De Coöperatie Doofstommendienst op elke laatste Donderdag van de maand Men oefene ook hier de gemeenschap der heiligen CITY NAGAZIJN MEISJES-LYCEUM D.O.S. gaf een gevarieerde gymuitvoering Aannemersbond vijftig in Rijnstreek jaar Subsidie van f 3618 voor kerk te Hoogmade gaat gewoon door! met werkelijk I age prijzen PETZI, PELLE EN PINGO NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 24 FEBRUARI 1954 ALPHEN AAN DEN RUN Voor een groepje doofstommen in de Rijnstreek is reeds gedurende enkele jaren iedere laatste Donderdag van de maand een feestdag. Zij trekken dan naar de Geref. Zuiderkerk aan de Raadhuisstraat te Alphen aan den Rijn, waar dan in een der lokalen een kerkdienst, speciaal voor hen, gehouden wordt. Neen, er luiden dan geen kerkklokken, want zij, voor wie het be stemd is, zouden het toch niet horen; zij rekenen op die vierde Donderdag, die bovendien nog in de plaatselijke kerkboden en nieuwskolommen van dagbladen wordt aangekondigd. En daar wordt dan ook wel eens aan toe gevoegd, dat belangstellenden welkom zijn. het geval; maar in verband met het drei gende ongemak heeft zij liplezen geleerd. En zij verstaat ook de kunst zich de doofstommen min of meer „verstaan baar" te maken. Ter tafel was de liturgie voor dienst, zoals die uitgegeven is door de Ned. Chr. Doofstommenbond. Helaas wordt van die uitnodiging nog maar spaarzamelijk gebruik gemaaktt. En toch moeten zij, die in dit gezelschap een uurtje vertoeven, erkennen, dat he*, op hen een onvergetelijke indruk heeft gemaakt. En dat werkelijk niet, omdat men daar kennis maakt met een stuk levensleed. Neen, omdat men ervaart, hoe ook deze mensen, die zo veel ten missen, toch kennen de blijdschap; om het verkeer met elkander, om gemeenschappelijk bezit van het Woord van God; omdat ze met de gezonden mogen kennen de vreugde van het ge loof. De dienst, die we onlangs bijgewoond hebben, op de koude laatste Donderdag van Januari, verliep niet, zoals ge wenst. In de eerste plaats kwam de voorganger voor deze avond niet op dagen. Later bleek hij de Amsterdamse bus gemist te hebben. Is het weer stig, dan komen de kerkgangers uit alle Rijnstreek-gemeenten, zelfs uit Leiden De laatste maal waren er een zestal, terwijl als belangstellenden mevrouw Stouthamer, de heer Otto, jeugdouder- ling van de Hervormde Gemeente, een tweetal diakenen als afgevaardigden van de Geref. kerkeraad aanwezig ren. We menen, dat in de persoon de heer Questroo uit Leiden de gehele omgeving vertegenwoordigd was. Wanneer by de doofstommen al voorkeur gesproken kan worden, dan heeft men het liefst ds Firet van Berg ambacht. als voorganger. Deze Geref. predikant is misschien de enige in Ne derland. die de gebarentaal beheerst, voor hen, die enigszins in de geheimen van het liplezen zijn ingewijd, volko men verstaanbaar kan ..spreken". Deze predikant is dan ook een oecumenische figuur, want meerdere kerken doen wel eens een beroep op hem, bijvoorbeeld voor het voltrekken van huwelijken tussen doofstommen. Maar. zoals gezegd, die avond ontbrak de voorganger. Toch ging de dienst door. Bü het groepje was ook mevrouw Van Wieringen—Van Vliet; men had haar in dertijd voorspeld, dat zij omstreeks de 30-jarige leeftijd volslagen doof zou zijn. Gelukkig is dat, hoewel zij over deze leeftyd reeds lang heen is, nog steeds niet (Advertentie). PRINS HENDRIKSTRAAT 55 ALPHEN d RIJN Toont C!.... Speciaal ontwerpen COLLIERS ARMBANDEN BROCHEN OORKNOPPEN ROK- SHAWL- JUMPER- MANTELSPELDEN MODERN (Advert entiet. ALPHENSE CHR. ORANJEVERENIGING Deze keer iets anders dan anders! Zorg dat U erbij bent! Toneelspel door LADISLAUS FODOR (Nederl. bew. Ab. v. d. Linden) op te voeren door MOBIEL. (Ouderwets-streng lyceum in Oostenrijk. Meisjes, staande in de poort van het grote