Jlieuute ÖToamitl Omzetbelasting belangrijk vereenvoudigd Society-huwelijk in Wassenaar Eisenhowers bevoegdheid bij aanval op Parijs of Londen Binnen 24 uur beslissende slag om Dien Bien Phoe V.S. erkennen bezit H-bom; Rusland geeft project op Geldtrommeltje van de P.T.T. stond voor ieder open Wist U *|S* WOENSDAG 17 MAART 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIëN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 9992 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL1JK-NA TIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „StaattasUcft l« gbefeleora «tn bert la fcgfjenspott" REGERING KOMT AAN BEZWAREN TEGEMOET Druk op binnenlandse leveringen met f44 millioen verlaagd (Van onze Parlementsredacteur) DE REGERING heeft min of meer belangrijke wijzigingen aangebracht in het aanhangige wetsontwerp op de Omzetbelasting. Men zal zich herinneren, dat het de bedoeling van deze nieuwe wet was, de klein handel vrij te stellen van de omzetbelasting. In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer was een waarschuwend geluid te horen met be trekking tot de veel te ver doorgevoerde verfijning. De regering is hier aan thans in belangrijke mate tegemoet gekomen. Het gevolg is, dat op de „binnenlandse" opbrengst 44 millioen wordt verloren, hetgeen ech ter gecompenseerd wordt door verhoging van de heffingen bij invoer. In 1952 was het wetsvoorstel reeds in gediend. Vandaar, dat de wet zou heten „Wet op de Omzetbelasting 1952". Terecht is de naam nu reeds veranderd in „Wet op de Omzetbelasting 1954". Blijkens de thans verschenen memorie van antwoord is de Regering afgestapt van de methode van verfijning. Dit had tot gevolg, dat op sommige punten een aanzienlijke vereenvoudiging kon worden aangebracht. De hierdoor ontstane be zwaren heeft de Regering, in het voet spoor van de Kamer, op de koop toe wil len nemen. Zo is het aantal percentages, waarmee de wet opereert, behoorlijk in gekrompen, terwijl daarnaast administra tieve vereenvoudigingen niet achterwege zijn gebleven. De wijziging van de omzetbelasting steeds aangekondigd als één van techni sche aard. De grote wijziging zal later komen, wanneer de omzetbelasting in Be- nelux-verband zal worden geünificeerd. Het handhaven van het zgn. cascadestel sel met het vrijstellen van de kleinhandel is trouwens het grote beginsel, dat geünificeerde wetgeving straks tot uiting zal komen. Het feit, dat het hier gaat om een tech nische herziening, betekent, dat de op brengst 1200 millioen per jaar) onge veer gelijk moet blijven. Vandaar, dat de Regering voor het verlies van 44 mil lioen compensaties nodig had. Deze zijn gevonden door een verhoging van de be lasting bij invoer (hetgeen 25 millioen zal opleveren) en het laten vervallen de vrijstelling voor de invoer van metaal ertsen en blokken van zink, lood (opbrengst 15 millioen). De eerstgenoemde verhoging is alles zins verantwoord, aangezien daardoor het verschil tussen ingevoerde en hier de vervaardigde goederen vrijwel wordt opgeheven. De vrijstelling voor metaal ertsen enz. stamde nog uit de Duitse tijd, toen deze grondstoffen „Kriegswichtig" werden geacht. Voorts wordt er nog 1 millioen compensatie verwacht uit het be lasten van materialen, die een opdracht gever ter beschikking stelt aan de bouwer van een onroerend goed. Belangrijk is ook de moedige stap, die regering heeft ondernomen tot het vrijstellen van allerlei prestaties, ver richt op sociaal en cultureel terrein. Hieronder vallen ook sportbonden *en ■erenigingen. Het ging hier om rand gebieden, waar het heffen van omzet belasting vaak pijnlijk werd geacht, ter wijl de opbrengst voor het rijk bijster klein was. Belangrijk is ten slotte ook, wat nog niet in het wetsontwerp is geregeld. In voorlopige verslag waren allerlei en geuit tot verlaging of vrijstelling belasting voor verschillende artike len. De regering is het hiermee voor eer deel wel eens. Maar, zo redeneert staats- etaris Van den Berge, wanneer in dit ontwerp, dat nog lang geen wet is, reeds nieuwe verlagingen en vrijstellingen den aangekondigd, bestaat er alle kans op zgn. kopersstaking. Daarom vindt de bewindsman het beter, wanneer de be handeling van de grote wet eenmaal ach- de rug is, plotseling te komen afzonderlijk wetsontwerp, dat de efsverlagingen regelt. Dat wetsont werp kan dan met de meeste spred wor- behandeld en de invloed van eer tuele kopersstaking op de Neder landse economie zal zo gering moge lijk zijn. (Zie verder pagina 2.) Churchill wil niet méér verdienen In het Engelse Lagerhuis vroeg gisteren 't Labourlid Eric Fletcher, of Churchill en zijn kabinet de tijd niet gekomen achtten om hun mi nisterssalarissen weer op het oude peil te brengen. (Churchill heeft namelijk in 1951 zijn eigen salaris van 10.000 op 7000 pond gebracht en die van zijn ministers met duizend pond verlaagd). Churchill antwoordde, dat de ver laagde saiarissen zouden worden gehandhaafd zolang Engeland aan zijn herbewapening werkte of tot October '54. Waarop Fletcher vroeg: „De eerste minister heeft in dit soort dingen een groot gevoel van rechtvaardigheid. Bent u niet van mening, dat op vier of vijf uitzon deringen na, de meesten van uw collega's in het kabinet hard ge noeg hebben gewerkt om het her stel van hun normale salaris te hebben verdiend?" Onder luid gelach antwoordde de premier, dat hij „deze hulde, deze ridderlijke, edelmoedige en groot moedige hulde", zeer op prijs stelde 1 Marie Besnard is „abnor maal normaal" De Parijse psychiater dr André Sellier heeft gisteren voor de rechtbank te deaux rapport uitgebracht over Marie Besnard, die er van verdacht wordt, tus sen 1938 en 1949 een twaalftal familie leden door vergif om het leven te hebben gebracht. Hij noemde haar „geestelijk abnormaal normaal". Sellier zei moeilijk een vrouw te kun nen noemen, die meer verantwoordelijk voor haar daden gesteld zou kunnen den dan Marie Besnard. Hedenmiddag zou de zitting worden voortgezet. Dulles verdedigt de New Look" Hij kan, zonder een speciale oorlogsverklaring, tegenmaatregelen nemen De zaak-Montesi Piccioni's ontslag niet aanvaard Het Italiaanse kabinet van minister president Scelba heeft zich na uitvoe rige beraadslaging gesteld achter zijn mi nister van Buitenlandse Zaken. Piccioni, die aangeboden had af te treden, omdat zijn zoon betrokken is bij het Montesi- schandaal. Dit ontslag heeft het kabi net niet aanvaard. Inmiddels is er een nieuw hoofd van de Italiaanse politie be noemd, daar het vorige hoofd, Pavone, is afgetreden omdat hij eveneens bij de zaak-Montessi betrokken zou zijn. De nieuwe politie-generaal is Carcaterra, tot nu toe prefect van Turijn. Pavone. Piccioni jr. en de markies Ugo Montagna zullen Zaterdag voor het ge recht moeten verschijnen als getuigen in het proces tegen de journalist Silvano Muto wordt er, zoals men weet, van beschuldigd „vals en alarmerend nieuws" over de dood van Wilma Montesi ver spreid te hebben. Adonis schuldig bevonden aan belastingontduiking Harold John Adonis, de 45-jarige Ame rikaan die ook