Jlicuuic eiitsrlK (fourant Communistisch China neemt deel aan „Genève" De alastrim Westen nodigt Russen uit tot gesprek over Duits interzonaal verkeer Was Chesney in nacht van de moorden in Amsterdam? ,Beul van Parijs" staat in Frankrijk terecht Ned. dokters-echtpaar in Arabië voor rechter Wist U DINSDAG 23 FEBRUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal: 2.15 per maand; f 0.50 per week. Vier en dertigste jaargang No 9973 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StantpasUdi u gbeblmn mgn (url ia legfjenspott* te Leiden „Aziatische kwesties kunnen worden geregeld" COMMUNISTISCH CHINA heeft officieel zijn goedkeuring gehecht aan het besluit van de Grote Vier in Berlijn, dat op 26 April in Genève een conferentie zal beginnen over de Aziatische problemen. De regering te Peking is van oordeel, dat de kwesties Korea en Indo-China door vredelievende onderhandelingen kunnen worden geregeld. Ook radio-Moskou betoogde hedenmorgen, dat de komende conferentie zal kunnen bijdragen tot een regeling van het Koreaanse conflict en de ves tiging van de vrede in Indo-China. Tezelfdertijd heeft het Westen de Russen uitgenodigd, besprekingen te beginnen over de opheffing van de belemmeringen in het zoneverkeer. In het Britse Lagerhuis verklaarde minister Eden gisteren, dat het niet uit gesloten is, dat de ministers van tenlandse Zaken zelf de conferentie te Genève zullen bijwonen, althans in be paalde stadia. Voorts zeide Eden, df Britse belangen in communistisch China beter behandeld moeten worden, neer de Chinezen er prijs op stellen, de betrekkingen met Engeland te verbete ren. Hij noemde de toestand verre bevredigend en herinnerde er aan, dat de Britse zaakgelastigde slechts gedeelte lijk door de Chinese regering wordt kend. In officiële Franse kringen heeft men tot dusver geweigerd, direct com mentaar te leveren op het voorstel van premier Nehroe van India, in Indo Chi na een wapenstilstand te sluiten, in af wachting van de conferentie van Genève Het voorstel is echter wel met grote be langstelling ontvangen. Maar men wacht niet, dat de Indische premier plan is, stappen te ondernemen ter wezelijking van zijn plan. Een wapen stilstand zou overigens volgens de Fran sen onmogelijk zijn. Men wijst er te Pa rijs op dat de toestand anders is dan in Korea, waar het land in twee delen werd gesplitst door een vrijwel rechtlijnig front. In Indo China daarentegen is een enkel front geen sprake, omdat de communisten over het gehele land spreid zitten. Westen nodigt uit Wat Duitsland betreft, heeft het Wes ten de Russen gisteren uitgenodigd, be sprekingen te openen over het wegne men van de prikkeldraadversperringen en de bureaucratie, die het vrije reizen en de handel tussen de twee delen Duitsland belemmeren. Deze maatregel heeft minister Eden op de Berlijnse con ferentie voorgesteld. In brieven aan de Russische Hoge Commissaris Semjonof en zijn Berlijnse afgevaardigde Dengin, hebben de Wes telijke Hoge Commissarissen en de Ber lijnse commandanten op bedoelde be sprekingen aangedrongen. Het Westerse plan omvat: Afschaffing van verblijfsvergunningen voor Duitsere, het openstellen van door gangswegen aan de zonegrens en het Met een sprong stond een Am sterdamse fotograaf gisteravond voor detective Chadburn van Scotland Yard en maakte met z'n flitscamera deze opname. De de tective was verrast, dat ziet men aan zijn gezicht. Hij vertoeft op het ogenblik in de hoofdstad om na te gaan, waar en wanneer de moordenaar Chadney zo al heeft vertoefd. verbeteren van de weg- en spoorwegen, verbindingen, het opheffen van de ver boden zone, het opruimen der prikkel draadversperringen en afschaffing van de perscontrole, gepaard gaande met een vrije perscirculatie. Geallieerde