisclub heeft de jaarvergadering gehouden. Voorzitter G Demoet sprak het openingswoord. Hij noemde de prestaties van de teams niet zo best. Het eerste damesteam moet wel promotiewedstrijden voor de tweede klasf* spelen, maar het eerste herenteam speelt degradatiewedstrijden. Verliest het die. dan vervalt de ploeg naar de derde klasse. Uit het jaarverslag bleek, dat het aan tal leden ïferugliep van 36 naar 27. Het aantal donateurs steeg sterk, tot 25 De penningmeester noemde de financiële toestand redelijk, maar hij wees er op, dat het noodzakelijk is. één of twee nieu we tafels aan te schaffen. Bij de be stuursverkiezing werden de aftredende leden P. C. van Gent (secretaris). D. Riemens (penningmeester) en mej. N. Sohreuders wedstrijdsecretaresse) alle drie herkozen. De speeltijden werden niet gewijzigd. Nog geen scholenbouw in West We hebben onlangs gemeld, dat het be stuur van de Oranjeschool besloot tot stichting van een tweede school in het uitbreidingeplan-West. Er bestond aan vankelijk hoop. dat men met September of begin 1955 dit gebouw in gebruik zou kunnen nemen- Daar ons hier al enkele malen naar gevraagd is, delen we thans mee. dat de oorspronkelijke sobere op zet (vier lokalen) gewijzigd wordt in dien zin. dat de school vermoedelijk gro ter zal worden. Het terrein ligt ten Zui den van de Baronie- Raadsvergadering Zijn we goed ingelicht, dan zou de raad op Vrijdagavond 2 April weer bijeen ko- 25 jaar In overheidsdienst De heer Jac- J- van Wijk. kantoorloper bij de Water- en Lichtbedrijven, hoopt Zaterdag 20 Maart te herdenken, dat hij 25 jaar in overheidsdienst werkzaam is. namelijk eerst bij de PTT. daarna ter gemeente-secretarie alhier en thans al een flink aantal jaren bij de water- en lichtbedrijven. Een nieuw kinderkoor De pogingen om als onderafd- van de Chr. gemengde zangvereniging ..Lof zij de Heer" te Oudehoorn een kinderkoor e richten zijn geslaagd. Gtsteren kwam men tot niet minder dan 82 leden, nedat twee weken geleden met een goede ln verband met de ziekte van de heer Jajperse, die hem lange tijd kan verhin deren als dirigent op te treden, beeft men tot direoteur voor het grote kinderkoor benoemd de beer G. de Ronde alhier- Bakkers bijeen De bakkersvereniging voor Alphen aan den Rijn en omstreken hield in hotel „Toor" haar jaarvergadering. De versla gen werden verzorgd door de secr., de heer J. de Graaf. De heer K de Bruin bood een sluitend jaarverslag aan. Het bestuur werd met een lid uitgebreid, zo dat twee personen worden gekozen; het werden de heren N. van Leeuwen en P. •n werden onderlinge wedstrijden gehou- ïn om aardige prijzen. Voorlichtingsavond In de bovenzaal van hotel „Centraal" hebben de Christelijke Jonge boerinnen jonge boeren een gecombineerd* ledenvergadering gehouden o.l.v. de heer Joop Vonk. Het programma werd ver- :orgd door de Coöp. Centrale Raiffeisen- Bank te Utrecht. De heer Vroom sprak de hand van een film over het ont- i en de ontwikkeling van deze bank. Ook werden films vertoond over Canada i de haringvisserij. Jeugdavond De contactcommissie der Alphense C.J.M.V. heeft gisteravond in gebouw „Bethel" aan de Alphense jeugd een ge zellige avond aangeboden. De heer W Kroon, prov. secr. van het C.J.M.V.. wekte in z'n openingswoord de