liicuuie gei ltsrije OTonmnl Blanco stemmen is ook een vorm van critiek Alles goed en wel, maar. Oppositie tegen regiem betekent meestal verbanning Onrust en verbittering onder voormalige militairen Weer grote beroering rond senator McCarthy c.s. Ook België keurt thans het E.D.G.-verdrag goed Wist U BULTHUIS ZATERDAG 13 MAART 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; ƒ2.15 per maand; ƒ0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Viw en dertigste jaargang No 9989 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken tantoastfcfj it gbeblrorn tngn bert ia fegbmpoet* MORGEN VERKIEZINGENIN DE SOW1ET-UNIE (Speciale correspondentie) MORGEN worden er weer, voor het eerst sinds 1950, verkiezingen gehouden in de Sowjet-Unie. De Russische leiders zelf twijfelen niet in het minst aan de uitslag van deze verkiezingen. Alles is al van 'tevoren „geregeld". Iedere candidaat is door de Communistische Partij aan een zorgvuldig onderzoek onderworpen. Evenals in vroegere ver kiezingen in de Sowjet-landen zal er ook nu geen candidatenlijst zijn van de oppositiepartijen. De bevolking zal geen andere keus hebben Idan haar stem uit te brengen op de communistische candidaten. Maar al zijn er ook geen candidaten van de tegenpartijen en al beheerst de 'Communistische Partij het terrein, toch brengt het Sowjet-regime de ge hele apparatuur voor een intensief gevoerde verkiezingscampagne beweging, waarbij pers en radio geheel en al worden ingeschakeld. Wanneer morgen het Russische vo£K gemaakte zaak is. rijzer °r enkele v. gen. Waarom getroost het regime zich grote uitgaven om verkiezingen te nouden? Waarom oefent het een gewel dige druk uit op de bevolking om de mensen naar de stembus te drijven ter bekrachtiging van een stemming v van de uitslag reeds van te voren Iter stembus gaat, zal het evenals bij (vroege re verkiezingen een stuk papier (overhandigd1 worden, waarop de naam gedrukt staat van één candidaat voor el-k stemdiistrict. Voor het uitbrengen' van zijn stem op de pairtij-candidaat (behoeft de kiezer alleen maar het stem biljet te vouwen en in de stembus te (deponeren- Het stemmen op een candidaat van de tegenpartij is niet zo eenvoudig want dan moet men beginnen de op het biljet bedrukte namen dioor te strepen. Aangezien d)e namen van de tegencan- jdidiaiteni niet op het stembiljet voorko ken. zou de kiezer zelf de naam van de candidaat op wie hij zijn stem wil uitbrengen op het biljet moeten schrij ven. Daartoe zou hij gebruik moeten maken van een apart stemhokje- Hoe wel in de meeste stemlokalen een stem- ihokje aanwezig is. is dit alleen maar 'voor de vorm- Wanneer een kiezer er gebruik van jmaakt. wékt dat al direot argwaan op bijl de leden, van het stembureau en van de partij-leden die toezicht hou- ,den op het stemmen. Slechte een uiterst gering aantal kiezers zijn zo ver metel op deze wijze getuigenis af te leggen van hun oppositie jegens het re gime. Toen enkele buitenlandse dagblad correspondenten eens een bezoek brach- Iten» aan. een Russisch stembureau tijdens Jde verkiezingen, vroeg hun een grijze 'boer met een fijn glimlachje: ..Waar an- I ders hebben zij verkiezingen zoals Schat van f 3700 op vuilnisbelt era. op de vuilnisbelt der gemeente Nijmegen in de Ooypolder door vuilnissorteerders een geldkistje was gevonden. Het kistje bevatte f3700 aan geld, een spaarbank' boekje en enige waardepapieren. Gelukkig kon men nagaan uit welke wijk dit geldkistje afkom stig kon zijn. De eigenaar was weldra gevonden. Hij vertelde dal hij de vorige avond was uitgegaan. Het geldkistje had hij veiligheids halve in de vuilnisemmer gedepo neerd. Toen hij thuiskwam, had hij echter vergeten het kistje uit de emmer te halen. Zo was zijn schat naar de vuilnisbelt gegaan. Zijn de v« riaal stelsel m heerlijke luxe? De Sowjet leiders denken daar zo over- De Sowjet gedelegeerde de Verenigde Naties Andrei Wishinsky schreef