H.V.L. was veel sterker dan Sleutelring Gouda's Colombo ging met grote vlotheid te water „Abraham" als eerste uit de IJslandse wateren terug Eerste aanmeldingen voor de Laura 1954 zijn binnen Hoe Nederlandse schepen reilen en zeilen NIEUWE LEIDSCHE COUBANT 7 MAANDAG 8 MAART 19S4 Leidse volleybalbond Prof. Wijk heeft nu nog een prachtige kans Onze verwachtingen waren hoog ge spannen. toen Vrijdagavond de wedstrijd tussen oud-kampioen HVL en de ernstige candidaat voor de titel van dit jaar Steutelring begon. Helaas is het een j débêcle geworden. Uitgezonderd het be- I gin van de derde game. is er van enige tegenstand van Steutelring geen sprake geweest HVL overspee'de hen volkomen Zelfs het blokkeren bij Steutelring was zeer slecht verzorgd, zodat iedere aanval raak was. Prof.Wijk I heeft nu nog een prachtige kans gekregen, maar ook dit team moei HVL nog ontmoeten en wel a.s. Vrijdag We zijn benieuwd of de roodhemden er in zullen slagen ook de leiders een neder laag toe te brengen. Het onderwijzers- team wist tegen de reserves van Prof Wijk een gelijk spel te behalen, terwijl de I jongens van 'het Lyceum ook tegen Des geen puntje in de wacht konden slepen. Bij de dames was het betrekkelijk rus tig, daar de meeste eerste klas wedstrij den door de stedenontmoeting tegen Rot- terdam vervielen. De belangrijke strijd in de tweede klas dames die tussen Nw Brunhilde 2 en Prof Wijk 3. leverde een gelijk spel op, waarvan het Waddinx- veense Salvo profijt trekt, want deze dames hebben nu 3 punten voorsprong op PW 3 DSO 2 kon ok tegen Cycloon 2 niet tot winst komen en we zien werke lijk geen gaatje meer, waardoor zij zou den kunnen ontsnappen. Zo rustig het was bij de dames, zoveel verrassingen leverden de wedstrijden van de heren op. Ook één der koplopers in de tweede klas kreeg een koude douche. Het was GGV 1. dat zijn aanhang ernstig teleurstelde door twee achtereenvolgende nederlagen te lijden. Six 1 heeft nu een prachtige kans op de tweede plaats, want met twee wedstrijden minder gespeeld hebben de Sixmannen evenveel punten Onderaan de ranglijst heeft het LD.-team weer een puntje in de wacht gesleept en heeft nu evenveel punten als de mannen van de Duinwatermij. WVC en Morskwar- tier kunnen degradatie niet meer ont lopen. ze hebben resp. 5 en 7 punten ach terstand. In de res. eerste klas wilde HVL 2 niet achterblijven bij de prestaties van de andere leiders. Door een overwin ning op Prof.Wijk 3 hadden zij de kam- pioensvlag kunnen hijsen. Maar PW dacht er anders over en zij gaven de leiders geen moment gelegenheid in hun gewone 6pel te komen en wonnen met 31. Het tweede team van de Sleutelring kreeg daardoor de kans HVL 2 op enkele pun ten te benaderen, met nog een theoreti sche kans. Maar evenals hun eerste team faalden zij. Tegen HVL 3 kwamen zij niet verder dan een gelijk spel Door volgende week te winnen, kan HVL 2 kampioen zijn, de eerste in de lange rij. In de res. tweede klas viel HVL 4 wat terug door tegen Salvo 2 gelijk te spelen: het was koren op de molen van PSVA 2 en Sleutelring 3, die beide hun wed strijd in winst wisten om te zetten. Wie van de twee kampioenen zal worden dur ven we niet te voorspellen. K. Schipper aangewezen voor Duitsland BEngeland B De op Woensdag 24 Maart a.s. te Gel- senkirchen te spelen voetbalwedstrijd tussen Duitsland B en Engeland B zal worden geleid door de Nederlandse scheidsrechter K. Schipper (Groningen). G.Z.C. wint internat, waterpolotournooi Door GZC (Gouda) werd een interna tionaal waterpolotournooi georganiseerd, waaraan ook door de Duitse club Duis burg '98 en de Belgische club KAZS werd deelgenomen. Het tournooi werd gewon nen door de Goudse Zwemclub. De uit slagen luidden: GZC—Duisburg '98 7—2, rust 3—0; KAZC—SVH 5—5, rust 2—1, SVH wint na extra worpen; Duisburg '98 —KAZC 6—7, rust 1—3; GZC—SVH 7—1, rust 40. Eindresultaat: 1. GZC. 2. SVH, 3. KAZC. 4. Duisburg '98. Canadezen ontevreden De heer W. B. George, president van de Canadese IJshockeybond, heeft in een persgesprek te kennen gegeven, dat naar zijn mening de pers van het neutrale Zweden een anti-Canadese en pro-Rus sische campagne gevoerd heeft tijdens d' wedstrijden om het