jongeren op actief aan het clubwerk deel te ne.nen Hierna stelden de verschillende werk- commissies zich voor. De muziekclub Vivo zorgde voor de vrolijke noot. Jeugd- ouderling J. de Geus hield een dag- sluiting. P.S.V-A- II b(jna kampioen P.S.V.A. II had gisteravond de titel kunnen bemachtigen door Sleutelring III (Leiden) te kloppen. De wedstrijd eindig de echter in een gelijk spel (2—2). PSVA II staat een punt voor op Sleutelring. Bei de teams moeten nog één wedstrijd spe- WOUBRUGGE Uitvoering Harmonie In hotel Swama gaf het plaatselijke fanfarecorps gisteravond zijn jaarlijkse uitvoering. Voorzitter J. Keesen heette in zijn welkomstwoord de heer Koupri. dirigent, en diensechtgenote speciaal welkom, waarbij hij bloemen en een mand met fruit overhandigde. Tevens richtte hy zich tot burgemeester Van Wageningen, die later in zijn kwaliteit van erevoorzitter enige woorden sprak. Spr. memoreerde de openluchtconcer ten van het afgelopen jaar ten bate van het Rampen- en het Prins-Bernihard- fonds. In het gemeentemuseum bevindt zich het programma van de eerste open bare uitvoering op 6 Februari 1908. Toen weeden niet minder dan twaalf r mers ten gehore gebracht en zeven drachten gedaan. De muziek moet belangrijk stuk van het dorpsleven maken. Spr. eindigde met de vereniging veel succes toe te wensen. Voor de pauze heeft men onder meei ten gehore gebracht De gouden Bruiloft, een suite van A. Dehaye. Na de pauze speelden enige amateurs een comedie drie bedrijven, getiteld „In een andere wereld". De heer Elsgeest uit Roelof- arendsveen bracht in de pauzes accor- deonmuziek ten gehore. Hekken oude brug Aan het eind van de Kerkstraat en dt KATWIJK Excursie naar Zoetermeer De melkhandelaren hebben deze week hun vrije middag in dienst van het vak gesteld. Gezamenlijk toog men naar Zoetermeer om de fabriek van de firma Brinkers te bezichtigen. Grote belangstel ling had men onder meer voor de boter- bereiding. 't Was een leerzame KATWIJK AAN DEN RIJN Herv. schoolvereniging In een der lokalen van de Otto Baron an Wassenaer van Catwijckschool werd gisteravond een ledenvergadering ge houden van de Hervormde schoolvereni ging. De voorzitter, ds S. G. J. Goverts. herinnerde in zijn openingswoord aan de officiële ingebruikstelling van het nieu- schoolgebouw. die zeer spoedig (wel licht volgende week) zal plaats vinden. Alleen de meubelen moeten nog worden '.vangen. Voorts releveerde spr. dat ook de urgentieverklaring voor de bouw ;en gymnastieklokaal aan de nieuwe school de gemeenteraad was gepasseerd. Hierna volgde het financieel verslag 'er het jaar 1953, waaruit bleek, dat de vereniging in financieel opzicht gezond Na verslag van de kascommissie, bij monde van de heer T. de Jong kwam een voorstel ter tafel om het bestuur te machtigen over te gaan tot het aangaan ïen geldlening voor de bouw van het gymnastieklokaal. wat na bespreking werd goedgevonden. Nadat nog over verschillende school- iken was gesproken, sloot de voorzitter deze goedbezochte vergadering met dank gebed. Toezegging van beroep Ds A. Makkenzc uit Tienhoven heeft !e toezegging van beroep naar de Her vormde Gemeente alhier aangenomen. f Advertentie) ELJ vervangen. Slechts per bol Bü PLAKJE zijn alle kleuren voorradig. KATWIJK - VALKENBURG