Billy Graham: Amerika's grootste evangelist Drie maanden lang avond aan avond spreken in Londens sportgebouw Tevredenheid over verloop van R.A.I.-tentoonstelling Indisch meisje gistermorgen gewurgd Haags pension aangetroffen Oudste zoon van hospita (voortvluchtig) wordt van de moord verdacht m 0Ü8GJ-KP Emigratie naqr landen binnen Europa 5 MAANDAG 8 MAART 1954 Ds T. B. van Houten, Geref. predikant te Aalsmeer, schrijft ons: TN DE KOMENDE DRIE MAANDEN zal Billy Graham avond aan avond het evangelie verkondigen in Harringay Arena, een Londens sportge bouw, bekend door ijshockey-wedstrijden en vele andere demonstraties. Omdat het eerst leek alsof er geen geschikt gebouw te krijgen zou zijn, werden er in de Verenigde Staten al maatregelen genomen om een reus achtige aluminium tent naar Engeland te verschepen. Maar nu kan men hier toch rekenen op plaatsruimte voor 11.000 personen! Alleen het koor, dat in de samenkomsten zingt, telt al duizend leden. Voor mij ligt een „Tabel van extra-treinen naar Harringay" met het oog op de aanstaande evangelisatie-kruistocht. of op z'n minst met vaagheden omringen. Billy Graham noemt de Bijbel, gegroeid uit zes en zestig door de Heilige Geest geïnspireerde boeken, het ine Boek van God. Minachting van de Bijbel rampzalig ding. Alleen het leven bij de open Bijbel kan de enkelingen en de volken redden. tiek, van fundamentalistische of van ge heel andere aard zijnde, het feit kan te nietdoen, dat Billy Graham de echt schriftelijke boodschap doorgeeft. Geen fanfare, maar een ernstige, krachtige pre diking. Alle moderne middelen die de techniek verschaft, maakt hij dienstbaar dat doel Wie is Billy Graham? Als wij zeggen: „een opwekkingsprediker", zal hij ant woorden: ..een evangelist".- Wij hoorden het eerst van hem doordat hij bestuurs lid was van de Youth for Christ. Nu is hij een man van 35 jaar. die bezig is een wereldnaam te krijgen. Via het predik ambt, en de opleiding van evangelisten, is hij sinds een paar jaar leider van evangelisatie-campagnes op grote schaal geworden. Het was te verwachten, dat de linkse pers hem al vóór zijn aankomst in Southampton afbreuk zou willen doen. Zijn tegenstanders hebben voor de sen satie gezorgd! De jonge Graham, die nu eens in een vliegtuig preekt en dan weer in een herenclub, is een ijveraar voor de naam van Jezus en een geducht bestrijder van de secularisatie en van het communisme. Dit wil niet zeggen, dat hij de enige grote Amerikaanse evangelist is. Wel is het merkwaardig, dat juist hij, die evenals John Bunyan en Spurgeon Baptist is, werd aangezocht om in het verwereld lijkte Londen een actie voor de kerken te leiden. Interkerkelijk Orthodoxe Anglicanen, Methodis ten en talrijke anderen zien in deze vurige Amerikaan de man, die onder Gods gunst het ingezonken geestelijk en kerkelijk leven van Groot-Brit - tannië opnieuw kan doen ontwaken. En zij zijn bereid zich daar ook zelf voor in te spannen. Billy Graham sticht gelukkig geen eigen beweging. Hij weigert zelfs ergens aan het werk te gaan. waar de kerken niet alles zorgvuldig hebben voorbereid. Dut moeb niet alleen gebeuren door organi satie en door de opleiding van raad gevers, die straks de ..bekeerlingen" ver der helpen, maar ook door veel gebed. Onlangs kon Londen melden dat 16.000 personen hadden geschreven, geregeld te zullen bidden om zegen op het voorbe reidende werk en voor de campagne zelf. Dan zijn er nog tal van gebedskringen en bidstonden. Door Amerika is de laatste jaren een stroom van evangelisatie-ijver gegaan, die nog allerminst tot staan gekomen is. Nu is, in het verleden, dikwijls in de kerken weinig vrucht aan het licht ge treden. na allerlei geruchtmakende revi val-bewegingen. Nog zyn er tal van grote, zonderlinge groepen. Daarom ver blijdt het tc meer, dat Billy Graham en anderen willen arbeiden voor de kerk. Réveil door evangelisatie