wereldkampioenschap ijshockey. Hij had hierover een lang rap port opgesteld, dat mede handelde ovei het hele verblijf van de Canadese ploeg in Zweden. Dit rapport zou door de bond bestudeerd worden en tijdens een in Mei te houden vergadering zou beslist wor den of Canada zich al dan niet afzijdig zal houden van toekomstige tournooien om het wereldkampioenschap. De heer George weigerde iets over de Inhoud het rapport bekend te maken en hij wilde evenmin meedelen of hij persoonlijk een zich terugtrekken van Canada Eerst moest hij zijn bond inlichten. SportfJi/sen De dames hockeywedstrijd tu Ierland en Wales w*d door de Terse speelsters met 5—1 gewonnen. Dames, eerste klas: LUW 1Six 1 3—1; Rouwkoop 1Donar 1 1—3. Dames, tweede klas: Nw. Brunh. 2— Prof. Wijk 3 2—2; Cycloon 2—DSO 2 3—0; Nw. Brunh. 3Donar 2 30. Heren, eerste klas: DES 1RKL 1 31; Prof. Wijk 2—OOO 1 2—2: HVL 1—Sleu- telr. 1 3—0. Heren tweede klas: PSVA 1—GGV 1 3—0; LD 1—Zuidwijk 1 2—2; GGV 1— LPSV 1 1—3; Rouwkoop 1—LDM 1 3—1; PSVA 1—LDM 1 3—0; Six 1—Zuidwijk 1 3—1; Zuidwijk WVC 1 3—0. Heren, reserve eerste klas: DSO 2 Donar 2 1—3; de Vlam 2—HVL 2 0—3; Prof. Wijk 4—LUW 2 1—3; HVL 2— Prof. Wijk 3 1—3; HVL 3—Sleutelr. 2 2—2; De Vlam 2—OOO 2 0—3. Heren, reserve tweede klas: HVL 4— Salvo 2 2—2; KNG 2—Sleutelr. 3 0—3; PSVA 2—WVC 2 3—0; Six 2—Rouwkoop 2 0—3. ALKEMADE Burgerlijke Stand Geboren: Christianus J M. z van L 'J Koek en C W van Veen; Arnthonius A J, zoon van A J Schoo en E W M de Koning; Aeroiilianus G M, z van P W Huep en J A Zwetsloot; Willibrordus D M, z van P Th de Koning en J H van der Hoorn; Ervgelbertus A M. z van J M Klein en J Elst'geest; Gerardus J M z v J C Castelem en M W A de Jeu; Catha rine A M d van A F van Tiem en M P v d Broek; Johannes G M z van W L van Klink x J M van Amsterdam; Petrus J M. z van A Th Engel en Th M v der Kkigt; Hugo P Th, z van H P van Wie- ringen en C Th M Zwartjes; Johannes J J. z van J G Oldjerhoek en R de Roode; Wilhelmus W. z van J van der Star P C v d Star. Ondertrouwd: P C Turk en M C van Amsterdam; C de Kruijf en P H van den Heuvel. Getrouwd: M N van der Veer en W G Zandvliet; Th A van der Ploeg en A F van der Voorn; G A Rietbroek en C J van Klink; C J M Hoogenboom en A M van der Zwet; Q Verwer en C J van der Vlugt; J van der Tang en E J Ken nis- VISSERIJGOLF Meesterknecht G. van der Plas (45 jaar bij rederij Batavia) doopte de kotter-trawler In aanwezigheid van talrijke autoriteiten uit de visserijwereld en van de heer D. Gouda en zijn familie had Zaterdagmiddag te Wouhrugge de vlotte tewaterlating plaats van de kotter-trawler Colombo. Dit geschiedde dooi de meesterknecht G. van der Plas, die op 1 Maart jl. juist 45 jaar bij de rederij Batavia te IJmuiden in dienst was. Hij sprak de wens uit, dat het schip onder Gods zegen over de woelige wateren mocht varen. Na de tewaterlating raakte het vaar tuig even aan de grond, doch men wist dit euvel spoedig te verhelpen. Hierna had een receptie plaats in de zaal van hotel Swama. Als eerste spreker hoopte de heer K. Boot, directeur van De Dage raad, dat schipper Cor Bal en de zijnen alle roem over dit schip zullen uitspreken. Binnen drie maanden zal de volgende van de drie bestelde zusterschepen te water worden gelaten, waarschijnlijk on der de naam Toronto. Het visruim van deze trawler is veel ruimer geworden, „Wij willen per se in de visserij blijven" Toen de trawler „Colombo" Za terdagmiddag met enig geweld in het rustige water van de Nieuwe Wetering was gegleden, heeft de heer D. Gouda als directeur van de rederij Medan-Batavla oen punt aangeroerd, dat IJmuiden al gerui me tijd bezig houdt: de plannen van zijn maatschappij. Na de ver koop van de:..Job Gouda" naar St Pierre et Miquelon, waar het schip een uitstekende staat van dienst vergaart voor het Franse Gouver nement rezen er verschillende gis singen omtrent de eventuele door verkoop van de nieuw te bouwen schepen van Gouda naar het bui tenland. Maar voor het forum van een groot aantal genodigden heeft de heer Gouda Zaterdagmiddag ge zegd: „Wij willen per se in de vis serij blijven met enige goede sche pen en een onderbreking als met de Job Gouda is niet welkom ge weest, hoe deze