voor ons land geen onbe kende is, is gisteren schuldig bevonden aan het ontduiken van een bedrag var rond 119.000 dollar aan inkomstenbelas ting in 1948. Op belastingontduiking staat maximaal vijf jaar gevangenisstraf en 10.000 dollar boete. Adonis zal in hoger beroep gaan. Hij week destijds uit naar Nederland maar keerde later, toen de Nederlandse regering reeds geweigerd had hem uit 1 leveren, vrijwillig naar Amerika terug. President Eisenhower kan tegenmaat regelen nemen bij een vijandelijke aanval op Parij3 of Londen, zonder speciale oor logsverklaringen op het Congres, evenals hij dat in geval van een aanval op New York of Chicago kan doen. Aldus ver klaarde minister Dulles gisteren op zijn wekelijkse persconferentie. Hij verdedig de de politiek van Eisenhower, welke aggressie wil voorkomen door in de Ver. Staten een sterke macht op te bouwen. Dulles verklaarde dat het hoe, waar en wanneer van de Amerikaanse tegenmaat regelen de sleutel van het succes van die politie is. Naar de mening van Dulles machtigt het Noord-Atlantisch verdrg dat een aan val op één der bondgenoten beschouwt als aanval op allen de president in een dergelijk geval ook te handelen alsof de Ver. Staten zelf waren aangevallen. Dit laatste sluit vanzelfsprekend niet uit, dat de president overleg met het congres kan plegen. De ernst van de toestand zal hier beslissend zijn. nieuwe strategische politiek vs V.S. houdt niet in, dat Amerikaanse strijdkrachten uit Europa teruggetrokken zullen worden. Dit neemt niet weg, dat de Europese landen zelf voor een harmo- :e en verenigde verdediging mi De Bilt vergiste zich Eerste kievitsei in Brabant gevonden Twee dagen eerder dan vorig jaar De Koningin heeft vanmorgen het eei ste kievitsei van dit jaar ontvangen. ei werd gisteren gevonden door de 18-jarige J. Hubers in de gemeente Veld hoven in Noord-Brabant. Hij bracht het onmiddellijk naar de burgemeester Veldhoven, die het naar de Koningin De vinder is de zoon van een landbou wer. Hij werkt bij Philips. Enkele jai geleden vond J. Hubers het derde ei dat jaar. Zoals men weet, had De Bilt de v wachting uitgesproken, dat met het oog op de weersomstandigheden, het eerste ei van ongeveer 20 Maart af zou kunnen worden gevonden. Vorig jaar werd het eerste kievitsei twee dagen later dan thans, namelijk op 18 Maart, gevonden in Leusden (onder Amersfoort). In 1952 werd het op 13 Maart te Ruurlo (Achterhoek) gevonden, in 1951 op 19 Maart te Lunteren (gem. Barne- veld). Van 1897 tot 1932 werd het eerste steeds in Friesland gevonden, van 1937 tot 1947 (met uitzondering van 1945) echter steeds buiten deze provincie. Ook thans zijn de. Friezen dus weer achter gebleven. Van 1897 tot 1947 is het eerste kievitsei steeds na 8 en voor 30 Maart gevonden, echter nooit op 10. 11. 24 en 28 Maart. Het werd in die periode 1 keer gevonden op 9. 12. 13, 19 en 29 Maart; 2 keer op 14 15 Maart; 3 keer op 16, 25, 26 en 27 Maart; 4 keer op 18 en 20 Maart; 5 keer op 17 er 23 Maart en 6 keer op 21 en 22 Maart. En twee vermisten Twee Britten gedood in Suez-zone Kort nadat in Londen werd gesproken over een hervatting van de Brits-Egyp tische besprekingen over de Suez- zijn in deze zone twee Britse militairen gedood en twee anderen gewond door Egyptische nationalisten. Nog twee an dere Britten worden vermist. Toen vijf Britse soldaten terugkeerden van de gebruikelijke patrouille naai waterstation, werden zij overvallen door vijf schreeuwende Egyptenaren, die in het bezit waren van een licht machine geweer