mensenleven, vlak vóór en vlak na het eindexamen. Leraren, die verschillend reageren. Psychologische verwikkelingen tussen leraren onderling en tussen leraren en leerlingen. Een beeld uit het leven: begrip en wanbegrip tussen jongeren en ouderen.) DINSDAG 9 en DONDERDAG 11 MAART NUTSGEBOUW Toegangsprijs voor leden 0.75 Regie: A. HOFLAND. Décors; A. J. ROOS Verlichting: W. TROMP. Grime: G. HOPPEZAK. Kaartverkoop VRIJDAG 26 FEBRUARI In „Concordia" van 19.30 tot 21.30 uur. Lid- maatschapskaart 1953 meebrengen. Ter voorkoming van incasso-kosten wordt er op aangedrongen tevens de contributie 1954 te voldoen. Ook nieuwe leden kunnen zich hier opgeven. Gezinskaart 1.50. Persoonskaart 1.— per jaar. De dienst En i „de het ambt" denken zo men wil, feit is. dat mevrouw Van Wieringen keurig leiding gaf. Zij sprak het votum uit, psalmvers, deed belijdenis van het geloof, een gedeelte uit de Bijbel werd gelezen en toen ds Wijma, door de kosteres ge alarmeerd wegens het ontbreken voorganger, had gezorgd voor een kin derbijbel, werd daaruit door deze pakkende verhandeling gelezen over hannes de Doper. Zo was deze avond toch geen verloren avond, schonk hij zelfs voldoening. Ook aan de doof- Hoe we dat weten? In de eerste plaats wel door de taal der ogen. Maar ook door middel van het geluid. Van kinderen hoort men wel de uitdrukking: we gaan stommetje spelen. En dat betekent: vol komen zwijgen. Dat was echter na afloop van deze dienst anders. Er klonken onop houdelijk stemmen en geluiden. Men heel goed te spreken over mevrouw Wieringen; behandelde met lippen- ei barentaal tal van nieuwtjes; dronk kopje thee. want deze kerkgangers i den door het kosterspaar Van Egmond met extra zorg omringd en het weet heel goed met deze mensen om te gaan. Mevrouw Van Wieringen vertelde dat, wil men een vrolijke verjaarspartij meemaken, men in de kring moet komen als een van de doofstommen jarig is. Men ontmoet elkaar dan op een aparte avond en het gaat er zeer gezellig toe. Vieugde Zo kennen ook zij vreugden; ze heb ben echter nog méér genoegen wat belangstelling voor hun bijeenkomsten wordt getoond. Wij geloven dat het is, omdat daar blijkt de band van het ge loof; ook dat men daar constateren kan: ondanks het gemis behoeft men ons te beklagen. De 73-jarige weduwe Rijswijk weet daarvan mee te praten. Zelf heeft zi gehoor- en spraakvermogen, maar in het gezin van één harer kinderen zijn vijf kinderen doofstom: vier van hen zijn in „Effatha" te Voorburg en worden daai klaargemaakt voor een volwaardige taak in de maatschappij; „en óf ze mee kun nen doen" zegt ze. Maar omdat deze grootmoeder weet wat ze missen en alle doofstommen missen, behoort z de trouwe bezoeksters van de doof stommendienst. Commissie Het gemiddeld aantal bezoekers(sters) is zestien zeventien. In eerste opzei gingen deze bijeenkomsten uit van de Evangelisatie-commissie van de Geref. Kerk van Alphen. Ds W. Wijma is met de organisatie belast. In verband rnet het feit, dat de bezoekers(sters) echter uit meerdere kerken afkomstig zijn. zal hij trachten tot de vorming van eer interkerkelijke commissie te komen, dii deze zaak behartigt. Wij vertrouwen dat hij hierin slagen tl en menen, dat hij rekenen mag op de medewerking van alle kerken. Het is zeer belangrijk werk. dat hierdoor wordt ver richt, mede in verband met het Evange liserende karakter. Aan het slot van dit artikel delen wc 3g mee, dat Donderdagavond 7.30 uur eer een bijeenkomst gehouden wordt in genoemde consistorie We hopen, dat meerderen er toe zullen komen deze dienst eens te gaan meemaken. Dit za stellig geen verloren avond worden. Wilhelmina-vereniging gaf bonte avond In de grote bovenzaal van het Avifauna, estaurant, die geheel bezet was, is gis teravond een bonte winteravond