transactie ook overigens verlopen mag zijn. Mocht er evenwel toch weer een verkoop volgen, dan is de werf van Boot in Woubrugge de wieg voor een nieuw schip". „IJmuiden heeft het risico van een experiment voordien nog niet aangewild, maér Katwijk en Sche- veningen hebben meer durf ont wikkeld". zei de heer Gouda voorts. „Doch het is op zichzelf te hopen, dat het idee van deze over één kant vissende schepen, die mij het optimale type voor de be vissing der Noordzee lijken te ver tegenwoordigen, wordt nagevolgd, ten bewijze dat het een goed idee is geweest". de win'chmotor veel krachtiger, ondanks de grotere machinekamer en ruimere accommodatie voor de bemanning. Ten slotte bracht spreker de heren Tuntler en Van der Zee van de scheepvaartinspectie dank voor hun medewerking. De heer D. Gouda zelde allereerst de heren Boot dank. Hij preeE de vlotte sa menwerking, waarbij in anderhalf jaar door De Dageraad drie zusterschepen af geleverd konden worden. Er Is de laatste tijd geklaagd over de trawlerklasse. Spre ker vond dit onbegrijpelijk, vanwaar an ders het vestzak-trawler-kottertype, dat zoveel van zich deed spreken. Bij de verkoop van de Job Gouda was men eigenlijk ontrouw aan een famillebegrip. De verlangens gaan nu uit naar een ge- perfectionneerde Job Gouda. Dit schip, met zijn 2000 kisten en 11 Zondagavond is in de IJmuidense haven binnengevaren de treiler Abra ham met 1800 kisten verse vis, die in een kleine vier weken tijd gevangen zijn in de buurt van IJsland. Dit was de eerste keer sinds jaren dat er weer een treiler uit IJmuiden naar de IJslandvisserij is gegaan. Men heeft het weer opvallend tegen gehad. en hebben ook geen marconist aan boord, zodat zy het wisse voor het on wisse namen en ver buiten de verboden zone bleven. Schipper J. Klinkenberg was overigens niet ontevreden over deze reis, want de Laatste sleeptuigen zijn er 600 tot 700 kis ten scheep gehaald, en wanneer men nog enkele dagen onder deze omstandig heden had kunnen doorvissen. was deze reis zeker een succes geworden. Tijdens de visserij hebben de Nederlanders veel steun ondervonden van een Duits polltle- vaartuig, de Meerkatze. Men vraagt zich thans in IJmuidense rederskringen af wat het antwoord uit Den Haag zal zijn op dit eerste experi ment Inzake de verre visserij. Vóór de beide treilers namelijk van wal staken naar IJsland is een verzoek in zee ge gaan aan de regering om de verre vis serij. die door de hoge kolenprijzen een enorm risico met zich meebrengt, gelde- lijk te steunen. Tot nu toe heeft men niet in het bezit van radar of girokompas daar nog geen antwoord op gekregen. Werd vroeger, toen de verre visserij uit IJmuiden geregeld werd beoefend, ongeveer tien dagen gevist, deze keer is door de Abraham, samen met zijn zus terschip de Tzonne, slechts vier etmalen gevist tengevolge van het zeer slechte weer. Men had aanvankelijk de Weste lijke Westerman. een bank op de Noord westkust van IJsland, willen opzoeken, maar daar woedde zo'n orkaan (wind kracht 14 tot 15 volgens de schaal Beaufort) dat de beide IJmuidense trei lers er niet door konden komen. Men heeft, nadat het vistuig uit Bre merhaven aan boord was genomen, dus gevist nabij IJsland, maar de eerste trek ken waren niet direct succesvol. Boven dien is de territoriale grens van IJsland pas weer verlegd, waardoor men ver buiten het eiland moet blijven. De Bel gen, die radar aan boord hebben, kun nen dichter onder de kust komen, omdat zij de driemijlszone precies kunnen pei len. De Nederlanders daarentegen zijn mijlssnelheid, komt het ideaal nabij. Mogelijk wordt de Colombo het normale type trawler voor de Noordzeevisserij. Spreker hoopte, dat dit type veel nage maakt zal worden, dan is dit een bewijs, dat het goed voldoet. Namen Over namen gesproken, in Toronto (Australië) was sprekers vrouw destijds gevestigd na de bezetting van Indonesië, in Batavia had spreker zich verloofd, In Medan was hij getrouwd, te Colombo vestigden zij zich na de oorlog. De keus voor het volgende schip was dus geval len op Toronto! Hopelijk zal dit schip in IJmuiden blij ven. Spreker had graag nog een elec- triscWe winch aangebracht gezien, doch dit werd te kostbaar. Mochten één of meer der zusterschepen evenals de Job Gouda verkocht worden dan rekende spreker er op, dat De Dageraad onmid dellijk nieuwe bouwde! 