dat is hun streven. In Amerika is het duide lijk te merken. Het kerkbezoek en het kerkelijk meeleven zijn er naar verhou ding nooit zo goed geweest als tegen woordig. Zielszorg Billy Graham spreekt niet al te ge makkelijk van „bekeringen". Daar moet Christus zelf over oordelen, vindt hij. Hij wekt de mensen op om de keuze te doen, de beslissing te nemen voor de Heiland, en daarna begint het belang rijkste. Zij hebben nog veel leiding nodig. Een heel legertje van helpers wordt hier voor getraind, mensen die in de Bijbel thuis zijn, en in staat om geestelijke moeilijkheden te onderkennen. Zij makei* de nieuwelingen wegwijs in de Heilige Schrift, en brengen hen tot de kerk. Alle nadruk wordt op deze drie punten ge legd; geregeld Bijbelonderzoek, waarvoor eenvoudige practische hulpmiddelen aan wezig zijn. geregeld gebed, en aansluiting bij een plaatselijke kerk. Billy Grahams naaste medewerkers onderhouden met deze kerk en met de persoon die zich onder haar toezicht heeft gesteld, nog een tijdlang schriftelijk contact. Bijbel Twee grote fundamentalistische groe pen in Amerika, die een benaald tyne van orthodoxie vertonen, hebben Billy Graham fel gecritlseerd vanwege zijn be reidheid tot samenwerken En inderdaad, hij is breed van opvatting. Maar <ut is eerder een gevolg van zijn positief bi'bels standount. dan da« bet er mee in j^riid komt. Hii wenst volstrekt geen medewer king van .o'nimeti'seli" gcmden. die b.v. de Godhe'd van Christus. Znn olaats- vervang°nd en verzoenend sterven en Zijn lichamelijke opstanding aantasten Hongaarse kinderen in Nederland Vijftig Hongaarse kinderen, afkomstig uit kampen in Oostenrijk en Duitsland, zijn gisteroohtend na een vermoeiende reis in Nederland aangekomen, waa gedurende enige tijd bij pleegouders zul len verblijven. Man in de duisternis verdronken In de nacht van Zaterdag op Zondag is de 44-jarige schildersknecht W. Wedever bij de Leembrug te Hijker- Smilde (IDr) met zijn rijwiel te water geraakt en verdronken. Twee Billy's In Detroit, de stad van Henry Ford, eindigde op 1 November j.l. een evan gelisatie-campagne van vijf weken. Het aantal bezoekers van de vergaderingen bedroeg 363.000. Hier trad in 1916. ge durende twee maanden, Billy Sunday op. Een singulier man, die in zijn latere jaren en meer kerkelijk is gaan arbeiden ziens werk diepe sporen heeft ach tergelaten. Billy Graham heeft, met de weduwe Mrs. Billy Sunday gesproken. Vele medewerkers van heden zijn 38 jaar geleden door haar man tot Christus ge- Eén van hen verzekerde dat geen cri- Invloed De uitwerking hiervan is zeldzaam groot, zowel wat betreft Billy Grahams rk. als dat van andere Amerikaanse evangelisten, die met hem eens-geestes zijn. Opleidingsscholen voor evangelisten zendelingen zijn in korte tijd te klein geworden, evenals vele theologische hogescholen. Ontdoken belastingen wor den betaald, gestolen waren terugbe zorgd. Men beweert wel dat de evangeli satie het werk van de belastingambtena ren verricht! De filmster Jane Russel heeft een evangelisatie-kring in haar huis in Hollywood. Verscheidene man wier namen voor het grote publiek toverklank haden geven zich nu voor het evangelie. Figuren ujt de sport wereld, zoals de golfkampioen Henry Harper, die liever zijn titel verloor dan langer op Zondag te spelen! Een groot base-ball-speler studeert nu theologie. Stuart Hamblen, dè man van de wedren nen en tegelijk een roemrucht beren- jager. de held van verschillende sensatie films. heeft dat alles verlaten. Onver moeid verkondigt hij het evangelie. Dit is zeker: er gebeuren wonderbaar lijke dingen in Amerika. En wie Enge land kent, weet iets van het verval van de godsdienst in dit oude christelijke land. Moge ook daar enigszins bevestigd worden de typering van Billy Graham door professor Mackay, van de welbe kende 'theologische hogeschool te Prince ton in New