gehou den, belegd door de Wilhelmina-vereni ging. Daar zowel de eerste als de tweede voorzitter verhinderd was aanwezig zijn, sprak het bestuurslid P. Groenhart inleidend woord. Hij betreurde het. dat In tegenstelling met vorige jaren het Alphen aan den Rijn De nog steeds welvarende Chr. gymnastiekvereniging d.O.S. heeft gisteravond in een tjokvol NoUgebouw haar jaarlijkse uitvoering gegeven. Er zijn mensen die de schouders ophalen over een gymavond; het is toch steeds hetzelfde. Gisteravond heeft men het wel anders ervaren. Het met zorg samengestelde programma, waarin de ettelijke honderden leden toch allen even voor het voetlicht moesten komen, bood tal van aantrekkelijke nummers. De heer A. Grocneveld, die de 22 jaar. dat deze vereniging bestaat, steeds de voorzittershamer hanteerde, opende en sprak een kort inleidend woord. Nadat de meisjes B zich gepresenteerd hadden met hun nummer vrije oefening zorgden de kleuters, die „gedrild" wor den door mej. Rie Verhagen, met assis tentie van mej. Jannie Burger er voor. dat de zaal „in stemming" kwam. Het was ook nu weer alleraardigst. Een dank baar nummer was ook de gymnastiekles van de jongens net boven de kleuter leeftijd. De kleine meisjes deden hun uiterste best met haar evenwichtsoefe ningen. Het is ondoenlijk van een pro gramma. dat 23 nummers bevat, alle nummers afzonderlijk te vermelden. Gaan we de vrije oefeningen en de min of meer technische nummers van de jongere leden na, dan menen we, dat die minder correct uitgevoerd werden dan voorheen We hebben zo'n vermoeden, da', de heer Vos uit Hazerswoude. DOS' bekwame directeur, de laatste weken wel wat concurrentie gehad heeft van de vorst. Daarentegen waren de oefeningen van de groten zeer verzorgd en we heb ben genoten van enkele bal- en hoepel oefeningen en van het werk der oudste dames op de evenwichtsbalk en op de brug. En natuurlijk dwong het werken van verscheidene heren op brug en aan rek ook ieders bewondering af; menig een kreeg reeds tijdens de oefening een spontaan applaus. Deze graadmeter wees overigens toch wel aan. dat het publiek ondanks de warmte in de zaal genoot. Men was dan ook gul: gul met applaus, maar ook toen gecollecteerd werd om de kleuters een feestje aan te kunnen bieden en ruim ƒ84 werd bijeengebracht. Er was ook waardering van de zijde der vereniging voor de leiders(sters). Mej. Burger kreeg van het kleutertje Wenting een tas aangeboden en een spontane kus en ook mej. Vertagen en de heer Vos werden niet vergeten. De heer Piet v. d. Stoel verleende me dewerking als pianist; de andere Plet hebben we wel wat gemist. Jammer dal door interne spanningen speciaal bij de oudere dame? dit groepje wat verzwakt is. Maar er zijn veelbelovende leden. aantal belangstellenden op één avond kon worden „geborgen". Hierna was het woord aan Kees Man- ders, die als conferencier zijn praatje wist te maken op te waarderen wijze. Voorts traden op Peter Pikos als imitator, Nick Godart, Wikkel Bros en de Rio's, allen in hun genre bekende personen, die er in geslaagd zijn de aanwezigen enkele genoeglijke uren te bezorgen. Niemand vond het dan ook jammer deze bonte avond te hebben bijgewoond. Hervormde wijkavond In de consistoriekamer werd gisteren een avond gehouden van de Hervormde wijkgemeente Centrum onder leiding van ds Joh. Stehouwer. De heer Th. Radema kers besprak het humanisme. Spr. rele veerde de tijd. waarin het humanisme is ontstaan, en gaf de verschillen aan tussen de humanist van toen en die van nu de eerste humanisten was de aandacht uitsluitend gericht op God en godsdienst en op studie van de eerste kerkvaders. Later, vooral in de 18e en 19e eeuw, trok men hierbij de mens. Door de snelle ontwikkeling var techniek werd de mens geïmponeerd door eigen prestaties. God