't Is jammer, dat de IJslandvisserij zulk gering resultaat oplevert. Tenslotte sprak de heer Gouda de uit. dat de zusterschepen onder veel zegen zullen mogen vissen. Dank gebracht aan de heren van de inspectie, die allen zo hartelijk medewerkten. Als vishandelaar bestaan wij ook 45 j dus spreker: ook hiervoor legde mijn vader de grondslag. De heer Gouda sprak vervolgens heer G. van der Plas (45 Jaar in functie) hartelijk toe. Maak de halv< vol. aldus spreker. Ge zijt bij de rederij een begrip van degelijkheid en fatsoen geworden, ge zijt iemand die met liefde zijn werk doet. Op de jubilaris werd dronk uitgebracht. In een kort dankwoord zei de heer Van der Plas. dat er bij deze tewater lating veel in hem omging. Ook werd nog gesproken door de heren Tuntel, hoofd van de scheepvaartinspectie. Hoving, commissaris van de maatschappij Batavia. Beschrijving Reder D. Gouda van de visserijmaat schappij Batavia zal zijn vestzak eer beetje moeten laten uitbreiden, wil hij dit schip onder de naam „vestzaktrawler' kunnen onderbrengen, zoals de Jol Gouda I, die nu huishoudt onder de New Foundlandse vis. De trawlerallures de kotter Colombo zijn namelijk nog sterker geaccentueerd dan bij het vorig jaar te water gelaten zusterschip. De lengte over alles is 38.30 m breedte 7, de diepte 3.80 m. De Brons motor zal met zijn 500 pk en 8 cylinders en een reductie van 2 op 1 en dan nog een verstelbare schroef het schip grote snelheid en trekkracht geven. Een 100 pk motor van dezelfde fabriek zal de wlnch aandrijven. De hulpwerk tuigen worden bediend door een 30 pk Samofa. De brug is een waar labora torium. Decca leverde navigatie-appera- tuur, er is een dubbel echolood var Radio Holland, een zender-ontvanger er een richtingzoeker. De kombuis is ver sierd met een frigidaire en een oliestook inrichting van de firma Landman. De Colombo biedt dertien bemannings leden een modern hygiënische accom modatie. Evenals op de Job Gouda vist men alleen aan stuurboordzijde. Onder de brug heeft de stuurman een aparte hut. Het schip kan 56.000 liter olie 11.000 liter drinkwater in de tanks ber gen. Vanmorgen ruim voldoende De Maandagmarkt is uitgekozen door de Sumatra en de Vios, de Vikmgbank (35 kisten schelvis, 40 haring, 220 wijting, 120 gul en tarbot, 70 makreel, 650 kool 5 stokkebit), en de Maria van Hattum (980 kisten). De Abraham, die gisteravond omstreeks 6 uur in IJmuiden binnenliep, blijft tot morgen liggen en de Klaas Wijkor is ook binnen met 120 kisten gul, 60 wijting, 25 haring, 15 makreel, 110 radio. 200 kool, 25 stokkebit, 70 dichte wijting en 140 stuks stijve kabeljauwen. De Eveline wordt voor morgen verwacht. Tong bestendig De tongprijs was Zaterdag gelijk aan die van Vrijdag, al is met het oog op de teruglopende vangsten een stijgende tendenz waarneembaar. Grote tong maak te f 1,70, grootmidde.' deed f 1,33 en de halfpondjes f 1,70; de enen maakten f 1,70- ff 1,90 en tong II is verkocht voor f 1,50 tot f 1,60. Engeland kocht graag De exporteurs op Engeland waren fel op de grote schelvissoorten. Voor de grote is f 16 betaald, maaT de middel liep al weer op tot f26. De zetschollen vlogen zelfs op tot f82. terwijl de schol I steeg an f 40 tot f 54. Koolvls naar de Rehaco De koolvisprljzen waren Zaterdag, a,Is gevolg van de fikse kabeljauwvoorraden, het binnenland een bezwijming na- ran f34 naar f30. zijnde de opvang-1 prijs. Dat wordt dus de Rehaco voor de ALPHEN AAN DEN RI1N De jaarlijkse rijwielvierdaagse vanuit Alphen aan den Rijn. die ditmaal voor de zevende keer gehouden wordt, is thans vastgesteld op 20, 21, 22 en 23 Juli. De aanmelding hiervoor kan geschieden tot Maandag 19 Juli. Het comité hoopt, dat door verschuiving naar achter in deze maand ook veel oudere scholieren thans deel zullen nemen, zoals herhaaldelijk door hen is gevraagd. Het is bekend, dat het aantal deel- •mers tot nu toe nauwelijks boven de 500 geweest is, terwijl het streefgetal voorlopig toch ten minste 1000 is- Vonr dit jaar hoopt men het cijfer van 750 te bereiken. Ieder jaar. wanneer