functionnarlssen betwijfe len echter of de Russen bereid zullen zijn besprekingen te voeren over voorgestelde punten. Tenslotte vermelden wij nog, dat de leiding van de Labourpartij haar leden zal verzoeken, het verzet tegen een Duit se bijdrage aan de Europese verdediging op te geven. Verwacht wordt dat de uiterst linkse groep van Bevan zich zal verzetten. Deze houding van Labour is ongetwijfeld een uitvloeisel van de Ber lijnse conferentie. Mansoer Adabi op nieuw getrouwd Drie jaar geleden trad Mansoer Adabi in het huwelijk met Bertha Hertogh, die toen ongeveer 13 jaar oud was. Toen de Britse rechter ingreep, dit kinderhu welijk ongedaan maakte en het meisje aan de moeder teruggaf, stond Bertha het brandpunt van de belangstelling der gehele wereld. Een oproer brak losi waarbij vele mensen om het leven kwa- men en waardoor hoge politieambtena ren voor een parlementaire commissie van onderzoek moesten verschijnen. Bertha werd naar Nederland gezonden en Mansoer bleef achter, troosteloos" zoals de berichten wilden. Thans treedt hij in het huwelijk met de 14-jarige Zaiton Binte Jahuri, die hij op de Anglo Malay school ontmoette, toen hij i" avondlessen gaf. Overdag werkt hij een juridisch tijdsohrift en 'savi geeft hij les. Zaak blijkt steeds ingewikkelder Zijn hotelbed was onbeslapen, maar hoe kon hij in 28 uur heen en terug naar Londen T^RED FONTIJN, de 37-jarige eigenaar van het Amsterdamse hotel J „Frejo" en twee van zijn diensters, de 19-jarige serveerster Jackie van Westerloo en het 29-jarige dienstmeisje Louise de Wit, hebben gister middag alles moeten vertellen wat zij wisten over Chesney, die daar met zijn vriendin Sonja Winnickes heeft gelogeerd. Drie en een half uur lang heeft de detective van Scotland Yard, Frederick Chadburn, samen met de inspecteur Verhoeff van de vreemdelingendienst, deze drie mensen verhoord. Of deze langdurige ondervraging n licht op de lugubere moordzaak heeft geworpen, is niet bekend. Zoals reeds uit voerig gemeld, onderzoekt de Britse de tective of de 46-jarige Britse smokkelaar Ronald John Chesney, die op 16 Febi j.l. dood in de omgeving van JKculi gevonden, in de nacht van 10 op 11 Fe bruari j.l. in Amsterdam i's geweest, of niet. In die nacht werden n.l. Chesney' vrouw en schoonmoeder te Londen vei moord. En alles wijst er op, dat Chesney de moordenaar 'is. De heer Fontijn verklaarde, dat Ches ney op 6 Februari met het 28-jarige Duitse barmeisje Sonja Winnickes zijn intrek in het hotel had genomen. Op de 9e keerde Sonja naar Duitsland terug, r Chesney bleef in het hotel logeren, vertrok pas op Vrijdag 12 Februari, r men meent, dat hij in de nacht Woensdag op Donderdag niet in het hotel geslapen heeft. Immers Woensdag heeft Louise de Wit hem, zoals de vorige week reeds gemeld, omstreeks het middaguur zien vertrek ken met een koffer. Zij vertelde gisteren aan de Britse speurder, dat zij ongerust werd over de betaling en terstond kamer 3 was gegaan. Daar trof zij het paspoort van de gast aan (echter op de naam Elias Milner) en bovendien stonden er nog koffers. Chesney heeft onder dc naam Mllncr in Amsterdam logcerd. De volgende dag. Donderdag, kon zij de kamer niet binnen, aangezien deze op was. Wie de deur op slot heeft ge- India genegeerd V.S. helpen Pakistan militair Scherp protest van premier Pandit Nehroe Er is een belangrijke mijlpaal bereikt in het streven naar een hechte defensie- in het Midden-Oosten: de Ameri kaanse regering heeft besloten, de mili taire hulp aan Pakistan te versnellen. vang van deze hulp, waarop premier Mohammed Ali van Pakistan heeft aangedrongen, zal de volgende week in Washington worden bekend gemaakt. Volgens de correspondent van Reuter in de Amerikaanse hoofdstad, verliest