was toen niet meer nodig. Men streeft naar de eer van de mens en het steeds beter maken van zichzelf en de maatschappij. Er is alleen maar de lijn mens-mens. de andere lijn, God-mens, ziet men niet meer. Inleider besprak tot slot het rapport ten aanzien van de" bijbel en het open baar onderwijs. Na een goede bespre king-van het referaat las de heer In den Mauer enkele humoristische en ernstige stukjes. Feestavond scheepswerf Alphen Op gezellige wijze heeft het personeel van de scheepswerf Alphen, directeur de heer P. de Vries Lentsch, gisteren feest gevierd in hotel Centraal. Dit feest werd bijgewoond door de directeuren en hun echtgenoten van de Amsterdamse en Al- phense N.V. De verzorging van de feest avond berustte bij de heer W. v. d. Louw, die zich van de medewerking had ver zekerd van de Melian Hawaiians o.Lv. Gé van 't Wout, mevrouw Werther— Hesseling. zang, de Klompenfluiters en een groep kinderen, die een leuk kabou- terspel met zang opvoerden. P.S.V.A. won weer PSVA I had met hekkensluiter Mors- kwartier I uit Leiden weinig moeite. De Alphense politiemannen wonnen de volleybalwedstrijd met 30. C.O.V.-avonden De aangekondigde avonden van de Chr. Oranjevereniging, met medewerking van Mobiel, zijn nu vastgesteld op Dinsdag 9 en Donderdag 11 Maart in het Nuts- gebouw. Daar men geen geschikt histo risch stuk kon vinden komt Mobiel dit maal met ontspanningstoneel. Het stuk is getiteld Meisjeslyceum. Alphen aan den Rijn De afdeling Rijnstreek van de Ned. aannemers- en patroonsbond bestaat een halve eeuw. Het waren in 1904 de heren A. van Dam, E. J. Brugge- man, L. Gesman, B. Snel en G. van der Helm, die besloten tot oprichting van de afdeling. Van dit bestuur is de heer A. van Dam nog; in leven. Hij heeft van de oprichting af tot 1932 de voorzittershamer gehanteerd. Thans is hij nog actief lid van de bond. daarna. Omstreeks 1937 kwam er weer Het doel van de bond is de rechten van de aannemers bij de architecten en de directies van de bouwwerken te be hartigen. Immers vroeger moest elke aan nemer maar slikken wat hem door de directies werd voorgezet, waarbij de ge schillen meestal in het nadeel- van de aanner.ier werden uitgelegd. Door de bond was arbitrage veel gemakkelijker geworden, terwijl er direct ook al naar gestreefd werd, dat de nogal vaak door principalen gevraagde borgen kwamen te vervallen. Alphen was de 26ste afdeling; zij werd op 1 Maart 1904 opgericht. De bond telt thans ruim 5000 leden over ruim 170 af delingen. De jubilerende afdeling heeft natuurlijk haar ups en downs gekend. Zo :n bij voorbeeld de jaren van 1920 tot 1930 voor dé bouwbedrijven gouden Jaren, maar de magere Jaren volgden een opleving. Na de laatste wereldoorlog werd er aanvankelijk veel werk in regie uitgevoerd, maar gelukkig kon men na enkele Jaren weer tot de normale aan bestedingen komen. Het bestuur, bestaande uit de heren A. den Ouden sr, voorzitter, G. Gesman, secretaris, W. van Beijeren penningmees ter, A. L. Oudenes en A. van Driel heeft terecht besloten het gouden Jubileum niet zomaar te laten voorbijgaan. Er werd een commissie van voorbereiding sar gesteld onder leiding van de heer Oude nes, die met de heren W. J. Gesman jr, W. van Beijeren, A. van Driel, A. den Ouden jr en C. de Raat voor 15 en 16 Maart een programma heeft samenge steld, dat er zijn mag. Op 15 Maart is ei des middags in het Nutsgebouw eer receptie. De zestiende Maart is de eigen lijke feestdag. HAZERSWOUDE Jongerenorganisatie De Jongerenongamsatie vam die Hol landse maatschappij voor landbouw ver gadert morgenavond half acht in zaal Timmermans- Spreker is de heer v- d. Hoek. voedselcommissaris van Zudd Hol land, met het onderwerp De economische en culturele betekenis van de boeren stand. Zendingskrans Dorcas