het slot feest van de Laura gehouden wordt, heeft de verwachting: volgend jaar gaan ien sprong omhoog. Knor hoewel er niet onbelangryke vaste kern is, waarop men ieder laar kan rekenen, zijn nog teveel, die. hoewel ze buitensporig genieten, het vooralsnog by een keer laten. Dit komt vooral voor bij de deel nemende Alphenaren. Wil de Laura ooit worden wat men er m hoopt, dan zal de gemeente van uit gang de grote „stoot" deelnemers moeten geven. Dan zal de burgerij automatisch meer belangstelling gaan tonen, dan alleen op het uur van aankomst, hoe dit te waarderen is- Het moeten vier dagen van feest voor de burgerij worden- Inmiddels zijn voor de Laura 1954 de eerste inschrijvingen binnengekomen, namelijk van de bekende Poedel van Dam te Alohen en de heer P de Prie te Haar lem. Een een groep Ambonezen uit Wes- terbork. twintig man sterk, heeft reeds doen weten ook van de partij te zijn. De inschrijfkosten zijn om dringende redenen van f 4 op f 5 gebracht. De par- coursen worden weer wat gewijzigd. Ernstig arbeidsongeval Bij het verrichten van werkzaamheden met de fraismachine, had de heer W. J. Groenendijk, directeur van het klein- meubelbedrijf „Benedictus" aan de Emmalaan, Zaterdagmorgen het ongeluk met zijn linkerhand met de beitels in aanraking te komen- Drie vingers, van de ddenvinger tot de pink, werden vrij wel afgerukt en de heer G- zal ze waar schijnlijk moeten missen. Dokter Van Kooten verleende eerste hulp, waama het slachtoffer naar Leiden is overge bracht. Politieke bijeenkomsten De Chr. Hist- kiesvereniging en de Jongerengroep houden heden de tot tra ditie wordende familie-avond- Als spre ker zal aanwezig zyn het Tweede Kamer lid, de heer Kikkert, die een rondblik over het politieke erf zal geven. Voorts is er een zeer aantrekkelijk ontspannings gedeelte. Crisis in de Haagse Schaakbond? Naar wij vernemen, is in de Haagse Schaakbond een bestuurscrisis aanstaan de. De aanleiding hiertoe is, dat de zitter van de HSB, Ir Van Donk, zich op het standpunt stelt, dat hij het recht heeft zijn bond in de bondsraad van de KNSB te vertegenwoordigen. Gedurende laatste jaren heeft de competitie-leider, de heer Van der Leeden, voortdurend de HSB in de bondsraad vertegenwoordigd, doch uitsluitend omdat de toenmalige voorzitters van de HSB (de-heren Schijf, en Van der Velde) zich hiertoe niet doende bekwaam achtten, dan wel hier toe niet de nodige tijd hadden. Toen evenwel verleden jaar een nieuwe - zitter van de HSB werd gekozen stelde deze zich op het standpunt, dat de func tie van bondraadslid in de eerste plaats aan de voorzitter toekwam. Het bestuur van de HSB heeft toen, in volkomen overeenstemming met het reglement, „uit zijn midden iemand aangewezen die HSB in de bondsraad vertegenwoordigt." Als zodanig werd ir van Donk gekozen, De heer v. d. Leeden heeft zich hierbij niet neergelegd, doch een beroep gedaan op de Algemene Vergadering van HSB. Tot dat doel heeft Zaterdag j.l. buitengewone Algemene Vergadering de HSB plaats gevonden, waarin deze zaak is behandeld. De gedelegeerden der in de HSB georganiseerde schaakclubs hebben in die vergadering met 4939 stemmen de zijde van de heer Van der Leeden gekozen. Wegens gebrek aan moest de vergadering toen worden derbroken. Het bestuur zal zich nu nader over zijn houding beraden, hetgeen, naar wij vernamen, zal geschieden in een be stuursvergadering, welke op 15 Maart a.s. zal plaats vinden. Het mag vrijwel zeker geacht worden, dat de bestuursleden, die hun ijeuze op Ir van Donk hadden bepaald, op 15 Maart zullen aftreden, tenzij de heer v. d. Lee den zijn standpunt tegen die tijd radicaal gewijzigd heeft. Wij tekenen hierbij aan, dat wij de be slissing van de Algemene Vergadering van de HSB betreuren. De Anti-Rev. kiesvereniging houdt hedenavond 7-30 uur in Concordia reeds de slotbijeenkomst van dit seizoen. Als spreker zal optreden prof. dr J. J- de Jong te Utrecht, hoogleraar aan de V.U-, Christelijke politiek in Europa. Vandalen contra ruiten e scholteren van twaalf jaar hebben zich Zondag niet bepaald verdienstelijk gemaakt- Zij hebben zich bezig gehouden het vernielen van ruiten. Aan de achterzijde van het veilinggebouw aan n