onlangs: ..Het Sowjet-kiesstel- ;.een machtig werktuig om de massa's verder politiek op te voeden en te orga- Nederland neemt deel aan „Genève" De Nederlandse regering heeft beslo ten de uitnodiging te aanvaarden tot bij woning van de te Genève te houlden po litieke conferentie over het Koreaanse vraagstuk. Ons land is een der zestien landen in de V.N.. dtie een contingent troepen iar Korea hebben gezonden en uit dien hoofde is het uitgenodigd aan het over leg over de Korea-zaken deel te nemen. Vlucht met straaljager Prins Bernhard door de geluidsbarrière Prins Bernhard zou vandaag boven Los Angeles een vlucht maken im een oefen- straalvliegtuig van- het type Sabre- Mo gelijk zou hij die geluidsbarrière doori breken- Het vliegtuig is een. twee-persoons- versie van de F-86. Dit laatste toestel u veel in Amerika gebruikt Prins Bem- nard bevindt zich vier dagen te Los An geles voor een bezoek aan de vliegtuig industrie- Het bezoek is door de Ameri kaanse regering georganiseerd- Prinses Beatrix bezocht Amersfoorlse expositie Prinses Beatrix heeft gistermiddag gezelschap van een aantal schoolvrienden en vriendinnen- en onder leiding ven haar leraar Ab Meilink, een bezoek gebracht aan "t Oude Wevershuys in de muur- huizen te Amersfoort De prinses be zichtigde de tentoonstelling van werken J. C- Nachenius. de collectie Japans siersmeediwenk en de verzameling pen seeltekeningen- Het bezoek duurde onge- Profest fegen regeringspolifielc „Pensioenbeleid van 1946 en latere jaren is een schreeuwend schandaal Een VLAMMEND PROTEST tegen de „achterstelling en voortdurende onredelijke behandeling door de regering" van de gepensionneerde militairen is vandaag in Amsterdam tot uiting gebracht op een protest- vergadering van de Algemene Militaire Pensioenbond. De voorzitter, de heer W. Stuut, meende de tolk te zijn van de aanwezigen. „De tolk van hun onrust, verbittering en het gevoel van onrechtmatige en onr«lellJ^ behandeling, die hen zijn gaan beheersen. De tolk van hun noden: de nood die spreekt uit de woorden: oud en arm." in evenwicht wordt gebracht. Op dezelfde wijze als voor de in dienst zijnde groepen. Wij verlangen, na de ellendige jaren van oorlog en bezetting, eindelijk ook eens wat meer geluk en levensvreugde deel achtig te worden". Spreker besloot zijn rede met de wens en de verwachting uit te spreken, dat de regering spoedig die maatregelen zal nemen, die herhaaldelijk zijn gevraagd: een voorschot, in afwachting van de voorstellen, die zij van de staatscommis sie verwacht. „Elke maatregel van regeringswege is uitgebleven om hierin enige verbetering te brengen. Hierdoor zijn de gepension neerde overheidsdienaren gedwongen in het openbaar te getuigen van de ondrage lijke financiële toestand, waarin zij zijn komen te verkeren, een toestand, van andere zijde betiteld als een nationale schande", aldus de heer Stuut. Na de eerste wereldoorlog toonde de toenmalige regering nog begrip door de pensioenen te verhogen met 40 procent met als grondslag: een eervolle rust, laste van het Rijk. Dit fundament is door de regeringen van na 1946 geheel uit het oog verloren, zei spr. De normen van de pensioenwetten 1922 waren gesteld op de waardering de gulden, die deze toen genoot in het betalingsverkeer en de koopkracht die deze bezat. „Wij hebben voor die volle guldens onze pensioenbijdrage geofferd van onze vergulde armoede. Men sprak in de volksmond niet voor niets: „Vast loon, vaste armoede". En nu betaalt de regering ons uit in guldens, die 3'5 van haar waarde hebben verloren. Dit is schreeuwend schandaal", zo zei de heer Stuut. Voorts vond spreker het beeld, dat de regeringen na 1946 in zake de pensioenen hebben getoond, wel zeer beschamend. „Wij verlangen aanpassing der pensio aan de huidige verhoudingen, en dat de balans tussen pensioenen en prijzen Duits waarnemer bij V.N. benoemd Officieel is gisteren te Bonn bekend ge maakt, dat