De zendingskrans Dorcas vergadert Vrij dagavond half acht in het oude raadhuis Kerkconcert Het uitgestelde kerkconcert met mede werking van Feiike Asma, orgel, en het Chr. mannenkoor Excelsior onder leiding van Pascal H. Janssen, wordt noi gehou den Donderdag 4 Maart om half acht in de Geref- Kerk- Burgerlijke Stand Geboren: Robert, zn v K P van der Willik en P M Oussoren. Getrouwd: A van Vliet, 27 jr, en P M van Amsterdam, 32'jr. Overleden: S Voets, 50 jr, geh. met J Sonneveld. DE KAAG Jaarfeest Chr. Jeugd Een volle zaal is getuige geweest van het jaarfeest van de Chr. meisjes- en jongelingsvereniging. Ds A. van Leeu wen sprak in zijn openingswoord over de tegenwoordige moeilijkheden voor het verenigingsleven, nu men vaak door grote geestelijke) slapte nergens meer toe komt Janny de Man verzorgde de Bijbel inleiding. Grarda van der Neut liet het Jaarverslag van Martha horen en Henk Kattenberg deed dat op rijm van de ver eniging Samuel. Er bleek een batig saldo te zijn van ƒ31.31. Het mandolinegezelschap De Lasso's verzorgde met muziek en zang deze avond. Het hoogtepunt was de opvoering van „Boerenstrijd". Dit liet de strijd zien van een keuterboertje om het hoofd bo ven water te houden, met de zonnige kant van de uitredding door de eerst verstoten zoon. Na de sluiting van de avond door ds Van Leeuwen volgde de gebruikelijke verloting. ROELOFARENDS VEEN Leidse inbreker gepakt Tijdens de in September 1953 gehouden Oranjefeesten in het dorp werd op drie plaatsen ingebroken. Na moeizaam speur- derswerk is het de rijkspolitie gelukt de dader, de 23-jarige L. F. uit Leiden, aan te houden. Daarmee zijn meteen inbra ken in Hillegom. Warmond en Zoeter- woude opgehelderd. Enkele gestolen goe deren konden in beslag worden genomen. Bevorderd Onze plaatsgenoot, vaandrig C. van Dijk. is met ingang van 1 Januari be vorderd tot tweede luitenant bij het Wa pen der Koninklijke Luchtvaart. De be ëdiging vindt 5 Maart in Nijmegen Raad van Woubrugge LANGDURIGE BESPREKING OVER ONDER HOUD WETERINGPAD Gisteravond is de gemeenteraad van Woubrugge bijeengeweest. Bij de behande ling van de ingekomen stukken ging men er mee accoord, de subsidie voor het Kon. Wilhelminafonds te verhogen tot 1 cent per inwoner. De voorzitter deelde mee, dat zich voor bloedtransfusie 100 donors in Hoogmade en 145 in Woubrugge hebben beschikbaar gesteld. De huurverhoging voor de midden standswoningen in de Dokter Lothlaan is vastgesteld op 16 procent. De woningen boven het nieuwe postkantoor zijn toe gewezen aan mej. Hofstra en de heer A. Vrolijk. Het bouwplan Goozen te Hoog made vordert, nu de heer Spijker ver gunning ontving de schuur af te breken. Burgemeester van Wageningen deel de mee, da-t G.S. toestemming hadden ge geven een drietal sterritten voor auto's te houden binnen de gemeente. De heer Venhuizen achtte dit op Zondag 'n gevaar OUDE WETERING Weik in Neeibosch In het lokaal van de Hervormde kerk sprak gisteravond de heer Nap over het werk in Neerbosch bij Nijmegen. Aan de hand van lichtbeelden heeft hij in zeer prettige verhaaltrant voor veertig jonge mensen vi n de zegen op het werk van de stichter van Neerbosch, vader Van 't Lindenhout, verteld. Ofschoon de leiders van de wezeninrichting Neerbosch besef fen. dat zij, ondanks hun ernstig pogen, niet vermogen het eigen gezin te ver vangen of te evenaren, hebben zij toch geleerd, de kinderen iets te bieden, dat houvast en steun kan geven in het latere De overheidssteun ls goed. maar er zijn momenten, waarop met wat meer geld het leven van de wezen kan wor den veraangenaamd. Mevrouw Rosier Katsburg, oud-bewoonster van de inrich ting, verklaarde zich bereid als leidster van enkele collectantjes op te treden. Er gaven zich reeds meisjes op om weke lijks te collecteren. Nu