en een gewoon geweer. Eén de Britten beantwoordde het vuur, w na de aanvallers de vlucht namen. V.S. betalen 3/4 van de oorlog Franse luchtmacht doet ondanks het slechte weer wat zij kan NOG STEEDS wordt er gevochten om de vesting Dien Bien Phoe in Noord Laos. In de gebeukte bunkers en de gehavende loopgraven van de reeds gedeeltelijk door de communisten overstroomde stad verdedigen de Franse parachutisten zich tot het uiterste. Binnen 24 uur verwacht de commandant van Dien Bien Phoe de beslissende slag om de vesting, de laatste, massale aanval van de Vietminh op het overgebleven centrum. totale militaire begroting voor dit jaar bedraagt 1.110 milliard francs, dat is 8 procent van het nationale inkomen. Hedenmorgen zijn opnieuw 700 para chutisten boven Dien Bien Phoe afge worpen ter versterking van het garnizoen. Een gelukkig bruidspaar! Zo reden de heer en mevr. Englebert-Van Rymenam gisteren van het Raadhuis De Paauw naar Kasteel Oud- Wassenaar. Óp pagina 5 leest u hier meer over. Moskouveel te duui 'i \700R DE EERSTE MAAL hebben de Ver. Staten officieel bevestigd, de waterstofbom te bezitten. Deze bom heeft een kracht die vele malen groter is dan die van de atoombom. Waterstofbommen kunnen alleen door een voorafgaande atoomexplosie tot ontploffing worden gebracht. Rusland heeft daarentegen volgens een Am. blad zijn H.-project opgegeven. nelemaal. met zou ontploffen. En dit weegt niet op tegen de enorme Kosten. Juwelen in beslag genomen Oud politiecommissaris gearresteerd Joods bezit verduisterd De 70-jarige voormalige commissaris bij de Amsterdamse politie A. IJ., oud-hoofd van de dactyloscoplsche dienst, is gearres teerd. Hij wordt er van verdacht, juwelen te hebben verduisterd, die hem tijdens de oorlog in bewaring gegeven waren door een later gedeporteerde en omgekomen Joodse vrouw. De heer IJ. is 24 uur aangehouden vooi eerste verhoor en daarna weer op vrijt voeten gesteld. Een hoeveelheid juwelen is in beslag genomen. Mevrouw IJ. heeft inmiddels verklaard, dat goud en juwelen destijds in de oorlog door B. S. bij hen in bewaring waren ge geven. „De Joodse vrouw heeft tegen mij gezegd, dat ik de voorwerpen mocht be houden. wanneer zij niet terug mocht komen", zo vertelde zij. Geschil MoskouPeking UITSTEL VAN GENEEFSE CONFERENTIE? Volgens Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, kan een door de Russen gevolgde vertragings tactiek er toe leiden, dat de Geneefse conferentie ,die op 26 April a.s. ginnen, wordt uitgesteld. De Russen zouden moeilijkheden met de Chinezen hebben, die als volwaardige, uitnodigende partners aan een vijfmo- gendhedenconferentei hadden willen deel- Conierentie te Caracas Argentinië roept op tot anti-kolonialisme Op de Inter-Amerikaan.se conferentie te Caracas heeft Argentinië aan de Ame rikaanse republieken voorgesteld, een actie tegen het kolonialisme in Zuid- Amerika te voeren. De betrokken kolo niale gebieden zijn de drie Guyana's (En gels. Frans cn Nederlands), de Britse Falkland-eilanden, Brits Honduras en de Britse Zuidpoolgebieden. Vooral het com munistische Guatemala, dat zich bedreigd voelt door de anti-communistische stem ming op de conferentie, steunde de reso luties krachtig. Ook bij de andere Zuid- amerikaanse staten vond de Argentijnse resolutie echter weerklank. Alleen de Ver. Staten van Amerika trachtten bij monde van hun afgevaardig de John Moors Cabot, wat olie od de golven te werpen. De zaak diende volgens hem voorgelegd te worden aan de Ver. Naties. Intussen doet de