Peter Pfeiffer benoemd is tot waarnemer voor West-Dultsland bij de VN-, met de rang van ambassadeur. President Heuss heeft zijn benoeming bekrachtigd, ondanks het protest var Joodse arbeiderscomité in New York. dat gewezen had op het feit, dat Pfeiffer belangrijke rol tijdens het nazibewind heeft gespeeld, en zijn verleden in strijd was met de idealen, voor weke de V.N. werd geschapen. De zaak waarom het by de verkie zingscampagne in de Sowjetla-nden gaat is niet. zoate in de democratische landen de camdiidatén de gelegenheid te geven hui» programma den volke bekend te ma ken en de kiezers over te halen hun stem op de sprekers uit te brengen- Neen. het doel vam de verkiezingen in de Sow jet Unie en de vazalstaten is het regime een excuus te verschaffen propaganda pro Er is echter nog een andere overwe ging, die elke totalitaire dictatuur na aan het hart ligt namelijk de behoefte om op een of andere manier een dui delijk blijk van instemming met het regime van de zijde van het volik te ver krijgen- Deze zucht naar bewijzen van rechtvaardiging en wettigheid vindt haar weerspiegeling in de verkiezingen en plebiscieten welke de moderne dictators zich genoopt voelen te houden, ondanks de ijzeren discipline die zij over het volk uitoefenen. Dergelijke evenementen die nen voor de heersers als een ..positief" ^ewijs dat het volk achter dfe regering staat Daarom geeft men zich zoveel moeite om er voor te zorgen dat iedereen op de ..juiste" manaer stemt. Het is even eens vam het- grootste belang dat kies gerechtigde burgers naar het stemlokaal worden gebracht. Soms worden zij in grote groepen naar de stemlokalen ge bracht. waarbij vlaggen, leuzen en de por tretten van de communistische candida ten meegevoerd worden. Het is de taak vam de partij-propa- gandasten om elke stemgerechtigde kie zel- naar de stembus te krijgen en er zijn slechte weinig kiezers die het wa gen zich van stemmen te onthouden- Volgens communistische opvattingen is een kiezer die wegblijft een vijand var de staat- Stalm zelf zeide in 1936 in een rede ..Mem zegt wel een6 dat zwijgen geen critiek betekent, maar dat is niet waar. De mefihude om te zwijgen ais een uit drukkelijke methode cm dirken ie nege ren is ook een vorm van critiek". Een employe vam een ituss^che fa briek. die 'onlangs naar West-Duitstar.o vluchtte, gaf het volgend beeld van com munistische verkiezingen: „Voor zover my beiu.ixi necht de arbei der in het ailgemeen niet de geringste politieke betekenis aan de Russische ver kiezingen- Hy is er zeker niet vgr> over tuigd dat hij door aan de verkiezingen deel te nemen zijn eigen lot bepaalt. De verkiezingsdag is een vrije dag in de Sowjet-Unie- Er wordt don heel wat wod ka gedronken, er worden concerten ge geven en er wordt gedanst- Een groot aantel Russen ziet heel goed het be lachelijke in van een kiesstelsel, waarbij de kiezer geen enkele keus heeft- Op mijn fabriek werd hiermede diam ook de gek gestoken. Een arbeider presenteerde een pakje sigaretten, waar er maar één in zat en zei ..Je mag zelf kiezen!" Zwijgen Na enige maanden van een welverdiende rust te hebben genoten is onze zo gewaardeerde medewerker Alfred van Sprang opnieuw naar het bui tenland vertrokken. Over zijn wereldreis, die hij vanmiddag van Schiphol af aanvaardde, leze men elders in ons blad. Gevolgen van legenappoit Commissieleden eisen onmiddellijke bijeenkomst, maar de voorzitter weigert HET AMERIKAANSE LEGERRAPPORT, waarin senator McCarthy en zijn voornaamste adviseur, Cohn, van chantage op minister Stevens worden beschuldigd, heeft in de Ver. Staten en daarbuiten grote beroering verwekt. Wij meldden het gisteren reeds: het rapport onthulde, dat McCarthy en Cohn van de minister een bevoorrechte positie eisten voor zekere Schine. Deze Sdhine, e enlid van McCarthy's commissie van onder zoek, bevond zich in militaire dienst en McCarthy verlangde, dat hij des ondanks