Jersey, wie he<m noemde: „eer groot geschenk van God aan het tegen woordig geslacht". Pseudo-volksvertegenwoordigers menen Grondwetskamer moet in alle gevallen verplicht zijn Studentenparlement besprak herziening van de Constitutie De vergaderzaal Zaterdagmiddag het toneel strijd. Een strijd, die uiteraard, vreedzaam verliep, maar toch de gemoe deren danig verhitte. Ditmaal zaten niet onze volksvertegenwoordigers, mi lieden, die wellicht in de toekomst vi de belangen van het Nederlandse volk in de Staten-Gcneraal zullen pleiten. De ze lieden waren studenten, die hun didaats achter de rug hebben en door middel van een studentenparlement hun kijk op het staatsbestel, onze staatsin richting en de wirwar van wetten en wet jes trachten te verscherpen. Waarover ging de strijd nu Zaterdag? Wel, men had een heel belangrijk onder werp uitgekozen, namelijk de herziening van de Grondwet. Prof. mr dr G. van den Bergh was tot minister van Binnen landse zaken benoemd. Deze scheen zich een tijd lang kennelijk te vervelen, want enkole sprekers maakten het des mid dags wel heel bar. Ellenlange redevoe ringen over theoretische staatsinrichting namen een groot deel van de middag in beslag. De minister ging bij tijd en wijlt eens bij de katheder staan, maar de ge- de Tweede Ka- achte afgevaardigden dachten Het a.s. optreden van de evangelist Billy Graham in Engeland heeft niet nagelaten daar en elders grote aandacht te trekken. Na zijn tourneé door Groot-Brittannië zal hij zoals men weet verscheidene Europese hoofdsteden bezoeken. Op 3 en 4 Juli zal hij spreken in de Apollohal te Amsterdam. Eind Juni gaat hij naar 'Berlijn, waar het Olympiastadion voor hem wordt gehuurd en op 1 Juli zal hij te Boc- chum zijn, waar hij o.m. zal spreken voor wèrkers in de kerkelijke arbeid. Evenals in Engeland, gaat ook o.a. in Nederland en Duitsland een nauwkeurige voorbereiding aan deze campagne vooraf. Recoidbezoek, goede zaken Russische auto's trokken geweldig veel belangstelling Met een oorverdovend geloei van sig naalhorens en claxons is de 33ste R.A I.- tentoonstelling van personenauto's in het R A l -gebouw te Amsterdam gesloten Zowel het bestuur van de R A I. als de standhouders zijn over deze tentoonstel ling zeer tevreden- Het bestuur, omdat de publieke belangstelling alle verwach tingen heeft overtroffen en met een totaalcijfer van 154.700 betalende bezoe kers een nieuw record is gevestigd. De drukst bezochte tentoonstelling tot nog toe was die van 1952, toen 110 000 bezoe kers werden geteld- De standhouders zijn tevreden, omdat zij goede zaken hebben kunnen doen- Vooral in de prijsklasse tussen f 4.000 en f 6 000 is vrij veel verkocht. Maar ook is op deze tentoonstelling een Rolls Royce verkocht en kan de importeur van de Bentley Sports Saloon, de duurste auto van de expositie (ruim f 70.000), het ten toonstellingsmodel nog niet naar de fabriek terugsturen, omdat hij er een ge gadigde voor heeft. Bijzonder druk was het bij de stand, waar op de laatste dag twee Russische personenauto's, de Pobeda en de Zim. werden tentoongesteld. De standhouder en zijn personeel zijn de gehele dag in de weer geweest om nieuwsgierige col lega's en het publiek uitleg te geven. Zo druk was het soms bij deze stand, dat een hooggeplaatst Russisch ambtenaar, die een kijkje kwam nemen, op een stoel moest gaan staan om een glimp van de auto's uit zijn land te kunnen opvangen. Zaterdag hebben om. de ambassadeur van West-Duitsland, dr H. Mühlenfeld, en de ambassadeur van Groot-Brittannië, Sir Nevile Butler, een bezoek aan de expo sitie gebracht. India belemmert R.K. missie De regering van India heeft in negen maanden tijds 138 aanvragen van R.K. missionarissen, om in het land te worden toegelaten, ontvangen, slechts 53 maal werden visa verstrekt. Aan minstens zes Nederlanders werd de toegang tot India ontzegd. De situatie