hebben zij enkele tientallen ruiten met stenen, sintels en brokken tegels ingegooid. Doordat in het veiling gebouw oen grote party fruit en groente opgeslagen is de schade niet alleen tot de ruiten beperkt gebleven. Ook aan de goederen werd door glasscherven e d- grote schade aangericht- De politie heeft de vandalen krachtig aan de tand gevoeld 1 proces-verbaal tegen hen opgemaakt Raadsvergadering Vrijdagavond om acht uur vergadert die gemeenteraad ABBENES Zanguitvoering Zaterdagavond hield het Hillegomse kerkkoor in de Hervormde kerk een zanguitvoering onder leiding van de heer S. P. Visser. Deze gaf zelf ook enige orgelsoli. Voorts zongen mej. Visser de heer De Gier enkele duetten. Ondanks het slechte weer viel de opkomst niet tegen. Na afloop werd een collecte gehou- >n voor het orgelfonds. BENTHUIZEN Opbrengst collecten De collecten, die op de biddag voor he gewas van de Geref. Gemeenten werden gehouden, brachten bij elkaar f741.47 op (Kerk f427.68 en diaconie f313.79). HAZERSWOUDE Hou-Vast verloor van Phoenix Hou-Vast heeft de laatste competitie wedstrijd niet in een overwinning kun nen omzetten. De ploeg telde ook nu weer enige Invalsters, waardoor het teamver band niet zo hecht was. Phoenix speelde onnodig ruw en de scheidsrechter tolereerde dat. Door mis bruik van lichaamskrecht van de Phoe- nix-mlddenvoor werd het 10 en hoewel Hou-Vast kranig partij bood, was ze te gen het geweld van Phoenix niet opge wassen. De rechtsvoor van deze ploeg bracht de stand op 2—0, waarna mej. Madern de achterstand wist te verklei- Na de rust sjouwden de Hazerswoudse meisjes geweldig. Productief was hun spel echter niet. Phoenix maakte er 31 van en toen mej. Madern voor de zo veelste maal unfair werd aangevallen, miste men de strafschop. Mej. Madern scoorde nog-eens (3—2) en daarbij bleef het. Ontwikkelingsavond De Jongerenorganisatie van de Hol landse Maatschappij van Landbouw hield filets. Grote gul maakte Zaterdag f36, de middelgul f35f33 en de torren f30; wijting is met f25 tot f24 betaald en braadschelvis met f35 bot f40. Kleinmid- delschelvis is met f61 betaald en de pen nen met f60. Kabeljauwvangst De regels kabeljauwen zijn goeddee, weer naar de Belg gegaan van f58 tot f50. Het binnenland betaalde voor d< regels f 70 tot f 60. Tarbot naar België Er is Zaterdag ook weer tarbot naai onze (ontevreden) Beneluxpartners ge gaan en wel voor f2,50 per kilo. Dure haring en makreel De verse haring deed van f 18 tot f20 en de makreel zat tussen f39 en f33. Eenling Met de Postboy als enige trawler de Zaterdagmarkt waren er 60 kisten schelvis, 20 kabeljauwen en gu.'. 900 kool 50 makreel, 90 haring en 250 wijting. Dertigduizend Er waren vijf Noordloggers aan de markt, die, met vijf kustloggers. 30.000 kilo tong aanvoerden. Eindelijk weer eens reizen Na de grote stroppen van de laatste weken heeft de Postboy Zaterdag einde lijk weer eens een mooie reis gepresteerd. Het schip maakte in dertien da een f28 600 Een glorieuse rois sloot de KW 123 af met f16.100: de 175 mocht er ook zijn met f9800 en een andere topscorer werd de IJM 75 met f 10.600. De SCH 36 haalde f 14.600 binnen. „Drie Gebroeders" De kotter Drie Gebroeders verlaat Woensdag de Woubrugse werf De Dage raad. om in Rotterdam door de ring te Vandaar vertrekt hot schip naaT IJmuiden. waar de overdracht plaats vindt. Van hieruit zal de kotter tegelijk gaan vissen. Zaterdag in net gymnastieklokaal van de Chr. school een goed bezochte ont wikkelingsavond onder leiding van de voorzitter, de heer A. v- d- Velde. Mej. E. de Ruiter en R. Verheul brachten het Jaarverslag en andere leden verzorgden hierna een uitermate geslaagd ontspan- nmgsprogramma. Chr middenstandsvereniging De heer A. v. d. Steenhoven spreekt morgenavond om acht uur in het Oude Raadhuis voor de Chr. middenstandsver eniging over verkoop- en reclamepro blemen van de middenstand- A.R.