worden nog con tribuanten gevraagd. Filmavond Rode Kruis Gisteravond is in De Brasem een film avond gehouden van het Ned. Rode Kruis. Dokter A. van der Bijl begon de avond met een kort woord over doel en streven van het Rode Kruis. De Landsteinerpenning werd uitge reikt aan Ina Bocxe, Nieuwe Wetering en aan C. de Koning, Leiderdorp, instruc. teur voor de afdeling O. Wetering. Dok-' ter Van der Bijl dankte inzonderheid zuster Rietmulder, die de helpsters van de afdeling had opgeleid. Allen waren geslaagd. Het diploma werd uitgereikt aan Nel Kapteijn, Annie de Jeu, Fran- sien Hulsbos, Greet Hulsbos en Ina Zoet. De heer De Koning dankte dokter Van der Bijl voor zijn vele werk. Verder wer den deze avond verschillende films ver voor kinderen op de Bateweg. De raad ging accoord met het voorstel om ontruimingstermijn voor de onbewoon baar verklaarde woning Vrouwgeestweg 86 te verlengen tot 31 Maart 1955. Een langdurige discussie ontstond over het onderhoud van het Weteringpad. Dat is een oude kwestie, of de gemeente al of niet verplicht is tot onderhoud. Een van de onderhoudsplichtigen, mevri Burgerhout-Joehems, wil dit pad het openbare verkeer onttrekken en haar rentmeester wendde zich daartoe tot Ged. Staten. Volgens de heer Venhuizen is verzoek van G.S. om het indertijd ge nomen besluit van de raad in te trekken im strijd met de wegenwet. Als de ge meente reeds vijftien jaar dit pad heeft onderhouden, moet zij ddt volgens de wet blijven doen. De voorzitter zei. dat dit indertijd is gedaan niet met de bedoeling het steeds in onderhud te houden. Men moet als gemeente geen werk op zich nemen, waartoe men niet verplicht is. Na deze discussie ging de raad er mee accoord op het verzoek van de betrok kene afwijzend te beschikken. Het be sluit om het raadsbesluit van 5 Novem ber 1953 inzake de beslissing op het schrijven namens mevrouw Burgerhout ln te trekken werd met 5 tegen 2 stem men aangenomen. Op het verzoek van het polderbestuur der Veenderpolder om een vaste jaarlijk se bijdrage te verlenen tot onderhoud van de wegen werd door B. en W. afwij zend beschikt, waarmee de raad zich kon verenigen. Eveneens met het voorstel 290 gulden te voteren voor de restauratie van de Voorofsepoldermolen te Hoogmade. Ook werd een tamelijk langdurige dis cussie gevoerd over het voorstel, dat do gemeente de door de gemeentemonteur Slingerland gekochte ladderwagen over neemt voor 1475 gulden. Indertijd is hierover al een bespreking gaande ge weest. G.S. kunnen zich verenigen met het raadsbesluit van 3 Juli om de heer Slingerland dit bedrag voor te schieten. Accoord. Met algemene stemmen werd vervol gens aangenomen het voorstel om 3618 gulden uit te trekken voor de noodzake lijke restauratie van de Hervormde Kerk te Hoogmade. Over deze restauratie schre ven wij in ons blad van gisteren uit voerig. Bij de rondvraag informeerde de heer den Hertog nog naar de vuilnisophaal dienst aa inde Vrouwgeestweg, waarna de raad in besloten zitting overging. CO OP ZACHTE ZEEP HUISHOUDZEEP <iubb.i .t-k TERR0X VIV0 Inlglngimlddel stroolkoker SCHOENCREME d». 26c MEUBELWASd... 30=, FR. MAROKKAANSE SARDINES 7 buk,59c. APPELMOES groot blik 65a ERWTJES MET GESNEDEN WORTELEN K..I tin 58a SOEPGROENTEN u*i. 20c T0MATENPURÉE P*r bllkj* 33c GLORIA HUISH0UDJAM p. pot 78. 76, 73 oo MELBA HUISH0UDJAM p. pot 58, 54, 50 on HAVERMOUT soo ZELFRIJZEND BAKMEEL4i.. CAKEMEEL KINDERMEEL p.. „i MAÏZENA GRIESMEELPUDDING Personeel gevtaagc 0 Wedn., alleen, gepens., vraagt hulp in de huish. tegen kost en Inwoning, leef tijd 55—60 jaar, P.G. Br. No. 3107 Bureau Blad. Gevraagd een net meisje voor dag of dag en nacht. Mevr. J. den Breejen, Heren weg 97, Lisse. Net meisje gevr. voor d« morgenuren. Volvette boeren kaas a 1.20 per Vz Kg. Ook oudere soorten verkrijgbaar X. Kwakernaak, Zijldijk 24, 1ste boérderij a. d. Zijl. Leiderdorp. Inrichting te Rotterdam vraagt vrl. assistente voor een afdeling vrouwen en meisjes. Tevens kunnen enkele ver pleeghulpen worden geplaatst Br. met uitv. inl. onder letter tn Zwagers' Boekh., Nwe Binnenweg 460, R'dam. H. Kappers. Gevraagd Kappersbediende, goed kunn. knippen en scheren. Firma P Teske Zn. Dames- en Herenkapper. Morsweg 10. - Telefoon 30492. 