begint voor de R.K. missionarissen door deze strenge door voering van de beperkende maatregelen nijpend te worden. ROOF VAN NEGENHONDERD GULDEN DE OORZAAK (Van een onzer verslaggevers) nnOEN DE HAAGSE PENSIONHOUDSTER, mevrouw Koper, gister- morgen half elf de kamer binnentrad, die zij verhuurd had aan het 31-jarige Indische meisje Yula van der Poorten, om er zoals gewoonlijk de kachel te verzorgen, deed zij een lugubere vondst. Zij trof het meisje levenloos op bed aan, waarschijnlijk gewurgd. Het ontzielde lichaam was in peignoir gekleed. In de kamer, die sporen droeg van een gevecht, was het een onbeschrijflijke wanorde: alles was overhoop gehaald. Omdat een bedrag van negenhonderd gulden wordt vermist en de oudste zoon van de hospita enkele uren tevoren was verdwenen, rust de verdenking op hem. Als motief wordt roof aangenomen. Onmiddellijk na de afschuwelijke ont- nacht, anderen tegen drie uur, gestom- dekking is de jongste van de twee zoons van mevrouw Koper, een 34-jarige tuin man. de politie gaan waarschuwen. Di rect gearriveerde rechercheurs begonnen meteen met het horen van de pension, bewoners: nadat het onderzoek ter plaat- as afgelopen, is het stoffelijk over schot gistermiddag 2 uur naar het zie kenhuis aan de Zuidwal te Den Haag overgebracht De sectie op het lijk zou vanmiddag worden verricht. Enkele uren, voordat mevrouw Koper de kamer binnenging, was haar oudste zoon, die de nacht thuis had doorge bracht, met onbekende bestemming en zonder aankondiging van waar hij heen ging. vertrokken. De politie, die aanwij zingen heeft, dat hij schuldig is aan het gebeurde, verzoekt daarmee in verband zijn aanhouding en voorgeleiding. Het is de 36-jarige Engel Koper, brood bezorger bij een Haagse bakkerij. Hl) heeft donkerblond haar. blauwgrijze ogen is enigszins kaalhoofdig. Hij is onge- -r 1.84 m lang en heeft een lang, enigszins ingevallen gezicht. Vermoede lijk draagt hij een donkergrijze of bruine winterjas. Wanneer de moord precies is gepleegd, in men op dit ogenblik nog niet zeg- :n. Buren hebben omstreeks midder- De oudste zoon van de hospita, die enkele uren voordat zijn moeder de typiste Yula van der Poorten levenloos op bed vond, het huis had verlaten, wordt door de Haagse politie van moord of doodslag verdacht. Hij is brood bezorger bij een Haagse firma. Volgens degenen, die hem ken den, zat hij nogal ruim in zijn geld. Advertentie Doof dat zonrbrandeo op Uw maag. Neem een of twee Rennies als er van Uw eens iets „verkeerd gevallen is. Rennies blussen dat zuurbranden dade lijk. Een smakelijk middel, onfeilbaar in zijn werking enonopvallend in te nemen. Iedere Rennie hygiënisch verpakt één voor één. Van katapult tot wichelroede CocrrigSi P l B Bo. 6 nacht, anderen tegen drie mei gehoord. Er woonden echter ook enkele andere meisjes in het pension. Ook zij ontvingen wel eens bezoek. Door aanwijzingen van de broer van het vermoorde meisje heeft de politie kunnen vaststellen, dat er een be drag van negenhonderd gulden wordt vermist. Het meisje had het geld enkele dagen van tevoren van de bank gehaald ten behoeve van haar familie. Alles in de kamer wees erop. dat er een hevige worsteling heeft plaats gehad. Het meisje stond bekend als een vriendelijk, rustig en ietwat teruggetrokken type. Zij woonde er pas enkele maanden en bemoeide zich zelden met haar omgeving. Zij werkte als typiste in overheidsdienst en had de kamer gehuurd zonder pension. De vermoedelijke dader is niet geheel onbekend bij de politie. Hij is echter niet met de zedenpolitie in aanraking ge weest; wat hij op zijn strafblad had staan, waren vermogensdelicten. Dat er een verhouding tussen Yula en Engel zou bestaan, is zeker niet geble ken. Beiden waren ongehuwd. De deur van haar kamer was nooit op slot. Aan- gehomen wordt, dat hij na het gebeuren weer naar zijn kamer is gegaan, waarna hij vroeg in de