Jlicutue geibsctfë (tfouranf Westers voorstel in zake zoneverkeer door Russen botweg afgewezen Mr M. H. Huygens (weer vrij) nog steeds strijdvaardig Onderzoek naar Hawoma gaat nu beginnen Ernstige critiek op de toestand in Kenia Wist U WOENSDAG 24 FEBUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. Vier en dertigste jaargang No 9974 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatsuticli f« «heblteea ««n bert la tegljenspotf Schepping en levenswerk ADENAUER STEEKT HART ONDER DE RIEM... Communisten kondigden zelfs scherpere veiligheidsmaatregelen aan KORT NADAT de Westduitse bondskanselier Adenauer in West-Berlijn de Oost-Duitsers een hart onder de riem had gestoken en hen er aan had herinnerd, dat het goede het op de duur altijd van het kwade wint, lieten de Russen gisteravond via de Oostduitse radio weten, dat zij niets voelen voor de voorstellen van de Wesielijke Hoge Commissarissen, de barrières tussen Oost- en West-Duitsland en tussen Oost- en West- Berlijn te slopen. Het tegendeel zal helaas het geval zijn: de Russen kondigden nl. aan, dat de veiligheidsmaatregelen in hun zone nog verscherpt zullen worden. Zij beroepen zich op het feit, dat de Westduitse regering tracht „de dienstplichtwet met spoed door het parlement aan genomen te krijgen." In dit verband noemden zij de Westelijke voorstel len „demagogie". Er zou pas over te praten zijn, als eenmaal de „spion- nage- en terreurorganisaties" in West-Berlijn verboden zouden zijn. Deze Russische weigering vormt als het de onderstreping van de woorden, die Adenauer gisteren in de Funkturm hal in aanwezigheid van vijfduizend enthousiaste Berlijners tot de verdrukte Oost-Duitsers richtte. Hij zeide. te zullen blijven strijden voor de bevrijding deze achttien millioen mensen en zocht hen, vol te houden tot de dag der bevrijding zal zijn aangebroken. „Ik weet dat ik veel van u vraag, maar wij zullen alles doen wat in ons vermo gen ligt, u te helpen en we zuUen u nooit in de steek laten. Zowel aan deze als gene zijde van het ijzeren gordijn leeft een geest van vrijheid en liefde voor het volk. Niets kan deze geest do den en deze macht zal ons de overwin ning bezorgen de hereniging tot stand brengen", aldus Adenauer. De bondskanselier noemde de Berlijnse conferentie een succes, omdat duidelijk gebleken was dat: het Kremlin de situa tie in Europa wenst te handhaven, totdat het sterk genoeg zal zijn om geheel Europa te overheersen, en dat de Ame rikanen, Britten en Fransen de beste vrienden van Duitsland zijn. „die onze belangen behartigd hebben op een wijze, die wij zelf niet verbeterd zouden heb ben". Volgens Adenauer vreest de Sowjet- Unde. dat er een aardverschuiving zal volgen, als Oost-Duitsland zijn vrijheid herkrijgt. Daar komt nog bij, dat de Rus sen met ernstige economische moeilijk heden te kampen hebben, waardoor de politieke greep op de bevolking niet zo stevig meer is als ten tijde van Stalin. De kanselier kondigde een omvangrijk hulpprogramma voor West-Berlijn aan. Hij noemde dit stadsdeel een vooruitge schoven bastion van de vrije wereld. Het program voorziet in het verschaffen van meer orders aan de industrie, nog gro tere belastingverlichtingen en voortzet ting van 't economische hulpprogramma. Het verdrag voor het Europese leger heeft, volgens Adenauer elementen, die het mogelijk maken dat zij in geheel Europa wordt uitgebreid tot een waar lijk collectief Europees veiligheidsstelsel, zonder overheersing door één van de landen. Dit zou nieuwe mogelijkheden voor nieuwe besprekingen met de Russen scheppen. „Een veiligheidsstelsel en dc Duitse hereniging zijn de belangrijkste grondslagen van een vredespolitiek", aldus Adenauer. „West-Duitsland zal aan de zijde van het Westen blijven en de politiek voor hereniging in vrijheid van Duitsland handhaven". Labour omgezwaaid