luchtmacht ondanks het slechte weer wat zij kan. De com munistische stellingen worden onophou delijk met napalmbommen, gewone bom men en machinegeweervuur bestookt. En transportvliegtuigen vliegen af en aan le verdedigers van voedsel en am munitie te voorzien. Onder de enorme druk van de Viet minh hebben de Franse paratroopers zich uit de twee Noordelijke stellingen de stad teruggetrokken, nadat zij schatting 4000 communisten nadden gedood en 6000 anderen hadden gewond of gevangen genomen. nu wachten de Fransen op de laatste slag, die zal bepalen, wie de overwin- aar is Bij de behandeling van de militaire begroting is gisteren in het Franse parle ment bekendgemaakt, dat de kosten van de oorlog in Indo-China voor meer dan driekwart door Amerika worden gedra gen. Dit jaar zal de Amerikaanse regering financiële hulp ten bedrage van 490 mil liard francs geven, waartegenover Frank rijk zelf 136 milliard zal uittrekken. De De voorzitter van de congrescommissie oor aloomeraengie, Cole, deelde mee, dat Amerika de H-bom ter beschikking heeft len naar eike gewenste plaats in de we reld kan overbrengen door middel van moderne vliegtuigen. Tot gisteren toe was in officiële Ame rikaanse verklaringen steeds gesproken van een „waterstof-ontwerp". Intussen meldt het Britse weekblad „Intelligence Digest and Weekly Review", dat de Sow jet-Unie de ontwikkeling van haar waterstofbom-abject heeft beperkt wegens de grote technische moeilijkhe den en de hoge kosten. De Russische geleerden werpen zich thans op de ont wikkeling van kosmische stralen- Vijftig procent van de arbeiders die in de H- laboratoria werkzaam waren, is wegge zonden. De ..Digest", die er prat op gaat. de eerste Russische atoomoniploffing juist te hebben voorspeld, gaf bovendien de volgende reden op voor het Russische besluit: de geleerden zouden, hebben vastgesteld, dat door de grote tempera tuursverschillen tijdens het overbrengen van de bom naar het doel, ernstige schade :ou kunnen worden toegebracht aan het orecieuae mechanisme- Hierdoor zou het nee! goed kunnen gebeuren, dat de bom De man met het pistool in de vuist is de ex-kampioen worstelen van Teheran (Perzië), Shaaban Jaafari. Deze worstelaar is een trouw aan hanger van de Sjah, zo trouw, dat hij alles wat met Mossadeq en de zijnen heeft te maken, haat. Jaafari was de leider van de bende die ex- minister Fatemi na diens arrestatie ernstig met messteken verwondde en hij bracht Fatemi persoonlijk enige harde klappen toe. Toestel voor 200 passagiers Prins Bemhard vloog met Globemaster Bezoek aan Mexico is voorlopig afgelast Prins Bernhard heeft gisteren, tijdens de laatste dag van zijn bezoek aan Cali- fornië, 70 minuten lang gevlogen met een Douglas C-124 Globemaster, die plaats kan bieden aan. 200 passagiers. De testpiloot, die de vlucht meemaakte, zei na afloop, dat de Prins een knap vlie ger is. Vandaag zou de Prins naar El Paso in Texas vertrekken. De Prins heeft zijn plan om Mexico te bezoeken voorlopig laten varen. Europees migratieleider bij de Koningin Dr Hugh Gibson, de directeur van hel Intergouvernementele Comité voor di Europese Migratie (I.C.E.M.) te Genève, brengt op het ogenblik zijn eerste offi ciële bezoek als zodanig aan Nederland. Vandaag zou hij op het paleis Soestdijk door Hare Majesteit de Koningin worden ontvangen. Dr Gibson zal besprekingen voeren de ministers Bergen en Suurhoff en de regeringscommissaris voor de emigra tie. De I.C.E.M. behartigde vorig jaar de immigratie van meer dan 100.000 Euro peanen naar gebieden over zee. Neder land geniet steun van het comité, vooral met betrekking tot Zuid-Amerika. De directeur van het Surinaamse tienjarenplan, prof. dr R. A. J. van Lier, is gisteren per K.L.M.