Amerika liever de sympathie cn de steun van India dan de zekerheid van iterk defensieblok in het Midden- De eerste stap tot deze defensie is ge it met het verdrag tusen Pakistan cn Turkije, dat lid van de NAVO is. De Ver. Staten gaan nog verder: dc militaire hulpverlening zal worden ge volgd door een militair verdrag tussen Pakistan en de Ver. Staten. Overigens kunnen tot het Turks-Pakistaans ver drag ook andere landen van het Mid den-Oosten toetreden. Een Indisch protest kon niet uitblijven. Premier Nehroe keerde zich in het parle ment in scherpe bewoordingen tegen de Amerikaanse steun aan Pakistan. Vol gens Nehroe zal het Amerikaanse be sluit de spanningen in Azië vcrgroti voedsel geven aan gevoelens Programma voor bezoek Deens koningspaar Naar Amsterdam, Den Haag en Bollenstreek Het programma voor het staatsbezoek, dat de Koning en dc Koningin van Dene marken in April aan Nederland zullen brengen, is thans officieel als volgt vast gesteld: Maandag 26 April: plm. 9.00 uur aan komst per trein te Oldcnzaal; plm- 10.3G uur aankomst C S- Amsterdam; 11.00 uur aankomst paleis de de Dam; 11.45 uui kranslegging monument oo de Dam: 12.45 uur: lunch (privé!14.45 uur: receptie voor het corps diplomatique; 15-45 uu vertrek van het paleis naar het Riiks museum: terugkeer om 17.30 uur: 19-00 uur gala-diner ten paleize; 21-30 uur: concert door het Concertgebouworkest, aangeboden door de Nederlandse rege ring. Dinsdag 27 April: ]0.00 uur vertrek het paleis naar Rotterdam, waar koninklijke gasten omstreeks 11.30 aankomen: 1200 uur bezoek aan haven en de stad; 13 30 uur lunch in de roei- cn zeilvereniging De Maas: 15.00 uur vertrek van Rotterdam naar 's-Gra- venhage; 15-3016.15 uur autorit door de residentie; 16.15 uur: receptie voor de Deense kolonie in Hotel Des Indes; 19.30 uur: diner op dc Deense legatie: 22.00 uur receptie in de Ridderzaal, aangebo den door de regering. Woensdag 28 April: 9.00 uur autotocht door de Bollenstreek, bezoek aan de bloe menveiling in Aalsmeer en de Keuken hof; 13.00 uur luch ten paleize Soestdijk; 14.30 uur bezoek aan Philips Telecommu nicatie Industrie in Hilversum en aan sociale instellingen aldaar; 16 30 uur ver trek uit Hilversum naar Amsterdam. 's Avonds vertrekt het koninklijk paar per trein uit Amsterdam. daan wist het kamermeisje niet. Samen met de heer Fontijn ging zij de kamer binnen met een reservesleutel. In de kamer vonden zij de kamerjas op het on-| beslapen bed en het paspoort nog precies zo, als de dag tevoren. Afgaande op de verklaringen van het hotelpersoneel, heeft wijlen Chesney dus geen alibi voor de bewuste nacht, voor zover het 't „Frejo"-hotel betreft De politic staat nog voor een raadsel, hoe Chesney kans gezien heeft om in 28 uur (van Woensdagmiddag 12 uur tot Donderdagmiddag 4 uur, toen men hem in hotel „Frejo" terugzag) de reis heen en weer naar Londen te maken en daar de moord te plegen. Geen enkele lucht vaartmaatschappij kon aanwijzingen ge ven, dat een aan de beschrijving b( woordend persoon voor Londen had ge boekt. Chesney is vanmorgen in alle stilte te Keulen begraven. Omtrent tijd en juiste plaats werd strikte geheimhouding be tracht. Een Duitse vriendin van Chesney. vermoedelijk Sonja Winnickes, heeft de begrafenis bekostigd. Indon. wnd. Hoge Commis saris naar Nederland terug De wnd hoge commissaris van Indo nesië in Den Haag. mr Susanto Tirto- prodjo zal op 10 Maart naar Nederland terugkeren, na verslag te hebben uitge bracht aan de minister-president, mrAli Sastroamidjojo. Weer colportage met N.E.S.B.