voor zijn commissie bleef werken. Het leger had daar uiteraard geen oren naar en wenste Schine als gewoon militair te behandelen. Niettemin werden concessies gedaan. Schine kreeg zeer vaak extra verlof om diensten voor McCarthy te verrichten. Volgens het Amerikaanse weekblad „Time" bracht hij dit verlof echter in ieeste gevallen in nachtclubs door. Een ander merkwaardig feit is, dat Schine's geweer door zijn pelotonscom mandant werd schoongemaakt en dat deze commandant ook zijn bed opmaakte. Wel bewijs, dat McCarthy en Cohn grote invloed uitoefenden. Het gevolg van dit legerrapport is, dat Ier leden van McCarthy's commissie der leiding van de republikeinse sen Potter een onmiddellijke bijeenkomst ommissie verlangden om, indien de beschuldigingen juist zijn, in ieder geval adviseur Cohn „er uit te gooien". McCarthy verklaarde op een inderhaast belegde persconferentie, dat hij.... geen tijd heeft om reeds nu een vergadering zijn commissie te houden, omdat hij in Wisconsin, zijn kiesdistrict, een rede moest houden. En Cohn, McCarthy's «adviseur, klaarde, dat het leger hem bang wil en chantage uitoefent „Ik heb nooit Met juwelen ter waarde van 1110.000 Mode-vorst Fath naar ons land Op 10 en 11 April komt hij op Kasteel Oud-Wassenaar De Parijse mode-vorst Jacques Fath zal op 10 en 11 April in gezelschap zijn echtgenote, zeven mannequins vijf andere medewerksters een bezoek aan Nederland brengen. Hij heeft 129 nieuwe modellen bij zich. die in alle modecentra vanweg» hun verrassende lijnen en kleuren ware sensaties veroor zaakten. Op Kasteel Oud-Wassenaar, waar Fath het weekend zal doorbrengen, zal hy en passant twee thé's en een gala diner geven. De collectie van het huis Fath is zekerd voor 134.000 gulden. Bovendien zullen zijn modellen met juwelen waarde van 110.000 worden gesier Twaalf haut-coiffure-kappers uit schillende delen van ons land zullen hun medewerking verlenen. Knapste piloot van 1953 op Schiphol Op Schiphol arriveerde gisteravond de Amerikaanse piloot eerste klasse James le Strange, die met zijn jonge Engelse vrouw een reis maakt langs Amsterdam, Nice, Rome, Zürich en Brussel. Hij mag deze reis r- en omdat hij wegens zijn uitstekende houding en goed gedrag ui' Amerikaanse militairen op de luchtbasis Burtonwood bij Manc is gekozen tot „knapste piloot van 1953". Op de foto: het pas maanden getrouwde, gelukkige echtpaar op Schiphol. Nu nog vier landen De grondwet moet nu worden gewijzigd; verkiezingen op 11 April "VTA DE KAMER heeft thans ook de Belgische Senaat het wetsontwerp houdende goedkeuring van het E.D.G.-verdrag goedgekeurd. En deze goedkeuring geschiedde met overweldigende meerderheid: 125 tegen 40 stemmen bij twee onthoudingen. De wet betreffende de E.D.G. behoefde nu vandaag nog slechts door koning Boudewijn te worden ondertekend om van kracht te worden. De Belgische grondwet bepaalt, dat de koning tevens opperbevelhebber strijdkrachten is. Dat kan na de treding tot de E.D.G. natuurlijk niet langer en daarom moet de grondwet den gewijzigd. De grondwetswijziging kan slechts door een nieuw parlement en een nieuw ka binet worden goedgekeurd. Daartoe zul len op 11 April a.s. algemene verkiezin gen worden gehouden. België en Nederland zijn de enige lan den die het wetsontwerp houdende goed keuring van de- E.D.G. hebben goedge keurd. Thans moeten nog West-Duitsland, Luxemburg, Italië en Frankrijk ratifi- Bidault in April naar Adenauer Nederland vroeg en kreeg uitstel Brusselse conlerentie Bidault, de Franse minister van Bui tenlandse Zaken, zal wellicht in het be gin van April een bezoek brengen aan de West Duitse bondskanselier Ader au r voor besprekingen over het Saargebied. Aanvankelijk zouden Adenauer en Bi dault de kwestie bespreken op de Brus- "élse conferentie over een Europese po litieke Gemeenschap, aan het eind deze maand. Op voorstel van Nederland zal deze conferentie als „voorbarig" orden