Op 5 Maart Franse flssemblée over bestand in Indo-China De Franse Nationale Vergadering heeft besloten, op 5 Maart het beroep van pre sident Nehroe van India op beide par tijen, om het vuren in Indo-China te staken, te bespreken. Het voorstel tot behandeling van Nehroes beroep ging uit van de socialist Daniel Mayer, voor zitter van de commissie voor Buitenland se Zaken. Staatsecretaris July verzette zich tegen een onmiddellijke behande ling. omdat het aanbod van de Indische premier alleen uit persberichten bekend was. Bovendien wilde hij eerst de terug komst van de minister van Defensie. René Pleven, uit Indo-China afwachten Men wilde niet luisteren Churchill had Ver. Naties anders georganiseerd Premier Churchill heeft onthuld, dat de organisatievorm van de Ver. Naties hem nooit erg heeft bevallen. In het Lagerhuis verklaarde hij: „Ik zou de organisatie stellig nimmer in de vorm gegoten hebben, die zij thans heeft. Ik ben altijd voorstander geweest van een regionale organisatie, die ten doel zou hebben, de kopstukken van alle lan den bijeen te brengen en de allergroot sten onder hen af te vaardigen naar een soort overkoepelingsorgaan. Ik was in dertijd echter niet in staat mijn mening ingang te doen vinden en ik heb sinds dien evenmin gelegenheid gehad het als nog te doen Ik heb trouwens niet veel hoop. dat mijn wensen vervuld zouden worden Ontwerp-dierenwet komt binnenkort gereed Minister Donker heeft schriftelijk ant woord gegeven op vragen van het Twee de Kamerlid Verkerk betreffende dieren mishandeling en invoering van een die- renwet. De minister antwoorde om.: Tegen degene, die een muis opat. werd geen strafvervolging ingesteld, daar het dier niet meer in leven was, toen het werd opgegeten. In andere gevallen werd een strafvervolging ter zake van dierenmis handeling ingesteld. De interdepartementale commissie in zake dierenbescherming heeft dezer da gen later weten, dat zij haar voorstellen thans op korte termijn aan de betrol ministers hoopt aan te bieden. met 113 tegen 103 stemmen besloten, de bewapening van West-Duitsland in een Westelijk verdedigingsstelsel te steunen. Aan de eindstemming gingen enkele uren van felle debatten vooraf. De aan hangers van Bevans linkervleugel ver zetten zich tot het uiterste. Intussen heeft minister Eden namens de Britse regering dr Adenauer schrif telijk zijn spijt betuigd over het niet be reiken van een oplossing voor het Duit se vraagstuk. Eden verklaarde voorts, dat Engeland er naar blijft streven, hereniging van Duitsland te bewerk stelligen. Ook Bidault heeft namens de Franse regering een brief aan Adenauer gezon den. Hierin stelde hij hervatting van DuitsFranse onderhandelingen over 1 Saargebied voor. In regeringskringen Bonn verwelkomt men dit voorstel. Het is nog niet bekend, wanneer Adenauer en Bidault de besprekingen zullen her vatten. Nieuw uitstel in Parijs Uit Frankrijk komen weer minder gun stige berichten. Minister Bidault heeft n.L laten weten, dat de ratificatie vam het Europese legerverdrag door het Franse parlement zal afhangen van een schik king van de Saarkwestic en het voldoen aan de Franse eisen inzake Amerikaanse en Britse waarborgen. Politieke kringen in Parijs menen, dat het E.D.G.-verdirag nu vóór de Geneefse conferentie over Azië niet meer geratificeerd zal zijn. zulks ondanks dc verklaring van Bidault, dat het verdrag niet afhankelijk zal wor den gesteld van het resultaat van Genève. Vermelden we nog dat de Franse tegen standers van het E.D.G.-verdrag over enkele weken in Parijs een anti-E.D.G.