-blad In Amsterdam zijn tijdens het week einde weer colporteurs van het blad Alarm van de NE.SB. verschenen. De politie is niet tegen hen opgetreden. Zij achtte dit alleen vereist wanneer onge- regelheden zouden zijn ontstaan. Prins op 4 Maart naar Amerika Prins Bernhard zal op 4 Maart voor een ïrblijf van enkele weken naar de Ver enigde Staten vertrekken om op uitnodi ging van Amerikaanse militaire autoritei- en aantal vliegtuigfabrieken, leger- trainingcentra en andere militaire objec- te bezoeken. Tevens zal de Prins voor de studenten van de militaire luchtmacht- academie een rede uitspreken. Kortsluiting door i Hotel op Terschelling geheel aigebrand Tengevolge van kortsluiting, vermoede lijk ontstaan door lekkende sneeuw, is gisteravond het hotel-pension Wester- keyn bij Midsiand op Terschelling tot de grond toe afgebrand. Alleen de voorge vel en een paar brokken zijmuur zijn blijven staan. Het hotel was tegen brandschade ver- Hongaarse Mig landde in Zuid-Slavië Radio Belgrado heeft medegedeeld dat een Hongaarse Mig-15 afgelopen Vrijdag wegens benzinetekort een noodlanding heeft gemaakt in Zuid-Slavië. Het toestel kwam neer bij Bjelovar in Kroatië. Er wordt een onderzoek ingesteld de omstandigheden waaronder het toe stel geland is. Het is bijna niet te geloven, maar uit deze ravage is vrijwel ongedeerd, een. chauffeur, te voorschijn gekomen. De ver woesting werd aangericht, toen in de nabijheid van Amsterdam op de rijksweg naar Utrecht een Belgische trailer, geladen met 20 ton kippengaas, slipte, doordat de rechtervoorband sprong. De wagen kantelde en de cabine werd geheel inge- driCkt. Pas na twintig minuten kon de bestuurder Henri Haes- saert worden bevrijd. Wonder boven wonder had hij alleen enkele ontvellingen opgelopen. Twintig doden, maai het water zakt in Australië Bij de waibersnood in Austnailië zijn vol gens een officiële 'bekemdmaTci'n.'g twintig personen om-gekomen- Men vreest, dat hei dodencijfer nog zal stijgen als de berich ten uit algelegen gebieden binnenkomen- Intussen is het waiter aan 't zakken. Waslijst van ellende Laatste en grootste proces met betrekking tot de nazi-terreur IN EEN STAMPVOLLE, roezemoezige rechtszaal te Parijs is gisteren het grootste proces tegen oorlogsmisdadigers begonnen. Dit proces zal tevens het laatste zijn dat in verband staat met de nazi-bezetting van Frankrijk. Rechtop in de houding stond de 58-jarige S.S.-generaal Karl Oberg voor zijn rechters. Tijdens de bezetting stond hij aan het hoofd van de Gestapo en van de politietroepen, die zodanig huishielden, dat Oberg de bijnamen „beul van Parijs" en „de slager" kreeg. Oberg. een vroegere sigarenhandelaar uit Hamburg, die de hoogste gezaghebber i de Duitse politie in Frankrijk werd de derde man van het driemanschap dat het verslagen land regeerde, heeft zijn proces negen jaar weten uit te stel len door vol te houden dat hij als gene raal en niet als poHtie-ofticier behoorde terecht te staan. Tegelijk met hem moet Na ruzie met directeur van ziekenhuis Vrijgesproken van aanval op koning, maar beschuldigd van contractbreuk In Taiz, de hoofdstad van Yemen (Z.-W. Arabië) is een merkwaardig proces gevoerd tegen het Nederlandse tandartsen-echtpaar Van Huls. Het echtpaar was o.a. beschuldigd van een poging, de koning van Yemen aan te vallen. Op de foto 'v.l.n.r.: mevr. Van Huls, die een do cument tekent, rechter Qadi Yehia al Siaghi en de president, Qadi Abdul Rahman Abd Rabbo. DAT het bataljon Zeeland Zaïterdag om urn- in het Schuttershof te Goes zijn vijfde reünie na zijn terugkeer uit Indo nesië houdt- DAT vier bekende figuren uit de pluim- •eewereld. i»l- D- Das (De Bilt). A. W- MoLsbergen (Heelsum). J- v d. Poppe> (Bennekom) en G. de Vries (Utrecht) Utreoht zijn gehuldigd wegens hun 25-j. jubileum als bestuurslid van de Rhode Island Red Club voor Nederland DAT slechts ongeveer 1900 van de 7 000 R.K. detailhandelaren in aardappe len- groente en fruit zijn georganiseerd de R.K. bond- DAT zekere K., die o.a. in Den Haag kennissen heeft opgelicht voor bedragen in 10 tot 50, in Wormerveer is gc- angst in dit deel van de wereld. DAT eind Januari reeds 1400 deelnemers uit 24 landen waren ingeschreven voor wereld-Esperantistcncongres (deze zomer in Haarlem te houden) en onrust'minister-president dr W. Drees bescherm- 'heer is. DAT de rozenfeesten in Lottum bij Venlo voortaan niet meer om de drie jaar, maar jaarlijks (ditmaal op 7. 