morgen de woning van zyn moeder heeft verlaten. Vanmiddag omstreeks twaalf uur heeft de 36-jarige E. Koper, wiens opsporing door de Haagse politie was veraocht l.v.m. de imoord in de Van Klnsbergen- straat in Den Haag, zich Amsterdam gemeld. Hij is op transport gesteld naar Den Haag. Inbraak bij Engelse consul opgehelderd Daders waren in dezelfde buurt weer pp het dievenpad Drie diagen nadat zij met succes een inbraak hadden gepleegd in de villa van de Britse consul-generaal G. E. Vauighan aan de Bemand Zweenskade te Amster dam, zijn een 22-jarige fabrieksarbeider en een 22-Jariige los arbeider door de Amsterdamse politie gearresteerd- Het tweetal was teruggekeerd naar de plaats van het misdrijf en werd door agenten in burgeT. die in deze buurt na de in braak een oogje in het zeil hielden, aan gehouden. De beide inbrekere hadden Woensdag avond tijdens afwezigheid van de consul- generaal een partijtje Engelse sigaret ten. een broche en een horloge buitge- maakt Vrijdagavond zagen de agenten in bur ger in dezelfde buurt twee individuen, die zich op verdachte wijze bij de villa's ophielden. Zonder ze dit te laten merken, volgden de agenten hen enige tijd. Het teetal zocht kennelijk naar een woning, waaruit geen licht straalde. Tenslotte hielden de agenten hen aan. Beiden had een pakje van de Engelse sigaretten op zak, waarvan er vele uit de villa van de cunsul waren verdwenen. De huiszoe king leverde de overige pakjes op plus de broche en het horloge. De verdachten hebben inmiddels be kend- Staf eerste legercorps naar Apeldoorn De staf van het eerste legercorps zal ver enige maanden van Den Haag naar Apeldoorn verhuizen. Luitenant-generaal T. C. Opsomer zal met zijnmannen nieuw modern gebouw van vijf ver diepingen gaan betrekken. Bij de staf zijn ingedeeld 65 officieren, circa 150 onder officieren en een groot aantal minderen. De woningnood in Apeldoorn zal hierdoor belangrijk vermeerderen want door de bouw van 48 flatwoningen voor officie- i, waartoe onlangs werd besloten, kan de behoefte slechts gedeeltelijk worden gedekt. In Den Haag zullen andere mili taire diensten nu meer ruimte kunnen Wagen in beslag, diel ontkomen Jacht op gestolen auto aan de Ned. grens Dank zij het doortastend optreden van de Koninklijke marechaussee te Helden (L.) is een zo goed als nieuwe grint- öramsportwagen ter waarde van 45-000 Mark (ruim 40 000 gulden) d'ie te Viersen m Duitsland gestolen was. aan de dief afhandig gemaakt. Óe dief passeerde met de gestolen auto de Nederlandse grens bij Wellerlooi en trok zich mets aan van de schoten, die douatieamb ten aren hem achterna zonden Met grote snelheid reed de wagen, via Venlo near Helden, waar hij de aandacht trok ven een in een jeep patrouillerende wachtmeester. Deze zette terstond een achtervolging in- Toen de dief zag, dat hij «iet met de buit kon ontkomen, min derde hij vaart en sorontg uit de nog rii- denoe wagen om in de duisternis te ver dwijnen ln de auto werden papieren van de eigenaar te Viersen aangetroffen. Op het moment, dat hij van de diefstal op de hoogte werdi gesteld, had hij zajra eigen dom nog niet eens gemist. niet hun woordenvloed te onderbreken. De heren studenten, verdeeld ln ver schillende partijfracties, luisterden aan dachtig naar de afgevaardigden, dio achter de lessenaar een toelichting ga ven op de amendementen, welke zij had den ingediend. Des morgens waren de algemene beschouwingen geweest. Veel aandacht besteedden de dames- en heren pseudovolksvertegenwoordlgcrs aan medezeggenschap bij de Grondwets herziening. Zij zouden graag zien, dat de kiezers, du3 niet alleen de Kamer, meer invloed op de regering kunnen uitoefe nen, wat betreft de herziening van onze constitutie. De Staten-Gcneraal verte genwoordigen wel het gehele Neder landse volk, maar in de Grondwet staat voorts, dat zij stemmen zonder last of ruggespraak