- conferentie zullen houden. Mr M. H. Huygens sedert gisteren weer op vrije voeten heeft nog niets van zijn strijdlust verloren, getuige o.m. zijn opmerkingen over het menu, dat hem tijdens zijn detentie werd voorgezet. Vermoeid was hij wél. „Ik ga 'lang slapen," zei hij, „en rekent u maar: vannacht niet op een strozak!" „ETEN EN DRINKEN UITSTEKEND Raadsman niet te spreken over behandeling door officier van Justitie, mr De Lint (Van een onzer verslaggevers) EVEN OVER HALF DRIE gistermiddag kwam de rechercheur van de rijkspolitie Medema de gearresteerde Haagse advocaat mr M. H. Huygens zijn schriftelijk bewijs van in-vrijheid-stelling overhandigen. De heer Medema was dezelfde, die mr H. op 28 Januari in zijn woning aan de Benoordenhoutseweg 43 heeft gearresteerd. Sedert die tijd was de heer Huygens ondergebracht in een cel van het Wassenaarse politiebureau. Wij meldden dit gisteren reeds in een deel onzer edities. Over de behandeling in die maand heeft mr Huygens, naar hij ons gister avond laat vertelde, zeker niet te klagen gehad. Commissaris J. J. Maandag heeft het hem, voorzover dat in zijn vermogen lag. zo aangenaam mogelijk gemaakt. Het eten en drinken? „Uitstekend, mijnheer", zei mr Huygens. „Maar dc officier van Justitie had wèl voor een onvoldoende wijnkaart gezorgd Uit deze uitlating moge blijken, zoals trouwens uit de gehele loop van het ver dere onderhoud, dat wij met hem hadden, dat mr Huygens niets van zijn strijd vaardigheid heeft verloren. Dc raadsman die de laatste maanden zo vaak in het nieuws is geweest, heeft wel grieven over zijn gevangenhouding en in het bijzonder tegen de officier va Justitie, mr De Lint. Hij neemt het mr Dc Lint kwalijk, d: hij hem in beschuldiging heeft gesteld op een verklaring van één getuige (dc broer F. O. van de van moord op zijn vrouw verdachte arts uit Berkel), die be kend staat als geestelijk abnormaal. Mr De Lint heeft zelfs nagelaten een i mier onderzoek naar de geestelijke mogens van deze broer te doen instellen en heeft óók, toen F. O. zijn aanvanke lijke beschuldigende verklaringen introk, dit voor de raadkamer ver gen, aldus mr Huygens. Op onze vraag, of hij hierin, of in andere feiten nog aanleiding ziet. stappen te doen, die tot eerherstel of schadevergoeding kunnen leiden, ant woordde mr Huygens, dat hij dit slechts zal doen na overleg met deken van de Orde van Advocaten zijn raadslieden. Toen het appèl, dat de mrs A. Mout en J. van der Giessen tegen de door de rechtbank bevolen verlengde gevangen houding van mr Huygens Maandagmid dag in een speciale zitting van het Ge rechtshof o.Lv. mr A. Wery werd behan deld, heeft de procureur-generaal, Van Gilse, opnieuw verlenging van gevangenhouding gevraagd. Het Hof achtte hiertoe geen termen aanwezig. Dit vond o.m. zijn oorzaak in het feit, dat mr Huygens de hulp had laten in roepen van prof. dr G. J. F. Böttchcr, buitengewoon hoogleraar in de psychi sche scheikunde en de grafologie te Let den. Prof Böttcher heeft zijn grote twij fel uitgesproken over het rapport inzake de briefjes, dat door de heren Marga- dant, Deen en Tirion (dc schriftkundi gen. die door Openbaar Ministerie Koning Gustaaf Adoll vergat portemonnaie Het gebeurde in een grote bioscoop in Stockholm. Enkele minuten voor de aanvang van de voorstelling verscheen een rijzig heer aan de garderobe om zijn jas en hoed af te geven. De garderobe-juffrouw nam de kleren in ontvangst, zonder op te kijken en mompelde: ..25 Oerc" (ongeveer twintig cent». „Het spijt me. maar ik heb geen geld bij me", ant woordde de man. „U zult toch 25 oere moeten betalen", zei het meisje. De man draaide zich om naar iemand, die ach-ter hem stond en leende een geldstuk, dat hij het meisje in de hand duwde. Toen keek de garderobejuffrouw opZij stond tegenover Koning Gustaaf Adolf van Zweden. Voor verleende hulp Koningin Juliana dankte West-Duitsers Koningin Juliana heeft gisteren de West-Duitsers bedankt voor hun huLp tijdens de overstromingen van verleden jaar. In een brief aan president Heuss, verklaarde de Koningin dat de Duitse hulp bewezen heeft, dat ..de menselijke