8 9 Augustus) worden gehouden. DAT de raad van Deventer de lening voor dc bouw van een nieuwe schouw burg heeft verhoogd met 350.000 to 1,6 milliocn, omdat dc kosten zijn tegengevallen. DAT tot 17 Maart in het gem. Fodor te Amsterdam de tentoonstelling De Affiche en het Verkeer wordt ge houden. DAT C. H. uit Uitgeest toen hij in Zaandijk dronken was. is aangehouden Maart de wegens verboden handel in whiskey die Hooime\jer was getapt uit vrijwel lege vaten in een reparatiebedrijf. DAT wegens inbraak in het St. Joris- college te Eindhoven, waarbij 2.000 werd buitgemaakt, thans de 22-j. J. H. F. van O. en de 21-j. G. A. K.. beiden uit Eindhoven, zijn aangehouden. DAT de Ierse volksvertegenwoordiger Scan Dunne, die i.v.m. aanvallen op d< Ncd. gezant Jhr J. W. M. Snouck Hur- gonje voor een week als parlementslid is geschorst, heeft verklaard zijn actie te zullen voortzetten. DAT de Nederlandse dochteronderne ming van de schrijfmachinefabriek Re mington Rand Inc. tc Amsterdam, dit jaar haar 50-j. bestaan zal vieren. DAT het Bedrijfschap voor Zaaizaad en Pootgoed de arcaalheffing van poot- aaïxlappelen van oogst 1954 heeft vast- gesteld op 50 per ha, evenals in 1952 en 1953. DAT wegens vervalsing van postzegels voor het A'damse hof tegen de 32-j. J. H.. dc 22-j. A. M. v. H. en dc 23-j. E. K. resp. 18 maanden voorw., 9 maanden maanden is geëist. DAT staatssecretaris Veldkamp op 6 e beschuitfabriek Zn N.V. te Barend recht zal openen. DAT de man die Zondagavond in Nij megen door 7 politic-agenten moest wor den overmeesterd, psychisch gestoord blijkt te zijn. DAT dc Australische ambassadeur in Den Haag, A. T. Stirling, voor de afd. Amsterdam van het Genootschap voor internationale Zaken heeft gesproken over Australic's positie in de wereld. DAT het telefoonnet van Nootdorp Z.H.) m.i.v. 2 Maart om 13 uur wordt Igeautomatiseerd (kongetal: 01731). eens tandarts, hebben in Taiz, die hoofd stad' van de Arabische staat Yemen,' te rechtgestaan op een viertal aanklachten. Zij werden er van beschuldigd, dat zij koning Seif Abdallaih hadden willen aan vallen. de directeur van een ziekenhuis onheus zouden hebben bejegend, de ad junct-directeur hebben gekleineerd en een regerinigsbevel niet opgevolgd- Van de eerste tenlastelegging, die aan val op de koning van Yemen, zijn zij in middels reeds vrijgesproken. De drie an dere aanklachten hebben betrekking op conflict met de directeur van het ziekenhuis, waar het Nederlandse echt paar werkzaam was en schending van hun arbeidsconitraot rget die regering. Er is nog geen vonnis geveld, maar ver wacht wordt, dat de zaak zal eindigen met intrekking van hun verblijfsvergun ning. De directeur van het ziekenhuis be weerde, dat de Nederlanders zijn bevelen opvolgden en zich slecht hadden gedragen. Dit werd bevestigd door een aantal leden van het ziekenhuispersoneel. Een ambtenaar van het ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat mevr Huls zich had bemoeid met zaken, die geen verband hielden met haar werk zaamheden- Zij had verder geen gehoor gegeven aan orders van de regering zodoende het arbeidscontract met de gering geschonden- Wat de aanval op koning Seif Abdaliah betreft: De koning schijnt de kamer var de ziekenhuisdirecteur