-Kiesvereniging De heer J. A. J. Jansen Maneschijn preekt vanavond om half 8 in het ge- >ouw achter de Geref- kerk voor de A.R. kiesvereniging over de Provinciale Staten en de komende verkiezingen. KOUDEKERK AAN DEN R11N Wie heeft dit gezien Op Woensdag 24 Februari had in de Lage Waard een lichte aanrijding plaats waardoor een vijfjarig meisje hoofd werd gewond1- De aanrijding had plaats nabij de woning van de heer Den Hollender (by het zogenaamde Saarg< bied). Aan eventuele getuigen wordt ve: zocht, zich bij de politie te melden. Bond van Plattelandsvrouwen Een maal per jaar vergaderen de plat telandsvrouwen. waarbij dan de ..plat telandsheren" hun dames gezelschap gen houden. Dit zal nu zijn a s. Woensdag acht uur. in het verenigingsgebouw. De afdeling Hazerswoude komt op bezoek terwijl ook de Hollandse Maatschappij Landbouw is uitgenodigd, met d< jongerenafdeling- De voordrachtkunste de heer J. Oosterwelder uit Amster dam zal spreken over ..Offensief m d< Bijisteeg". LEIMU1DEN Veertig jaar in de melk Morgen is het veertig jaar geleden, dat de heer W. H Semp als leerlmgsto- dienst trad bij de N V. melkin richting en flessenfabriek „Holland" al hier. De jubilaris, die dus de groei var het bedrijf meemaakte, is niet altijd ste ker gebleven, maar wist zoveel practische kennis te verwerven, dat hij thai* de functie van chef-machinist-monteur ere vervult. Steeds staat hij klaar storingen in het bedrijf met toewijding zo spoedig mogelijk te veihelpen In zijn jeugd heeft de heer Semp niet de gelegenheid gehad zich theoretisch ui het vak te bekwamen, doch zijn prac- tische kermis van het gehele machine park is uitstekend- En de jubilaris, die zeer goed het belang van theoretische kennis inziet, geeft zijn kinderen zo veel mogelijk gelegenheid zich wel theoretisch te bekwamen. De jubilaris wordt zeer ge respecteerd door zijn medewerkers. NIEUW-VENNEP Voor Spanje De vorige week bij de tijdrede van prof. Wisse gehouden collecte vervolgde geloofsgenoten in Spanje heeft f650 opgebracht. Contactavond D-E-S. #Vanavond houdt de inkoopcombinatre voor de Haarlemmermeer en omstreken, ..Door Eendracht Sterk", in De Gouden Leeuw een contactavond. öexuele opvoeding De Haarlemse zenuwarts dr J- W- Bos houdt morgenavond in De Gouden Leeuw een lezing over sexuele opvoeding. Deze avond wordt gehouden op voorstel de plaatselijke artsen en ae verloskundige Na de lezing kan men mondeling of schriftelijk vragen stellen, OUDE WETERING Bidstond Woensdagavond om half acht wordt in de Hervormde kerk een bidstond voor het gehouden. Voorganger is ds Knott- TER AAR Botsing De heer C. Lek alhier, die gisteroch tend met zijn personenauto het Kerk plein m Lange ra ar passeerde, kwam m botsing met de personenauto van de hr C- W. Uijttewaal te Letmuiden. De geza menlijke schade bedroeg ongeveer f350. Raadsagend» Donderdagavond om half acht verga dert de gemeenteraad- De agenda ver meldt onder meer: Vaststellen der voor schotten volgens de l-o.-wet 1920; toeken ning van een renteloos voorschot aan de woningstichting Ter Aar tot dekking van het ongedekte exploitatieverlies over 1951-1952; verkoop van gronden in het uitbreidingsplan Papenveer; idem van grond aan de Woudsedyk; invoeren van een wachtverbod; medewerking aan het R-K. schoolbestuur te Langeraar tot de bouw van een gymnastieklokaal; sub sidie-aanvragen van het Koningin Wil- helminafonds, de afdeling Lamge-raar van het Wit-Gele Kruis en de afdeling Ter ran de vereniging het Groene Kruis, toepassing artikel 31 van de woonruimte- wet; benoeming leden van advies vlees keuringsdienst; onbewoonbaarverklaring perceel Kortenearseweg 81. i Terschelling BLANKENBURGH r CAMPHUYS S v Semarang HEEMSKERK HELICON 5 ZW I KIELDRECHT 5 te Antwerpen Bey LOPPERSUM MEERKERK I PRINS WILLEN POLYDORUS UT MALAKKA PA-rmniM S 3 ALKMAAR p 5 r Beachy Head SCHIPPERSGRACHT STAD MAASSLUIS S W Eab STAD BREDA 8 vm Glac STENTOR S V Amsterdam STRAAT MAKASSAR 3 U Hongkong STAD SCHIEDAM p S Kp P STANVAC PENDOPO p i TALISSE 5 v Belowan TARAKAN 5 v Cochin TANKHAVEN Tourano WESTERSCkELDE 3 dw e EMIGRANTENSCHEPEN BONAIRE 5 NO E BOSCHEONTEIN 0 RIJNDAM 11 Cobh. 12 Southam: SHUy*» WILLEMSTAD I HILLEGOM Wat behandelt de raad De Hillegomse raad komt Donderdag avond 8 uur bijeen. Op de agenda komen onder meer dc volgende punten voor: Verzoek om me werking voor de bouw van een fietsenbergplaats by de St Mar- tinus Uloschool; idem voor verbetering van de kunstmatige verlichting van dc Boaz-school; huur van