- vliegtuig van Schiphol naar Su riname vertrokken. De hoogle raar zal op uitnodiging van de Surinaamse landsregering met regeringsfunctionarissen gaan spreken over een technische her ziening van het tienjarenplan. Familieleden deden hem uitge leide. Tegen telefoniste 10 maanden geëist „Invalide werd tijdens arrest hartelijker behandeld dan bij haar tante" TVE STILLE TRAGIEK van een bescheiden mens, zoals de verdediger het noemde, herleefde gisteren voor de Arnhemse rechtbank, waar tien maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, werd ge- eist tegen de 47-jarige telefoniste H. P. G. H. te Nijmegen. Haar werd ten laste gelegd het verduisteren van een bedrag van circa vijf duizend gulden ten nadele van de P.T.T. De telefoniste was in dienst van haar tante te Heumen in wier winkel een bijkantoor van de P.T.T. was gevestigd. Zij zou zich in de oorlogsjaren kleine bedragen hebben toegeëigend om levens middelen te kopen voor haar ouders. Na de oorlog liep het bedrag op tot duizenden guldens. De officier van Justitie nam het ver dachte kwalijk, dat zij na haar arrestatie klacht had ingediend tegen haar tante DAT mevr. Wolters—Peters uit Poster- holt (L.) in Roermond het leven schonk een gezonde drieling (2 meisjes, elk 4 pond, 1 jongen 5 pond). DAT prof. dr Sj. Groenman te Utrecht door dc betreffende commissie is uit genodigd een sociologisch rapport samen stellen over Goeree en Overflakkee m. de voorgenomen herziening van de gemeentelijke indeling aldaar. DAT op de werf van Penn en Bauduin te Dordrecht begonnen is aan de tweede overspanning voor de Moerdijkbrug; de eerste in Juni wordt geplaatst. DAT tegen de 52-j. magnetiseur T. F uit Bcrkenwoude in R'dam in hoger be roep bevestiging van het vonnis van de kantonrechter is geëist (7x4 dagen) wegens onbevoegd uitoefenen der genees kunst. DAT minister Luns en de staatssecre taris dr W. A. van den Berge en dr G. J M. Veldkamp aanwezig waren bij de lezing van prof. L. Camu (Luik) over de vrijmaking van de handel in A'dam gehouden. DAT het koffiehuis van Kees Thijssen aan de Rapenburgerstraat te A'dam er een eigen huisorgaan (12 pag.) op na houdt voor de daar spelende clubs. DAT in A'dam een Ned. olieman van de Johan van Oldenbarnevelt is aange houden met 1 kg opium onder zijn jas (6 pakjes). DAT de Ver. van Zeeuwse Visserij Belangen (Zevibel) tc Yerseke besloot te protesteren tegen de afsluiting der Zeeuwse zeearmen, i.v.m. te verwachten schade voor de oesterkweek. DAT in Venlo plannen bestaan om in de Martinustoren een carillon van 48 klokken aan te brengen, waarvoor parti culieren reeds enkele klokken hebben geschonken. DAT de alg. vergadering van de Zuid hollandse Waterschapsbond (23 Maart te R'dam) om. de waterverontreiniging en zuivering van afvalwater zal be spreken. DAT tegen de uit het Franse vreem delingenlegioen gedeserteerde V. in A'dam 10 mnd is geëist, wegens mede plichtigheid aan diefstal van 4 fototoe stellen uit een zaak in de A'damse Kal- verstraat. DAT jeugdige vandalen in Dedemsvaart ook dit jaar weer in het zwembad minsters f 4000 hebben vernield. DAT de Ned. Toeristen Kanvpeerckib tijdens de Paasdagen zal kamperen op de Goudsberg bij Lunteren met 300 deel nemers. o.m. ter voorbereiding voor het ju'bileumkamp op Pinksteren van de A.NW.B. (4.000 5.000 deelnemers). DAT