0 Gevraagd wegens huwelijk een net meisje voor de ochtenduren. Zeeweg 63, Katwijk aan Zee. Personeel aangeb. 0 B.z.a. net meisje, leeftijd 19 jaar, liefst voor halve dagen. Oegstgeest of Katwijk. Brieven aan agent v. d. Eykel Katwijk aan den Rijn. 0 B.z.a. meisje voor de dag, omg. Hazerswoude-Rijndijk of Koudekerk. Br. aan de agent van dit Blad A. v. Diggele, Zonneveldstraat 5, Hazerswoude. Jongeman wil avonduren en vrije middag productief Imaken. Onverschillig wat. Br. No 3104 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd Orgel te koop gevraagd v. huiselijk gebruik. Liefst met harp en eiken ombouw. Brie ven en aanbiedingen W. Vet ter, Snellemanstraat 760. Na 6 uur tel. 81992. Siert. verg. B en A warme kas en warme bak. koude kas en koude bak. Jaarverg. en periodiek. C.V. N. Bak ker Hzn., Roelofarendsveen. Tel. 487 K 1713. Te koop aangeb. 0 Kofferschrijfmachines v.a. 250.—. Betaling in overleg. Vraagt vrijblijvend demon stratie. Kantoorboekhandel Buijze, Noordwijk-Binnen. Een zo goed als nieuwe opvouwbare kinderwagen m. kinderstoel. Br. No. 3105 aan het Bureau Blad. Aangeb. een Kapt. Moby- Iette. Tadamastr. 6, Katwijk Staal ruige koemest, aan vaarwater. A. van Delft, Kat- wijkerweg 4, Rijnsburg. Een compleet centrifugaal- pompje, krachtstroom, in goede staat, 125.-. Burgem. Hermansstraat 29, Rijnsburg. 0 Een bouvier, 6 mnd. Be zichtigen na 7 uur n.m. Tulp straat 27, Katwijk a.d. Rijn. Te koop aangeb. gloed nieuwe geëmailleerde clectr. snelwasmach. (ongebr 65 liter inh. Model 1954. Prijs slechts 184.Br. No. Bureau Blad. Te huur gevraagd Stud, zoekt per 1 April of later gestoff. kamer met str. w., gas. Wenst volkomen vrij te kunnen werken. Brieven No 3101 bur. v. d. blad. Wie helpt echtpaar aan ongem. ongestoff. kamers met keuken of gebruik van keu ken. liefst te Oegstgeest. Br. onder No 3102 bur. blad. 0 Winkelhuis of gedeelte daarvan of daarvoor in te richten ruimte met etalage ruimte. Verhuurder kan evt. op nader overeen te komen voorwaarden in te vestigen zaak behulpzaam zijn. Briev. No 3103 bur. van dit blad. 0 Onderwijzer vraagt per 1 April te Leiderdorp of Leiden Zit-slaapkamer met pension. Br. No 3100 bur. v. d. blad 0 Moeder met schoolgaand dochtertje zoekt kamer met keuken of gebruik daarvan. Br. No. 3097 Bur. Blad. Woningruii Huis, kamer en suite, 3 slaapk., met wastafels, zol der, grote tuin, schuur en achteruitgang. Huur 42.50 p.m. Gevraagd groter huis in Leiden of Oegstgeest. Br. No 3106 Bureau Blad. Den Haag—Katwijk. Aan geboden vrije benedenwon., 3 kamers, keuken, grote tuin, in Bez.hout, 34.- p.m. Gevr. woning Katwijk. C. Smit, Ger. Reynststr. 70a, Den Haag. Aangeboden vrjj huis te Oegstgeest, 5 kamers, enz., v.- en a.tuin, billijke huur. of 5 kamerflat te Katwijk. Gevraagd vrij huis. minstens 5 kamers, te Oegstgeest of Leiden. Br. No. 3099 'Bureau van dit Blad. Diversen 0 Een horloge kopen is een vertrouwenszaak. Bij ons 100 "/o garantie. Contante ver koop, lage prijzen. Horloges in alle prijsklassen. Uur werkkliniek Lage Rijndijk 8, Leiden's beste speciaalzaak. Verkoop ook op Schakel zegels. Rijwielen. Prima dames-, heren- en een klein model herenrijwiel, allen compleet met lamp en slot Tevens meisjes-, jongens- en een meisjessportrijwiel, leeftijd 610 jaar. Levendaal 47 hoek Oranjeboomstraat, tel. 23609 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gouden zilveren en verzilverde arti kelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16, Telef. 