te zijn binnenge komen op het ogenblik dat de Nederlan ders met deze laatste hooglopende ruzie hadden. De kondng schijnt zich die kwestie hebben bemoeid, waarna het woedend echtpaar hem klaarblijkelijk niet beleefd genoeg te woord stond Op order van de koning werd voor d* berechting een speciale rechtbank inge- steid. die zitting hield in het ministerie Buitenlandse Zaken. Een zaak deze aard was in Yemen nog niet voor gekomen- Op dc openingszitting weigerde hei echtpaar iets te zeggen, voordat dc Ne derlandse consul en hun advocaat gear riveerd zouden zijn De president van de rechtbank. Kadi Abdul Rahman abd Rab- oo. zei hun dat geen consul van een vreemd land, evenmin al6 een buiten lands advocaat, kon worden toegelaten Zij dienden vertrouwen te hebben ui de rechtbank, die hun alle gelegenheio gaf zich te verdedigen en zich to verze keren van die bijstand van een binnen landse advocaat. De verdachten zagen toen van hun eis af. Daarna volgden de getuigenverklaringen en het verhoor. De uitspraak volgt later. Het ministerie van Buitenlandse Za Helmuth Knochen, kolonel der SS zich verantwoorden. Deze was leider van de Gestapo in Frankrijk totdat in Maart 1942 Oberg die post van hem overnam. Hij is daarna diens meest vertrouwde mede werker gebleven. Tijdens de eerste zitting heeft Oberg gisteren de enkele inleidende vragen die hem werden gesteld, alle beantwoord met ..Ik ben een generaal der SS". Ver der zijn tijdens deze eerste zitting 139 pagina's van de 250 pagina's tellende acte van beschuldiging voorgelezen. De acte vertelt het verhaal van de deportatie naar Duitse concentratiekampen van honderdduizend politieke gevangenen en van 140.000 Joden; van de politieke ge vangenen kwam minder dan de helft levend uit de oorlog cn van de Joden kwamen slechts een kleine tienduizend terug. En verder is er het „gewone" ver haal van massale terechtstellingen, mis handelingen en terreur in steden en dorpen. On de de 85 getuigen die voor dit pro ces zijn opgeroepen, bevinden zich de staatslieden Daladier en Paul Reynaud. Oberg is door een Brits gerechtehof al ter dood veroordeeld een vonnis dat naderhand is gewijzigd in levenslange gevangenisstraf voor de moord in koe len bloede op 32 parachutisten die in 1944 achter de Duitse linies waren geland. Eerste vrouw voor Hof van Cairo In Cairo is voor het Revolutionnalre Gerechtshof een proces begonnen tegen Zcinab el Wakil, de echtgenote vroegere Egyptische premier, Moestafa cl Nahas. Zij staat terecht op grond van de beschuldiging, op onwet tige wijze rijkdommen te hebben ver gaard. Mevrouw Wakil wordt bij verstek berecht, omdat haar gezondheidstoestand haar het reizen verbiedt. Zij is de eerste het Revolutionnalre Hof terecht staat. De zitting wordt Donder dag voortgezet. Weer 197 leden van de Mau Mau doodgeschoten In de afgelopen tien dagen hebben Britse troepen in Kenia 197 Mau Mau- leden gedood, onder wie enige belangrijke leiders. HET WEEËIN EUROPA Weer rapporten van hedenmorgen 7 i Vrij veel bewolking Het K.N.M.L te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Vrij veel bewolking met enkele ver- sproide buien en plaatsel'jk ook opklaringen. Matige, tijde lijk krachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind. In het Noorden van het land Iets hogere, eldera ongeveer dezelfde temperaturen. (Opge- ken in Den Haag heeft enige tijd geleder maakt hedenmorgen te 10 uur.) een telegrafisch verzoek om bijstand ont vangen, dat echter korte tijd later weei Zon en maan iverd ingetrokken- Uit de brief, die he' I Woensdag: zon van 7.39 tot 18.09 uur; van Yemen heeft ontvanger Maan van 0.58 tot 9.17 uur. Op 26 Fe- duidelijk wal er gebeurd is. bruarl L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1