solidariteit niet eindigt aan de nationale grenzen." „Uit naam van hen. die leden en uit naam van al mijn landgenoten wil ik u cn het Duitse volk mijn oprechte dank baarheid betuigen voor alles wat uw land voor mij gedaan heeft op hel ogen blik toen ons land bezocht we-d door onverwachte overstromingen", aldus dc Koningin. Heuss antwoordde diep getroffen te zijn door de woorden van dankbaarheid van de Koningin. Vele Duitsers, aldus de president, voelden zich persoonlijk verplicht de Nederlanders, die zo zwaar te lijoen had den gehad tijdens de tweede wereidoo- log bij te staan. ..De Duitsers zyn er dankbaar voor dat hun toegestaan werd de Nederlanders te helpen bij hun strijd tegen het water." Vrijdag vertrekt Koning Leopold per KLM naar Zuid-Amerika Koning Leopold van België zal Vrijdag s. uit Brussel vertrekken voor een reis m twee maanden naar Zuid-Amerika. De Koning zal in Nederland het KLM- vliegtuig nemen. De Koning zal worden vergezeld door zijn echtgenote Prinses Liliane de Réthy. De reisroute is nog niet bekend gemaakt. Vernomen wordt echter, dat hij Guate mala, Nicaragua ruif waarschijnlijk ook Peru zal bezoeken. Amerikaanse gezant bij het Vaticaan? De Amerikaanse onderminister van Buitenl. Zaken. Bedell Smith, heeft ver klaard dat. in het bijzonder met het oog op de Amerikaanse oppositie tegen het communisme, het voor de Ver. Staten nuttig zou zijn enige vorm van officiële betrekkingen met het Vaticaan tot stand te brengen. Zoals men weet. zou men in het Vati caan aan volledige diplomatieke betrek kingen de voorkeur geven boven een of andere tussenvorm, men neemt aan, dat het de paus zeer ter harte gaat. dat er geen betrekkingen zijn tussen Amerika en de kerkelijke staat. In de V.S. is deel van de publieke opinie fe>l tegen vertegenwoordiging bij het Vaticaan ge kant Tankschepenschandaal in Amerika Geknoei of politieke rel De beschuldigingen van illegale handel in tankschepen breiden zich in Amerika uit als een olievlek. Thans zijn er in totaal achttien personen en zeven maat schappijen van beticht, onder valse voor wendsels overtollige schepen ter waarde van ruim 68 millioen gulden te hebben verhandeld aan niet-Amerikaanse on dernemingen. terwijl de wet voorschrijft, dat deze schepen in Amerikaanse han den dienen te blijven. Enige tijd geleden werd de UrieKse reder Onassis in staat van beschuldiging gesteld. Thans deelt zijn zwager Stavros Niarchos en diens zuster Mary Dracou- poulos zijn lot Onassis cn Niarchos zijn zwagers, die samen met hun schoonvader Stavros Lianos nagenoeg de gehele Ame- riakanse tankvloot in hun bezit hebben. Zij achten zich het slachtoffer van ver kiezingsacties en ontkennen illegale handel. verdediging van de arts eerder warer geraadpleegd) was uitgebracht. Mr Huygens stelt zich op het stand punt. dat hij nog steeds de raadsman is van de Berkelse arts O. Hij zal zijn cliënt echter pas weer bezoeken zoals de af gelopen anderhalf jaar bijna dagelijks zijn gewoonte was indien de deken van dc Orde van Advocaten, mr Wijckcr-j held Bisdom, daartegen geen bezwaarj heeft. HOOG NIVEAU Naast prof. Oud ook prof. Simons en ir. Kraaijvanger in Commissie EN W. VAN DEN HAAG hebben de raad thans doen toekomen, de voordracht voor de benoeming van de leden der Commissie van onderzoek inzake de N.V. Hawoma. B Zoals wy vorige week reeds meldden stellen B. en W. voor te benoemen tot lid. tevens voorzitter: Prof. mr P. J. Oud, buitengewoon hoogleraar aan de Neder landse Economische Hogeschool te Rot terdam. wonende te Rotterdam. Voorts worden voorgedragen: tot leden: prof. mr D. Simons, buitengew. hoogleraar aan de Ned. Econ. Hoge school te Rotterdam, wonende in Den Haag en ir. E. H. Kraaijvanger. civiel- ïngenieur en architect, lid van de Eerste Kamer wonende te Rotterdam. Het secretariaat van deze commissie zouden B en