uitgesteld. Volgens dr Gerstenmaler, voorzitter in de Westduitse Bondsdagcommissie >or Buitenlandse Aangelegenheden, zul len de zes landen van de K.S.G. tezamen met Engeland en Amerika de Saar- kweBtie bespreken, Indien Adenauer en Bidault het niet eens mochten worden. Kind van auto gevallen en overreden Hot 4-jarig zoontje van de familie Sym. te Alkmaar, dot op de Wogmumse buurt op een melikouto aan het spelen - is gistermorgen bij het wegrijden 'de wagen gevallen en overreden- Het kind overleed in het ziekenhuis. DAT het Tweede-Kamerlid Maenen (KVP) schriftelijk aan minister Zijlstra heeft verzocht, spoedig in de mijnindu strie de toegestane verhoging van de kin derbijslag per 1 Januari j.l. te laten toe passen. DAT dr P Th Posthumus Meijjes Zon dagmiddag van 13.10 tot 13.20 uur via Hilversum I spreekt over de noodzake lijkheid vam aansluiting by de BB (Be scherming Bevolking). DAT de K.R.O. binnenkort het familie orkest (30 leden) van de familie Van Doorn uit Weert voor de microfoon krijgt. DAT de Int. R.K. Migratie-commissie van 12 t/m 17 Sept. een int. migratiecon gres belegt op Kasteel Bouvigne te Breda. DAT 5 Ned. verenigingen onder auspi ciën van de Landelijke Federatie van Folklorische groepen in Ned. op 16 en 16 Mei zullen deelnemen aan een groot Int. folkloristisch festival te Stuttgart. DAT de Federatie van Modevakscholen in Nederland op 27 Maart in Utrecht een contactdag houdt, benevens een modeshow van zelfvervaardigde kledingstukken. DAT 34 Zeeuwse boeren gisteren in Goes de acte van afdracht van Zeeuwse landbouwpercelen en aankoop van gron den in de N.O. polder( tekenden. DAT de Ver. Nederlands Fabrikaat op 28 April in Utrecht haar alg. ledenver gadering houdt. DAT tegen de 23-j. los-arbeider L. L. T. uit Velsen, die na cafébezoek de 70- jarige J. v. d. P. had mishandeld en be roofd van een portefeuille met f 7.50, in hoger beroep in A'dam 2 jaar is "eëist (rechtbankvonnis iVt Jaar). DAT Maandag te Den Burg (Textl) de eerste buis wordt gelegd van de water leiding op dit eiland. DAT op de Volkshogeschool Overclnge te Havelte (Dr.) van 21 tot en me' 25 April een tuinbouwcursus wordt gegeven onder de titel: Wij en onze tuin. DAT op 20 Maart in Edam het oude Waaggebouw wordt heropend met een showkaasmarkt. DAT de directrice van de Boddaert- tehuizen te A'dam, jkvr. C. G. van Speng- ler, benoemd is tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. i.v.m. haar 40-j. dienstju- bileum. DAT Woensdag te Moerwijk het door de Evangelische Kerk in Oostenrijk ge schonken jeugdgebouw geopend wordt en te Heiningen dezer dagen een jeugdge bouw geschonken door de Pestalozzi-stich- ting te Zürich wordt geopend. DAT het bestuur van de jongerenorga nisatie De Nieuwe Koers (P. v. d. A.) In een brief aan de Duitse Joegommm te Bonn protesteerde tegen de rede van dr Karl Amolde over de Ned.-Duitse grens correcties. Dat tegen de 49-J. Dordtse mej. W. J. v. Z. in hoger beroep 6 dagen voorw. en f 25 boete is geëist (bevestiging kanton- gereqhtvonnis) wegens inzameling van gelden te Leerdam voor het zgn. Natio nale Reddingsleger. DAT ir W. H. Tromp en Ir G. 't Hooft op de alg. ledenvergadering van de Stich ting voor de Normalisatie in Ned. te Vlaardingen benoemd zijn tot ereleden. In West-Duitsland zal het daartoe strekkende verdrag de volgende week in de bondsraad komen, waar het zeker zal worden goedgekeurd. Luxemburg zal ook spoedig volgen. En de Italiaanse regering heeft aangekondigd, het wetsontwerp spoedig bij het parlement te zullen in dienen. In Frankrijk wordt het legerplan nog door de parlementaire commissies behandeld en alleen in dit land is de op positie tegen de E.D.G. bijzonder groot. Belgen raakten hun auto kwijt Directeur De Ommelan den liet beslag leggen Tij der» een conferentie, die twee zui- veldieskundegen var» de Belgische ven nootschap Milk o-Desmet dezer dagen te Groningen met de heer De Boer, direc