een gymnastiek lokaal en beschikbaarstelling daarvan aan de Chr Burgerschool; voorschot op de vergoedingen volgens art. 103 der Lo.» wet: voorschot op de vergoedingen voor vakonderwijs over 1954; vijfjaarlijkse af rekening met de bijzondere scholen voor gemeentelijke vakleerkrachten; subsidie bijzonder gymnasiaal onderwijs aan het St Gabriëlseminarie en bijzonder gym nasiaal en middelbaar onderwijs in de gemeente Haarlem; benoeming ambte naar van de burgerlijke stand; idem tweede waarnemend ontvanger; wijzi ging verordening op de heffing van ver makelijkheidsbelasting; wijziging veror dening bedoeld in art. 11, lid 2, van de winkelsluitingswet 1951; verhuur van kamers in het medisch centrum; ver koop inventaris van de productie-afde ling van de gasfabriek; crediet voor de aanleg van wegen, enzovoort, in het Vos- selaankwartier; aansluiting by de N.V. bouwkas Noord-Nederlandse gemeenten; vaststelling gemeentelijke crediet- en ga rantieregeling woningbouw; crediet voor het aanbrengen van keukens in de 24 kalkzandsteenwoningen; comptabiliteits- besluiten; voorlopige vaststelling ge meenterekening 1951; aanbieding bedrijfs- verslagen 1952; mededelingen over toe passing verordening op heffing van ver makelijkheidsbelasting, verlening wer kingsduur tijdelijke ziektekostenregeling en over straatnamen. Revue Op en Top Dat Willy Walden en Piet Muyselaar nog steeds populair zijn bleek wel uit de stampvolle Treslomg'zaal. toen zij daar Zaterdagavond met hom revue Op en Top het voetlicht kwamen- Hoewel in deze revue het showelement, vergeleken met vroeger, een grote plaats is gaan innemen ten koete van de schetsen, heeft het publiek toch genoeg kans gehad weer uitbundig te lachen. De beide re vuekomieken, die ieder over een eigen stijl beschikken, weten goed hoe zij het puibliek moeten pakken. Vooral Willy Walden heeft daar slag van. vooral wan neer hij. die eigen stijl, die we terug vonden in de schetsjes De Mop en Hotel- nummers handhaafde In een bonte mengeling kreeg het pu bliek bovendien te genieten van dans en zang. verzorgd onder anderen door de Empire Skyrochettes, het Sonora-sextet en de zangeres Paulette d'Orsay. Het or kest ondier leiding van Bill Stanford zorgde voor goede begeleiding. De decors, hoewel suggestief, waren sober gehouden. Het hoge tempo maakte de revue nog aantrekkelijker- Wijziging winkelsluiting De verordening tot uitvoering van de winkelsluitingswet ontmoet bU de Mi nister enige bezwaren. B. en W. stellen voor aan deze bezwaren tegemoet te komen. Wanneer de raad hiertoe besluit, zullen de bakkerswinkels op 5 December en op de dag voor Moederdag niet meer hun waren tot 21 uur mogen uitzenden. Verder willen B. en W. de verordening zodanig wijzigen, dat de herenkappers zaken gedurende April tot en met Octo ber tot 19 uur geopend mogen zijn, zodat de bloemistarbeiders, die in die tijd tot 18 uur werken, naar de kapper kunnen VOORHOUT Burgerlijke Stand Geboren.: George C, zoon van E M Uhlenbeck en S G Ottenvanger; Thomas P A zoon van J H Derksen en W J van Dielen; Elisabeth Th M dochter van rf P L Staodaert en C P M C Prins; Agatha G dochter van J W van Leeuwen en C C Langeslog; Andries zoon van G W van Harskamp en A E Hoogstraten; An- vam Th S Eikelenboom en J Hoek; Christianus J, zoon van A Tetter- oo en C de Vos. Ondertrouwd: K Tukker. 27 jaar Sassenheim) en A Verbree 28 jaar; J van der Mey, 29 Jaar en H C Geluk. 24 jaar. u w d'M Dalebout, 25 jaar Noordwijkeihout) met J den Haan. 25 jaar; Th P Salman. 27 J. (Noordwijker- hout) met H van Kempen. 23 jaar. eden: Gerarda M Diemei- Kershof. 71 jaar; Sophia Laogeveld- Zandbergen, 73 jaar. Gewijzigde agenda van de Eerste Kamer Om aan een verzoek van minister Donker te voldoen, stelt de voorzitter der Eerste Kamer zich, in tegenstelling reeds eerder te kennen gegeven voornemen voor. dat de begroting van Justitie zal worden behandeld In de week 16 Maart, evenals de begroting van Sociale Zaken. De begrotingen van Oor log, Marine en Maatschappelijk Werk ko- de orde In de week van 23 Maart en die van Verkeer en Waterstaat en Overzeese Rijksdelen in de week van '30 Maart

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 7