tegen de ex-boekhouder en kas sier bij een handelsmaatschappij te Enk huizen. D. de R.. wegens verduistering van een f 3 000 in Alkmaar 2 jaar met aftrek is geëist. DAT tegen de 40-j. cafetariahouder D. E. te Den Helder in Alkmaar 1 jaar en 6 mnd is geëist, wegens poging tot oplich ting am. van een 'Amsterdamse serveer ster. die hij een compagnonschap voor spiegelde. DAT de spoorbrug over de Delfs- havense Schie bij R'dam. die sinds 27 Jan. door brand in het seinhuis niet meer open kon, van vandaag af weer voor de scheepvaart geopend wordt. DAT wegens medeplichtigheid aan smokkel uit België van 100 gouden 10- aollar-stukken naar Indonesië, de 37-j. instructeur J. C. V. te A'dam overeen komstig de eis veroordeeld is tot 6 mnd. omdat deze pakketten zou hebben ge opend, die behoorden tot postzendingen. De verdediger, rar Witte zei, dat ver dachte. die invalide is, gedurende 21 jaar bij haar tante heeft gewerkt. Zij behan delde alle postzaken; haar tante wist van niets. Deze ontving drie a vier honderd gulden per maand voor het bijkantoor. Verdachte ontving als salaris slechts veertig gulden per maand, 'later zestig gulden. De vrouw werkte er van 6 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds. Zij moest ook in de winkel helpen. De tante bekommerde zich niet or gang van zaken. Wel bemoeide zij zich met de inhoud van het geldtrommeltje van de P.T.T., dat steeds openstond. Ook andere grepen er in. Contróle was er Het invalide nichtje zou nooit enige hartelijkheid van haar tante hebben ondervonden. In het huis van bewaring werd zij hartelijker bejegend, dan bij haar Weer aanvullend haring- conlract voor Rusland Rusland koopt nog steeds Nederlands< haring. Het ene aanvullende contract volgt op het andere. Nu zullen weer minste 20.000 vaten haring naar Sowj t-Unie worden verscheept. Van de teelt 1953 zijn er nu al 255.000 vaten naar dit land geëxporteerd. Het laatste wan- moet voor 15 April geleverd worden. Belangrijk is wel de inschakeling van de haringhandelaren-niet-reders voor de af levering van de laatste aanvullende partij. Aan de Russische verkiezingen voor de Opperste Sowjet heeft Zondag j.l. volgens radio-Moskou 99.98 procent van het kie zerskorps (120.321.192 kiezers) deelgeno- Het aantal negatieve stemmen Is niet bekend gemaakt; bij de vorige ver kiezingen waren het er 600.000. tante, aldus de verdediger. Pleiter meen de, dat naar schatting van de vijfduizend gulden slechts drieduizend gulden voor de verantwoording van verdachte komen. Uitspraak over veertien dagen. M-Abek— HET WEER IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur; z - 2 3 SHs Oslo Kopenh Londep A'dam zw. bew. zw. bew. geh. bew. windstil WZW 1 N 2 ONO 6 NNO 4 -5 0 -5 0 11 0 4 0 3 0 Brussel Pa rij» nevel ONO 6 NNO 7 ZZW 2 1 0 3 0 11 1 Grenoble Nice geh. bew geh. bew. N 4 windstil 9 0 11 0 Berlijn Frankfort nevel ONO81'1 5 -1 0 2 0 München Zürlch Genève Locarno mist zw. bew. windstil ONO 2 windstil NO 2 -2 0 -1 0 6 0 7 0 Wenen Innsbruck Rome zw8' bew. windstil ZW 1 OZO 2 4 0 -3 0 7 0 Rustig weer Het K N. M I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Droog weer. Zwaar bewolkt met overdag plaatselijk en- kele opklaringen. Koude nacht met voornamelijk In T'7 de Noordelijke provincies VI kans op mist. Weinig wind. Morgen overdag dezelfde of iets hogere tempearturen. (Opgemaakt te 10 uur). Zon en maan Donderdag: Zon van 6 49 tot 18 48 uur; Maan van 18.07 tot 6.05 uur. Op 19 Maart V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1