28654. 0 Muziekschool Zwaag. Les op alle instrumenten, welke in bruikleen of op condities verstrekt worden, o.a. accor deons 10 p. mnd. Gitaren enz. 5 p. mnd. Uw eigen dom. Vraagt prospectus. Ko- revaarstraat 5, TeL 24358. 0 Pootaardappelen. Goedge keurde Eerstelingen. Eigen heimers, Noordelingen, Be velanders, Meerlanders, IJselster enz. A. v. Egmond Wzn., Sandtlaan 19, Rijns burg. Tel. 2502 K 1718. GEVRAAGD EEN FLINK MEISJE r hulp in de huishouding. Oegstgeesterweg 61 Rijnsburg WINKELJUFFROUW Goed kunnende rekenen en beschaafd in omgang. Luxe broodbakkerü A. H. VAN NOORT Doezastraat 2 - Tel. 21407 Brillen. J. A. Verheul. Haarlemmerstraat 86. Erkend opticiën. Levert U elk ge wenst montuur en glazen. Automatische slijpinrichting. Ruime sortering. Zieken fondsleden krijgen gewone korting. Kofforschrijfmachines. Solide en fraai, met prachtig scherp schrift, mod. export- uitvoering. voor 15,- p. mnd gedur. 17 mnd. en slechts 20,- bij aflev. Vraag prosp. aan „Pols voor Kantoor", Rotterdam, Heemraadstr. 58— 60, tel. 52100 - K 1800. (Buiten kantoortijd 67120). 0 Kousenreparaties. Nog dezelfde dag gereed. Bij aan koop van kousen ontvangt U een bewijs van gratis repa ratie! Novelty, Haarlemmer straat 16. i het PSYCHIATRISCHE INRICHTING „WOLFHEZE" te WOLFHEZE Op 1 Mei a.s. komen er verschillende plaatsen vacant voor Leerling-Verpleegster Sollicitanten van Chr. beginselen gelieven zich schriftelijk te wenden tot de Geneesheer-Directeur. Eventuele persoonlijke aanmelding kan plaats vin den op Donderdag, 25 Februari, 4 of 11 Maart a.s. 38. Nu ze hier eenmaal zijn, zullen ze maar gelijk een on derzoek instellen wat voor eiland dit is en waar ze het Schat- eiland kunnen vinden. Vlak hij staat een dikke boom; daar kunnen ze hun schip dus aan vastzetten. Dat is misschien nog wel zo secuur dan dat ze het anker uitgooien. Ze begeven zich aan land. Terwijl Petzi en Pingo druk bezig zijn het touw vast te maken, kijkt kapitein Pelle nieuwsgierig rond. Wat zullen ze hier weer beleven? En hoe lang zal 't duren eer ze beginnen kunnen met de schat op te graven? Zo'n expeditie naar een onbekend oord is wel prettig, maar het is zo jammer dat er altijd zo veel tijd verloren gaat. Als ze de schat werkelijk vin den, moeten ze natuurlijk weer terug naar koning Leo Leeuw. En pas daarna kunnen ze hun reis om de wereld voortzetten. Zo piekert kapitein Pelle nu hij op dit onbekende eiland een beetje rondscharrelt. De boot ligt nu goed vast. En ook is Oom Rob inmiddels van boord gekomen. Hij vindt 't fijn weer eens op de vaste grond te kunnen rondstappen. Dat is altijd weer een prettige afwisseling, ook al heb je zeemansbenen. „Wat gaan we nu doen?" vraagt Pingo, die altijd een beetje ongeduldig is. „We zullen hier maar een beetje ronddalveren," zegt Oom Rob. „Misschien komen we wel iemand tegen en dan kunnen we vragen waar we het bewuste Schateiland kunnen vinden." Met die raad gaan allen accoord. „Daar komt al iemand aan!" roept Petzi. „Kom mee, dan gaan we vragen waar we hier zijn." Met z'n vieren hollen ze de „iemand" tegemoet, 't Is een meneer op hoge benen. Hij stapt deftig en kijkt ernstig. Maar met vriendelijke stem zegt hij: „Ik groet u, vreemdelingen! Mijn naam is Maraboe en ik ben zo veel als de baas van dit eiland. Jullie zijn zeker badgasten? Nou, dan kunnen jullie hier je hart ophalen. Hier heerst rust en vrede, en mijn eiland is bekend om zijn mooie strand, 't Is hier een prachtige gelegenheid om te baden." Daarvoor zijn onze vrien den niet gekomen, maar de ontvangst is in elk geval hartelijk. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6