W in handen willen leg gen van cir S. O van Poelje, admini strateur by de Ver. van Ned. Gemeen ten te Den Haas. Deze personen hebben zich bereid venklaard *en eventuele dc- noeming te aanvaarden. De opdracht. Voorts stellen B. en W de raad voor deze commissie uit te nodigen een on derzoek in de ruimste zin in te stellen naar het beleid van de Raad van Com missarissen, de Raad van Toezicht en van de voormalige directeur van de N V. Hawoma. ir P. Stempels, gedurende het tijdvak gelegen tussen de oprichting op 13 December 1948 en 1 Maart 1954. zijnde het tijdstip waarop de N.V. in liquidatie treedt Dit onderzoek zal zowel het fi nanciële als het bouw-technische beleid omvatten, alsmede alle andere beleids vraagstukken. met betrekking tot de In terne gang van zaken bij de N.V. Naar het oordeel van B. en W. zou de commissie de bevoegdheid moeten krij gen om: alle boeken, notulen en verdere bescheiden van de N.V. Hawona van de Gem. Woningdienst ter inzage te verlan gen, al diegenen te horen, die zij voor een goede en juiste vervulling van haar taak wenst te horen en verder alle maat regelen te treffen of handelingen te ver richten. welke zij ter uitvoering van de hlervoren omschreven opdracht nodig of wenselijk oordeelt. Tijdens een algemene vergadering van aandeelhouders van de Haagse Woning- bouwmaatsehappy Hawoma N.V. is be sloten de Vennootschap te ontbinden per 1 Maart 1954. Zij liquideren de Hawoma Tot liquldateuren van de vennootschap zijn benoemd de heren ir J. van Zon. tij delijk belast met de directie van de ven nootschap en T. Korff. accountant. t« 's-Gravenhage. Ir van Zon zal als waar nemend directeur blijven optreden. Dr E. J. Tobi heett met ingang van 16 Februari 1954 ontslag als comjnissarts van de N.V'. Hswuna genomen. Dit delen B en W. van 's-Gravenhage Het Brabantse dorp Oisterwijk beleefde gisteren een unieke gebeurtenis. In de gezinnen Kort, Bertens en Van Haaren heerste grote vreugde omdat een aantal leden uit deze ge zinnen met elkaar in het huwe lijk traden. Het werd een „mas sa-bruiloft". Vier zusters en een broer uit het gezin Kort gaven het jawoord aan vier zonen en een dochter uit het gezin Ber tens. Een van de Korten, de vijfde zuster, huwde met Jan van Haaren. Op de foto zien we de trouwlustigen met vader en moeder Kort. Goede naam van stich ting misbruikt Aantal personen opgelicht voor een totaal van f 275 Tegen de 49-jarlge colporteur A. A. H. werd gisteren voor de Rotterdamse recht bank één jaar gevangenisstraf gecist, waarvan drie maanden voorwaardelijk. H. zou van personen en bedrijven geld heben ontvangen voor de Ned. Stichting voor bet gebrekkige kind. de zgn. My- tylstichting, en dit geld, totaal f 275, in eigen zak. Verd. bekende hel hem ten laste ge legde. Uitspraak over 15 dagen. Rapport van parlementscommissie De wreedheid en het wangedrag van de poQUie in Kenia zijn de oorzaak van het groeiend wantrouwen der bevolking Jegens de blanken. Aldus wordt gezegd in een rapport dat is uitgebracht door een commissie van het Britse lagerhuis, die een bezoek aan de kolonie heeft ge- De commisie, bestaande uit drie con servatieven en drie socialisten, dringt aan op volledige reorganisatie var Hoogtepunt conflict nadert Keniase politie en versterking van de discipline. Ongewenste elementen moeten uit politie en burgerwacht verdwijnen, want door hun optreden heeft de bevol king weinig vertrouwen in de overheid. Vooral in de lagere rangen van politie en burgerwacht komt veel omkoperij Honderd-en-dertlg gevallen van wreed heid, bedreven door de politie, zijn voor de rechter gebracht. In 73 gevallen wer den de beklaagden schuldig bevonden. Tenslotte Is de commissie van mening, dat de rechterlijke macht ln Kenia zich strikt moet houden aan de regels van de Britse rechtspraak. Een Russisch schip wekt argwaan in Italië