Raadhuisstraat heeft de gemeente ter plaatse van de voormalige klapbrug fraaie smeedijzeren hekken laten plaat- langs de wetering. Katw\jkse damclub Hieronder volgen een aantal uitslagen van onderiinge wedstrijden van de Kat wijkse damclub KDC. Zevende ronde: Am van BeelenA J Vooijs 02; H. J KoelewijhH. Durieu^ 20; J HeemskerkAb van Beelen 2—<jf C van KlaverenJ Freke 20; B Bijster. boschH Klinkenberg 02; H Voorzaat- C de Winter 20; J HouwerJ Scho neveld 02. KATWIIK AAN ZEE Weer najaarsexpositie van Ko Plu Ko f De plaatselijke afdeling van Ko Plu Ko hield gisteravond in Casa Cara haar 19di jaarvergadering onder leiding van voorzitter, de heer -J. N. Sibie. De se> taris-penningmeester. de heer L. A' Kreft. las de jaarverslagen. Het ledental' is sterk vooruitgegaan, namelijk met der.'. ■n. Ook in financieel opzicht liet spr.' een optimistisch geluid horen. Er waï. een batig saldo van f 80.15. De tentoonstellings-secretaris, de heer. Krer't, gaf h.erna een overzicht van de, gehouden tentoonstelling, die een batig, saldo had opgeleverd. In het bestuur werden herkozen de, heren J. N. Sibie, J. Schaddee Doorn. J. Bosch en L. Parlevliet. Na de uitreiking van de kampioens-| beker volgde een besluit, dat ook najaar een provinciale tentoonstell: wordt gehouden. In verband geschikte tentoonstellingsruimte in Kat wijk zal deze expositie weer in Rijns.| burg plaats vinden. Voor deze tentoon-1 stelling werden enkele keurmeesters be noemd. pioens-i x»k dit. istelling. iet niet: Gevonden voorwerpen Bruine kinderschoen: geruite stoffen, portemonnaie; imitatie halsketting; beige wanten; glacé dameshandsohoen; kopr van een rijwiellamp; kinderwantjes; W.C. trekker; bankbiljet van f 10,j militaire tas; huissleutel; imitatie gou-T den schakelarmband; geblokte hoofd-! doek; groene vulpen; blauwe alpino, muts; vierkante shawl; steekbeitel en schroevendraaier; kindershawl; een paar bonthandschoenen; vulpen en ball point; trawlzak; 2 muntbiljetten van 1 1' muntbiljet van f 2,50; sleutelbos; witj kinderwantje; Am. gouden schakelarm band; nylonkous: kinderspeelgoed; wittel, ruigharige fox-terrier; dames-glacé handschoen; blauw kinderwantje; rood- gebreid kindersfoawltje; 3 kinderschop-j jes; identiteitskaart; bruin lederen heren handschoen. Inlichtingen op het politie-bureaul Woensdag en Zaterdag tussen 2 en 4 uur.| Hoog en laag water Vrijdag 19 Maart: hoog water 3,29 en 15.40, laag water 11.32 en 23.50 uur. 250 gram 0 48 250 gram 0 38 250 gram 0 55 200 gram 0 48 200 gram 0 34 150 gram 0 68 150 gram 0.45 75 cl. Radio onderdelen Amroh, Philips, Geloso, Ritro. GRATIS ADVIES. Het adres voor Leiden RADIO 1 Prima Amerikaans grenen bloemenkas, pl.m. 200 M2, met vast glas, 2 broei kassen, pl.m. 50 en 60 M2. Billijke prijs. 1 houten onder bouw warenhuis. Wynia, Lijsterstraat 15. Tel. 25962. Petroleumwljk met huish. artikelen. Omzet petroleum 550 liter per week. Met of zonder bakfiets. Br. onder No. 3235 Bureau Blad. KOERIERS Te koop gevraagd Gevr. flinke maat poppen wagen, snel neerlaatbare kap of poppenhuis. Erieven No 3232 bureau van dit blad. Te koop gevraagd een wandelwagentje, moet in goede staat zijn. G. Vreke, Wassenaarseweg 40, Katwijk aan den Rijn. Te koop aangeb. Enige bespeelde, doch prima gereviseerde