met hen. die benoemen (art. 88 en 96 van de Grondwet). Tenslotte werden nog enkele amende menten aangenomen, waarvan wel het belangrijkste was het amendement, In gediend door de KNP en PvdA-fractles en dat inhield, dat de Grondwetskamer in alle gevallen verplicht moet worden gesteld. Eerst was er een amendement geweest, dat beoogde deze Kamer alleen facultatief te doen zijn, doch dit werd verworpen. Een ander amendement, dat werd aangenomen, hield ln, dat er een gekwalificeerde meerderheid in deze Ka mer moest zijn om besluiten te kunnen Billy Grahamin één week 65.000 mensen Ongeveer 65.000 Engelsen hebben vorige week geluisterd naar de Amerikaanse evangelist Billy Graham, die Zaterdag de eerste week van zijn kruistocht voor geestelijke herleving in Groot-Londen beëindigde. Slechts op één avond toen het slecht weer was. waren er enkele stoelen leeg in de grote Harringay Arena, waar hij zijn bijeenkomsten houdt en die 11.058 zitplaatsen (elt. De kruistocht zal twaalf weken duren. Extra treinen zijn gehuurd om grote groepen uit Birmingham en Cardiff te vervoeren. De politie hield een wakend oog op de arena, nadat een persoon, die zich Jo-Jo noemde, telefonisch had medegedeeld, dat hij een bom zou plaatsen als de bij eenkomsten voortduurden. Graham maak te ziich geen zongen en de politie was evenmin al te zeer verontrust, omdat ,Jo-jo" op #andere plaatsen dergelijke bedreigingen* heeft geuit, maar tot heden nooit een bom tot ontploffing heeft ge bracht. Het Turkse parlement heeft met '^66 tegen 17 stemmen besloten, dat voortaan exploitatie van Turkse oliebronnen door buitenlanders toegestaan 'zal zijn. De republikeinse oppositiepartij deelde mede, dat zij weliswaar heeft tegenge stemd. doch deze wet niet zal verando ren als zij aan het bewind komt. E>n staatsoliebedrijf zal worden apgericht voor de exploitatie van bestaande en olievelden. Direct, nadat de hospita in de pensionkamer aan de Van Kinsbergen- straat 125 het levenloze lichaam van het Indische meisje had gevon den, waarschuwde haar jongste zoon, die men, bij zijn fiets, op onze foto ziet, de politie. Rechercheurs arriveerden even daarna. Links ziet men de politiewagen. Plan van Fransman Initiatiefnemer bezocht Nederlandse ministers De Franse oud-minister Pierre Schnei- ter heeft Zaterdag in Den Haag aan de ministers Beijen en Suurhoff een plan aangeboden, dat een oplossing biedt voor de overbevolking van Nederland en enige andere Europese landen. is voorstander van bevolkingssprei ding in onderling Europees verband en wil de regeringen der 15 staten, die lid de Raad van Europa zijn, bewegen, de grenzen open te stellen voor eikaars emigranten- Bovendien tracht de heer Schneiter. die speciaal vertegenwoordiger van de Euro pese raad voor de nationale vluchtelin gen en de overbevolking is. het Europese bevolkingsoverschot naar overzeese lan den. zoals Canada en Brazilië, over te hevelen. Omtrent de financiering van inter- iuropese emigratie heeft de heer Schnei ter nog geen vastomlijnde denkbeelden Maar zijn gedachten gaan wel in de rich ting van oprichting van een speciale bank (of anders samenwerking met be staande internationale banken) voor het verlenen van credieten op lange termijn. Dit zou tevens de mogelijkheid scheppen dat welvarende landen, die zelf geen emigranten van elders zouden kunnen of willen opnemen, althans financieel in de kosten van emigratie naar derde landen zouden kunnen deelnemen. Een voorlopig rapport over zij bevin dingen hoopt de heer Schneiter in Mei a-s- aan de raadgevende vergadering van de Raad van Europa te kunnen uitbren gen. Behalve Nederland, waar hij thans twee dagen verblijft, zal de heer Schneiter ook Italië. West-Duiteland. Griekenland en Turkije bezoeken, landen, die eveneens het vraagstuk der ovenbevolking te kampen hebben.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 5