teur van de Coöperatieve zuivelfabriek De Ommelanden hebben gevoerd, ver scheen daar een deurwaarder, die auto, waanmee de beide Belgen naar C nJmgen waren gekomen, in beslag n Deze in beslagneming gebeurde in dracht van de heer De Boer. wegens vordering, die De Ommelanden nog heeft op de Milko-Desmet- Beide Belgen. H- van Laarhoven K- Staes, hebben hierover een kort ge ding tegen De Ommelanden aanhangig gemaakt bij de rechtbank te Groningen vandaag door de rechtbank wor den behandeld. Een nieuwe foto van luitenant- generaal b.d. I. A. Aler, die pre sident-directeur van de K.L.M. zal worden als opvolger van dr A. Plesman. Suriname accoord over ontwerp-statuut De correspondent van A.N.P. te Para maribo deelt mede. dat de voltallige Su rinaamse delegatie naar de Ronde Tafel Conferentie zich in beginsel heeft accoord verklaard met het ontwerp-statuut voor het Koninkrijk, doch zij acht het wel nodig, dat de R.T.C. In haar geheel bij eenkomt. een poging gedaan om Schine een ge makkelijk baantje ln het leger te bezor gen," aldus Cohn. Zo heeft het leger dus wraak genomen op McCarthy en de zijnen, die onlangs een Amerikaans officier ernstig beledig den. En het lijkt een doeltreffende wraak, waaruit nog wel het een en ander zal voortvloeien. Ten slotte vermelden wij nog, dat het Britse weekblad „A Catholic Herald" gis teren ernstige critiek heeft geoefend op McCarthy. Het blad noemde de senatoi een rooms-katholiek, wiens levensopvat ting geheel verkeerd gericht is en blijk geeft van verraad aan de Christelijke be ginselen. „Hij heeft een terreur in het leven geroepen die op vele punten onaan genaam veel lijkt op de inquisitiemetho- den van de communisten en fascisten," aldus het r.k. blad. McCarthy heeft gisteravond meege deeld, dat zijn commissie een onderzoek zal beginnen naar beschuldigingen van corruptie en fraude bij de ontginning van tinlagen in Alaska tijdens de regering van Truman. Constellation van de B0AC verongelukt Een Concvellation van de „British Overseas Airways Corporation" is van ochtend bij een landing op het vliegveld Kallang by Sinagpore verongelukt en in brand gevlogen. Het toestel was met 41 passagiers van Australië onderweg naar Engeland. Haile Selassi opent Ned. fabriek in Ethiopië De suikerfabriek Wonji van de Han dels Vereniging Amsterdam wordt op 20 Maart in Ethiopië door keizer Haile Se lassi I officieel geopend. Het personeel bestaat momenteel uit 1 administrateur met 32 Europese staf leden en een kleine drieduizend man Ethiopisch lager personeel en art>ciders. De eerste normale campagne hoopt en te beginnen op 1 November 1954. Deze zal worden voorafgegaan door een proefcampagne van enkele maanden, aanvangende in April 1954. Tsjechische straaljager beschiet Amerikanen Twee Amerikaanse vliegtuigen zijn gis teren aangevallen nabU de grens tussen Tsjechoslowakije en West-Duitsland. Beide toestellen zijn veilig nabU Mün- chen geland. De toestellen werden beschoten door in Tsjechische straaljager van Russische makelij. Eén der Amerikaanse vliegtuigen werd in de staart getroffen. Bijzonder heden ontbreken. Fatemi gearresteerd De Perzische oud-minister van Buiten landse Zaken, dr Hoessein Fatemi, is in Teheran gearresteerd, zo meldt Reuter. Sinds de val van Mossadeq is al naar Fatemi gezocht. (Advertentie) ZWITSERSE VITRAGE met rouche, 105 cm breed 4,50 per meter Afgepaste VITRAGE GORDIJNEN in diverse prijzen BOTERMARKT 23 HET WEER IN EUROPA Weerrapport en van hedenmorgen 7 uun Aanhoudend koud weer Het K.N.M.I. te De Bilt ver- wacht tot morgenavond: Ma- tige tot krachtige oostelijke r wind. Zwaar bewolkt met vnl. jfcin het Zuiden van het 'and enkele opklaringen. Koud en overwegend droog weer. (Opgemaakt hedenmorgen 'e 10 uur). Zondag: Maandag: ZON EN MAAN zon van 6.59 tot 18.41 u 3.17 tot 4.53 uur. zon van 6.56 tot 18.43 u 32 tot 5.17 u. Op 19 Mrt

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1