orgels o.a. Salon-orgel, als nieuw 260. In huurkoop 13 per maand. Pracht harporgel, eiken, hyper moderne kast 550. W. A. Gouw, Terwee- weg 100, Oegstgeest, Telefoon 23217. Adverteren verkopen) PUCH 250 e.e. 16 inch wielen, Duplex- ketting. dubbele ontste king, dus 2 bougies en bobines. De sportmotor. snelheid 122 K.M.. 16.7 PK Demonstratiemodel voor handen. DOLF v. d. LIN DEN. Nieuwstraat 40. Woningiuil 0 Ruilen? Katwijk Zee Oegstgeest. Aangeb. Katw. Zee, vrij huis grote Zitka mer, keuken, schuurtje, 1 gr. en 2 kl. slaapkamers. Huur f 6.30. Omtr. Witte Hek. Gevr. te Oegstgeest 'n huis. Br. No. 3234 Bur. BI. WU hebben een bovenhuis aan de Hooigracht, bev. huis kamer, 2 slaapkamers, keu ken en zolderkamer. Wij zoeken een heel huis met tuin. Hoge huur geen be zwaar. Br. onder No. 3239 Bureau Blad. Diversen Half jaar schriftelijke ga rantie geven wij op repara ties aan Uw wekker. Enorme keuze dames- en herenhorlo ges in alle prijsklassen. Koopt uitsluitend bij vak mensen. Uurwerkkliniek. Lage Rijndijk 8, Leiden's beste speciaalzaak. Horloges in alle prijzen. Klokken, Wekkers, metalen banden, enz. Alles garantie. W. van Kampen, Mare 102. Gemakkelijke be talingsvoorwaarden. Ie huur aangeb. Kost en inwoning aan geboden aan dame (op leef tijd geen bezwaar) de bejaari dame (Ned. a onder No. d. Blad. Wij repareren ALLE merken Radio's. Vraag prijsopgaaf. hele-hazelnootreep Dat betekent extra lang knabbelen - extra lang genieten 1 Van knapperige hazelnoten, vers geroosterd, vers gebleven in die dikke chocoladelaag Van zacht-smeltende van Houten melkchocolade, zo rijk, zo vol. Ja van Houten valt het meest in de smaak I N.V. JAPONNENINDUSTRIE VLEES VLEES VLEES LAMBERT JANSSEN denvlees tegen de laagste prijs!!! En weer malse Biefstuk f 1.50f 1.70; Rosbief.appen vraagt en Stukjes Rosbief f 1.40. Riblappen f 1.20—f 1.30; Mooie lappen f 1.Gehakt h.o.h. f 0.90. AANKOMENDE, GEVORDERDE, Dik Riundvet bij Vlees 80 cent per 500 gram Veulenvlees 1 Onze Palin-grookworst blijft nog steeds 80 cent VOLSLAGEN MACHINESTIKSTERS Rosbief f 1.60 Gekookt vlees en Pekel- Biefstuk f 1.801 vlees 30 cent p. 100 gram. Dagelijks aanmelden van 917.30 uur. RAADHUIS- DAT ALLEEN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN: B. ERADES N. ZWETSLOOT 2e Grocnestccg 36 en Morsstraat 26 Telefoon 23519 Telefoon 26592 Zegl Je krijgt 10% korting op margarine bij De Gruyterl Reken eens uit wat je dat scheelt! Extra aanbieding. Latten 8 ct. per stuk, lang 1.10 m; latten 15 ct per stuk. lang 1.10 m; prima hardboard 61 x 122 1.10 p. plaat, 41x213 p. pl 1.50. „De Timmerwin- e Binnenvestgracht 25, bij de Morspoort. Gouden verlovings-, da- ngen de uimste keuze. Zonder inle vering. Op graveren kan ge acht worden. Gouden arm banden. hangers, oorknop- „De Goedkopere Zaak", d. Water cn Zn., Haar lemmerstraat 185. HOTEL VERLOOP. Noord- wijk aan Zee, vraagt voor het seizoen vanaf begin April a.s. een flinke huisknecht Persoonlijk aanmelden tot VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE Kennis van typen vereist en goed kunnende rekenen. Leeftijd 1617 jaar. Salaris volgens C.A.O. Adm. Pers. Brieven onder No 3236 aan het Bureau van dit Blad. Leest de Nieuwe Leidsche Courant

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6