Het Russische libertyschip „Pskov" is ln de Italiaanse haven Livorno binnenge lopen voor een revisie die enekle maan den zal duren. Italiaanse autoriteiten be schouwen het schip met enige argwaan, omdat Llvornl juist de haven is, waar verschillende schepen voor de Navo-vloot in aanbouw zijn en via welke de Ameri kaanse troepen in Oostenrijk worden be voorraad. Ook in andere belangrijke Italiaanse havens liggen Russische schepen. HET WEER IN EUROPA W eerrapporten van hedenmorgen 7 uur: Kopenh Londen DAT een Nea autobus, die regelmatig arbeiders uit Borken (Did) naar cn Winterswijk bracht, in beslag werd geno men aangezien de chauffeur van smok kel werd verdacht, (resultaat: 12 pond koffie en een paar duizend Ned. sigaret ten). DAT de Ver. van Instellings Technici. Vite, 4 Maart in Utrecht haar jaarver gadering houdt. DAT de 23-jarige vroegere bediende van een benzine-laadstation te Linscho- ten D. S. uit Zegveld in Utrecht veroor deeld is tot 9 mnd.. waarvan 3 voorw. wegens verduistering door geknoei met een benzinemeter DAT tegen de 22-j loswerkman W. S. uit Schiedam in Rotterdam 1 jaar en 6 mnd is geëist, wegens oplichting van een slager door zich telefonisch uit te geven voor de directeur van een ijsfabriek. DAT 17 Maart de uitspraak volgt tegen de exploitanten van de speelclub Arca dia te Baarle-Hertog, die in Turnhout waren vrijgesproken, doch gisteren ln hoger beroep in Brussel te recht stonden. DAT B. en W. van Maastricht gisteren de oud-ingezetene John Ackermans, die in 1915 naar de V.S. ging en naam maak te in de carosseriebouw. met mevrouw Ackermans op het stadhuis officieel ont vingen DAT de brievenbus in het gehucht Baronsbergen bij Zutphen wegens te wei nig post zal worden weggehaald, maar de Stichting voor de Landbouw hiertegen bij de PTT zal protestexen DAT het echtpaar H. J. van Zuile: Egberts te Lochem gisteren 60 jaai trouwd was. DAT minister Suurhoff Zaterdag te De Bilt het Ned. sanatorium voor ooglijders: Beerschoten, zal openen. DAT tegen de 51-j. sterk verminderd toerekeningsvatbare opperman S. de J uit Franeker in Leeuwarden 1 jaar en 6 mnd. is geëist benevens ter beschikking stelling van de regering wegens wurging DAT tegen een aantal arbeiders wegens diefstallen van cacao bij De Baronie te Schiedam in Rotterdam straffen van 5 tot 10 maanden zijn geëist. DAT het verbond van de Ned. Groot handel Vrijdag 2 April op de Utrechtse jaarbeurs de Dag van de Groothandel houdt. Joseph McCarthy, dc Amerikaanse senator, die vernietiging en verbanning levensdoel heeft gemaakt (links), doet dc laatste dagen weer van zich spreken. Mij is ditmaal in een conflict gewikkeld, dat in de gehele wereld met spanning wordt gevolgd. Morgen bereikt dit con- flict zijn hoogtepunt, als dc Amerikaanse ister van het Leger, Stevens, voor McCarthy's commissie verschijnt om het zijne te zeggen over het gedrag van de jegens Amerikaanse officieren. In woede Ontstoken zei McCarthy onlangs publieke zitting van zyn com mune n.l. tegen een hoge, vaak gedeco reerde officier: „V bent een domkop" En de deurwaarder: „Zet 'm er uit De hoge officier in kuieztie, generaal Zwicker, verwierf bekendheid door zijn kordaat optreden tijdens het Duitse Ar dennen-offensief in de laatste wereld oorlog McCarthy verweet de generaal, dat hij één zijner officieren, die commu-1 nistische sympathieën had, eervol heeft i! I 8 Nevel ol mist Het K.N.M.L te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Half tot zwaar bewolkt met op vele plaatsen nevel of mist en hier en daar enige regen. Zwakke tot matige Zuidelijke wind. Weinig ver andering Jn temperatuur. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). ontslagen. (Telefoto) I ari L.K. ZON EN MAAN Donderdag: zon van 7.30 tot 18.11 uur; 9.46 uur. Op 26 Febru-

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1